NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : St. Louis - 19. března 2018   00:30

Chicago
Chicago
13:07' DeBrincat (Schmaltz, Keith) • 19:08' DeBrincat (Jurčo) • 39:58' Kämpf (Hinostroza, Keith) • 56:47' DeBrincat (Anisimov, Jurčo)
4:5
(2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
St. Louis
St. Louis
22:02' Steen  (Dunn, Pietrangelo) • 25:14' Dunn  (Pietrangelo, B. Schenn) • 55:24' Sobotka  (Brodziak, Dunn) • 58:38' Pietrangelo  (Schwartz, Dunn) • 63:31' Berglund  (Steen, Pietrangelo)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:41 (13:8, 10:14, 7:15 – 0:4)
Zblokované střely – 20:16
Vyhraná vhazování – 35:34
Trestné minuty – 6:2
Hity – 24:43
Hokejisté St. Louis poráží Chicago 5:4 v prodloužení a zase zvýšili své šance na postup do play off. Bluesmani přitom nebyli daleko od porážky. Tu však v čase 58:38 odvrátil ranou od modré čáry Alex Pietrangelo a v prodloužení pak dokonal obrat Patrik Berglund, jehož střela propadla brankáři Bérubemu do branky mezi betony. Kromě Berglunda či Pietrangela budou fanoušci Blues určitě oslavovat také obránce Vince Dunna, jenž zaznamenal čtyři kanadské body za gól a tři přihrávky.
63:31'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec získávají obrovsky důležité dva body! Jean-François Bérubé se teď možná trochu červená pod maskou. Vypadalo to, že by střelu PATRIKA BERGLUNDA měl pokrýt, ovšem puk mu propadl mezi betony a skončil v brance – 3:4. Asistence: Alexander Steen a Alex Pietrangelo.
63:07'
Po Toewsově přihrávce pálil Jan Rutta. Český obránce trefil jen protihráče.
62:22'
Dělovka Jonathana Toewse rozezněla břevno za Allenem! Ten se mohl jen ohlédnout!
62:07'
Právě Pietrangelo to zkoušel z vrcholu pravého kruhu. Berube byl na místě.
61:52'
Ránu Brandona Saada zablokoval bránící hráč. Dopředu mohou hosté.
60:56'
Zakázané uvolnění Blues.
60:08'
Tohle mohlo být rychlé. Jaden Schwartz využil podklouznutí obránce a dostával se do velké šance. Domácí ale podržel Berube, jenž jeho střelu kryl.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ano, je to tak. Když v čase 56:47 zkompletoval Alex DeBrincat hattrick a vrátil domácím vedení, tak se zdálo, že Chicago už dovede utkání k vítězství. Bluesmani se ovšem nevzdali a v čase 58:38 jim při hře bez brankáře zařídil vyrovnání Alex Pietrangelo. Bude se tedy prodlužovat!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
Puk je na hostující střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu a je tedy jasné, že se bude prodlužovat.
59:29'
Pietrangelo zahrál na zakázané uvolnění.
58:38'
Je vyrovnáno! Od modré čáry vypálil ALEX PIETRANGELO a trefil to naprosto dokonale. Puk brnknul o tyčku a odrazil se do branky. Brankář Berube neviděl vůbec nic a byl tedy bezmocný. Asistence: Jaden Schwartz a Vince Dunn.
58:21'
A branka St. Louis je opět prázdná!
58:14'
Hosté si vyžádali oddechový čas. Jake Allen je na půli cesty na střídačku, jelikož se vhazuje ve středním pásmu.
57:59'
Alex Pietrangelo to zkoušel z úhlu. Berube puk vyrazil a následně ho odklidili do bezpečí jeho obránci.
57:50'
Jake Allen odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!
56:47'
Chicago právě vstřelilo branku!
Jenže domácí mají ALEXE DEBRINCATA, který právě dovršil hattrick! Střelu Brenta Seabrooka ještě Allen vyrazil. Odražený puk se ale dostal k Arťomovi Anisimovivi, který ho předložil na levý kruh DeBrincatovi a ten zamířil nad rameno přesouvajícího se Allena – 4:3. Asistence: Arťom Anisimov a Tomáš Jurčo.
56:15'
Hráči Blues jsou vyrovnáním nabuzeni a nyní soupeři nepůjčují kotouč.
55:24'
A k tomu se teď hosté výrazně přiblížili! Nahození Dunna dokázal před brankou zkrotit Kyle Brodziak, jenž puk přes brankáře Berubeho procpal k VLADIMÍROVI SOBOTKOVI a ten ho zametl do odkryté klece. Asistence: Kyle Brodziak a Vince Dunn.
55:12'
Dokonce třetí třetiny zbývá necelých pět minut. Hosté by potřebovali bodovat.
54:23'
Brandon Saad poslal do úniku Patricka Kanea. Ten zamířil jen do Allena, jenž St. Louis udržel ve hře!
53:48'
Nahozený puk sice z brankáře Berubeho vypadl, ale rozhodčí v té chvíli přerušil hru. Následný souboj o kotouč u zadního mantinelu už byl tedy zbytečný.
53:29'
Parayko odehrál puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Allenem.
53:10'
Hostům byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
53:01'
Berube vyrážel střelu Coltona Parayka od modré čáry.
52:27'
Domácí se zatím snaží hrát aktivně. nechtějí jen bránit své vedení.
51:06'
Patrick Kane nezpracoval Keithovu přihrávku. V opačném případě by jel sám na gólmana.
50:15'
To už málem neplatilo! Před prázdnou brankou minul puk Alexander Steen.
50:01'
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Domácí drží vedení 3:2.
49:14'
Jonathan Toews si stáhl puk na střed hřiště a zbavil se tak bránícího hráče. Jeho střela ale trefila jen připraveného Allena.
48:46'
Colton Parayko od modré čáry minul branku soupeře.
47:43'
Od modré střílel Erik Gustafsson. Allen zasahoval vyrážečkou.
47:27'
Nahození Patricka Kanea od modré čáry zastavil Allen lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
46:28'
Nikita Sošnikov vypálil od levého mantinelu. Berube puk vyrazil hřbetem lapačky.
45:35'
Alex Pietrangelo zavezl puklo útočné třetiny a nahodil ho za branku. Tam ho získali domácí.
44:55'
Hosté teď mají problém s přechodem přes střední pásmo. Hráči Chicaga tento prostor dobře střeží.
44:04'
Patrick Kane se protáhl dopředu podél pravého mantinelu. Jeho bekhendová přihrávka však nenašla spoluhráče před brankou.
43:39'
Brayden Schenn hrál puk vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:17'
John Hayden měl na holi čtvrtý gól Blackhawks! Jel sám na Allena, udělal kličku do bekhendu, ale hosty zachránila tyčka!
43:00'
Carl Gunnarsson hledal střílenou přihrávkou Tage Thompsona. Ten v těžké pozici netrefil puk ideálně.
41:57'
Do nahození Pietrangela vložil hůl Hinostroza, hosté ještě zůstávají v útočném pásmu.
41:04'
Po střele Alexe DeBrincata z pravého kruhu to v hledišti jen zahučelo. Puk prosvištěl vedle vzdálenější tyčky.
40:44'
Zakázané uvolnění Blues, hra se stěhuje před Allena.
40:23'
Jaden Schwartz z úhlu prověřil Berubeho. Domácí brankář byl připraven u své tyčky.
40:08'
Puk skončil v hledišti. Hra je tedy rychle přerušena.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:35.
Druhá třetina přinesla mnoho zajímavých momentů. Bluesmani v ní nejprve dotáhli dvoubrankové manko. V obou případech se prosadili v přesilovkách. Nejprve střelu obránce Dunna tečoval Alexander Steen a ve 26. minutě zaznamenal už čistý průstřel Vince Dunn. Dvě minuty před koncem se hosté radovali dokonce ze třetího zásahu, ovšem po poradě s videem sudí usoudili, že puk po střele Schwartze nepřešel brankovou čáru celým objemem. 1,4 sekundy před přestávkou tak Černí jestřábi strhli vedení zpět na svou stranu. Puk za brankovou čáru protlačil český útočník David Kämpf.
40:00'
39:58'
Domácí ještě stačili zaútočit a strhávají vedení zpět na svou stranu 1,4 sekundy před přestávkou! Vinnie Hinostroza nahodil z rohu puk do brankoviště, kde ho dotlačil za brankovou čáru důrazný DAVID KÄMPF. Český útočník zaznamenal svou čtvrtou trefu v sezoně – 3:2. Asistence: Vinnie Hinostroza a Duncan Keith.
39:33'
Colton Parayko drží puk v obranném pásmu a nepospíchá s ním dopředu.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Patrick Kane našel Duncana Keitha, který střílel z dobré pozice. Trefil ale pouze bránícího Pietrangela.
38:01'
Tak gól to nakonec nebyl! Tohle bylo milimetrové rozhodnutí. Puk se dotýkal čáry opravdu jen okrajem.
38:01'
Hosté se už radovali z gólu, ale rozhodčí rozpažil a půjde zkoumat video! Po ráně Jadena Schwartze z levé strany puk přeskočil beton Berubeho a padal za brankovou čáru. Zpět do hry ho vytáhl obránce Jordan Oesterle, ale už to možná bylo těsně za čarou. Uvidíme, co na to video.
37:17'
Tentokrát prověřil Allena David Kämpf. Hostující gólman přerušil hru.
36:49'
Domácí se dostali do rychlého kontru. Ten zakončoval Tomáš Jurčo, ale Allen jeho střelu vytěsnil!
35:44'
Před Patrikem Berglundem se otevřel prostor a útočník St. Louis tak mohl zakončovat z mezikruží. Trefil ale jen střed branky, kde byl připravený Berube.
34:55'
Hezká spolupráce dvou hvězd Blackhawks. Jonathan Toews našel krásným pasem Patricka Kanea, proti jehož voleji se stačil přesunout brankář Allen!
34:28'
Spíše propagační pokus Sošnikova podržel v lapačce Berube. Je tu poslední reklamní pauza ve druhé části.
33:14'
Alex Steen posílal z rohu puk před domácí branku. Tam tušil Jadena Schwartze, který byl ale pokryt obranou soupeře.
32:51'
Jake Allen se musel rychle vrhnout po kotouči, aby se k němu nedostal Tomáš Jurčo. Brankář St. Louis tedy přerušil hru.
32:15'
Z levé strany střílel na Allena Jordan Oesterle. Hostující gólman byl na místě.
31:52'
Berubeho prověřil Patrik Berglund. Domácí brankář drží puk pod lapačkou. Reklamní přestávka.
30:58'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Sledujeme solidní hokejové představení.
29:40'
Z osy kluziště střílel Dmitrij Jaškin. Berube má puk ve výstroji.
29:20'
Zajímavé příležitosti na obou stranách. Nejprve puk dotlačil před Berubeho Ivan Barbašev, ale Jaden Schwartz se k němu před ležícím domácím gólmanem nedostal. Na druhé straně střílel z pravé strany na vyrážečku Vinnie Hinostroza, Allen byl ale na místě.
28:06'
Hned dvě velké šance domácích! Nejprve nedotáhl bekhendovou kličku do úspěšného konce Brandon Saad. Poté tvrdě vypálil Duncan Keith a Allena zachránila tyčka!
27:30'
Puk opustil hrací plochu. Máme tu reklamní přestávku.
26:58'
Vince Dunn je při chuti. Jeho nebezpečná střela od modré trefila zřejmě bránícího hráče, který hájil prostor před Berubem.
26:07'
Domácí zjistili, že se dnes nesmějí nechat vylučovat. Bluesmani jsou zpět ve hře.
25:14'
Hosté využívají i svou druhou přesilovku ve druhé části a dotahují tak dvougólové manko! VINCE DUNN tentokrát propálil Berubeho čistě, když se z pravého kruhu trefil mezi betony přesouvajícího se gólmana Hawks. Asistence: Alex Pietrangelo a Brayden Schenn.
24:42'
Potrestaným hráčem je Duncan Keith, jenž obdržel trest za vysokou hůl.
24:42'
Puk skončil až na hostující střídačce. Navíc se bude vylučovat.
24:20'
Highmore si ze souboje odnesl roztržený ret. Navíc musí odejít na ošetřovnu, kde zřejmě proběhne preventivní vyšetření na případný otřes mozku.
24:20'
Brayden Schenn sestřelil u hrazení Matthewa Highmorea. Rozhodčí přerušují hru, protože otřesený domácí forvard potřebuje ošetření.
23:41'
Vinnie Hinostroza se pokusil individuálně projít až před Allena. Puk mu nakonec sebral Colton Parayko.
23:06'
Uvidíme, co hostující snížení s utkáním udělá. Blues by to mělo nabudit.
22:02'
A hosté ze svého přesilovkového tlaku vytěžili kontaktní zásah! Od modré čáry vypálil Vince Dunn a letící kotouč ještě těsně před Berubem pohotově tečoval ALEXANDER STEEN – 2:1. Asistence: Vince Dunn a Alex Pietrangelo.
21:43'
Další střela Pietrangela, Berube ji opět vyrazil.
21:08'
Z první se opřel do kotouče Alex Pietrangelo, Berube se stačil přemístit.
20:56'
Jordan Oesterle si přidržel Vladimíra Sobotku. Přesilová hra pro hosty.
20:25'
Dobrá střela Duncana Keitha od modré čáry. Puk z Allena vypadl, ale dorážejícímu Saadovi zablokoval hůl obránce.
Hity – 10:13
První třetina vyšla mnohem lépe Chicagu. Domácí hráči působí hladověji a zaslouženě tak vedou 2:0. Oba góly Blackhawks vstřelil Alex DeBrincat. Ten nejprve v přesilovce vymetl horní růžek hostující svatyně a 52 sekund před přestávkou protlačil po Jurčově přihrávce puk za záda Allena pro změnu svým důrazem.
20:00'
19:08'
Domácí gólem 52 sekund před přestávkou navyšují svůj náskok! Tomáš Jurčo v přečíslení 2 na 1 nacpal puk na zadní tyčku, kde DeBrincat minul odkrytou polovinu hostující svatyně. Jurčo však kotouč za brankou dojel, poslal ho zpět do ohně a ALEX DEBRINCAT ho tentokrát už procpal za záda brankáře Allena – 2:0. Asistence: Tomáš Jurčo.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:27'
Alexander Steen držel puk za domácí brankou. Obránci Chicaga mu ale nedovolili udělat nic, coby ohrozilo brankáře Berubeho.
17:31'
Vladimir Tarasenko je přítomen v hledišti a přihlíží snažení svých spoluhráčů. Určitě by jim raději pomohl na ledě.
17:14'
Domácí nyní v postavení mimo hru.
17:05'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
16:42'
Střela Alexe Pietrangela až na domácí branku neprošla, byla zablokována.
16:33'
Střelu Jadena Schwartze našel Berube ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravici.
15:51'
Bekhendový pokus Tomáše Jurča z ostrého úhlu odrazil Allen za svou branku.
15:19'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Máme tu další reklamní přestávku.
14:12'
Domácí tedy odstartovali zápas lépe. Bluesmani přitom potřebují bodovat.
13:07'
Domácí početní výhodu využívají a ujímají se vedení! Hráči Chicaga si v útočném pásmu opět dlouho vyměňovali puk. Nakonec to vzal na sebe ALEX DEBRINCAT, který se z vrcholu pravého kruhu trefil naprosto přesně, zápěstím vymetl vzdálenější šibenici Allenovy svatyně. Asistence: Nick Schmaltz a Duncan Keith.
12:36'
A teď už hosté vyhazují.
12:24'
Domácí si vyměňují puk v útočném pásmu, ale schází tomu střelba.
11:43'
Hosté vyhráli buly a hned tedy mohli vyhodit.
11:33'
Po reklamní přestávce si domácí zahrají přesilovku. Za sekání je vyloučen Robert Bortuzzo.
11:21'
Brandon Saad si najížděl za hostující obranu, ale nedokázal zpracovat neposedný kotouč.
10:33'
Hráči čtvrté formace St. Louis drží puk v útočném pásmu. Nyní bojují v rohu.
09:32'
Z vrcholu levého kruhu vystřelil Erik Gustafsson. Allen puk přizvedl nad břevno své svatyně.
08:43'
Brayden Schenn vyzkoušel Berubeho střelou z pravé strany. Ten ztlumil puk na svém těle.
07:22'
Brodziakova formace nyní zavřela domácí do jejich obranné třetiny. Obrana Chicaga ale většinu střel zblokovala a Steenův pokus z úhlu se nevešel mezi tyče.
06:36'
Z větší vzdálenosti vypálil Vinnie Hinostroza. Puk je ve výstroji Jakea Allena. Následuje reklamní přestávka.
05:57'
Až teď se snad hosté již vymanili z náporu Chicaga. Domácí těchto několik desítek sekund odehráli výborně.
05:29'
Rána Patricka Kanea byla tečována padajícím obráncem a Jake Allen kotouč vykopl pravým betonem na poslední chvíli!
04:51'
Dobré střídání domácích. Ti dobře forčekují a Blues mají problémy dostat puk ze svého obranného pásma.
03:54'
Velkou šanci měl český útočník David Kämpf. Chomutovský odchovanec nepřekonal Allena z bezprostřední blízkosti!
03:27'
Od modré čáry pálil Erik Gustafsson. Allen si povyjel a vyrazil střelu švédského obránce.
02:28'
Blackhawks jsou v plném počtu. První oslabení zvládli dobře.
01:27'
Brent Seabrook opět posílá puk až za branku soupeře.
01:09'
Domácím se podařilo vyhodit.
00:43'
Od modré čáry střílel Jaden Schwartz. Brankář J-F. Berube přerušil hru.
00:35'
Za hákování je vyloučen Patrick Kane. Hosté tak budou hrát přesilovou hru.
00:06'
Hosté se dnes musejí obejít bez zraněného Vladimira Tarasenka. Toho v první lajně nahradil ruský krajan Ivan Barbašev.
00:01'
Jako čárový rozhodčí byl k tomuto zápasu nominován český zástupce Libor Suchánek!

Chicago Blackhawks: Bérubé (A. Forsberg) – Rutta, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, C. Murphy, Oesterle – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Hinostroza, Schmaltz, Highmore – DeBrincat, Anisimov, Jurčo – Hayden, Kämpf, Sharp.

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Edmundson – Barbašev, B. Schenn, Schwartz (A) – Steen (A), Brodziak, Berglund – T. Thompson, Sobotka, Jaškin – Thorburn, Sundqvist, Sošnikov.

Rozhodčí: Skilliter, Walsh – Suchánek, Murray.
Chicago Blackhawks:
Hokejisté Chicaga, kteří za posledních 10 let hned třikrát získali Stanley Cup, se letos překvapivě ani nepodívají do vyřazovacích bojů. Se 68 body jim patří v tabulce Západní konference až dvanáctá pozice. Z posledních pěti zápasů vyhráli Černí jestřábi pouze jediný, navíc dostávají spoustu gólů. Naposledy prohráli 3:5 v Buffalu, předtím 2:6 ve Winnipegu.