NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Carolina - 21. ledna 2019   03:30

Edmonton
Edmonton
19:09' Manning (McDavid, Nugent-Hopkins) • 39:41' Draisaitl (Khaira) • 40:14' Kassian (Benning, Draisaitl) • 47:07' Draisaitl (McDavid, Chiasson)
4:7
(1:3, 1:3, 2:1)
Carolina
Carolina
00:28' Niederreiter  (Aho, Slavin) • 06:35' Slavin  (Wallmark, B. McGinn) • 11:02' Niederreiter  (Pesce, Aho) • 21:50' B. McGinn  (Svečnikov) • 24:07' Wallmark  (Svečnikov, Slavin) • 38:29' Martinook  (Foegele, T. Teräväinen) • 57:38' Wallmark  (Aho)
Edmonton
Talbot (12. Koskinen) – Jones, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Lucic (A), Cave, Kassian – Rieder, Brodziak, Puljujärvi. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

3. Nino Niederreiter (CAR) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 21-34; Zablokované střely: 12-16; Vhazování: 46%-54%; Hity: 32-30; Přesilové hry: 1/4-1/1; Trestné minuty: 4-10.
Andrej Svečnikov vstřelil gól, ke kterému přidal dvě asistence, zatímco jeho spoluhráč Nino Niederreiter vstřelil dvě branky, a společně dovedli Carolinu k vítězství na ledě Edmontonu, v jehož dresu zářil Leon Draisaitl. Konečný výsledek zápasu bohatého na góly v Kanadě. Edmonton Oilers 4 Carolina Hurricanes 7.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
57:38'
Carolina právě vstřelila branku!
LUCAS WALLMARK si najel v mezikruží na přihrávku Sebastiana Aha od boxu časoměřičů a poté puk dovezl do prázdné brány! Carolina vede v závěru 7:4. Asistence: Sebastian Aho.
57:07'
Darnell Nurse chtěl na pravém křídle skórovat z nulového úhlu a Petr Mrázek zmrazil puk pod lapačkou.
56:24'
Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem zápasu si odbudeme poslední reklamní přestávku.
55:39'
Lucas Wallmark využil volného prostoru na levém křídle k prudké střele z bodu pro vhazování, která se odrazila od bližší levé tyče!
54:59'
Warren Foegele na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl ihned po zrodu zablokován.
53:53'
Oilers odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která skončila nad bránou Caroliny.
53:31'
Brett Pesce vystřelil od modré čáry a jeho střela těsně nad ledem minula přední levou tyč brány Oilers.
52:23'
Petr Mrázek ukryl nahození Oilers ve své lapačce a prostor dostává krátká komerční přestávka.
51:51'
Jesse Puljujärvi se v levém kruhu pěkně uvolnil, Petr Mrázek ale jeho bekhendové zakončení vyrazil.
51:16'
Calvin de Haan vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Mikko Koskinen na přední tyči puk vyrazil poté, co šel rychle do kolen a sevřel své betony.
49:24'
Connor McDavid se dostal u pravé tyče k bekhendové střele, kterou Petr Mrázek vytěsnil mimo tři tyče brány.
49:01'
Greg McKegg se ocitl po přihrávce z pravého křídla ve slibné šanci, jenže z blízkosti bránu Oilers přestřelil.
47:07'
Edmonton právě vstřelil branku!
Petr Mrázek sice vyrazil hrudí táhlou střelu Alexe Chiassona od modré čáry, jenže Connor McDavid poté rychle přenesl hru z pravého kruhu doleva a LEON DRASAITL z úhlu zamířil pod horní tyč – 4:6! Asistence: Connor McDavid a Alex Chiasson.
46:49'
Ryan Nugent-Hopkins se dostal ke střele na bodu levého kruhu a puk minul vzdálenější pravý horní roh brány.
46:19'
Jeden z hráčů Caroliny vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a během komerční přestávky bude vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Nakonec je to Nino Niederreiter, který se vrátil na trestnou lavici.
45:36'
Vyloučený Nino Niederreiter je zpět na ledě a Edmonton se marně snaží dostat na dostřel dvou branek.
44:53'
Leon Draisaitl na levém křídle vystřelil z úhlu a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
44:14'
Matt Benning vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela skončila v ochranné síti. Hra byla přerušena.
43:36'
Hra byla konečně přerušena a Nino Niederreiter byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
43:25'
Leon Draisaitl při poskytnuté výhodě rychle zamíchal s pukem na bodu pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím minul vzdálenější levou tyč brány.
40:28'
Lucas Wallmark mohl rychle odpovědět na třetí gól Oilers, jenže se u pravé tyče nakonec ke střele nedostal a jeho bekhendové zakončení nepřišlo.
40:14'
Matt Benning na pravém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho poté tečí sklepl k přední pravé tyči ZACK KASSIAN – 3:6! Asistence: Matt Benning a Leon Draisaitl.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-28; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 52%-48%; Hity: 27-19; Přesilové hry: 0/2-1/1; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:32.
Hurricanes po přestávce pokračovali ve skvělém výkonu a krátce po ní vstřelili dva góly, o které se postarali Brock McGinn a Lucas Wallmark. Další dvě branky přišly až v závěru prostřední části, když na gól Jordana Martinooka bleskově odpověděl Leon Draisaitl a vstřelil svůj 100. gól v NHL. Skóre po druhé části. Edmonton Oilers 2 Carolina Hurricanes 6.
40:00'
39:41'
Jujhar Khaira na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a do poslední chvíle čekal na přihrávku pro LEONA DRAISAITLA, který z mezikruží a blízkosti poslal puk nad ležícího Petra Mrázka – 2:6! Asistence: Jujhar Khaira.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:29'
JORDAN MARTINOOK si najel před bránu na diagonální přihrávku Warrena Foegelea z pravého kruhu a skvělou tečí poslal puk vedle pravého betonu Mikka Koskinena k levé tyči! Asistence: Warren Foegele a Teuvo Teräväinen.
38:13'
Connor McDavid na levém křídle vypálil od modré čáry a Petr Mrázek kotouč úspěšně vyrazil vyrážečkou.
37:59'
Jaccob Slavin zasáhl puk rukavicí a zřejmě mu byla odpískána přihrávka rukou. Hra je každopádně přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:30'
Kyle Brodziak mohl skórovat u pravé tyče, jenže nabral kotouč jako na vidle a minul přední horní roh brány.
36:44'
Nino Niederreiter dokázal ukořistit kotouč v obranném pásmu, jeho rozehrávka ale nebyla zrovna ideální.
35:24'
Ryan Nugent-Hopkins se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
34:17'
Oilers na levém křídle dobře kombinovali, jenže nakonec se dostali pouze k nahození za bránu.
33:01'
Calvin de Haan se dostal na vrcholu mezikruží ke střele po odraženém nahození, jeho střela ale byla sražena vedle levého horního rohu brány Mikka Koskinena.
32:04'
Hurricanes odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, také Mikko Koskinen ale kotouč vyrazil.
31:25'
Ryan Nugent-Hopkins na levém křídle vystřelil z bodu kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk vyrazil.
30:12'
Puk se po útočné akci Oilers odrazil mimo ledovou plochu a prostor dostává komerční přestávka.
29:33'
Sebastian Aho v levém kruhu vystřelil ihned po vhazování a Mikko Koskinen vkleče kotouč podržel.
29:23'
Hurricanes na pravém křídle nemohli pokračovat akci, jelikož se ocitli v postavení mimo hru.
28:54'
Noah Hanifin na pravém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení vypálil bez přípravy od modré čáry a Mikko Koskinen jeho táhlou střelu podržel ve své výstroji.
28:11'
Oilers se ocitli u levé tyče ve slibné šanci, jenže Petra Mrázka ani nadvakrát nepřekonali. Hra byla přerušena.
26:50'
Edmontonu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Komerční přestávka.
24:07'
LUCAS WALLMARK si najel před bránu na krásnou přihrávku od Andreje Svečnikova a samostatný únik zakončil střelou mezi betony Mikka Koskinena! Carolina využila přesilovou hru a vede na ledě Edmontonu Oilers vysoko 5:1. Asistence: Andrej Svečnikov a Jaccob Slavin.
23:24'
Alex Chiasson byl vyloučen na dvě minuty za podražení poté, co fauloval Sebastiana Aha. Přesilová hra.
23:07'
Brandon Manning vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk dokázal snadno vyrazit.
21:50'
Hurricanes pokračují v solidní jízdě za ukončím série dvou porážek v řadě a BROCK MCGINN vrací Carolině tříbrankové vedení poté, co prosadil střelou z mezikruží! Ani Mikko Koskinen čisté konto neudrží. Asistence: Andrej Svečnikov.
20:01'
V Edmontonu začala prostřední část utkání, do které Carolina vstupuje s dvoubrankovým vedením.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-19; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 32%-68%; Hity: 14-8; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 2-6.
Druhá třetina začne přibližně v 4:37.
Carolina vstoupila do zápasu proti Edmontonu nejlépe jak mohla, když se již po 28 sekundách prosadil Nino Niederreiter a v polovině první třetiny na svou trefu dokázal navázat, mezi jeho dvěma góly se ovšem ještě trefil Jaccob Slavin. Hokejisté Oilers sice krátce před první přestávkou nevyužili přesilovou hru 5 na 3, poté ovšem vstřelil gól Brandon Manning. Skóre po první třetině zní. Edmonton Oilers 1 Carolina Hurricanes 3.
20:00'
19:09'
BRANDON MANNING si na vnitřním oblouku pravého kruhu najel na přihrávku Connora McDavida zpoza brány a rychlou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Petra Mrázka vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:40'
Justin Williams mířil střelou z mezikruží k levé tyči, Mikko Koskinen ale puk vyrazil pravým betonem a připsal si první velký zákrok v zápase!
18:00'
Saku Mäenalanen už je také zpět na ledě, což znamená, že Carolina hraje opět v plném počtu.
17:11'
Caleb Jones na levém křídle vystřelil od modré čáry a Petr Mrázek dokázal puk vkleče udržet v náručí.
16:32'
Vyloučený Lucas Wallmark už je zpět na ledě a hokejisté Caroliny jsou z nejhoršího venku. Brání ve čtyřech.
16:00'
Saku Mäenalanen dostal dvě minuty za krosček a Edmonton má k dispozici přesilovou hru 5 na 3!
15:20'
Teuvo Teräväinen na pravém křídle vyrazil během oslabení do samostatného úniku, jenže na bližší tyči zakončoval v tísni a bekhendem minul vzdálenější levý horní roh brány Oilers!
14:32'
Petr Mrázek levým betonem zabránil gólu po samostatném úniku Oilers, Lucas Wallmark ale fauloval a byl vyloučen na dvě minuty za hákování. První přesilová hra pro hráče Oilers.
14:22'
Warren Foegele na levém křídle v rychlosti vystřelil z úhlu a Cam Talbot puk ukryl ve své výstroji. Po přerušení hry následuje další komerční přestávka.
14:17'
Vyloučení Brandon Manning a Jordan Martinook jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu.
12:39'
Oilers na levém křídle vystřelili od hrazení a připravený Petr Mrázek na přední tyči ukryl puk v náručí.
12:17'
Brandon Manning a Jordan Martinook se do sebe pustili před bránou Oilers a dostali dvě minuty za hrubost. Dvě minuty se bude hrát ve hře 4 na 4.
12:03'
Jaccob Slavin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela minula vzdálenější pravý horní roh brány.
11:02'
Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Mikko Koskinen.
11:02'
NINO NIEDERREITER za bránou Oilers vyhrál osobní souboj, prohodil si puk mezi nohama jednoho z protihráčů do pohybu a rychlou střelou z otočky a pravého kruhu zamířil po ledě mezi betony Cama Talbota ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Brett Pesce a Sebastian Aho.
10:51'
Oilers vystřelili na vrcholu levého kruhu a klečící Petr Mrázek ukryl puk ve své lapačce. Komerční přestávka.
10:09'
Kyle Brodziak na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Petr Mrázek kotouč vyrazil pravým betonem.
10:00'
Ve středovém kruhu došlo k souboji dvou hráčů, od kterých se puk odrazil na střídačku hostů z Caroliny.
09:27'
Oilers na levém křídle vystřelili od modré čáry a Petr Mrázek jejich první střelu v zápase vyrazil hrudí.
08:28'
Brett Pesce na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho rána nad ledem minula levou tyč.
08:03'
Hurricanes se snažili docílit další branky v blízkosti levé tyče, Cam Talbot ale zmrazil puk pod lapačkou a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
06:35'
Cam Talbot dobře vyrazil střelu Brocka McGinna z mezikruží, na levém křídle ale poté vypálil od modré čáry JACCOB SLAVIN, jehož táhlá střela zamířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči! Cam Talbot vůbec nic neviděl a je to 2:0 pro Cans. Asistence: Lucas Wallmark a Brock McGinn.
05:54'
Trevor van Riemsdyk na pravém křídle vypálil od modré čáry a Cam Talbot dobře vyrazil puk pravým betonem.
05:24'
Calvin de Haan vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela s příklepem byla těsně před bránou nepříjemně tečována, Cam Talbot ale dokázal puk vkleče zastavit na čáře!
04:59'
Jesse Puljujärvi měl sice na pravém křídle slušnou rychlost, jenže se ocitl v postavení mimo hru.
04:32'
Brett Pesce nahodil puk do útočného pásma a Cam Talbot se vydal za svou bránu, aby bekhendem rozehrál.
04:04'
Sebastian Aho z bodu levého kruhu mířil na vzdálenější pravou tyč, kde Cam Talbot zasáhl levým betonem.
03:47'
Milan Lucic na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která byla hosty úspěšně zablokována.
03:04'
Milan Lucic na levém křídle pronikl do útočného pásma a krátkou přihrávkou hledal spoluhráče, jenže Hurricanes opět dokázali kombinaci Oilers rozbít.
02:32'
Zack Kassian přihrával zpoza brány do levého kruhu pro vhazování, jenže našel pouze hráče Caroliny.
01:38'
Kailer Yamamoto nepřesně rozehrál podél střídaček a kotouč se od hrazení odrazil do ochranné sítě.
00:28'
Sebastian Aho na levém křídle podél hrazení rychle zavezl puk do útočného pásma a poté v mezikruží našel NINA NIEDERREITERA, který střelou zápěstím vymetl levý horní roh brány! Carolina vede po 28 sekundách v Edmontonu 1:0! Asistence: Sebastian Aho a Jaccob Slavin.
00:01'
Hurricanes vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Edmontonem a Carolinou bylo zahájeno.
00:01'

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Jones, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Lucic (A), Cave, Kassian – Rieder, Brodziak, Puljujärvi. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – Slavin (A), Pesce, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, D. Hamilton, H. Fleury – Wallmark, T. Teräväinen, Niederreiter – Aho, Williams (C), Svečnikov – Martinook, Mäenalanen, Foegele – McKegg, B. McGinn. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Graham Skilliter. Čároví: Scott Cherrey, David Briseboi.
Předpokládané úvodní sestavy:

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Jones, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Lucic, Cave, Kassian – Rieder, Brodziak, Puljujärvi.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – Slavin, Pesce, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, D. Hamilton – Ferland, Wallmark, T. Teräväinen – Niederreiter, Aho, Williams – Svečnikov, Martinook, Mäenalanen – Foegele, McKegg, B. McGinn.
CAROLINA HURRICANES

Carolina vyhrála sedm z posledních osmi utkání, poté ovšem prohrála dvakrát v řadě, když nestačila na New York Rangers a v posledním utkání Ottawu. Hurricanes dnes v Edmontonu zahájí třízápasový venkovní trip po západní Kanadě. Ještě je čeká Calgary a Vancouver.
EDMONTON OILERS

Edmonton vyhrál tři z posledních pěti utkání, ovšem pouze v jednom případě dokázal vyhrát v normální hrací době, když 15. ledna přejel Buffalo vysoko 5:2. V bráně Oilers, kteří ztrácí v Pacifické divizi na třetí Vegas již třináct bodů, se představí brankář Cam Talbot.
Edmonton čeká v pondělí ráno střetnutí proti Carolině a v domácím Rogers Place se bude snažit vyhrát čtvrté z posledních šesti utkání a potvrdit dobrou formu. V bráně Caroliny by se měl představit Čech Petr Mrázek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.