NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Devils - 17. ledna 2018   01:05

Devils
15:20' Palmieri  (Vatanen, Ma. Johansson) • 32:58' Severson  (Gibbons, Noesen) • 34:24' Severson  (Lovejoy, Bratt) • 38:20' Hall
Islanders
Halák (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Aho, Hickey, D. Seidenberg, Mayfield – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Dal Colle, B. Nelson, Prince – Chimera, Clutterbuck.
Meier, St. Pierre – Smith, Nansen
Barclays Center, New York
Devils
Kinkaid (Appleby) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Gibbons, Boyle, Noesen.

Přeji dobrou noc a brzy zase na počtenou.

Pavel Zacha (NJD): 0+0, +1, 1 střela, čas na ledě 16:19
Je dobojováno. Hokejisté New Jersey poprvé po šesti porážkách v řadě zabrali a porazili rozjeté Islanders přesvědčivě na jejich ledě. O vítězství Devils rozhodl závěr druhé třetiny, kdy se v rozmezí 33. a 39. minuty svěřenci Johna Hynese prosadili hned třikrát. Pár šancí měl dnes i Pavel Zacha, v té největší ale trefil pouze břevno.
59:13'
Diváci už houfně opouštějí své sedačky, poslední minuta zápasu už se spíše jen dohrává.
58:27'
Krátce po buly se zničehonic ocitl před Halákem Marcus Johansson, který ale ležícího gólmana Islanders nepřekonal!
58:15'
Nepovedená Hickeyho rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění, necelé dvě minuty před koncem se tak bude vhazovat před Jaroslavem Halákem.
57:18'
Střelu Bena Lovejoye z vrcholu kruhů si Halák snadno pohlídal, před námi je ještě jedna komerční přestávka.
56:50'
Keith Kinkaid před dotírajícím Johnem Tavaresem pro jistotu přerušil hru, už i hráči Islanders ale nejspíš tuší, že dnes na body nedosáhnou.
56:18'
Svěřenci Johna Hynese se dostali do útočného pásma, tam jim ale byla odpískána vysoká hůl, a vhazovat se tak bude poblíž domácí střídačky.
55:49'
Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka. Čas už teď hraje proti domácímu týmu, Devils by museli během čtyř minut třikrát inkasovat, pokud chtějí Islanders pomýšlet na body.
54:53'
Anton Pelech to zkusil od modré, ale Kinkaid měl dobrý výhled a bez potíží jeho střelu ukryl ve své lapačce.
53:49'
Devils už prakticky jen vyhazují puky do bezpečí, po dalším takovém vyhození se musí do středního pásma vrátit Nick Leddy.
52:58'
Islanders se teď sami vyhnali z útočného pásma a za nespokojeného povzdechu z tribun se Mayfield vrací pro kotouč až do obranné třetiny.
52:02'
Drew Stafford přišel o kotouč v souboji s Pelechem u hrazení, ani následný protiútok Islanders ale neměl dlouhého trvání.
51:06'
Quineovu střelu od levého mantinelu Keith Kinkaid vyrazil jen před sebe, nikdo v modrém dresu už se ale nedostal k dorážce.
50:27'
Devils zvládli buly ve vlastním pásmu a Hall s Hischierem postupně dotlačili puk až do útočného pásma.
49:32'
Islanders musí zabrat, pokud dnes chtějí pomýšlet na body, čas ale hraje proti nim.
48:15'
Německý veterán Dennis Seidenberg ale obratem vybojoval další buly v útočném pásmu Islanders.
47:30'
Tavaresovu nabídku na teč Anders Lee netrefil a puk se doklouzal až do rohu kluziště, Devils po dlouhém střídání ve vlastním pásmu mohou konečně vystřídat.
46:31'
Islanders to ještě nebalí. Jordan Eberle dostal nabito na levý kruh, na pozorného Kinkaida si ale nepřišel!
45:16'
Shane Prince se nakonec do zápasu nevrátí vinou zranění v horní části těla. Islanders tak nyní mají v sestavě jen deset zdravých útočníků a dá se očekávat, že trenér Weight stáhne hru na tři formace.
44:29'
Marcus Johansson se vydal kupředu po pravém křídle, jeho následná střela ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
43:08'
Ihned po buly to zkusil Greene a Halák opět radši přerušil hru.
43:04'
Nakonec to pramenilo v obrovskou šanci Pavla Zachy, který ale z pravého kruhu poslal puk do břevna!
42:45'
Palmieriho nahození do předbrankového prostoru nedokázal žádný z hráčů New Jersey tečovat, akce hostů ale ještě pokračuje.
41:45'
Po dalším závaru na brankovišti Devils Andy Greene zkušeně přikopl puk ke Kinkaidovi, který nic neriskoval a přerušil hru.
41:17'
Rána Antona Pelecha od modré trefila jeho vlastního spoluhráče Leeho a puk se otřel o jeko krk, zdá se ale, že nejlepší střelec Islanders bude v pořádku.
41:00'
Přesně minutu po začátku třetí třetiny Keith Kinkaid pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Andersem Leem.
40:01'
Druhá třetina byla dlouho velmi vyrovnaná, pak ale přišel zlomový moment: v rozmezí minuty a půl se dvakrát trefil hostující obránce Damon Severson a Haláka poté ještě překonal i Taylor Hall, a Devils si tak do kabiny vezou komfortní náskok. Udrží ho v závěrečné třetině, která začne zhruba ve 2:59?
40:00'
39:04'
Jason Chimera zastavil akci Devils už na útočné modré, šanci na reparát má nyní dnes dvougólový Damon Severson.
38:20'
Devils právě vstřelili branku!
Hosté se ale poté vydali do bleskového protiútoku a ten skončil gólem. TAYLOR HALL na vlastní modré čáře obral laxního protihráče o puk a spolu s Hischierem se vydal do přečíslení dva na jednoho, které sám zakončil gólovou střelou. Bez asistence.
38:05'
Tavaresovu střelu od modré Kinkaid skoro neviděl a jen tak tak dokázal vytěsnit puk mimo tři tyče.
37:38'
Hokejisté New Jersey vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Keitha Kinkaida.
36:59'
Po dvou Seversonových gólech se svěřenci Johna Hynese zase zatáhli do defenzívy, Dal Colleho střelu z pravého kruhu ale zblokoval jeden z bránících hráčů Devils.
36:20'
Nejspíš pro podezření na nějaké zranění se Shane Prince před pár okamžiky odebral do kabiny, doufejme, že se nejedná o nic vážného a ve třetí třetině zase útočníka Islanders uvidíme v akci.
35:38'
Taylor Hall byl povalen na svatyni Islanders, která se poté zákonitě posunula, a sudí tak byli nuceni přerušit hru.
35:05'
V další dobré pozici se ocitl Pavel Zacha, promáchl však a Islanders už zakládají protiútok.
34:24'
Na svůj první dnešní gól čekal DAMON SEVERSON více než měsíc, nyní se ale prosazuje znovu už po minutě a půl! Bratt posunul puk na modrou čáru Lovejoyovi, který ještě přenechal kotouč lépe postavenému Seversonovi a jeho pumelice z voleje skončila až v síti. Asistence: Ben Lovejoy a Jesper Bratt.
34:05'
Zápas se začíná otevírat. Po pravém křídle se vyřítil na Haláka Miles Wood, slovenský brankář si ale s jeho střelou poradil.
33:37'
Devils se vydali do dalšího rychlého protiútoku, vracející se Mathew Barzal ale v klíčový moment dokázal Zajacovi zablokovat hůl.
32:58'
Tlak Devils ale ještě pokračoval a na pravém kruhu se puku zmocnil DAMON SEVERSON, který poté propálil vše, co mus stálo v cestě, a prosadil se tak poprvé od devátého prosince! Asistence: Brian Gibbons a Stefan Noesen.
32:27'
Damon Severson nabil parádním stříleným pasem na gól úplně volnému Boyleovi, jeho teč z bezprostřední blízkosti ale Halák ještě stihl vystihnout!
31:41'
Taylor Hall zkusil štěstí z levého kruhu, Halák však jeho ránu vyrazil a nikoho v bílém dresu už navíc k dorážce nepustil.
31:24'
Kotouč vyletěl až mezi diváky, vhazovat se bude po levé ruce Jaroslava Haláka.
31:02'
Halák sice vyrazil střelu Vatanena od modré jen od sebe, dobře bránící Cal Clutterbuck už ale dotírajícího Zachu k dorážce nepustil.
30:05'
Teď ale Barzal (NYI) zahákoval Halla, po komerční přestávce si tak Devils zahrají přesilovku.
29:44'
Kinkaid už byl po akci Barzala zcela mimo svou svatyni, Jordanu Eberlemu se ale z levého kruhu nepodařilo dostat kotouč za jeho záda!
29:12'
Poté, co Halák pro jistotu přerušil hru, se před ním strhla hromadná strkanice, ve které se nejvíce činil dnes velmi aktivní Miles Wood. Nakonec se ale vše obešlo bez vyloučení.
28:26'
Jason Chimera uvízl v ofsajdu, po delší době byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:17'
Napadající Miles Wood teď právě Leddyho obral o puk v obranném pásmu Islanders a ještě dokázal vytvořit palebnou pozici pro Zachu, ten ale bekhendem nedokázal dostrkat puk za Halákova záda.
26:29'
Mathew Barzal nabil na modrou Leddymu, jehož pověstný projektil od modré schytal bránící Marcus Johansson a švédský útočník je očividně v bolestech.
25:57'
Hráči Islanders zcela zapomněli na Damona Seversona, ten ale z levého kruhu na pozorného Haláka nevyzrál.
25:09'
Quine, Chimera a Clutterbuck se na tři doteky dostali z vlastního pásma do toho útočného, tam se jim ale nepodařilo s pukem nic vymyslet.
24:20'
Tato přesilovka New Yorku vůbec nevyšla, už v plném počtu hrající Devils teď dostali puk až do útočného pásma.
23:33'
Jordan Eberle dostal nabito na levý kruh, jeho ránu ale zřejmě zblokoval obránce Devils Ben Lovejoy. Ať tak či onak, hosté poté dostali kotouč do bezpečí.
22:51'
Vatanen s Gibbonsem se při vlastním oslabení vydali do útoku, střela prvního jmenovaného ale k Halákovi sotva doletěla.
22:14'
Ta je nyní u konce, John Moore (NJD) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
21:53'
Ponechaná výhoda pro Islanders, Jaroslav Halák už upaluje na střídačku.
21:20'
O chvilku později ale dostal do skvělé pozice nabito Anthony Beauvillier, který ale tváří v tvář Kinkaidovi neuspěl!
20:57'
Mathew Barzal obkroužil kolem svého strážce Bena Lovejoye, vystřelit se mu už ale nepodařilo.
20:01'
Devils neuspěli v posledních šesti zápasech ani jednou (získali jen tři body za tři prohry v prodloužení), zatímco Islanders se pokusí získat čtvrtou výhru v řadě. Domácí jsou očividně ve větší pohodě a do zápasu vstoupili brzkým vedoucím gólem z hokejky Leeho, Devils ovšem v přesilovce dokázali zásluhou Palmieriho vyrovnat. Co nabídne další průběh zápasu? To začneme zjišťovat ve 2:02.
20:00'
19:59'
V poslední sekundě první třetiny se do sebe Brock Nelson (NYI) a Andy Greene (NJD) pustili. Bitka skončila nerozhodně a oba vyfasovali pětiminutové tresty.
19:24'
Ofsajd a v něm Taylor Hall, v probíhající poslední minutě první třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.
18:41'
Jordan Eberle na poslední chvíli zblokoval Seversonovu střelu do ochranné sítě – tak, aby Halák nemusel zasahovat.
17:30'
V závěru první třetiny se hra trochu uklidnila, ani jednomu týmu se nyní nedaří kloudně rozehrát.
16:35'
Nico Hischier připravil střeleckou pozici pro Halla, jehož pokus si ale Jaroslav Halák pohlídal a před námi je další komerční přestávka.
16:14'
Po Noesenově vyhození puku hostům k nelibosti publika nebylo odpískáno zakázané uvolnění, hra tak ještě pokračuje.
15:20'
A je vyrovnáno! Ani druhá přesilovka se hostům zprvu nedařila, pak ale Sami Vatanen nabil na levý kruh volnému KYLEOVI PALMIERIMU a ten z první propálil bezmocného Haláka. Asistence: Sami Vatanen a Marcus Johansson.
15:05'
Ve vlastním oslabení se do protiútoku vydal Brock Nelson, jehož následnou střelu od levého hrazení Kinkaid vytěsnil poněkud neortodoxně maskou.
14:36'
Anders Lee už je zpět na ledě a svěřenci Douga Weighta dostali puk opět až ke Kinkaidovi.
14:10'
Alan Quine (NYI) ve středním pásmu zbytečně sekl Palmieriho, následovat tak bude osm sekund trvající dvojnásobná přesilovka Devils.
13:37'
Islanders dostali puk do útočného pásma, to už se přesilovka New Jersey přehoupla do své druhé poloviny.
13:05'
Brattův naivní křižný pas na Butchera neprošel a John Tavares poté zavezl puk až do útočného pásma.
12:18'
Islanders chvilku hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde po komerční přestávce odsedět Anders Lee (NYI).
12:04'
Severson sice u zadního hrazení odzbrojil Clutterbucka, poté se ale dostal ke střele z pravého kruhu Scott Mayfield a Kinkaid měl co dělat, aby tuto dělovku vyrazil.
11:11'
Okamžitě po návratu z trestné lavice se Wood vydal do rychlého protiútoku, střelou z prakticky nulového úhlu ale Haláka nepřekvapil.
10:42'
Sebastian Aho ještě dokázal udržet puk v útočném pásmu, následná dělovka Pulocka od modré ale Kinkaida neohrozila.
10:05'
Devils se osvobozují, Keith Kinkaid v tomto oslabení zatím nemusel vůbec zasahovat.
09:01'
Miles Wood (NJD) se po přerušení hry naprosto zbytečně mstil Hickeymu a vyfasoval za to dvouminutový trest klasifikovaný jako krosček.
09:01'
Hra byla ve středním pásmu přerušena pro vysokou hůl, následovat bude komerční přestávka.
08:50'
Nahození Pavla Zachy do útočného pásma nikoho v bílém dresu nenašlo a Halák teď vypomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
08:09'
Shanea Princeho pustila defenzíva Devils jen do středního pásma, v posledních střídáních svěřenci Johna Hynese převzali iniciativu.
07:23'
Halák teď vůbec nic neviděl, střelu Andyho Greenea ale ještě instinktivně dokázal vytěsnit betony.
06:49'
Will Butcher byl u vyhozeného kotouče jako první, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
06:28'
Seversonovu propagační střelu od modré si Jaroslav Halák pohlídal a Matthew Barzal už zakládá další protiakci Isles.
05:56'
Jordan Eberle se pokusil najít v předbrankovém prostoru mladíka Barzala, ten se ale do zakončení nakonec nedostal.
05:12'
Islanders jsou po vstřelení rychlého vedoucího gólu mnohem aktivnějším týmem, kromě obrovské příležitosti Devils v prvním střídání jako by byl na ledě jen jeden tým.
04:20'
Ryan Pulock zkusil štěstí od modré, jeho rána ale zaduněla jen o zadní hrazení.
03:27'
Ostrovanům byl odpískán ofsajd, Anthony Beauvillier si totiž nedokázal zpracovat skákavý puk na útočné modré.
03:15'
Pokus Jordana Eberleho z mezikruží postrádal přesnost, Keith Kinkaid tentokrát zasahovat nemusel.
02:33'
V brance Devils se na poslední chvíli objevil Keith Kinkaid, jednička Cory Schneider totiž onemocněl. Místo náhradníka zaujal z farmy v Bingamptonu narychlo povolaný Ken Appleby.
01:39'
Islanders právě vstřelili branku!
Tak to bylo rychlé, Islanders se ujímají vedení! Hosté sice pokračovali v útočení, Ben Lovejoy ale zaváhal na soupeřově modré a do rychlého brejku se poté vydal ANDERS LEE, jenž svůj samostatný nájezd proti Kinkaidovi proměnil! Bez asistence.
00:39'
Devils začali skvěle. Nico Hischier našel v předbrankovém prostoru úplně volného Taylora Halla, přesouvající se Halák mu ale ukradl prakticky jasný gól!
00:01'

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Aho, Hickey, D. Seidenberg – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Dal Colle, B. Nelson, Prince – Chimera, Fritz, Clutterbuck.

New Jersey Devils: Kinkaid (Appleby) – A. Greene, Severson, J. Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Gibbons, Boyle, Noesen.

Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Smith, Nansen.
New Jersey Devils odehrálo 42 zápasů (16-6-8-12; 52 bodů) a v tabulce Východní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů všechny prohrálo. Nestačilo na Washington Capitals 2:5, v nájezdech na St. Louis Blues 2:3., Dallas Stars 3:4, v nájezdech na New York Islanders 4:5, a Philadelphii Flyers 3:5.
New York Islanders odehrál 45 zápasů s bilancí 15-8-4-18 a získal 50 bodů. V tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Jersey Devils 5:4 v nájezdech, New York Rangers 7:2 a Montreal Canadiens 5:4 v prodloužení. Nestačil na Philadelphii Flyers 4:6 a na Pittsburgh Penguins 0:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.