NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Anaheim - 28. listopadu 2017   02:30

Chicago
Chicago
08:57' Sharp (Hartman, DeBrincat) • 16:22' DeBrincat (Schmaltz, Seabrook) • 18:11' Saad (Rutta, Pánik) • 24:15' Anisimov (Schmaltz, P. Kane) • 27:49' DeBrincat (Hartman, Sharp) • 34:14' DeBrincat (P. Kane, Keith) • 45:48' Schmaltz (P. Kane, C. Murphy)
7:3
(3:0, 3:2, 1:1)
Anaheim
Anaheim
26:14' Silfverberg   • 29:19' Wagner  (Cogliano, Silfverberg) • 41:33' Wagner  (H. Lindholm, N. Ritchie)
Chicago
St. Laurent – McCauley – Wheler, Pancich
United Center, Chicago
21 619 diváků
Anaheim
Gibson (27. R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Vatanen, Bieksa, Montour, Holzer – N. Ritchie, D. Grant, Perry – Cogliano, Wagner, Silfverberg – L. Shaw, Vermette, Roy – Liambas, Rasmussen.

Tři hvězdy utkání

Alex DeBrincat (CHI) (3 + 1)
Patrick Kane (CHI) (0 + 3)
Nick Schmaltz (CHI) (1 + 2)
Československá stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) (0 + 1, 0 střel na branku, čas na ledě 1:36)
Jan Rutta (CHI) (0 + 1, 0 střel na branku, čas na ledě 21:09)
Střely na branku v zápase

Chicago Blackhawks: 35

Anaheim Ducks: 29
Máme za sebou hodně ofenzivní utkání mezi Chicagem a Anaheimem. Celkem jsme viděli deset branek, sedmkrát z toho skórovali Blackhawks, kteří bez problému dokráčeli k vítězství v základní hrací době. Domácí mužstvo položilo základ úspěchu už během první dvacetiminutovky, kdy se prosadilo třikrát. A potom už diktovalo tempo hry. Ducks sice stačili kolem poloviny zápasu snížit, jenže inkasovali další branky a nakonec i střídali maskované muže. V závěrečném dějství padlo na každé straně po jednom zásahu, ani jedna strana už se nikam netlačila. Hattrick oslavil chicagský mladík Alex DeBrincat, pro kterého to byl velmi povedený večer. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:46'
Nejspíš poslední střela zápasu, o kterou se postaral Kevin Bieksa. Více už se toho stát nestihne.
59:20'
Začala poslední minuta třetí třetiny a je jasné, že také celého utkání. Blackhawks to ještě zkoušejí v útočné třetině, ale spíše jen symbolickými nahozeními.
58:58'
Ještě minimálně jedno vhazování v obranné třetině Chicago Blackhawks.
58:50'
Crawford si zahrál s pukem za brankou a zkusil ho ještě poslat na spoluhráče dopředu. Ale nebyl moc přesný.
58:20'
Ritchieho nahození na branku ještě zkusil tečovat někdo na brankovišti. Ale Crawfordovi pomohla obrana, takže to gólmana domácího výběru v pohodě zvládl.
57:49'
Oba týmy jsou zpátky v plném počtu, při hře ve čtyřech jsme žádnou lepší šanci neviděli.
57:26'
Corey Crawford si po dlouhé době připsal do statistik zákrok. Nešlo o nic složité, pouze vyrazil kotouč vyrážečkou do pravého rohu.
57:00'
Chicago vyhodilo přes všechny čáry tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění, čehož velmi dobře využilo k vystřídání formací.
56:33'
Už hraje také Anaheim, konkrétně u levého mantinelu zůstal volný Vermette. Neměl ale komu nahrát, takže akce Ducks rychle skončila.
56:02'
Jako první se do akce při hře ve čtyřech dostali Černí jestřábi. Hartman to zkoušel rychlou a dlouhou nahrávkou přes střední pásmo, avšak neuspěl.
55:47'
Vyloučeni jsou nakonec domácí Patrick Kane a hostující Nick Ritchie. Oba dva borci od arbitrů dostávají dvě minuty za sekání. Dnes podruhé tedy uvidíme hru ve čtyřech mužích na obou stranách.
55:47'
Po přerušení hry se u střídačky Hawks strhla menší strkanice, uvidíme, zda se bude vylučovat.
55:16'
Na stylu hokeje jde vidět, že už se začalo jen dohrávat. Obě strany tuší, kdo si dnes ze zápasu odnese body. Proto už nevidíme tak aktivní přechody přes střední pásmo.
54:54'
Na druhé straně hrací plochy slibná možnost pro Cogliana, ten ale nevypálil vůbec.
54:18'
Toews nabízel na pravou stranu Pánikovi, který měl dost místa i času na střelu. Slovenský forvard nakonec zakončil, ale úplně minul prostor mezi třemi tyčemi.
53:45'
Keithovo nahození vypadalo slibně, ale ještě potřebovalo od někoho tečovat. A k tomu nedošlo, a tak Ducks mohli aspoň v klidu vyhodit.
53:10'
Alex Debrincat měl na hokejce svou čtvrtou branku v zápase. Nedokázal ale na brankovišti zkrotit poskakující puk, který dělal Millerovi problémy.
52:42'
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks, hosté nyní zbytečně uspěchali rozehrávku a pykají za to.
52:23'
Patrick Kane se natahoval po odraženém kotouči od zadního mantinelu, ale jako první se nakonec dostal na puk obránce Anaheimu Lindholm.
51:55'
Sledujeme docela dlouhou pasáž bez přerušení, takový styl vyhovuje především domácímu výběru, který už se pochopitelně nemá kam hnát.
51:15'
Nahození Samiho Vatanena před brankoviště nikdo do sítě neusměrnil, brankář domácího týmu na letící kotouč velmi dobře viděl.
50:48'
Cam Fowler nemohl postupovat dopředu, protože proti sobě měl čtveřici soupeřů, takže by se pravděpodobně nezvládl dostat do zakončení.
50:32'
Anaheimu se teď vůbec nedaří dostat přes střední pásmo, kde jsou hráči v červených dresech hodně důslední.
50:00'
Polovina třetí třetiny je minulostí a zatím to nevypadá, že bychom měli sledovat nějaké drama. Jan Rutta mohl rychle vyrazit kupředu, ale raději ještě stáhl puk zpátky do obrany.
49:21'
Kotouč končí vytečovaný někde mezi diváky, následuje nové buly.
49:08'
Velká šance, ve které se ocitl útočník Anaheimu Corey Perry. Zůstal před brankou soupeře úplně sám, ale poslední klička do bekhendu mu úplně nevyšla. Teď měl Crawford i pořádnou porci štěstí.
48:52'
Crawfordův zákrok po nahození z dálky, ale nejednalo se o nic složitého.
48:20'
Wagner zkoušel vystihnout rozehrávku soupeře, ale nikdo další mu nepomohl. Takže domácí měli dostatek klidu na přechod středního pásma.
48:06'
Chicago Blackhawks se nepozorností dostali do postavení mimo hru.
47:58'
Miller musel řešit komplikace na brankovišti, nakonec dokázal dostat puk do rohu betonem.
47:31'
Jeden by řekl, že Chicago už se nikam tlačit nebude, ale opak je pravdou. Další šanci Hawks se snažil vytvořit Saad, který dostával nahrávku od Rutty.
47:00'
Znovu se hraje, hosté vyhráli vhazování u své klece a snažili se o rychlé založení akce. Dokázali to až napodruhé.
46:57'
Je tu první komerční přestávka třetí třetiny, za pár okamžiků ale budeme pokračovat.
45:48'
Chicago právě vstřelilo branku!
Ani teď to ještě není všechno. Nejdříve branka z hokejek Anaheim Ducks, nyní zvýšení na 7:3 v podání Chicaga. Zadní řady hostujícího celku zůstaly opět nepozorné a nedůrazné, čehož skvěle využila produktivní útočná řada Blackhawks. Patrick Kane z levé strany našel u pravé tyče osamoceného NICKA SCHMALTZE, ten dostával kotouč naservírovaný na zlatém podnose. Tohle snad ani nešlo netrefit. Kolik gólů dnes ještě uvidíme? Asistence: Patrick Kane, Connor Murphy.
45:10'
Pánikova střela nebyla vůbec špatná, jenže jeden z hráčů Ducks ji zavčas zblokoval. Pak potřebovali hosté dostřídat, tak vyhodili aspoň do středního pásma.
44:44'
Ryan Miller musel zasahovat, protože ho prověřil Patrick Kane. Gólman Kačerů navíc nic moc neviděl.
44:20'
Ryan Hartman skočil zpátky na ledovou plochu a tentokrát Chicago oslabení zvládlo. Poprvé se domácí v této třetině mohou soustředit na útok.
43:56'
Hartman se pomalu chystá k návratu do hry, ještě to z dálky bez přípravy zkusil Sami Vatanen.
43:22'
Tahle početní výhoda Ducks vypadá na první pohled mnohem lépe. Crawford musel zastavovat nebezpečné zakončení Lindholma, nakonec ho těsně vytěsnil nad branku.
41:57'
Navíc je tu další hostující přesilovka, na dvě minuty si musí jít sednout domácí hráč Ryan Hartman, provinil se podražením.
41:33'
Anaheim právě vstřelil branku!
Brankostroj tohoto zápasu pokračuje směle dál. Ani Ducks svou první přesilovku nezvládli moc dobře, měli se problém dostat do útočného pásma a vymyslet nějaké zakončení. Když už se ale Jan Rutta pomalu vracel zpátky na ledovou plochu, překvapil Coreyho Crawforda druhým gólem střetnutí CHRIS WAGNER. Kalifornská družina tak oživila svou naději na body z tohoto mače, bude se ale muset ještě hodně snažit. Asistence: Hampus Lindholm, Nick Ritchie.
41:12'
A znovu pohodové vyhození Černých jestřábů. Hawks se nikam neženou a s klidem vyhazují kotouče od své klece aspoň do středního pásma.
40:30'
Chicago se dokázalo osvobodit, poloviny z jeho oslabení je pryč. Hosté přitom na první vážnější šanci v úvodní přesilovce duelu stále čekají.
40:08'
Anaheim sice vyhrál první vhazování poslední třetiny, ale hned vyhodil puk pouze k zadnímu mantinelu.
40:01'
Už jen chvíli a uvidíme úvodní vhazování poslední dvacetiminutovky.
Zajímavost: Domácí hokejista Arťom Anisimov dnes už šestkrát vystřelil na branku a ze všech hráčů Hawks nejčastěji zaměstnává soupeřovy gólmany.
Blíží se začátek třetího dějství. Zvládnou se ještě Anaheim Ducks nějakým způsobem dostat do zápasu, nebo už si Chicago náskok o čtyři zásahy bez problémů pohlídá?
Střely na branku po dvou třetinách

Chicago Blackhawks: 29

Anaheim Ducks: 15
Máme za sebou pořádně ofenzivní třetinu. Padlo v ní dohromady pět branek, třikrát z toho se trefilo Chicago. Ale celkově domácí mají k dispozici náskok o čtyři zásahy, do poslední dvacetiminutovky si ponesou klidné vedení. Hattrick už stihl završit domácí útočník Alex Debrincat. Na začátku příští periody bude hrát Anaheim zbytek přesilovky
40:00'
39:35'
Crawford má ještě jeden zákrok a následuje vyloučení. Anaheim Ducks si zahrají přesilovou hru poté, co bude muset na trestnou lavici za nedovolené bránění český bek Jan Rutta.
39:12'
Začala poslední minuta prostředního dějství. Rutta ještě váhal s rozehrávkou, pak ji ale co nejrychleji poslal na útočníky dopředu.
38:41'
Ryan Miller přerušuje hru a my tu máme ještě jednu komerční pauzu.
38:18'
Nevypadá to, že by dnes Chicago chtělo se svou aktivní hrou polevit. Tentokrát zakončoval z nevýhodné pozice Saad, jenže těsně minul pravou tyčku.
37:55'
Na druhé straně to sám pro změnu zkoušel Sharp, ale také on ještě spíše potřeboval jít s někým do kombinace.
37:25'
Hraje se docela dlouho bez přerušení. Grant měl namířeno s pukem před brankoviště, obrana Chicaga ale jeho plány rychle zastavila.
36:25'
Další obrovská šance domácích, tentokrát z hokejky Ryana Hartmana, který snad trefil i horní tyčku.
35:58'
Po delší době se hraje v plném počtu na obou stranách barikády, hra by se tak mohla trochu uklidnit.
35:36'
Seabrook se hned natahoval po další šanci u levého mantinelu, ale tentokrát obrana Ducks jeho pokus zblokovala.
34:14'
Kanonáda pokračuje, obrany dnes skoro neexistují a brankáři by asi nejraději už konec zápasu. Chicago Blackhawks využívají další přesilovou hru a zvyšují už na 6:2. A co je nejdůležitější, hattrick završuje domácí oblíbenec ALEX DEBRINCAT. Hawks unikali v přečíslení dva na jednoho a autor tří zásahů dostal pěkný pas před polovinu prázdné klece od Patricka Kanea. Potom už mohl tenhle mladý šikula slavit a čepice letěly na led. Anaheim je znovu v pořádných problémech. Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.
33:53'
Chicago si zahraje přesilovku čtyři na tři, jelikož Cam Fowler zasáhl soupeře holí do obličeje. Dobrá šance pro domácí na vstřelení šesté branky.
33:42'
Ve stejném čase se vylučuje na obou stranách. Domácí Richard Pánik si jde sednout za sekání, hostující Kevin Bieksa za hrubost.
33:42'
Následuje komerční přestávka.
33:35'
V tutové šanci na brankovišti Richard Pánik, který těsně nedokázal zasunout po ledě kotouč do sítě.
33:15'
Sledujeme docela dlouhou pasáž bez přerušení a je zřejmé, že Chicago nyní nikam zbytečně nespěchá.
31:55'
Montourova pecka jen orazítkovala zadní mantinel, potom už mohli Hawks v klidu rozehrávat.
31:28'
Už se delší dobu čeká na lepší šanci.
29:19'
Skoro to ve druhé třetině vypadá, jako bychom sledovali hokejovou exhibici. Nejdříve branka na jedné straně, pak zase na druhé. Gólmani dnes rozhodně nebudou mít dobré statistiky. CHRIS WAGNER překvapil Crawforda, když z nevýhodné pozice našel střelou zápěstím prostor mezi jeho betony. Kotouč sotva dojel za čáru, ale Ducks mohou slavit druhou dnešní trefu. Asistence: Andrew Cogliano, Jakob Silfverberg.
27:49'
Jenže moc dlouho tříbrankový rozdíl nevydržel. Anaheimu nepomohlo ani vystřídat brankáře, inkasuje celkově popáté, přestože sám Ryan Miller má za svými zády teprve první kotouč. Nedůrazu na brankovišti Kačerů ukázkově využil ALEX DEBRINCAT, který dorazil po ledě kotouč do poloviny odkrytého zařízení. Miller v tu chvíli vůbec netušil, kde se touš nachází. Obrana mu navíc vůbec nepomohl. Chicago má pohodový náskok zpět. Asistence: Ryan Hartman, Patrick Sharp.
27:08'
Už se po komerční přestávce znovu hraje a Ducks mají opět potíže.
26:14'
Střídání v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Ryan Miller.
26:14'
Že by se Ducks ještě dostali zpátky do zápasu? Po rychlém inkasování na začátku druhé třetiny dávají také oni první branku. Vše měl na svědomí především JAKOB SILFVERBERG, který z pravého kruhu krásně potáhl kotouč, nahodil jej před brankoviště. A tam už stál na teč připravený Andrew Cogliano. Forvard Anaheimu měl i trochu štěstí, ač touš netečoval. Každopádně puk skončil pod horní tyčkou a Crawford na něj neměl šanci dosáhnout. Tohle je pro hosty zásah naděje, přidají další? Bez asistence.
25:35'
Domácí hrají nadále aktivně, Patrick Kane si hledal volné místo ke střele. Také že ho našel, ale minul horní tyčku.
24:15'
Přesilová hra se Chicagu sice vůbec nepovedla a nemělo v ní skoro žádné šance. Přesto se nakonec prosazuje a dává už čtvrtý dnešní gól. John Gibson měl i slušnou porci smůly. ARŤOM ANISIMOV totiž svou původní střelu pokazil a vůbec nemířila přesně na branku. Stejný hráč Blackhawks ale ještě ze vzduchu dokázal kotouč znovu zasáhnout, čímž změnil směr zakončení, puk se rázem třepal v síti Anaheimu. Tahle trefa bude započítána jako přesilovková, Hawks mohou hrát zase o něco více v klidu. Asistence: Nick Schmaltz, Patrick Kane.
23:52'
Nyní už měl větší problémy Vatananen, ale také on dostal kotouč dostatečně daleko od svého maskovaného muže.
23:25'
Tahle početní výhoda zatím není podle domácích představ. Kačeři se už potřetí za sebou dostali pryč z obranné třetiny a zatím Gibson nemusel vytahovat žádný zákrok.
22:40'
Už se Anaheim osvobodil vyhozením přes všechny čáry. Musí ale rychle zpátky, protože Chicago má dnes velmi hbitý přechod přes střední pásmo.
22:28'
První pokus od modré čáry šel mimo klec, následuje nové buly po pravé ruce Gibsona.
22:16'
Podruhé v zápase uvidíme vyloučení a podruhé na straně Anaheim Ducks, Chicago jde do přesilovky. Menší trest za podražení je nucen odpykat Corey Perry, který si sedne za brankáře Johna Gibsona.
21:36'
Dobrou práci před svou brankou předvedl Lindholm. Pak ale o puk přišel a do šance se dostal Patrick Kane. Tomu moc nechybělo, aby našel v brance volné místo.
21:06'
Brandon Saad a jeho hraniční zákrok na soupeře, pokračuje se ale bez přerušení, tentokrát už za Crawfordem. Hosté ovšem na první střelu této třetiny stále čekají.
20:30'
Na druhé straně nahození Chrise Wagnera, ke kterému se ale nikdo z Kačerů nedostal jako první. Hawks jsou dnes u většiny situací daleko rychlejší.
20:18'
Od modré čáry vypálil Duncan Keith a John Gibson okamžitě musel tasit svou lapačku u tyče. Tentokrát ale dobře viděl, takže v pohodě zasáhl.
20:08'
Jako první se kotouče na úvodním vhazování druhé třetiny zmocnili Ducks, ale Perry musel hned před vlastní branku.
20:01'
Nebude dlouho trvat a začne druhá třetina zápasu. Dostanou se hosté výsledkově do hry, nebo Chicago navýší svůj náskok?
Střely na branku po první třetině

Chicago Blackhawks: 16

Anaheim Ducks: 7
Máme za sebou první třetinu utkání. Chicago Blackhawks byli o něco aktivnější, čeho zvládli využít. Nejdříve se prosadil Patrick Sharp, po něm přidali branku další dva jeho spoluhráči a Černí jestřábi aktuálně vedou 3:0. Ducks budou muset během přestávky něco změnit, zatím vystřelili jen sedmkrát na branku.
20:00'
19:44'
Nahození Tommyho Wingelse samo o sobě nebylo nebezpečné, ale kdyby jej někdo tečoval, tak má Gibson daleko větší problémy.
19:22'
Už se hraje poslední minuta první třetiny, v útočném pásmu znovu domácí hráči.
18:11'
Na tenhle závěr první třetiny nebudou Anaheim Ducks vzpomínat vůbec rádi. Sotva stihl oslavit svou trefu Alex DeBrincat, prosazuje se další Černý jestřáb. Tentokrát využil chyby v obraně soupeře útočník Chicaga BRANDON SAAD, který si kolem bílých dresů vybruslil ukázkově mezi kruhy, načež zamířil a poslal kotouč pod horní tyčku. Je dost možné, že brankář John Gibson skoro nic neviděl. Zatím jej Kačeři střídat nebudou a zůstane mezi třemi tyčemi, každopádně Ducks jsou v ještě větších potížích. Asistence: Jan Rutta, Richard Pánik.
17:55'
Pomalu se blížíme ke konci zahajovacího dějství, domácí to ještě zkoušejí. Gibson nyní musel krýt nahození od modré čáry z hokejky Rutty.
17:27'
Ducks chtěli až moc rychle do útočného pásma, je jim odpískáno postavení mimo hru.
16:22'
Sice jsme poslední minuty moc velkých a pohledných šancí neviděli, Chicago Blackhawks se i přesto dokázali prosadit. A to přitom po velmi pohledné akci. Schmaltz ukázkovou nahrávkou našel u pravé tyče Gibsonova zařízení úplně osamoceného ALEXE DEBRINCATA, který neměl sebemenší problém puk zavěsit do sítě. Tady nemohl brankář Ducks nic dělat, i kdyby se sebevíc snažil. Domácí tedy mají na hokejkách vedení o dva zásahy a Anaheim musí přijít s něčím překvapivým. Asistence: Nick Schmaltz, Brent Seabrook.
15:40'
Bieksa a jeho dobrá obranná práce na modré čáře, kde zabránil problémům pro svůj tým. Hawks už nejsou v závěru první části tolik aktivní.
15:25'
Skvělý zákrok Crawforda, který zabránil vyrovnání. Ritchie sice aktivně dorážel na brankovišti a dělal vše pro to, aby skóroval, ale nedokázal to.
14:55'
Vatanenovo nahození ze středního pásma nikam nevedlo, trefilo jen prvního bránícího hráče Chicaga.
14:20'
Wingels zavezl puk do útočného pásma a ještě hledal Seabrooka, tomu pak sjel v rozhodujícím okamžiku kotouč z hokejky.
12:48'
Anaheim se od předchozí komerční přestávky skoro nemůže dostat na puk a tím pádem ani do útočného pásma. Domácí mají situaci hodně usnadněnou.
11:06'
Chicago je v posledních momentech střelecky aktivnější, ale není se svým zakončením tolik přesné.
10:03'
Brankář Chicaga musel vykrýt prostor u pravé tyče, kam mířil Vatanen. Ale zvládl to nakonec v pohodě.
08:57'
Netrvalo to ani deset minut a domácí celek jde do vedení. Do krásné akce se dokázal uvolnit hokejista Chicaga Ryan Hartman. Ten najel za branku Johna Gibsona, nezpanikařil, podíval se a našel před brankovištěm úplně volného PATRICKA SHARPA. Střele úvodního gólu duelu bez většího otálení udeřil do kotouče a poslal ho přesně do volného místečka k levé tyči svatyně. Uvidíme, jak se s nastalou situaci Anaheimští vyrovnají. Asistence: Ryan Hartman, Alex Debrincat.
08:36'
Alex Debrincat se protáhl mezi dvěma bránícími hráči Anaheimu do zakončení, když ale chtěl vypálit, puk mu sjel z hokejky nečekaně pryč.
07:23'
Jakob Silfverberg měl namířeno do útočného pásma, ale když se konečně dočkal přechodu přes modrou čáru, zastavilo jej postavení mimo hru.
06:24'
Na druhé straně hrací plochy pro změnu příležitost Chrise Wagnera. Také on ale neměl přesně seřízená mířidla, pokusem z pravého kruhu pouze minul horní tyčku.
05:19'
Richard Pánik a jeho slibný průnik kolem levého mantinelu. Slovenský šikula ještě nabízel puk před brankoviště spoluhráči, ten ho ale nedokázal přesně zasáhnout.
04:45'
Crawford musel podržet puk v lapačce poté, co ho z dálky prověřil Rasmussen. Sice se nejednalo o moc těžkou střelu, ale gólman Blackhawks toho moc neviděl.
03:27'
Do dobré šance se hnal Patrick Kane, ale ještě potřeboval někoho do kombinace. V pravou chvíli se mu ale nikdo v červeném dresu nenabídl.
03:14'
Jako první si dnes zahrají přesilovku Chicago Blackhawks, Derek Grant musí jít na trestnou lavici za podražení.
01:39'
Korbinian Holzer zavezl kotouč do útočného pásma Ducks. Moc dlouho s ním ale míchal na hokejce, což ho nakonec mohl mrzet, protože o puk následně přišel.
00:35'
Úvodní vhazování zvládli lépe Ducks, také že se hned vrhli kupředu. Rickard Rakell ale tvrdou ránou trefil pouze mantinel za klecí Crawforda.
00:01'
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začneme zhruba za deset minut.

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Keith, Franson, C. Murphy, Seabrook, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews, Pánik – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Sharp, Hartman, DeBrincat – Bouma, Wingels, Hayden.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Vatanen, Bieksa, Montour, Holzer – N. Ritchie, D. Grant, Perry – Cogliano, Wagner, Silfverberg – L. Shaw, Vermette, Roy – Liambas, Rasmussen..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat střetnutí dvou týmů, které na sebe často narážejí v play-off. Letos spolu svedou vůbec první vzájemné utkání. Chicago Blackhawks vyzvou Anaheim Ducks.

Richard Pánik (CHI) (5 + 8)
Jan Rutta (CHI) (3 + 7)
Michal Kempný (CHI) (0 + 3)
Předchozí vzájemné utkání

V této sezóně se týmy potkají poprvé, naposledy na sebe narazily v dubnu, na konci loňské základní části. Anaheim Ducks tenkrát doma porazili Chicago Blackhawks 4:0.
CHICAGO BLACKHAWKS

Udržet se v NHL dlouhodobě na vrcholu je velmi těžké, v obrovské konkurenci takřka nemožné. Chicagu Blackhawks se to ale dlouho dařilo, a vlastně možná stále daří. Letos se ale Černí jestřábi nacházejí v docela zajímavé pozici, jelikož jim v případě většího zaváhání hrozí i pád na dno divizní tabulky. Máji totiž na kontě na 4. místě 25 bodů, ale Colorado Avalanche získali jen o bod méně. Situace v průběžném pořadí je velmi vyrovnaná, pouze špička v čele se St. Louis Blues se dokázala odtrhnout. A tak Chicago nesmí polevit, pokud nechce řešit potíže.

Nachází se v dobré formě, třikrát z předešlých čtyř duelů zvítězilo, když předčilo New York Rangers (6:3), Pittsburgh Penguins (2:1) a Floridu Panthers (4:1), naopak si nevědělo rady s Tampou Bay (2:3 po prodloužení). Hawks čekají do konce měsíce listopadu ještě dvě utkání, jedno dnes proti Anaheimu a další před fanoušky Nashville Predators. Pro lepší pozici v tabulce by se jim další dvě výhry rozhodně hodily.

Statistiky Blackhawks má zatím na starosti Patrick Kane (9 + 13), jehož následují Jonathan Toews (6 + 10), Arťom Anisimov (10 + 3) a Alex Debrincat (7 + 6). Není žádným překvapením, že většinu duelů odchytal brankář Corey Crawford (19).
ANAHEIM DUCKS

Minulou sezónu jsme byli zvyklí Anaheim vídat na předních místech Pacifické divize, letos tomu zatím tak není. Kačeři dlouho zůstávali v kontaktu s divizní špičkou, ale čelo se jim postupně vzdálilo, na první Vegas Golden Knights v tuto chvíli ztrácejí sedm bodů. Celkově je kalifornský celek šestý, méně bodů získali pouze Edmonton Oilers a trápící se Arizona Coyotes. To však neznamená, že jsou Ducks ze hry. Do konce základní části stále času dostatek, navíc v prostředku tabulky rozestupy nejsou velké. Velmi podobný zisk drží i Vancouver Canucks.

Anaheim každopádně potřebuje zlepšit svou herní formu. Už třikrát po sobě neuspěl, postupně jej srazily týmy Vegas Golden Knights (2:4), Winnipeg Jets (1:4) a Los Angeles Kings (2:1 po nájezdech). Z toho dvakrát Kačeři padli na domácím ledě. K tomu všemu Kaliforňany čeká pětizápasová šňůra mimo vlastní halu, takže se body ani tentokrát nebudou dolovat snadno.

Kanadské bodování Anaheimu vede švédský šikula Rickard Rakell (8 + 10), který je i nejlepším střelcem. Leč potřeboval k tomu jen osm zásahů. Dobře si vedou i Corey Perry (4 + 13) nebo Brandon Montour (6 + 7). Ducks ale zatím – i vinou několika zranění – nejsou tolik produktivní, jak jsme bývali zvyklí. Změní se to?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.