NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Dallas - 17. března 2018   00:40

Ottawa
Ottawa
42:20' Gáborík (Dzingel, Chabot) • 56:50' Duchene (E. Karlsson, Hoffman) • 63:26' Hoffman (Duchene, E. Karlsson)
3:2
(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Dallas
Dallas
10:36' Seguin  (Ja. Benn, Radulov) • 58:12' Pitlick  (Hamhuis, Ja. Benn)
Ottawa
Lambert, McCauley – Murchison, Cormier
Canadian Tire Centre, Ottawa
15 842 diváků
Dallas

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 15 842 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou!

3. Marián Gáborík (OTT) 1+0
Dnešní utkání je u konce a z druhého bonusového bodu se raduje Ottawa. Domácí sice od 11. minuty prohrávali, neboť se za Dallas prosadil Tyler Seguin, avšak trpělivou hrou se nakonec dostali k vyrovnání. To přišlo ve 43. minutě z hole Mariána Gáboríka a navíc se později prosadil i Matt Duchene. S Dallasem to rázem vypadalo špatně, nicméně aspoň jeden bod hostům zařídil Tyler Pitlick, jenž v 59. minutě vyrovnal na 2:2. Šlo se tedy do prodloužení. V tom měly oba celky několik slibných příležitosti, nařež se ujala akce po ose Karlsson – Duchene – Hoffman. Právě Mike Hoffman se totiž opřel do střely, jenž šla mimo dosah Bena Bishopa. Dallas tak pokračuje v nevýrazných výkonech, které mu komplikují souboj o play-off.

Střely na bránu

Ottawa – 25
Dallas – 25
63:26'
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! MIKE HOFFMAN nejprve obdržel přihrávku od Karlssona, ale posléze puk přenechal Mattu Ducheneovi. Ten mu však kotouč vrátil, když jej našel na pravém kruhu. Následná Hoffmanova střela z prvního doteku zapadla přesně ke vzdálenější tyči Bishopovy brány. Asistence: Matt Duchene, Erik Karlsson.
63:08'
Dlouho si nyní domácí kapitán chystal nahození od modré čáry. Kotouč mu v důležitém momentu ujel do středního pásma.
62:40'
Aktivní Erik Karlsson si to namířil do útočného pásma, avšak nakonec je mu pískán těsný ofsajd.
62:06'
Na druhé straně byl u brankoviště osamocený Janmark. Anderson se však stačil přesunout.
61:54'
Dzingel si to namířil zleva až k Bishopovi. Zakončení na bližší tyči si hostující gólman pohlídal.
61:21'
Dvakrát se do obrovské šance dostali domácí. Jenže Karlsson zblízka netrefil skákavý kotouč a Pageau poté nevyužil přečíslení tří na jednoho.
60:45'
Začátek prodloužení je zatím v režii Dallasu. Craig Anderson ji si připsal jeden kvalitní zákrok.
60:01'
Základní hrací doba je fuč a stav utkání je vyrovnaný. Ottawa měla ve třetí třetině jednoznačně více ze hry, když přes Dallas více než patnáct minut nepustila ke střele na bránu. Navíc se Mariánu Gáboríkovi ve 43. minutě podařilo vyrovnat a v čase 56:50 šli domácí díky Mattu Ducheneovi do vedení. Jenže Dallas se nevzdal a na začátku 59. minuty dokázal vyrovnat. Tyler Pitlick se totiž prezentoval velmi pohotovou dorážkou.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa – 23
Dallas – 23
60:00'
59:48'
Přihrávka rukou je odpískána jednomu z hostů. Vhazovat se bude v blízkosti Bena Bishopa.
59:24'
Kotouč je na holi Erika Karlssona. Domácí kapitán čeká až se mu rozjede některý ze spoluhráčů.
58:12'
Dallas právě vstřelil branku!
Jenže zničehonic přichází vyrovnání. Anderson sice levým betonem výborně zastavil tečovanou střelu od modré čáry, ale kotouč se odrazil k TYLERU PITLICKOVI, jenž puk z otočky rychle dorazil do odkryté části brány. Anderson se totiž předchozím zákrokem dostal příliš do strany. Asistence: Dan Hamhuis, Jamie Benn.
57:53'
Hosté se pochopitelně snaží tlačit do útoku. Nyní je však kotouč až u Bena Bishopa.
57:27'
Dallas vytěžil buly v útočném pásmu. Kotouč šel poté na hůl Pitlicka, ale jeho svižnou střelu z mezikruží lapil Craig Anderson.
56:50'
Nyní už se však domácí radují! Po Hoffmanově neúspěšné přihrávce se Karlssonovi podařilo vrátit kotouč před bránu. U brankoviště byl připravený MATT DUCHENE, jenž si puk stáhl na bekhend a následně z velkého úhlu zakončil pod břevno Bishopovy brány. Asistence: Erik Karlsson, Mike Hoffman.
56:39'
Strhující okamžiky na obou stranách. Hoffman přihrávkou do jízdy našel Duchenea, který předvedl výbornou kličku, ale poté už akci nedotáhl k zakončení do odkryté části brány.
56:02'
První dva zákroky pro Andersona ve třetí třetině a hned to nebylo nic jednoduchého. Janmark nadvakrát neuspěl z bezprostřední blízkosti.
55:56'
Mírně neurovnanou pasáž ukončuje Craig Anderson, který přikryl volně se klouzající kotouč.
55:10'
Zack Smith se podruhé v utkání prezentoval nebezpečným bekhendem. Bishop si ale poradil a zvládl i následný závar před svou bránou.
54:19'
Výborně to udělala elitní formace domácích. Hoffman s Dzingelem vypracovali přečíslení, ale přihrávka druhého zmíněného již neprošla k osamocenému Ducheneovi. Ten by mohl zakončovat do prázdné brány.
53:36'
Bobby Ryan se šikovnou stahovačkou zbavil obránce a poté si to namířil před bránu. Jenže forhendová klička byla příliš dlouhá.
53:08'
Ani Benn se nedokázal protlačit přes pozornou defenzívu soupeře. Akce hostujícího kapitána skončila u mantinelu.
52:42'
Janmark u modré čáry pouze protečoval kotouč do útočného pásma. Dallas na led posílá čerstvé síly.
52:20'
Konečně si Anderson mohl připsat první zákrok ve třetí třetině. Jenže Elie ani z mezikruží nezakončil přesně.
51:42'
Kvůli napadajícím soupeřům se Dallas opět probil jen k modré čáře. Ottawa hru bleskově obrací.
51:11'
Dallas se nadále vůbec nedostává do útočného pásma. Senátoři drží otěže třetí třetiny.
50:17'
Kotouč doklouzal k Bishopovi, který hru raději přerušil. Je tady komerční přestávka a za zmínku stojí fakt, že Dallas v této třetině zatím ani jednou netrefil bránu!
49:49'
Borowiecki u červené čáry zastavil rozehrávku Dallasu a v pohodě hru vrátil do útočného pásma. Gólman hostů pak musel znovu zasahovat.
49:12'
Znovu měl práci Bishop! Duchene totiž obdržel přihrávku k brankovišti a div, že zblízka nepřekonal beton a lapačku hostujícího gólmana.
48:56'
Na modré čáře si našel prostor Erik Karlsson. Jeho prudké zakončení si pohlídal Bishop.
48:23'
Na druhou stranu si to namířil Marián Gáborík. Jeho svižné zakončení letělo přesně do lapačky Bena Bishopa.
47:50'
Do dobré střelecké pozice se dostal Seguin. Hostující kanonýr sáhl k tvrdému zakončení, ale to prosvištělo jen vedle Andersonovy brány.
47:27'
Zakázané uvolnění Ottawy. Hra se přestěhuje k Andersonovi.
46:56'
Krásným manévrem se ještě v obranném pásmu uvolnil Duchene. Následně se před ním otevřela dálnice, avšak domácí útočník volil přihrávku na levou stranu. Claesson ale nezakončil přesně.
45:52'
Rychlá souhra domácích vyústila ve střelu Erika Karlssona. Bishop však kotouč dobře viděl.
45:33'
Na ledě je i ošetřený Ben Harpur, který na konci druhé periody inkasoval úder vysokou holí od Pitlicka. Nicméně odměnou mu bylo vyrovnání Ottawy.
44:56'
Johns dobře vysledoval, že nemá prostor pro podniknutí útoku a proto se raději otočil zpět. Na lepší pozici musí Dallas trpělivě vyčkávat.
44:28'
Jenže nepřesnosti nadále srážejí oba celky. Další taková zařídila posunutí kotouče mezi střídačky.
43:58'
Dallas se nyní vůbec nedostává do útočného pásma. Senátoři mají více ze hry.
43:02'
Domácí přicházejí s další akcí. Nahození podél mantinelu však za bránou zastavuje Bishop.
42:20'
Tak přeci jenom se domácím podařilo využít čtyřminutovou přesilovou hru. Chabot kotouč udržel v útočném pásmu a posléze našel volného Dzingela. Ten však nebyl hamižný, když místo střely zvolil přihrávku na MARIÁNA GÁBORÍKA. Slovenský forvard pak z pravého kruhu zakončil za záda přesunujícího se Bishopa. Asistence: Ryan Dzingel, Thomas Chabot.
41:51'
Po vhazování ve středním pásmu se Dallasu podařilo vyhodit kotouč za bránu Craiga Andersona.
41:38'
Gáborík kotouč šikovně prostrčil na brankoviště, ale tam se k puku nedostal nikdo z domácích.
40:57'
Dvě jedovatá zakončení letěla na Bishopa. Gólman Dallasu si poradil s tvrdou střelou od modré čáry i s následnou prudkou nabídkou zleva.
40:32'
Ottawa třetí třetinu zahajuje dlouhou přesilovou hrou, ale nyní musí zpět ke svému brankáři.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:28.
Také druhá třetina je minulostí a hosté nadále vedou 1:0. Ani v této části jsme nebyli svědky nějakých střeleckých závodů, avšak můžeme konstatovat, že více ze hry měla tentokrát Ottawa. Domácí byli také blízko vyrovnání, nicméně Pageau trefil jen tyč a nebezpečný bekhend Zacka Smithe zlikvidoval pozorný Bishop. Dallas se v druhé třetině prakticky nedostal do gólové příležitosti a navíc se bude muset v úvodu třetí periody bránit. Ještě více než tři minuty totiž Pitlick stráví na trestné lavici.

Střely na bránu po 2. třetině

Ottawa – 12
Dallas – 16
40:00'
39:32'
Ottawa se usadila v útočném pásmu. Jenže Duchene posléze nezpracoval Karlssonovu prudkou přihrávku a Dallas kotouč dostal až k Andersonovi.
39:04'
Ben Harpur nyní u mantinelu inkasoval prudká úder holí do oblasti oka. Tyler Pitlick (DAL) dostává trest na 2+2 minuty.
38:55'
Lindell pozdržel kombinaci domácího celku, čímž nakonec zajistil ofsajd Senátorů.
38:30'
Neohroženě si to do útočného pásma namířil Devin Shore. Jeho rychlou střelu pak Anderson vytěsnil pravým ramenem.
37:40'
Hosté si pomáhají zakázaným uvolněním. Mezitím se Max McCormick vrátil na střídačku Ottawy a zjevně bude schopen pokračovat.
37:14'
Poslední desítky vteřin nenabízí zrovna pohledné kombinace. Ani jeden z celků se pořádně nemůže usadit v útočném pásmu.
36:44'
Po delší době se v útočném pásmu předvedl také Dallas. Následovala však pouze nepřesná střela z levé strany.
35:37'
Hoffman byl ve výborné pozici, ale mezi kruhu mu kotouč sjel z čepele hokejky.
35:15'
Svižná střela zpoza obránce letěla kousek vedle Bishopovy brány. Hostující gólman však situaci s klidem kontroloval.
34:53'
McCormick podstoupil důrazný souboj, ze kterého si zřejmě odnesl nějaký šrám. Momentálně totiž kulhá na střídačku.
34:19'
Jenže u útočného pásma to znovu zaskřípalo. Ofsajd Ottawy přináší komerční přestávku.
33:58'
Nyní už si Karlsson vedl lépe, když puk posunul k modré čáře a následně jej v klidu rozehrál na své spoluhráče.
33:39'
Hodně nepřesná rozehrávka Erika Karlssona. Výsledkem je zakázané uvolnění domácích.
32:55'
Parádně to nyní udělal Zack Smith, který se uvolnil u levého kruhu a stáhl si kotouč na bekhend. Prudké zakončení však ramenem zneškodnil Bishop!
32:04'
Dzingel předvedl okružní jízdu útočným pásmem, avšak posléze vystřelil zcela mimo tři tyče.
31:48'
31:27'
Karlsson našel dvakrát dobře postaveného Mariána Gáboríka, nicméně ani jedna z jeho střel si nenašla cestu do prostoru brány.
30:36'
A znovu je kotouč daleko od Bishopovy brány. Začátek početní výhody domácím opravdu nevyšel.
30:05'
Hned v úvodu přesilovky se domácím nepovedla souhra a Jamie Benn kotouč zavezl až do útočného pásma Stars.
29:48'
Karlsson se skvěle vložil do rozehrávky Dallasu a vynutil si podražení od Dana Hamhuise (DAL). Přesilová hra pro Ottawu.
29:35'
Mark Borowiecki si nyní najel do zapřeného Radulova. Domácí obránce je otřesen a v přerušení míří do kabiny.
28:57'
Rychlý přechod do útočného pásma se Ottawě nepovedl. Signalizován byl ofsajd, tudíž domácí museli zařadit zpátečku.
28:21'
Nahození od modré čáry se došouralo až před Andersona, který čelil Spezzově dorážce zblízka. Ani hostující útočník však s možností zakončení příliš nepočítal.
28:15'
Puk už se dostal do ochranné sítě. Vhazovat se bude u brány Craiga Andersona.
27:51'
Mike Hoffman se už už chystal na rychlou střelu, ale nakonec puk ještě potáhl a z následné přihrávky před bránu nic nebylo.
26:41'
Ottawa se po komerční přestávce pokusila usadit v útočném pásmu. Bez úspěchu.
26:19'
Po dlouhé době se přerušuje. Přichází tedy komerční přestávka.
25:37'
Hostující gólman měl znovu štěstí. Pageau totiž napřáhl ke svižné střele zpoza obránce a byla z toho čtvrtá nastřelená tyč Ottawy!
25:18'
Bishop za svou bránou v pohodě zastavil nahozený kotouč. Dallas rozjíždí další útok.
24:44'
Hraje se v blízkosti Craiga Andersona. Ani Dallas se však nemůže vymanit do střelecké pozice. Kotouč je jen u mantinelu.
24:14'
Nyní to zkusil Dzingel, ale ani po jeho posunutí puku za Bishopovu bránu se domácí nedostali do tlaku.
23:55'
Dvakrát byla snaha Ottawy zastavena na modré čáře. Ne a ne se teď domácí usadit v útočném pásmu.
23:18'
Nenápadná přihrávka se odrazila před Andersonovu bránu a domácí gólman pak mohl být hodně rád, že se dojíždějícímu soupeři nepovedla přesná dorážka.
22:47'
Kotouč do útočného pásma teď zavezl Spezza, ale to bylo vše, co hostující útočník dokázal. Následně totiž zamířil na střídačku.
21:59'
Karlsson předvedl nepřesnou dlouhou rozehrávku, načež musel Anderson likvidovat nízké zakončení zleva.
21:47'
Ottawa se v úvodu třetiny více tlačí do útoku. Zatím je to však bez nějakého výrazného tlaku.
20:37'
Do výborné pozice si nyní na levé straně útočného pásma vyjel Jean-Gabriel Pageau. Domácí forvard byl rázem sám u Bishopa, nicméně svižnou střelou neuspěl.
20:15'
Za dlouhým nahozením hostujícího celku spěchal Alexander Radulov a Anderson tak kotouč pro jistotu schoval v lapačce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:36.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Dallas byl střelecky aktivnější, což v 11. minutě vedlo k otevření skóre. Krásnou přesilovkovou kombinaci totiž přesnou střelou zakončil Tyler Seguin, jenž Stars poslal do vedení. Ottawa byla následně v početní výhodě blízko k vyrovnání, avšak třikrát během Janmarkova vyloučení Bishopovi pomohla konstrukce brány. Do břevna se trefila dvojice Hoffman – Karlsson, tyč posléze nastřelil Marián Gáborík. Před druhou části je ale náskok Dallasu minimální.

Střely na bránu po 1. třetině

Ottawa – 6
Dallas – 9
20:00'
19:34'
Poslední minuta první třetiny již nenabízí nic moc zajímavého. Hraje se především ve středním pásmu.
18:54'
Dickinson si našel prostor u levého kruhu a jedovatým zakončením na vzdálenější tyč jen těsně minul.
18:26'
Na obou stranách byly k vidění nepřesnosti. Především Dallas se teď vůbec nemůže srovnat do nějaké povedenější souhry.
17:54'
I po nevyužité přesilové hře se Ottawa rychle stěhuje do útočného pásma. V tom už ale není tolik prostoru.
17:05'
16:57'
Neskutečné. Marián Gáborík si sjel mezi kruhy a skvělou pozici využil ve střelu do konstrukce Bishopovy brány. Hostujícímu gólmanovi v tomto oslabení třikrát pomohla tyč.
16:38'
Další zakončení z pravého kruhu. Dzingelovu střelu již ale zlikvidoval Ben Bishop.
16:14'
Oběhlo pouhých 59 vteřin a znovu to za Bishopem zvoní. Z téměř stejné pozice jako Hoffman se teď do břevna trefil také Erik Karlsson.
15:43'
Hosté u své brány chvíli váhali, co udělat s volným kotoučem. Nakonec z toho vyplynula ztráta puku.
15:15'
Hodně nenápadnou střelu z vrcholu pravého kruhu vyslal Mike Hoffman! Střela rychlým švihem se ale odrazila od břevna!
15:05'
První přesilová hra pro Ottawu. Dvouminutový trest za hákování si odsedí Mattias Janmark (DAL).
14:52'
Podobná situace také na druhé straně. Jednalo se sice o přihrávku z levé strany, ale rovněž útočník na puk o kousek nedosáhl.
14:09'
Prudká přihrávka od zadního mantinelu teď měla oslovit Päjärviho. Tomu však na kotouč chybělo pár decimetrů.
13:49'
Ottawa se ještě drží v útočném pásmu. Po slabém nahození se bude podruhé v krátkém časovém úseku vhazovat u Bena Bishopa.
13:32'
Matt Duchene obdržel výbornou přihrávku od mantinelu. Na Karlssonovu dobrou práci však navázal zakončením do pozorného gólmana.
13:07'
Dallas se i díky předchozí situaci dostal do tlaku. Právě Elie se pokoušel o dorážku z bezprostřední blízkosti, avšak domácí obrana byla připravena.
12:51'
Remi Elie nyní zezadu jednoznačně podrazil Pageaua, avšak ani jeden z hlavních rozhodčích nehodlá vylučovat. Domácí kouč se zlobí, nicméně na rozhodnutí sudích to nic nezmění.
12:31'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Radulov celou pasáž ukončil slabou střelou do Andersonovy lapačky.
11:51'
Pageau si to neohroženě namířil mezi hostující obránce, ale zakončení z těsné blízkosti Bishopa šlo nakonec pouze k zadnímu mantinelu.
11:13'
Mark Borowiecki (OTT) si v útočném pásmu vyšlápl na Pitlicka. To se sice nelíbilo Gregu Paterynovi (DAL), avšak ten v krátké bitce neuspěl. Každopádně jsou oba kohouti penalizováni pětiminutovým trestem.
10:36'
Parádní kombinace a přesilová hra hostů je využita! Radulov chvíli kombinoval s Klingbergem, načež do hry zapojil také Jamieho Benna. Ten s kotouč užil jen chvíli, když jej z prvního doteku posunul na TYLERA SEGUINA, jenž okamžitou střelou mezi nohy překonal zaskočeného Andersona. Asistence: Jamie Benn, Alexander Radulov.
10:25'
Na lavici hanby usedá Thomas Chabot (OTT). Domácí obránce si při bránění Roussela pomohl sekáním.
10:17'
Trvá tlak Dallasu. Razantní střela od modré čáry byla šikovně tečována a kotouč zamířil jen kousek vedle Andersonovy brány.
09:41'
Dallas se přesunul do útočného pásma a nyní již hraje ve výhodě. Někdo z domácích fauloval.
09:14'
Duchene si zprava naváděl kotouč na bekhendové zakončení. V poslední možný okamžik však o puk přišel.
08:42'
Díky Claessonově důrazu šel puk na hůl jednoho z domácích. Prudká přihrávka před bránu ale nenašla adresáta.
08:06'
Ofenzíva Ottawy měla jepičí život. Domácí se dostali jen kousek za modrou čáru, kde byli připraveni o kotouč.
07:35'
Znovu šlo nahození pouze do Andersona. O dorážku se pokusil bývalý útočník Ottawy, Jason Spezza, nicméně domácí gólman puk rychle zakryl lapačkou.
07:14'
Dallas se nyní tlačí do zakončení. Střelou z poměrně velkého úhlu však hosté našli jen připraveného Andersona.
06:46'
Po bekhendové přihrávce z pravé strany nastala nepřehledná situace před bránou Craiga Andersona. Domácí obrana vše vyřešila posunutím kotouče do bezpečí.
06:17'
Velký potlesk si nyní vysloužil Marc Methot, který až do minulé sezóny oblékal dres Ottawy, ale kvůli rozšiřovacímu draftu se nakonec dostal až do Dallasu. Dnes je však pouze divák.
06:17'
Jeden z domácích hrál vysokou holí, tudíž je hra nakonec přerušena. Čas na první komerční přestávku.
05:58'
Dallas pokračuje ve hře plné nepřesností. Další taková znemožnila pokus o dobytí útočného pásma.
05:21'
Klička teď sice úplně nevyšla ani Ryanovi, nicméně k tomu se kotouč na pravé straně útočného pásma rychle vrátil. Nahození z velkého úhlu si Bishop pohlídal.
05:03'
Erik Karlsson táhl rychlý protiútok Ottawy, avšak výsledkem byl jen ofsajd. Kousek před modrou čárou se totiž domácí kapitán prezentoval pomalou kličkou.
04:26'
Okamžitě po vhazování přišly dvě střely ze stejné pozice. Karlsson ani Hoffman však od modré čáry netrefil bránu.
04:13'
Zdlouhavou kombinaci uťal Jean-Gabriel Pageau. Jeho tečované nahození se odrazilo vysoko do ochranné sítě.
03:54'
Tentokrát již Claesson zvolil nahození podél mantinelu. Puk však prošel kolem hokejek všech hráčů a vrátil se zpět do středního pásma.
03:24'
Claesson nedokázal vyvézt kotouč z obranného pásma, tudíž se k puku zcela zadarmo dostali hosté. Jejich kombinace však nebyla přesná.
02:56'
Také domácí se pokusili prodrat k zakončení, nicméně zatím jen marně hledají skulinky v pozorné obraně Dallasu.
02:16'
První zajímavá šance. Tyler Seguin se rozjel do otevřené obrany Ottawy a z vrcholu levého kruhu vyslal jedovatou střelu zápěstím. Anderson připraven!
01:54'
Nepovedený přechod přes útočnou modrou čáru v podání Ottawy. Ofsajd!
01:32'
Začátek je poznamenán nepřesnostmi na obou stranách. Týmy se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
00:53'
Hoffman si za obranou Dallasu hledal šikovný oblouček z hokejky spoluhráče, nicméně defenzíva si jej pohlídala.
00:31'
Stále je puk daleko od Craiga Andersona a nyní již navíc v moci hráčů Ottawy.
00:06'
Hned první pokus o založení útoku Dallasu skončil neúspěchem. Kotouč se odrazil na střídačku domácího celku.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Harpur, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Duchene (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Burrows – Pääjärvi, Z. Smith (A), Pyatt – M. McCormick, O'Brien, Gáborík.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Honka, Johns, Hamhuis, Pateryn – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov (A) – Roussel, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, Janmark – Elie, Spezza (A), G. Smith.

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Murchison, Cormier.

DALLAS STARS

Hosté jsou na tom výrazně lépe než domácí. Po 71 utkáních jsou držiteli 83 bodů, což stačí na osmou příčku Západní konference. Stále je tedy Dallas ve hře o play-off, nicméně potřeboval by se rapidně zlepšit. Třikrát v řadě totiž momentálně prohrál, čímž ztratil velmi cenné body. Přesto je pouhé dva body od čtvrté Minnesoty.

OTTAWA SENATORS

Domácí celek už je ze hry o play-off a závěr sezóny může hrát relativně v pohodě. Aktuálně patnáctý celek Východní konference má náskok pěti bodů na poslední Buffalo, přitom v případě dnešní výhry se může posunout na úroveň čtrnáctého Detroitu. Navíc v posledních utkáních Ottawa nehraje vůbec špatně, když bodovala ve čtyřech z pěti zápasů. Naposledy pak deklasovala suverénně vedoucí Tampu.