NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Buffalo - 7. dubna 2018   01:30

Tampa
Tampa
00:30' Cirelli (Gourde) • 04:35' Kučerov  • 09:40' Gourde (Killorn) • 21:04' Girardi (Kučerov, Palát) • 46:15' Cirelli (Killorn, Sergačjov) • 47:02' B. Point (Killorn, Gourde) • 58:34' Hedman (Vasilevskij)
7:5
(3:2, 1:3, 3:0)
Buffalo
Buffalo
02:57' Mittelstadt  (Scandella, Rodrigues) • 06:32' A. Nylander  (Guhle, Ristolainen) • 28:59' Pominville  (Guhle, Rodrigues) • 35:58' Nolan  (Jo. Larsson) • 38:45' Okposo  (Eichel, R. O'Reilly)
Tampa
Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman (A), Coburn (A), Sergačjov – Palát, B. Point, Kučerov – J. T. Miller, T. Johnson, Conacher – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
Kendrick Nicholson, Frederick L'Ecuyer – Tim Nowak, Bevan Mills
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Buffalo

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotní noci!

Trestné minuty: 10 – 6
Lightning nakonec splnili povinnost a porazili Sabres 7:5. Osamostatnili se tím na první místě Atlantické divize a Východní konference.
Na dnešní výhře Bolts se podepsala zejména třetí útočná formace ve složení Alex Killorn, Anthony Cirelli, Yanni Gourde. Tito tři hokejisté totiž nasbírali dohromady osm kanadských bodů a čtrnáct bodů do tabulky +/-.
59:57'
Girardi se ještě pokoušel trefit prázdnou branku, avšak neuspěl.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:54'
Gólman Šavlí je znovu na střídačce.
58:34'
Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Po Vasilevského přihrávce trefuje opuštěnou branku z vlastní třetiny VICTOR HEDMAN. 7:5! Asistence: Andrej Vasilevskij.
58:04'
Chad Johnson míří na střídačku, Sabres to zkusí v šesti!
57:50'
Hosté nyní měli pár dobrých šancí, vyrovnat se jim ale nepodařilo.
57:15'
Callahan se obětavě položil do střely jednoho z hráčů Sabres.
57:02'
Larssonovo nahození od levého mantinelu nepřesné.
56:37'
Buffalu se čas na vyrovnání pomalu krátí.
55:49'
O'Reillyho střela, Vasilevskij má kotouč pod kontrolou.
55:40'
Bolts na malou chvíli udrželi útočné pásmo. Nyní se už ale snaží zaútočit soupeř.
55:07'
4 minuty a 53 vteřin do konce třetí periody. Vhazuje se ve střední zóně před střídačkou Buffala.
55:07'
Hra přerušena pro ofsajd Sabres. Následuje další z reklamních přestávek.
54:51'
Střely na branku: 33 – 28
54:27'
Tyler Johnson přihrával Millerovi mezi kruhy. Bývalému útočníkovi Rangers přeskočil kotouč hůl.
53:01'
Z mezikruží zase střílel z otočky Kunitz, minul však bránu.
52:53'
Chad Johnson se nyní v brankovišti rozhodně nenudí. Nyní to na něh zkoušel zprava Killorn.
52:13'
Střelecký pokus McDonagha od modré tečován Cirellim, brankář Buffala měl plné ruce práce.
52:09'
Miller na Conachera, jeho následná střela z levé strany končí v náručí Chada Johnsona.
51:04'
Můžeme pokračovat. Paquette a O'Reilly na vhazování po levici Chada Johnsona.
51:04'
Skóre se nyní pokoušel změnit Kučerov. Chad Johnson však jeho pokus z pravé strany s přehledem pokryl. Proběhne reklamní přestávka.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Domácí Tampa vede nad Buffalem 6:5.
50:44'
Zakázané uvolnění od svěřenců Jona Coopera.
50:26'
Střely na branku: 28 – 27
50:19'
50:07'
Eichelova střela z levé strany míjí Vasilevského svatyni.
49:20'
Začala už druhá minuta z Conacherova trestu.
49:08'
Killorn znovu vyvezl kotouč z obranné třetiny, jeho spoluhráči mezitím střídají.
48:25'
Dobrá práce Killorna, Tampa dostává puk do střední zóny.
48:19'
Sabres dnes zatím využili dvě přesilovky ze čtyř. Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
48:19'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cory Conacher – 2 min., podražení).
48:08'
Pominville to zkusil bekhendem z levé strany, minul ale tři tyče.
47:29'
Palát vyzkoušel Chada Johnsona od modré čáry. Hra přerušena.
47:02'
Lightning během krátké chvíle otáčejí skóre ve svůj prospěch! Po Killornově přihrávce se prosazuje z pravé strany střelou pod horní tyč BRAYDEN POINT. Rodák z Calgary tak zapisuje dvaatřicátou trefu v sezoně a jubilejní padesátou v kariéře. 6:5! Asistence: Alex Killorn, Yanni Gourde.
46:25'
Vhazovalo se ve střední třetině.
46:23'
Kotouč si to namířil do hlediště.
46:15'
Máme opět srovnáno! Lightning vyhráli buly. Killornovu střelu z první od pravého mantinelu následně tečoval šikovně před brankou ANTHONY CIRELLI, pro něhož je to druhá branka v tomto utkání. 5:5! Asistence: Alex Killorn, Michail Sergačjov.
46:10'
Zpět do akce. Na vhazování po levici Chada Johnsona se sklání Cirelli a O'Reilly.
46:10'
Palát přihrál na Kučerova, jeho střelu z úhlu Chad Johnson kryje. Následuje první reklamní přestávka v závěrečné dvacetiminutovce.
45:55'
O puk se bojuje v pravém rohu v obranné třetině hostů.
45:37'
Palát se snažil vysunout Kučerova, obrana Buffala ale pozorná.
44:51'
Střely na branku: 23 – 25
44:26'
Ristolainen střílel od levého mantinelu, Vasilevskij vyrazil betonem.
44:09'
Nyní čároví pískají icing Tampy Bay.
43:57'
Gólman Sabres raději přikryl kotouč pod svou rukavici před dotírajícím Kunitzem. Vhazovat se tedy bude poblíž jeho svatyně.
43:40'
Lightning vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně.
43:16'
Svou druhou branku v utkání mohl vstřelit Gourde. Kotouč ovšem před brankou zpracovat nedokázal.
42:54'
Po nahození Callahana zakončoval bekhendem Paquette. Chad Johnson připraven.
42:46'
Zakázané uvolnění Buffala.
42:33'
McDonagh vystřelil od modré, Johnson vyrazil levým betonem.
41:54'
Již po skončení přesilovky se ocitl před Chadem Johnsonem Palát. Brankář Šavlí předvedl podržel své spoluhráče!
41:50'
41:27'
Sabres se znovu osvobozují.
41:00'
Nepřesná křižná přihrávka od Kučerova, O'Reilly vyváží touš z obranné zóny.
40:50'
Killornova střela, kotouč končí u Chada Johnsona.
40:28'
Miller dostal puk do dobré střelecké pozice. Jeho následný pokus byl ovšem zblokován Ristolainenem.
40:02'
Domácí začínají třetí třetinu na přesilové hře.
40:01'
Hokejisté Lightning a Sabres se vrátili zpět na led Amalie Areny. Závěrečné třetí dějství začne za několik málo okamžiků!

39:56'
Sabres poslali kotouč pryč ze své obranné zóny.
39:50'
10 vteřin do konce druhé třetiny a třetí přesilová hra Tampy Bay.
39:50'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marco Scandella – 2 min., vysoká hůl).
39:27'
Signalizovaný trest pro Buffalo.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu prostřední periody.
38:45'
Sabres právě vstřelili branku!
Hosté využívají druhou přesilovku a vůbec poprvé tak v zápase vedou! Z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně KYLE OKPOSO. Vasilevskij přes clonícího Reinharta vůbec nic neviděl. Rodák ze St. Paulu zapisuje do statistik patnáctou branku v sezoně! Asistence: Jack Eichel, Ryan O'Reilly.
38:25'
Od modré to nyní zase zkoušel Ristolainen. Gólman Blesků zastavuje střelecký pokus finského beka lapačkou.
37:51'
Hned na úvod je tu střela Okposa, Vasilevskij vyráží.
37:46'
Pojďme na to. Point a O'Reilly na buly po pravici Andreje Vasilevského.
37:46'
Po reklamní přestávce začne čtvrtá přesilová hra Šavlí.
37:46'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hákování).
37:19'
Signalizovaný trest pro Tampu. Chad Johnson mezitím opustil svou branku.
36:51'
Killorn zblokoval střelecký pokus Reinharta, Vasilevskij tak bez práce.
36:14'
Icing hostů, hra se tak přesune před jejich gólmana.
35:58'
Je srovnáno, 4:4! JORDAN NOLAN se ujal puku, obkroužil rychle bránu a následně se štěstím překonal brankáře Tampy Bay. Člen čtvrté útočné formace Sabres si připisuje čtvrtý gól v této sezoně! Asistence: Johan Larsson.
33:58'
Hedman to zkoušel od levého mantinelu ihned po vyhraném vhazování Paquettea, Chad Johnson ale zasahovat nemusel.
33:55'
Reinhartovo vyhození končí na icingu.
33:46'
Střely na branku: 18 – 19
32:44'
Coburnovu střelu od modré zblokoval hned první bránící hráč.
32:01'
Odehráno 32 minut. Lightning zatím vedou doma nad Sabres 4:3.
31:55'
31:38'
Bolts se osvobozují, jejich oslabení pomalu končí.
31:05'
Šavle v postavení mimo hru.
30:56'
Začala druhá minuta z Millerova trestu.
30:35'
Eichel střílel dobře z levého kruhu, Vasilevskij byl však připraven na správném místě.
30:01'
Lightning ovládli buly a hned na úvod svého oslabení vyhazují.
29:55'
V pořadí třetí přesilovka pro Buffalo! Dočkáme se vyrovnání?
29:55'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., vysoká hůl).
29:31'
Střely na branku: 17 – 17
28:59'
Hokejisté Buffala snižují! Od modré čáry nahazoval na bránu JASON POMINVILLE a kotouč překvapivě skončil za Vasilevského zády. Patnáctý gól pro pětatřicetiletého Kanaďana, 3:4 z pohledu Sabres! Asistence: Brendan Guhle, Evan Rodrigues.
28:53'
Beaulieu zkoušel své štěstí z levého kruhu, Vasilevskij zasahuje lapačkou.
28:29'
28:29'
V Amalie Areně proběhne reklamní přestávka.
28:29'
Další dobrá příležitost hostů! Eichel vystřelil z mezikruží, k dorážce se pak ještě dostával Rodrigues, Vasilevskij ale v obou případech na jedničku,
28:24'
28:04'
Eichel to zkoušel znovu v oslabení, zprava ovšem, netrefil bránu.
27:38'
Sabres se osvobozují, do konce přesilovky domácích zbývá 46 vteřin.
27:21'
Hedmanovo nahození se snažil dorážet Miller, avšak neuspěl.
27:00'
Tampě se přesilovka zatím příliš nedaří.
26:28'
Začal už také druhý dvouminutový trest Scandelly.
26:25'
Eichel zaútočil při vlastním oslabení a byla z toho velmi dobrá šance! Vasilevskij se však vytáhl levým betonem.
25:58'
Lightning kombinují v útočné třetině. Ke střele se ale zatím nedostali.
25:18'
Až nyní. Z první pálil mimochodem Point, avšak minul.
25:02'
Domácím se zatím nepodařilo usadit se v útočném pásmu.
24:24'
Potrestán byl nakonec pouze hokejista Sabres! Lightning tedy hrají první početní výhodu v dnešním zápase.
24:24'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marco Scandella – 2+2 min, hrubost).
24:24'
Yanni Gourde a Marco Scandella shodili rukavice! Do pořádné bitky se ovšem nedostali.
23:54'
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
23:31'
Další pokus Ristolainena, tentokrát tečován O'Reillym. Gólman Blesků předvedl dobrý postřeh!
23:20'
Nahození Ristolainena, Vasilevskij vyráží bez větších potíží.
22:37'
22:35'
Buffalu následně odpískána přihrávka rukou.
22:30'
Pominville hledal před brankou Mittelstadta, dobrou defenzivní práci však odvedl McDonagh.
21:11'
Nikita Kučerov si díky asistenci připsal 100. bod v sezoně!
21:04'
Lightning jdou do dvoubrankového vedení! Po chytré přihrávce Kučerova se prosazuje prudkou střelou z první DAN GIRARDI. Pro zkušeného beka šestá trefa v tomto ročníku, 4:2! Asistence: Nikita Kučerov, Ondřej Palát.
20:51'
Buffalo Sabres: 2,38 branek na zápas (poslední místo v lize)
20:43'
Killorn nahodil ze střední zóny na Johnsonovu bránu. Gólman Buffala ponechal touš v rukavici a hru tím přerušil.
20:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, druhá perioda začne za malou chvíli.

19:58'
V první třetině se již nic dalšího nestane.
19:22'
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:23'
Začíná druhá minuta z Conacherova trestu.
18:15'
Nepřesná křižná přihrávka od Eichela, Callahan následně vyhazuje.
17:35'
Eichel pálil zleva z první, avšak minul bránu. Kotouč následně opouští útočné pásma Buffala.
17:22'
Bude i druhá přesilovka Sabres úspěšná? Vhazování po levici Andreje Vasilevského.
17:22'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cory Conacher – 2 min., vysoká hůl).
16:55'
Sergačjov vyčkává s kotoučem za vlastní brankou, jeho spoluhráči postupně dostřídávají.
16:12'
Po vyhraném vhazování Pointa střílel od modré čáry Hedman, Chad Johnson má další zákrok.
16:10'
Gólman hostů raději nyní schoval kotouč do svého držení.
15:52'
Killorn se z ničeho nic dostal do velmi dobré šance. Chad Johnson ale své spoluhráče podržel.
15:23'
4 minuty a 37 vteřin do konce první třetiny. Cirelli a O'Reilly se sklánějí na buly ve středovém kruhu.
15:23'
Puk tečován do ochozů Amalie Areny, pokračovat budeme po další reklamní přestávce.
15:03'
Už delší dobu se hraje bez přerušení.
14:51'
Střely na branku: 10 – 8
14:29'
Miller nabil Sergačjovovi, jeho prudká rána končí mimo Johnsonovu svatyni.
13:52'
Hra se nyní trochu uklidnila.
13:30'
Coburn nastřelil touš do útočného pásma, Lightning ovšem půjdou znovu vystřídat.
12:36'
Reinhartova střela z pravé strany byla zblokována McDonaghem.
12:08'
Girardi s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své formace.
11:46'
Larssonovu útočnou akci zastavil u pravého mantinelu Hedman.
11:00'
Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Millera a Rodriguese před střídačkou Buffala.
11:00'
Hra znovu přerušena kvůli ofsajdu, následuje druhá reklamní přestávka.
10:00'
Lightning se dostali do postavení mimo hru.
09:56'
Střely na branku: 9 – 8
09:40'
Domácí se dostávají do vedení! Za obranou Sabres zůstal zcela volný YANNI GOURDE. Po Killornově přihrávce prostřelil z předbrankového prostoru brankáře Johnsona. Pro Kanaďana pětadvacátý gól v této sezoně, 3:2! Asistence: Alex Killorn.
09:05'
Baptiste zkoušel z ostrého úhlu Vasilevského pozornost.
08:53'
Zakázané uvolnění Sabres se pískat nebude, Girardi tak musí hrát kotouč.
08:24'
Ofsajd v podání Buffala.
07:50'
Chad Johnson přikryl puk pod svou rukavici, následovat bude vhazování po jeho pravici.
07:26'
Point se dostal do zajímavé pozice, jeho bekhend však nakonec skončil mimo tři tyče.
06:37'
Konec reklamní přestávky, Point a Eichel na buly ve střední třetině.
06:37'
Kotouč opustil hrací plochu, proběhne první reklamní přestávka.
06:32'
Pozor, je znovu srovnáno! Guhleho střelecký pokus od modré čáry tečoval mezi kruhy ALEXANDER NYLANDER. Také on si připisuje vůbec první branku v NHL! Vasilevskij neměl šanci zareagovat, 2:2. Asistence: Brendan Guhle, Rasmus Ristolainen.
06:14'
Sabres pouze nahodili do útočného pásma a spěchají na střídačku.
06:02'
Coburnovo nahození od modré končí na zadním mantinelu.
05:55'
Lightning pokračují v tlaku.
05:46'
Další střela Sergačjova, za Chadem Johnsonem tentokrát zvoní tyč.
05:32'
Sergačjovova střela z levé strany, Chad Johnson musel vyrážet.
05:01'
Střely na branku: 4 – 6
04:55'
Tyler Johnson vystřelil z první, Chad Johnson zkrotil kotouč a hru přerušil.
04:35'
Bolts podruhé v zápase vedou! Domácí se znovu předvedli skvělým forčekinkem. Po dobré práci Pointa a Paláta se prosadil zleva NIKITA KUČEROV. Ruský forvard zaznamenává devětatřicátý gól, devětadevadesátý bod v sezoně, 2:1! Bez asistence.
04:10'
McDonagh zblokoval střelecký pokus Reinharta do ochranné sítě, hra tedy přerušena.
03:54'
Callahan odevzdává touš soupeři a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.
02:57'
Šavle využívají přesilovku, máme srovnáno! Z levé strany prostřeluje Vasilevského k pravé tyči CASEY MITTELSTADT. Pro osmičku draftu 2017 je to vůbec první trefa v kariéře, 1:1! Asistence: Marco Scandella, Evan Rodrigues.
02:40'
Rodriguesova zadovka na Scandellu, Vasilevskij vyrazil betonem.
02:17'
První polovina z trestu Hedmana je minulostí.
01:59'
Eichel nedosáhl na kotouč, Johnson znovu osvobozuje své mužstvo.
01:23'
Cirelli vyhrál buly, Killorn následně ihned vyhazuje.
01:16'
Sabres si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání! Vhazuje se po levici Andreje Vasilevského.
01:16'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:12'
Na druhé straně zahrozil Eichel, Vasilevskij má první zásah.
00:50'
Kučerov se snažil najít před brankou, Paláta, tomu ovšem puk přeskočil hůl.
00:30'
Tak to je nástup! Lightning otevírají po pouhých 30 vteřinách skóre dnešního utkání. Dobrého forčekinku využil po přihrávce Gourdea od levého mantinelu ANTHONY CIRELLI. Čtvrtá branka pro dvacetiletého útočníka, 1:0! Asistence: Yanni Gourde.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Anthony Cirelli a Ryan O'Reilly, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání co nevidět začne.
Zahajovací formace nastoupeny na modrých čarách, zazní americká státní hymna.
Mezi vůbec ty nejlepší hráče Lightning byli dle hlasování fanoušků zařazeni Vincent Lecavalier, Martin St. Louis, Brad Richards, Dan Boyle, Dave Andreychuk, Ruslan Fedotěnko či současní Steven Stamkos, Victor Hedman, Nikita Kučerov. Nechyběli ani čeští beci Roman Hamrlík, Pavel Kubina a útočník Václav Prospal.
V Amalie Areně bude nyní v rámci oslav 25 let od založení klubu Tampy oznámeno 25 nejlepších hráčů její historie.

Z:34 REC:10-15-3 OG:96 PR:3,40 %ÚS:89,5 SO:

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – Palát, B. Point, Kučerov – J. T. Miller, T. Johnson, Conacher – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Wilcox) – Guhle, Ristolainen, Scandella, C. Nelson, Beaulieu, Falk – A. Nylander, R. O'Reilly, S. Reinhart – S. Wilson, Eichel, Okposo – Rodrigues, Mittelstadt, Pominville – Nolan, Jo. Larsson, Baptiste.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Frederick L'Ecuyer – Tim Nowak, Bevan Mills.
Příjemnou hokejovou noc! Utkání mezi Lightning a Sabres začne za necelou půlhodinu.

8. Buffalo Sabres – 80 záp., 191:269, 62 B
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování NHL! Dnešní program nejlepší hokejové ligy světa nabízí celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat divizní duel mezi Tampou Bay Lightning a Buffalem Sabres. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.