NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Nashville - 25. března 2018   01:10

Minnesota
Minnesota
22:50' J. Eriksson Ek (M. Foligno, Winnik) • 33:45' Niederreiter (Zucker, R. Murphy) • 41:29' Zucker (E. Staal) • 58:19' Parise (Mikael Granlund)
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)
Nashville
Nashville
08:37' Johansen  (P. K. Subban, F. Forsberg)
Minnesota
L'Ecuyer, Dwyer – Rody, Brisebois
Xcel Energy Center, St. Paul
19303 diváků
Nashville

Ode mne je to pro dnešní ráno vše a děkuji za pozornost.
Tři hvězdy utkání:
1. Jason Zucker (MNS) 1+1
2. Nino Niederreiter (MNS) 1+0
3. Marcus Foligno (MNS) 0+1
A domácí kouč Bruce Boudreau si připisuje 500. vítězství v kariéře v NHL v pozici hlavního kouče.
Je dobojováno a Minnesota získává s ohledem na boje o postup do play-off NHL důležité dva body. Od druhé třetiny byli domácí lepším týmem a potvrdili svou převahu dvěma vstřelenými góly jak v druhé, tak ve třetí třetině.
59:45'
Joel Eriksson Ek sice prohrál vhazování, ale nejspíš ho to moc nemrzí.
59:45'
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
59:24'
Ještě jeden výpad vede Winnik společně s Folignem.
58:55'
A Minnesota i nadále drží hru daleko od své branky.
58:19'
Minnesota právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Bonino ztratil v souboji s Mikaelem Granlundem kotouč a sprinterský souboj vyhrál ZACH PARISE, který lehce bekhendem poslal kotouč přes hokejku bránícího hráče do odkryté klece hostů. Asistence: Mikael Granlund.
58:10'
A hosté hrají bez brankáře.
57:55'
A Wild drží hru daleko od své branky.
57:05'
Teď hodně hraniční střídání hostů, kdy Ekholm odjížděl na střídačku jakoby v posledním tažení, značně pomalu. A hráč, který místo něj skočil na led, převzal puk ve chvíli, kdy byl Ekholm ještě na ledě. Nicméně pokračuje se ve hře.
56:48'
Za modrou ale přišli Predátoři o kotouč.
56:38'
A hosté to zkoušejí znovu ze středního pásma.
56:18'
Tvrdou bombu od modré tečoval Mikael Granlund těsně vedle branky Pekky Rinneho.
55:58'
Domácí čelí aktivnějšímu přístupu hráčů Predátorů, teď ale aspoň vyvážejí puk.
55:28'
Po čtyřech vteřinách hry rozhodčí přerušili hru a Peter Laviolette rozrušený z předchozího vyloučení opouští střídačku a ačkoliv je signalizace rozhodčích značně neurčitá, tak se zdá, že byl vykázán do kabiny?! Naskakuje i trest pro nesportovní chování do konce utkání pro hlavního kouče Nashvillu.
55:24'
Hartnell tvrdě dohrál Erikssona Eka a spustila se tím mela, která končí tresty. Dvě minuty dostává jak Scott Hartnell, tak domácí Nick Seeler.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny a kotouč za brankou Rinneho.
54:40'
Suter a Salomäki v souboji o puk za brankou Wild, úspěšnější domácí obránce Suter.
54:25'
A Wild dostávají hru do středního pásma, nakonec až do svého útočného.
54:20'
Posunutá domácí branka.
54:14'
Hodně dlouhá přihrávka na Arvidssona, tomu puk v klíčový moment utekl z čepele. Následně se ještě ohlédl, zda není signalizovaný ofsajd. Tenhle výpad do útočného pásma šlo ze strany hostů využít lépe.
54:09'
V čase 5:51 další přerušení hry, kotouč míří do hlediště a do televizního signálu míří další reklamní bloky. Je tu komerční přestávka.
53:54'
Další výpad Predátorů, ti teď stupňují tempo.
53:33'
Dubnyk v klidu kryje pokus Ekholma.
53:15'
Jenže do útočného domácí nedošli. Znovu na puku hosté.
53:01'
Fin vyhrál vhazování a Minnesota opouští vlastní pásmo.
52:58'
Turris vykázán z buly, tam jej nahrazuje Smith. Proti němu Koivu.
52:58'
Dubnyk kryje střelu hostů a rozhodčí přerušují hru.
52:27'
Rinne musí zasahovat po výpadu Minnesoty.
51:21'
Teď již Predátoři kombinují v útočném pásmu.
50:26'
Domácí tým půjde do čtyř. Devan Dubnyk odpálil kotouč do ochranné sítě a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Jason Zucker.
50:23'
Dubnyk kryje spíše propagační střelu od modré.
50:12'
Zakázané uvolnění Predators.
50:01'
Kotouč opustil ledovou plochu, následuje přerušení a další komerční přestávka.
49:50'
Díky dobrému napadání se Predátoři dostali na chvíli k puku v útočném pásmu, ale po chvíli se hra stěhuje ven do střední části ledové plochy.
49:04'
Hostům se nepodařil přechod středního pásma, u puku je tak Eriksson Ek.
48:51'
Koivu vypálil, Rinne kryje. Předtím však zdvihl diváky ze sedadel Matt Dumba, který u mantinelu tvrdě sestřelil pronikajícího Arvidssona.
48:21'
Dlouhá přihrávka na Hartnella nebyla propuštěna domácími hráči.
47:56'
Nepřesná přihrávka na modrou od Cullena však dává šanci Predátorům vystřídat.
47:30'
Znovu se hraje a Minnesota je při chuti, opět se tlačí před Rinneho.
47:20'
Další Rinneho zákrok, po střele Charlieho Coylea. Následuje komerční přestávka.
47:08'
47:05'
Staal nezvládl ideálně předávku na modré čáře a dostal se po vlastní přihrávce Zuckerovi do ofsajdového postavení. Čtyři vteřiny do konce přesilovky domácích.
46:50'
A hosté vyhazují po vítězném buly.
46:44'
Zucker výborně přenesl hru od mantinelu na druhé křídlo, čímž dostal tři hráče Nashvillu mimo hru. Ale rána Murphyho skončila jen v lapačce pohotového Pekky Rinneho.
46:22'
Arvidsson dobře přečetl hru, vystihl zpětnou přihrávku a vyhazuje.
45:57'
Teď se dokonce Nashville odhodlal v oslabení vyrazit do útoku, ale v útočném pásmu o puk hosté přišli.
45:45'
Znovu Predátoři vyhazují přes všechny čáry.
45:22'
Kotouč končí až u Dubnyka, domácí rozehrávají další ofenzívu ze svého pásma.
45:08'
Ale nakonec se vylučuje na straně Predátorů. Dvě minuty za vyhození kotouče mimo ledovou plochu dostává Roman Josi. Šance pro Minnesotu ještě zvýšit náskok.
45:04'
Krátký výpad Predátorů.
44:33'
Od začátku druhé třetiny jsou domácí lepším týmem a i když se občas dostane Nashville do tlaku, buď nemá klid v koncovce a nebo zasahuje jistý Dubnyk.
44:05'
Staal vyhrál buly a Zucker objel celé pásmo, nakonec Rinne se štěstím uhájil svou klec!
43:57'
A kotouč se odrazil před branku Rinneho, ten raději přikryl puk pod rukavici.
43:54'
Wild v dalším útoku.
43:26'
A znovu to je Minnesota, kdo se tlačí do útoku.
42:50'
Johansen zaváží puk, ale ke střele se hosté nedostali.
42:04'
A další Rinneho zákrok, tentokrát jej prověřil Niederreiter.
41:29'
Již se zdálo, že Predátoři dostanou hru do středního pásma. Jenže to se jim nezdařilo, Eric Staal otočil hru a u branky zůstal zcela volný JASON ZUCKER, který nadvakrát dostal kotouč do sítě za záda Rinneho. Asistence: Eric Staal.
41:25'
Další akce domácích.
40:50'
Úmyslný ofsajd domácích.
40:39'
40:27'
Domácí ještě dohrávají přesilovou hru, v útočném pásmu zatím ale jen kombinují, bez střel.
40:01'
O převaze Minnesoty hovoří poměr střel, zatímco hosté poslali na Dubnyka jen pět pokusů, domácí na Rinneho bez jediné střely třikrát tolik.
Domácí dokázali druhou třetinu ovládnout a otočit průběh utkání. Po brankách Erikssona Eka a Niederreitera tak vedou 2:1.
40:00'
39:59'
Tak ještě jedna střela se sirénou, Pariseho ránu ale Rinne pokryl.
39:44'
A Minnesota se vinou nepřesností v kombinaci nemůže dostat do útočného pásma.
39:31'
Dvakrát se nyní podařilo Nashvillu vyhodit.
39:04'
Domácí se ihned nastěhovali do pásma, Suter pálil, ale jeho pokus zablokoval Sissons.
38:39'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Scott Hartnell.
38:39'
A rozhodčí přerušují hru, Predators hráli v šesti.
38:22'
Jenže Folignovi utekl puk z hole a hosté dostávají hru za modrou čáru do středního pásma.
38:10'
Winnik otáčí hru a Minnesota rychle spěchá vpřed.
37:59'
Znovu aktivní Forsberg, ale Dubnyk kryje kotouč a přerušuje hru.
37:42'
Forsberg při napadání vybojoval puk, hned se jej snažil rozehrát před branku, ale všichni jeho spoluhráči zrovna střídali.
37:20'
Na druhé straně si připisuje Rinne lehčí zákrok.
37:05'
Subban pálil, jeho bombu srazil Brodin.
36:32'
Koivu vykázán z prostoru na vhazování, hosté se pak dostali po vítězném buly ke koncovce. Dubnyk byl ale pozorný i proti dorážce.
36:32'
Smith střílel z otočky, puk sražen vysoko mimo ledovou plochu.
36:12'
Ale zase aktivní Minnesota míří vpřed, Zucker ale neprotlačil střelu skrze bránícího hráče.
35:53'
Komerční pauza nyní přišla hostům určitě vhod, dostávali se pod tlak.
35:31'
A další Rinneho zákrok, domácí jsou po druhé brance v utkání při chuti. Eriksson Ek však finského gólmana neprostřelil.
35:10'
Teď již ale musí Rinne zasahovat, je však proti Seelerovi úspěšný.
35:04'
Ani Nick Seeler není v zakončení přesný, i jeho rána míjí konstrukci branky Predátorů.
34:57'
A domácí Nate Prosser pálí vedle branky Rinneho.
34:07'
Dubnyk kryje střelu Bitettoa.
33:45'
Domácí zásluhou zarputilosti NINO NIEDERREITERA otáčejí skóre! Zdálo se již, že Rinne udrží kotouč v rukavici, ale Niederreiter nevzdal souboj u branky, nakonec se puk dostal k Zuckerovi. Jeho ránu ještě stačil Rinne vyrazit, ale na dorážku Nino Niederreitera z brankoviště již byl krátký. Asistence: Jason Zucker a Ryan Murphy.
32:30'
Až nyní, skoro po minutě přesilovky, Wild rozestavěli přesilovkový zámek.
32:15'
Stále se nepodařilo domácím usadit v pásmu.
32:05'
Ofsajd a v něm Mikael Granlund.
31:55'
Kotouč u Dubnyka, domácí musí začít ofenzívu z vlastního pásma.
31:34'
Domácí si zahrají přesilovou hru, Ryan Johansen dostává dvouminutový trest za sekání.
31:32'
A Arvidsson neprotlačil střelu přes bránícího hráče.
31:20'
Hosté u puku ve svém vlastním pásmu.
31:11'
Další výpad končí zakázaným uvolněním.
30:49'
Domácí vyráží do útoku, autor jediné branky Wild Joel Eriksson Ek se v rohu kluziště ke kotouči nedostal.
30:40'
Přerušená hra, následuje komerční přestávka.
30:39'
Ellisova rána míří nad branku.
29:51'
Josi zblokoval střelu Winnika, ještě předtím se do šance tlačil Tyler Ennis, který byl zastaven hodně na hraně pravidel, ale k nevoli Ennise i publika se pokračovalo ve hře.
29:03'
Pokus hostů mířil nad branku.
27:51'
Hosté vyhráli v útočném pásmu buly.
27:47'
Arvidssonova rána míří mimo branku a kotouč dokonce končí v ochranné síti. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
27:31'
Hra se uklidnila, oba týmy se sice dostávají střídavě do útočného pásma před branku soupeře, tam ale nikoliv ke koncovce.
26:41'
Po delší době i Predátoři v útočném pásmu, rána od modré ale až k Dubnykovi neprošla.
25:55'
Zakázané uvolnění domácích posune hru před Dubnyka.
25:31'
25:07'
Další osvobození hostů.
24:47'
Dvakrát za sebou se hosté osvobodili, nyní hráči Wild znovu zpět v útočném pásmu.
24:32'
Další Rinneho zákrok, tentokrát proti bombě od modré čáry.
24:03'
Skvělý Rinne kryje do lapačky střelu Staala z mezikruží!
23:31'
A domácí navíc budou hrát přesilovou hru, Filip Forsberg dostává dvě minuty za krosček.
22:50'
A je vyrovnáno! Domácí zatlačili hosty do brankoviště a nakonec se k dorážce kotouče dostal JOEL ERIKSSON EK, jehož technický pokus končí v síti. Asistence: Marcus Foligno a Daniel Winnik.
22:34'
Dubnyk schoval kotouč do rukavice, bude se vhazovat v útočném pásmu Predátorů.
22:14'
Niederreiter se tlačil po pravém křídle, do koncovky se nedostal.
22:03'
Teď zase pro změnu domácí pod tlakem.
21:36'
Granlund zavezl puk a nakonec pálil Murphy, Rinne se musel vytáhnout ostrým zákrokem proti příklepu domácího hráče.
21:01'
Trochu povyku před Dubnykem, kterému poskakoval kotouč po brankovišti. Nikdo jej však nedokázal dotlačit do sítě.
20:45'
Rinne kryje nahození ze středního pásma a ihned rozehrává.
20:33'
Zakázané uvolnění Minnesoty.
20:22'
Domácí mají kotouč na hokejce a snaží se kombinovat směrem do útoku.
20:01'
Začátek druhé třetiny je za dveřmi.
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme viděli jediný gól. Postaral se o něj z opakované střely Ryan Johansen. Predators vedou 1:0 a je pravda, že byli zatím podstatně nebezpečnějším týmem.
20:00'
19:46'
Ještě jeden výpad Predátorů, ale Wild mají puk na holi.
19:30'
Hraje se ve středním pásmu, hosté kotouč na holi prostřednictvím Bonina.
19:18'
Koivu se snaží ještě vytvořit si nějakou příležitost.
18:59'
Staal ještě vybojoval puk u mantinelu, zpětná přihrávka ale odskakuje až do středního pásma.
18:34'
Zucker to byl, kdo bolestivě vpadl do branky, Rinne navíc při zákroku přišel dokonce o rukavici! Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:28'
Zucker udržel kotouč v útočném pásmu a domácí tým z toho těžil zajímavou pozici, ale nakonec došlo jen k posunutí branky po kontaktu před brankovištěm.
18:06'
18:00'
Znovu Forsberg v útočném pásmu domácích.
17:49'
Wild vyhazují přes všechny čáry, přesilovka pomalu končí.
17:40'
Znovu kotouč zamířil mimo ledovou plochu.
17:30'
Ještě hosté po vítězném buly zůstávají v útočném pásmu.
17:26'
Johansen poslal nepříjemnou střelu z levého křídla, kotouč končí mimo kluziště.
16:47'
Další vyhození Minnesoty, ta rychle střídá.
16:30'
Hosté ještě chvíli kombinovali v útočném pásmu, teď ale o něj přišli.
16:15'
Dubnyk chytá Ellisovu střelu.
16:06'
Charlie Coyle u mantinelu prostrčil hokejku mezi bruslemi Ekholma a dostává dvě minuty za podražení. První přesilovka utkání.
15:51'
Přes val domácích na modré ale neprošli, tak to musí zkusit znovu.
15:31'
Rinne zkoušel rozehrát po mantinelu, s menšími problémy nakonec Predators opravdu ve středním pásmu.
15:01'
Rinne chytá pokus Foligna z pravého křídla.
14:29'
Po chybě v kombinaci Wild zamířili do útoku Arvidsson a Salomäki, prvně jmenovaný ale neukrotil kotouč na čepeli.
14:09'
Suter čeká, až mu spoluhráči vystřídají.
13:32'
Další nahození na Rinneho branku, hosté ale tentokrát sbírají puk a vyvážejí hru ven z pásma.
13:20'
Cullenovo nahození sráží Rinne do rohu kluziště.
12:42'
Další výpady domácích, ale Rinne je zatím bezchybný.
12:09'
Staal se řítil na branku Rinneho z pravého křídla, finský brankář jej ve velké šanci vychytal!
11:52'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácího celku.
11:32'
Oba týmy střídají, Minnesota se snaží najít prostor k rozehrávce ze svého pásma.
11:13'
Domácí se snaží po dlouhé době něco vymyslet v útočném pásmu.
10:38'
Z druhé vlny si najel pro střelu Johansen, jeho příklep tentokrát až k Dubnykovi neprošel.
10:27'
Domácí byli znovu delší dobu pod tlakem ve svém pásmu.
09:47'
Dubnyk kryje puk a ještě strkanice v okolí branky Minnesoty, kdy se hlavně Prosser stará o Craiga Smithe. Aktivní je i Fiala, který se zase strká se Seelerem. Vylučovat se nebude.
08:37'
Nashville právě vstřelil branku!
A hosté otevírají skóre utkání! Subban z modré čáry předal napříč pásmem přihrávku RYANU JOHANSONOVI, kterého sice při prvním pokusu Dubnyk vychytal, ale na dorážku již brankář Minnesoty nestačil! Asistence: P. K. Subban a Filip Forsberg.
08:04'
Viktor Arvidsson se tlačil před branku, ale byl vytlačen až do rohu kluziště, kde byl ještě tvrdě dohrán.
06:40'
Hartman již uspěl s napadáním v útočném pásmu, následně dostal tvrdý hit Weber. Následuje komerční přestávka.
06:20'
Na malou chvíli se hosté dostali ke hře v útočném pásu, ale Seeler již vyváží puk.
06:08'
Zakázané uvolnění Predátorů.
05:56'
A právě Ennis stál na konci rychlého přechodu do útoku, jeho ránu však Rinne pokryl.
05:52'
Fiala se snažil předat na levé křídlo, ale Ennis přihrávku vystihl.
05:23'
Další nepříjemná přihrávka před Rinneho branku, ale domácí se tentokrát do zakončení nedostali.
04:33'
První velká šance domácích! Rychle projel celé kluziště s pukem na holi Koivu, jeho těžkou ránu Rinne s vypětím sil vykryl, ještě se snažil dorážet i Parise, ale v té době již bylo pískáno. Rozhodčí ztratil puk z dohledu, byť kotouč byl chvíli nehlídám pod chrániči Rinneho.
03:58'
Daniel Winnik si nabruslil před branku, dostával do mezikruží přihrávku, ale puk mu v klíčový moment přeskočil čepel hole.
03:37'
Suter přebírá kotouč za svou branku, Minnesota zakládá útok.
02:58'
Domácí sice na chvíli dostali hru do středního pásma, ale nyní musel Dubnyk zasahovat u své levé tyče po střele Josiho.
02:39'
Znovu hosté aktivní v útočném pásmu, hraje se ale u mantinelu.
02:06'
Fiala otestoval pozornost Dubnyka, brankář Minnesoty pokryl levou tyč své branky.
01:50'
Staal držel puk v útočném pásmu, čekal, komu ze spoluhráčů předat, nakonec o něj přišel.
01:27'
Yannick Weber nahodil kotouč po mantinelu za branku Wild, tam ale již hosté o puk přišli.
01:23'
První přerušení hry, Dubnyk raději podržel střelu Austina Watsona.
00:47'
Coyle na druhé straně střílel z pozice na levém křídle, Rinne si připisuje první zákrok.
00:34'
Arvidsson zpoza branky hledal některého ze spoluhráčů před brankou, přihrávka zůstala nepřevzata.
00:09'
Domácí nahodili první kotouč za branku soupeře, ale nakonec to je Arvidsson, kdo je s pukem na hokejce v pásmu Wild.
00:01'
Oba týmy mají základní formace na ledové ploše, vše je připraveno k úvodnímu vhazování utkání.
Jak je již vcelku zvykem u zápasů NHL, utkání začne s mírným deficitem oproti času, ve který mělo být původně vhozeno buly.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Ennis, Cullen, Niederreiter – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Bitetto, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Bonino, Hartman – Salomäki, Sissons, Watson.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Dwyer – Rody, Brisebois.
Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u sledování online přímého přenosu z utkání NHL mezi celky Minnesota Wild a Nashville Predators. Zatímco domácí bojují o postup do play-off, hostující celek má již sice účast ve vyřazovacích bojích jistou, na dálku však ještě svádí souboj o vítězství v základní části celé NHL s Tampou Bay Lightning.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/2018

30/12/2017, Nashville – Minnesota 3:0
Po třetinách: 0:0, 0:0, 3:0
Góly: 43. Hartnell (Bonino, Irwin), 48. Subban (Jarnkrok, Johansen), 58. Arvidsson (Subban, Jarnkrok).
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0.
Poměr střel: 29:29. Hity: 17:11.
Diváci: 17 459.
Hvězdy utkání: Saros (NSH), Hartnell (NSH), Subban (NSH).

29/12/2017, Minnesota – Nashville 4:2
Po třetinách: 2:1, 1:0, 1:1
Góly: 8. Granlund (Dumba), 12. Granlund (Spurgeon, Sutter), 34. Dumba (Brodin, Cullen), 60. Granlund (Staal, Koivu) – 11. Subban (Jemelin), 43. Turris (Subban, Josi).
Vyloučení: 3:5, navíc Foligno (MIN) a Watson (NSH) 5 minut rvačka. Využití: 1:1.
Poměr střel: 38:43. Hity: 13:24.
Diváci: 19 147.
Hvězdy utkání: Granlund (MIN), Spurgeon (MIN), Dumba (MIN).

16/11/2017, Minnesota – Nashville 6:4
Po třetinách: 0:1, 2:2, 4:1
Góly: 37. Dumba (Brodin, Staal), 40. Niederreiter (Granlund, Spurgeon), 54. Suter (Spurgeon, Staal), 56. Staal (Foligno, Dumba), 58. Zucker (Koivu, Granlund), 59. Spurgeon – 1. Johansen (Forsberg, Arvidsson), 6. Josi (Johansen, Ekholm), 13. Ekholm, 41. Arvidsson (Johansen, Forsberg).
Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Poměr střel: 36:30. Hity: 16:13.
Diváci: 18 888.
Hvězdy utkání: Spurgeon (MIN), Staal (MIN), Foligno (MIN).
NASHVILLE PREDATORS

Aktuální informace
Jestliže Minnesota musí ještě perně bojovat o postup do bojů o Stanley Cup, hokejisté Nashville Predators již mohou ladit formu na play-off. Predátoři mají totiž jistou účast ve vyřazovacích bojích, jsou nejlepším týmem Centrální divize, také Západní konference a za Tampou Bay v celé NHL zaostávají na druhém místě jen o pět branek ve skóre.

Hráčský kádr
Těžko budete mezi Predátory hledat nějakou opravdu vůdčí osobnost. V Nashvillu se podařilo dát do kupy výbornou partu hráčů, prakticky všechny formace Predátorů mohou rozhodovat utkání. Nejproduktivnějším hráčem je Viktor Arvidsson, s bilancí 27 branek a 29 asistencí. Následují Filip Forsberg i obránce P.K.Subban. Plných 10 hráčů nasbíralo třicet a více bodů. Stejným počinem se mohou chlubit už jen tři další týmy soutěže.

Stejně jako Minnesota ani Nashville nemá na soupisce žádného českého či slovenského hráče.

Očekávané absence
Jedinou očekávanou absencí je útočník Calle Jarnkrok, centr Nashvillu laboruje se zraněním horní části těla.

Umístění v divizní tabulce
(řazeno Výhry – Prohry v nastavení – Prohry)
1., Nashville Predators, 48 – 10 – 15, 238:183, 106

Týmové statistiky
Počet vstřelených branek: 233 (9. v NHL)
Na utkání: 3,19 (9. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 177 (1. v NHL)
Na utkání: 2,42 (1. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 20,9 % (13. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 82,4 % (9. v NHL)
Střely/zápas: 32,3 (14. v NHL)
Střely proti/zápas: 32,3 (19. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 53,1 % (3. v NHL)
MINNESOTA WILD

Minnesota Wild je účastníkem Centrální divize Západní konference a momentálně drží třetí místo v divizní a páté místo v konferenční tabulce. Tohle umístění by samozřejmě zajistilo Minnesotě účast v bojích o Stanley Cup, jenže samozřejmě základní část ještě není u konce. Na první tým pod čarou postupu, tedy na St. Louis, má Minnesota náskok tří bodů. A to rozhodně neznamená žádnou jistotu. Zvláště pokud všechny týmy motající se také kolem hranice postupu mají aktuálně lepší výsledkovou formu než Minnesota.

Nejproduktivnějším hráčem týmu v této sezóně je Eric Staal, který odehrál 73 utkání a v nich nasbíral 39 branek a 32 asistencí. Jako jediný z týmu také vystřelil více než 200 střel na branku soupeře a zaznamenal 2 góly v oslabení. Daří se i dalším, druhý v bodování je Mikael Granlund, o bod za ním je Jason Zucker. Nejvíce bodů mezi obránci nasbíral Ryan Sutter, který sice vstřelil jen šest branek, ale přidal 43 asistencí, nejvíce z celého týmu. A z těch šesti gólů byly hned dva vítězné.

Na aktuální soupisce Minnesoty není momentálně žádný český či slovenský hráč.

Dva hráče kádru Wild trápí zdravotní problémy. Útočík Luke Kunin má problémy s křížovými vazy, chybět by měl také obránce Jared Spurgeon.

3., Minnesota Wild, 41 – 8 – 24, 227:210, 90

Počet vstřelených branek: 224 (12. v NHL)
Na utkání: 3,07 (10. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 208 (12. v NHL)
Na utkání: 2,85 (13. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 20,5 % (14. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 79,5 % (20. v NHL)
Střely/zápas: 30,5 (25. v NHL)
Střely proti/zápas: 31,7 (13. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 50,0 % (16. v NHL)
Dámy a pánové, vítejte u sledování živého přenosu z utkání NHL, kdy se v Xcel Energy Center v St. Paul ve státě Minnesota střetnou týmy Minnesota Wild a Nashville Predators. Utkáním vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.