NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Florida - 30. března 2018   01:30

Ottawa
Ottawa
21:24' Pageau (Hoffman, Pyatt) • 40:16' Pääjärvi (Z. Smith, E. Karlsson) • 64:45' Pageau
3:2
(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Florida
Florida
25:19' Ekblad  (J. McGinn, Yandle) • 26:50' Dadonov  (Weegar, Petrovic)
Ottawa
Pochmara, Rank – Sericolo, Brisebois
Canadian Tire Centre, Ottawa
Florida

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemné páteční ráno a někdy příště opět na shledanou.
Hvězdy utkání:

1. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 2+0
2. Erik Karlsson (OTT) 0+1
3. Craig Anderson (OTT) 24 zák., 2 góly, 92,3%
Československá stopa

Filip Chlapík (OTT) 0+0 , čas na ledě: 7:41, 1 střela na branku
Dnešní utkání je za námi. Diváci dnes mohli sledovat velice vyrovnané utkání od začátku do konce. Na první gól si však museli počkat až do druhé třetiny, kdy se ve 22. minutě trefil Pageau. Domácí ale moc dlouho nevedli, neboť už v 26. minutě vyrovnal z přesilové hry Ekblad. A o minutu později hosté opět udeřili. Skvělou střelou z mezikruží se trefil Dadonov. Domácí však na začátku třetí třetiny opět vyrovnali, a to když se po skvělé teči prosadil Pääjärvi. Za stavu 2:2 tak následovalo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. Patnáct vteřin před koncem byl v samostatném úniku podražen Pageau a rozhodčí tak nařídili trestné střílení, které sám faulovaný proměnil střelou mezi betony.

Střely na branku: 30 – 26
Vyhrané buly: 29 – 25
64:45'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí vítězí v dnešním utkání po prodloužení! JEAN-GABRIEL PAGEAU se rozjel proti Reimerovi a střelou mezi betony ho překonal! Asistence: Bez asistence.
64:45'
Domácí pojedou trestné střílení! Pageau byl faulován v samostatném úniku a rozhodčí nezaváhal ani chvilku a odpískal trestné střílení!
64:20'
Trocheck vypálil z levého kruhu, ale soupeřovu branku minul.
63:34'
Oba týmy se nyní dostávají do velkých šancí, ale oba brankáři zatím vynikají.
62:20'
Matheson se ocitl u kotouče zcela osamocen před Andersonem. Ten však udržel svůj tým ve hře! Matheson totiž ani na dvakrát nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.
61:49'
Chabot se skvěle prokličkoval s kotoučem až před Reimera, kterého ale nedokázal překonat!
61:02'
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
60:05'
Začalo nám pětiminutové prodloužení tři na tři.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina je za námi. Domácí dokázali na začátku závěrečné periody vyrovnat na 2:2 díky skvělé teči Pääjärviho a utkání tak spěje do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:25'
Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu příliš nepospíchají.
59:00'
Poslední minutka třetí třetiny.
58:34'
Oddechový čas pro hosty.
58:30'
Hosté se snaží strhnout vedení na svou stranu, ale zatím se jim to příliš nedaří. Nyní pálil z levého kruhu Sceviour. Jeho pokus však skončil jen v lapačce připraveného Andersona.
57:38'
Trocheck se dostal ke střele z pravého kruhu, ale soupeřovu branku přestřelil.
56:37'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.
55:11'
Trocheck slabou střelou od modré příliš nevyděsil Andersona. Ten jeho střelecký pokus pohodlně chytil do své lapačky.
54:34'
Hoffman nahodil kotouč na branku od modré čáry. Před Reimerem ještě stál Pageau, ale tomu se nepodařilo kotouč tečovat. Reimer tak puk schoval ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.
54:16'
53:20'
Hosté opět vyhazují a domácí tak musejí začít od znova.
52:50'
Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
52:16'
Komerční přestávka.
52:16'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., sekání).
51:35'
50:58'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Reimerem.
50:35'
Domácí dokázali vyhodit a odjíždějí tak střídat.
50:13'
Huberdeau se dostal ke střele z mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů.
49:51'
Trocheck střelou od modré nijak nevyděsil Andersona.
49:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Alexandre Burrows – 2 min., sekání).
48:06'
Yandlovu střelu od modré Anderson pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
47:25'
46:48'
Huberdeau posílal kotouč zpoza branky před Andersonovu branku. Tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a hrát tak mohou domácí.
45:05'
Chabot tvrdou střelou od modré narazil na připravenou vyrážečku Reimera.
44:35'
Matheson střelou od modré netrefil soupeřovu branku.
43:32'
Ekblad slabou střelou z pravého kruhu nenadělal Andersonovi větší potíže.
42:40'
41:21'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Andersonem.
40:16'
Domácí ihned na začátku třetí třetiny vyrovnávají na 2:2! Smith napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus sice mířil mimo branku, ale MAGNUS PÄÄJÄRVI, který stál na hranici brankoviště dokázal kotouč nasměrovat mezi tři tyče Reimerovy branky. Asistence: Zack Smith a Erik Karlsson.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:27.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě se diváci už dočkali branek. Nejdříve hned ve třetí minutě dostal domácí do vedení Pageau. Hosté ale o čtyři minuty později vyrovnali, když přesilovou hru využil Ekblad. O další minutu později se navíc hosté dočkali další branky, a to když se střelecky prosadil Dadonov. Hosté tak vedou po dvou třetinách 2:1. Zajímavé je také to, že po dvou třetinách jsme mohli vidět pouze jediné vyloučení.

Střely na branku: 22 – 14 (v této třetině: 12 – 6)
Vyhrané buly: 19 – 17 (v této třetině: 6 – 9)
40:00'
39:45'
MacKenzie vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale Andersona svou střelou nepřekonal.
39:00'
Poslední minutka druhé třetiny.
38:02'
Pyatt poslal fantastickou přihrávku zpoza branky na hůl úplně volného Pageaua. Ten však svou následnou střelou do levého horního růžku branky našel připravenou lapačku Reimera, který si tak na své konto připsal další fantastický zákrok.
37:38'
37:37'
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
36:45'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
35:47'
Karlsson tvrdou střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.
34:34'
34:24'
Karlsson pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho chopili hosté.
32:45'
Borgström se snažil vypálit z pravého kruhu, ale jeden z obránců jeho pokus zblokoval mimo branku.
32:03'
Jeden z domácích hráčů se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho tvrdý pokus však Reimer dokázal vyrazit mimo tři tyče.
31:36'
Další zakázané uvolnění. Tentokrát na opačné straně. Hra se tak přesune před Andersona.
31:04'
30:41'
Karlsson špatně přihrál ve středním pásmu svému spoluhráči a hrát tak mohou hosté.
29:25'
McCormick se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho střelecký pokus zablokoval jeden z obránců.
28:55'
Hra se nyní pohybuje spíše před brankou Jamese Reimera.
27:45'
26:50'
Florida právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí vývoj utkání! JEVGENIJ DADONOV dostal přihrávku do mezikruží, odkud střelou k pravé tyči nedal Andersonovi šanci zasáhnout. Kotouč se ještě při cestě za brankovou čáru odrazil od tyče. Asistence: Mackenzie Weegar a Alex Petrovic.
25:19'
Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! AARON EKBLAD převzal kotouč na útočné modré. Následně se s ním prokličkoval až do mezikruží, odkud střelou k pravé tyči nedal Andersonovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Jamie McGinn a Keith Yandle.
24:55'
Ekblad napřáhl ke střele od modré. Jeho tvrdý pokus však zablokoval jeden z obránců.
24:05'
Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
23:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Max McCormick – 2 min., vysoká hůl).
22:49'
Domácí pokračují ve velkém tlaku a posílají na branku Reimera jednu střelu za druhou.
21:24'
Domácí se dostávají do vedení! Kotouč se po střele jednoho z domácích hráčů odrazil od zadního mantinelu na hůl Hoffmana. Ten okamžitě přihrál kotouč JEANU-GABRIELU PAGEAUOVI, a ten následně zasunul kotouč k bližší tyči. Reimer se mohl natahovat jak chtěl, ale kotouči v cestě do branky nezabránil. Asistence: Mike Hoffman a Tom Pyatt.
20:05'
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají za branku soupeře.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:33.
První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Blíže ke gólu však byli zatím domácí. Pět minut před koncem první třetiny se Pageau řítil s kotoučem sám proti Reimerovi. Ten však nedovolil domácímu útočníkovi vstřelit branku. Oba týmy také hrají velice disciplinovaně. V první třetině jsme nebyli svědky žádného vyloučení.

Střely na branku: 10 – 8
Vyhrané buly: 13 – 8
20:00'
19:16'
Smith se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho pokus z nápřahu ale Reimer dokázal vyrazit mimo tři tyče.
19:00'
Poslední minutka první třetiny.
18:28'
Yandle vypálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.
17:52'
16:39'
Burrows nahodil kotouč na Reimera, který ho následně raději podržel pod svou lapačkou.
15:15'
Matheson napřáhl ke střele od modré. Při střele se mu však zlomila hůl a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
14:45'
14:44'
Pageau se řítil s kotoučem sám proti Reimerovi. Ten mu však nedovolil vstřelit branku svým brilantním zákrokem!
13:57'
Dadonov se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale tam nic nevymyslel a o puk tak vzápětí přišel.
12:40'
Duchene se dostal ke kotouči za brankou soupeře. Následně se s ním dostal až před Reimera, kterého však svou bekhendovou střelou nedokázal překonat.
12:29'
Smith vypálil z vrcholu pravého kruhu. Reimer však jeho pokus dobře viděl a kotouč tak chytil do své lapačky.
11:30'
Bjugstad se dostal ke střele z pravého kruhu. Soupeřovu svatyni však vysoko přestřelil.
10:54'
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
10:37'
Chabot zahrál ve středním pásmu vysokou holí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
09:35'
McGinn dostal dobrou přihrávku do levého kruhu, odkud také vypálil. Jeho střelecký pokus však mířil přímo do míst, kde se nacházel Anderson.
09:13'
Matheson se dostal ke střele z mezikruží. Jeho střelecký pokus však Anderson bez větších potíží vyrazil mimo tři tyče.
08:23'
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
07:15'
Pääjärvi vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale Reimer jeho pokus v pohodě vyrazil do rohu kluziště.
06:25'
06:11'
Dadonov objel s kotoučem branku soupeře, ale na Andersona nevyzrál.
05:19'
MacKenzieho zblokovaná střela z levého kruhu nenadělala Andersonovi větší potíže.
05:08'
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
04:05'
03:25'
Barkov zavezl kotouč do útočného pásma. Následně nahodil kotouč na branku, ale Anderson jeho pokus dobře viděl a kotouč vyrazil mimo tři tyče.
02:40'
01:25'
Matheson se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho slabý pokus ale nenadělal Andersonovy větší potíže.
00:41'
Barkov střelou z levého kruhu nijak nevyděsil Andersona. Ten si s jeho pokusem poradil.
00:29'
00:05'
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Chabot, Ceci, Wolanin, Claesson, Borowiecki – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Z. Smith (A), Pageau, Hoffman – Pyatt, Chlapík, Pääjärvi – Burrows, Sexton, M. McCormick.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov, Dadonov – Malgin, Trocheck (A), Huberdeau – Mamin, McCann, J. McGinn – Vatrano, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: Pochmara, Rank – Sericolo, Brisebois.

FLORIDA PANTHERS

Na rozdíl od Ottawa jsou na tom hosté výrazně lépe. Po 75 zápasech jsou stále ve hře o vyřazovací boje, nicméně na deváté příčce jsou tři body od osmého New Jersey. Forma Panterů navíc vůbec není špatná. Z deseti zápasů má Florida pouze čtyři porážky a tři čistá konta. Nedávno na ledě Ottawy se Florida dokonce blýskla sedmi vstřelenými góly.

Posledních pět utkání

29.3.2018 Toronto – Florida 4:3
27.3.2018 NY Islanders – Florida 0:3
25.3.2018 Florida – Arizona 4:2
23.3.2018 Columbus – Florida 4:0
OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté jsou už dávno ze hry o play-off. Aktuálně je Ottawa až na 15. příčce Východní konference, přičemž jsou již čtyři body pod čtrnáctým Detroitem. Navíc v posledních šesti utkáních Ottawa nevyhrála ani jednou a inkasovala hned 28 branek! Na druhou stranu, jen jednou se Senátorům podařilo vstřelit více než dvě branky.

28.3.2018 Ottawa – NY Islanders 3:4
27.3.2018 Carolina – Ottawa 4:1
25.3.2018 Ottawa – Carolina 2:5
23.3.2018 Ottawa – Edmonton 2:6
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.