NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Kings - 10. března 2019   02:00

Arizona
Arizona
07:23' Dvorak (Chychrun, Keller) • 09:30' Grabner (Ekman-Larsson) • 50:28' Dvorak (Goligoski, Keller) • 55:34' Grabner
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
Kings
Kings
14:48' Kempe  (Doughty) • 43:44' Grundström  (Forbort, Doughty)
Arizona
Chmielewski, Nicholson – Murphy, Shewchyk
Gila River Arena, Glendale
14 976 diváků
Kings
J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Walker, Phaneuf, Roy, LaDue – Iafallo (C), Kopitar, D. Brown – Leipsic (A), J. Carter, Kovalčuk – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, Lewis, Brodzinski.

Hity: 30:34.
Arizona se může radovat ze zisku dvou bodů, ale byl to pro ní možná těžší zápas, než její hráči čekali. Domácí se sice dostali do vedení 2:0 po brankách Christiana Dvoraka v přesilové hře a trefě v oslabení z hole Michaela Grabnera. Jenž ještě v první třetině přišlo snížení zásluhou Adriana Kempeho. Ve druhé části se nic závratného nestalo a tak přišla na řadu třetí třetina. V ní vyrovnal svým prvním gólem v NHL Carl Grundström. Kings v tu chvíli byli lepší, ale Christian Dvorak a po něm Michael Grabner dokázali vstřelit své druhé branky a rozhodli tak o vítězství Arizony 4:2.

Po statistickém ohlédnutí to bude ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:32'
Christian Dvorak už útočil na hattrick, ale Dustin Brown mu na poslední chvíli zabránil ve skórování.
59:00'
Kings to zkoušejí i v oslabení bez gólmana.
58:14'
Nakonec se u levé tyče hostující branky zjevil Richard Pánik. Ten ale nedokázal přehodit kotouč přes Campbellův beton.
57:38'
A Coyotes se také nikam neženou. Jsou usazeni v útočném pásmu, ale hrají hlavně na jistotu.
56:30'
Pro Arizonu se závěr zápasu začíná vyvíjet velice dobře. Pokud v přesilové hře nebudou skórovat, zahrají si ji až do konce zápasu. Domácí tak mohou hrát v naprostém klidu, jelikož mají v zádech dvoubrankový náskok.
56:14'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).
55:34'
Arizona právě vstřelila branku!
Další tvrdý hit pro Kings. Hosté ztratili kotouč na útočné modré, kde se ho chopil MICHAEL GRABNER. Ten poté pláchl všem a jel sám na branku. Svůj nájezd proměnil jistým bekhendovým blafákem a také on zapisuje svou druhou branku v dnešním duelu.
Bez asistence.
54:39'
A Los Angeles se čas rychle krátí. Zbývá něco málo přes pět minut. Teď získali útočnou třetinu po střele od modré čáry. Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
53:34'
Z největších problémů se Coyotes dostali. Na chvilku se mohou uklidnit a hrát si s pukem na svých holích.
52:23'
Ale hosté se se současným skóre nechtějí spokojit a po krátkém výpadku už jsou opět u puku a v útočném pásmu. Jejich obléhání je ale zatím bez střelby.
51:20'
Arizonu jako by polili živou vodou. Najednou je jich plný led a těsně po vstřelené brance jsou všude dřív.
50:28'
Tak to je velký šok pro Kings! Arizona totiž jde opět do vedení a postaral se o to dnes svým druhým gólem CHRISTIAN DVORAK. Od modré pálil Alex Goligoski, ale trefil pouze bránícího hráče. Z pod něj si ale vytáhl puk prvně jmenovaný, přehodil si ho na forhend a dával prakticky do prázdné branky.
Asistence: Alex Goligoski, Clayton Keller.
49:00'
Los Angeles bylo blízko vedoucí brance! Přečíslení dvou na jednoho sehráli hosté výborně, ale Kuemper předvedl perfektní zákrok a poté ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců.
48:16'
Ve třetí třetině už Kings vyslali třináct střel na branku! Arizona pouhé tři.
48:03'
Drew Doughty se dostal před všechny svoje parťáky a vyzkoušel Kuempera. Ten se potřetí v utkání překonat nenechal.
46:39'
Od modré nahazoval kotouč před branku Derek Forbort. Hned dvakrát vznikla před Kuemperem trma vrma, která však končí včasným zásahem domácích obránců.
45:23'
Arizona by měla dnes bezpodmínečně vyhrát, jelikož se jí postup do play off opět o něco více zkomplikuje. Už je také opět nastěhovaná v útočném pásmu.
43:44'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Přeci jenom máme vyrovnáno! Od modré pálil Drew Doughty. Od něj se dostal kotouč k Dereku Forbortovi, který už byl v dobré šanci v pravém kruhu. Jenže Darcy Kuemper jeho střelu vyrazil ke CARLU GRUNDSTRÖMOVI, jenž si kotouč přikopl a následně poslal do odkryté klece. Pro mladého Švéda jde o jeho první zápas v NHL, ve kterém zapisuje také svou první branku!
Asistence: Derek Forbort, Drew Doughty.
43:37'
Los Angeles se dostalo na chvíli do útočného pásma. Ale Kuemper se vrhl po kotouči a uklidnil hru a s tím i svůj tým.
42:50'
A po necelých třech minutách mohla Arizona odskočit. Alex Galchenyuk si nabruslil kolem pravého mantinelu, přesprintoval soupeře, položil si Campbella, ale v závěrečné fázi ho nedokázal přehodit.
41:50'
Hra nám momentálně létá nahoru dolu a oba týmy jsou namotivovány do třetí třetiny. Snad podobné tempo vydrží.
40:30'
Rozehrála se nám poslední třetina dnešního zápasu a první střelu si na své konto připsal Christian Dvorak, střelec dnešní první branky.

Hity: 19:26.
Je za námi čtyřicet minut dnešního duelu a Arizona stále vede o jednu branku. V prostřední části jsme nesledovali příliš pohledný hokej a tak se není čemu divit, že se skóre nepohnulo ani na jednu stranu. Uvidíme, zda se obrázek hry změní v poslední třetině.
40:00'
39:10'
Alec Martinez vypálil tvrdě od modré a před Kuemperem bylo hned několik hráčů. O nikoho se ale touš neotřel a skóre se tak nemění.
38:47'
Po menším závaru se vhazovalo po levici Kuempera. Domácí se ale rychle osvobozují.
37:32'
Od modré pálil Ekman-Larsson a jeho pokus tečoval před Campbellem Cousins, ovšem mimo.
36:22'
Druhá třetina se nám pomalu blíží ke svému konci a stále jsme v ní neviděli žádnou extra pohlednou akci.
35:21'
Další útočné snažení Arizony končí na holi Grabnera, který vjel do útočného pásma později, než jeho spoluhráč a odpískán tak je ofsajd.
34:33'
Pár nepřesných střel teď bylo k vidění na obou stranách. Žádná z nich však nestála za větší zmínku.
33:04'
32:25'
Arizoně se druhá přesilovka dnešního dne příliš nedaří. LA se brání na výbornou.
31:04'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., sekání).
30:27'
Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny a tu začali dvěma střelami domácí hráči. Campbell byl pozorný.
29:44'
Christian Fischer se tak dlouho rozmýšlel, kterému ze svých spoluhráčů přihraje, až to vzal na sebe. Campbell skryl jeho pokus ve své výstroji.
28:55'
Oba týmy momentálně poměrně dobře brání a až na jednu větší šanci Arizony jsme nic víc neviděli.
27:37'
Od modré vystrašil Kuempera Paul LaDue. Jenže domácí gólman si nakonec poradil i s jeho pokusem a Arizona je tak stále o branku vpředu.
26:24'
Arizona mohla opět odskočit na rozdíl dvou branek. Clayton Keller se z ničeho nic ocitl za obranou hostů, ale tváří v tvář Campbellovi neuspěl s bekhendovým blafákem.
25:31'
Krásný diagonální pas od Alexe Goligoskiho na Lawsona Crouse. Ten se opřel to střely bez přípravy a nechal vyniknout Jacka Campbella.
24:46'
Fanoušky v aréně se snažil zvednout ze sedadel kapitán Ekman-Larsson. Jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.
24:22'
Spoustu nepřesností ale sledujeme také na druhé straně. Ve druhé třetině nám celkové tempo trošku opadlo.
23:08'
Hosté jsou v prostřední dvacetiminutovce zatím aktivnější. Ale sráží je zbytečné chyby ve finální fázi.
22:03'
Poprvé se ve druhé třetině musel činit Kuemper. Od modré pálil Dion Phaneuf, ale domácí gólman byl úspěšnější.
21:29'
Matt Roy chtěl pokračovat v útočném snažení svého celku. Zastavuje ho ale hvizd čárového a ofsajd.
20:40'
I první vhazování ve druhé třetině vyhráli hosté. Dostali si i do útočného pásma, kde nepředvedli vůbec nic.

Hity: 10:13.
Je za námi první část mezi Arizonou a Los Angeles. Domácí mohou být spokojenější, jelikož vedou 2:1. Ani jedna branka nepadla při pěti hráčích na obou stranách. Nejprve se v přesilovce trefil Christian Dvorak, na něj v oslabení navázal Michael Grabner a skóre korigoval při hře ve čtyřech Adrian Kempe. Sledujeme zatím vyrovnaný hokej a uvidíme, co nám přinese další třetina.
20:00'
19:53'
V posledních sekundách první třetiny se ještě dostal ke střele Jonny Brodzinski, ale trefil pouze dobře postaveného Kuempera.
18:58'
Jeden z hostujících hráčů vyzkoušel pozornost Kuempera. Střela byla ale lehoučká, domácí gólman ji utopil v lapačce a následně ihned rozehrál.
17:20'
Mohlo to být o dvě branky, ale Campbell předvedl výborný zákrok. Clayton Keller byl nalezen přes celou šířku pásma, střílel z první do odkryté branky, ale hostující gólman se roztáhl a levým betonem zachránil svůj tým.
16:51'
Do útočného pásma si to po pravém mantinelu namířil Trevor Lewis, který zkoušel štěstí bekhendem. K jeho smůle neuspěl.
15:53'
Oba týmy v plném počtu.
14:48'
A při hře ve čtyřech tady máme snížení Kings. Puk si vzal ve vlastní obranné třetině ADRIAN KEMPE, natlačil se mezi obránce a Kuempera a nakonec propasíroval kotouč za jeho záda.
Asistence: Drew Doughty.
13:53'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Cousins – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hrubost).
13:38'
Nyní zkoušel štěstí od modré Larsson. Jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
13:32'
Naopak na druhé straně musel hasit nebezpečnou střelu Nicka Cousinse Campbell – úspěšně.
13:00'
Kings sice byli nastěhovaní v útočném pásmu, ale k žádnému vážnému ohrožení branky se nedostali.
12:25'
I na druhé straně byl brankář v permanenci. Ten však v naprostém klidu klidní hru a Arizonu čeká vhazování v obranném pásmu.
11:09'
Domácí zatím prokazují svou výbornou formu z poslední doby, když dokázali vyhrát sedm z posledních osmi zápasů. Teď se dostali k další střele, kterou vyslal Mario Kempe, Campbell tentokrát na místě.
10:24'
09:30'
Hned z protiútoku ale domácí udeřili podruhé. K vyraženému puku se dostal Oliver Ekman-Larsson, který do přečíslení dvou na jednoho poslal MICHAELA GRABNERA. Ten vzal zakončení na sebe a nedal Campbellovi šanci.
Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
09:26'
Na pravém kruhu stál dobře připravený Anže Kopitar, vyslal z první jedovku, ale Kuemper se výborně přesunul.
09:04'
Stejně jako Arizona, tak také Los Angeles rozehrálo početní výhodu na výbornou. Darcy Kuemper čelí jedné střele za druhou. Jednu z nich ale lapil do své výstroje a uklidnil hru.
08:24'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., hákování).
07:23'
Domácí využívají přesilovou hru! Nejprve CHRISTIAN DVORAK netrefil úplně prázdnou branku, ale poté tečoval bombu od modré Jakoba Chychruna a Arizona díky němu vede 1:0. Dvorak se navíc prosadil poprvé v sezoně.
Asistence: Jakob Chychrun, Clayton Keller.
06:43'
Arizona rozjela přesilovku ve velkém stylu a posílá na Campbella jednu střelu na druhou. Ten neví, kde mu hlava stojí.
06:08'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonny Brodzinski – 2 min., Podrážení).
05:52'
Coyotes mohli jít do vedení! Po pravém mantinelu si sjel Christian Dvorak. Pálil na zadní tyč a Jack Campbell koncem hole srazil jeho střelu na horní tyčku.
05:38'
Arizona teď motala hráče LA minimálně minutu v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali a nakonec se hosté dokázali osvobodit.
04:15'
Anže Kopitar to zkoušel od modré. Jeho pokus minul branku, ale hosté stále u kotouče.
03:37'
Alec Martinez hledal někoho ze svých spoluhráčů křižnou přihrávkou v útočném pásmu. Jenže domácí beci byli pozorní a kotouč vypíchli.
02:59'
Nepřesná dlouhá přihrávka jednoho z domácích obránců přeletěla celé hřiště a odpískáno tak je zakázané uvolnění.
02:18'
Do útočného pásma už se podívali také hráči Kings. Ale pouze na pár sekund. O puk v podstatě ihned přišli.
01:11'
Brad Richardson si najel za branku hostů a servíroval přihrávku mezi kruhy na Olivera Ekmana-Larssona. Ten byl ale tísněn a jeho střela tak byla zablokována.
00:35'
Hned v úvodu tu máme menší nepříjemnost pro LA. Adrian Kempe chtěl za svou brankou rychle změnit směr. To však nezvládl, padl na tyčku a celou branku posunul. Vypadá to, že Kempe bude v pořádku.
00:18'
Úvodní buly vyhráli hostující hokejisté a začínají svou akci v obranné třetině.
00:01'

Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Goligoski, Demers, Oesterle – Galchenyuk, Cousins, Fischer – Pánik, Dvorak, Keller – Grabner, Richardson (A), Hinostroza – Crouse, Kempe, J. Archibald.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Walker, Phaneuf, Roy – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Leipsic, J. Carter (A), Kovalčuk – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, Lewis, Brodzinski.

Rozhodčí: Chmielewski, Nicholson – Murphy, Shewchyk.
V dnešním nočním utkání kandsko-americké NHL proti sobě nastoupí divizní rivalové Arizona Coyotes a Los Angeles Kings.

Arizona Coyotes

Arizona je na devátém místě Západní konference a bojuje tak o play off. Na osmou Minnesotu ztrácí tři body. Sama Arizona jich posbírala 71. V Pacifické divizi je čtvrtá a v rámci celé NHL je na devatenáctém místě. Útok Arizony je hodně podprůměrný. Arizona dokázala nastřílet pouhých 175 branek, což je čtvrtý nejnižší počet. Obdržela jich 185 a to ji řadí na 25. místo celé NHL.

Coyotes mají využití přesilovek 16,8% a v celé soutěži jim patří až 23. místo. Zato oslabení mají druhé nejlepší v lize, když dokázali ubránit 85%.

Los Angeles Kings

Kings jsou v Západní konferenci na posledním patnáctém místě, když získali pouhých 56 bodů. Z boje o play off jsou tak vyřazeni. V Pacifické divizi je LA také poslední, tedy osmé. V celé lize je to pak předposlední třicáté místo.

Útok Los Angeles je žalostný. Se 157 vstřelenými brankami jsou druhým nejhorším týmem ligy. Zato obranná fáze je o poznání lepší. Jedenácté místo si zasloužili tím, že inkasovali pouze 211 gólů. Přesilové hry nejsou zrovna devízou týmu ze západního pobřeží USA. Využili jich pouze 15,4%, což je pátý nejnižší počet. V oslabení jsou na tom Kings ještě hůř. To mají druhé nejhorší s úspěšností pouze 75,5%.