NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : San Jose - 5. prosince 2017   01:00

Washington
Washington
16:49' Smith-Pelly (Carlson, Beagle) • 27:11' Ovečkin  • 39:12' Connolly (Ovečkin, Kuzněcov) • 51:36' J. Vrána (T. Wilson, Orlov)

Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) (1 + 0, 4 střely na branku, čas na ledě 14:13)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 17:32)
Střely na branku v zápase

Washington Capitals: 29

San Jose Sharks: 25
Máme za sebou zajímavé utkání, které nakonec přineslo až nečekaně hodně emocí. V první polovině zápasu nepadl ani na jedné straně žádný trest, zato ve druhé půlce jich přišlo požehnaně. Viděli jsme dvě nefalšované bitky a další strkanice, za něž padaly trestné minuty. Washington Capitals po zásluze vítězí 4:1, ač dlouho nebyli lepším týmem na ledě. Postupně ale dokázali hru Sharks vyrovnat a hlavně využít své šance, což se San Jose vůbec nedařilo. Domácí využili dvě přesilovky, jednu z nich mimochodem český útočník Jakub Vrána. Žraloci si tedy na výhru musejí počkat minimálně do dalšího klání. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:56'
Tak přeci jen ještě jeden trest. Hostující Dillon si musí jít už jen symbolicky sednout na dvě minuty za sekání.
59:53'
Ještě jeden Grubauerův zákrok, nic dalšího už se ale asi nestane. Sice došlo k menší strkanici, nicméně tentokrát to nebude tak horké jako dříve ve třetí třetině.
59:02'
Ještě se bude na závěr jednou vylučovat. Jay Beagle inkasuje dvě minuty za hrubost, stejně jako Timo Meier. Budeme tedy sledovat hru ve čtyřech proti čtyřem.
59:02'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu. Je jasné, že tenhle zápas Washington Capitals dotáhnou do vítězného konce. Martin Jones musel podržet puk na brankovišti.
58:20'
Vyhozený puk do středního pásma zachytil Eller, který zkoušel najít Kuzněcova. Druhý jmenovaný forvard ale těsně minul kotouč na pravém kruhu.
57:48'
Jde vidět, že už se spíše jen dohrává. San Jose sice ještě vyvíjí útočné akce, ale jen symbolicky. Grubauer v pohodě vyrazil pravým betonem nahození Jannika Hansena.
57:08'
Na druhé straně pokus o únik v podání Alexandra Ovečkina, avšak neúspěšný. Na poslední chvíli ho u mantinel zastavil bránící hokejista San Jose.
56:46'
Žraloci vyhráli vhazování v útočném pásmu, sami si ale zkomplikovali situaci na modré čáře, takže se vůbec nedostali k zakončení.
56:32'
Střela Pavelskiho končí v lapačce Philippa Grubauera a my tu máme ještě poslední komerční přestávku zápasu.
56:08'
Hosté jsou v plném počtu, moc času na vylepšení výsledku už jim ale nezbývá. Teď by hosté potřebovali hodně velké štěstí, aby se zápasem něco udělali.
55:44'
Už jen poslední vteřinky, za chvilku se vyloučení Dillon vrátí do hry a San Jose Sharks budou kompletní.
55:18'
V oslabení si Sharks dnes vedou tak dobře jako obvykle, už v něm dvakrát inkasovali. Tentokrát ale dobře hlídají obrannou modrou čáru.
54:41'
Kuzněcov se dostal do velké šance, když se sám protáhl až před brankoviště. Gólman Jones jeho příležitost na poslední chvíli zastavil betonem.
54:15'
Couture a Hertl se postarali o vyhození kotouče do středního pásma. Takový styl hokeje nyní bude Capitals stačit, domácí samozřejmě nemají kam spěchat.
53:51'
Téměř do poloviny zápasu jsme čekali na první vyloučení, ale teď jich sledujeme požehnaně. Znovu si bude muset jít sednou hokejista Sharks, konkrétně Brenden Dillon za faul loktem na Vránu.
53:45'
Tentokrát hosté početní nevýhodu ustáli, Washington ale ještě pokračuje v tlaku. Například Niskanen měl dobrou šanci, ale minul.
51:36'
Ve stejném čase dostává Justin Braun dvě minuty za hákování, takže San Jose Sharks půjdou znovu do oslabení.
51:36'
Washington právě vstřelil branku!
Tohle bylo střídání, na které může být český útočník JAKUB VRÁNA pyšný. Mladík washingtonského tým nejdříve pro Capitals získal útočné pásmo, když tam s přehledem zavezl puk. Jeho spoluhráči potom odvedli velmi dobrou práci při důrazu na brankovišti. Právě díky tomu se pak dostal kotouč Vránovi na hokejku před skoro odkryté zařízení, které už mladík z České republiky neměl problém trefit. San Jose prohrává o tři zásahy a vypadá to, že Washington má závěr duelu pod kontrolou. Asistence: Tom Wilson, Dmitrij Orlov.
50:58'
San Jose vyhazuje přes všechny čáry a může na led poslat čerstvé síly. Do návratu vyloučeného hráče Sharks zbývá už jen necelá minuta.
50:36'
Kuzněcov našel na levém kruhu volného Ovečkina, ruský kanonýr se ale ze svého oblíbeného místa tentokrát prosadit nedokázal.
50:10'
Oshieho střela minula branku, potom ještě přišla dorážka domácího hráče. Ale Martin Jones zavčas utěsnil volnou mezírku u levé tyče.
49:38'
A máme tu další šarvátku. Tentokrát se do sebe pustili Chiasson a Goodrow. Také oni dostanou tresty po pěti minutách. Navíc k tomu si půjde sednout za dvě minuty za vysokou hůl právě Goodrow. Takže je z toho přesilovka pro Capitals.
49:08'
Znovu stejná situace. Než aby Washington narychlo rozehrával puk přes střední pásmo, raději jej ještě vrátí zpátky do obrany a počká, až se otevře více prostoru.
48:35'
Sharks si nedali pozor na brusle při přechodu dobré čáry, čároví rozhodčí správně viděli, že se dostali do postavení mimo hru. Sledujeme poslední dobou hodně kouskovanou hru.
48:13'
Po delší době Washington operuje s pukem v útočném pásmu. Jones se musel blýsknout zákrokem levým betonem proti Ellerovi, aby zabránil čtvrtému inkasování.
47:48'
Washington si dal záležet s rozehrávkou, nakonec získal útočné pásmo. Ale to takovým způsobem, že Martin Jones zachytil nahození z dálky do lapačky a přerušil hru.
47:20'
Dvojice hráčů San Jose za klecí Grubauera neuspěla, se vším si sám poradil Chiasson, který kotouč poslal dostatečně daleko.
46:55'
Tomáš Hertl mířil za pukem do levého rohu, kde byl nakonec jako první. Jenže nikdo další z formace mu nepomohl, aby mohla akce San Jose pokračovat k zakončení.
46:40'
Nahození Orlova Martin Jones raději schoval do lapačky a přerušil hru, nic nechtěl riskovat. Je tu první komerční přestávka třetího dějství.
46:05'
San Jose je nadále aktivnější, točí soupeře kolem jeho branky. Ale hosté by potřebovali více střílet, zatím si spíše přihrávají kolem mantinelů.
45:33'
Zakázané uvolnění Washingtonu, i když se to domácím fanouškům moc nelíbí. Hra tak zůstane i nadále před zraky gólmana Capitals.
45:17'
Už se znovu hraje v pěti mužích na obou stranách, při menším počtu hokejistů na ledě se tedy nikdo neprosadil.
44:43'
Výborná práce Philippa Grubauera, který nadvakrát zastavil veliké možnosti Sharks. Pokaždé jen se štěstím, ale i tak si zasloužil potlesk od zaplněné haly.
44:26'
Vlasic zkusil založit rychlou akci pro San Jose, ale puk mu vůbec nesedl dobře na hokejku.
43:50'
Washington pochopitelně nikam nespěchá. Má na hokejkách náskok dvou branek a jsou to Sharks, kdo bude muset začít více riskovat a otevírat zadní vrátka.
43:16'
Dnes poprvé sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Martin Jones si připsal zásah ho statistik poté, co ho z levého kruhu prověřil Orlov.
43:05'
Je to tak. Jak Brooks Orpik, tak Timo Meier dostávají dvě minuty za hrubost a budou si muset posedět na trestné lavici. Začínám se nám mezi mantinely docela přiostřovat.
43:05'
Málem došlo k další rvačce, Orpik po vyhrocené situaci před brankovištěm skočil po hostujícím Meierovi. Uvidíme, zda se bude znovu vylučovat.
42:53'
Už se pokračuje a Tomáš Hertl zakončoval po ledě z otočky. Jeho pokus ale Grubauera nepřekvapil, dobře na puk viděl.
42:14'
Au, au, au, toto muselo bolet. Až z opakovaného záběru jde vidět, že Joe Thornton narazil Oshieho hlavou na mantinel. Oshie se dnes podruhé ocitl v hodně zdravotně nepříjemné situaci.
42:14'
Nejdříve šance pro Ovečkina, potom se do sebe pěstmi pustili domácí Wilson a hostující Thornton. Byla to docela rychlá bitka, oba dostanou větší trest po pěti minutách. Nejspíše šlo o reakci za zákrok Thorntona po nějaké z předchozích situací. Vítězem rvačky jasně Wilson.
41:48'
Už se snažil v pravém rohu útočného pásma Goodrow, ale dvojice bránících hokejistů Capitals byla proti, aby se dostal do nějaké větší šance.
41:23'
San Jose Sharks jsou kompletní a mohou se začít snažit hrát za vyrovnáním. Času mají stále dost, každopádně potřebují nějaké šance.
41:06'
Už jen poslední okamžiky do návratu O'Regana na ledovou plochu.
40:35'
San Jose ale velmi pohotově vyhazuje, zatím domácím nedovoluje prostor a čas, který by vedl ke čtvrtému puku v Jonesově síti.
40:08'
Washington vyhrál vhazování ve středovém kruhu a snaží se co nejdříve dostat do útočného pásma, aby mohl zahrozit na závěr přesilovky.
40:01'
Zanedlouho začne třetí třetina utkání. Dokáží ještě Sharks s výsledkem něco udělat?
Střely na branku po dvou třetinách

Washington Capitals: 17

San Jose Sharks: 15
Sledovali jsme hodně zajímavou druhou třetinu a především její závěr, kdy dlouho nebylo jasno, zda rozhodčí uznají třetí trefu Capitals. Nakonec ji ale uznali a Washington vede před poslední dvacetiminutovkou poměrem 3:1. Domácí využili hned svou první početní výhodu, na startu třetí části bude pokračovat další jejich přesilovka. Uvidíme, jak zareagují Sharks.
40:00'
39:25'
Je tu navíc další trest pro hosty. O'Regan inkasuje dvě minuty za zdržování hry a Capitals tedy hned mají další šanci využít početní výhodu.
39:12'
Domácí mančaft využívá přesilovou hru, rozhodčí po kontrole na videu potvrzují, že BRETT CONNOLLY zakončením bekhendem z prostoru před brankovištěm trefil přesně. Čas se bude muset posunovat o pár vteřin zpátky, protože ještě nějakou dobu po Connollyho trefě pokračovala hra bez přerušení. To už ale bude pouze otázka formality. Každopádně kvůli tomu následovalo krátké zdržení. Sharks ještě reklamovali, zda nedošlo k postavení mimo hru, ale gól, opět po kontrole na videu, platí. Asistence: Alexandr Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov.
39:06'
Tohle byla jasná branka, Washington půjde do vedení 3:1.
39:06'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Domácí trefili dvakrát tyčku a je možné, že jednou z toho puk přešel až za čáru. Rozhodčí to pojede zkontrolovat na video.
38:44'
První střela domácího obránce orazítkovala pouze zadním mantinel, potom už hosté znovu v pohodě vyhodili. Capitals by se potřebovali lépe usadit v pásmu.
38:13'
San Jose ovšem vyhrálo buly u své klece a hned na počátku početní nevýhody se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
38:00'
Je tu první možnost v přesilovce také pro domácí mužstvo. Obránce Sharks Dillon inkasuje menší trest za vysokou hůl a bude doufat, že jeho tým v oslabení nedostane gól.
37:35'
San Jose ovšem pokračuje v aktivní hře také při plném počtu hráčů na ledě. Sice zatím beze střely, ale nepříjemně napadá v útočné třetině.
37:06'
Washington je kompletní a první početní nevýhodu zvládl bez větších potíží. Nyní už se domácí parta může znovu soustředit na hru směrem dopředu.
36:34'
T. J. Oshie ale zamířil do kabiny, nejspíš na kontrolu případného otřesu mozku. A nebo kvůli jiným zdravotním komplikacím, to teprve uvidíme.
36:34'
Už je ale Oshie na nohou v vypadá to, že bude v pořádku.
36:34'
To není hezký pohled pro domácí fanoušky. T. J. Oshie zůstal po střetu ležet u mantinelu a dlouho se sám nezvedá. Teď musí střídačka Capitals doufat, že bude jedna z jejích opor v pořádku.
36:25'
Joe Thornton zavezl na závěr přesilovky puk do útočného pásma, ale velmi rychle o něj zase přišel. Vypadá to, že Capitals oslabení zvládnou bez inkasování.
36:05'
Puk vytečovaný mimo hrací plochu přes mantinel, oba týmy mají při přerušení prostor vystřídat.
35:48'
Polovina z početní výhody Sharks je pryč, ale hosté ještě zůstávají v útočném pásmu. Tentokrát zakončoval z úhlu Kevin Labanc.
35:10'
Hosté začali přesilovku velmi dobře, O'Regan hned trefil tyčku a málem následovala další dorážka. Moc nechybělo a mohlo být ve Washingtonu srovnáno.
34:43'
A máme tu také konečně první vyloučení zápasu. Přesilovou hru si zahrají San Jose Sharks, protože Jevgenij Kuzněcov dostává dvě minuty za zdržování hry. Vyhodil kotouč bez teče přes mantinel.
34:43'
Ve stejném čase je tu ještě jedna komerční přestávka, po jejím konci budeme pokračovat ve zbytku prostředního dějství.
34:43'
Znovu přerušená hra, kotouč totiž skončil sražený mezi diváky.
34:28'
Kevin Labanc v dobré šanci. Mohl ještě nahrávat na spoluhráče na levém kruhu, nakonec volil zakončení po ledě. To ale dobře vylehl jeden z bránících hokejistů Capitals.
33:45'
Washington teď není tak přesný ve svých rozehrávkách jako na začátku druhé třetiny. Je vidět, že kontaktní branka San Jose po psychické stránce pomohla.
33:24'
Jannik Hansen a jeho zajímavá střela po úniku po pravé straně. Gólman Washingtonu ji ale v pohodě vyrazil nad sebe a zachránil svůj tým.
32:40'
Boyd se snažil hledat obránce připraveného zakončovat. Nakonec pálil Eller a Martin Jones měl co dělat, aby puk zavčas zkrotil.
31:32'
San Jose právě vstřelilo branku!
Brzy po druhé brance Washingtonu tu máme snížení ze strany Sharks. Poměrně nečekaná trefa, protože domácí neměli doposud problémy s bráněním prostoru před svým brankářem. Teď měli ale svým způsobem i smůlu. Obránce hostů Justin Braun totiž nahodil kotouč od modré čáry, netrefil ale přesně. Puk se ovšem od zadního mantinelu odrazil zpátky před brankoviště, kde čekal dorážku připravený forvard TIMO MEIER. Krásně nabral touš na hokejku a pověsil jej do horní poloviny klece Philippa Grubauera. Průběh mače bude zase o něco zajímavější. Asistence: Justin Braun.
31:09'
Nahození Justina Brauna ze středního pásma nikam nevedlo, obránce Sharks poslal puk pouze na hokejky soupeře.
30:38'
Ryanova dobrá střela hned po vyhraném vhazování, domácí zařízení ale netrefila. Potom ještě dobrá Hertlova šance, ten však po ledě napálil jen beton soupeřova gólmana.
30:26'
Hansen hledal před brankou volného Karlssona, ale místo toho Grubauer v pohodě přerušil hru. Budeme pokračovat, a to hned po konci komerční pauzy.
29:40'
Beagle nahazoval puk za branku, kde čekal Chiasson. Druhý jmenovaný domácí hráč už ale nedokázal vykličkovat dvojici soupeřů, která ho velmi důrazně o kotouč připravila.
29:16'
Hra přerušena, San Jose Sharks se totiž dostali do postavení mimo hru. Ani v tomto případě nevypadal hostující přechod do útočné třetiny nejlépe.
28:45'
Ani jedna strana na nic nečeká, hraje se hodně útočný hokej, což je dobře pro fanoušky. Stále však čekáme na úvodní vyloučení duelu.
28:06'
Těsně minul tři červené tyče také Logan Couture. Potom na druhé stran hrací plochy John Carlson napálil tyčku branku San Jose. Hosté měli štěstí, mohlo to být už o tři zásahy.
27:45'
Grubauer ale musí také dávat pozor. Vyzkoušel ho totiž z levého kruhu Brent Burns. Ten ale nemířil vůbec přesně.
27:11'
Chyby dnes Capitals velmi rychle trestají a tady je další důkaz. San Jose Sharks sice byli v útočném pásmu a vypadalo to, že pošlou další střelu na branku. Jenže místo toho na modré čáře chybovali, čehož využil kapitán Washingtonu ALEXANDR OVEČKIN. Ruský kanonýr vyrazil do samostatného úniku, dojel až k brance Martina Jonese. Načež krásným bekhendem pověsil puk do sítě. Jedná se o dvacátý Ovečkinův gól sezóny, v tuto chvíli vede střelecké tabulky NHL. Bez asistence.
26:58'
Goodrow v nadějné pozici u pravého mantinelu ztratil kotouč, na druhou stranu se pak vydal Ovečkin.
26:18'
San Jose ve středním pásmu dobře vystihlo rozehrávku soupeře, jenže jeho formace už byla na ledě moc dlouho na to, aby založila nebezpečnou protiakci.
25:41'
Sörensen vyzkoušel vypálit z dálky, jeho pokus ještě tečoval Ward. I tak šel ale kotouč mimo brankoviště, gólman Washingtonu mohl zůstat naprosto v klidu.
25:26'
Po individuální akci Justina Brauna Grubauer raději přerušil hru, aby uklidnil situaci kolem své branky a zabránil dalším potenciálním dorážkám.
25:04'
Hra přerušena ve středním pásmu, nejspíš kvůli přihrávce rukou.
24:55'
Couture nenápadně zakončil z otočky po ledě, na poslední chvíli jeho pokus zastavila obrana Washingtonu. Pak ještě hosté zůstali v útočném pásmu.
24:26'
Nadějné Ryanovo nahození, navíc před brankovištěm ještě čekal Kevin Labanc. Ale San Jose zatím nemá v zakončení dostatek štěstí.
23:58'
Goodrow neměl od modré útočné čáry komu přihrát, tak aspoň zkusil nenápadné nahození. Ale vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
23:25'
Grubauer vyjel z klec, aby pomohl Capitals s rozehrávkou. To se mu docela povedlo, Washington i přesto ještě zůstává s kotoučem na vlastní polovině.
22:46'
Tierney neměl ve středním pásmu moc času, a tak jen nahodil puk co nejdál dopředu. Tam už ale nečekal najetý žádný hostující hokejista.
22:16'
Bäckström zkusil prostrčit puk na volného Wilsona mezi kruhy, jenže druhý zmíněný hokejista Capitals nebyl dostatečně rychlý. Potom i tak Martin Jones přerušil hru.
21:40'
Ani domácím se ale nedaří přechod do útočného pásma. Zkoušel to Niskanen, ale někdo v bílém trikotu mu zavčas vypíchl kotouč z hokejky.
21:15'
Ani teď nebyla rozehrávka kalifornského týmu vůbec přesná, nahozený puk někdo z hráčů Capitals vytečoval mezi diváky. Další buly, tentokrát ve středním pásmu.
21:01'
Hosté zbytečně uspěchali rozehrávku, skončila až na zakázaném uvolnění a hra se tak vrací do jejich třetiny.
20:30'
Couture a Hertl se snažili získat šanci pro San Jose, ale nepovedlo se jim zpoza branky dostat puk do zakončení. Pak už znovu rozehrávali domácí hokejisté.
20:10'
Tentokrát si na prvním buly třetiny vedl lépe Washington. Jeho obránce hned nahodili puk k zadnímu mantinelu.
20:01'
Blíží se začátek prostředního dějství. Uvidíme v něm více branek než v úvodní třetině?
Střely na branku po první třetině

Washington Capitals: 10

San Jose Sharks: 7
To je z první třetiny vše. Sledovali jsme docela vyrovnaný hokej, šance byly k vidění na obou stranách kluziště. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl ale více práce hostující Martin Jones, i proto nakonec právě on inkasoval. Devante Smith-Pelly tečoval nahození obránce Carlsona a Capitals šli do vedení. Uvidíme, co nabídne další perioda.
20:00'
19:53'
Philipp Grubauer pro jistotu zachytil nahození z dálky do lapačky a zajistil ještě jedno vhazování před tím, než půjdou celky do kabin.
19:44'
Ještě jedno přerušení, tentokrát kvůli hostujícím ofsajdu. Už bude do konce úvodního dějství maximálně na jednu či dvě střely.
19:28'
Orlov rozehrával zpoza svého zařízení, jeho spoluhráči z útoku ale vepředu chybovali. Na hranici útočného pásma se totiž dostali do postavení mimo hru.
19:06'
Začala poslední minuta první třetiny. San Jose sice dostalo puk do útočného pásma, ale k nějaké kombinaci se vůbec nedostalo.
18:35'
Jsou tu navíc další domácí šance. Jones zasahoval po nahození Niskanena a zase mohl být rád, že před ním puk ještě neskočil.
16:49'
Domácímu celku se zlepšená hra v posledních momentech vyplatila. Capitals dokázali na nějaký čas otupit aktivní hru San Jose a sami se pustili do útočných akcí. Tentokrát od modré čáry nahazoval puk nenápadně obránce John Carlson. Bylo jasné, že jeho pokus sám o sobě Jonese překvapit nemůže. Když ale těsně před brankovištěm změnil dráhu letu kotouče DEVANTE SMITH-PELLY, mohla se Capital One Arena dnes poprvé zaradovat. Gólman Sharks nestihl reagovat. Washington jde tedy na konci úvodní dějství do trháku. Asistence: John Carlson, Jay Beagle.
16:33'
Po delší době v útočném pásmu Žraloci, avšak jen na okamžik, vzápětí o něj zase přišli.
15:52'
Další Ovečkinova střela, tentokrát z jeho oblíbeného místa na levém kruhu. Nedokázal si ale touš ideálně zpracovat a rána bez přípravy trefila pouze připraveného gólmana hostů.
15:15'
Jones musel dokonce vyjet rozehrávat z branky ven, protože proti němu mířil Ovečkin. Kdyby domácí kakonýr dojel kotouč jako první, tak jsou z toho pro Jonese velké trable.
14:57'
Vhazovat se bude opět před zraky brankáře San Jose Sharks.
14:48'
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a Carlson se málem dostal do šance. Stejně tak Kuzněcov. Nakonec Jones pro jistotu přerušil hru.
14:36'
Eller zakončil z dálky, spíše aby získal útočné pásmo pro svůj výběr. Jones ale musel dávat pozor, aby před ním puk nepříjemně neposkočil. Ještě jedna komerční přestávka v tomto dějství.
14:07'
Na druhé straně průnik Jannika Hansena po pravém mantinelu, dánský forvard ale neměl komu nahrávat, takže celá hostující akce docela brzy skončila.
13:35'
Nicklas Bäckström zkoušel hledal spoluhráče volného u levé tyče Jonesovy branky, jenže netrefil jeho hokejku přesně. To bylo trošku štěstí pro San Jose.
13:08'
Vlasicovi nesedl puk na hokejku u modré čáry, když se bek Sharks snažil zakončovat z otočky. Poslal ho jen za branku Washingtonu.
12:25'
Orpik pouze nahodil k zadnímu mantinelu, protože na lepší přechod jeho tým neměl čas. Wilson pak získal útočné pásmo pro Capitals, avšak jen na okamžik.
11:57'
Už to vypadalo, že Kuzněcov projde sám mezi třemi bílými dresy, nakonec ale mezi kruhy o kotouč přišel. Kdyby ne, má Martin Jones pořádné komplikace.
11:37'
Postavení mimo hru v podání San Jose Sharks, po další komerční pauze se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
11:10'
San Jose vyřešilo situaci dva na dva docela dobře, Labancovu střelu ještě dorážel Couture. Kanadskému útočníkovi chyběl jen kousek, aby přehodil Grubauerův beton.
10:39'
Nahození tentokrát v podání obránce Washingtonu, až k brance ovšem nedoletělo. Capitals aspoň mají prostor ke střídání formací.
09:56'
Smith-Pelly hledal od levého mantinelu naslepo najetého Chiassona. Málem ho našel, chybělo pár centimetrů. Jako první se ale ke kotouči stejně dostala obrana kalifornského celku.
09:16'
Zatím to nevypadá, že bychom se v nejbližší době měli dočkat úvodního gólu. Oba týmy jsou směrem do obrany hodně zodpovědné.
08:30'
Další Burnsova střela od modré čáry. Nebyla moc nebezpečná, ale na dorážku na brankovišti čekal Joel Ward, který jen těsně promáchnul před polovinou odkryté klece.
08:06'
Tomáš Hertl doloval puk za klecí Capitals, tam proti němu ale byli dva hokejisté v červených dresech, takže neměl moc velkou naději na úspěch.
07:28'
San Jose si docela dobře vede také na buly, proto se snadněji dostává do útočného pásma. Washington většinu přechodů zkouší na dlouhé rozehrávky přes střední pásmo.
07:19'
Následuje první komerční přestávka utkání, za pár okamžiků pokračujeme.
07:00'
Máme tu další zakázané uvolnění Capitals, následuje vhazování před zraky Philippa Grubauera.
06:40'
Timo Meier přenechával puk k zadnímu mantinelu Thorntonovi, druhý jmenovaný pak chtěl objet branku a překvapit gólmana Capitals. Ale nedokázal to.
05:58'
Nádherný individuální průnik Ovečkina po levé straně, obhodil si ukázkově obránce San Jose. Zakončení mu ale nevyšlo, minul o kousek horní tyčku.
05:43'
Burnsovo nahození nebylo špatné, urostlý bek ale potřeboval, aby ho ještě někdo tečoval. K čemuž nedošlo, takže Grubauer v pohodě přerušil hru.
05:24'
Martin Jones má první větší práci a hned to byla tutovka pro domácí mužstvo. Český útočník Jakub Vrána zůstal nikým nehlídaný před brankovištěm, jen tak tak, že ho gólman Sharks zastavil a přerušil hru.
05:12'
Znovu technická nepřesnost domácích, tentokrát se jedná o zakázané uvolnění.
04:52'
Velmi dobrá práce čtvrté útočné formace San Jose, která vyhrála buly v útočném pásmu a začala solidně kombinovat. Na zakončení to ale ani v tomto případě nestačilo.
04:35'
Na druhé straně se do šance na levé straně tlačil Alexandr Ovečkin, jeho finální nahrávka ale nedopadla moc dobře.
04:20'
Chris Tierney měl dobře najetu na levém kruhu. Když potom útočník Žraloků zakončoval tahem, hodně přestřelil a jeho pokus poskočil do ochranné sítě.
04:09'
Domácímu týmu je odpískána přihrávka rukou, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
03:57'
Washington dělá chyby v rozehrávce u vlastní klece, to by ho mohlo velmi brzy mrzet.
03:26'
Stále ještě rozhodčí nemuseli přerušovat. Capitals sice vyhodili přes všechny čáry, ale s tečí, takže správně nebylo pískáno zakázané uvolnění.
02:55'
Hosté přišli o výhodu útočné třetiny, avšak ne na dlouho. Sotva stihli Sharks dostřídat, hned puk zavezli zpátky před Grubauera.
02:28'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení, což ovšem nevede k nějaké vážnější šanci nebo většímu počtu střel na branku.
02:00'
Také Joe Pavelski to zkoušel sám, avšak pouze z dálky od modré čáry. Když zakončil, někdo v červeném trikotu jeho pokus zblokoval.
01:30'
Burns zkusil dlouhou nahrávku ze středního pásma na Labanca, útočník San Jose ale neobdržel kotouč na hůl přesně a brzy o něj přišel.
01:06'
Martin Jones sice musí dávat pozor, co se kolem jeho klece, ale zatím na nějak vůbec nemíří střelecké pokusy soupeře.
00:43'
Connollyho nahození k zadnímu mantinelu žádný z hokejistů Capitals nedojel jako první, a tak mohli znovu rozehrávat Sharks.
00:07'
Na úvodním vhazováním zápasu si lépe vedli San Jose Sharks. Když se ale snažili dostat do útočného pásma, zastavuje je postavení mimo hru.
00:01'
Už si jen poslechneme hymnu a vše bude připraveno k úvodnímu buly.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Orpik, Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Bowey – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Boyd, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, J. Ryan, DeMelo – Meier, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – Sörensen, Tierney, J. Ward – Goodrow, O'Regan, Hansen..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat souboj týmů z opačných konferencí. Poprvé v sezóně na sebe narazí Washington Capitals a San Jose Sharks.

Jakub Vrána (WSH) (7 + 4)
Tomáš Hertl (SJS) (5 + 9)
Předchozí vzájemné utkání

Letos na sebe týmy narazí poprvé, naposledy se utkaly ještě v rámci minulé základní části. V březnu 2017 San Jose Sharks doma přivítali Washington Capitals a porazili je 4:2.
WASHINGTON CAPITALS

Capitals v posledních letech prosluli jako tým, který sice velmi dobře hraje v základní části, ale vůbec se mu nedaří v play-off. Byli jsme je zvyklí vídat na vrcholku Metropolitní divize i celé NHL, letos ale dochází k menší změně. Aspoň prozatím. Tým v létě opustily některé důležité opory, na umístění v tabulce to je okamžitě znát. Washingtonu nyní náleží pátá divizní příčka, avšak pouhý bod na čtvrté New York Islanders. Navíc ani na první místo to výběr z hlavního města USA nemá příliš daleko (4 body). Herní forma party kolem Alexandra Ovečkina je velmi podobná jako u San Jose. Z minulých tří střetnutí dva vyhrála. Na konci listopadu předčila Toronto Maples Leafs (4:2), potom sice padla s Los Angeles Kings (2:5), ale fanouškům spravila náladu vítězstvím 4:3 nad Columbusem. Capitals hrají pět domácích klání po sobě, dvě z nich už mají za sebou, po odjezdu San Jose přivítají ještě Chicago Blackhawks a New York Rangers.

Kanadské bodování Washingtonu táhne dvojice Rusů. Tím prvním je Jevgenij Kuzněcov (9 + 20), druhým známý kanonýr Alexandr Ovečkin (19 + 7), jednoznačně nejlepší střelec svého týmu. Ale daří se také T. J. Oshiemu (10 + 13) nebo Nicklasi Backströmovi (3 + 17). Brankovišti vládne Braden Holtby, který letos vyjel už k dvaceti mačům.
SAN JOSE SHARKS

Hodně zajímavá je i nadále situace v tabulce Pacifické divize. Týmy na jejím třetím až pátém místě jsou na tom velmi podobně, přičemž třetí příčku hájí San Jose Sharks. Žraloci mají na dosah (o 3 body) také druhou pozici, ale budou muset uhrát více výher po sobě, pokud jo chtějí atakovat. Kalifornský celek zažívá poslední dobou proměnlivé výsledky, ale dva z předešlých tří duelů dotáhl do vítězného konce. Vyzrál na Philadelphia Flyers (3:1) i Florida Panthers (2:1), předtím si na domácím ledě smlsl také na rozjetých Winnipeg Jets (4:0). Žraloci ovšem minule nestačili na Tampu Bay, v jejíž hale padli 2:5. Nadále platí, že San Jose patří mezi nejlépe bránící mančafty v NHL, takže jej ani nemusí mrzet, že tolik gólů nestřílí. Dnešní zápas v hlavním městě Spojených států bude pro Sharks poslední z tripu po východním pobřeží USA, potom se hokejisté v tyrkysových dresech vrátí na tři utkání zpátky pod střechu SAP Center.

Statistiky San Jose vede i nadále kanadský útočník Logan Couture (13 + 8), kterého doplňují Joe Thornton (4 + 2), český šikula Tomáš Hertl (5 + 9) nebo kapitán Joe Pavelski (5 + 8). Většinu duelů odchytal Martin Jones, ale při pohledu na průměrně obdržených branek je na to o něco lépe jeho kolega Aaron Dell.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.