NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Boston - 13. března 2019   00:00

Columbus
Columbus
07:19' J. Anderson (Werenski, Dzingel) • 14:18' Dzingel (Werenski, S. Jones) • 19:54' Jenner (J. Anderson) • 27:09' Duchene (Dzingel, J. Anderson) • 28:09' Jenner (Riley Nash, N. Foligno) • 52:21' Werenski (Panarin, J. Anderson) • 59:14' Jenner (Riley Nash, Werenski)
7:4
(3:1, 2:3, 2:0)
Boston
Boston
04:00' Bergeron  (Marchand) • 33:07' Marchand  (McAvoy, Backes) • 35:36' Wagner  (Heinen) • 38:34' Marchand  (Bergeron)
Columbus
Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, McQuaid – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, Bjorkstrand – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Riley Nash.
Sutherland, Hebert – Sericolo, Racicot
Nationwide Arena, Columbus
16.554 diváků
Boston
T. Rask (29. Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Kampfer – Marchand, Bergeron, Heinen – Cehlárik, Krejčí, Coyle – Nordström, Frederic, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner.

3. Zach Werenski (CBJ) 1+3
Hostující celek se prosadil jako první. Pak pěti góly v řadě dokázal Columbus tento zápas rozhodnout. Dostal se do vedení 5:1. Ve druhé třetině třemi brankami dokázali Bruins snížit na rozdíl jediného gólu. Ve třetí třetině si Columbus výhru pohlídal. Boone Jenner zaznamenal hattrick.
59:36'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:14'
Columbus právě vstřelil branku!
Gól do prázdné branky, první hattrick v NHL a čepice na led. Domácí BOONE JENNER dává gól do prázdné branky a domácí už jasně tento zápas vyhrají. Asistence: Riley Nash a Zach Werenski.
58:37'
Hosté hrají bez brankáře. Navíc vybojovali buly v útočném pásmu.
58:21'
Artěmij Panarin zakončoval a jeho ránu vyrazil rukavící Jaroslav Halák.
58:00'
Oznámeny byly poslední dvě minuty.
57:50'
Mnoho šancí momentálně už k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.
56:47'
Patrice Bergeron rozehrává od své branky, do útočného pásma se nedostal. O puk přišel.
56:30'
Sergej Bobrovskij si dokázal poradit se střelou soupeře, domácí brankář své spoluhráče nyní podržel.
56:00'
Čtyři minuty hry zbývají ve třetí třetině i tomto zápase.
55:12'
Komerční přestávka.
54:57'
Brandon Dubinsky pálil bez přípravy, podle toho také jeho projektil vypadal.
53:37'
Boston ale nic nevzdává a bojuje dál, nyní už ovšem má dvoubrankový deficit.
52:21'
Domácí celek nyní proměnil přesilovku, a tak navyšuje své vedení na dva góly. Výborně to udělal Panarin, který našel v druhé vlně najetého ZACHA WERENSKÉHO, jehož rána zapadla přesně do branky . Asistence: Artěmij Panarin a Josh Anderson.
52:08'
51:37'
Brad Marchand se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu vyrazil domácí brankář nad branku.
50:51'
Sledujeme hru čtyři na čtyři.
50:49'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., hákování).
50:08'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 2 min., sekání).
49:17'
31:22, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
49:00'
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině a nervozita začíná stoupat.
48:10'
Boston se pokouší vyrovnat, hraje aktivně před brankou soupeře. Brandon Dubinsky zastavil akci soupeře, po rychlém přesunutí hry vypálit přesně nedokázal.
47:47'
Sergej Bobrovskij byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.
47:20'
46:14'
Sergej Bobrovskij nyní své spoluhráče podržel, dokázal si poradit se střelou z mezikruží.
46:00'
Zach Werenski zakončoval od modré čáry, jeho ránu kryje hostující brankář.
45:30'
Matt Duchene zakončoval bekhendovou střelou, Jaroslav Halák si snadno dokázal poradit.
45:00'
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, Bruins hrají aktivně a pokouší se vyrovnat. V pohodě ubránili přesilovku soupeře.
44:20'
Sergej Bobrovskij se natahoval nad branku, aby zastavil kotouč, ale nepodařilo se mu to.
43:50'
Brad Marchand to zkoušel individuálně, to se už hraje pět na pět.
43:41'
43:02'
Mnoho času z přesilovky už Columbusu nezbývá. Kotouč je za jeho brankou.
42:31'
Domácí sice hrají přesilovku, ale vůbec se nemohou dostat do útočného pásma. Hosté hrají skvěle defenzivně.
41:43'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Steven Kampfer – 2 min., sekání).
41:36'
Josh Anderson pálil nepřesně.
41:10'
Domácí hráči měli slibný náskok, nyní vedou už jen o jednu branku. Nic snadného je ve třetí třetině rozhodně nečeká.
40:50'
Zach Werenski rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
40:01'
Domácí celek si vypracoval vedení 5:1. Pak se ale třikrát dokázal prosadil hostující celek a utkání poněkud zdramatizoval. Trefili se dvakrát Brad Marchand a Chris Wagner. Columbus vede po čtyřiceti minutách hry 5:4 a Bruins má k optimální hře hodně daleko. Jistou roli v tom hrají i zranění hráči.
40:00'
39:49'
Už se asi nic nestane.
38:34'
Bruins právě vstřelili branku!
Patrice Bergeron výborně čistě vyhrál buly, puk získal BRAD MARCHAND. Jeho rána z dobré pozice mezi kruhy zapadla přesně do brány. Asistence: Patrice Bergeron.
38:00'
Sledujeme rychlý hokej.
37:32'
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:26'
Z velkého vedení Blue Jackets jsou už jen dva góly.
35:36'
Hostující celek přečkal oslabení, a tak se nyní prosazuje. Domácí propadli v útočném pásmu, do brejku se dostal CHRIS WAGNER. Jeho rána po ledě zapadla přesně do branky, domácí gólman si prostor ve výstroji nepohlídal a mezírkou kotouč propadl. Asistence: Danton Heinen.
35:23'
Hosté jsou kompletní, ale domácí tlak pokračuje dál.
35:08'
Zach Werenski pálil z mezikruží z první, jeho rána končí mimo.
34:25'
Ryan Dzingel dostal rychle kotouč do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet. Jeho projektil končí mimo branku.
34:00'
Boston vyhazuje přes všechny čáry. Seth Jones rozehrává od své branky, nikam se nežene, čeká na dostřídání spoluhráčů.
33:45'
Přesilovku hrají domácí, ti ale musí rozehrávat od své branky.
33:21'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 5 min., bitka + 2 min., sekání).
33:07'
Hostující celek se nyní prosazuje a snižuje náskok domácích. Kotouč do branky díky povedené dorážce dostal BRAD MARCHAND. Asistence: Charlie McAvoy a David Backes.
32:50'
Brad Marchand ránou z první nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.
32:24'
Matt Duchene a Josh Anderson se nyní dostali do zajímavé střelecké pozice, puk ale končí mimo branku. Slovenský gólman zasahovat nemusel.
31:44'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.
31:30'
Nyní hrají Bruins hodně aktivně, a tak se musí domácí celek bránit.
30:53'
Charlie McAvoy byl podobně nepřesný, ani on netrefil branku, výborně puk získal Adam McQuaid.
30:25'
Markus Nutivaara rozehrává od své branky, situaci zvládl, a tak mohl Nick Foligno pokračovat v útočné akci. Branku netrefil.
29:47'
Jaroslav Halák kryje ránou, kterou z dobré pozice vyslal Alexander Wennberg.
29:25'
Pět branek v řadě dokázal vstřelit domácí celek, hosté se tedy rozhodli pro vystřídání brankářů.
28:09'
Střídání v týmu Boston Bruins: ze hřiště odchází Tuukka Rask, přichází Jaroslav Halák.
28:09'
Podobná situace a domácí dávají další branku. BOONE JENNER zůstal volný před brankou, tam dostal přihrávku a snadno se dokázal prosadit. Asistence: Riley Nash a Nick Foligno.
27:57'
27:09'
Ryan Dzingel zpoza branky našel před bránou zcela volného spoluhráče. Tím byl MATT DUCHENE a jeho rána zapadla přesně do branky. Asistence: Ryan Dzingel a Josh Anderson.
25:52'
Pierre-Luc Dubois to udělal dobře, následně pálil Artěmij Panarin od modré čáry. Hostující brankář přerušil raději hru.
25:00'
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, na výraznější šanci v této fázi zápasu čekáme, obě obrany hrají zodpovědně.
24:21'
Tuukka Rask přerušuje hru.
23:50'
Matt Duchene to zkoušel individuálně, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal. Columbus hraje aktivně, hosté se musí bránit.
22:55'
Domácí celek hraje nyní aktivněji a pokouší se něco vymyslet. Rask je pozorný.
22:24'
Alexander Wennberg a Artěmij Panarin se probojovali do útočného pásma, ale jejich zakončení postrádali přesnost.
21:16'
Charlie McAvoy se propracoval k zakončení, jeho rána byla zblokovaná nad branku.
20:59'
20:45'
Boston hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do pásma.
20:01'
Domácí Columbus vede po první třetině o dvě branky. Bruins se sice prosadili jako první, pak se ale třikrát rozezněl domácí kanon. Josh Anderson, Ryan Dzingel a Boone Jenner.
20:00'
19:54'
Domácí se prosazují př vlastním oslabení. BOONE JENNER dokázal dorazit kotouč za brankáře, který si výborně poradil se střelou Andersona, na dorážku byl krátký. Asistence: Josh Anderson.
19:26'
Hosté hrají pět na tři, Brad Marchand trefil štangli.
18:56'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., sevření puku rukou).
18:30'
Domácí celek hraje v početní nevýhodě dobře.
18:03'
Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Brandon Dubinsky odvedl pořádný kus práce před svou brankou.
17:34'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., podrážení).
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, jeden z hráčů minul branku.
15:56'
Další zakázané uvolnění, hosté mají v tomto zápase problémy s rozehrávkou. Znovu se bude vhazovat před jejich brankou.
15:31'
Sergej Bobrovskij přerušuje hru, komerční přestávka.
14:18'
Třiadvacátou branku v sezóně, ale tu vůbec první jako Blue Jackets dává RYAN DZINGEL. Zpoza branky nahodil kotouč a hostující brankář si jej rukavicí srazil nešťastně do své branky. Dzingel měl nyní štěstí, ale i to ke sportu patří. Asistence: Zach Werenski a Seth Jones.
14:09'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Bruins.
13:48'
Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 8:3, ale stav utkání je vyrovnaný.
13:11'
Trent Frederic se probojoval do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.
12:34'
Oliver Bjorkstrand nahazoval puk na branku, hostující brankář kryje kotouč, domácí vybojovali buly v útoku.
11:50'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, hraje se spíše ve střední třetině.
11:06'
Charlie McAvoy pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.
10:15'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Brad Marchand vedl útočnou akci svého celku, jeho projektil postrádal přesnost. Domácí obrana vybojovala puk a přenáší směr hry.
09:38'
Sergej Bobrovskij se štěstím není kryje nahození hostujícího celku od modré čáry. Komerční přestávka.
08:32'
Brandon Dubinsky měl další velkou šanci svého celku, jeho rána byla poněkud nepřesná.
07:19'
Třiadvacátou branku v sezóně dává domácí JOSH ANDERSON. Rychlé přenesení hry, puk i rychlost nabral Anderson ve středním pásmu, prolétl obranou a povedeným blafákem prostřelil brankáře. Asistence: Zach Werenski a Ryan Dzingel.
07:05'
4:1. tak vypadá statistika střel na branku.
05:42'
Columbus se pokouší co nejrychleji vyrovnat, David Savard zakončoval a jeho projektil kryje brankář.
05:29'
04:00'
Tak to bychom měli, úvodní branku zápasu dávají při vlastním oslabení hosté. PATRICE BERGERON zakončoval a jeho projektil zapadl přesně za tyčku do protipohybu brankáře. Domácí gólman zasáhnout nedokázal. Od tyčky se puk odrazil do branky. Asistence: Brad Marchand.
03:29'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., nedovolené bránění).
03:16'
Seth Jones se musel vrátit za svou branku, odkud rozehrává.
02:33'
Brad Marchand vedl útočnou akci svého týmu, brankáře už překonal, kotouč ale u brankové čáry dokázal hokejkou zastavit jeden z obránců.
01:49'
Icing vrátí hru před branku Bruins.
01:25'
David Krejčí přišel o puk, a tak mohou hrát domácí. Ti se sice dostali do útočného pásma, ale Josh Anderson vypálit nedokázal z dobré střelecké pozice.
00:42'
Tuukka Rask rozehrává od své branky, domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, hosté se musí bránit.
00:24'
Markus Nutivaara se jako první hráč dostal do střelecké pozice, jeho tečovanou střelu výborně kryje hostující brankář.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, McQuaid – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, Bjorkstrand – Letestu, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Riley Nash.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Kampfer – Marchand, Bergeron, Heinen – Cehlárik, Krejčí, Coyle – Nordström, Frederic, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner..
Jedná se o první vzájemný zápas těchto klubů v sezóně 2018-2019. Zanedlouho se potkají znovu. Druhého dubna se odehraje druhý mač. Minulou sezónu měl Columbus bilanci 2-1-0.

Obrovskou výzvou pro domácí obranu je Marchand. Patří mezi nejlepší útočníky ligy a domácí defenziva si na něj musí dát velký pozor.

Coloumbusský Jenner zmeškal předchozí zápas a jeho dnešní start je nejistý.

Bostonská série bodů ze zápasů se natáhla na dvacet. V tom posledním tým nestačil na Pittsburgh, a tak by dnes rád další sérii začal.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.