NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Buffalo - 20. února 2019   01:08

Florida
Florida
43:07' Huberdeau (Vatrano, Barkov) • 43:50' Hawryluk (Trocheck, Dadonov) • 45:42' Barkov (Huberdeau, Vatrano) • 56:45' Huberdeau (Barkov)
4:2
(0:0, 0:1, 4:1)
Buffalo
Buffalo
25:14' Eichel  (S. Reinhart, Skinner) • 59:52' Sobotka  (Girgensons, Jo. Larsson)
Florida
O'Rourke, Lambert – Driscoll, Daisy
BB&T Center, Sunrise
Buffalo

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Česká stopa v utkání
Vladimír Sobotka (BUF) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:15
Tři hvězdy utkání
1. Frank Vatrano (FLA) 0+2
2. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
3. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1
Až do 44. minutě sice Buffalo vedlo, ale pak přišla hrůzná tříminutovka, během níž Florida otočila vývoj zápasu třemi góly. O zápletku se následně sice v 53. minutě postaral Jack Eichel, jenže lavička domácích si vzala pomoc videa a opakované záběry odhalily předchozí ofsajd hostů, kvůli němuž branka nebyla uznána.

Florida se poté ubránila oslabení a po zvýšení na 4:1 si zajistila cenné vítězství, kterým se opět o něco přiblížila vysněné elitní osmičce, na kterou ale stále ještě ztrácí 9 bodů. Přesto třetí výhra v řadě dává naději, že by se Panthers mohli, při prodloužení této série, ještě pokusit tuto sezonu zachránit.
59:52'
Sabres právě vstřelili branku!
Ale když se objevila šance, hosté střílí ještě čestný úspěch. Autorem gólu je VLADIMÍR SOBOTKA, který se protlačil před brankovištěm ke střele a vsítil svůj čtvrtý gól v sezoně. Asistence: Zemgus Girgensons, Johan Larsson.
58:55'
Utkání se svým způsobem už jen dohrává. Buffalo šanci na zvrat už nemá a Florida se nikam nežene.
58:14'
Zakázané uvolnění Floridy.
56:45'
Florida právě vstřelila branku!
Jenže JONATHAN HUBERDEAU se nakonec i tak prosadil. V pokračující akci se zmocnil puku za brankou Buffala, obkroužil část útočného pásma, než si sjel před brankoviště a dvěma protáhlými kličkami do bekhendu si položil Ullmarka. Pak pro něho bylo snadné brankáře hostů přehodit. Asistence: Aleksander Barkov.
56:32'
Huberdeau se snažil o únik, ale Ristolainen se do něho zaklesnul a nenechal ho ani ujet, ani vystřelit.
56:04'
Ullmark reflexivně zachytil odražený puk od brusle jednoho z hráčů před ním. Komerční přestávka.
55:35'
Bogosian od modré čáry nepropálil shluk těl před Reimerem.
54:38'
54:18'
Až teď Barkov osvobodil svůj tým.
53:40'
Velký tlak Buffala. Reimer vyráží jejich střely, další končí na zadním mantinelu. A domácím se nedaří vyhodit.
52:38'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., sekání).
52:38'
Čas se vrací o 15 vteřin zpět. Buffalo bude hrát i tak přesilovku, jelikož před brankou byl signalizován faul.
52:38'
Challenge byla úspěšná, rozhodčí odhalili postavení mimo hru Buffala!
52:38'
Florida si bere challenge a to kvůli domnělému postavení mimo hru Buffala. Pokud bude challenge neúspěšná, bude mít Buffalo přesilovku.
52:38'
Jack Eichel sice vsítil svou druhou branku v utkání, ale hvězdný útočník Buffala byl v předchozím průběhu akce v postavení mimo hru!
52:36'
A další střela Malgina, tentokrát Ullmark vyráží.
52:28'
Malgin přestřelil Ullmarkovu klec.
52:24'
52:10'
Buffalo vyhazuje puk ze středního pásma až k Reimerovi, jenž raději přerušuje hru.
51:22'
Hodně agresivní útok hostů. Reimer napřed čelil střele z levého kruhu od Rodriguese a následně dorážce Sobotky, kterou také vyrazil. Český útočník do Reimera však vlétl, až domácímu brankáři odlétla maska.
50:47'
Barkovovu střelu Ullmark vyrazil jen před sebe a způsobil si tím velké trable. K jeho štěstí se ale domácí nedostali k dobré dorážce a puk nakonec skončil jen na zadním mantinelu.
50:24'
Komerční pauza.
50:24'
Úplně naprázdno nakonec ne. Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za krosček na Barkova vyfasoval Eichel.
50:20'
Vatrano v rychlém útoku přestřelil Ullmarkovu branku. Bleskový přechod domácích do útočného pásma vyzněl naprázdno.
49:26'
Malgin z takřka nulového úhlu střílel spíše na náhodu. K té nedošlo.
49:11'
48:47'
Chyba Buffala ve středním pásmu, které se už snažil využít Trocheck, ale puk se mu zamotal mezi brusle a než si ho zpracoval, dostal se jeho spoluhráč do postavení mimo hru.
48:37'
Florida následně vyhazuje.
48:20'
Dahlin zpoza kruhů střílel z voleje, Reimer ale i jeho zakončení vyráží.
47:40'
Panthers vyhazují puk.
47:19'
Skinner pálil z pravého kruhu krátce po vhazování, Reimer vyráží.
47:11'
Brown trefil loktem hostujícího hráče do hlavy a dostává dvě minuty za zásah do hlavy.
47:11'
Reimer měl obrovské štěstí, že střela Buffala z pravého kruhu skončila na tyči! K dorážce se sice ještě hnal Sobotka, ale netrefil odražený puk a následně se dostal do kontaktu s brankářem Floridy. Ale bude se vylučovat na straně domácích.
46:51'
Trocheck vysokým obloukem poslal puk k Ullmarkovi. Ten neriskuje a puk kryje pod lapačku.
46:30'
Rychlá kombinace domácích v útoku střelu nepřinesla. Puk ujel k modré čáře.
46:08'
46:01'
Sheary od modré přinutil Reimera přerušit hru. Komerční přestávka.
45:42'
To jsou doslova tragické tři minuty pro Buffalo! Huberdeau přihrál z mezikruží do strany na ALEKSANDERA BARKOVA, jenž už mířil za branku, ale lehkým pohybem poslal citlivě puk do skuliny mezi betony Ullmarka. Tomu kotouč propadl do branky. Asistence: Jonathan Huberdeau, Frank Vatrano.
45:22'
Reimer raději ukryl odražený puk pod lapačku, než aby zbytečně riskoval.
45:10'
Florida nyní vytváří obrovský tlak na branku Buffala. Hosté ale další gól zatím neinkasují a drží se ve hře.
44:18'
Další šance Floridy! Huberdeau se snažil najít na levé straně brankoviště Vatrana, který ale míjí prostor mezi třemi tyčemi!
43:50'
Buffalo si sice vzalo challenge, ale opakované záběry potvrdily, že Hawryluk gólu dosáhl povolenou cestou a nedopustil se prohřešku.
43:50'
Neskutečná smůla Buffala! Trocheck střílel z mezikruží a napálil horní tyč Ullmarkovy klece. Puk se od břevna odrazil do JAYCEHO HAWRYLUKA, od něhož se zase sklepl do branky. Asistence: Vincent Trocheck, Jevgenij Dadonov.
43:35'
Hawryluk najížděl do útočného pásma na levém křídle, a i když ho napravo doplnil spoluhráč, neměl domácí hokejista prostor k přihrávce. Zkusil tak střelu na vzdálenější tyč, ale Ullmark chytá.
43:07'
Povedená akce domácích! Od levého mantinelu přišla rychlá přihrávka na rozjetého JONATHANA HUBERDEAUA, který se dostal za obranu a před brankovištěm šikovně poslal puk bekhendem mezi betony Ullmarka. Asistence: Frank Vatrano, Aleksander Barkov.
41:47'
Hoffman nahodil na Ullmarka puk ze středního pásma. Hostující brankář raději puk podržel před dojíždějícími soupeři.
40:55'
Reinhart trefil z levé strany z ostrého úhlu vnější tyč Reimerovy branky.
40:43'
Dahlin se protlačil ke své první střele v utkání. Reimer puk chytá a přerušuje hru.
40:07'
Nepřesná přihrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Druhá třetina přinesla radost Buffala, kterému se ve 26. minutě podařilo proměnit přesilovou hru zásluhou Jacka Eichela. Florida se dostala také do několika šancí, ale vyrovnat se jí nepodařilo a v důležitém utkání prohrává 0:1.
40:00'
39:45'
Rychlý návrat Buffala do útočného pásma. Reimer musel zasahovat proti střele McCabea z mezikruží, kam si hostující obránce pro puk dojel.
39:17'
Sabres se dostali do útoku, střela zpoza kruhů šla ale mimo tři tyče.
38:46'
Závar před brankovištěm Ullmarka. Trochek napřed střílel z ostrého úhlu, ale trefil rameno švédského brankáře. Poté si sám sjel před branku pro dorážku, ale puk za záda hostujícího gólmana neprotlačil.
37:48'
Hoffman po vhazování nečekaně vypálil na Ullmarka, který ale stihl zareagovat a puk srazil do rohu.
37:43'
Borgström si najel s pukem do pravého kruhu a zkusil trefit pravý horní růžek. Ullmark ale i jeho zakončení chytá.
37:05'
Skinner zpoza levého kruhu neprostřelil připraveného Reimera. Hra pokračuje.
35:56'
Rodrigues se dostal z levého kruhu až k brankovišti, puk však poslal jen do Reimerova betonu.
35:18'
Ullmark krotí letící puk pod lapačku a přerušuje hru. Odražený kotouč neponechal soupeři k možné střele.
34:33'
Rychlý přechod domácích do útoku a velká šance Hawryluka, jenž dostal přihrávku do druhé vlný mezi kruhy a snažil se střelu zvednout pod víko. Ullmark ramenem vyráží a Hawryluk, který byl při zakončení v souboji s obráncem, končí sám v brance Buffala. Komerční přestávka.
34:12'
Stále se hraje. O puk se bojuje na zadním mantinelu za Reimerem.
33:24'
Další šance domácích, kteří touží po vyrovnání. Jenže Ullmark je dnes zatím neprůstřelný.
33:00'
Nebezpečná střela od modré, kterou Ullmark vytěsnil na zadní mantinel.
31:56'
Po pauze hra pokračuje poměrně rychlým hokejem ze strany na stranu. Oba týmy ale ztrácí puky při přechodu středního pásma nebo po nahození.
30:57'
Yandlovu ránu od modré Ullmark chytá. Puk se následně dostal do středního pásma, kde se po souboji dostal na jednu ze střídaček. Komerční přestávka.
30:22'
Zakázané uvolnění domácích po pokusu o rychlý přechod středního pásma.
29:55'
Panthers vyrazili do přečíslení čtyř proti dvěma! Vatrano najížděl do útoku za trojicí svých spoluhráčů a rozhodl se střílet místo rozehrání do strany. Branku Ullmarka minul.
29:10'
Náhle se Ullmark musel vypořádat se dvěma střelami, oba puky ale vyráží.
28:57'
28:45'
Příliš mnoho přihrávek bez střely. A Buffalo vyhazuje.
28:20'
Domácí se vrátili do útočného pásma, stále ale nestřílí.
27:40'
Florida se snaží vykombinovat solidní střeleckou pozici, z níž by mohla ohrozit Ullmarka.
26:57'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., podrážení).
26:22'
Sheary svou střelu z ostrého úhlu poslal přímo do Reimera. Brankář Floridy přerušil hru. Komerční přestávka.
25:40'
Ullmark po střele Browna od modré přerušuje hru.
25:14'
Hosté otevírají skóre zápasu! Přesilovku využívá JACK EICHEL, jenž si před brankou počíhal na přihrávku Reinharta z pravého kruhu a puk protečoval za záda Reimera. Asistence: Sam Reinhart, Jeff Skinner.
25:09'
Mittelstadt si sjel před branku, ale Eichelovu přihrávku neusměrnil na Reimera.
24:35'
A tak ne postavení mimo hru, ale vyloučení. Dvě minuty za držení dostává domácí Vatrano.
24:35'
Přechod Buffala do útoku zastavilo postavení mimo hru.
23:55'
Ristolainenova dělovka zaduněla o betony Reimera.
23:23'
Ekblad se od modré marně snažil propálit bránícího Girgensonse.
22:45'
Stále se hraje. Florida vyrazila také na výlet do útočného pásma, do výhodné střelecké pozice se nedostává.
21:57'
Zatím mnohem aktivnější Sabres byli dvakrát zablokováni, než se podařilo Smithovi ohrozit Reimera. Domácí brankář vyráží puk.
21:20'
Druhá třetina začala delším úsekem bez přerušení. Další střela Buffala, která si nenašla cestu mezi tři tyče a skončila na zadním mantinelu.
20:25'
McCabe se napřáhl ke střele od modré, ale nepodařilo se mu trefit branku Reimera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:07.
První třetina přinesla střeleckou převahu Floridy v poměru 12-6, na branky ale byla velmi chudá. Do kabin odchází oba celky za nerozhodného stavu 0:0.
20:00'
19:35'
Bleskový útok Floridy! Po pravém mantinelu se domácí vřítili do pásma a povedenou přihrávkou na levou stranu brankoviště se ke střele dostal Barkov. Jenže branku Ullmarka minul.
19:18'
Sobotkovi bylo odpískáno postavení mimo hru, přesto v rychlosti ještě vystřelil. Domácí přešli tento fakt bez trestu.
18:38'
Zatímco končí přesilovka hostů, Ullmark musel zasáhnout proti střele Mathesona a přerušit hru.
18:31'
Matheson dokonce vyrazil do útoku, nikým neatakován u mantinelu. Tohle je hodně nepovedená přesilovka Buffala.
18:01'
Florida drží puk a šetří čas před dalším vyhozením.
17:41'
Teď navíc dobré napadání ze strany Floridy, jež nepouští soupeře přes středovou čáru.
17:15'
Sabres se nedaří udržet v útočném pásmu. Znovu musí jet za svou branku.
16:43'
Panthers rychle vyhazují kotouč.
16:38'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., sekání).
16:38'
Reimer musel na led, a zastavil střelu Mittelstadta zpoza kruhů. Hostující hráč ale byl faulován.
15:55'
Teprve čtvrtý zákrok Jamese Reimera. Komerční přestávka.
15:36'
Hosté ve vlastním pásmu po špatné přihrávky nabídli Floridě šanci, ta ji ale trestuhodně spálila.
15:22'
15:15'
Ullmark musel poprvé v tomto oslabení vytasit zákrok. Puk ukryl pod lapačku.
14:36'
Sobotka vyrazil dokonce do útočného pásma po dalším vyhození, aby napadal rozehrávku domácích.
14:15'
A další vyhození Buffala, jež se výtečně brání.
13:54'
Barkov zajel s kotoučem za branku, tam ho ale obral McCabe, jenž znovu vyhazuje.
13:40'
Sabres vyhazují puk ze svého pásma.
13:22'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., sekání).
13:22'
Barkov dostal přihrávku za obranu a po najetí před Ullmarka zkusil kličku do bekhendu. Hostující brankář puk dokázal zachytit a přerušit hru. Bude se ale vylučovat, Barkov byl faulován.
13:05'
Sabres se v tomto úseku hry pouze brání a snaží se vytlačit puk do středního pásma.
12:15'
Okamžitě po vhazování musel Ullmark znovu zasahovat. Proti McCoshenovi se vytasil s dalším kvalitním zákrokem.
12:11'
Yandle svou střelu od modré přizvedl, aby mířila pod horní tyčku. To byla pro brankáře Ullmarka lahůdka, když letící puk čapl do lapačky.
11:48'
Kotouč skončil v hledišti. Komerční přestávka.
11:14'
Sabres se dopustili zakázaného uvolnění po neprotečovaném nahození.
10:38'
Na druhé straně ledu se ke střele od modré napřáhl Thompson. Reimer zachytil letící kotouč a přerušil hru. Komerční přestávka.
10:15'
Matheson se mezi kruhy prosadit nedokázal, jeho střela na Ullmarka neprošla.
09:18'
08:38'
Nepřesná rozehrávka hostů pustila k puku Malgina. Jeho pokus od modré ale až k brance nedoletěl.
07:52'
07:51'
Rychlý návrat Floridy do útoku a ještě jedna střela z levého křídla. Ullmark opět chytá a přerušuje hru.
07:41'
Ullmark vyrazil střelu Brassarda jen před sebe. Domácí šance na dorážku využít nedokázali.
07:14'
Buffalo vyhazuje puk po vyhraném vhazování.
07:07'
Tvrdá rána Hoffmana z pravého kruhu zamířila až do ochranné sítě za Ullmarkovou klecí.
06:35'
Po zblokované střele Hoffmana se Buffalu daří vyhodit puk.
06:19'
Dadonov mezi kruhy dostal pomalejší přihrávku a měl čas na střelu. Rozhodl se k ráně z první k pravé tyči, ale Ullmark parádním zákrokem lapačkou šanci soupeře zlikvidoval.
05:58'
Sabres rychle vyhazují puk ze své obranné třetiny.
05:52'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).
05:46'
Sabres se v útoku neprosadili. O puk zápolili u mantinelu, ale po 15 vteřinách přetlačování o útočné pásmo přišli.
05:18'
Brassard dlouho držel puk, zpoza branky vyjel až k modré čáře a zkoušel střílet z otočky. Kotouč byl sražen bránícím hráčem do hlediště.
04:28'
Reimer si připsal první zákrok utkání a hned to byla dost nebezpečná situace. Ristolainen nahodil před brankoviště, kde se Smithovi podařilo puk protečovat na domácího brankáře. Ten stačil sklapnout betony a udržet puk mezi nimi.
04:15'
Delší úsek bez přerušení byl zastaven po sražení Mittelstadtovy střely do hlediště.
03:07'
Vatrano dostal přihrávku do druhé vlny od Huberdeaua. Svou střelu zpoza pravého kruhu poslal na zadní mantinel. Huberdeau se poté hnal za dorážkou, ale odražený puk netrefil.
02:27'
Domácím se v levém kruhu evidentně hodně líbí. I další střela vzešla z tohoto prostoru, Sheahan ale minul branku.
02:05'
Zakázané uvolnění Buffala.
01:45'
McCoschen z domácí obrany vyrazil do útoku, probruslil a prokličkoval se až do levého kruhu a nepříjemně vystřelil na Ullmarka. Tomu puk propadl pod rukou, ale o bok se odrazil do hřiště. Hostující brankář měl štěstí, že poblíž nebyl nikdo na dorážku.
01:09'
Trocheck si připsal první střelu zápasu. Domácí útočník z kraje levého kruhu trefil lapačku Ullmarka.
00:42'
Hra je poprvé přerušena. Zasloužilo se o to postavení mimo hru Floridy.
00:01'

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle (A), Brown, McCoshen – Vatrano, Barkov (C), Huberdeau – Dadonov, Trocheck (A), Hoffman – Malgin, Borgström, Brassard – Brouwer, Sheahan, Hawryluk.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen (A), McCabe, Bogosian (A), Pilut, Beaulieu, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Mittelstadt, Sheary – T. Thompson, Rodrigues, C.J. Smith – Girgensons, Jo. Larsson, Sobotka.

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Driscoll, Daisy.
V průběhu sezony došlo už ke třem vzájemným zápasům a lépe jsou na tom domácí, kteří vyhráli dvakrát. V prosinci dokázali zvítězit doma 3:2 po prodloužení a i na ledě Buffala 5:2. V lednu naopak Sabres přetavili druhý zápas před vlastním publikem k výhře 4:3.
Nebylo to zrovna dávno, kdy pozice Floridy a Buffala nemohly být rozdílnější. Sabres bojovali o čelo Východní konference, Panthers se naopak snažili, aby neskončili u samého dna tabulky. Jak ale sezóna postupovala, Buffalo přestalo sbírat tolik výher a Florida se pozvolna, s velkými trablemi, začala zvedat.

Nyní oba celky dělí pět bodů a oba stále touží po tom, aby pronikly do vyvolené elitní osmičky, jež si zahraje play off. Blíže je tomu sice Buffalo, které je na desátém místě s 63 body a ztrátou 6 bodů, ale jeho forma není příliš dobrá a navíc si v zádech táhne dvě prohry v řadě.

Florida naopak v posledních dvou zápasech zvítězila a na domácím ledě v této sezoně má relativně solidní formu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.