NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Edmonton - 23. listopadu 2017   01:15

Detroit
Detroit
07:25' Tatar (Zetterberg, Abdelkader) • 18:25' Kronwall (Nyquist, Abdelkader)
2:6
(2:2, 0:3, 0:1)
Edmonton
Edmonton
08:25' Nurse  (Caggiula, Lucic) • 11:05' Maroon  (Draisaitl, Auvitu) • 30:24' Khaira  (R. Strome, Auvitu) • 34:22' Letestu  (Cammalleri, Kassian) • 38:16' Caggiula  (McDavid, Russell) • 58:55' Puljujärvi  (R. Strome)
Detroit
Howard (35. Mrázek) – Ericsson, Daley, DeKeyser, Green, Kronwall, Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Tatar, D. Larkin, Abdelkader – Helm, Nielsen, Glendening – Athanasiou, S. Wilson.
Edmonton
Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Nurse, Benning, Klefbom, Russell, Auvitu – Caggiula, McDavid, Lucic – Draisaitl, Nugent-Hopkins, Maroon – Puljujärvi, R. Strome, Cammalleri – Kassian, Letestu, Khaira.

To je dnes ode mne vše, přeji příjemný den.

Petr Mrázek (DET) – úspěšnost 77,8%, 7 zákroků, čas na ledě 25:38
Konec. Hrál se vyrovnaný souboj bohatý na góly. O rozdělení bodů rozhodla druhá třetina, v níž Edmonton vstřelil tři branky. Detroit se sice ještě snažil s výsledkem něco udělat, narazil však na skvěle chytajícího gólmana Talbota.
58:55'
Edmonton právě vstřelil branku!
Ještě jedna branka v síti Detroitu. Edmontonští se dostali do přečíslení, které po rychlé přihrávce vyřešil JESSE PULJUJÄRVI rychlou a prudkou střelou. Asistence: Ryan Strome.
57:55'
Na ledě se nic vážného neděje. Hostům tříbrankové vedení stačí a nikam se neženou.
57:35'
Domácí se dostali do postavení mimo hru, následuje reklama a poté vhazování ve středním pásmu.
53:55'
Domácí Red Wings se dopustili ofsajdu, bude se vhazovat v neutrální zóně.
52:59'
Hraje se v poměrně nízkém tempu. Hosté se snaží bránit výsledek, ale ani domácí nejsou zrovna v nějakém trvalém tlaku v útočném pásmu.
50:30'
Nielsen dostal přihrávku z prostoru levého mantinelu přímo na hůl a osamocený před gólmanem se snažil bekhendem z otočky zakončovat! To se mu sice podařilo, ale střela nebyla tak prudká, aby překvapila brankáře hostí.
48:34'
Tatar se znovu zjevil volný před Talbotem, avšak kanadský gólman ve službách Olejářů si se situací poradil s obrovským přehledem a puk přidržel. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
47:27'
Tatarova střela skončila pouze v lapačce dnes velmi spolehlivého Cama Talbota.
46:40'
Domácí Red Wings sice pobývali téměř minutu a půl v útočném pásmu, s pukem však trávili nejvíce času po rozích, a tak se ke střele, která by snesla přísnější měřítka, nedostali. Přesto lze říct, že Detroit je teď jasně aktivnějším a lepším týmem.
44:30'
Nugent-Hopkins se postaral o ofenzivní výpad směrem k brance Mrázka, ovšem český brankář si poradil s přehledem a kotouč vytěsnil svým pravým betonem do bezpečné vzdálenosti.
43:58'
Detroit se natlačil do útočné třetiny. Puk za brankou drží Nielsen, zatím však bez šancí ke skórování.
43:10'
Kronwall se postaral o dobrý obranný zákrok ve svém pásmu, když přerušil přihrávku Kassiana a Khairy.
42:43'
Letestu tečoval kotouč, který Edmonton nahodil do pásma.
42:30'
Strome zablokoval pak na pronikajícího Helma.
41:55'
Mrázek vyjel z branky a pomohl svým spoluhráčům v rozehrávce.
41:20'
Na Detroitu lze vidět zlepšený pohyb oproti druhé třetině. Uvidíme, co to udělá s dosavadním průběhem zápasu, který sice na skóre je jednoznačný, v oblasti herního projevu však poměrně vyrovnaný.
40:35'
Larkin se natahoval po kotouči těsně před Talbotem, ovšem Nurse na poslední chvíli puk odpálil do rohu kluziště. Dobrý zákrok hostujícího beka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:06.
Konec druhé třetiny. V ní jsme viděli tři branky, všechny na straně hostujícího Edmontonu. Nutno dodat, že zaslouženě. Detroit nevkročil do třetiny správnou nohou a byli to právě hosté, kdo diktoval tempo hry. Pokud chtějí domácí se zápasem ještě něco udělat, musí co nejdříve vstřelit gól, aby měli alespoň teoretickou šanci na body.
40:00'
39:35'
Daley se napřáhl a trefil pravou tyč Talbotovy branky! Za gólmanem Olejářů to jen zazvonilo.
38:16'
Pátá branka v síti Detroitu. Russell posunul puk na McDavida, jenž nabral rychlost u mantinelu a postupoval dopředu. Těsně před brankou pak přihrál bekhendem na volného DRAKEHO CAGGIULU, jenž z první propálil Mrázka. Asistence: Connor McDavid a Kris Russell.
37:53'
Hosté se nemohou dostat do pásma. Detroit nyní brání v oslabení velice dobře.
37:25'
Mrázek si poradil s několika dorážkami z těsné blízkosti.
36:50'
Domácí Detroit vyhazuje kotouč do bezpečí. Nyní může v poklidu vystřídat.
36:20'
McDavid našel Draisaitla v levém kruhu pro vhazování. Druhý jmenovaný pak zamířil na Mrázka, ale puk byl zablokovaný. Český gólman tak vůbec nemusel zasahovat.
35:49'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., napadení).
35:15'
Na hostech jde jednoznačně vidět větší sebedůvěra. Jsou lepší i v osobních soubojích, naopak Detroit ze z rychlé ztráty vyrovnaného střetnutí těžko vzpamatovává a hledá se.
34:22'
Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jimmy Howard, přichází Petr Mrázek.
34:22'
Edmonton teď ukázal, jak může být hokej jednoduchý. Cammalleri vystřelil od levého mantinelu na branku, puk se ale od betonu gólmana dostal pouze do prostoru před brankou, kam přijel první MARK LETESTU a pohotově puk poslal za záda Howarda. Asistence: Michael Cammalleri a Zack Kassian.
33:20'
Auvitu je dnes velice aktivní a zkusil to od modré již potřetí ve druhé třetině. Howard jeho pokus zatím vždy vyrazil, ovšem Auvitu, který se vrátil do sestavy po čtyřech zápasech na tribuně, prokazuje, že dokáže být platným hráčem nejen v obraně, ale také v útočné fázi hry.
30:58'
Další komerční přestávka. Ještě před ní rozhodčí odpískal ofsajd a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
30:24'
Edmonton se dostává do vedení. Wilson obětavě zblokoval střelu od modré, po odrazu se ale puk dostal znovu na hole hostů. Právě ležící Wilson chyběl v obraně. Strome chytře přihrál mezi kruhy odkud vystřelil volný JUJHAR KHAIRA. Asistence: Ryan Strome a Yohann Auvitu.
29:20'
Larkin to zkusil z bekhendu, ale stál příliš v ostrém úhlu na to, aby jeho střela ohrozila branku nějak významně.
28:40'
Klefbom pálil od modré čáry, ale po jeho pokusu zaduněl pouze zadní mantinel. Nešlo o žádné ohrožení branky, kterou hájí Howard.
28:30'
Letestu střílel od modré čáry, ale jeho pokus sice byl poměrně přesný, avšak chyběla mu razance.
28:13'
Zakázané uvolnění Edmontonu. Bude se vhazovat před Talbotem.
27:15'
Formace Larkina s Tatarem je dnes velmi nebezpečná a dalo by se i říct, že nejlepší. Nyní to potvrdili dobrým střídáním v útočném pásmu. První jmenovaný přihrával z levého kruhu na pravou stranu, kde stál Tatar a pokusil se vystřelit, ovšem rána se mu nepovedla.
26:26'
McDavidův rozjezd zastavil ofsajd. Bude se vhazovat.
25:40'
Howard si připsal další zákrok po střele Nugenta-Hopkinse z prostoru pravého kruhu pro vhazování.
24:58'
Edmonton je ve druhé části jasně aktivnějším týmem. Domácím se vůbec nedaří rozehrávka, čehož Olejáři dokonale využívají. Navíc skvěle napadají.
24:38'
Larsson střílel od modré čáry, ale těsně minul branku.
23:20'
Auvitu se dostal k velmi dobré příležitosti, když v plné rychlosti sjel až mezi kruhy a následně se snažil kotouč procpat mezi betony gólmana, ten se však nenechal nachytat.
22:45'
Domácím se příliš nedaří udržet se v útočném pásmu.
22:20'
Nugent-Hopkins se dostal do dobré příležitosti, ovšem tu nedokázal využít i díky zákroku gólmana Howarda.
20:01'
Střely na branku: 11 – 8
Hity 8 – 5
Trestné minuty 0 – 4
Druhá třetina začne přibližně v 2:12.
Konec první třetiny. V ní jsme viděli čtyři branky a ofenzivní hokej. Lepší byli domácí, Edmonton ale zase efektivně využil vše, co se mu naskytlo. Pokud chce některý z týmů pomýšlet na body již po základní hrací době, musí vstřelit minimálně jednu branku. Stav je totiž nerozhodný.
20:00'
19:42'
Pravděpodobně poslední vhazování v první třetině. Po střele Stromeho musel totiž gólman Howard reagovat lapačkou.
19:35'
Hraje se ve vysokém tempu. Detroit má i nadále lepší bruslení, ale Edmonton je zase efektivnější.
18:25'
Detroit právě vstřelil branku!
Časově dlouhý tlak v útočném pásmu končí poměrně šťastnou, ale i chytrou brankou. Autorem branky je NIKLAS KRONWALL, jenž si sjel do velmi ostrého úhlu a trefil přesně prostor mezi tyčí a zády gólmana Talbota a puk zapadl za brankovou čáru. Asistence: Gustav Nyquist a Justin Abdelkader.
16:30'
Hosté jsou již nějaký čas v plném počtu. Díky tomu se jim naskytla příležitost k útočné akci. Nejprve pálil McDavid, po něm pak ještě Lucic. Ani jedna ze střel však neskončila na místě, na kterém by si hosté přáli kotouč vidět.
16:30'
Larkin ztratil v rozhodující chvíli kotouč a hrát tak mohou hosté, kteří dostali nečekanou příležitost k vystřídání svých formací.
16:05'
Green pálil od modré čáry, ale našel pouze lapačku jistého Talbota. Bude se vhazovat po pravici zmiňovaného gólmana.
15:15'
Domácí hokejisté tlačí soupeře v pásmu! Puk se chvíli povaloval volně v brankovišti, ale ani v obrovském zmatku před Talbotem nikdo v červeném nedostal kotouč za brankovou čáru. Detroit však hraje velice dobře!
14:17'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., podražení).
14:13'
Tatar zakončoval po přihrávce Larkina, ale trefil jen vyrážečku. Domácí teď tlačí soupeře v pásmu, ten se ze sevření nemůže vymanit.
13:38'
DeKeyser vyčistil obranné pásmo a domácí vystřídali.
12:50'
Kronwall se ocitl tváří v tvář Talbotovi, ale v rozhodující chvíli kotouč poslal mimo tři tyče! Obrovská škoda.
12:35'
Kronwall se dostal ke střele od modré čáry, ovšem Talbot si poradil.
11:05'
Edmonton otáčí skóre zápasu ještě v první třetině! Draisaitl zavezl puk do pásma a od pravého mantinelu vyslal překrásnou přihrávku přímo na hůl PATRICKA MAROONA, který se díky ní ocitl tváří v tvář gólmanovi. Howard se přesunul a Maroon už pouze puk poslal mezi betony do branky. Asistence: Leon Draisaitl a Yohann Auvitu.
10:50'
Jeden z domácích si drží obličej po zásahu do obličeje, rozhodčí však zákrok neviděl.
10:40'
Další TV přestávka. Za chvíli bude utkání pokračovat.
10:20'
Strome vypíchl kotouč v útočném pásmu soupeře a dostal tak svůj tým alespoň ze sevření a mohou v klidu vystřídat.
09:37'
Jensen vystřelil od modré čáry a Talbot musel reagovat na poslední chvíli, nakonec ale svým betonem včas puk vyrazil. Pokračuje se ve hře ve středním pásmu.
09:20'
Domácí se dopustili ofsajdu, a tak se bude vhazovat v neutrální zóně.
08:25'
Přesně šedesát sekund od prvního gólu zápasu však hosté vyrovnávají stav zápasu. Caggiula si sjel od branky a přihrál podél mantinelu na modrou čáru, odkud vypálil DARNELL NURSE. I díky skvělé práci Lucice před brankou gólman puk viděl příliš pozdě a nestačil už reagovat. Asistence: Drake Caggiula a Milan Lucic.
07:25'
Detroit se dostává do vedení bleskově! Přesilovku sehrál parádně, když po krátké kombinaci vypálil z pravého kruhu pro vhazování TOMÁŠ TATAR a nekompromisně propálil Talbota. Asistence: Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader.
06:14'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrick Maroon.
06:00'
Následuje komerční přestávka, první v dnešním zápase.
05:40'
McDavid se dostal k první akci zápasu! Po levé straně si nabruslil ve velké rychlosti před obranu Detroitu a snažil se natlačit také před brankáře, avšak už neměl tolik prostoru, aby zakončil nebezpečněji. Snažil se tak pouze procpat puk mezi betony, což Howard vystihl.
04:40'
Larsson zblokoval další střelu, tentokrát od modré čáry. Edmonton je v prvních minutách aktivnější na puku, avšak nedostává se k větším šancím.
04:30'
Tatar se málem dostal ke střele, ta ale byla na poslední chvíli zablokovaná hostující obranou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:01'
Nugent-Hopkins se dostal do zakončení z pravého kruhu, nešlo však o střelu, která by měla mít gólové parametry. Pokračuje se bez přerušení.
03:40'
Draisaitl si pohrává s pukem za brankou soupeře, avšak domácí obrana ho vytlačuje do prostorů, které nejsou nebezpečné.
02:40'
Cammalleri se dostal do přečíslení a z pravého kruhu mířil mezi betony, nedokázal ovšem puk poslat tak rychle, aby gólman Howard nestihl zasáhnout. Domácí gólman si připsal skvělý zákrok betonem.
02:20'
Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se zatím nemůže protlačit k útočné šanci.
00:59'
Hra se poměrně hodně kouskuje. Nyní zase poslal puk přes všechny čáry Nugent-Hopkins.
00:40'
Domácí Detroit však vhazování vyhrál a znovu se žene do útočných pozic.
00:20'
Tatar poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Howardem.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, DeKeyser, Green, Kronwall, Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Tatar, D. Larkin, Abdelkader – Helm, Nielsen, Glendening – Athanasiou, S. Wilson.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Nurse, Benning, Klefbom, Gryba, Russell – Caggiula, McDavid, Maroon – Draisaitl, Nugent-Hopkins, Lucic – Puljujärvi, R. Strome, Cammalleri – Kassian, Letestu, Khaira..
Ještě jednou přeji příjemné hokejové ráno. Utkání začne v 1:00.
Edmonton Oilers

V Edmontonu panuje rozčarování nad výkony svěřenců Todda McLellana. Loňský postup do druhého kola play-off přes San Jose totiž fanoušky z kanadského města hokeje namlsal a letošní špatné výkony nesou špatně. Connor McDavid sice produktivní jí, slabá je ale především obrana. Ani gólman Talbot nemůže mít čisté svědomí, přestože v současné herní i výsledkové krizi má velmi těžkou úlohu.

Oilers se nachází na předposlední příčce Západní konference a od posledního místa je dělí už jen tři body poté, co se výsledkově zvedla Arizona.
Detroit Red Wings

Detroit se v současnosti nachází na třetí postupové příčce v Atlantické divizi. Vede si tak nad očekávání dobře. Předsezónní prognózy totiž celek z Východní konference řadily spíše na poslední příčky. Velmi dobře chytá Jimmy Howard, v útoku zase řádí dvacetibodový Dylan Larkin či Anthony Mantha.
Krásné hokejové ráno při sledování nejlepší hokejové ligy světa! Dnes nás čeká souboj mezi Detroitem a Edmontonem. Zejména hostům poslední zápasy vůbec nevychází, a pokud chtějí ještě něco se sezónou udělat, musí začít sbírat body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.