NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Detroit - 13. ledna 2018   19:00

Pittsburgh
Pittsburgh
03:01' Malkin (Hagelin, Määttä) • 16:35' Kessel (Crosby, Malkin) • 22:08' Malkin (Kessel) • 43:31' Crosby (Kessel, Malkin)

Sestava Detroit
Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Frk, Witkowski.

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase příště u nějakého zápas z NHL.

Buly: 33:27
Skončilo nám utkání mezi Pittsburghem a Detroitem. Domácí celek zápas jednoznačně vyhrál poměrem 4:1. Hrdinou zápasu je Jevgenij Malkin, který 2 góly dal a na dvě branky asistoval. Bodově plodný večer prožil také Sidney Crosby a Phil Kessel.
59:28'
Hunwick ještě přihrával do předbrankového prostoru, tam nikoho nenašel.
59:11'
Hra je přerušena, čeká nás posledních 49 sekund zápasu.
59:01'
Schultz pálil těsně vedle Howardovy brány. Pittsburgh je i nadále na kotouči.
58:22'
Malkin si ještě něco vyřizoval s DeKeyserem. Nakonec jeli oba kohouti střídat.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:05'
Právě se bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Těžko říct, zda-li se Detroit odhodlá k odvolání brankáře.
56:01'
Witkowski nacentroval kotouč až před bránu, kde jej přikryl pod svou lapačku Jarry.
55:36'
Zakázané uvolnění Pittsburghu Penguins.
55:19'
Larkin přihrál puk lépe postavenému Nielsenovi, který zamířil svou střelu pod horní tyč. Jarry zasáhl ramenem. Následuje komerční přestávka.
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
54:46'
Domácí Pittsburgh je v plném počtu a hned se dopustil icingu.
54:23'
Hagelinova rána z pravé strany se do brány nevešla. Howard zasahovat nemusel.
53:47'
Green vypálil od modré čáry! Jarry předvedl parádní zákrok lapačkou.
53:24'
53:00'
Oleksiak posunul puk po mantinelu až do obraného pásma Red Wings. Detroit musí zakládat akci až od vlastní brány.
52:39'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., držení protihráče).
52:05'
Hosté se také rozhodli ve vlastním oslabení zaútočit. Larkin uvolnil na pravém křídle volného Nielsena, kterému puk, bohužel pro Detroit, utekl.
51:31'
DeKeyser vyhazuje puk přes všechny čáry ledové plochy.
51:24'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., nedovolené bránění).
50:40'
Kesselův pokus dokázal Howard vyrazit levým betonem do rohu kluziště.
50:19'
Martin Frk se v útočném pásmu připomněl dvěma pohotovými střeleckými pokusy. Jarry úspěšně odolal.
49:51'
Letang vypálil hned po vyhraném buly Crosbyho. Howard zasáhl a přerušil hru.
49:48'
Zakázané uvolnění hráčů Red Wings.
49:11'
Zetterbergova kličkovaná v útočném pásmu také úspěšná nebyla. Kapitán Detroitu nedokázal pak přesně přihrát.
48:48'
Howard musel být na pozoru! Nakonec si s rychlou akcí Penguins dobře poradil.
48:28'
Nielsen sice pěkně podržel puk v útočném pásmu, ale zatím je to ze strany hostujícího týmu bez střeleckých pokusů.
47:32'
Kessel se snažil vybídnout Guentzela do útočného úniku. Obránci Red Wings nakonec dobře zasáhli.
47:01'
DeKeyserovo nahození bylo sraženo mimo bránu. Detroit i nadále útočí s pukem v pásmu Pittsburghu.
46:48'
Mike Green vypálil bez přípravy směrem k brance Jarryho. Brankář domácích zasahovat nemusel.
46:11'
Detroit už působí celkem odevzdaným dojmem. Na ledě je momentálně herně jenom Pittsburgh.
45:29'
Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:31'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Druhá branka Penguins v přesilovce je na světě. Malkin dostal od Letanga pobídku na střelu z první, která se ovšem ruskému hráči moc nevyvedla. Kotouče se zmocnil Kessel, jehož rychlou přihrávku mezi kruhy dokázal dostat SIDNEY CROSBY do branky. Howard nedokázal zaklapnout betony včas. Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
42:53'
Crosby dostával pobídku na zakončení. Nakonec na dlouhý puk nedokázal dosáhnout.
42:27'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., nedovolené bránění).
42:10'
Greenův pokus byl sražen do rohu hřiště.
41:21'
Crosby vzal puk ve svém pásmu, nabral rychlost a protlačil se až k zakončení. Trefil pouze připravenou lapačku Jimmyho Howarda.
41:04'
Hagelinova přihrávka na modrou čáru přesná nebyla, domácí se musí vrátit až ke své bráně.
40:22'
Penguins začali třetí třetinu velmi aktivně. Letang zkoušel nachytat Howarda.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Postaral se o ní podruhé v zápase Jevgenij Malkin. Pittsburgh byl i ve druhé části aktivnější, a tak vede naprosto zaslouženě. Jarry ve druhé třetině nemusel řešit moc šancí hostů. Střely na branku po druhé třetině: 28:16. Třetí perioda začne ve 21:00.
40:00'
39:51'
Zakázané uvolnění Pens. Crosby byl u puku až druhý.
39:21'
Kesselova rána z levého křídla našla pouze hruď Howarda. 40 sekund před koncem druhé třetiny nás čeká komerční přestávka.
38:45'
O kotouč se bojuje u mantinelu. Pittsburgh je teď lepším týmem.
37:56'
Hagelinova dělovka se do branky nevešla. Howard musel být v pozoru.
37:06'
Malkin nebyl daleko od toho, aby si připsal hattrick. Opět dostal moc prostoru na kruhu a opět ostře vypálil. Těsně před Howardem nebezpečně dorážel i Kessel.
36:00'
Sheary hledal místo v postoji gólmana Jarryho. Neuspěl. Mezitím je Pittsburgh už v plném počtu.
35:16'
Athanasiou odvedl dobrou práci v útočném pásmu a ušetřil pár vteřin pro hosty.
34:26'
Crosby se ocitl v bezprostřední blízkosti brány Red Wings. Svatyni Howarda však přestřelil.
33:59'
Hörnqvist hned po buly vypálil. Puk byl sražen do ochranné sítě.
33:56'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tomáš Tatar – 2 min., držení hole).
33:31'
Oleksiak vypálil velmi tvrdě od modré čáry. Howard byl pozorný a situaci vychytal.
33:16'
Crosby pohotově přihrával před bránu Kesselovi. Přihrávka Crosbyho však byla prudká, Kessel nezakončil ideálně.
32:26'
32:10'
Crosby společně s Hagelinem se řítil ve vlastním oslabení do útočného pásma. Nakonec opravdu musel Howard zasáhnout.
31:45'
Zetterbergovu nabídku do předbrankového prostoru dokázal Schultz srazit k mantinelu.
31:08'
Athanasiou ztratil touš v útočném pásmu a Dumoulin jej mohl vyvézt do střední třetiny.
30:26'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., sekání).
30:26'
Čeká nás další komerční přestávka, Oleksiak cosi reklamoval u hlavního sudího. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.
29:54'
Nahození Dumoulina vyrazil Howard do rohu. U puku už jsou hosté.
29:39'
29:25'
Detroit nedokázal přejít do útočného pásma dobře, proto byl odpískán ofsajd.
28:48'
Frk posunul puk na Larkina, který ovšem nepřihrál na modrou čáru dobře. Green na puk nedosáhl.
28:02'
Larkinův skrytý pokus dokázal zablokovat Olli Määttä.
27:39'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).
27:20'
Malkin se parádně proháčkoval mezi beky Detroitu a vypálil těsně vedle Howardovy svatyně.
26:51'
Hunwick vypálil tvrdě. Jeho pokus však Howard dobře viděl, a tak stačil zasáhnout.
26:03'
25:48'
Guentzel podržel puk za bránou. Přesilovka pomalu končí.
24:51'
Velký závar před brankou Howarda. Hráči Detroitu nakonec nekapitulovali, i když k tomu bylo blízko.
24:26'
Daley za pomoci Ericssona vyhodil puk do střední třetiny. Pittsburgh musí akci opět zakládat.
24:03'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., nedovolené bránění).
24:03'
Ofsajd, kterým se provinili domácí.
23:28'
Kessel jel úplně sám na Howarda! Zkoušel forehandový blafák, ale Howard parádně zasáhl.
22:08'
Tučňáci jdou do dvoubrankového vedení! Kessel přidržel puk poblíž mantinelu a uvolnil na středu volného JEVGENIJE MALKINA. Malkin si puk zpracoval a zápěstím vystřelil pod vyrážečku Howarda. Malkin si teda připisuje svou druhou dnešní branku a celkem devatenáctou v sezoně. Asistence: Phil Kessel.
21:35'
Darren Helm si našel na levém křídle puk od Nielsena a rozhodl se příklepem vypálit. Jarry zasáhl včas a dobře.
20:54'
Abdelkader posunul puk po mantinelu až za Jarryho bránu.
20:41'
20:01'
Skončila nám první dvacetiminutovka. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve se hned ve čtvrté minutě trefil Malkin, ve 14. minutě odpověděl Abdelkader a necelé čtyři minuty před koncem první periody dokázal Phil Kessel dostat Pens opět do vedení. Druhá třetina začne asi ve 20:06.
20:00'
19:50'
Detroit se zatím v téhle přesilovce pořádně nedostal do útočného pásma.
19:23'
Dumoulin vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Domácí se osvobodili.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:41'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., vysoká hůl).
18:18'
Ericsson zkoušel nahodit puk před bránu. Jeden z obránců domácích nečekaně změnil směr puku a nadělal potíže pro Penguins.
17:41'
Detroit se musí z gólu otřepat a případně co nejrychleji odpovědět.
16:35'
Tučňáci využívají svou první početní výhodu v utkání. PHIL KESSEL přenechal před modrou čárou puk Malkinovi, který jej posunul na Crosbyho. Kapitán domácích pak exkluzivní přihrávkou před bránu našel právě Kessela, který nastavil hůl k ledu a zakončil do odkryté brány. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
16:15'
Nielsen vyvezl touš do útočného pásma a ušetřil několik vteřinek ve prospěch hostů.
15:56'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., krosček).
15:56'
Hra se přerušila, následovat bude poslední komerční break první periody.
15:42'
Guentzel uvolnil v mezikruží Shearyho, který bez přípravy tvrdě vypálil do tyče Howardovy svatyně.
14:38'
DeKeyser si sjel do dobré pozice v mezikruží, odkud vypálil. Jeho střela bránu minula.
13:36'
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit využívá svou třetí přesilovku v zápase. JUSTIN ABDELKADER si v předbrankovém prostoru našel vyraženou střelu Tomáše Tatara a pod betonem dorazil puk do sítě. Asistence: Tomáš Tatar a Henrik Zetterberg.
13:11'
Tvrdý pokus českého ostrostřelce Frka našel pouze hruď gólmana Jarryho.
12:43'
Mantha těsně před bránou promáchl. To byla velká příležitost.
12:31'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., podražení).
12:31'
Hra je opět přerušena. Následovat bude komerční přestávka. Je možné, že rozhodčí pošlou na trestnou lavici Malkina.
11:46'
11:23'
Frk si vyměnil kotouč s Greenem, který jej nahodil na Jarryho. Detroit ale ani z téhle povedené přesilovky nic nevytěží.
10:51'
Až teď domácí vyhazují kotouč pryč.
10:20'
Detroit zatím hraje dobrou přesilovku. Švédská trojice Zetterberg, Nyquist, Kronwall kombinuje velice dobře.
09:46'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
09:43'
Larkin zkoušel pálit z ostrého úhlu. Dokonce zazvonil i na tyč Jarryho brány.
09:03'
Další zákrok si připsal na své konto brankář Howard.
08:30'
Velmi nepřehledná situace se vytvořila za bránou Jarryho. Nakonec s pukem ze skrumáže vybruslili domácí.
07:52'
Schultzova dělovka bránu Jimmyho Howarda o kousek minula. Domácí jsou stále aktivnější.
07:27'
Larkinova přihrávka byla pořádně kostrbatá, ostatně jako celkový výkon hostujícího celku prozatím.
06:37'
Hörnqvist nahodil puk do útočného pásma a domácí celek se tak může zformovat.
06:21'
Komerční pauza přerušuje hru.
06:08'
Helmovi se nepodařilo protlačit až ke střelecké pozici. Obránci domácích si s nebezpečím poradili.
05:36'
05:31'
Frk nabízel krásnou křižnou přihrávkou puk Athanasiouovi! Útočník s číslem 72 pálil z první, avšak branku netrefil.
04:52'
Detroit se zatím velmi trápí s přechodem do útočného pásma.
04:12'
Pittsburgh se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.
03:36'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., sekání).
03:01'
Domácí jdou do vedení! Jeden z obránců Pens posunul puk za bránu, kde Hagelin jej posunul před bránu na JEVGENIJE MALKINA. Ruská hvězda se zjevila v ideální pozici v mezikruží a dokázala střelou nad lapačku překonat Howarda. Asistence: Carl Hagelin a Olli Määttä.
02:54'
Hörnqvist si dělal prostor k zakončení. Jeho následný pokus byl tečován mimo.
02:33'
Määttä ztratil puk ve svém obranném pásmu celkem lehkovážně. Hosté to ovšem nedokázali potrestat.
02:05'
Kessel vypálil velmi pohotově. Howard musel vyrážet velmi nebezpečnou střelu z první.
01:42'
Nyquist posunul touš do středního pásma, u puku jsou znova domácí.
01:15'
Dumoulin zvládl těžký bruslařský souboj s Athanasiouem. Zdálo se však, že si obránce Pens pomohl faulem. Rozhodčí zůstávají klidní.
00:58'
Ofsajd, kterým se provinili hokejisté Red Wings.
00:28'
Hörnqvistovu střelu bekhendem vyrazil Howard do rohu kluziště.
00:01'
Před zápasem ještě zazní hymna USA.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Hunwick – Sprong, Crosby (C), Simon – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheary, Guentzel – Reaves, Sheahan, Kühnhackl.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Witkowski, Frk..
Vzájemné zápasy

V této sezoně i tomto roce půjde o druhé vzájemné utkání těchto dvou týmů. V prvním dnu roce 2018 zvítězil Detroit na domácím stadionu 4:1. Skóre otevřel Nyquist, následně ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Larkin. Pak sice snížil Malkin, ale další dva góly Nielsena a Nyquista utkání rozhodly. Pittsburgh je pro Red Wings oblíbeným soupeřem. Detroit ho porazil čtyřikrát z posledních pěti utkání.
Detroit Red Wings

Také Detroit neprožívá sezonu podle svých představ. Po první polovině sezony se zdá, že ani letos se Detroitu play-off hrát nebude. Nebýt dva roky po sobě ve vyřazovacích bojích přitom bylo pro tento slavný klub ještě nedávno zcela nemyslitelné. Red Wings nicméně ještě šanci mají a podle toho také v poslední době hrají. Naposledy sice prohráli 2:5 se silnou Tampou, ale předtím vyhráli čtyřikrát po sobě. Z toho jednou se jim povedlo soupeře zlomit v prodloužení a jednou až v nájezdech. Na stadionech soupeřů patří Detroit na předposlední místo Východní konference. Z osmnácti utkání osmkrát bodoval a pětkrát zvítězil v základní hrací době.
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh je šampionem z předchozích dvou let, ale v současné sezoně zatím předpoklady příliš nenaplňuje a pohybuje se uprostřed tabulky Východní konference. Na postupové příčky Penguins zaostávají, protože jsou ve své Metropolitní divizi až šestí. Na pozici divoké karty pro play-off jim chybí ale jen jeden bod. V posledních utkáních má navíc Pittsburgh celkem obstojnou formu. Vyhrál dvě poslední a tři z předešlých čtyř utkání. Naposledy si poradil s Bostonem, který porazil v přestřelce 6:5 až po samostatných nájezdech. Na domácím stadionu Penguins vyhráli z jednadvaceti utkání v základní hrací době jen pětkrát.
Ještě jednou všechny vítám u on-line přenosu zápasu zámořské NHL mezi Pittsburghem Penguins a Detroitem Red Wings. Toto utkání se odehraje na stadionu PPG Paints Arena v Pittsburghu v Pensylvánii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.