NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Flyers - 21. března 2018   00:40

Detroit
Detroit
26:08' D. Larkin (Helm) • 27:59' Glendening (Daley) • 29:57' Svečnikov (Frk, D. Larkin) • 54:06' D. Larkin (Mantha) • ' Nielsen
5:4
(0:0, 3:1, 1:3 - 0:0)

1:0 (SN)

Flyers
Flyers
28:53' Couturier  (Giroux, Gostisbehere) • 47:46' Read  (Laughton, Lehterä) • 49:40' Gostisbehere  (Voráček, Giroux) • 54:34' Konecny  (Couturier, Giroux)
Detroit
Pochmara, Morton – Miller, Tobias
Little Caesars Arena, Detroit
19 515 diváků
Flyers
Mrázek (30. Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Sanheim, Gudas, Hägg – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), Weal – Read, Laughton, Lehterä.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:2
Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se ze dvou bodů raduje Detroit. Ten druhý je prémiový, o své výhře domácí rozhodli v samostatných nájezdech. V nich byl úspěšný pouze jediný střelec, Frans Nielsen je tak společně s Jimmym Howardem domácím hrdinou tohoto utkání. Philadelphia dnes ztratila důležitý bod v boji o postup do play off, Detroit zase ukončil desetizápasové čekání na vítězství.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
V samostatných nájezdech uspěl jediný hráč, domácí FRANS NIELSEN umístěnou střelou rozhodl o prémiovém bodu pro Detroit.
Patrick musel dát, rychle se rozjel, zkusil střelu, jenže Howardovu branku netrefil. Detroit vítězí v nájezdech 1:0, celkově 5:4.
Neuspěl ani Larkin, Lyon se na brankové čáře nenechal rozhodit, zkušeně si počkal a střelu vyrazil.
Weal se dostal až moc blízko před Howarda, který mu tak holí vypíchl puk.
Nyquist se střelou neuspěl, trefil Lyonovy chrániče.
Voráček zkusil bekhendový blafák, Howard se ale zvládl natáhnout a vyrazit.
Frans Nielsen nic nevymýšlel a prudkou ranou otevřel skóre.
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani pětiminutové nastavení, i když jsme v něm viděli několik opravdu velkých šancí. Na řadu tak Přijde poslední část – samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:51'
Domácí byli v brejku dva na jednoho, Athanasiou a DeKeyser ale tuto obrovskou šanci do zdárného konce nedotáhli.
63:59'
Larkinovu ránu pokryl Lyon, zákrokem lapačkou přerušil hru.
63:23'
Další velká šance, nyní na straně hostů. Giroud po svém výpadu přihrál před brankoviště na Voráčka, jeho zakončení zvládl Howard vykopnout.
62:01'
Rozhodnutí mohlo padnout na druhé straně. Mantha skvěle přihrál před brankoviště na DeKeysera, jeho okamžitou střelu zblízka ale Lyon zázračně kryl!
61:25'
Přesilovka Philadelphie končí, po přerušení hry budeme pokračovat ve hře tři na tři.
61:21'
Giroux tak dlouho čekal na ideální okamžik na střelu, až ji prováhal. Následná přihrávka na brankoviště byla domácí obranou vypíchnutá a puk zamířil do středního pásma.
60:32'
Voráček dostal nabito, prudkou ranou ale trefil pouze clonícího Glendeninga.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 26:30
Zásahy brankářů: 26:22
Vyhraná vhazování: 34:24
Hity: 19:21
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť měli domácí slušný náskok. O ten však přišli dvěma góly v rozmezí 48. a 50. minuty, kdy se nejprve trefil Matt Read a poté i Shayne Gostisbehere. S Detroitem to vypadalo všelijak, byl pod tlakem, ale tým se dokázal dostat z nejhoršího a v 55. minutě skórovat. Dylan Larkin upravil na 4:3 a vypadalo to, že by to mohl být rozhodující okamžik. Jenže už za dalších 28 sekund srovnal Travis Konecny a jak se za chvíli ukázalo, svým gólem poslal zápas do prodloužení.
60:00'
59:50'
Simmonds byl blizoučko rozhodnutí, pod těsnou obranou zakončoval na brankovišti, puk ovšem projel těsně vedle Howardovy branky.
59:25'
Hosté si před začátkem přesilovky ještě berou oddechový čas.
59:25'
Ve tváři Travise Konecnyho se dokonce objevila krev, na výši trestu to ale vliv mít nebude.
59:25'
No a pozor, hosté budou mít velkou šanci rozhodnout. Je tu totiž přesilovka, za nedovolené bránění u brankoviště dostal dvě minuty Danny DeKeyser.
58:33'
Simmonds zpoza branky přihrával mezi kruhy, tam se ale puku chopil Bertuzzi a akci Philadelphie ukončil.
57:44'
MacDonald je dnes střelecky velmi aktivní, nyní pálil ihned po buly, trefil ovšem pouze clonícího soupeře.
56:46'
Howard měl teď velké štěstí, sám byl už po Simmondsově střele překonaný, zastoupila jej ale tyčka.
55:40'
Poslední minuty základní části jsou opravdu ve velkém tempu, Philadelphia se snaží rozhodnout.
54:34'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Už je ale zase srovnáno! Zleva nahazoval Giroux puk na brankoviště, kde si sjížděl TRAVIS KONECNY a ten, i když byl bráněn DeKeyserem, dostal tečí puk za brankovou čáru. Rozhodčí pak ještě u videa zkontroloval, zda nebyla už předtím posunutá branka, ale po chvíli gól uznal. Asistence: Sean Couturier, Claude Giroux.
54:06'
Detroit právě vstřelil branku!
No vida a udeřilo na druhé straně. Zpoza branky přihrál Mantha na zcela nekrytého DYLANA LARKINA a ten z předbrankového prostoru trefil horní růžek Lyonovy branky. Asistence: Anthony Mantha.
53:28'
MacDonaldovo nahození od modré čáry bylo sraženo mimo branku, Philadelphia je ale i nadále u puku.
52:19'
Readova dělovka z pravé strany prosvištěla kolem Howarda, jeho lapačka máchla do vzduchu naprázdno.
51:56'
Domácí pouze vyhodili tak, aby to nebylo zakázané uvolnění, Gudas už rozjíždí další výpad Philadelphie.
50:30'
Rázem je pohoda na holích hostů, naopak Detroit má problém se dostat z vlastního pásma.
49:40'
A už je srovnáno. Hosté pokračovali v přesilovkovém náporu, puk se dostal na pravé křídlo a SHAYNE GOSTISBEHERE překonal Howarda střelou na jeho lapačku -
3:3. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
49:21'
Voráčkova střela byla domácí obranou sražena, Philadelphia ale pokračuje v náporu.
48:40'
Navíc je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za vysokou hůl dostal Henrik Zetterberg.
47:46'
Je tu snížení a to z docela nenápadné akce. Zleva vystřelil do chumlu Laughton a clonící MATT READ srazil puk za Howarda. Je to pro něj vůbec první branka v této sezóně. Asistence: Scott Laughton, Jori Lehterä.
46:46'
Na druhé straně byl v dobré pozici mezi kruhy Nielsen, prudký švih ale skončil příliš vysoko.
46:28'
Vynikající Howard přivádí hosty k šílenství. Nyní na něj na brankovišti dotíral Konecny, sedící gólman si ale poradil i s těmito pokusy. Detroit tak stále drží nadějný náskok.
45:52'
Na střely sice v této třetině hosté vedou, k úspěchu to ale zatím vůbec nevede.
45:10'
Glendening srdnatě bojoval v útočném pásmu a byl úspěšný. Detroit tak může rozvíjet další akci.
44:34'
Po dalším Howardově zákroku museli rozhodčí trhat rodící se rozmíšku, nakonec proběhlo vše v klidu.
43:40'
Mezi kruhy dostal přihrávku Couturier, nebyl ale v ideálním postavení a to se trochu podepsalo na zakončení. Jeho střela letěla nad branku.
43:06'
Detroit střídá za hry, akce tak zatím není z nejrychlejších. Spíše je to vyčkávaná.
42:31'
Nahození do pásma Detroitu úspěch nepřineslo, domácí se v klidu osvobodili a sami vyrazili do útoku.
41:05'
MacDonaldova bomba od modré čáry skončila v Howardově lapačce, ten měl na střelu docela dobrý výhled a zákrok tak pro něj nebyl z nejtěžších.
40:55'
Philadelphia se hned od úvodu třetí třetiny snaží o rychlé snížení, zatím krouží s pukem v útočném pásmu.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi čtyřicet minut hry a domácí odchází do kabin s dvoubrankovým náskokem v zádech. Druhá třetina nabídla celkem čtyři góly a hned tři skončily za zády gólmana Mrázka. Jako první jej po akci pravou stranou překonal Dylan Larkin a poté se v oslabení do brejku dostal Luke Glendening a ranou nad rameno upravil na 2:0. Ve stejné přesilovce sice Sean Couturier snížil, ale za malou chvíli to zase bylo o dvě branky. Po závaru v útočném pásmu se ke střele dostal Jevgenij Svečnikov a s pomocí lehké teče bránícího hráče upravil na současných 3:1. Po třetí obdržené brance opustil Petr Mrázek bránu a přepustil své místo Alexi Lyonovi.
40:00'
39:28'
Svečnikov prověřil Lyona tvrdou střelou, gólman Philadelphie skryl puk ve svých chráničích.
38:55'
Domácí krouží v útočném pásmu, hledají si cestičku pro případné zakončení.
37:16'
Howard se nyní musel na svém brankovišti pořádně roztáhnout, Couturier se jej snažil překonat táhlou kličkou, ale ani on neuspěl.
36:35'
Mrázek je již zpátky na střídačce.
35:45'
Laughton dostal skvělou přihrávku na pravou stranu, nabruslil si před Howard a snažil se jej překonat rychlou kličkou. Gólman jej ale vybruslil a nenechal mu žádný prostor pro zakončení.
35:18'
MacDonald dostal přihrávku na pravou stranu, kde měl trochu více místa, jeho švih ale Howard dobře viděl a neměl problém se zákrokem.
34:57'
Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po levé ruce gólmana Howarda.
33:30'
Stále je to stejná písnička, Detroit pořádá útočné výpady, hosté se zuby nehty brání.
32:53'
Lyon musel čelit nepříjemné střele od mantinelu, moc toho neviděl, ale nakonec puk vytěsnil do rohu.
31:59'
Detroit nyní hraje v naprosté pohodě, útočné akce jsou ze strany domácích velmi nebezpečné. Philadelphia mnohdy nestíhá.
30:10'
Mrázek po svém vystřídání zmizel v útrobách arény, poslední okamžiky se mu opravdu moc nepovedly, možná se potřebuje uklidnit...
29:57'
V brance Philadelphie dochází ke změně, na Petra Mrázka byly tři góly moc a míří na střídačku. Chytat bude Alex Lyon.
29:57'
A další gól! V pásmu hostů vznikl velký zmatek, puk se odrážel a najednou se dostal k JEVGENIJI SVEČNIKOVOVI a ten jej z mezikruží s pomocí teče jednoho z bránících hráčů dostal do branky. Asistence: Martin Frk, Dylan Larkin.
29:54'
Hraje se najednou hokej nahoru dolů, obrany trochu nestíhají.
28:53'
Hostům se nakonec povedlo přesilovku využít. Girouxova střela pouze orazítkovala tyčku, puk se ale odrazil na hůl SEANA COUTURIERA a ten jek pak zblízka zametl za Howardova záda. Asistence: Claude Giroux, Shayne Gostisbehere.
27:59'
No tak to se hostům moc nepovedlo. V útočném pásmu přišli o puk, pravou stranou ujížděl LUKE GLENDENING a když byl neatakován, dostal se i ke střele. A svůj rychlý švih poslal nad Mrázkovo rameno. Asistence: Trevor Daley.
27:13'
Druhá přesilovka pro Philadelphii, dvě minuty za sekání obdržel Jonathan Ericsson.
26:40'
Ihned po rozehrání mohlo domácí přidat druhý úspěch, Mrázek se ale na brankovišti skvěle zorientoval a nebezpečí zažehnal.
26:08'
Domácí tým jde do vedení. Po neúspěšné akci Philadelphie vznikl rychlý protiútok, DYLAN LARKIN se bleskově dostal do pásma a střelou z pravého kruhu nedal Mrázkovi šanci. Asistence: Darren Helm.
25:47'
Už se zase hrálo na druhé straně a MacDonald srazil domácí pokus mimo ledovou plochu.
25:05'
MacDonaldovo nahození od modré čáry nebylo vůbec zlé, Howard toho mnoho neviděl, obrana mu však zvládla pomoci a puk poté dostala z pásma pryč.
24:27'
Už je ale po přesilovce, Svečnikov se vrátil do hry.
24:13'
Vysokým obloučkem letí puk přes všechny čáry, Mrázek pomáhá s rozehrávkou.
23:36'
Gostisbehere si z modré sjel blíže k brance, jeho následnou střelu ale obrana Detroitu srazila mimo Howardovu branku.
22:58'
Oslabení zatím domácím vychází, podařilo se jim vyhodit přes všechny čáry.
22:27'
Zároveň probíhá úprava Howardovy brusle, gólman si při přemisťování urazil nůž o tyčku své branky.
22:27'
Philadelphia si zahraje první přesilovku, za podražení dostal dvě minuty Jevgenij Svečnikov.
21:38'
Tohle byla slibná šance Detroitu na otevření skóre. Abdelkader přihrál na levou stranu na najíždějícího Athanasioua, ten ale švihem Mrázkovu branku netrefil.
20:38'
Druhá třetina začala zakázaným uvolněním Detroitu, hra se vrací před Howarda.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina a do kabin se jde za nerozhodného stavu 0:0. Více ze hry měl domácí Detroit, který několikrát vymyslel slibnou akci, jenže Mrázek v brance Philadelphie je zatím bezchybný. Na druhé straně neměl Howard tolik práce, obrana Detroitu je dnes v opravdu výtečné formě a zvládá velké množství výpadů hostů zachytávat ještě před finální fází.
20:00'
19:42'
Voráček se ještě vydal do rychlé akce, od pravého mantinelu si najel na střed, Howarda ale příliš neprověřil. Gólman měl výborný výhled a střela postrádala více prudkosti.
19:20'
Manthovo nahození od levého mantinelu bylo sraženo za branku a Mrázek si mohl oddechnout. Puk totiž ne zcela viděl a ten prolétl kousek od jeho pravé tyčky.
18:35'
Gostisbehereho švih od modré čáry zvládl Howard vyrazit do rohu. V závěru zase sledujeme svižný hokej bez zbytečných přerušení.
17:33'
MacDonald operoval s pukem před Howardem, vznikl pak menší závar. Neposedný puk se pak domácím podařilo vyhodit přes všechny čáry tak, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění.
16:20'
Už to vypadalo, že by se Couturier mohl dostat za obranu do slušné šance, DeKeyser však přihrávku na něj vystihl a akci ukončil.
16:04'
Dopředu to ale hostům moc nejde, výsledkem je další zakázané uvolnění a návrat hry před Mrázka.
15:12'
Hráči chvíli bojovali o puk za brankou Philadelphie, hosté se nakonec zvládli vymanit a vyrazit do kontru.
14:29'
DeKeyser nahazoval ze středního pásma, puk šel na branku. Mrázek jej zkrotil lapačkou a pomohl s rozehrávkou.
14:05'
Gudas se vrátil do hry, Philadelphia oslabení přečkala bez úhony.
13:42'
Z úhlu to zkusil Nyquist, Mrázek jeho ránu vyrazil maskou tak, že puk skončil mimo ledovou plochu.
12:55'
Hosté po menším náporu Detroitu vyhodili přes všechny čáry, oba týmy střídají.
12:05'
Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Radko Gudas.
11:43'
Štiplavá střela z dálky v podání Larkina skončila mezi chrániči brankáře Mrázka, ten si na nedostatek práce nemůže stěžovat.
10:48'
Nepřesná rozehrávka Philadelphie, puk skončil na zakázaném uvolnění.
09:48'
Glendening se po průniku do pásma ke střele nedostal, obránce jej vytlačil k mantinelu. Hosté se osvobodili.
09:06'
Na střed si sjel Bertuzzi a i když měl puk na bekhend, vymyslel nebezpečnou střelu z bezprostřední blízkosti. Mrázek ale zatím odolává a připsal si další zákrok.
08:41'
Gudasovu ránu ze středního pásma Howard pouze vyrazil do rohu. Zde se domácí po několika sekundách osvobodili a vyrazili do protiútoku.
07:32'
Giroux si vybruslil mezi kruhy a rázem tu byla nebezpečná střela. Howard měl co dělat, aby jeho švih zvládl pokrýt.
06:52'
Konečně akce i na straně Philadelphie. Od modré pálil Gostisbehere, jeho dělovku srazil nebojácným zákrokem Bertuzzi.
05:25'
Philadelphia opravdu v úvodních minutách působí hodně zakřiknutě a soupeři nechává hodně prostoru pro útočné rejdy.
04:54'
Po trochu kostrbaté akci v pásmu Philadelphie se puk odrazil k Abdelkaderovi, jeho svižný pokus zvládl srazit Gudas.
04:12'
Zpoza branky se do střelecké pozice chtěl dostat Nyquist, jeho rychlý výpad na brankoviště se ne zcela vyvedl. Nakonec byla přerušena hra, vhazuje se po Mrázkově pravačce.
03:17'
Po Mrázkově rozehrávce po mantinelu se k puku prodíral Voráček, byl ovšem domácí obranou odstaven a do kontru se nedostal.
02:38'
Detroit je v úvodu utkání hodně aktivní, před Mrázka přilétl další poměrně nepříjemný puk.
01:11'
Z levé strany pálil po nabruslení si Nielsen, Mrázek si nebyl zcela jistý, puk mu vypadl z chráničů. Domácí se ale k dorážce nedostali.
01:00'
Hra se vrací před českého gólmana, Philadelphia se dopustila zakázaného uvolnění.
00:10'
Hned po úvodním bully se domácí dostali do pásma a Mrázek si musel dávat pozor. Puk skončil na jeho boční síti.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Green, Kronwall (A), Daley, Ericsson, Jensen, DeKeyser – Nyquist, Zetterberg (C), Bertuzzi – Mantha, D. Larkin, Helm – Athanasiou, Nielsen, Abdelkader (A) – Frk, Glendening, Svečnikov.

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Sanheim, Gudas, Hägg – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), Weal – Read, Laughton, Lehterä.

Rozhodčí: Pochmara, Morton – Miller, Tobias.
Všechno je připraveno, zápas může začít!
Zápas nám začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v Little Caesars Areně začne v 0:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.