NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Rangers - 16. listopadu 2017   02:00

Chicago
Chicago
39:08' DeBrincat (Pánik, Keith) • 41:07' Anisimov (P. Kane, Schmaltz) • 41:53' Hayden (Franson, P. Kane) • 45:14' Anisimov (Franson, Schmaltz) • 56:12' Anisimov (Schmaltz, Pánik) • 58:30' J. Toews (Pánik, Seabrook)
6:3
(0:1, 1:0, 5:2)
Rangers
Rangers
09:58' Zibanejad  (Kreider, Bučněvič) • 47:08' K. Hayes  (Zuccarello, Rick Nash) • 51:56' Rick Nash
Chicago
Rangers
H. Lundqvist (46. Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, Kampfer, M. Staal – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello (A), K. Hayes, Rick Nash (A) – J. T. Miller, Desharnais, Vesey – Fast, Nieves, Grabner.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji dobré čtvrteční ráno.

3. Alex DeBrincat (CHI) 1+0
Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla strhnout ve třetí třetině takováto přestřelka. Ale stalo se a ve třetí části zápasu padlo sedm branek! Chicago nejprve odskočilo do vedení 4:1. Nato Rangers vystřídalo brankáře, do klece šel místo Lundqvista Pavelec. Rangers se podařilo snížit na 3:4, ale Chicago znovu odskočilo na 5:3, když završil hattrick Anisimov. Hra bez brankáře pak hostům nevyšla, skóre uzavřel trefou do prázdné brány Toews.
59:39'
Rangers už rezignovali na útok, zápas se jen dohrává.
58:30'
Chicago právě vstřelilo branku!
JONATHAN TOEWS získal kotouč ve středním pásmu a pak už měl jednoduchou práci, trefit prázdnou bránu. A to se mu povedlo. Asistence: Richard Pánik, Brent Seabrook.
58:23'
Už se to povedlo a Pavelec je na střídačce.
58:08'
Rangers se nedaří opustil obranné pásmo, aby mohli odvolat brankáře.
56:51'
Brent Seabrook tvrdě vypálil od modré. Pavelec kotouč vyrazil a pak měl co dělat, aby ustál i dorážky.
56:12'
Chicago znovu Rangers utíká na rozdíl dvou branek. Schmaltz přihrál před branku, kde byl ARŤOM ANISIMOV, který střelou z první završil svůj první hattrick v NHL. Asistence: Nick Schmaltz, Richard Pánik.
55:53'
Bekhendová střela Hayese proletěla vedle branky Crawfroda.
55:05'
David Desharnais se pokusil po objetí branky zasunout kotouč do branky, ale v tom mu skvělým obraným zákrokem zabránil Cody Franson.
54:14'
Rangers se nastěhovali do útočného pásma a pokoušejí se o vyrovnání.
51:56'
Rangers právě vstřelili branku!
Tak už je to jenom o gól. Hosté se nevzdávají a znovu skórují. Prosadil se zkušený útočník RICK NASH, který se dostal k volnému puku ve středním pásmu a bekhendem překonal Crawforda. Bez asistence.
50:20'
Toewsova střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.
49:32'
Keithova střela od modré letěla vedle, takže Pavelec nemusel zasahovat.
48:38'
Chicago jelo do přečíslení dva na jednoho, ovšem Ryan Hartman nedokázal přihrát na najíždějícího spoluhráče.
47:08'
Přestřelka ve třetí třetině pokračuje, poprvé se prosazují hosté. Puk se odrazil ke KEVINU HAYESOVI, který stál volný u pravé tyče a neměl problém ho doklepnout do brány. Asistence: Mats Zuccarello, Rick Nash.
46:41'
Po tlačenici před Crawfordem se kotouč ocitl za jeho zády, ale rozhodčí puk neuznává, protože Crawford už měl puk pod sebou.
46:32'
Holden vypálil od modré, Crawford předvedl jistý zákrok.
45:14'
Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Henrik Lundqvist, přichází Ondřej Pavelec.
45:14'
Znovu dokázal Lundqvist jen vyrazit a znovu se mu to vymstilo. K puku se totiž dostal před brankou postavený ARŤOM ANISIMOV a dokázal ho pod betonem Švéda protlačit za jeho záda do sítě. Asistence: Cody Franson, Nick Schmaltz.
45:02'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Mats Zuccarello – 2 min., podražení).
44:23'
Brent Seabrook nahodil puk před branku. Tam byl Anisimov, ale svůj druhý gól v zápase prozatím nepřidal.
43:00'
Toews našel přihrávkou Pánika. Ten vypálil z první a Lundqvist tentokrát svůj tým podržel.
41:53'
A už vedou domácí o dva góly! Lundqvist vyrazil střelu jen před sebe, kde byl JOHN HAYDEN a ten dokázal kotouč dorazit do brány. Asistence: Cody Franson, Patrick Kane.
41:07'
Puk hezky před branku nahrála Schmaltz, pak ho ještě posunul Kane a ARŤOM ANISIMOV mohl střelou z blízka překonat Lundqvista. Chicago se dostává poprvé v utkání do vedení. Asistence: Patrick Kane, Nick Schmaltz.
40:15'
Nashův pokus na úvod třetiny prolétl vedle branky Crawforda.
40:01'
Také ve druhé třetině padla jedna branka. A protože ji vstřelilo Chicago, stav je po čtyřiceti minutách hry vyrovnaný. 1:1. Chicago bylo ve druhé třetině lepším a nebezpečnějším týmem, svého soupeře přestřílelo 16:8. Dlouho ale nemohlo najít recept na skvělého Lundqvista. To se mu povedlo až minutu před přestávkou, když se střelou mezi betony prosadil DeBrincat.
40:00'
39:54'
Crawford si připsal ještě jeden zákrok, chytil puk do lapačky po střele Shattenkirka.
39:08'
Je vyrovnáno, Chicago to stihlo ještě do druhé přestávky! ALEX DEBRINCAT vystřelil z levé strany a Lundqvistovi kotouč propadl mezi betony a zastavil se těsně za brankovou čárou. Asistence: Richard Pánik, Duncan Keith.
38:48'
38:31'
Jonathan Toews se chystal vystřelit z pravé strany, ale trvalo mu to moc dlouho, kotouč mu sebral Mats Zuccarello.
37:44'
Zibanejadova střela z levého kruhu byla zablokovaná.
37:06'
Rangers vyhodili kotouč a Chicago ho tak bude muset znovu zavést do útočného pásma.
36:48'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jesper Fast – 2 min., nedovolené bránění).
35:55'
Na druhé straně po přihrávce Millera střílel Vesey, Crafword si připsal úspěšný zákrok.
35:36'
Arťom Anisimov střílel zápěstím z mezikruží, ale puk na Lundqvista neprošel.
35:00'
Rutta po vyhraném vhazování vystřelil od modré. Lundqvist dokázal zasáhnout a pak hosté znovu vyhodili na icing.
34:55'
Píská se zakázané uvolnění domácího mužstva.
34:17'
Branka Rangers se posunula. Vhazovat by se mělo před Lundqvistem.
33:06'
32:40'
Saad se dostal do obrovské šance! Jeho střelu z levé strany ale dokázal Lundqvist skvělým zákrokem vyrazit.
31:42'
Nash vyhodil kotouč, nová akce Chicaga začne u jeho brankáře Crawforda.
31:06'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Pavel Bučněvič – 2 min., faul loktem).
30:02'
Kevin Hayes nahodil puk na branku z rohu a trefil jen boční konstrukci branky.
29:16'
J. T. Miller v přečíslení nenašel přihrávkou Veseyho. Skvělou práci při bránění předvedl Cody Franson.
28:42'
Crawford na druhé straně vyrazil betonem střelu, kterou na něj od modré čáry vyslal Ryan McDonagh.
28:28'
Jonathan Toews vystřelil z levé strany. Lundqvist předvedl pohodový zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.
27:34'
Hayden těsně před přechodem modré čáry udělal kličku a to se nevyplácí. Ofsajd Chicaga.
26:05'
Další Ruttova střela, tentokrát vedle. Pak ještě pálil Forsling a jeho střelu už Lundqvist chytil a puk si nechal ve své moci.
25:32'
Ruttovu střelu tečoval Kane, Lundqvist předvedl vynikající zákrok.
25:09'
Patrick Kane byl úplně sám u pravé Lundqvistovy tyčky. Bekhendem ale trefil jen tyčku jeho brány!
24:36'
Pánikovu prudkou přihrávku zpracoval Sharp a poslal puk dál. Nakonec z pravé strany střílel Brent Seabrook.
23:25'
Mats Zuccarello proti přesile kotouč za brankou Chicaga neudržel. Poté kotouč znovu vypadl ze hřiště.
22:27'
Zakázané uvolnění Rangers přesune hru před Lundqvista.
21:56'
Kotouč vypadl ze hry. Vhazovat se bude v útočném pásmu Rangers.
21:05'
Pavel Bučněvič pálil nebezpečně z mezikruží a Crawford předvedl vynikající zákrok.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 3:04.
První třetina přinesla zajímavý hokej, k vidění bylo hodně přesilovek, šancí, a taky jeden gól. V 10. minutě ho vstřelil Zibanejad, nejlepší střelec Rangers v této sezoně. Celkově měl Crawford více práce než jeho protějšek Lundqvist a musel předvést několik opravdu těžkých zákroků. Rangers měli k dobru i čtyřminutovou přesilovku, ale své vedení už navýšit nedokázali.
20:00'
19:22'
Kevin Shattenkirk vystřelil zády k bráně bekhendem, puk získal do své moci Jan Rutta.
18:36'
18:29'
Tentokrát zasahoval Crawford proti střele Kreidera z opačné strany.
17:50'
Jimmy Vesey byl u pravé tyčky po přihrávce Nashe zcela sám, ale Crawford se stihl přesunout a předvedl vynikající zákrok.
17:06'
Connor Murphy dokázal znovu vyhodit puk a Rangers musí rozjíždět novou útočnou akci.
16:12'
A až poté se podařilo Chicago vyhodit kotouč a může vystřídat.
15:57'
Rangers ale stále drží útočné pásmo. Z pravé strany vypálil Brady Skjei.
15:40'
Ryan McDonagh vypálil od modré. Crawford dokázal vyrazit kotouč betonem.
14:36'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (John Hayden – 2 min., vysoká hůl).
14:11'
13:51'
Gustav Forsling nebezpečně pálil. Ten puk byl možná i tečovaný, ale Lundqvist si puk stejně našel a dokázal ho vyrazit.
12:50'
Lundqvist si připsal první vynikající zákrok v tomto oslabení. Zvládl to a za okamžik jeho spoluhráči vyhodili.
12:22'
New York Rangers dokázali vyhodit kotouč a oslabení tak začíná povedeně.
12:11'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., držení protihráče).
11:37'
Rangers vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
11:11'
Anisimov se nakonec s pukem na hokejce před Lundqvista neprodral. Chicago ale alespoň udrželo pásmo.
09:58'
Po vyhraném vhazování se puk dotal za branku Chicaga. Odtud Kreider před Ruttovu hokejku přihrál před branku, kde stál připravený MIKA ZIBANEJAD. A ten střelou z blízka do horní části branky překonal Crawforda. Asistence: Chris Kreider, Pavel Bučněvič.
09:50'
Crawford zasáhl beton proti střele Kreidera z levé strany. Puk letěl pravděpodobně i vedle, ale brankář Chicaga raději předvedl zákrok.
09:14'
Nick Schmaltz vypálil z pravého kruhu zápěstím. Lundqvist předvedl poměrně snadný zákrok.
08:42'
08:24'
Další vyhození Blackhawks. Tahle přesilovka Rangers absolutně nevychází.
07:59'
Bouma vyvezl kotouč do středního pásma. Chicago se zatím brání velmi dobře.
07:25'
Rangers se stále nedaří usadit v útočném pásmu. Chicago znovu vyhodilo puk.
06:47'
Domácí ihned po vyhraném vhazování dokázali vyhodit puk do bezpečí.
06:42'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Nick Schmaltz – 2 min., vysoká hůl).
06:19'
Nick Schmaltz přihrával před branku na dobře postaveného Anisimova. Ten byla však obranou Rangres dobře pokrytý, takže nemohl vystřelit.
05:15'
Po přechodu Pánika modré čáry se píská ofsajd Chicaga.
03:54'
Lance Bouma zavezl kotouč do útočného pásma a dokázal ho tam udržet, než jeho spoluhráči vystřídali.
02:50'
Proti střele od modré, která byla tečovaná, předvedl Lundqvist dobrý zákrok a pak jeho spoluhráči vyhodili puk.
02:10'
Rangers zahrozili i ve vlastním oslabení! Kevin Hayes se s pukem krásně s pukem kolem své osy a přihrál před branku na McDonagha. Toho parádním zákrokem vychytal Crawford.
01:32'
Vyloučení v týmu New York Rangers (J. T. Miller – 2 min., hákování).
00:55'
Chris Kreider najížděl sám na Crawforda. Pokusil se o forhendový blafák, ale brankář Chicaga se nenechal překonat.
00:25'
Po Saadově přistrčení má puk poprvé v dnešním zápase ve své moci brankář Rangers Henrik Lundqvist.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Franson, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Rutta, Forsling – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – DeBrincat, Wingels, Sharp – Hayden, Hartman, Bouma.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, Kampfer, M. Staal – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello (A), K. Hayes, Rick Nash (A) – J. T. Miller, Desharnais, Vesey – Fast, Nieves, Grabner..

Chicago: Patrick Kane 17 bodů (6+11)
NY Rangers:Mika Zibanejad 18 bodů (8+10)

Nejlepší střelci

Chicago: Brandon Saad 7 gólů
NY Rangers:Mika Zibanejad 8 gólů
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí utkávají poprvé. V té minulé si obě vzájemná utkání odbyly v prosinci během pěti dnů a vždy se radovalo hostující mužstvo. To ostatně platí už šest utkání po sobě. Chicago na domácím ledě s Rangers posledních pět zápasů prohrálo a vstřelilo v nich dohromady jen pět gólů, ve dvou zápasech žádný.

Poslední vzájemný zápas: NY Rangers – Chicago 1:2
Poslední vzájemný zápas na ledě Hawks: Chicago – NY Rangers 0:1 po prodl.
New York Rangers

Rangers jsou na rozdíl od Chicaga týmem na vzestupu. Nikdo nemá aktuálně v NHL tak skvělou formu, jako oni. Newyorčané totiž vyhráli už šestkrát po sobě a po bídném vstupu do sezony pomalu stoupají tabulkou vzhůru. Stále jsou sice až devátí, ale to je dáno vyrovnaností Východní konference. Na čtvrté místo ztrácí pouhý bod a na druhé tři. Venku každopádně ještě Rangers čekají na první vítězství v základní hrací době. Zatím se jim to povedlo jen dvakrát po prodloužení. Zbylé tři utkání bez bodu prohráli.

Poslední zápas: NY Rangers – Edmonton 4:2
Poslední venkovní zápas: Florida – NY Rangers 4:5 po prodl.
Chicago Blackhawks

Chicago každoročně patří mezi favority na Stanley Cup. Minulou sezonu ale vypadlo už v prvním kole play-off a v této sezoně se taky zatím nepředvádí v úplně nejlepším světle. V Západní konferenci je až na desátém místě s osmnácti body. V Pacifické divizi mu patří pátá příčka. V poslední době se Blackhawks navíc vůbec nedaří, z minulých čtyř utkání jen jednou vyhráli po prodloužení a třikrát prohráli. Ani doma to Chicagu zatím nešlape, z devíti zápasů vyhrálo jen čtyři. Z posledních pěti jen jeden.

Poslední zápas: Chicago – New Jersey 5:7
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy Chicago Blackhawks a New York Rangers. Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno krátce po druhé hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.