NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Winnipeg - 1. dubna 2018   01:00

Winnipeg
28:30' Morrissey  (Ehlers, Trouba) • 29:40' Byfuglien  (Wheeler, Stastny) • 37:24' Copp  (Lowry, B. Tanev)
Toronto
McElhinney (Andersen) – N. Zajcev, Dermott, Rielly, Gardiner, R. Polák, Hainsey – Matthews, Marner, Kapanen – W. Nylander, Co. Brown, Hyman – Kadri, Bozak, Komarov – Plekanec, Marleau, J. van Riemsdyk.
Winnipeg
Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien, T. Myers, Chiarot, Morrow, Trouba, Morrissey – Hendricks, Wheeler, Stastny – Little, Perreault, Lowry – Scheifele, Armia, Copp – Ehlers, Connor, B. Tanev.

58:53'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Ron Hainsey – 2 min., držení).
58:53'
Hainsey propadl na útočné modré a pomocí faulu zastavil pronikajícího Coppa.
58:46'
Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před Masona.
58:17'
Morrisseymu se nepodařilo vyhodit a Leafs mohou stále kombinovat v útočném pásmu.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:22'
Domácí hrají bez brankáře! Hyman si říkal o přihrávku mezi kruhy, ale ta skončila sražena hráči Jets.
56:42'
Hainsey se úspěšně zbavil svého pronásledovatele, ale krátce po jeho rozehrávce se domácí dostali opět do nesnází.
56:13'
Laxní rozehrávku Toronta mohl z pravého křídla potrestat Laine, který se ke koncovce ale nedostal.
56:00'
Domácí Leafs jsou opět vyhnáni až na vlastní polovinu.
55:14'
Pohotový zákrok McElhinneyho! Ten špičkou betonu zastavil střelu zápěstím soupeře, načež ještě drží naději Toronta na zdramatizování zápasu.
54:11'
V obranné třetině si Myers dovolil kličku, čímž se zbavil dvou dotírajících hráčů. Vše zakončil střelou, kterou McElhinney bez problému zachytil.
53:40'
Jets se dalším vyhozením obloučkem na pár vteřin osvobozují z tlaku Leafs.
53:07'
Kadri po vybojovaní kotouče adresoval přihrávku na útočnou modrou, kde ale obránci Toronta přeskočil puk čepel hole.
52:08'
Po prudkém pasu pálil z vrchu pravého kruhu napřažený Gardiner, jehož tvrdý projektil vytěsnil mimo tyče Mason.
51:43'
Pozorný Mason si pohlídal přihrávku z pravého rohu a po zachycení kotouče přerušuje hru.
51:27'
Marner střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před levou tyčí, ale tam se k dorážce nikdo neměl.
50:48'
Tvrdá střela Gardinera od modré čáry neprošla. Po zblokované střele hosté stihnou vystřídat.
50:20'
Po zmatcích v brankovišti domácích se obranní čtyřka Jets osvobozuje.
49:48'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mathieu Perreault.
48:53'
Nahození ze střední třetiny Mason přikryl pod svou lapačku.
47:18'
Polák se snažil uklidnit hru v obranné třetině, ale krátce na to ho vyrušil napadající Scheifele, kterého český bek poslal drobným háčkem k ledu.
46:09'
Odražený puk po střele z levé strany došel přímo na čepel Gardinera, který z pravého kruhu poslal puk pouze do výstroje Masona.
44:13'
Mezi kruhy se dostal ke střele po rychlé kombinaci Connor, jehož pokus srazil mimo tři tyče bránící Nylander.
43:21'
Tanev mezi kruhy úspěšně zastavil Marnerovu střelu. Hra pokračuje ve střední třetině.
42:02'
Po přechodu do útočného pásma zkusil své štěstí z pravého křídla Laine, který ale minul branku soupeře.
40:50'
Odpískané postavení mimo hru zastavilo útočnou akci Jets.
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
V útočném pásmu se Scheifelle dlouho neudržel. Leafs velmi rychle poslali hru do střední třetiny.
37:24'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hráči Jets navyšují stav vedení na rozdíl dvou branek! Zpoza branky Lowry našel před pravou tyčí postaveného ANDREWA COPPA, který pohotovou střelou bez přípravy poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Adam Lowry a Brandon Tanev.
36:46'
Zpoza branky se snažil dostat do před brankového prostoru Bozak, jehož koncovka na Masona ale neprošla.
36:26'
Domácí poslali hru do střední třetiny, kde se kotouče ujal Morrissey. Ten vzápětí poslal hru zpět za branku McElhinneyho.
35:58'
Rielly uklidňuje hru za vlastní brankou. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.
35:27'
Z rychlého protiútoku mohl zakončovat z prostoru mezi kruhy Byfuglien, kterému ale střela příliš nesedla a hra tak pokračuje v levém rohu.
33:00'
Střela Zajceva z vrchu mezikruží zapadla přímo do Masonovy lapačky.
32:03'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., hákování).
29:40'
Hosté otáčí stav utkání ve svůj prospěch! V početní výhodě Wheeler posunul hru na modrou čáru, kde DUSTIN BYFUGLIEN nic nevymýšlel a tak jeho jednoduché nahození zaplulo přímo do levého řůžku McElhinneyho branky. Asistence: Blake Wheeler a Paul Stastny.
29:17'
Polák svou aktivitou nahrál pár cenných vteřin na polovině soupeře.
28:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., krosček).
28:47'
Po Wheelerově střele z mezikruží následuje krátká komerční přestávka.
28:30'
Je srovnáno! Po vytažení hry na modrou čáru se měl ke střele JOSH MORRISSEY, jehož střelu od modré čáry McElhinney vůbec neviděl a s kotoučem letícím do jeho protipohybu nemohl nic dělat. Asistence: Nikolaj Ehlers a Jacob Trouba.
28:06'
Útočící Stastny pouze prodloužil hru na Zajceva, který nepovedeným vyhozením pozval soupeře do útočné třetiny.
26:52'
Nečekaná příležitost Jets! Po střele Morrisseye od modré čáry skončil kotouč mezi kruhy sražen těsně vedle branky, kde se nikdo neměl k potřebné dorážce.
Wheller posunul hru na Connora, který z pravého křídla nenašel cestu k brance Leafs.
25:17'
Lowry po zachycení kotouče vystartoval do útočné třetiny, kde se měl ke koncovce po krátké kombinaci Copp, jehož střelu ze střední vzdálenosti anuloval pozorný McElhinney.
24:33'
Po řadě soubojů o kotouče se hra přesouvá ze strany na stranu. Žádný z týmů se nemá k vážnější šanci.
23:37'
Nylander pod tlakem nahodil puk do útočného pásma. Tam se ho ale ujali hráči Jets, kteří vzápětí otáčejí hru na polovinu Leafs.
22:02'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají stav utkání! Po rychlé kombinaci se dostal ke kotouči Matthews, jenž střílenou přihrávkou našel před pravou tyčí postaveného PATRICKA MARLEAUA. Ten pouze nastavil svou čepel hole, čímž nasměroval kotouč za záda brankáře Hellebuycka. Asistence: Auston Matthews a Jake Gardiner.
21:49'
Na modré čáře Nylander zastavil prudké vyhození hostí.
21:42'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 2 min., držení).
21:19'
Riemsdyk s Bozakem udrželi hru v útočném pásmu. Navíc si domácí celek vybojoval přesilovou hru.
20:48'
Nylander po objetí branky našel Zajceva na vrchu pravého kruhu, odkud obránce Toronta nastřelil pouze výstroj Masona.
20:01'
20:00'
19:40'
Ke konci úvodní periody je nebezpečnější Toronto, ale ani to nestačí na změnu skóre.
19:10'
Brown dorážel z bezprostřední blízkosti, Mason nedovolil změnu skóre a kotouč za svá záda nepustil.
17:59'
Lowry pálil z otočky, kotouč se k brance ale nedostal, jelikož byl zblokován a McElhinney tak mohl zůstat v klidu.
17:03'
Winnipeg je poslední minuty více u puku, zatím tuto převahu v první gól nepřetavil.
15:27'
Střela Laineho jen těsně minula levou tyč.
14:32'
Po řadě nepřesností mění puk majitele poměrně často, hra se dlouho nezastavila.
13:34'
Hosté vedou na střely 6:5, na změnu skóre zatím žádný projektil nebyl dostatečně přesný.
11:50'
Marleau s Marnerem ujížděli ve dvou vstříc dvěma bránícím hráčům, jejich počínání ovšem museli pozastavit, jelikož by nejspíš nemělo kladného účinku.
11:03'
O kotouč nyní probíhá bitva ve středním pásmu, úspěšnější v tomto souboji jsou hráči Toronta.
10:02'
Stastny se snažil prokličkovat až k domácí svatyni, jeho pokus nebyl úspěšný.
08:40'
Tyč po střele jednoho z hráčů Toronta zachránila hostující celek před první brankou.
08:21'
Jeden z hostujících hráčů teď lehl před puk, který mířil do útočné třetiny.
07:01'
06:33'
Ehlers měl možnost zakončovat, ale ideální šanci prováhal.
06:31'
05:20'
Hraje se ve čtyřech mužích na obou stranách.
05:01'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).
05:00'
Wheeler střelou ze zápěstí mířil na branku, McElhinney opět pohotově zasáhl.
04:51'
Byfuglien vyzkoušel pozornost McElhinneya, ten je připraven a nepřipouští změnu skóre.
04:31'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Kasperi Kapanen – 2 min., hákování).
04:10'
Trouba se vřítil do útočného pásma jako neřízená střela, rozhodčí správně viděli nedovolený zákrok na jeho osobu a po právu vylučují.
03:39'
Hra se po třech minutách přerušuje, Scheifele si nepohlídal ofsajdové postavení.
03:05'
Kadri tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, ta se za brankovou čáru nedostala.
01:58'
Hraje se už delší dobu bez přerušení, na puku jsou aktuálně domácí hráči.
00:40'
Do první veliké šance v zápasu se dostal Matthews, trefil pouze dobře stojícího Masona
00:05'
Úvodní buly vyhráli hráči Winnipegu, kteří ovšem poslal puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
00:01'

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – N. Zajcev, Dermott, C. Carrick, Rielly, Gardiner, R. Polák, Hainsey – Matthews, Marner, Kapanen – W. Nylander, A. Johnsson, Co. Brown – Leivo, Hyman, Kadri – Bozak, M. Martin, Komarov – Plekanec, D. Moore, Marleau – J. van Riemsdyk.

Winnipeg Jets: S. Mason (Hellebuyck) – Enström, Byfuglien, T. Myers, D. Kulikov, Chiarot, Morrow, Trouba, Poolman, Morrissey – Hendricks, Wheeler, Stastny – Little, Matthias, Perreault – Lowry, Scheifele, Armia – Daňo, Copp, Ehlers – Connor..
Winnipeg Jets

Na stejné pozici je také Winnipeg, který v sedmasedmdesáti zápasech vybojoval sto čtyři bodů. Na sedmou výhru v řadě Jets nedosáhli, když na ledě Blackhawks padli vysokým rozdílem 6:2. Dokáže Winnipeg ukončit sérii čtyř proher na ledě soupeře právě v Air Canada?
Toronto Maple Leafs

S jistou účastí playoff nastoupí proti Jets rozjeté Toronto, které je se sto jedna body na třetí příčce Východní konference.. Leafs z posledních deseti zápasů prohrálo pouze třikrát a po výhře 4:5 na ledě Islanders se vrátí zpět do Air Canada Centre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.