NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Dallas - 1. prosince 2017   02:30

Chicago
Chicago
14:55' DeBrincat (Hartman, C. Murphy) • 21:02' Anisimov (P. Kane, Schmaltz) • 44:34' P. Kane (Forsling, Schmaltz)
3:4
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Dallas
Dallas
14:46' Janmark  (G. Smith) • 17:20' Faksa   • 34:04' Elie  (Faksa, Pitlick) • 60:51' Janmark  (Seguin, J. Klingberg)
Chicago
Rooney, Rank – Heyer, Shewchyk.
United Center, Chicago
21589 diváků
Dallas

To je z dnešního utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek noci.
Československá stopa v utkání:

Richard Pánik (CHI) – 0+0, 0 střel, -1, 12:21 min.
Jan Rutta (CHI) – 0+0, 1 střela, -1, 21:55 min.

Radek Faksa (DAL) – 1+1, 3 střely, +2, 16:47 min.
Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (DAL) – 2+0, 5 střel, 2 trest. min.

Zblokované střely: 13:19
Zajímavý souboj dvou celků západní konference rozhodl v nastaveném čase švédský centr Mattias Janmark a souboj sousedů v tabulce přisoudil druhý bod svému celku.

Dallas tímto vítězstvím přeskočil svého soupeře, na který má jednobodový náskok. Oba týmy se proti sobě postaví už za dva dny, tentokrát se bude hrát na půdě hvězd.
60:51'
Dallas právě vstřelil branku!
Tak to bylo krátké prodloužení. MATTIAS JANMARK vybojoval puk na modré čáře, najel s ním před gólmana a střelou k bližší tyči rozhodl o druhém bodu pro Dallas! Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.
60:01'
Oba týmy již mají po bodu. O druhém rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Příčinou je vyrovnávací gól Kanea na začátku třetí třetiny. Chicago se ve třetí části zlepšilo a zaslouženě dovedlo zápas do nastaveného času.
60:00'
59:55'
Seabrookovo nahození od modré čáry schoval pod lapačku gólman Bishop.
59:50'
Puk vyletěl mimo hrací plochu. Pravděpodobně uvidíme prodloužení.
59:08'
Hosté jsou kompletní.
58:37'
Forslingova střela se odrazila od jednoho z hráčů Dallasu a puk proletěl přes modrou čáru do středního pásma.
58:13'
Tentokrát si oddechový čas vybral trenér Chicaga.
58:13'
Saad nezachytil přihrávku Anisimova, vzápětí Kane pálil z pravého kruhu, Anisimov clonil před gólmanem, přesto byl Bishop úspěšný.
57:05'
Esa Lindell (Dallas), 2 minuty – podražení.
57:05'
Domácí se zuby nehty bránili, pak ale Bouma zachytil puk a se Schmaltzem ujeli do situace dva na jednoho. Akci řešil faulem Lindell.
56:26'
Trenér Dallasu Ken Hitchkock si vybral oddechový čas.
55:19'
Další závar před brankou Chicaga, po kterém měl před sebou poloodkrytou branku Radulov, ale ležícího Crawforda neprostřelil, ba zcela minul branku!
54:40'
Lance Bouma z Chicaga je vyloučen na 2 minuty za podražení.
54:40'
Fantastické zákroky předvedl Crawford proti střelám Elieho. Ten nedal gól z první střely, ani z následných dvou dorážek. Hosté však vybojovali přesilovku.
53:24'
Závar před brankou Crawforda, ale obrana Chicaga v čele s gólmanem odolala.
51:59'
Radulov získal puk v pravém rohu, přihrál do kruhu, kam si najížděl Seguin a ten střelou "golfákem" napálil kotouč do Crawforda.
51:42'
Bishop schoval puk do lapačky. Před jeho brankou vznikla menší strkanice, kterou přerušil zákrok rozhodčích a komerční přestávka.
51:23'
Oleksiak nabral puk na hokejku a trefil do helmy Haydena. Domácí hráči se dožadovali vyloučení za vyhození puku mimo hřiště. Nestalo se.
51:12'
Hosté vyhodili.
50:38'
Po nepřesné střele Keitha se po odrazu puku o zadní mantinel dostal ke kotouči Toews, ale nedokázal puk nasměrovat do poloodkryté branky.
50:14'
Střelu Keitha obránci Dallasu zblokovali.
50:49'
Chicago hraje přesilovou hru.
47:30'
A je po přesilovce hvězd. John Klingberg zasáhl holí do tváře Haydena a od rozhodčích inkasoval trest na 4 minuty.
46:43'
Dallas bude mít přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Jonathan Toews.
46:43'
Pánik mohl poslat domácí poprvé do vedení, jenže jeho tvrdé střele chyběla přesnost.
44:34'
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago potřetí vyrovnává účet zápasu! Forslingovu střelu od modré dokázal před Bishopem tečovat PATRICK KANE! Asistence: Gustav Forsling, Nick Schmaltz – 3:3.
43:56'
Střela Kanea od modré končí v Bishopově výstroji.
43:15'
Radulov z pravého rohu našel před bránou najíždějícího Seguina, ten jeho prudkou přihrávku nedokázal usměrnit do chicagské branky. Keith střelu zblokoval.
42:44'
Toews po buly vystřelil, Bishop jeho pokus vyrazil.
41:54'
Faksa neprotlačil puk přes Seabrooka, kotouč se však odrazil na hokejku českého útočníka, který vzápětí z mezikruží vypálil těsně vedle brány.
41:04'
Dvakrát se ke střele dostal český bek Rutta, první rána od modré letěla vedle brány, druhou z pravého kruhu vyrazil brankář Bishop.
40:40'
Nepříjmnou střelu Schmaltze schytal přímo do masky gólman Dallasu. Puk se následně odrazil před Anisimovu hokejku, ale ruský forvard nedokázal kotouč dorazit do brány.
40:30'
Po přihrávce Saada z pravé strany se od bližší tyče snažil prostřelit brankáře Bishopa slovenský útočník Pánik. Bishop odolal.

Zblokované střely: 7:10
Do druhé třetiny Chicago lépe nastoupilo. Vliv na to měla i pokračující přesilovka z první třetiny, díky které Anisimov vyrovnal na 2:2. Vypadalo to, že hráči budou odcházet do kabin za vyrovnaného stavu, jenže domácí beci si nechali ujet Elieho a ten krásnou kličkou vrátil hostům jednogólové vedení.
40:00'
39:44'
Chicago první oslabení v utkání přežilo bez ztráty gólu.
38:50'
Nepříjemná střela Lindella letěla na teč vedle brány. Domácí vyhazují.
38:02'
Anisimov vyvezl puk až do třetiny Dallasu.
37:39'
Toews zahákoval u mantinelu Radulova a Dallas si poprvé zahraje přesilovou hru.
36:28'
Faksa se mezi kruhy tlačil do zakončení, ale k pořádné střele se nepropracoval.
35:42'
Toews už se chystal do brejku, jenže Oleksiak svým mohutným tělem poslal útočníka Chicaga na led a zmařil tím velmi dobře rozvíjející se akci.
34:04'
Dallas znovu vede! REMI ELIE dostal výbornou přihrávku od Faksy do brejku, vymíchal Crawforda a střelou do odkryté brány vstřelil třetí gól svého celku! Asistence: Radek Faksa, Tyler Pitlick – 2:3.
33:32'
Janmark byl volný za kruhy, dvakrát dostal puk, dvakrát vystřelil, ale v obou případech exceloval Crawford.
32:44'
Radulov uvolnil zpětnou přihrávkou Seguina, ale útočník Dallasu nedokázal včas vystřelit a přišel o puk.
31:32'
Elie zkusil pozornost brankáře Blackhawks střelou z levého kruhu. Crawfordovi jeho pokus nenadělal žádné problémy.
30:46'
Schmaltz se krásně protáhl kolem obránců v bílých dresech, kličkovanou se snažil rozhýbat brankáře Bishopa, ale ten proti němu vytáhl beton a nedovolil mu zakončit u bližší tyče.
30:10'
Spezza se z ničeho nic ocitl s pukem u brankáře Crawforda, ale trochu překvapený rychlou střelou netrefil branku.
28:39'
Na druhé straně netrefil bránu Dallasu Sharp.
28:04'
Spezzova střela zápěstím letěla vedle brány.
27:45'
Nepříjemná střela Rutty od modré, brankář Bishop nevěděl, kde je puk, ten nakonec přeletěl branku Dallasu.
26:59'
Prudká přihrávka Roussela z levé strany nenašla nikoho ze spoluhráčů najíždějících k pravé tyči.
25:35'
Domácí hráči nechali před bránou zcela volného Seguina, ten přijal přihrávku Benna zpoza brány, ale Pánik vynikajícím zákrokem zablokoval střelu útočníka Dallasu!
24:49'
Radulov se projel s pukem až do útočného pásma, ale velmi dobře se vrátil Saad a ruského útočníka zbavil puku.
23:18'
Protečovaná přihrávka hostujících hráčů skončila na jejich střídačce.
23:00'
Dallas se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:40'
Chicago je při chuti a Kane operuje s pukem za brankou.
21:02'
Domácí využívají přesilovku! Kane našel od pravého mantinelu prudkou přihrávkou před brankou hokejku ARŤOMA ANISIMOVA a ruský útočník zametl kotouč do poloodkryté branky! Asistence: Patrick Kane, Nick Schmaltz – 2:2!
20:29'
Dallas odpálil puk až za Crawfordovu branku.
20:05'
Domácí pokračují v přesilové hře z první třetiny.

Zblokované střely: 1:7
Máme za sebou první třetinu. Zajímavý hokej nabídla až její druhá polovina, ve které začaly padat také branky. Lépe bruslící Dallas se jako první dostal do vedení gólem Janmarka, avšak o devět sekund později vyrovnal DeBrincat. Náskok hostům vrátil z trestného střílení český útočník Radek Faksa. Dallas tak po první dvacetiminutovce zaslouženě vede 2:1.
20:00'
19:48'
Po odrazu puku od zadního mantinelu byl u levé tyčky zcela sám před prázdnou brankou Forsling, jenže z velkého úhlu trefil pouze brankovou konstrukci!
19:16'
Elie znovu oslabuje svůj celek. Po faulu na Murphym odjíždí na trestnou lavici, kde ho čeká dvouminutový trest za sekání.
Rutta velice dobře zblokoval přihrávku Elieho spoluhráči. Dallas se řítil do další šance.
17:20'
RADEK FAKSA trestné střílení proměnil střelou zápěstím k levé tyči Crawfordovy branky a posílá Dallas znovu do vedení – 1:2!
17:20'
Kane nedovoleně zastavil unikajícího Faksu a rozhodčí nařídil trestné střílení!
16:41'
Remi Elie fauloval Schmaltze a nabízí domácím další přesilovku. Je vyloučen na dvě minuty za podražení.
14:55'
Hvězdy úvodní gól nedokázaly rychle vstřebat a o vedení přišly. Hartman přihrál do jízdy ALEXOVI DeBRINCATOVI a ten tvrdou střelou po devíti sekundách vyrovnal stavu utkání na 1:1. Asistence: Ryan Hartman, Connor Murphy.
14:46'
Hosté jdou do vedení! Po přihrávce Smithe MATTIAS JANMARK objel z levé strany banku Chicaga a poslal puk do Crawfordovy brusle, od které se odrazil za brankovou čáru. Asistence: Gemel Smith – 0:1.
13:55'
Výborná spolupráce Anisimova s Kanem, ti po buly dokázali ihned vystřelit na soupeřovu bránu, bohužel svatyni Bishopa netrefili.
13:38'
Nepřesná přihrávka Dallasu končí zakázaným uvolněním hvězd.
13:11'
Klingberg přihrál puk na modrou, kam si najel střídající Seguin a střelou švihem donutil k zákroku Crawforda.
11:01'
Pánik prudkou přihrávkou po mantinelu vyslal svůj celek do přečíslení dva na jednoho. Celou akci ale pokazila nepřesná přihrávka Toewse.
10:23'
Roussel přejel po levém mantinelu modrou čáru a poté prudce vypálil na bránu Chicaga. Crawfort nepříjemný kotouč kryl.
10:06'
Schmaltz našel na modré volného Murphyho, střelu obránce Blackhawks schoval brankář Bishop do své výstroje.
09:22'
Ritchie se mezi kruhy dostal k odraženému puku, zamířil k levé tyči, ale tam bylo tělo gólmana Crawforda. Z následného závaru hosté puk nevystřelili na bránu.
08:44'
Keith ztratil za brankou kotouč. Puk vyplaval u pravé Crawfordovy tyče, toho si však včas všiml domácí gólman a nebezpečnou situaci uhasil rychlým zákrokem.
07:09'
Domácí fanoušci už se radovali z gólu, ale střela DeBrincata z hranice kruhů se odrazila od horní tyčky zpět do hry.
05:57'
Kaneova střela z pravého kruhu netrefila bránu, ani Schmaltzovu hokejku. Puk vylétl z útočného pásma.
05:17'
Další přesilovka pro Chicago. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Mattias Janmark.
05:02'
Na druhé straně zkusil štěstí střelou od levého mantinelu Forsling, ale Bishop lapil černou gumu do lapačky.
04:47'
Nepříjemná střela Klingberga z hranice pravého kruhu, Crawfort kotouč se štěstím vyrazil vedle brány.
04:15'
Dallas je v plném počtu.
03:53'
Janmark ujel do souboje jeden na jednoho a z pravé strany si najel před gólmana, jenže přesně zakončit nedokázal.
02:12'
Vzápětí si nedovoleně počínal Jamie Benn a Chicago si zahraje přesilovou hru. Benn je vyloučen na 2 minuty za podražení.
02:05'
Obrovská šance Dallasu! Po nahození od modré se snažil před brankou Chicaga propasírovat puk mezi Crawfordovy betony Seguin, ale neuspěl.
01:53'
Na druhé straně vyzkoušel pozornost Crawforda střelou od pravého mantinelu Ritchie, ale brankář Chicaga schoval puk do lapačky.
01:05'
Po přihrávce Schmaltze vypálil zápěstím od modré Forsling, gólman Bishop puk vyrazil vedle brány. Vzápětí se domácí dopustili přihrávky rukou.
00:01'
Hymnu Spojených států již máme za sebou, za malou chvíli startujeme. Pořádně se usaďte, bude to jízda!

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Franson, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Rutta, Forsling – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – DeBrincat, Hartman, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Oleksiak, Johns (A) – Radulov, Seguin (C), Ja. Benn – D. Shore (A), Spezza, Janmark – Pitlick, Faksa, Roussel – B. Ritchie, G. Smith, Elie.

Rozhodčí: Rooney, Rank – Heyer, Shewchyk..
Přeji Vám příjemnou noc od klávesnice. Za několik málo minut odstartuje souboj mezi Chicagem a Dallasem. V soupiskách obou celků schází jeden český hráč. Blackhawks postrádá obránce Michala Kempného, hostující trenér musí oželet služeb Martina Hanzala.

Z absence českých a slovenských hráčů nemusíte smutnit. Dallas má ve svém kádru Radka Faksu, v dresu Chicaga uvidíme Jana Ruttu a Richarda Pánika.
V chicagském United Center se dnes očekává vyrovnané utkání týmů, jenž mají v dosavadním průběhu sezóny shodný počet bodů a sousedí spolu ve středu tabulky západní konference.

Zatímco domácí Chicago ve středu padlo na nashvillském ledu 3:2, tak Dallas díky hattricku Radka Faksy přehrál Vegas 3:0. Uvidíme, jestli se podaří opavskému rodákovi na tento parádní večer navázat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.