NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Chicago - 10. března 2018   19:00

Boston
Boston
11:27' Acciari (Kuraly) • 14:10' Krejčí (DeBrusk, Holden) • 30:05' Krejčí (DeBrusk, B. Gionta) • 46:33' Pastrňák (Marchand, Riley Nash) • 48:02' B. Gionta (DeBrusk, Grzelcyk) • 49:18' Rick Nash (Krug, Marchand) • 59:39' Kuraly (Schaller, Chára)
7:4
(2:2, 1:2, 4:0)
Chicago
Chicago
14:27' J. Toews  (E. Gustafsson, P. Kane) • 14:56' E. Gustafsson  (Schmaltz, DeBrincat) • 26:37' Hayden  (Sharp, Kämpf) • 35:46' Highmore  (E. Gustafsson, Anisimov)
Boston
T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller (A), Grzelcyk, Holden – Pastrňák, Riley Nash (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí, DeBrusk – B. Gionta, Wingels, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

3. Sean Kuraly (tBOS) 1+1
Tak a dnešní utkání je u konce, Boston si připisuje výhru o tři přesné zásahy, i když tomu průběh utkání vůbec nenasvědčoval, hlavně druhá polovina zápasu. První třetina nabídla hned čtyři branky a Boston se hodně rychle dostal do dvoubrankového vedení, poté ale hosté za půl minuty dokázali vyrovnat. Od vyrovnání stavu už byly síly na ledě hodně vyrovnané a vedení se mohl ujmout kdokoliv. V šesté minutě druhé třetiny se prosadil hostující Hayden a Chicago začalo hrát ve velké pohodě. David Krejčí byl ale proti a nedovolil, aby jeho tým prohrál, povedlo se mu vyrovnat v přesilové hře a přidal tak druhý gól v zápase. David ale nebyl jediný Čech, který se dneska prosadil, branku se totiž povedlo dát i druhému Davidovi, a to Pastrňákovi. Patrick Kane se uprostřed třetí třetiny nechal trošku nesmyslně vyloučit hned na čtyři minuty a domácí toho dokonale využili, hned dvakrát se prosadili a potvrdili tak své vítězství, dvacet sekund před koncem už jen korigoval skóre Sean Kuraly do prázdné branky. Více se už nestalo. Boston v tabulce zůstává na druhém místě a soupeř na dvanáctém. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.
59:39'
Bruins právě vstřelili branku!
A výhra domácího celku je definitivně potvrzena. SEAN KURALY vybojoval kotouč u mantinelu a poté už mu toho moc nezbývalo, v pohodě se trefil do prázdné branky a zvýšil tak na 7:4, zápas každou chvíli skončí. Asistence: Tim Schaller, Zdeno Chára.
59:20'
Chicago se drží v útočném pásmu, ale zatím se mu vůbec nepovedlo vystřelit.
59:01'
Zakázané uvolnění Bostonu.
58:35'
Duncan Keith prodloužil kotouč do útočného pásma a Chicago už hraje bez brankáře.
58:05'
Boston se stálé dostává do útoku a nenechává vůbec nic v náhodě.
57:20'
Do konce dnešního zápasu zbývají necelé tři minuty a už to vypadá, že si Boston své vedení pohlídá.
56:45'
David Kämpf a jeho únik, ten ale velice rychle skončil po zákroku jednoho z obránců.
55:48'
Alex DeBrincat se ještě snaží s výsledkem něco udělat a střílí prakticky s každé pozice, ani jeden jeho pokus ale nezamířil mezi tři tyče branky.
54:39'
Chicago přechází do rychlého protiútoku.
53:54'
Nick Holden se už napřahoval, na poslední chvíli se ale do přihrávky postavil jeden z obránců a dokázal ji vypíchnout.
53:30'
Jean-François Bérubé předvedl hodně dobrý zásah proti střele Krejčího a zabránil mu tak ve hattricku.
52:55'
Brent Seabrook se ve vlastním oslabení dostal do samostatného nájezdu, jeho následná rána ale neletěla mezi tři tyčky.
52:38'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., podražení).
52:38'
Noel Acciari se dostal do samostatného úniku a už se zbavil i obránce, ten ho ale na poslední chvíli zfauloval a bude z toho další početní výhoda pro Boston.
51:40'
Boston se dál tlačí dopředu a je na koni. Následná střela Patrňáka ale letěla nad horní tyčku a brankář tím pádem nemusel zasahovat.
51:18'
49:18'
A další branka na domácí straně, závěrečná třetina se tak Bostonu mimořádně vyvedla a je to právě domácí tým, který teď diktuje tempo a dostává se do slibných šancí. Tu poslední dokázal po rychlých přihrávkách proměnit RICK NASH a prosazuje se rovněž z přesilové hry. Boston se tak dostává do dvoubrankového vedení a vypadá to pro domácí celek hodně slibně. Asistence: Torey Krug, Brad Marchand.
48:02'
A je tam! Přesilovka využitá, druhá v pořadí! Patrick Kane vypadá hodně naštvaně, neboť je to hlavně jeho vina, že se Boston teď ujímá vedení. Po důkladné kombinaci se ke střele dostal Jake DeBrusk , jeho ránu ještě brankář zneškodnil, ale kotouč se mu zamotal mezi betony a z do prázdné branky dorážel BRIAN GIONTA. Asistence: Jake DeBrusk , Matt Grzelcyk.
47:50'
Boston se zatím v prodloužení přesilové hře nedostal do nějakého tutového zakončení a zatím si jen přihrává.
46:54'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
46:33'
Bostonu se to přece jen povedlo a znovu vyrovnává! Tohle je trošku kruté proti Cichago, které od druhé poloviny zápasu jednoznačně udávalo tempo hry a bylo lepším týmem na hřišti. Boston se dostal do ojedinělého úniku a poté dokázal z blízkosti zakončit DAVID PASTRŇÁK a dnešní zápas tím pádem patří českým hokejistům, David dokázal využít zmatků před brankářem a propasíroval kotouč až za záda brankáře. Asistence: Brad Marchand, Riley Nash.
45:05'
Rick Nash se dostal do zajímavého šance, když zakončoval z bezprostřední blízkosti, brankář byl ale velice dobře postavený a neměl moc problémů, Boston se ale konečně dostává do nějakého zakončení.
44:35'
Alex DeBrincat a jeho přihrávka přes celé pásmo, ta ale nenašla svého adresáta.
43:45'
Kane a jeho rána z pravé strany, Rask dokázal i tuto ránu zneškodnit.
43:05'
Domácí obrana vytlačila svého soupeře z útočného pásma, poté se se špatnou rozehrávkou potkal Patrick Kane a Boston tak může to útoku.
42:25'
Arťom Anisimov hodně promíchal domácí obranu a dostal se až ke střele, poté jeho pokus ještě jeden útočník dorážel, ale Rask zůstal pozorný a zasáhl.
42:00'
Vhazování před Raskem. Chicago kotouč vybojovalo a vytváří si menší tlak.
41:30'
Boston působí trošku odevzdaně a hráčům se vůbec nedaří něco vymyslet.
41:03'
John Hayden se trošku se štěstím zbavil hned tří protihráčů, jeho následná rána ale byla hned několikrát zblokovaná a k brankáři vůbec nedojela.
40:52'
Tuukka Rask musel předvést hodně důležitý zákrok proti střele Jurča. Nakonec se mu povedlo zasáhnout a drží tak naděje svého celku.
40:25'
Chicago je opět hodně aktivní a drží se v útočném pásmu.
40:01'
Tak a je konec i prostřední části dnešního zápasu. Hokej je to opravdu hodně kvalitní a druhá třetina nám nabídla hned tři branky, nejprve Chicago dokázal dokonat svůj obrat a otočilo z 0:2 na 3:2, když se prosadil John Hayden, na to ale za čtyři minuty ještě povedlo domácím reagovat a svůj druhý zásah přidal v přesilové hře David Krejčí, který je dneska většinou přesně tam, kde se po něm chce. Necelé čtyři minuty před koncem ale vedení opět na svou stranu urvalo Chicago po premiérové střele Mathewa Highmora. Chicago od té chvíle mělo více ze hry a většinou diktovalo tempo hry. Hodně aktivní je v zápase Patrick Kane, ale zatím se mu nepoštěstilo a branku nedal, třeba se mu to povede v třetí třetině. Více se už nestalo a určitě nás čeká ještě hodně dramatické utkání.
Další třetina začne přibližně v 21:07.
40:00'
39:40'
Poslední akce Chicaga.
38:49'
Boston je po dlouhé době v útočném pásmu, ale netrvalo to vůbec dlouho.
38:05'
Boston by se měl nejspíš snažit o závěrečný tlak, ale to hosté vůbec nedovolují, obrana v druhé třetině funguje opravdu špičkově.
37:35'
Brent Seabrook vybojoval kotouč pro svůj celek, ke střeleckému ohrožení branky ale ještě nedošlo.
37:07'
Chicago hraje v hodně velké pohodě a dostává se bez sebemenších problémů do útoku. V poslední akci je ale rozhodčí přerušil, když odpískal ofsajd.
35:46'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté se znovu ujímají jednobrankového vedení. Po tom, co se Chicago dostalo do pásma, tak se dokázali útočnici dobře rozestavit, hlavně tedy MATTHEW HIGHMORE, který střílel a svou ránu umístil pod horní tyčku brankové konstrukci, je to jeho vůbec první gól v NHL! Brankář se sice dokázal včas přemístit, ale zakročit se mu už nepovedlo. Asistence: Erik Gustafsson, Arťom Anisimov.
35:20'
Jan Rutta a jeho nahození, také nenašlo svého adresáta.
34:55'
David Pastrňák si úplně nerozuměl se svými spoluhráči, jeho přihrávka vůbec nikoho nenašla.
34:30'
Boston ztrácí útočné pásmo a Matt Grzelcyk bude muset vymyslet něco jiného.
34:00'
Nick Schmaltz se zbavil hned dvou soupeřů, ale kotouč si moc předhodil a poté ho i ztratil.
33:10'
Jordan Oesterle se objevil za domácí brankou a nahazoval kotouč před brankáře, k dorážce se dnes již tradičně dostal Kane, ale nemířil přesně.
32:38'
Arťom Anisimov úspěšně napadá rozehrávku soupeře a kotouč také vybojoval.
31:50'
Patrick Kane a už jeho několikátý pokus, tomuto útočníkovi dneska zřejmě není přáno, protože ani tento jeho pokus neskončil v brance.
31:20'
Holden a jeho nahození na branku, kotouč ale nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
30:50'
Chicago hodně slušně zakombinovalo, velkou stopku ale v obraně stanovil Torey Krug a překazil tak budoucí možnou útočnou akci.
30:05'
Tohle byla hokejová nádhera! Moc dlouho to netrvalo a je opět vyrovnáno. Domácí fanoušci se tak mohli radovat po vůbec první šanci v přesilové hře. Jake Debrusk se úplně snadno dostal do střelecké příležitosti, ale nestřílel a nahrál naprosto volnému DAVIDU KREJČÍMU, který přidává svůj druhý gól v zápase a udělal tak rozhodně radost i českým fanouškům, našemu reprezentantovi stačilo trefit odkrytou branku po perfektní přihrávce. Asistence: Jake DeBrusk, Brian Gionta.
29:55'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tomáš Jurčo – 2 min., sekání).
29:53'
Boston si pomalu vytváří opravdu velký tlak a dokonce si ještě zahraje přesilovou hru po velkých zmatkách před brankářem.
29:23'
Zakázané uvolnění Chicaga.
28:38'
Nick Schmaltz při svém snažení získat kotouč uklouzl a Boston tak poměrně snadno získává puk na své hokejky.
27:38'
Chicago v druhém dějství dnešního utkání velice dobře a přechází do rychlých protiútoků. Do dalšího se dostal Kane, ale jeho následná rána byla zblokovaná.
26:37'
A obrat je dokonán! Chicago prohrávalo o dva přesné zásahy a teď už vede! Do úniku z levé strany se dostal JOHN HAYDEN, který se nejprve obhlížel a hledal lépe postavené spoluhráče, ale nikdo se mu nenabízel, tak se rozhodl vystřelit, kotouč cpal na vzdálenější tyčku , od ní se kotouč odrazil až za záda brankáře, který nedokázal včas zareagovat. Asistence: Patrick Sharp, David Kämpf.
26:25'
Brad Marchand to nemyslel vůbec špatně, ale chyběli mu na jeho akci spoluhráči.
26:13'
A znovu zakázané uvolnění, hra je v posledních minutách plná nepřesností.
25:47'
Miller na podruhé, ale ani teď prostě branku netrefil. Poté se Chicago sice ubránilo, ale opět z toho bylo pouze zakázané uvolnění.
25:32'
Danton Heinen si nepohlídal postavení a byl odpískaný ofsajd.
25:30'
Miller a jeho pokus od modré čáry, rovněž nepřesný.
25:05'
Rychlý protiútok Bostonu skončil střelou DeBruska, která letěla hodně mimo, poté dokonce opustila hrací plochu a bude se vhazovat.
24:50'
Rick Nash a jeho rána z hodně zajímavé pozice, brankář musel zasahovat a povedlo se mu to na jedničku, schoval kotouč do své lapačky a bude se vhazovat.
24:15'
David Pastrňák znovu u puku, tentokrát ho z pravé strany poslal o mantinel, jeho přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.
23:40'
David Pastrňák velice bojoval o kotouč, nakonec ale ho ale nedokázal vybojovat pro svůj celek.
23:15'
Chicago vyhrálo vhazování a dostalo se velice rychle do útoku, poté se i Boston provinil zakázaným uvolněním a obránci tak nemohou vystřídat.
23:11'
A další zakázané uvolnění na hostující straně.
23:03'
22:45'
Sean Kuraly přišel velice snadno k puku a poslal ho okamžitě na branku, jeho rána ale neměla gólové parametry a letěla těsně kolem levé tyčky.
22:25'
Vhazování vyhrál Boston a míří do útoku.
22:10'
Erik Gustafsson a jeho rozehrávka, jeho přihrávka byla velice přesná, ale útočník kotouč špatně zpracoval a přišel tak o útočné pásmo.
21:40'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Matthew Highmore ale na poslední chvíli na přihrávku nedosáhl a nemohl tak střílet.
21:08'
Chicago se opět obránilo, poté se ale odpískal ofsajd hostujícího celku.
20:40'
Rick Nash se dostal do hodně zajímavého úniku, ale byl záda k brankáři a jeho zakončení už bylo hodně složité, raději přihrál Krejčímu, který mířil nad.
20:13'
Patrick Kane stejně jako na začátků úvodního dějství i teď rozehrává a posílá kotouč do pásma, ten se tam ale moc dlouho neohřál.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:08.
Tak a je za námi úvodní dějství dnešního zápasu, které nabídlo doslova gólové hody. Boston se nejpve prosadil v početní nevyhodě, když kotouč uprostřed deváté minuty vypíchl Sean Kuraly a řítil se zcela neobsazený na brankáře, ten ještě reagoval, ale na dorážku Acciariho už nedosáhl, to ale od domácího celku nebylo vše. Boston měl poté výhodu přesilové hry, kterou dokonale využil a prosadil se David Krejčí, který tak přidal svůj patnáctý gól v letošní sezoně. Vše nasvědčovalo tomu, že domácí budou kontrolovat hru, ale opak se stal pravdou. Chicago totiž během půl minuty dokázalo vyrovnat a postaralo se tak o hodně zajímavou koncovku úvodního dějství. Hlavní roli plnil Erik Gustafsson, který u prvního gólu asistoval a druhý vstřelil.V závěru ještě trefil horní tyčku Riley Nash. Vice se už nestalo a máme se tak rozhodně na co těšit.
20:00'
19:38'
Další vyhození a Chicagu se už tak nejspíš nepovede ohrozit branku.
19:10'
Boston vyhazuje a obránci si tak mohou na chvíli odpočinout.
18:25'
Chicago si vytváří závěrečná tlak a domácí brankář bude mít tedy hodně práce. Jonathan Toews mířil mezi betony, ale nepodařilo se mu skórovat.
17:51'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., hákování).
17:41'
Jean-François Bérubé přerušil hru a bude se vhazovat před jeho svatyní.
17:10'
Matt Grzelcyk se dostal ihned po vhazování do střelecké pozice, jeho rána ale letěla nad brankovou konstrukci.
16:48'
Riley Nash nebyl moc daleko vedoucí brance! Z pravé strany se dokázal uvolnit a jeho rána orazítkovala horní tyčku branky! Hodně velká šance.
16:10'
Boston se pomalu dostává do útoku.
14:56'
Chicago takřka okamžitě po úvodní gólu dokázalo dokonce i vyrovnat a jsme svědky hodně svižného hokeje, Tuukka Rask vypadal hodně frustrovaně, neboť inkasoval podruhé za necelé dvě minuty. Po kombinaci se dostal ke střele ERIK GUSTAFSSON a povedlo se mu kotouč dostat až za záda brankáře, k asistenci tak přidává i branku. Asistence: Nick Schmaltz, Alex DeBrincat.
14:27'
Chicago hodně rychle reaguje na branku a dočkalo se tak snížení na rozdíl jednoho gólu. Po rychlém přečíslení se Patrick Kane dostal ke střele, ta byla odražená a kotouč se dostal až k JANATHANU TOEWSOVI , který propálil vše, co má stálo v ceště, brankář neměl šanci reagovat. Asistence: Erik Gustafsson, Patrick Kane.
14:10'
A už je to o dvě branky! Boston využívá přesilovou hru a zvýšil svůj gólový náskok. Všechno to začalo u Gionty, který vybojoval útočné pásmo a naservíroval kotouč před brankáře, tam už číhal DAVID KREJČÍ a dorazil kotouč pod horní tyčku branky! Asistence: Jake DeBrusk, Nick Holden.
14:00'
Brian Gionta kotouč dostal až před brankáře.
13:27'
Rick Nash bojoval houževnatě o kotouč, ale nepovedlo se mu ho dostat pod kontrolu a ztrácí útočné pásmo.
12:50'
Z této akce mohlo být nádherné přečíslení tři na jednoho ve vlastním oslabení, jeden z obránců ale kotouč špatně zpracoval a Boston tak bude dále útočit.
12:36'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., podražení).
12:05'
Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.
11:45'
11:35'
John Hayden a jeho pokus, ten se ale vůbec nepovedl a útočník naprosto zbytečně přišel o útočné pásmo.
11:27'
Branka je uznána a Boston se tak ujímá vedení!
11:27'
Gólový účet dnešního zápasu je otevřený! Boston se prosazuje ve vlastním oslabení! Duncan Keith špatně zpracoval kotouč a toho okamžitě využil Sean Kuraly , který se řítil do samostatného nájezdu, jeho ránu ještě brankář zneškodnil, ale na dorážku NOELA ACCIARIHO už byl krátký. Celou situaci ještě řeší rozhodčí, ale nejspíš nebude důvod branku neuznat. Asistence: Sean Kuraly.
11:03'
Tuukka Rask předvedl poměrně pohledný zákrok. Všechno to začalo tím, že se Patrick Kane geniálně uvolnil a poté nahrával Toewsovi, který mířil pod horní tyčku.
10:25'
Chicago se pokouší o rozehrávku a opět u toho je Patrick Kane, ani tentokrát ale moc daleko nedojel a neudržel pásmo.
10:10'
Boston se zatím dobře brání, Riley Nash ale nedokázal vyhodit a nahrál vlastně přímo Seabrookovi, který okamžitě střílel.
09:45'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění).
09:40'
Jeden z hostujících hráčů leží na ledové ploše a nevypadá to, že by měl jen tak vstanout, je to Anthony Duclair. Snad to nebude nic vážného.
09:08'
Chicago ztrácí útočné pásmo.
08:46'
Duncan Keith a jeho rána od modré čáry, ta ale byla hned několikrát zblokovaná.
08:41'
08:00'
Matt Grzelcyk se hodně zajímavě zbavil hned dvou soupeřů, jeho únik ale skončil tím, že si kotouč moc nadhodil a poté už na něj nedosáhl.
07:40'
Jake DeBrusk měl poměrně ideální střeleckou pozici, jeho rána z první ale nenadělala brankáři velké problémy.
07:19'
Matt Grzelcyk prověřil připravenost brankáře, Jean-François Bérubé byl ale velice pozorný a zasáhl svou lapačkou, bude se vhazovat.
07:15'
Další střela mimo branku z domácího pohledu.
06:25'
Bostonu se zatím moc nedaří si vytvořit tlak v první přesilové hře utkání, hosté dokonce několikrát přešli do rychlého protiútoku a Rask musel zasahovat.
05:55'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tomáš Jurčo – 2 min., vysoká hůl).
05:41'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (John Hayden – 2 min., bitka).
05:41'
Začíná se nám přiostřovat a fanoušci byli svědky první bitky. Proti sobě se postavili John Hayden a Sean Kuraly, oba si půjdou odpočinout na trestnou lavici.
05:06'
Vhazování vyhrál Boston a brankář tedy nemusel vůbec zasahovat, následné nahození ale skončil pouze u obránců Chicaga.
05:02'
Tuukka Rask si nekomplikoval život a raději schoval kotouč do své lapačky, bude se tedy vhazovat v domácím obranném pásmu.
04:25'
Jean-François Bérubé měl teď co dělat, aby zabránil několika střelám, nakonec se mu ale povedlo zasáhnout proti každé a poté kotouč opustil pásmo.
03:50'
Chicago dále útočí, Patrick Kane ale kotouč na poslední chvíli ztratil.
02:52'
Obrovská šance na otevření gólového účtu! Na hostující straně se dostal do zcela samostatného úniku Patrick Sharp, kotouč mířil na vzdálenější tyčku a orazítkoval pravou tyč branky!
02:05'
Tomáš Jurčo nedokázal dobře zpracovat kotouč a Boston toho okamžitě využil, hráči se dostali před brankáře, ale k nějaké nebezpečné střelecké příležitosti nedošlo.
01:32'
První střela utkání, Tommy Wingels to zkoušel z pravé strany, brankář byl ale připravený a svým betonem ránu odrazil před sebe.
01:10'
Danton Heinen bojuje o kotouč za domácí brankou.
00:30'
Patrick Kane zakládá první akci hostujícího celku, při svém úniku se dostal až do útočného pásma, ale jeho následná rána byla zblokovaná.
00:10'
Úvodní vhazování vyhrál Boston a snaží se hned nastěhovat do útočného pásma.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller (A), Grzelcyk – Pastrňák, Riley Nash, Marchand (A) – Rick Nash, Krejčí, DeBrusk – B. Gionta, Wingels, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Chicago Blackhawks: Bérubé (A. Forsberg) – C. Murphy, Keith (A), Seabrook, E. Gustafsson (C), Oesterle, Rutta (A) – P. Kane, J. Toews, Saad – Duclair, Schmaltz, DeBrincat – Jurčo, Anisimov, Highmore – Hayden, Kämpf, Sharp..

David Pastrňák ( Boston Bruins)
David Krejčí (Boston Bruins)
Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks)
David Kampf (Chicago Blackhawks)
Jan Rutta (Chicago Blackhawks)
Marián Hossa (Chicago Blackhawks – Nemoc)
Michal Rozsíval ( Chicago Blackhawks – Otřes mozku)

Chicago Blackhawks
Hostující celek se v tabulce západní konference nachází na dvanáctém místě a narozdíl od soupeře už má zřejmě do play/off dveře zavřené. V tabulce centrální divizi je z toho jasné poslední místo a na nějaký obrat to vůbec nevypadá, na čtvrtý Dallas hosté ztrácí propastných čtrnáct bodů. V poslední utkání rovněž nepřisly dobré časy a Chicago doma podlehlo doma o jednu branku s Carolinou, o výhře rozhodl v poslední třetině v přesilové hře Sebastian Aho. Nejproduktivnějším hráčem je zcela podle očekávání Patrick Kane s 63 body ( 24 gólů + 39 asistencí).

Boston Bruins
Dnešní domácí tým se v tabulce východní konference nachází na druhém místě a vede si velmi dobře, na první Tampu ztrácí šest bodů. V posledních pěti zápasech přišly hned čtyři výhry, z toho ale hned čtyři v prodloužení po nerozhodné základní hrací době. Boston je tedy na dobré cestě do vyřazovací části. V posledním zápase hráči doma uvítali Flyers a fanoušci byli svědky hodně pohledného hokeje se zajímavou českou stopou. Skóre utkání otevřel Jakub Voráček, domácí poté dokázali v úvodní třetině reagovat a urvali vítězství na svou stranu. Philadelphii se povedlo vyrovnat a bylo z toho velké drama, v poslední brance si připsal asistenci Pastrňák a to posléze byla rozhodující branka celého zápasu. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Brad Marchand s 29 góly a a 38 asistencemi.

Boston Bruins 3:2 Philadedlphia Flyers
Boston Bruins 6:5 pp Detroit Red Wings
Boston Bruins 2:1 Montreal Canadiens
Boston Bruins 8:4 Pittsburgh Penguins
Boston Bruins 4:3 pp Carolina Hurricanes
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.