NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Arizona - 8. března 2018   04:08

Arizona
18:20' Keller  (Perlini, Stepan) • 59:02' Stepan  (Keller, Perlini)
Vancouver
Markström (A. Nilsson) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, Gudbranson – Leipsic, Horvat, Virtanen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), J. Jokinen – D. Archibald, B. Sutter (A), Motte – Goldobin, Gagner, Boucher.
Skilliter, Kowal – Devorski,, Heyer
Rogers Arena, Vancouver
Arizona
Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson (A), Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton (A), L. Schenn – Perlini, Stepan, Keller – Domi, Dvorak, Fischer – Pánik, Dauphin, J. Archibald – Martinook, Richardson (A), Cousins.

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně ve Vancouveru sledovalo 17 742 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou.

3. Derek Stepan (ARI) 1+1
Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství se nakonec raduje Arizona. Hosté byli po celý zápas střelecky aktivnější, tudíž bychom mohli říct, že se jednalo o zasloužený zisk dvou bodů. Úvodní branka přišla v 19. minutě, kdy se prosadil Clayton Keller, nicméně Vancouveru se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat. Jedinou branku domácích totiž v čase 19:44 obstaral Jussi Jokinen. Následně se dlouho čekalo na nějaké výraznější šance. Ve druhé části sice Arizona třikrát trefila tyč, ale rozhodnutí muselo přijít až v závěru utkání. Keller kotouč posunul mezi kruhy a 58 vteřin před koncem se rychlou střelou trefil hostující Derek Stepan. Kojoti tedy pokračují v dobrých výkonech.

Střely na bránu

Vancouver – 17
Arizona – 34
59:43'
Domácí pochopitelně zareagovali odvoláním brankáře, avšak před chvílí se dokonce vhazovalo až u brány Jacoba Markströma.
59:02'
Arizona právě vstřelila branku!
Velká rána pro domácí. Hned po vhazování šel kotouč ke Kellerovi, jenž si vyjel k modré čáře a následně přihrávkou mezi kruhy oslovil DEREKA STEPANA. Zkušený útočník na nic nečekal a rychlou střelou nad rameno gólmana překonal bezmocného Markströma. Asistence: Clayton Keller, Brendan Perlini.
58:55'
Arizona využila nepovedeného střídání Kosatek a rychle obsadila útočné pásmo. Zatím je to bez zakončení.
58:08'
Domácí očividně nechtějí prodloužení a snaží se rozhodnout. Zatím však narážejí na pozorného Kuempera.
57:36'
Leipsic si to neohroženě namířil mezi obránce Arizony a ze středu útočného pásma rychle vypálil. Kuemper byl připraven.
56:57'
Pokus o založení útoku Arizony byl v pohodě odražen. Kotouč se nedostal ani k útočné modré čáře hostujícího celku.
56:24'
Zpětná bekhendová přihrávka se dostala před bránu Darcyho Kuempera. Tam však nebyl nikdo z domácích hráčů.
55:46'
Vůbec se celky nedostávají do šancí. Pomalu ale jistě spějeme do prodloužení.
55:09'
Vancouver se vymanil z obranného pásma a snaží se kombinovat v neutrální zóně.
54:22'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Také počet zakončení se trochu zvýšil, nicméně stále se nejedná o velké šance.
53:29'
Jedovatá střela zpoza obránce šla opět jen do Markströma. Vancouver hru přenáší aspoň do středního pásma.
52:59'
Markström měl nyní menší problémy, když mu z výstroje vypadl kotouč a div, že si to puk nenamířil zpět do brankoviště.
52:36'
Arizona nenašla cestu k ohrožení Jacoba Markströma. Dvorak proto volí nahození za domácího gólmana.
51:59'
Po přerušení je tady komerční přestávka.
51:42'
Ne a ne se celky dostat do potřebného tlaku. Kromě důrazného hitu na Chychruna už se několik desítek vteřin neudálo prakticky nic zajímavého.
50:51'
Nyní už se domácí pro změnu usazují v útočném pásmu. Uvidíme, zda si vypracují šanci na vstřelení vedoucí branky.
49:43'
Zatímco se Vancouver brání před svým gólmanem, fanoušci Kosatek se pokoušejí založit mexickou vlnu. Ani jedna z těchto snah zatím není příliš úspěšná.
49:02'
Po dlouhé době se v útočném pásmu usadila také Arizona. Výsledná střela Ekmana-Larssona letěla pouze doprostřed brány.
47:54'
Šikovnou nabídku od modré čáry nyní tečoval Gagner. Usměrnění zády k bráně však mířilo pouze do Kuemperova betonu.
47:20'
Nakonec Kuemper čelil dvěma střelám od pravého kruhu, ale s oběma pokusy si hostující gólman bezpečně poradil.
46:48'
Vancouver se snaží kombinovat v útočném pásmu. Cestu k ohrožení Kuempera však momentálně nenachází.
46:09'
Znovu je k vidění velké množství nepřesností na obou stranách. Po další je tady komerční přestávka.
45:06'
Až nyní to vypadalo nadějně. Po přihrávce zprava se kotouč dostal k dobře postavenému Mottemu. Jeho zakončení do odkryté brány však zablokovala hokejka bránícího hráče.
44:47'
Nadále se ani jeden z celků nemůže dostat k pořádnému zakončení. Opravdu je patrné, že sledujeme utkání dvou nejhorších týmů západní konference.
44:14'
Nepovedená pasáž končí ofsajdem domácího celku.
42:54'
Domácí se ubránili ofenzívě Arizony, nicméně kotouč jde znovu pouze k obráncům hostujícího celku. Ti tak mohou opětovně rozehrávat.
42:06'
Dobrou přihrávku na pravý kruh obdržel Sam Gagner. Jenže mezi betony Kuempera nebyla dostatečně velká skulina.
41:52'
Po souboji v rohu kluziště se kotouč od Hjalmarssonovy hokejky odrazil do ochranné sítě. Tady se klidně mohlo sáhnout k dvouminutovému vyloučení.
41:34'
40:56'
40:41'
Po nahození od modré čáry přišla dorážka z bezprostřední blízkosti. Proti inkasování byl Markströmův pravým beton.
40:19'
Benoit Pouliot se výborně vložil do zakončení jednoho ze soupeřů. Střela byla sražena do ochranné sítě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:52.
Také druhá perioda zápasu je minulostí. Střelecky aktivnější byli znovu hokejisté Arizony, nicméně i ti se tentokrát nedostali nad deset střel za třetinu. Týmy dlouho nenacházely cestu k pořádnému ohrožení gólmanů, přičemž když už se to povedlo, nastřelili hokejisté Arizony tyč. Za domácí spálil největší šanci Virtanen, jenž netrefil prázdnou bránu.

Vancouver – 11
Arizona – 24
40:00'
39:58'
Hosté ještě podnikli rychlý výpad, avšak Keller zdálky vypálil pouze do lapačky Markströma.
39:34'
Jenže přesilová hra Vancouveru je brzy u konce. Henrik Sedin (VAN) si pomohl hákováním.
38:56'
Akce Arizony zastavena vyloučením. Nick Cousins (ARI) je potrestán za vysokou hůl.
38:12'
Znovu dobré obranné zákroky na obou stranách. Kotouč se sice nakonec zjevil u Suttera, ale jeho slabou střelu z dálky si Kuemper pohlídal.
37:30'
Založení útoku se nepovedlo ani domácím. Kotouč se zjevil na střídačce Kojotů.
36:56'
Ani teď se Kojotům nepodařilo založení útoku. Nahození šlo jen k zadnímu mantinelu a poté se stalo kořistí domácí defenzívy.
36:25'
Nepovedený přechod do útočného pásma v podání Arizony. Hra je přerušena, následuje buly ve středovém kruhu.
35:46'
S blížícím se závěrem druhé třetiny se Vancouver téměř nedostává k ohrožení Kuempera. Arizona má více ze hry.
35:11'
Jednoduchý zákrok pro Markströma, kterého střelou z levého kruhu prověřil Dauphin. Vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.
34:42'
Keller rozvážně dostal kotouč do útočného pásma. Jenže poté u mantinelu upadl.
34:18'
Arizona má v posledních minutách více ze hry a častěji se tlačí do útoku. Nyní jsme ale znovu sledovali pouze zakončení do pozorného Markströma.
33:08'
Perlini si to zleva namířil přímo na Markströmovu bránu. Švédský gólman si ale se zakončením na vzdálenější tyč poradil a následná dorážka nebyla povedená.
32:33'
Brad Richardson dostal výbornou přihrávku mezi kruhy a rázem byl sám před domácím brankářem. Toho však potřetí ve této periodě zachránila tyč!
32:11'
Přesto se Arizona nadále drží v útočném pásmu. Chybí však střelba.
31:26'
Zleva šel kotouč před Markströma. Jenže na Dauphinovu nabídku nikdo z hostů nedosáhl.
30:56'
Ani ze strany Kojotů však nesledujeme nějakou úžasnou podívanou. Nepovedená rozehrávka znamená ztrátu kotouče.
30:18'
Keller měl dost prostoru u levého kruhu. Jenže rychlou střelu poslal pouze nad břevno Markströmovy brány.
29:45'
Marně se Vancouver dvakrát pokusil o rozehrávku. V obou případech kotouč skončil v moci hostujících obránců.
28:46'
Až nyní jsme se dočkali znovu něčeho zajímavějšího. Nahození jednoho z hostů skončilo na konstrukci brány!
28:06'
Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž. Hraje se především ve středu hřiště a ani jeden z celků se nedostává k ohrožení soupeřova brankáře.
26:39'
Znovu poměrně pohodový zákrok pro Markströma. Přichází komerční přestávka.
26:15'
Kojoti dobře kombinují před bránou Jacoba Markströma. Zatím však obstarali jen další zakončení mířící doprostřed brány.
25:40'
Daniel Sedin si našel prostor na pravé straně, ale nahozením poslal kotouč jen do náruče pozorného Kuempera.
24:49'
A na druhé straně zvoní po rychlé střele z pravého kruhu tyč! Markström se za pukem pouze ohlédl.
24:07'
Neskutečné! Díky dobrému napadání se Vancouver dostal ke kotouči, Leipsic z mezikruží přihrával Virtanenovi, ale ten trochu ze strany netrefil prázdnou bránu.
23:36'
Stepan se dobře postavil rozehrávajícímu hráči, nicméně poté si to namířil do útočného pásma. Keller vjel do ofsajdu.
23:27'
Nepřekoná. Přechod do útočného pásma Arizony byl totiž hodně pomalý a ve výsledku znamenal ofsajd.
22:56'
Znovu se v úvodu třetiny nepřerušuje. Uvidíme, zda se překoná dnešní rekord necelých sedmi minut bez hvizdu.
22:23'
Práci měl už i Jacob Markström. Rychlé zakončení zleva se mu odrazilo od betonu.
21:51'
Další podobný pokus jako byl ten Leipsicův. Tentokrát se ze stejné pozice netrefil Jussi Jokinen.
20:52'
Vancouver se dostal do přečíslení tří na dva. Jenže Leipsic z pravého kruhu nevypálil přesně a svižné zakončení tak prolétlo pouze vedle Kuemperovy brány.
20:36'
Samotný začátek druhé třetiny je z obou stran opatrný. Týmy se po přestávce prezentují vlažným pohybem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:02.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí. Výrazně střelecky aktivnější byla Arizona, která se navíc v závěru třetiny dostala do vedení. Dvojnásobnoou přesilovou hru sice Kojoti nevyužili, nicméně osm vteřin po návratu Daniela Sedina se přeci jenom prosadil Clayton Keller. Zdálo se tedy, že Arizona ovládne první třetinu, avšak proti byl Jussi Jokinen, který se v ponechané výhodě prosadil 16 vteřin před koncem třetiny. Uvidíme, s čím týmy přijdou v druhé části.

Vancouver – 7
Arizona – 16
20:00'
19:44'
Vancouver právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Zdlouhavá kombinace při hře 6 na 5 nakonec vyústila v bleskovou souhru domácích. Kotouč šel od modré čáry ke Gagnerovi, jenž puk rychle posunul na Leipsica. Ten se nacházel vedle brány, ale přihrávkou oslovil skvěle postaveného JUSSIHO JOKINENA. Finský útočník střílel z předbrankového prostoru mimo dosah Darcyho Kuempera. Asistence: Brendan Leipsic, Sam Gagner.
19:02'
Vancouver má výhodu! Jeden z hostů se při napadání provinil hákováním.
18:20'
Daniel Sedin už se sice vrátil na led, ale o osm vteřin později domácí inkasují. Markström nejprve zaznamenal fantastický zákrok proti Perlinimu, avšak kotouč se odrazil jen pod sedícího Edlera. Toho využil CLAYTON KELLER, jenž puk dorazil za nic netušícího gólmana. Asistence: Brendan Perlini, Derek Stepan.
17:16'
Domácí šli málem do vedení! Ve dvojnásobném oslabení totiž Edler zablokoval střelu od modré čáry a dopředu tak mohl postupovat Sutter. Jeho bekhendové zakončení zacinkalo o tyčku, vypadalo to na úvodní gól. Nicméně po kontrole u videa bylo zjištěn, že puk nepřekročil brankovou čáru.
16:56'
Arizona je nastěhována v útočném pásmu. Proti trojici bránících hráčů však zatím jen kombinuje.
16:42'
Velká nepříjemnost pro Canucks. Darren Archibald (VAN) si při napadání nepočínal ideálně a ve výsledku se prezentoval podražením.
16:12'
První vyloučení zápasu. Daniel Sedin (VAN) při návratu zatáhl za záchrannou brzdu a dostává dvouminutová trest za hákování.
15:23'
Jeden z domácích se šikovně uvolňoval u levého kruhu. Kličkovaná však dospěla pouze ke ztrátě kotouče.
15:08'
Perlini se výborně vložil do rozehrávky Vancouveru, nicméně poté už na svou dobrou práci nedokázal navázat zajímavějším zakončením.
14:10'
Naprosto v pohodě si Markström poradil s nahozením z levé strany. Následuje komerční přestávka.
13:42'
Kuemper v pohodě vyřešil jedno nevýrazné nahození. Nyní už dopředu chvátají hokejisté Arizony.
13:33'
Edler nyní neměl podporu spoluhráčů a tak kotouč pouze nahodil k zadnímu mantinelu. Přeci jenom se ale Vancouver dostává do kombinace v útočném pásmu.
12:57'
Další útok Arizony táhl Josh Archibald. Jeho střela se pouze odrazila od pravého betonu domácího gólmana.
12:28'
Do velmi dobré střelecké pozice si sjel Stepan. Hostující forvard si na levém kruhu počkal na Perliniho přihrávku, ale pak vypálil lehce nad břevno brány Jacoba Markströma.
11:49'
Vancouver se usadil v útočném pásmu. Jenže kromě nepřesného nahození od modré čáry se nedostal k ohrožení Darcyho Kuempera.
11:03'
Dobrý tlak do brankoviště Jacoba Markströma. Po nahození se u švédského gólmana zjevil Cousins i Martinook, avšak ani jeden z nich kotouč neprotlačil za levý beton.
10:37'
Dozadu teď zabral Derek Stepan, který se jako první dostal k vyhozenému kotouči. Icing Vancouveru!
09:51'
Na druhé straně jsme byli svědky razantní střely z levého kruhu. Kotouč však prolétl vedle vzdálenější tyče Kuemperovy brány.
09:36'
Richard Pánik byl prvmí u nahozeného kotouče, nicméně od zadního mantinelu se nedokázal vytočit do střelecké pozice.
08:58'
Hodně dlouho už se Vancouver nedostal k ohrožení Darcyho Kuempera. Kombinace domácího mužstva výrazně skřípe a jen zřídka se podaří překonat střední pásmo.
08:22'
Vancouver kotouč vyhazuje až ke Kuemperovi. Zakázané uvolnění to ale nebude, neboť hostující gólman musí z brány a rozehrávat.
07:40'
Velmi kvalitní zpětnou přihrávku na pravé straně útočného pásma teď obdržel Dauphin. Útočník Arizony se pokusil o rychlé zakončení, nicméně defenzíva domácích mu to výrazně znepříjemnila.
06:59'
A vzápětí další přerušení. Hlavní rozhodčí se do hry vložil poté, co Markström zlikvidoval rychlou střelu po buly na levém kruhu. Navíc je tady komerční přestávka.
06:56'
Je tady první přerušení. Po necelých sedmi minutách přichází zakázané uvolněné Vancouveru.
06:28'
Vancouver se zatím ne a ne usadit v útočném pásmu. Menší problém s obsazením předbrankového prostoru má Arizona, která ale nadále čeká na větší šanci.
05:36'
Luke Schenn si z pozici obránce sjel blíže k bráně. Jeho sražené střela z vrcholu pravého kruhu šla několik decimetrů vedle Makströmovy brány.
05:22'
Opět kralovaly defenzívy a po dobrém obranném zákroku hostů dochází ke střídání obou celků.
04:56'
Znovu je kotouč v blízkosti Markströma. plynulosti hry teď přispívá fakt, že se ještě nepřerušovalo.
03:57'
Arizona sevřela soupeře. Jenže nakonec přišlo jen nahození od modré čáry, které se od klubka hráčů odrazilo do rohu.
03:18'
Hra se poměrně rychle přesouvá ze strany na stranu. Nějaké zajímavější střelecké příležitosti však nepřícházejí.
02:32'
Na druhé straně se v dnešním utkání uvedl Richard Pánik. Slovenský forvard otřel střelu o chrániče obránce, tudíž se kotouč vychýlil ze ideálního směru.
01:46'
Jussi Jokinen byl teď úplně sám před bránou Darcyho Kuempera. Jenže střela mu nesedla ideálně a hostující gólman stačil zareagovat.
01:11'
Za Del Zottovým nahozením od červené čáry se šikovně tlačil Bo Horvat. Přes pozornou defenzívu se však mladý útočník Vancouveru nedostal ke kotouči.
00:26'
Ani jeden z celků při úvodní ofenzívě příliš nepochodil. Kotouč je u Markströmovy brány, ale nikdo z hostů není ve střelecké pozici.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, Gudbranson – Leipsic, Horvat, Virtanen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), J. Jokinen – Archibald, B. Sutter (A), Motte – Goldobin, Gagner, Boucher.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson (A), Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton (A), L. Schenn – Perlini, Stepan, Keller – Domi, Dvorak, Fischer – Pánik, Dauphin, Archibald – Martinook, Richardson (A), Cousins.

Rozhodčí: Skilliter, Kowal – Devorski,, Heyer.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Vancouver Canucks

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Richard Pánik
KANADSKÉ BODOVÁNÍ TÝMŮ

Hráčským statistikám domácího celku vévodí Brock Boeser, jenž dosud vstřelil 29 branek a k tomu přidal 26 asistencí. Za ním jsou pak bratři Sedinové. Daniel má 46 kanadských bodů, Henrik třiačtyřicet.

V týmu Arizony je králem kanadského bodování Clayton Keller. Američan totiž dosud zaznamenal 17 branek a 29 asistencí. Druhý Derek Stepan je na skóre 11+30 a třetí Oliver Ekman-Larsson má 9 gólů s 24 asistencemi.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemné zápasy z letošní a minulé sezóny jsou mírně nakloněny na stranu Vancouveru. Z posledních sedmi duelů těchto týmů vyhrál Vancouver ve čtyřech případech, přičemž na Arizonu spadají tři vítězství. Naposledy se týmy střetly v únoru letošního roku, přičemž Kosatky na ledě Kojotů zvítězily 3:1
ZÁKLADNÍ INFORMACE K ZÁPASU

Dnešní utkání bude duelem týmů, které se rozhodně nepodívají do play-off. Vancouver je po 65 utkáních na předposlední příčce Západní konference, Arizona je na tom ještě hůře, když dosud vybojovala pouhých 51 bodů. Oba celky jsou navíc na západě týmy, které střílejí nejméně branek a naopak jich hodně dostávají. Jen Edmonton inkasoval více gólů (219) než Vancouver (217) s Arizonou (213).

Problémem domácích je navíc v posledních týdnech velká marodka. Zatímco Arizona se může spolehnout na plnou sestavu, Vancouver postrádá Taneva, Mikael Granlunda, Gaunceho, Erikssona, Dorsetta, Bärtschiho a nejnověji i Brocka Boesera. To je výrazný zásah do soupisky týmu, jenž na domácím ledě vyhrál jen 12 ze 33 zápasů.

Arizona hraje v posledních utkáních výborně, když prohrála jen ve třech z deseti zápasů, nicméně střelecky to stále není ideální. Šestkrát z těchto utkáních totiž Kojoti vstřelili pouze dvě a méně branek. Navíc většinu zápasu odehráli na svém ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.