NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Nashville - 8. října 2017   01:00

Ukončeno
Pittsburgh
Pittsburgh
01:06' Malkin (Kessel, Hagelin) • 10:57' Guentzel (Rust, Crosby) • 32:52' Reaves (Määttä, Rowney) • 40:33' Määttä (Crosby, Rust)
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)
Nashville
Nashville

Sestava Pittsburgh
M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Cole, J. Schultz, Määttä, Hunwick – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, McKegg, Sheary – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
Rozhodčí
Chris Rooney, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Daisy, Michel Cormier
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18645 diváků
Sestava Nashville
Saros (Rinne) – Josi (C), Irwin, Ekholm (A), P. K. Subban, Y. Weber, Bitetto – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Järnkrok, Åberg – Sissons, Bonino, C. Smith – C. McLeod, Watson, Salomäki. Hlavní trenér: Peter Laviolette.
Přenos se aktualizuje automaticky

Statistiky: Střely na bránu: 34-26; Zablokované střely: 14-8; Vhazování: 42%-58%; Hity: 25-33; Přesilové hry: 0/5-0/5; Trestné minuty: 36-46.
Hvězdy utkání

1. Ryan Reaves (PIT) 1+0
2. Olli Määttä (PIT) 1+1
3. Matt Murray (PIT) 26 zák., 0 gólů, 100%
Sidney Crosby a Ryan Rust zaznamenali shodně dva kanadské body za dvě asistence a společně s fantastickým Mattem Murraym, který vychytal shutout, dovedli Pittsburgh v repríze finále Stanley Cupu k prvnímu vítězství. Vítězný gól vstřelil po minutě a šesti sekundách Jevgenij Malkin. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 4 Nashville Predators 0.
Konec zápasu.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:41'
Tom Kühnhackl se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, Juuseho Sarose ovšem propálit nedokázal.
55:25'
Vyloučený Jevgenij Malkin se vrátil zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu. Penguins vedou 4:0.
53:25'
Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za sekání a Predators si v závěru zápasu zahrají přesilovou hru.
52:27'
Ryan Reaves a hostující Scott Hartnell ještě vyfasovali na cestu deset minut za nesportovní chování.
52:27'
Ryan Reaves inkasoval dvě plus dvě minuty za hrubost a tresty jsou na obou stranách naprosto stejné.
52:27'
Scott Hartnell u mantinelu vysokou holí atakoval Jevgenije Malkina, kterému po tvrdém nárazu spadla helma – 2 minuty vysoká hůl a 2 minuty hrubost. Ryan Reaves se chystal srovnat třetího hráče Preds, ale tentokrát příležitost nedostal. Rozhodčí ho zkrotili.
51:44'
Scott Wilson v blízkosti levé tyče krásně zakončoval bekhendem, Juuse Saros ale střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči skvěle vyrazil levým betonem! Těžký zákrok brankáře Preds.
51:09'
Ryan Johanson na pravém křídle vyrazil po nepřesné kombinaci Penguins do rychlého protiútoku, pozornost Matta Murrayho ale nakonec prověřit nedokázal.
48:57'
Jeden z hráčů Penguins se z levé strany natlačil před bránu, bekhendem ale Juuseho Sarose nepřekonal. Vzápětí přišla střela Krise Letanga od modré čáry, kterou brankář Preds vyrazil.
48:32'
Tresty provinilých hráčů uplynuly a hra pokračuje ve hře 5 na 5. Závěrečná část je zatím nejdramatičtější.
48:19'
Matt Murray skvělým zákrokem vychytal Austina Watsona a po chybě Predators na útočné modré čáře se řítil sám na bránu Phil Kessel, který z mezikruží střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu, Juuse Saros ale lapačkou puk fantasticky sklepl k ledu a poté ho přikryl!
46:23'
Trestná lavice se začíná plnit! Sidney Crosby ihned po vhazování v útočném pásmu atakoval seknutím Viktora Arvidssona a poté ještě přišel krosček do jeho zad. Hostující útočník si to pochopitelně nenechal líbit a okamžitě se po něm ohnal. Viktor Arvidsson nakonec dostal dvě minuty za sekání, zatímco Sidney Crosby a Jake Guentzel shodně za krosček. Hraje se 4 na 4.
46:20'
Miika Salomäki dostal dvě minuty za držení a Penguins si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
45:59'
Vzápětí tvrdě vypálil od modré čáry Jake Guentzel, jeho pokus našel pouze hruď Juuseho Sarose.
45:49'
Olli Määttä na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho táhlá střela ale minula bližší horní roh brány.
44:48'
Filip Forsberg si v blízkosti levé tyče rychle hodil puk z forhendu na bekhendem, Mattu Murrayho ale z blízkosti překonat nedokázal! Puk mimo.
43:22'
Sidney Crosby dostal dvě minuty za nesportovní chování poté, co se snažil pomstít za tvrdý hit.
42:49'
Cody McLeod dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
42:49'
Ryan Reaves srovnal u hrazení Codyho McLeoda, kterého posledním úderem pravačkou poslal k ledu! Cody McLeod dostal naloženo a kromě pětiminutového trestu dostal 10 minut za nesportovní chování.
41:01'
Penguins mohli vzápětí znovu skórovat, jejich střelu z úhlu ale na přední pravé tyči Juuse Saros vyrazil maskou! Fantastický zákrok.
40:33'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Sidney Crosby se v pravém rohu útočného pásma otočil s pukem a parádní zpětnou diagonální přihrávkou naslepo našel na vrcholu levého kruhu pro vhazování OLLIHO MÄÄTTU, který si puk zpravoval a poté parádní ránou s příklepem vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Sidney Crosby a Bryan Rust.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-16; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 43%-57%; Hity: 19-26; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 9-9.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Pittsburgh na svém ledě zatím po 40 minutách dominuje a Matt Murray navíc drží čisté konto. V prostřední části padl jeden jediný gól, o který se postaral fantastickou tečí Ryan Reaves. Repríza finále Stanley Cupu zatím vyznívá jednoznačně ve prospěch domácích hokejistů Penguins. Skóre po druhé třetině. Pittsburgh Penguins 3 Nashville Predators 0.
40:00'
Druhá třetina skončila.
38:27'
Yannick Weber byl vyloučen na dvě minuty za držení a Pens si zahrají druhou přesilovou hru.
36:28'
Olli Määttä byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle vystřelil do modré čáry zápěstím a jeho střela byla P. K. Subbanem přizvednuta do ochranné sítě. Hra přerušena.
35:56'
Matt Murray ukryl nahození Predators z ostrého úhlu ve výstroji a následuje reklamní přestávka.
35:26'
Craig Smith na vrcholu levého kruhu pro vhazování vystřelil zápěstím a Matt Murray si holí přiloženou k ledu přizvedl puk do náručí, aby vzápětí přerušil hru.
32:59'
Phil Kessel dostal ihned po třetím gólu dvě minuty za podražení a Preds si zahrají druhou přesilovou hru.
32:52'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Olli Määttä na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, kterou RYAN REAVES holí na úrovni horní tyče tečoval, a puk po jeho doteku zamířil přesně mezi betony Juuseho Korpisala! Penguins vedou již 3:0. Asistence: Olli Määttä a Carter Rowney.
32:43'
Greg McKegg si najel před bránu na nahození Carla Hagelina na levém křídle od modré čáry a zády k bráně puk mezi nohama skvěle tečoval, Juuse Saros ale dokázal zareagovat a přerušil hru! Fantastická reakce a zákrok brankáře Preds.
31:51'
Miika Salomäki byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle pálil z úhlu od hrazení a připravený Matt Murray na přední tyči puk vyrazil hrudí. Brankář Pens stále drží čisté konto.
31:12'
Penguins se na pravém křídle vrhli vpřed a jejich snažení zastavilo postavení mimo hru.
30:29'
A znovu Craig Smith, který se ocitl v mezikruží ve velké šanci! Jeho pokus ale zablokoval Olli Määttä.
30:11'
Craig Smith byl zřejmě hráčem, který na vrcholu mezikruží napřáhl zápěstím ke krásné střele mířící pod horní tyč. Matt Murray ale maskou vyrazil puk do ochranné sítě! Reklamní brejk.
29:45'
Craig Smith a Nick Bonino nedokázali přejít přes s útočnou modrou čáru správně a pískal se ofsajd.
28:17'
Matt Irwin na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, která zamířila nad.
27:59'
Predators na levém křídle vypálili s příklepem a Matt Murray na přední tyči puk vyrazil pravým betonem.
27:45'
Viktor Arvidsson si najel mezi kruhy na přihrávku z pravé strany a zápěstím mířil pod horní tyč, puk se ovšem od clonícího Justina Schlutze odrazil do ochranné sítě.
26:35'
Predators vzápětí zkoušeli na pravém křídle dvakrát štěstí střelou z ostrého úhlu, z nichž první Matt Murray vyrazil betony a druhou v podání Craiga Smitha z mrtvého úhlu ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
26:30'
Matt Irwin na pravém křídle vypálil od modré čáry a připravený Matt Murray na přední tyči zasáhl levým betonem.
25:40'
Predators od modré čáry nahazovali puk směrem pod horní tyč a Matt Murray chytil plachtícího motýla do sítě v lapačce.
24:09'
Conor Sheary si na pravém křídle dobře pokryl puk bekhendem a poté si ho hodil na forhend, jeho střela z ostrého úhlu ale na přední tyči pozorného Juuseho Sarose nezaskočila. Puk v náručí brankáře Predators.
23:22'
Ryan Reaves a Austin Watson shodili rukavice a pustili se do sebe! Větší ránu měl domácí útočník Ryan Reaves, který pravačkou Austina Watsona bez helmy několikrát zasáhl. Oba borci dostali pět minut za bitku.
22:42'
Predators se rozehrávka vůbec nepovedla a Penguins rychle spěchali do útočného pásma, byl jim ovšem odpískán těsný ofsajd. Fanouškům Pens se to nelíbí a zřejmě mají pravdu.
22:38'
Bryan Rust se ocitl v levém rohu útočného pásma u hrazení v obrovské tísni a navíc mu nikdo nepomohl. Dvojice hráčů Predators se zmocnila puku a hosté mohli rozehrát.
21:29'
Sidney Crosby na pravém křídle dokázal dobruslit prudký puk a zabránit zakázanému uvolnění, žádný ze spoluhráčů ho ale nedoplnil a jeho zpětná přihrávka byla k ničemu.
20:33'
Colton Sissons se s tím nepáral a během napadání v levém rohu útočného pásma Nashvillu tvrdým hitem sestřelil k zemi Jevgenije Malkina. Parádní a tvrdý hit!
20:10'
V PPG Paints Areně právě začala prostřední část a po deseti sekundách se přerušovalo. Puk skončil mezi střídačkami.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 47%-53%; Hity: 13-17; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
Pittsburgh po dvou úvodních porážkách od St. Louis a Chicaga pracuje na nápravě, když v domácí PPG Paints Areně vede nad Nashvillem v repríze finále Stanley Cupu o dvě branky, o které se postarali Jevgenij Malkin a Jake Guentzel. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 2 Nashville Predators 0.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
19:00'
Carter Rowney se před bránou ujal volného puku a zády k bráně přihrál na střelu Tomovi Kühnhacklovi, jenže útočník Pens zamířil z blízkosti pouze do náruče Juuseho Sarose!
18:31'
Filip Forsberg na pravém křídle dobruslil prudký puk a poté přihrával mezi kruhy pro vhazování najíždějícímu Ryanovi Johansenovi, který na jeho přihrávku nedosáhl, ačkoliv se natahoval.
18:06'
Predators ihned po vhazování vystřelili směrem na přední tyč, kde Matt Murray lapil puk do své lapačky.
17:59'
O šest sekund později další přerušení kvůli zakázanému uvolnění a opět na straně Pittsburghu.
17:53'
Do konce první třetiny zbývají odehrát 2 minuty a 7 sekund poté, co Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
16:39'
Nick Bonino našel krásnou přihrávkou zpoza brány mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Coltona Sissonse, který bez přípravy napálil puk do hrudi Matta Murrayho! Brankář Pens si připsal další skvělý zákrok, po kterém přerušil hru. Predators se zatím marně snaží prosadit.
16:09'
Mattias Ekholm z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahazoval puk na přední tyč, kde ho zablokoval Brian Dumoulin.
15:27'
Puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.
14:57'
Viktor Arvidsson ihned po vhazování a přenesení hry napřáhl na levé straně od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Matt Murray na přední tyči po včasném přemístění vyrazil.
14:51'
Roman Josi napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou na bližší tyči zablokoval klečící Ian Cole, a puk ho zřejmě zasáhl do obličeje! Na ledě se objevila krev.
14:35'
Predators předvedli parádní zámek a před bránou se ocitl po přihrávce ze strany v obrovské šanci Scott Hartnell, jenže bez přípravy mířil pouze do hrudi Matta Murrayho!
13:16'
Brian Dumoulin dostal dvě minuty za držení a Nashville si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase.
13:16'
Po druhém gólu Penguins se dlouho nepřerušovalo a po posledním hvizdu následuje reklamní přestávka a přesilová hra. Za pár okamžiků se dozvíme, kdo že si ji zahraje.
10:57'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Brian Dumoulin na levém křídle vystřelil z kruhu pro vhazování zápěstím a Juuse Saros skvěle zasáhl betonem. Před bránou se ho poté snažili z blízkosti překonat Sidney Crosby a Bryan Rust, ani jeden z hráčů Penguins ho ale mezi betony prostřelit nedokázal a ujala se až dorážka JAKEA GUENTZELA, který zvýšil do odkryté brány na 2:0! Asistence: Bryan Rust a Sidney Crosby.
09:58'
Pontus Åberg se protáhl před bránu, jenže už byl příliš blízko brány a Matt Murray ho vychytal! Skvělý a důležitý zákrok.
09:33'
Fanoušci v PPG Paints Areně sledovali kostku nad ledem, na které probíhalo video s Nickem Boninem zvedajícím Stanley Cup nad hlavu. Následoval obrovský potlesk a poděkování!
09:33'
Nashville se po poslední šanci snažil rychle rozehrát a po nepřesné přihrávce podél střídaček se proti němu pískalo druhé zakázané uvolnění v zápase. Vhazování v obranném pásmu Predators.
08:48'
Ryan Johanson si potáhl puk na vrchol levého kruhu pro vhazování a poté se snažil střelou zápěstím zamířit do bližšího horního rohu brány, kterou minul, a v hledišti to jen zahučelo.
08:13'
Další vyhození Nashvillu, po kterém už se nyní pískalo zakázané uvolnění. Hra se vrátila zpět před Jusseho Sarose.
08:03'
Predators vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a Matthew Murray musel u své levé tyče hrát.
07:07'
A opět na opačnou stranu! Olli Määttä vypálil od modré čáry a puk mířil těsně nad ledem k pravé tyči, Juuse Saros ale fantasticky zasáhl levým betonem a puk vyrazil mimo!
06:42'
Filip Forsberg si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla, v blízkosti levé tyče ale bez přípravy pálil mimo.
06:14'
Brian Dumoulin na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela po zpětné přihrávce ale byla nepřesná.
05:20'
Jevgenij Malkin na levém křídle nabral obrovskou rychlost a po objetí brány hledal zpětnou diagonální přihrávkou Phila Kessela, přihrávka ale neprošla a Predators puk vyhodili.
04:21'
Justin Schultz rozehrával na levé straně obranného pásma Penguins vkleče a napadající Scott Hartnell ho zezadu fauloval. Dvě minuty podražení. Pittsburgh vede 1:0 a nyní má navíc přesilovou hru.
03:31'
Penguins napřáhli v levém kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Juuse Saros ukryl v lapačce.
02:34'
Predators vyvolali před bránou Matta Murrayho obrovský závar a brankář domácího celku měl co dělat, aby dvě nebo tři střely soupeře z mezikruží dokázal v dolní části brány vyrazit!
01:06'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Carl Hagelin před střídačkami převzal puk a na levém křídle uvolnil Phila Kessela, který počkal na vrcholu kruhu pro vhzování, až mu ze druhé vlny najede na přihrávku JEVGENIJ MALKIN, po níž ruský bohatýr napřáhl od modré čáry bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem a vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Penguins vedou 1:0. Asistence: Phil Kessel a Carl Hagelin.
00:39'
Nick Bonino se během úvodního střídání proti svému bývalému zaměstnavateli ocital v blízkosti pravé tyče v šanci, prudké nahození ovšem nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
00:04'
Penguins vyhráli úvodní vhazování reprízy finále Stanley a mohou se vydat od vlastní brány směrem vpřed.
00:01'
Utkání právě začalo.
V PPG Paints Areně pomalu doznívá americká národní hymna. Další, co následuje, je úvodní vhazování!
Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Cole, J. Schultz, Määttä, Hunwick – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, McKegg, Sheary – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Irwin, Ekholm (A), P. K. Subban, Y. Weber, Bitetto – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Järnkrok, Åberg – Sissons, Bonino, C. Smith – C. McLeod, Watson, Salomäki. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Chris Rooney, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Daisy, Michel Cormier.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

23.10.16 Nashville – Pittsburgh 5:1
Nashville Predators

Výjimečný zápas má před sebou útočník Nick Bonino, který v pátek obdržel prsten pro vítěze Stanley Cupu a v neděli v noci se poprvé představí proti svému bývalému týmu. Nick Bonino přestoupil do Nashvillu z Pittsburghu a 1. července podepsal s organizací Predators čtyřroční kontrakt ve výši 16,4 milionu dolarů. Devětadvacetiletý americký hokejista přišel o zbytek finálové série kvůli zranění v dolní části těla.
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh se pokusí proti Nashvillu napravit zaváhání z úvodních dvou zápasů, během kterých vstřelil 5 gólů a hned 15 inkasoval. Penguins podlehli v úvodním duelu na domácím ledě St. Louis (5:4 po prodloužení) a poté schytali debakl v United Center (Chicago vyhrálo 10:1). Tým hlavního trenéra Mikea Sullivana se bude muset obejít bez útočníka Patrica Hronqvista, který během ranního rozbruslení před reprízou finále Stanley Cupu nosil bílý bezkontaktní dres kvůli poraněné ruce.
Pittsburghu se vstup do nového ročníku NHL příliš nepovedl. Na prohře se St. Louis po prodloužení ještě tolik nezáleží, ale debakl v United Center proti Chicagu 10:1 není nic, s čím by se Penguins chtěli v roli dvojnásobného šampióna potýkat pravidelně. Souboj dvou nejúspěšnějších týmů z posledních sedmi let byl pro svěřence hlavního trenéra Mikea Sullivana velkým testem a nyní je čeká další, když po návratu do PPG Paints Areny hostí v rámci reprízy finále Stanley Cupu hokejisty Nashvillu. Poražený finalista odstartoval sezónu těsnou porážkou v Bostonu, kde padl 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.Klasická verze
Mobilní verze