NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Montreal - 28. října 2018   01:16

Boston
Boston
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
Montreal
Montreal
09:18' Gallagher  (Peca, Ouellet) • 10:39' Domi  (Drouin, Lehkonen) • 59:31' Jo. Benn  (Lehkonen)
Boston
St. Laurent, Brenk – Sericolo, Nagy
TD Garden, Boston
Montreal

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Ryan Donato (BOS) 0+0
Boston, který do tohoto střetnutí držel domácí neporazitelnost a vyhrál všechny čtyři zápasy, které se doposud v TD Garden odehrály, padl. Postarali se o to hokejisté Montrealu, kteří naopak na venkovních kluzištích zatím příliš nezářili. Dvě branky z poloviny první třetiny ale rozhodly o jejich výhře.

Zápas se možná mohl vyvíjet jinak, pokud by platila branka Ryana Donata ze druhé třetiny. Tu však rozhodčí kvůli postavení mimo hru domácích neuznali.
59:31'
Montreal právě vstřelil branku!
Tomu se říká kulečník! JORDIE BENN vyhodil kotouč ze svého pásma o pravý mantinel a puk se šťastně odrazil až do prázdné branky Bostonu! Je rozhodnuto! Asistence: Artturi Lehkonen.
59:24'
Domácí jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
58:54'
Danault se dostal s pukem až téměř k modré čáře domácích, jeho zakončení však minulo prázdnou klec Bostonu.
58:35'
Oddechový čas pro domácí.
58:35'
Konečně se podařilo domácím dostat hru před Price. Donato si vyjel zpoza branky, ale trefil jen beton soupeřova brankáře. Hra je následně přerušena.
58:20'
A ani další pokus o obsazení pásma hostí nevyšel.
58:10'
Bostonu se dlouho nedaří dostat do útoku.
57:29'
Hosté dostali hru ze svého pásma.
57:07'
Price chytá Pastrňákovu střelu a přerušuje hru.
57:01'
Boston se vrací do hry už bez brankáře Raska!
Komerční přestávka.
57:01'
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil Price, který přikryl lapačkou puk, jenž vyrazil po Moorově střele.
56:35'
Hosté dobrým napadáním ve středním pásmu šetří čas.
56:01'
Rask chtěl za brankou rozehrát, ale trefil jen Armiu. Ten se pokusil přihrát před branku, ale ke štěstí domácích kotouč neprošel.
55:26'
Boston se sice dostal do útočného pásma a bojoval o puk na mantinelu, ale víc se mu nepodařilo.
54:30'
Montreal zvládl i další oslabení a hraje v plném počtu.
54:07'
Hosté posílají puk mimo své pásmo.
54:01'
Výborná souhra českých Davidů ke gólu nevedla! Krejčí po najetí do pravého kruhu našel na ose Pastrňáka, jehož střela z první zapadla Priceovi do výstroje.
53:40'
Montreal vyhazuje.
53:18'
Marchand chtěl přihrát před brankoviště, kde byl volný Donato, ale nepodařilo se mu protlačit puk.
52:57'
Hosté dostávají puk ze svého pásma.
52:48'
Pastrňák od modré trefil lapačku Price. Donato, který se snažil o clonu, se k dorážce nedostal.
52:39'
Marchandova střela byla zblokována Bennem.
52:30'
A pomoci může přesilovka. Deslauriers se dopustil hákování.
52:20'
Nepřesná rozehrávka Montrealu ústí v zakázané uvolnění. Bostonu pomalu začíná docházet čas, ačkoliv je ho stále ještě dost na to, aby s výsledkem něco udělal.
51:58'
Přechod domácích do útoku pokazila nepřesná přihrávka na Bergeronovy paty.
51:24'
Dlouhou pasáž bez přerušení a bez šancí ukončila akce Kuralyho, který ale z bezprostřední blízkosti brankoviště poslal puk jen k Priceovi.
50:07'
Oba týmy jsou v plném počtu.
50:05'
Postavení mimo hru hostů zastavuje hru. Komerční přestávka.
49:55'
Akce Bruins ještě pokračovala, Carlo ale od modré poslal kotouč jen na Price, který přerušil hru.
49:41'
DeBrusk si najel do pravého kruhu a zkusil dobrou střelu kolem ramene Price, který puk srazil na zadní mantinel.
48:53'
A domácí se sami vyhnali z útočného pásma.
48:41'
Moore zavezl puk do útočného pásma a zpětnou přihrávkou našel Bergerona. Ten ale nenašel prostor ke střele.
48:07'
A bude se znovu vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Drouin, na druhé straně jde na dvě minuty pykat Marchand za hrubost právě proti Drouinovi. Komerční přestávka.
48:00'
Bruins hrají v plném počtu.
47:55'
Petryho střelu vyrazil Rask pouze před sebe, hosté ale ze zmatků před brankovištěm nic nevytěžili.
47:30'
Hosté se usadili v útočném pásmu.
47:10'
Montreal hraje v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka hostů.
47:06'
Zakázané uvolnění Canadiens.
46:45'
Gallagher zpoza kruhů pálil vedle.
46:30'
Hra probíhá zejména ve středním pásmu. Montreal se nikam nežene.
46:00'
Velká chyba Tukky Raska, který šel za branku rozehrát a holí podrazil napadajícího hráče soupeře. Dvě minuty pro brankáře Bostonu, které odpyká Donato. Bude se hrát ve čtyřech.
45:48'
Hosté vyhazují puk.
45:40'
Pastrňák se, stejně jako jeho spoluhráči, zatím matně snaží najít skulinku v Priceově postavení. Český forvard z levého kruhu napálil jen hostujícího brankáře, který přerušil hru.
45:10'
Donato se vydal do individuální akce a byl podražen Armiou. Boston si zahraje přesilovku.
44:58'
Tatar v obležení soupeře nakonec jen nahodil puk a odešel střídat.
44:07'
Price si stáhl do lapačky odražený puk po střele Kuralyho, která minula jeho branku.
43:15'
Gallagher se neprosadil mezi kruhy přes obránce, Kampfer jeho střelu srazil do rohu.
42:39'
Canadiens se nepřesnou rozehrávkou dopouští zakázaného uvolnění.
42:07'
Kampfer pálil od modré jen do zadního mantinelu. Price zasahovat nemusel a hosté poté vyváží puk.
41:30'
Útočné snahy obou týmů přinesly jen ztráty puku.
40:32'
Montreal se v úvodu třetí třetiny dopouští zakázaného uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:11.
Ještě v samém závěru, během poslední vteřiny, vyslal Donato střelu na Price, který ale máchl lapačkou a kotouč zastavil. Ve druhé třetině jsme tak branku neviděli. Respektive viděli, vsítil ji Donato, ale kvůli postavení mimo hru a úspěšnému zásahu hostující střídačky a zvolení pomoci videorozhodčího, nebyla uznána. Montreal tak nadále vede 2:0.
40:00'
39:49'
Krejčí jen nahodil za branku Price a domácí odešli střídat.
39:19'
Zmatky hostů v přechodu do útoku a dobrá obrana domácích vede k postavení mimo hru.
38:22'
Grzelcyk měl před sebou spoustu volného prostoru u modré čáry, ale střela mu vůbec nesedla.
37:37'
Montreal se dopouští zakázaného uvolnění. Předtím se Kuraly nadvakrát nedokázal dostat k úspěšné střele, oba jeho pokusy byly zablokovány.
36:52'
Po vhazování se k pohotové střele protlačil Peca. Rask byl připraven.
36:48'
Rask ukořistil do lapačky střelu Ouelleta od levého mantinelu.
36:17'
Hra se hodně kouskuje. Další postavení mimo hru Montrealu.
35:56'
Opět je hra přerušena. Tentokrát kvůli postavení mimo hru hostů.
35:45'
Vhazovat se bude před Pricem, Boston se zatím marně snaží najít recept na hostujícího brankáře.
34:53'
Kvůli hře vysokou holí ze strany Montrealu je hra vykázána do středního pásma. Komerční přestávka.
34:46'
Alznerův projektil zasáhl jen Raskův beton.
34:30'
Carlo je zpět na ledě.
34:08'
Ale na modré čáře výborně vypíchl domácí hokejista a poslal puk do středního pásma.
34:01'
Montreal dál drží útočné pásmo.
33:35'
Prudká rána od modré se až k Raskovi nedostala, byla sražena před brankovištěm.
33:08'
Domácí opět posílají kotouč přes všechny čáry.
32:38'
Bruins vyhazují puk.
32:30'
Canadiens si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval domácí Carlo.
31:54'
Podél mantinelu se odehrávají tuhé souboje o každý puk. To trochu zpomaluje rychlé tempo hry, které bylo v průběhu střetnutí nastaveno.
31:08'
Heinen se dostal do postavení mimo hru, což zastavilo rodící se útok domácích.
30:03'
Riellyho ránu od modré Rask ukrývá do lapačky. Komerční pauza.
29:44'
Útok domácích zastavuje postavení mimo hru.
29:34'
Hra je vykázána z útočného pásma Bostonu kvůli hře vysokou holí.
29:03'
Zakázané uvolnění Montrealu.
28:49'
Donatovu střelu Rask chytá a přerušuje hru.
28:31'
Nápor domácích, kteří po neuznané brance chtějí využít momentální převahy k platnému skórování. DeBrusk před brankovištěm ale neuspěl.
27:45'
Domácím se sice podařilo snížit brankou Ryana Donata, ten ale dostal na modré čáře přihrávku do ofsajdu. Montreal si vzal pomoc videorozhodčího, který postavení mimo hru potvrdil. Gól neplatí!
27:26'
Hra je přerušena ve středním pásmu.
26:45'
Reilly si sjel až za levý kruh, střela z ostrého úhlu ale minula svůj cíl.
26:26'
Kotouč vyletěl až do ochranné sítě za zády Price. Po vhazování je hra přerušena kvůli problémům s časomírou. Čas se musel o deset vteřin vrátit.
26:04'
Price ukryl do lapačky Nordstromovu střelu zpoza kruhů. Komerční pauza.
25:34'
Hra se rychle přesunula do obranného pásma Bruins. Rychlý kontr hostí zastavil až Rask.
25:16'
Marchand si po přechodu útočné modré doslova klekl do střely, ale puk se nedostal až k brankáři.
24:44'
Boston po vhazování podržel útočné pásmo. Moore zkusil štěstí od modré, Price opět zastavuje hru.
24:22'
Dlouhá akce domácích. Po kombinaci v útočném pásmo pálil od modré Chára hodně nepřesně a trefil zadní mantinel. Puku se zmocnili hosté, kterým se ale nepodařilo vyhodit. Pastrňák zachytil puk a posunul Heinenovi, jenž z mezikruží ale nechal vyniknout jen Priceovu lapačku.
23:19'
Alzner se s pukem vrátil až do vlastního pásma a po otočce zkusil přihrávku skrz střední pásmo. Byl ale hodně nepřesný a je z toho zakázané uvolnění.
22:32'
Bjorkova střela z levého kruhu zapadla Priceovi do lapačky. Brankář hostí přerušil hru.
22:05'
Hra se přenáší rychle ze strany na stranu.
21:35'
Bergeron mezi kruhy vyslal puk na branku hostí, Price kotouč vyrazil a založil tím rychlý kontr Canadiens, kteří se ale ve třech neprosadili ani ke střele.
21:00'
Rask se na kolenou snažil dostat ve skrumáži k puku. Zmatku chtěl zády k brance využít Gallagher, ale jeho zakončení mezi nohama trefilo jen brankářův beton.
20:39'
Krejčí kombinoval s DeBruskem, ale jejich akce skončila jen na zadním mantinelu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:08.
První třetina začala sice náporem domácích, ale zatímco Boston se vstřelené branky nedočkal, Montreal v 10. a 11. minutě zaválel. Góly Gallaghera a Domiho se ujal vedení 2:0, které si rovněž odnáší do kabin.
20:00'
19:27'
Hostům se nakonec podařilo usadit v útoku a Gallagher na konci akce prověřil z mezikruží Raska. Ten zastavuje hru.
19:05'
Obrázek hry se nemění. Montreal zkouší nahození.
18:30'
Hraje se dlouho bez přerušení, puk je převážně ve středním pásmu.
17:28'
Deslauriers pořádně vystrašil Raska, který ale pohotově proti letícímu puku zasáhl. Mezitím se Canadiens vrátili do plného počtu na ledě.
16:56'
Krejčí se bleskově dostal od modré čáry až k brankovišti, přes Price, který musel hodně rychle na led, ale puk nedostal.
16:31'
Montreal opět dostává puk mimo své pásmo.
16:04'
Pastrňák se snažil tlačit k dorážce po vlastní střele zpoza levého kruhu, ale nedostal se před dobře bránícího Danaulta! Hosté posléze vyhazují.
15:30'
Canadiens vyhazují kotouč ze svého pásma.
15:24'
Znovu se vylučuje, tentokrát však na straně Montrealu. Matthew Peca se dopustil podrážení a odchází na trestnou lavici.
14:16'
Rask si sebral do lapačky nahozený puk, Montreal se však dopustil postavení mimo hru a finský brankář vůbec zasahovat nemusel.
13:47'
Pastrňák prudkou přihrávkou hledal mezi kruhy Bergerona, tomu se nepodařilo vystřelit.
Komerční pauza.
13:26'
Trochu nezáživnou pasáž, během níž se týmy střídaly v držení puku a jejich útoky provázaly nepřesnosti, končí vystřeleným kotoučem na střídačky.
12:20'
Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se střídají v útočných výpadech.
11:21'
Hosté dál pokračují ve velkém náporu. Alzner od modré orazítkoval zadní mantinel, akce pokračovala a Byron z mezikruží nechal vyniknout Raska.
10:39'
Rozhodčí signalizoval vyloučený po faulu na Lehkonena, ale k vyloučení vůbec nedojde! Lehkonen se dostal do úniku, i přes faul dvakrát zakončil, a dostal se s vyraženým pukem za branku, odkud rozehrál na Drouina, jenž poslal puk mezi kruhy. Tam si najížděl MAX DOMI, který zvyšuje na 2:0. Asistence: Jonathan Drouin, Artturi Lehkonen.
09:18'
BRENDAN GALLAGHER ukořistil u pravého mantinelu v útočném pásmu kotouč, dvěma otočkami se zbavil obránce a přesně mířenou střelou na bližší tyč překvapil Raska, jemuž puk propadl za záda. Asistence: Matthew Peca, Xavier Ouellet.
09:00'
Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, dobrým napadáním získávají puk, ale po nahození o něho přichází.
08:16'
Hra je opět přerušena, Grzelcyk tečoval nahození soupeře do ochranné sítě.
07:56'
Kotouč končí v ochranné síti za zády Price.
07:38'
Skvělou individuální akci se Domi takřka prokličkoval přes tři hráče až k Raskovi, ale na poslední chvíli mu puk ujel a nedokázal zakončit svůj útok.
06:50'
Rask chytá puk po pomalejší střele Kotkaniemiho a přerušuje hru. Komerční pauza.
06:42'
Pastrňák se vrací na led.
06:35'
Riellyho střela skončila pouze na zadním mantinelu.
05:48'
Moc nechybělo k tomu, aby se Acciari dostal do úniku. Na vlastní modré šikovně vypíchl puk, ale byl rychlejší než on. Přinejmenším však hru vytěsnil znovu do středního pásma.
05:27'
Boston se znovu zmocnil puku a opět vyhazuje.
05:06'
Domácím se daří po krátkém přetahování na zadním mantinelu vyhodit puk přes všechny čáry.
04:42'
David Pastrňák odchází na trestnou lavici za sekání.
04:16'
Hra se přesunula do obranného pásma Bostonu. Rask přerušil hru svým zákrokem, bude se vhazovat po jeho pravici.
03:51'
Útok domácích zastavuje přihrávka rukou.
03:15'
Delší pasáž bez přerušení končí po vystřelení puku do ochranné sítě za zády Raska.
02:30'
Tatar ani Petry se přes útočnou modrou nedostali, Montreal ale bude mít další příležitost k útoku.
01:48'
Bruins vlétli na své soupeře opravdu ve velkém stylu. Pastrňák minul tři tyče, Moore od modré na Price nevyzrál.
01:25'
Hosté se dopouští zakázaného uvolnění.
01:14'
Chára se z pravého kruhu neprosadil. Jeho střela byla zblokována bránícím Lehkonenem.
00:52'
Krásná a rychlá akce domácích. Krejčí dostal přihrávku skrz střední pásmo a zavezl puk do útoku. Přesným zpětným pasem našel DeBruska, který si nabruslil do pravého kruhu a přízemní střelou přinutil Price k zákroku.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Carlo, Chára (C), J. Moore, Grzelcyk, Kampfer, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí (A), Heinen – Wagner, Nordström, Bjork – Acciari, Kuraly, Donato.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry (A), Jo. Benn, Alzner, Reilly, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Domi, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Byron (A) – Deslauriers, Peca, Hudon.

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Sericolo, Nagy.
Montreal prohrou 3:4 na ledě Buffala jen potvrdil, že v této sezoně se mu zatím vyhrávat na kluzištích soupeře nedaří. Přesto jejich venkovní bilance není tak špatná. Sice vyhráli jen jednou a třikrát prohráli, ale z oněch tří porážek dokázali vydolovat další dva body za prodloužení, a jak se říká, každý bod se počítá. I to jim pomohlo k aktuálnímu šestému místu na Východě.
Domácí Bruins se opět budou spoléhat zejména na údernou formaci s Davidem Pastrňákem, Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem. Je zejména jejich zásluhou, že se tým se 14 body nachází na čtvrtém místě východní konference. V posledním střetnutí dokázali bostonští zvítězit doma nad Philadelphií 3:0 a navázali na předchozí výhru z Ottawy, kde přerušili šňůru porážek z kanadského tripu.
Pikantní souboj mezi Bostonem a Montrealem okoření sobotní program v zámořské hokejové lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.