NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Rangers - 20. ledna 2018   21:00

Colorado
Colorado
09:00' E. Johnson (Rantanen, MacKinnon) • 23:24' MacKinnon (E. Johnson, Barberio) • 59:59' Rantanen

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:28 (12:5, 10:12, 15:11)
Zblokované střely – 14:20
Vyhraná vhazování – 19:32
Trestné minuty – 2:2
Hity – 30:24
Dnešní utkání navštívilo 18056 diváků.
Hokejisté Colorada poráží Rangers 3:1 a připisují si devátý vítězný zápas v řadě. Nejhorší tým loňské sezóny NHL tak pomalu, ale jistě, získává zpět ztracený respekt. Domácí vstupovali do třetí třetiny s vedením 2:1 a dlouho ho hájili aktivní hrou. Newyorský celek se držel ve hře jen díky zákrokům brankáře Lundqvista. Až s blížícím se koncem přišel tlak hostů, který byl podpořen také odvoláním gólmana. Kýžený efekt to ale nepřineslo. Naopak, v úplném závěru pečetil skóre střelou do prázdné branky Mikko Rantanen.
59:59'
Colorado právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Tečku za utkáním dělá pouhou desetinu sekundy před jeho koncem MIKKO RANTANEN, který od červené čáry trefuje prázdnou hostující branku. Bez asistence.
59:48'
Bernier schoval volný puk pod lapačku. Ještě buly v útočném pásmu Rangers.
59:26'
Hostující brankář už pospíchá zpátky na střídačku a pouští do hry šestého hráče!
59:16'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění! Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu a Lundqvist musí zpět do branky.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny...
58:48'
Branka Rangers je již prázdná!
58:48'
Oddechový čas pro hosty.
58:48'
Tohle bylo hodně zajímavé! Pavel Bučněvič vyrazil za nastřeleným kotoučem, přebruslil obránce a ocitl se sám před Bernierem. V rychlosti se pokusil píchnout puk mezi jeho betony, ale Bernier si tento prostor pohlídal!
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny, každou chvíli můžeme očekávat odvolání brankáře Rangers!
57:20'
Domácí vyrazili do brejku, který ještě podpořil z druhé vlny obránce Peter Nemeth. Jeho rána však byla sražena vedle branky.
56:57'
Hosté se sami vyhodili z útočné třetiny a Ryan McDonagh se následně dostal do postavení mimo hru.
56:13'
Začíná sílit tlak Rangers, hostům se už krátí čas, takže musejí riskovat.
55:20'
Domácí teď měli velké štěstí! Jimmy Vesey totiž trefil břevno!
55:13'
Compher vložil hůl do střely Smithe. Následuje reklamní přestávka.
55:06'
Nepřesná střela Petera Hollanda, hosté zůstávají v pásmu.
54:19'
Od modré střílel Nemeth, puk skončil na zadním mantinelu.
53:51'
Hosté nyní rozpoutali závar před brankou soupeře, ale vše řeší přikrytím kotouče Jonathan Bernier.
53:03'
Anthony DeAngelo vypálil na Berniera ze středního pásma. Gólman Colorada podržel puk ve své výstroji.
51:50'
Domácí útočník Matt Nieto schytal u mantinelu ostrý hit. Jednalo se ale o čistý zákrok.
51:29'
Další zákrok Lundqvista. Ten si sáhl lapačkou pro ránu obránce Samuela Girarda.
50:55'
Domácí v posledních minutách jasně přehrávají svého soupeře, ale Rangers drží nad vodou Henrik Lundqvist! Díky jeho zákroku skončil v brance místo puku dorážející Tyson Jost. Následuje reklamní přestávka.
50:18'
Dobrá šance domácích! V situaci 2 na 1 našel Comeau Matta Nieta, proti kterému se stačil přesunout Lundqvist!
49:20'
Aktivní hra Colorada pokračuje, hostující obrana má starosti.
48:22'
Ze strany se natlačil před Lundqvista J. T. Compher. Švédský gólman musel opět zasahovat.
47:53'
Hosté potřebují útočit, ale teď jsou pod tlakem Lavin.
47:16'
Domácí střílejí z každé pozice. Blake Comeau zamířil z otočky mimo.
46:28'
Nathan MacKinnon se v útočné třetině dobře uvolnil. Z pravého kruhu ale netrefil branku.
46:04'
Od modré čáry vystřelil Erik Johnson. Lundqvist přerušil hru a tak tu máme reklamní přestávku.
44:23'
Třetí třetina je zatím plná šancí. Hosté se snaží vyrovnat, ale při tom propadají v obraně.
43:45'
Carl Söderberg si obhodil obránce a najížděl sám na Lundqvista. Bránící hráč ho ale ještě stačil zakřižovat a domácí forvard tak musel střílet a s tím si Lundqvist poradil.
43:00'
Nabídku Comeaua srazil do ochranné sítě obránce DeAngelo.
42:39'
Třetí třetina začala v dobrém tempu. Divákům se takový hokej líbí.
42:25'
Dělovku Nikity Zadorova lapil efektním semaforem Henrik Lundqvist. Ten se natáhl do provazu a lapačku nechal nad betonem!
41:25'
Nepřehledná situace před brankou Avalanche! Po tečované střele z mezikruží Bernier vůbec netišil, kde je puk. Ten si našel Nick Holden, jenž ho ale nedokázal poslat do zcela odkryté klece!
40:46'
Přečíslení 2 na 1 řešil Blake Comeau střelou z levé strany. Našel vyrážečku Lundqvista.
Hity – 23:17
Také po druhé třetině vedou domácí o jediný gól, tentokrát 2:1. Avs soupeři odskočili dokonce na dvoubrankový rozdíl, ve 24. minutě se o to postaral Nathan MacKinnon. O tři minuty později však Rangers využili zásluhou Pavla Bučněviče přesilovku a vrátili se zpět do zápasu.
40:00'
39:59'
Söderberg ještě z rohu kluziště nametl puk před brankoviště, kde byl Blake Comeau. Tomu však zakončení nesedlo ideálně a Lundqvist nemusel zasahovat.
39:12'
Vyrovnání měl na holi hostující obránce Nick Holden. Jonathan Bernier ho vychytal!
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
Pavel Bučněvič si na pravé straně srovnal puk na střelu. Branku ale netrefil.
38:30'
Střelou z levé strany prověřil Berniera Peter Holland. Domácí brankář si pro puk sáhl lapačkou.
37:39'
Tyson Jost vybojoval za brankou soupeře kotouč a předložil ho do gólové šance J. T. Compherovi. Ten přestřelil!
36:51'
Po pravém křídle se dostal až do střelecké pozice Vinni Lettieri. Bernier má puk ve výstroji.
36:34'
Ze střely Patrika Nemetha Lundqvist vůbec nic neviděl. Hostující brankář měl štěstí, že se puk odrazil od zadnice clonícího hráče mimo jeho klec!
35:42'
Po nahrávce Johnsona ostře pálil Nikita Zadorov. Lundqvist měl co dělat.
35:12'
Zakázané uvolnění Rangers. Hra se stěhuje před Lundqvistovu branku.
Střely na branku – 21:12.
34:29'
Je tu poslední reklamní pauza ve druhé třetině.
34:11'
Mats Zuccarello hledal na zadní tyčku najíždějícího Jimmyho Veseyho, ten na puk nedosáhl.
33:21'
Mikko Rantanen před brankou tečoval kotouč a ten olízl břevno za Lundqvistem!
32:54'
Na druhé straně Vinni Lettieri zaměstnal Berniera. Ten po střele z pravého kruhu přerušil hru.
32:40'
Od modré čáry střílel Erik Johnson. Hostující branku minul.
31:14'
Peter Holland nedokázal ohrozit domácího brankáře Berniera. Jeho první střela byla sražena a druhá byla hodně nepřesná.
30:25'
Na druhé straně posílal kotouč před branku Gabriel Landeskog. Rantanen byl ale dobře pokryt.
29:56'
Rick Nash hledal komu by od zadního mantinelu přihrál. Puk nakonec zachytil obránce Johnson.
29:31'
Mika Zibanejad zkusil překvapit Berniera střelou z ostrého úhlu, ovšem gólman Colorada přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
28:22'
Hosté zahráli na icing.
27:20'
Mikko Rantanen mohl vrátit domácím klid na hokejky, ale trefil jen beton Lundqvista. Dorážku MacKinnona pak zablokovala obrana.
26:55'
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté nakonec přesilovkový tlak zužitkovali! Mats Zuccarello poslal z pravého kruhu před branku střílenou nabídku, kterou tečoval za záda brankáře Berniera PAVEL BUČNĚVIČ – 2:1. Asistence: Mats Zuccarello a Ryan McDonagh.
25:27'
Za podražení odchází na trestnou lavici Gabriel Bourque. Šance pro Rangers na snížení stavu.
24:20'
Laviny mají zápas velmi dobře rozehraný. Jezdci mají co dohánět.
23:24'
Domácí nejprve podržel brankář Bernier, který zastavil betonem střelu Lettieriho a následně se stačil přemístit i proti dorážce Catenacciho. Laviny pak otočily hru na druhou stranu a zvýšily na 2:0! NATHAN MACKINNON si najel s pukem na osu hřiště a krásnou polovysokou střelou k levé tyčce pokořil Ludnqgista. Tomu navíc dobře zaclonil výhled Landeskog. Asistence: Erik Johnson a Mark Barberio.
22:25'
Alexander Kerfoot najížděl zcela sám na Ludqvista, ale ten jeho zakončení našel v lapačce!
22:11'
Tlak Colorada. J. T. Compher si nepřišel na Lundqvista bekhendem a poté se neujala ani rána Marka Barberia.
20:34'
Na druhé straně kontroval Rick Nash nebezpečným bekhendovým pokusem, který pokryl Bernier.
20:19'
Nathan MacKinnon prověřil Ludnqvista dobře mířenou střelou z pravého kruhu. Hostující brankář byl na místě.
Hity – 15:11
Po první třetině vedou Avalanche nad Rangers 2:0. Domácí začali zápas lépe a za svou aktivitu byli odměněni v 9. minutě zásahem Erika Johnsona, kterému krásně nahrával Rantanen. Rangers poté vyrovnali hru, ale střelecky se zatím neprosadili.
20:00'
19:59'
Domácí buly vyhráli a už soupeře nepustí k dalšímu ohrožení své svatyně.
19:56'
Bernier ještě v závěru třetiny podržel nahozený puk v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
19:28'
Šikovné vyhození Barberia. Icing z toho nebude a hosté tak musejí hrát.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:34'
Nahození Jimmyho Veseyho neprošlo až na branku. Domácí otáčejí hru na druhou stranu.
17:52'
Erik Johnson pálil od modré, Lundqvist byl pozorný a zakročil betonem.
16:27'
Pavel Bučněvič to myslel velmi dobře. Z rohu poslal puk do brankoviště, kde číhal Rick Nash. Ten ho ale nedokázal ze vzduchu trefit.
16:05'
Landeskog se snažil dostat za obranu soupeře, ale byl vytlačen do rohu.
15:41'
Máme tu poslední reklamní přestávku v první třetině.
15:11'
Od modré střílel Patrik Nemeth. Lundqvist puk vyrazil betonem.
14:52'
14:16'
Domácí kontrovali zajímavou kombinací, ale té nakonec scházelo lepší zakončení.
13:53'
Hosté zahrozili ve vlastním oslabení. Na přihrávku Ricka Nashe těsně nedosáhl najíždějící Mika Zibanejad!
12:51'
Steven Kampfer je vyloučen za hákování. Domácí si zahrají přesilovku.
12:51'
Brady Skjei před brankou uklouzl a najel do vlastního brankáře Lundqvista! Švédský gólman se těžce zvedal z ledu, ale snad bude v pořádku.
12:18'
Nahození Vinniho Lettieriho ze středního pásma lapil do rukavice Bernier. Brankář Colorada hned rozehrál.
11:22'
Domácí se řítili ve třech na jednoho, ale zradila je kombinace! Přihrávku Gabriela Landeskoga na Rantanena zablokoval jediný obránce.
10:59'
Střelu Tysona Josta vyrazil Ludnqvist až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
09:54'
Laviny tedy rozjely utkání lépe než soupeř a navazují na výborné výkony, které v posledních týdnech podávají.
09:00'
Domácí pokračovali v tlaku a ujímají se vedení! Puk rychle putoval z hole na hůl a výstavní byl především finální pas Mikko Rantanena, do kterého před brankou vložil hůl ERIK JOHNSON a Ludnqvist byl už bez šance. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
08:22'
Dvakrát se musel ukázat Henrik Lundqvist. Ten se nejprve stačil přemístit proti střele Dominica Toninata z mezikruží, který mířil mezi jeho betony a o chvíli později lapil ránu Erika Johnsona.
07:54'
Nail Jakupov zaútočil po levém křídle. Jeho přihrávka před branku ale nenalezla adresáta.
07:09'
Jesper Fast zavezl puk do útočného pásma a od modré vystřelil. Bernier jeho pokus vyrazil.
06:36'
Domácí teď svého soupeře zatlačili do obranného pásma. Newyorčané to vyřešili vyhozením na icing.
05:28'
Zajímavá pozice pro Stevena Kampfera. Hostující bek z pravého kruhu minul vzdálenější tyčku.
04:30'
Zadorov rozmázl o hrazení Jespera Fasta. Podle rozhodčích bylo vše v pořádku,
03:49'
Střelecké štěstí zkoušel Nathan MacKinnon, Lundqvist vyráží.
03:09'
Utkání je zatím vyrovnané. Hra se přelévá ze strany na stranu.
01:44'
Osmělili se i Rangers. Od modré čáry střílel Brendan Smith a Bernier puk vyrazil jen před sebe. Pomohli mu ale obránci.
01:25'
Avs to zkoušejí ze všech pozic. Hostující gólman likvidoval střely Barberia a Nemetha, po které přerušil hru.
01:13'
První střelu mezi tyče vyslali domácí. Pokus Blakea Comeaua pokryl Lundqvist.
00:01'

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – E. Johnson (A), Zadorov, Barberio, Nemeth, A. Lindholm, Girard – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Jakupov, Kerfoot, Toninato – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Compher, Jost.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh, Kampfer, Skjei, DeAngelo, Br. Smith – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash (A) – Lettieri, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Fast, Holland, Vesey – Desharnais, Carey, Catenacci.

Rozhodčí: Joannette, St. Pierre – Shewchyk, Galloway.
Colorado Avalanche:
Laviny byly loni celé NHL téměř pro smích, ale v letošní sezóně si pomalu berou zpět ztracený respekt. Dlouho to sice vypadalo, že také v tomto ročníku se do vyřazovacích bojů neprobojují, ale díky aktuální sérii osmi výher v řadě se v tabulce Západní konference posunuly už na postupovou osmou pozici. Avs naposledy přehráli 5:3 San Jose, před tím zdolali 3:1 Anaheim.