NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Washington - 10. března 2018   22:00

San Jose
San Jose
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Washington
Washington
38:32' Bäckström  (Connolly, Carlson) • 58:11' Eller  (Orlov, Niskanen)
San Jose
Dan O'Rourke, Trevor Hanson – Mark Wheler, Shane Heyer
SAP Center, San Jose
Washington

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou.
Zablokované střely 20:14
Je dobojováno! Caps vítězí v San Jose a podobně jako Columbus zachraňují kalifornský trip na poslední chvíli. Washington tedy bere dva body a San Jose si opět komplikuje situaci ohledně postupu do play-off.
59:48'
Další vyhození hostujícího celku.
59:31'
Zakázané uvolnění Caps. San Jose už nemá čas na vyrovnání.
59:11'
Donskoi se dostal před branku ale na Grubauera si nepřišel.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
San Jose je opět bez brankáře!
58:11'
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! LARS ELLER od své vlastní modré čáry trefuje prázdnou branku a posílá Caps do dvoubrankového vedení! Asistence: Dmitrij Orlov a Matt Niskanen.
57:44'
Puk je za brankou Jonese a San Jose snaží útočit všemi možnými silami.
57:26'
Burns dostal pukem do hlavy, ale zvedá se a co nejrychleji odjíždí na střídačku.
57:05'
Čas na vyrovnání se velmi rychle krátí a Caps už se snaží jen bránit.
56:38'
Hertl zavezl puk do útočné třetiny, ale velmi rychle o puk přišel.
56:07'
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.
55:59'
Wilson vyhodil puk ze hřiště na střídačku Caps a následuje komerční přestávka.
55:35'
Matt Niskanen dostat puk ven z pásma a Caps střídají.
55:06'
San Jose je zpět v útočném pásmu a kombinuje.
54:28'
Po Meierově střele skončil puk na brance a poté ho hostující obránci dokázali dostat pryč z pásma.
53:44'
Žralokům čas na vyrovnání velmi rychle utíká, ale jejich tlak narůstá. Ve zbývajících minutách se máme na co těšit.
53:25'
Grubauer měl opět kopu štěstí! Vlasic vystřelil z pravého kruhu a trefil břevno!
53:09'
Puk skončil mezi diváky a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
52:56'
Labanc se s pukem zastavil ve středním pásmu a zpomalil útok.
52:45'
Alexandr Ovečkin se dostal do samostatného nájezdu a chtěl kotouč pověsit pod víko, ale Jones fantasticky zasáhl lapačkou a udržel San Jose ve hře!
52:28'
Šest hráčů bojuje o puk v rohu kluziště.
52:10'
Domácí mají kotouč ve své moci a jdou okamžitě do útoku.
51:41'
Po delší době se Caps dostali na útočnou polovinu a snaží se našetřit cenné vteřinky.
51:20'
Eller se dostal mezi kruhy a Jones musel předvést skvělý zákrok!
51:07'
Donskoi nedokázal vystřelit z před brankového prostoru.
50:37'
Domácí jsou ve třetí třetině jasně lepší, ale na vyrovnání jim zbývá už málo času.
50:10'
Labanc byl zastaven na modré čáře a domácí musí zpět ke své brance.
49:42'
Mikkel Bødker to zkusil pdobně jako Kuzněcov a Grubauer byl připraven u své tyče.
49:22'
Jevgenij Kuzněcov objel branku a chtěl zakončit, ale to se mu nepovedlo.
48:56'
Vrána tečoval před Jonesem mimo tři tyče.
48:43'
Ellerova střela od modré skončila na zadním mantinelu.
48:29'
Dillonovu střelu zablokoval jeden z hostujících obránců.
48:05'
V posledních minutách se hraje pouze na jednu branku a Grubauer má hodně práce.
47:36'
Donskoi udržel puk v útočném pásmu a motá hlavy hostujícím obráncům.
47:12'
Čas domácím hodně rychle utíká a Caps stačí dostávat puky do středního pásma.
46:25'
Niskanen dokázal vyhodit puk do středního pásma a Brett Connolly vystřelil od modré, Jones kryje.
45:53'
Sharks pomalu zvyšují tempo a Caps se dostávají častěji a častěji pod tlak.
45:36'
Pavelski dostal puk před branku, ale kotouč za Grubauera nedostal!
45:17'
Braun nahodil na branku a Grubauer raději přerušil hru.
44:54'
Hosté se osvobodili.
44:35'
Bruns poslal střílenou přihrávku před branku, kde byl Donskoi, ale ten puk nasměroval vedle branky.
44:18'
Meier vystřelil z otočky, ale Grubauer byl připraven a zasáhl.
44:01'
Domácím se ve třetí třetině příliš nedaří a nedokáží se usadit v útočném pásmu.
43:41'
Jevgenij Kuzněcov přejel do útočného pásma dříve než puk a píská se ofsajd.
43:22'
Kane hledal kapitána San Jose před brankou, ale ten byl dobře bráněný a ke střele se nedostal.
43:07'
Dillon pálil z pravého kruhu podobně jako Nicklas Bäckström, ale obránce San Jose neuspěl, protože trefil Grubauera do lapačky.
42:38'
Michal Kempný nahodil puk do útočného pásma, ale puk příliš zvedl a ten skončil v ochranné síti.
42:14'
Orpikova střela od modré čáry minula branku Jonese o pár centimetrů!
41:53'
DeMelo nahodil do útočné třetiny a Žraloci bojují o puk.
41:24'
Domácí hokejisté jeli do přečíslení čtyři na dva, ale Dillon naprosto špatně nahrál a celou akci zkazil.
40:57'
Caps se tlačí dopředu a chtějí přidat druhou branku.
40:47'
Jones po střele Orlova podržel puk a raději přerušil hru.
40:23'
Couture trefil pouze Grubauera, který chvíli nevěděl, kde je puk, ale poté ho našel. Na druhé straně se do šance dostal Ovečkin a Jones musel zasahovat!
40:01'
Druhá třetina je u konce a viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelili hosté. Nicklas Bäckström tvrdou ránou prostřelil Jonese a určil stav utkání po dvou třetinách na 0:1.

Střely ve druhé třetině 3:12
Střely po druhé třetině 15:18
40:00'
39:17'
Domácí jsou v útočném pásmu a pokoušejí se něco vymyslet.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Máme tu první branku utkání! NICKLAS BÄCKSTRÖM dostal puk na pravou stranu, dojel na kruh a tvrdou střelou poslal puk do pravého horního rohu Jonesovy branky! Asistence: Brett Connolly a John Carlson.
37:55'
Couture hledal Kanea, ale nenašel ho a dopředu mohou hosté.
37:30'
Ovečkin přejel do útočného pásma příliš rychle a byl mu odpískán ofsajd.
37:15'
To se mu nepovedlo, protože se Caps dostali do ofsajdu.
37:09'
Orlov má puk na své hokejce a pokouší se založit útok Caps.
36:45'
Hosté se dostali do útočné třetiny, ale Jonese neohrozili a Burns poté poslal puk do středního pásma.
36:25'
Donskoi si pohrál s protihráči, ale ke střele se nedostal, protože dojel až za branku Caps.
36:10'
Domácí se opět dostali do tempa a jsou lepším týmem.
35:52'
Tierney viděl Boedkera před brankou, ale přihrávka k němu neprošla.
35:25'
Labanc to zkusil z velkého úhlu a branku minul jen o malý kousek.
35:09'
Vránova střela skončila na zadním mantinelu.
34:45'
Vlasic hledal spoluhráče před brankou, ale našel pouze Niskanena, který puk zachytil a poté i vyhodil.
34:10'
Martin Jones drží čisté konto přes 90 minut a zatím to nevypadá, že by se mělo něco měnit.
33:53'
Caps ustáli své oslabení a už jsou v pěti v obranné třetině.
33:39'
33:27'
Burnsova střela z první skončila vedle branky.
33:12'
Caps jsou pod velkým tlakem a tahle přesilová hra patří mezi ty lepší.
32:51'
Hertl tečoval puk před brankou a trefil tyčku!
32:20'
Labancova střela skončila vedle branky.
32:04'
Domácí jsou v útočné třetině a kombinují.
31:36'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., napadení).
31:20'
Wilson velmi nebezpečně sundal Kanea a tato situace bude potrestána!
31:16'
Tlak Caps opadl a hra se srovnala.
30:53'
Fehr byl jasně přidržený, ale rozhodčí zůstávají v klidu.
30:21'
Goodrow vybojoval puk v útočné třetině, ale Ryanovi kotouč na modré čáře přeskočil čepel a hosté se tak osvobodili.
29:55'
Eller nahodil puk za branku domácích a Caps střídají.
29:33'
Dillon má puk ve své třetině a pokouší se rozjet další útok.
29:03'
Burnsova střela minula cíl a hosté dostali puk do středního pásma.
28:50'
Hertlova formace se usadila v útočné třetině a kombinuje.
28:34'
Vlasicova střela od modré čáry našla přesně lapačku brankáře Caps.
28:03'
San Jose mírně otupilo tlak Caps a nyní se domácí dostali i k ohrožení branky Grubauera.
27:32'
Sorensen přebruslil Niskanena a hledal Goodrowa před branku, ale ten byl dobře pokrytý a k zakončení se nedostal.
27:18'
Další vyhození domácích a další zakázané uvolnění.
26:50'
Meier se pokusil rychle zaútočit, ale nechal puk za sebou a ve středním pásmu si ho vzal Vrána, který se pokusil vystřelit, ale neúspěšně.
26:22'
Meier dostal krosovou nahrávku, kterou netrefil, a tak se na druhou stranu vydal Vrána, ale ani on nedostal puk do branky.
26:03'
Domácí fanoušci hlasitě povzbuzují Žraloky, kteří jsou nyní pod tlakem.
25:38'
Kempného střela neprošla až na Jonese a domácí se konečně osvobozují.
25:20'
Na střely ve druhé třetině to je 1:10! San Jose se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:22'
Caps jsou v ráži a nyní jeli dva na jednoho. Ovečkin si chystal puk na střelu, ale moc dlouho váhal, a tak k němu zezadu přijel Vlasic a čistě ho odzbrojil!
24:02'
Jevgenij Kuzněcov měl tutovku na své holi! Ruský útočník objel branku a pokoušel se zasunout puk za Jonese, ale ten špičku betonu udržel u tyče a nedovolil, aby se puk dostal přes brankovou čáru!
23:53'
Kuzněcov nahrál před branku, kde byl Tom Wilson, který tečoval puk přímo do lapačky Jonese!
23:30'
Ovečkin vystřelil okamžitě po vhazování a Jones si připisuje další zákrok.
23:16'
Burnsovi se podařilo získat puk a vyhodit. Zakázané uvolnění Sharks zastavuje hru.
22:55'
Caps svírají Sharks a Jones má plné ruce práce.
22:10'
Hraje se ve velkém tempu a sledujeme pěkný ofenzivní hokej, který bohužel nenabídl žádný gól.
21:44'
Boedker hledal Kanea, ale to se mu nepovedlo a puk skončil za brankou domácího týmu. Tam puk získal jeden z hráčů Caps a nahrál před branku na Ellera, který nechal vyniknout Jonese!
21:25'
Kane zahnal Vlasica do úzkých a ten pouze odpálil puk.
20:55'
Kane našel Donskoie mezi beky a finský útočník vystřelil z mezikruží, Grubauer kryje.
20:36'
Niskanen vystřelil dvakrát od modré a oba pokusy zneškodnil Jones.
20:16'
Alexandr Ovečkin vyzkoušel pozornost Jonese střelou z velkého úhlu.
20:01'
První třetina je za námi. Domácí přestříleli Caps, ale stav utkání je stále bez branek. V závěru třetiny se do dobré pozice dostal Oshie, ale branku minul.

Střely na branku po první třetině 12:6.
20:00'
19:47'
Lars Eller nebezpečně tečoval před brankou a Jones předvedl skvělý zákrok betonem! K dorážce se dostal T. J. Oshie, který měl prázdnou branku, ale v záklonu branku minul!
19:39'
Vránova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
19:31'
Puk, který letěl na Meiera byl hodně rychlý, a tak se píská zakázané uvolnění.
19:08'
Donskoi hledal před brankou Kanea, ale ten se ke střele nepropracoval.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:40'
Jay Beagle vyhrál buly nečistým způsobem a bude se vhazovat znovu.
18:31'
A teď se na puk dostali zase domácí. Hertl dojížděl k brankáři Caps a ten raději přerušil hru.
18:13'
Domácí se dostali na krátkou chvíli do útočné třetiny, ale u puku jsou už hostující hráči.
17:36'
Nyní je hra hodně neuspořádaná a oba celky si přehazují puk ze strany na stranu.
17:17'
Orlov nahodil na branku, ale Jones jeho pokus vyrazil.
16:57'
T. J. Oshie držel puk v útočném pásmu a dostal se i ke střele, kterou pokryl Jones. Ten už nedostal branku přes 75 minut.
16:36'
Dillonův pokus skončil vedle branky a Caps se dostali z obranného pásma.
16:18'
Tierney se málem dostal do velké šance, ale Grubauer mu včas puk odpálil!
15:51'
Žraloci velmi dobře napadají a to dělá velké problémy obráncům Caps.
15:33'
Caps se vydali dopředu a kombinují u branky Jonese.
15:05'
Pavelski vystřelil z velkého úhlu a trefil tyčku.
14:57'
Caps si nerozuměli v rozehrávce a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
14:47'
Ovečkinova rozehrávka skončila mezi diváky a vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:34'
Braun vyhodil puk na další zakázané uvolnění.
14:27'
Jevgenij Kuzněcov vystřelil z pravého kruhu, ale Jonese nijak extra nevystrašil. Brankář Žraloků kotouč chytil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
14:02'
Barclay Goodrow vyhrál vhazování a domácí dostali puk ven ze třetiny.
14:00'
Donskoi dostal příliš dlouhou nahrávku a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
13:41'
San Jose výrazně přidalo a odstřeluje branku Grubauera co to jde.
13:20'
Burnsovu střelu zablokoval Vrána a puk se dostal až za branku Jonese.
13:14'
Labanc poslal puk před branku, kam si najížděl Chris Tierney, který dokázal vystřelit bekhendem, ale Grubauer předvedl parádní zákrok!
12:48'
Ovečkin se dostal ke střele z pravého kruhu, ale branku Jonese přestřelil.
12:31'
Domácí pokračují v tlaku a jsou v útočném pásmu.
11:58'
11:36'
Žraloci se konečně usadili v útočné třetině a Grubauer byl jako na střelnici! Meier trefil tyč a Donskoi jen těsně minul branku!
11:11'
Další vyhození hostujícího celku. San Jose se tahle přesilovka příliš nedaří.
10:44'
San Jose se dostalo do útočného pásma, ale ne na moc dlouho. Caps opět vyhazují.
10:24'
Domácí se konečně dostali k puku a mohou se pokusit přejít do útočné třetiny.
10:03'
O Pavelskiho hůl se puk dostal za mantinel a vhazuje se ve středním pásmu.
09:58'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění).
09:50'
Vlasic přišel o puk za vlastní brankou a pořádně zavařil domácí obraně, ale poté dostal puk na Kanea, který byl podražený!
09:34'
Fehr se prosmýkl do útočného pásma a dokázal vystřelit z levého kruhu a Grubauer musel jeho střelu likvidovat nadvakrát.
09:04'
Barclay Goodrow chtěl najít dobře rozjetého Sorensena, ale tahle přihrávka byla zablokována.
08:40'
Vrána se dostal do útočného pásma a dostal puk na kruh, kde byl Lars Eller, který prověřil pozornost Jonese.
08:11'
Braun získal puk u své branky a rozjíždí další útočnou akci domácího celku.
07:35'
Caps se dostali ven ze svého pásma a hraje se ve středním pásmu.
06:57'
Burns dostal puk do rohu a poslal ho před branku, kde byl Pavelski, ale ten puk netrefil.
06:30'
André Burakovsky vystřelil z pravého kruhu a Jones opět zasahuje. Následuje komerční přestávka.
06:04'
Travis Boyd si hraje s pukem v útočném pásmu, ale zatím nic nevymyslel.
05:35'
Hodně aktivní DeMelo se dostal k další střele a Grubauer musel zasahovat!
05:14'
Hosté jsou více na kotouči a zaslouženě si vypracovávají slušné střelecké pozice.
04:45'
Vrána se dostal mezi kruhy a vypálil velmi jedovatě, ale Jones si připsal první dobrý zákrok v zápase!
04:28'
Tom Wilson zavezl puk do útočného pásma, ale za brankou o kotouč přišel.
04:11'
Ofsajd zastavuje hru.
04:06'
Puk se dostal do středního pásma, kde o něj bojovali hned dva hráči Caps, ale do útočného pásma se nedostali.
03:42'
Hosté chtěli kombinovat v útočném pásmu, ale o kotouč brzy přišli. Domácím se však nepovedla rozehrávka a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
03:22'
Ovečkin chtěl vystřelit z kruhu, ale byl mu odpískán ofsajd.
02:58'
Další střela DeMela doletěla až na brankáře, který si musel poradit s vrtícím se kotoučem.
02:43'
Sorensen dobře napadá a získal puk v útočném pásmu.
02:20'
Dillon nahodil za branku Caps, ale tam nebyl žádný z hráčů San Jose.
02:07'
Střela DeMela byla zablokována a k další střele se dostal Meier, který prověřil pozornost brankáře Caps.
01:50'
Burns vyslal dopředu Meiera, který drží puk v rohu hřiště.
01:23'
Sharks se dostali na malou chvilku do útočného pásma a Philipp Grubauer si poprvé sáhl na kotouč.
01:00'
Caps jsou stále v útočné třetině a dnešní utkání začali velmi dobře. Jones však zatím nemusel zasahovat.
00:15'
Hostující hráči začali velmi aktivně a jsou v pásmu San Jose.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns (A) – E. Kane, Fehr, Pavelski (C) – Sörensen, Goodrow, Donskoi – Meier, Couture (A), Hertl – Tierney, Labanc, Bødker.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Kempný, Orlov, Jeřábek, Orpik (A), Carlson – Ovečkin (C), Connolly, Stephenson – J. Vrána, Bäckström (A), Eller – T. Wilson, Burakovsky, Boyd – Oshie, Beagle, Kuzněcov.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Trevor Hanson – Mark Wheler, Shane Heyer.
San Jose Sharks 36-22-9
Domácí hokejisté mají naprosto stejně bodů i zápasů jako jejich dnešní soupeř, tedy 81 bodů po 67 zápasech. San Jose vyhrálo z posledních pěti utkání tři zápasy a bodovalo celkem ve čtyrech z posledních pěti zápasů. V předchozím zápase dokázali Žraloci vynulovat St.Luis 2:0 a po jednom měsíci dokázali využít přesilovou hru a to když se trefil Boedker. Branku do prázdné branky přidal český útočník Tomáš Hertl a Martin Jones si připsal 16 úspěšných zákroků a čisté konto. Žralokům se na domácí půdě daří a kromě porážky s Columbusem si připisují jednu výhru za druhou. Sharks v trade deadline posílili a přivedli Evandera Kanea. Ten ve čtyrech zápasech zaznamenal jednu branku a čtyři asistence! Podaří se San Jose získat další důležité body?

Nejproduktivnější hráči
Joe Pavelski 18+35
Brent Burns 10+43
Logan Couture 27+22
Washington Capitals 37-23-7
Hosté se nachází na pátém místě východní konference se ziskem 81 bodů po 67 zápasech. Caps jsou po předchozích sezónách, kdy byli vždy na výsluní celé NHL, mírně v útlumu, ale i tak mají dostatečný náskok na pozice, které by nezajišťovali play-off. Washington má z posledních pěti zápasů pouze dvě výhry a aktuálně drží sérii dvou porážek v řadě. Z tzv. kalifornského tripu hrozí Caps tři porážky v řadě bez jediného bodu. Caps padli na půdě Anaheimu 4:0 a poté na půdě LA 3:1. V podobné situaci byl i Columbus a ten dokázal porazit právě San Jose a odvezl si alespoň dva body z kalifornského tripu. Podaří se Caps napodobit Columbus nebo si připíší třetí prohru v řadě?

Alexander Ovečkin 40+32
Jevgenij Kuzněcov 20+44
John Carlson 12+41
Krásný sobotní večer všem fanouškům ledního hokeje a zvláště těm, kteří sledují zámořskou NHL! V celkem dobrý čas se dnes společně podíváme na souboj mezi domácím týmem San Jose Sharks a hosty z hlavního města Washingtonu. Utkání začíná chvíli po desáté a přenosem Vás provede Vojtěch Görög.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.