NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Arizona - 10. března 2018   21:10

Colorado
Colorado
01:45' Comeau (Söderberg) • 02:41' Barrie (MacKinnon, Rantanen) • 04:22' Söderberg (Comeau) • 50:45' Jost (Barrie, Rantanen) • 52:40' Rantanen (MacKinnon, Warsofsky)
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)
Arizona
Arizona
02:14' Dvorak  (Pánik, J. Archibald) • 35:09' Pánik  (Richardson)
Colorado
J. Bernier (51. Varlamov) – Barrie, Zadorov, Girard, Nemeth, Siemens, Warsofsky – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Compher, Jost, Andrighetto – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Jakupov, Kerfoot.
Dwyer, Luxmore – Amell, Kovachik
Pepsi Center, Denver
17 127 diváků
Arizona
Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson, Hjalmarsson, Chychrun, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Perlini – Fischer, Dvorak, Domi – J. Archibald, Dauphin (A), Pánik – Cousins, Richardson, Martinook.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Tři hvězdy utkání

1. Tyson Barrie (COL) 1+1
2. Matt Nieto (COL) 0+0
3. Carl Söderberg (COL) 1+1
Češi a Slováci na soupiskách

Richard Pánik 1+1, 6 střel, čas na ledě 18:32
Je dobojováno! Domácí si do třetí periody odnesli jednobrankový náskok, avšak v poslední třetině se jim vedení ještě podařilo navýšit. V 51. minutě Tyson Jost dokázal sklepnout kotouč ze vzduchu před hostující bránou a ten poté prošel mezi nohama Kuempera až za brankovou čáru. O dvě minuty později ještě přidal pátou branku Colorada Mikko Rantanen, který tak pečetil výhru svého celku v poměru 5:2
60:00'
59:54'
Kotouč mají na svých holích v obranném pásmu hráči Colorada, kteří se tak za pár vteřin mohou radovat naplno.
59:00'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:33'
Utkání se v podstatě již jen dohrává a o vítězi duelu je definitivně rozhodnuto.
57:07'
I domácí již hrají opět v pěti mužích v poli.
56:35'
Arizoně se ovšem přesilová hra příliš nedaří a vypadá to, že si výhru již Colorado pohlídá.
55:54'
Hosté hrají v plném počtu.
55:35'
Domácí uháněli do přečíslení dvou proti jednomu, ale z pravého kruhu nezamířili mezi tři tyče.
55:07'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., podražení).
54:15'
U pravé tyče se snažili domácí doklepnout střelu od modré čáry, avšak kotouč se jim nepodařilo trefit.
53:54'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., sekání + 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brendan Perlini – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., hrubost).
53:54'
Nyní se již schylovalo k bitce mezi Andrighettem a Ekmanem-Larssonem. Zatímco se oba hráči k sobě přibližovali vytáhl nečekaný direkt domácí hráč, který poslal švédského obránce k ledu. Poté se strhly ještě další potyčky a uvidíme, jak celou situaci vyřeší sudí.
52:40'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tohle již z pohledu domácích vypadá dobře, jelikož nyní přidali i pátý gól! Střelu MacKinnona srazila hostující obrana za bránu, kde si jej střelec Avalanche dojel, načež jej poslal MIKKO RANTANENOVI, který po bleskovém výpadu u levé tyče zavěsil kotouč pod břevno. Asistence: Nathan MacKinnon, David Warsofsky.
50:45'
Avalanche svou přesilovou hru využívají a berou si zpět dvoubrankový náskok! Po ráně Tysona Barrieho a zákroku Kuempera se kotouč v předbrankovém prostoru snášel ze vzduchu k ledu, odkud jej bassebalovým způsobem sklepl mezi betony Kuempera TYSON JOST. Asistence: Tyson Barrie, Mikko Rantanen.
50:10'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Jonathan Bernier, přichází Semjon Varlamov.
50:10'
Hosté hráli nyní v šesti a budou za to také potrestáni. Následují tedy dvě minuty za příliš mnoho hráčů pro lavičku Arizony. Trest odpyká Christian Fischer.
49:50'
Hjalmarsson měl nyní dost času na střelu, ale nakonec svou pumelici namířil pouze mimo bránu Colorada.
48:55'
Domácí se následně neprosadili v útočném pásmu a Kojoti posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
48:02'
A opět byl v akci Zadorov! Ten si na útočné modré počíhal na Cousinse, kterého ostrým, avšak čistým hitem, poslal k ledu.
47:23'
Zadorov má dnes odstřelovací den. Dalším projektilem od modré čáry trefil Dereka Stepana. Hra musela být přerušena, protože hostující hráč se nezvedal z ledové plochy. Následně jej doktoři Arizony doprovázejí na střídačku.
46:39'
A mohlo být vyrovnáno! Richard Pánik postupoval sám na Berniera. Protože měl však kotouč na bekhend, tak se také snažil zakončit pod břevno, avšak svůj pokus zvedl až příliš a touš končí nad bránou domácích.
45:35'
Demers jen nahodil touš do pásma, kde se však nacházeli pouze domácí hráči, kteří tak kotouč získávají velmi lacino.
45:05'
Barrie puk vyhodil vysokým obloučkem ven z pásma a ten se nakonec došoural až na zakázané uvolnění.
44:29'
Skvělý Bernier nyní natlačil svůj beton k oblouku brány a zamezil soupeři, aby kotouč zpoza klece zasunul za brankovou čáru. Bude z toho jen buly v obranném pásmu Avalanche.
43:33'
Nyní mělo Colorado velké štěstí. Po ráně Perliniho zazvonila za Bernierem branková konstrukce.
43:18'
Zadorov svou ranou sestřelil Dauphina, který tuto dělovku schytal někam do oblasti kolena a jen velmi těžce se zvedá z ledu.
42:43'
Comeau ještě udržel útočné pásmo. Avšak prakticky kotouč odevzdal do moci svého soupeře.
42:24'
Cousins vypálil velmi nepříjemně z pravého kruhu. Bernierovi touš po jeho zákroku vypadl, ale na poslední chvíli jej ještě stačil ukrýt před dotírajícím hráčem Arizony.
41:38'
Kuemper kryje další ránu od modré čáry a jeho spoluhráči následně dostávají kotouč alespoň na chvíli do bezpečí mimo své pásmo.
40:57'
Comeau si vybruslil zpoza brány a poté se snažil nadvakrát z úhlu překonat Kuempera. Ten si však u své pravé tyče počínal velmi jistě.
40:30'
Rantanen se sice nedokázal probít přes obránce Arizony, ale ta vzápětí posílá kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 23:08.
I druhé dějství je za námi. To bylo již o poznání klidnější než to úvodní, a tak na další gól jsme si museli počkat až do 36. minuty. Po přihrávce Richardsona zpoza brány se nadvakrát prosadil Richard Pánik, který tak zvýšil šance Arizony do třetí třetiny na případný úspěch. Domácí totiž již vedou pouze o gól 3:2.
40:00'
39:50'
Avalanche dokázali touš vydolovat v souboji a následně jej posílají do neutrální zóny, kde také perioda skončí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:49'
Colorado své oslabení ubránilo a hraje opět v plném počtu.
37:10'
Po něm pálil znovu Richard Pánik, ale ani on nedokázal srovnat a domácí následně kotouč vyhazují přes všechny čáry.
36:52'
Deres Stepan vyslal na Berniera nebezpečnou střelu, avšak s ní si domácí gólman bez větších obtíží poradil.
36:25'
Bernier skvěle nyní zasáhl proti teči u své pravé tyče a kotouč špičkou hole dokázal vytlačit mimo svou bránu.
35:49'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hákování).
35:09'
Arizona právě vstřelila branku!
Prakticky z protiútoku se Kojoti prosazuje podruhé a dostávají se na dostřel! Zpoza brány se po přihrávce Richardsona dostal kotouč k RICHARDU PÁNIKOVI, jenž napodruhé z mezikruží z otočky umístil svou střelu k levé tyči domácí brány. Asistence: Brad Richardson.
34:45'
Colorado se nedokázalo na delší úsek usadit v útočném pásmu a při svém pobytu ani Kuempera neohrozilo.
34:15'
Postavení mimo hru zastavuje postup domácích. Buly je nařízeno v neutrální zóně.
33:29'
Další slibná střelecká pozici pro Colorado. Comeau ovšem svým pokusem bránu Arizony přestřelil.
32:38'
Nyní už však hostující gólman musel zasahovat. Na ránu MacKinnona měl však dobrý výhled, a tak kotouč v pohodě ztlumil na svých chráničích.
32:30'
Domácí následně dokázali přejít do útočného pásma, avšak jejich rána z levé strany neprošla ke Kuemperovi přes bránícího Kojota.
31:13'
Ve středním pásmu došlo ke srážce Domiho a Zadorova. Sudí raději ihned přerušili hru, ale oba hráči se vzápětí zvedli a odjeli na střídačku.
30:56'
Kuemper si nyní pohlídal přihrávku zpoza brány a kotouč schoval pod lapačku u své pravé tyče.
30:37'
Colorado dokázalo odzbrojit svého soka v rohu kluziště a Rantanen poté vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Protože to však bylo s tečí, tak se vylučovat nebude.
29:46'
Celler si dobře navedl touš do mezikruží, kde však byla jeho rána přizvednuta do ochranné sítě.
28:51'
Kuemper ránu z pravé strany vyrazil jen před sebe a tam se málem dostali k dorážce domácí hráči. Těm ovšem zakončení znemožnila obrana Kojotů, která odražený touš dopravila pryč od své klece.
28:28'
28:22'
Další prudká rána od modré čáry se až ke Kuempeorovi nedostala, a tak stále domácí vedou jen o dvě branky.
27:50'
I nyní musí domácí začínat zpoza své brány a z jejich přesilovky již moc času nezbývá.
27:10'
Arizona se posléze dokázala osvobodit a může poslat do hry čerstvé síly.
26:50'
Mikko Rantanen se ocitl po odrazu puku úplně sám na pravém kruhu. Jeho tvrdá rána příklepem ovšem minula hostující bránu.
26:28'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brendan Perlini – 2 min., vysoká hůl).
25:50'
Bernier se nyní také musel ohánět v brankovišti, ale nakonec všechno dobře dopadlo pro domácí celek.
25:16'
Poté již Kuemper musel zasahovat. To se mu však úspěšně povedlo a ránu Nemetha do brány nepustil.
25:11'
Už už to vypadalo, že se Jakupov dostane ke střele, ale na poslední chvíli mu puk v mezikruží uloupil jeden z hráčů Coyotes.
24:50'
Až nyní je hra konečně přerušena a Nathan MacKinnon se může opět vrátit na ledovou plochu.
24:33'
Další rána Colorada byla sražena hostujícím bekem do rohu kluziště, kde se jej ujímají hráči Kojotů.
24:10'
Gabriel Landeskog si chytrou otočkou vypracoval střeleckou pozici na levém kruhu, ale svým pokusem pouze provětral chrániče Darcyho Kuempera.
23:17'
Söderberg dobře tlačil kotouč zpoza brány do předbrankového prostoru, avšak tam si jeho přihrávku pohlídali beci Kojotů.
22:43'
Nahození zpoza modré čáry raději Kuemper ponechal na svých chráničích a bude se tedy znovu vhazovat v obranném pásmu Arizony.
22:33'
Jonathan Bernier nyní sáhl svou holí do přihrávky Arizony a touš skončil v ochranné síti.
22:15'
Na druhé straně zasahuje i Darcy Kuemper, po jehož další zákroku se bude vhazovat po jeho levici.
21:57'
Connauton to zkoušel z velkého úhlu. Bernier se ovšem natlačil ke své pravé tyči a kotouč ukryl ve své výstroji.
21:36'
Postavení mimo hru zastavuje útok Kojotů a buly je nařízeno v neutrální zóně.
21:10'
Následně již Colorado vyváží kotouč ze své třetiny, ale ani oni se ke střele na Kuempera nedostali.
20:40'
Aktivněji začínají druhou třetinu hosté, kteří okupují útočné pásmo. Avšak zatím se jim nedaří ohrozit Berniera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 22:12.
První dějství je minulostí. A začali jsme velmi divoce, jelikož během pěti minut jsme viděli čtyři branky. Nejprve poslal domácí do vedení Blake Comeau, avšak za necelou půlminutu již bylo srovnáno. To chytře tečoval střelu od modré čáry Christian Dvorak. Jenž poté se ještě dvakrát prosadili hráči Colorada. Na 2:1 upravil Tyson Barrie a na rozdíl dvou gólů s velkou dávkou štěstí zvýšil Carl Söderberg. Arizona si posléze ještě vytvořila několik slibných možností, ale další gól již nepadl, a tak si Avalanche odnáší do kabin vedení 3:1.
20:00'
19:58'
Domácí nyní jen zavezli kotouč do rohu útočného pásma a v této části hry se již nic nestane.
19:18'
Početní výhoda Kojoti nedokázali využít a hraje se tak opět v pěti proti pěti.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:14'
Avalanche mohli při svém oslabení zvýšit náskok! Nieto se hnal z levé strany na Kuempera, kterého se snažil překonat bekhendovou kličkou. Hostující brankář však předvedl vynikající zákrok a šanci Colorada tak zlikvidoval.
17:45'
Coloradu se však daří vyhodit a posílá kotouč až ke Kuemperovi.
17:18'
Na ledové ploše se nám po tvrdém ataku v útočném pásmu strhla bitka mezi MacKinnonem a Martinookem, který sestřelil Rantanena. Oba kohouti dostávají pětiminutové tresty za bitku. Domácí hráč navíc inkasuje menší trest za hrubost a následovat bude přesilovka Arizony.
16:23'
Domácí hrají v plném počtu.
15:54'
Tak to byla další velká šance hostů! Ti měli po přihrávce na pravý kruh před sebou prázdnou bránu, avšak ti místo ní trefili pouze clonícího Zadorova.
14:50'
Arizona je usazená v pásmu soupeře, ale zatím se jí nedaří ohrozit Berniera.
14:23'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., krosček).
14:20'
Hra ovšem pokračovala a hosté vytvořili velký závar před Bernierem, který opět ve spolupráci se svými obránci odolává.
14:05'
Tak to byl neuvěřitelný zákrok domácího brankáře! Před ním se úplně sám zjevil jeden z hráčů Arizony, který následně chtěl bekhendovou kličkou zasunout touš mezi betony, avšak Bernier jej stačil zastavit a puk válící se v brankovišti dopravila alespoň na chvíli do bezpečí domácí obrana.
13:55'
Dvorakův pokus z levé strany bezpečně ukryl Bernier ve své výstroji. Vhazovat se následně bude po jeho pravici.
13:11'
Zakázané uvolnění Arizony ovšem vrací hru zpět do její obranné třetiny.
12:55'
Z pravé strany poté Colorado posílalo touš mezi kruhy, kde však teč jejího hráče mířila mimo tři tyče hostující brány.
12:33'
Bernier nyní vyjel za svou bránu, kde kotouč schoval do své rukavice a vhazovat se bude v obranném pásmu Avalanche.
12:04'
Ze souboje u střídaček vyšli lépe hostující hráči, kteří s kotoučem zacouvali zpátky do své třetiny.
11:29'
Při protiútoku nahazovali Kojoti bekhendem puk směrem na Berniera, avšak toho jejich pokus nemohl v žádném případě zaskočit.
11:00'
Domácím se poté nepodařilo zakončit výpad zpoza brány a touš následně hosté vyvážejí ven ze své třetiny.
10:42'
Kuemper raději kotouč ponechal ve své rukavici a hra je tedy přerušena. Následuje komerční přestávka a po ní buly v obranné třetině Kojotů.
09:42'
Ta se sice dokázala dostat do útočného pásma, avšak tam narazila na pozornou obranu Colorada, která ji o kotouč připravila.
09:10'
Přechod přes útočnou modrou čáru se Coloradu nepovedl a nyní je to Arizony, kdo může zaútočit.
08:54'
Perliniho bekhendový pokus Bernier kryje a po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
07:51'
07:48'
V závěru přesilovky pálil ještě Kerfoot, ale Kuemper i nyní odolal a oslabení Arizony je pomalu u konce.
06:37'
Na druhé straně prověřil Berniera Luke Schenn, avšak ani on další gól za svá záda nepustil.
06:20'
Nathan MacKinnon to zkoušel svižnou ranou zápěstím, avšak čtvrtou branku Colorada nepřidal.
05:51'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Laurent Dauphin – 2 min., hákování).
04:22'
A přestřelka pokračuje a domácí odskakují do dvoubrankového vedení po kuriózním gólu! CARL SÖDERBERG nahazoval kotouč z pravého kruhu a v souboji s Nietem puk přizvedl Richard Pánik, po jehož zásahu se touš snesl za záda nic netušícího Kuempera. Asistence: Blake Comeau.
02:41'
No panečku, to jsou věci! Ve třetí minutě jsme viděli již třetí branku a Avalanche opět vedou. MacKinnon s Rantanenem zavezli kotouč do útočného pásma, načež přišla přihrávka z levé strany na modrou čáru, odkud TYSON BARRIE prostřeluje Kuempera. Gól byl ještě zkoumán u videa kvůli hře vysokou holí, avšak hráči před bránou kotouč nezasáhli a vše tak bylo v pořádku. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
02:14'
Jenže neuběhlo ani půl minuty a hosté srovnávají na 1:1! Od modré čáry nahazoval kotouč na bránu Richard Pánik. Jeho nabídku těsně před Bernierem tečoval CHRISTIAN DVORAK a domácí brankář nemohl proti této teči reagovat. Asistence: Richard Pánik, Josh Archibald.
01:45'
Tak to je fantastický vstup do utkání! Carl Söderberg našel mezi kruhy najetého BLAKEA COMEAUA, který se poté se kotoučem ocitl tváří v tvář Kuemperovi, jemuž udělal kličku do bekhendu a následně touš zasunuje za brankovou čáru. Asistence: Carl Söderberg.
00:50'
Domácí hráči začínají velmi zostra, avšak první formace Colorada se nakonec prosadit nedokázala.
00:01'
Poslední tři vzájemná utkání

28.12.2017 Colorado – Arizona 1:3
24.12.2017 Arizona – Colorado 2:6
14.3.2017 Arizona – Colorado 1:0

Colorado Avalanche

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Arizona Coyotes

Richard Pánik

Arizona má za sebou šestašedesát duelů, avšak nastřádala v nich jen 53 bodů a je nejhorším celkem NHL.
Nejhorším mužstvem celé soutěže jsou Coyotes také ve statistice vstřelených gólů. Těch nastříleli pouze 160 a mají tak rozhodně co zlepšovat.
Na cizích ledech se představili ve dvaatřiceti zápasech. Z nich vydolovali 25 bodů a krčí se na posledním místě v tabulce venkovních klubů Západní konference.

Oliver Ekman-Larsson 33 (9+24)

Colorado v dosavadním průběhu odehrálo sedmašedesát zápasů, ze kterých vytěžilo 78 bodů a sídlí na 9. místě v Západní konferenci.
Pochlubit se však může velmi solidním útokem. Ten vstřelil již 210 branek a patří ke čtyřem nejlepším mužstvům své konference.
Před vlastními fanoušky sehráli Avalanche třiatřicet duelů. V nich se jim vedlo velice dobře, jelikož třiadvacet z nich dotáhli do vítězného konce. Se 48 body jim náleží 6. příčka v tabulce domácích týmů.

9.3.2018 Columbus – Colorado 5:4 pp.
7.3.2018 Chicago – Colorado 2:1 pp.
4.3.2018 Colorado – Nashville 3:4 pp.
3.3.2018 Colorado – Minnesota 7:1
1.3.2018 Colorado – Calgary 5:2