NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Minnesota - 11. ledna 2018   02:00

Minnesota
29:58' Brodin  (Zucker, Dumba) • 43:03' Suter  (M. Koivu, Mikael Granlund)

Jan Rutta (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:50
Domácí celek se sice jako první prosadit, ve druhé a třetí třetině inkasoval po jedné brance. To stačilo k tomu, aby všechny body ze zápasu bral hostující celek. Minnesota vybojovala výhru 2:1.
59:35'
Domácí hrají v pěti, hrají bez brankáře.
59:25'
Mikael Granlund nedokázal z velké blízkosti přesněji vypálit.
59:00'
Anton Forsberg kryje střelecký pokus Tylera Ennies. To už běží poslední minuta hry.
58:55'
Eric Staal výborně zakončoval z kruhu, jeho rána postrádala přesnost.
58:28'
Jan Rutta zablokoval střelecký pokus, jehož autorem je Zach Parise.
58:06'
Eric Staal zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář domácích.
57:50'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jordan Oesterle – 2 min., sekání). Domácí hráč musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
57:25'
Jonathan Toews nedokázal přesněji vypálit.
57:09'
35:24, střelecky aktivnější je domácí celek, kterému se ale nedaří vyrovnat.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Hra je přerušena, puk má ve své moci brankář Minnesoty.
56:35'
56:19'
Hosté hrají velmi dobře, takticky drží hru daleko od své branky.
56:09'
Vinnie Hinostroza pálil z kruhu, ale netrefil klec.
55:53'
Jan Rutta zakončoval z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje brankář Wild.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.
54:35'
Přesilovou hru hrají domácí, kteří se mohou pokusit o vyrovnání.
54:35'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., hákování).
54:35'
Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru, bude se vylučovat. Komerční přestávka.
53:52'
Brandon Saad se propracoval do výborné střelecké pozice, ale brankář Wild neprostřelil.
53:41'
Z dobré pozice to zkoušel Daniel Winnik, ale jeho zakončení snadno kryje brankář soupeře.
53:09'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou
52:36'
Zach Parise se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře.
52:22'
Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.
51:35'
Chicago přišlo o útočné pásmo, rychle zakončoval Jason Zucker. S jeho pokusem si tak tak dokázal poradit brankář Anton Forsberg
51:07'
Domácí celek se pokouší rychle vyrovnat, hosté nyní musí mít pozorní v defenzivě.
50:23'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nedominuje.
50:10'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Chicaga.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Minnesota vede o jednu branku.
49:43'
Od modré čáry to zkoušel domácí Jordan Oesterle. Střela obránce ale končí mimo branku, gólman Devan Dubnyk zasahovat nemusel.
49:00'
Jedenáct minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek stále ztrácí jeden gól na svého soupeře.
48:35'
Duncan Keith nahodil z poloviny hrací plochy puk na branku soupeře.
48:05'
Jordan Oesterle od modré čáry minul branku.
47:46'
Patrick Kane se prokličkoval až do zakončení, vypálit ale nedokázal.
47:26'
David Kämpf se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje hostující brankář.
46:37'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí fanoušci ženou své oblíbence za vyrovnáním.
45:46'
Ryan Hartman z mezikruží pálil nad branku, gólman Wild zasahovat nemusel.
45:32'
Charlie Coyle zablokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Nick Schmalt.
45:22'
Duncan Keith si vylepšil střeleckou pozici, ale branku trefit nedokázal.
44:53'
Hra je nyní přerušena, pro postavení mimo hru. Před malou chvíli dobře vypálil Eric Staal.
43:51'
Vhazovat se bude před brankou Chicaga, domácí celek vyhrál vhazování.
43:03'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hostující celek se dostává do vedení, při hře čtyři na čtyři se Minnesota dostala do střelecké pozice a RYAN SUTER přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Asistence: Mikko Koivu a Mikael Granlund.
42:42'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., podražení).
42:16'
Brandon Saad vypálil, jeho ránu kryje brankář Wild, buly se tak bude odehrávat před jeho brankou.
42:03'
Vhazovat se bude před domácí brankou, přesilovka se nyní Chicagu nedaří.
42:01'
Mikko Koivu se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal. Následně pálil nepřesně Mikael Granlund.
41:24'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
41:05'
Jan Rutta dobře vypálil od modré čáry, puk ale vyrazil hostující brankář a domácí se k dorážce nedostali.
40:50'
Jako první se ve třetí třetině do střelecké pozice dostal Patrick Kane, ale jeho rána končí mimo branku.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli jednu jedinou branku, hostující celek dokázal vyrovnat stav zápasu. Skóre je tedy vyrovnané. Po čtyřiceti minutách hraje Minnesota v Chicagu 1:1.
40:00'
39:53'
Mikael Granlund neprostřelil brankáře domácích, ten kryje kotouč. Hra je tak přerušena.
39:43'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.
39:00'
To už probíhá poslední minuta hry.
38:40'
Michal Kempný hledal před brankou spoluhráče, jeho pas byl nepřesný.
38:29'
Devan Dubnyk kryje ránu, jejímž autorem je Patrick Kane.
38:02'
Ryan Hartman měl na hokejce vedoucí branku, ale brankáře soupeře nezaměstnal, branku totiž minul.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:40'
Minnesota přesilovou hru proměnit nedokázala.
37:27'
37:02'
Chicago se brání výborně, sledujeme parádní defenzivní představení Hawks.
36:29'
Výborně od modré pálil Matt Dumba, Jeho projektil končí mimo branku.
35:57'
Přesilovku hrají hosté, kteří se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
35:27'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., držení protihráče).
35:15'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, bude se vylučovat.
34:03'
Duncan Keith zablokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Tyler Ennis.
33:47'
Domácí špatně rozehráli, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se Chicaga.
33:37'
Mikko Koivu se položil do střely soupeře. Pokus Jordana Oesterlea byl nepovedený.
33:00'
Od modré čáry zakončoval Jared Spurgeon. Jeho projektil končí mimo branku.
32:25'
Matt Cullen čekal před brankou na přihrávku, ale pasu od spoluhráče se nedočkal, a tak hrají domácí.
32:04'
Michal Kempný vypálil z první a jeho pokus končí mimo branku, gólman Wild zasahovat nemusel.
32:00'
Hra je nyní přerušena, Gustav Forsling výborně vypálil a jeho pokus kryje brankář Devan Dubnyk.
31:46'
Ryan Hartman před brankou Minnesoty netrefil kotouč podle svých představ.
31:30'
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme takticky vedenou bitvu.
30:51'
Anton Forsberg si snadno poradil s pokusem soupeře. Matt Dumba zakončoval zápěstím.
29:58'
V polovině zápasu je vyrovnáno. Tvrdou ránu od modré čáry vyslal JONAS BRODIN. Jeho projektil ale tečoval nešťastně Tommy Wingels tak, že přeskočil rameno brankáře a dostal se až do brány. Je vyrovnáno. Asistence: Jason Zucker a Matt Dumba.
29:31'
Dostáváme se pomalu ale jistě do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí Chicago stále vede o jednu branku.
29:00'
Jared Spurgeon se pokoušel probojovat do střelecké pozice, dostal se za branku domácích, ale spoluhráče před brankou přesným pasem neoslovil.
28:24'
Devan Dubnyk má na svém kontě další zákrok, tentokrát si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Michal Kempný.
28:10'
Hraje se rychlý hokej, mnoho vyložených šancí k vidění není.
27:58'
Kotouč vypadl po střele domácího hráče z hrací plochy, vhazovat se tak bude před brankou Minnesoty.
27:08'
Hra je nyní přerušena, kotouč končí u domácího brankáře. Anton Forsberg si výborně poradil s pokusem, který vyslal Jason Zucker.
26:37'
Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
26:21'
Anton Forsberg vyrazil střelu Daniela Winniga před sebe, a pak se už o zbytek postarala obrana.
25:42'
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí, hraje se rychlý styl hry.
25:27'
Anton Forsberg kryje kotouč po střele, kterou se zkoušel prosadit hostující Marcus Foligno.
24:59'
Jordan Oesterle vypálil od modré čáry, jeho pokus byl nepřesný, následně hru přerušuje hostující brankář, který si poradil s pokusem, který vyslal Nick Schmaltz.
24:11'
Dva hráči se nyní střetli, ani jeden o soupeři nevěděl. Jsou otřesení, ale zdá se, že budou pokračovat ve hře.
23:43'
Gustav Forsling dobře vypálil a jeho ránu kryje brankář Devan Dubnyk.
22:39'
Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho šancí k vidění není.
21:41'
Z výborné pozice mezi kruhy pálil Ryan Hartman. Brankáře Wild neprostřelil.
21:38'
Gustav Forsling vypálil a jeho pokus zablokoval hostující Matt Dumba.
20:28'
Hostující celek se jako první propracoval do střelecké pozice, Ryan Suter neprostřelil brankáře.
20:01'
14:5, střelecky je jednoznačně aktivnější domácí celek, který se také dostal do vedení. Hosté musí přidat, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování zápasu.
20:00'
19:40'
Daniel Winnik tečoval střelecký pokus soupeře mimo hrací plochu, buly před brankou Wild.
19:10'
18 střel zablokovali hráči Minnesoty, hrají opravdu obětavě.
18:54'
Další ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu, dostáváme se do finální fáze třetiny.
18:39'
Marcus Foligno zablokoval střelecký pokus Kempného.
18:25'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Domácí celek má převahu, hostující obránci obětavě padají do střel, a tak pomáhají svému brankáři.
17:51'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hosté se pokouší vyrovnat, ale domácí obrana jim mnoho prostoru nedává.
17:20'
V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden celek nechce chybovat.
16:54'
Patrick Kane vypálil z bezprostřední blízkosti bekhendem, jeho pokus kryje brankář soupeře.
16:29'
Brandon Saad vypálil z dobré pozice, ale jeho pokus končí mimo branku. Puk ale raději přikryl Devan Dubnyk. K dorážce se dostal Vinnie Hinostroza.
16:04'
Duncan Keith vypálil jako správný obránce od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář. Komerční přestávka.
15:48'
Do výborně střelecké pozice se dostal Jonathan Toews, ale jeho pokus končí mimo branku.
15:20'
Ryan Suter a Mikko Koivu vedli útočnou akci Minnesoty, ale s jejich pokusem si dokázala domácí obrana poradit.
15:10'
Po komerční přestávce zápas pokračuje dál.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny.
14:46'
Devan Dubnyk na druhé straně musel zasahovat proti dobrému zakončení Lance Doumy.
14:22'
Anton Forsberg kryje ránu, kterou vyslal při oslabení Ryan Suter.
13:45'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:13'
Domácí se usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Mnoho velkých šancí si zatím nevypracovali.
12:50'
Patrick Kane byl volný před brankou, přihrávka se k němu ale nedostala. Gólman Devan Dubnyk tak zasahovat nemusel.
12:24'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Tyler Ennis – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
12:24'
Hosté si vyžádali výzvu. Gól platí.
12:24'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dostává do vedení, výborně vypálil od modré Michal Kempný. Následně šťastně odrazil puk do brány o výstroj brankáře BRENT SEABROOK. Asistence: Michal Kempný a Nick Schmaltz.
12:11'
Lance Bouma zablokoval střelu, kterou vyslal Matt Dumba od modré.
11:36'
Sledujeme rychlý hokej, který se odehrává zejména ve středním pásmu, ani jeden brankář zasahovat nemusí.
10:45'
Ryan Suter to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus postrádal přesnost. Brankář zasahovat nemusel.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají domácí hokejisté.
09:39'
Tommy Wingels nebezpečně tečoval kotouč před brankou hostujícího týmu, i tak si ale dokázal brankář poradit.
09:20'
David Kämpf výborně zakončoval z předbrankového prostoru, s jeho pokusem si snadno poradil brankář soupeře.
09:01'
Z bezprostřední blízkosti zakončoval Alex DeBrincat. Puk kryje brankář Devan Dubnyk. Výborná práce maskovaného muže.
08:03'
Anton Forsberg si snadno poradit s pokusem, který vyslal aktivně hrající hostující Ryan Suter.
07:35'
Jonas Brodin vyslal středu zápěstím, se kterou si dokázal brankář domácího celku snadno poradit.
07:14'
Komerční přestávka. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na úvodní branku stále čekáme.
06:37'
Domácí hokejisté mají nyní převahu, hosté se musí bránit, vhazovat se tak bude před brankou Wild.
06:20'
Jan Rutta znovu výborně vypálil, ale jeho pokus s velkými problémy vyrazil brankář Minnesoty.
05:55'
Jan Rutta se pokoušel usměrnit kotouč mezi tři tyče, ale nedokázal výrazněji vypálit.
05:20'
3:2, střelecky je v úvodu zápasu aktivnější domácí celek, na výraznější šanci ale čekáme.
04:48'
Devan Dubnyk kryje kotouč po lehké střele, kterou vyslal Brandon Saad. Vhazovat se bude před brankou Minnesoty.
04:37'
Jonathan Toews ani Brandon Saad nedokázali prostřelit brankáře Wild, Devan Dubnyk předvedl výborné zákroky.
04:06'
Brent Seabrook zablokoval střelu soupeře, domácí brankář zasahovat nemusel.
03:40'
Po bleskově akci zakončoval od modré čáry Matt Dumba. S jeho pokusem neměl brankář Anton Forsberg problém.
03:22'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
02:54'
Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru.
02:25'
Ryan Suter se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si snadno poradil domácí brankář.
02:05'
Hráči obou týmů hrají hodně obětavě, ani jeden celek nechce chybovat.
02:00'
Ryan Hartman nenechal vystřelit soupeře, zablokoval pokus Matta Dumby.
01:28'
Tyler Ennis se položil do střely soupeře. Vypálil domácí Jan Rutta, ale jeho rána byla zablokovaná mimo.
00:57'
Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není.
00:27'
Jason Zucker zablokoval střelecký pokud od modré čáry, který vyslal Jordan Oesterle.
00:01'

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Keith, Oesterle, C. Murphy, Seabrook, Forsling, Rutta, Kempný – Saad, J. Toews, Hinostroza – Hartman, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, DeBrincat – Bouma, Wingels.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Coyle, E. Staal, Parise – Stewart, J. Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik..
Chicago Blackhawks odehrálo 42 zápasů (16-5-6-15;48 bodů). V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo 3. Poradilo si s New Yorkem Rangers 5:2, Edmonton Oilers 4:1 a Ottawu Senators 8:2. Nestačilo na Calgary Flames 3:4 v prodloužení a v základní době na Vegas Golden Knights 4:5.
Minnesota Wild odehrála 43 zápasů s bilancí 17-5-4-17 a vybojovala 48 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Floridou Panthers 5:1 a a Buffalo Sabres 6:2. Nestačila na Nashville Predators 0:3, Colorado Avalanche 2:7 a v prodloužení Calgary Flames 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.