NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Edmonton - 17. února 2019   01:00

Islanders
Islanders
23:02' Pulock (D. Toews, Jo. Bailey) • 33:30' Filppula (Leddy, Boychuk) • 45:09' Barzal (D. Toews, Jo. Bailey) • 57:44' Lee (Komarov) • 58:16' B. Nelson
5:2
(0:0, 2:1, 3:1)
Edmonton
Edmonton
39:57' Nugent-Hopkins  (K. Russell, Rieder) • 50:20' Draisaitl  (McDavid, Klefbom)
Islanders
Jon McIsaac, Ghislain Hebert – Tony Sericolo, Steve Miller
Barclays Center, New York
14 812 diváků
Edmonton

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 13:20
Je konec! New York Islanders nakonec zvítězil na svém ledě 5:2, když porazil Edmonton Oilers.
V první polovině první třetiny dominoval Edmonton, ovšem Greisse nepřekonal. Posléze se hra srovnala a ke konci dvacetiminutovky si Islanders vytvořili několik šancí, ale branku rovněž nedali.
Ve 24. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Pulock. Ve 34. minutě se prosadil také Filppula a domácí šli do dvoubrankového vedení. Tři vteřiny před sirénou ovšem snížil Nugent-Hopkins.
Ve 46. minutě vrátil dvoubrankové vedení na domácí stranu Barzal. Ovšem posléze dominoval Edmonton, který v 51. minutě snížil, když se prosadil Draisaitl a následně byl pár centimetrů od srovnání. Ovšem gól hosté nedali a po velké chybě hostujícího hráče vstřelil v 58. minutě uklidňující branku Lee a o minutu později se trefil do prázdné také Nelson.
59:53'
Nyní ještě následuje buly v pásmu domácích, jelikož rána z pravé strany byla sražená do ochranné sítě.
59:26'
Opět jsou u kotouče domácí hráči a fanoušci Islanders už slaví dnešní výhru.
58:48'
Střela hostujícího hráče od modré skončila jen vedle domácí svatyně.
58:16'
Islanders právě vstřelili branku!
Definitivně je rozhodnuto! Hosté to zkusili bez brankáře, ale následně se ve svém pásmu dostal k puku BROCK NELSON, který přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. Bez asistence.
57:44'
Velká úleva pro domácí, jelikož hostující hráč přišel o puk na modré čáře a Islanders se tak dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Komarov poslal fantastickou přihrávku na ANDERSE LEEHO a ten dává gól do odkryté svatyně. Asistence: Leo Komarov.
57:32'
Hosté opět drží puk v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.
57:04'
Oilers se dostali do další velmi dobré šance, ale Colby Cave z bezprostřední blízkosti nepřekonal Lehnera.
56:54'
56:35'
Nyní se hosté dopustili ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
56:03'
New Yorku se ovšem podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale stále jsou pod velkým tlakem.
55:25'
Nakonec rozhodčí po zkontrolování videa vyloučil domácího hráče, když už předtím signalizoval faul a Edmonton tak bude mít další přesilovku.
54:54'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení).
54:54'
Tak tohle bude hodně zajímavé, jelikož rozhodčí signalizoval faul, ale následně byl v brankovišti Islanders velký chumel hráčů a McDavid možná dostal puk za záda Lehnera! Rozhodčí se jde podívat na video!
54:32'
Opět Islanders pouze odevzdali puk ve středu hrací plochy a McDavid je na ledové ploše snad dvě minuty v kuse.
53:44'
Opět se Edmonton dostal ke střele od modré, ale ta nakonec nic vážnějšího nepřinesla, ovšem Oilers nyní dominují na ledové ploše.
52:58'
52:42'
McDavid předvádí opravdu krásu hokeje, ale tentokrát ho nepodrželi spoluhráči, kteří přišli o puk na modré čáře.
52:18'
Domácím se ale následně hned dvakrát po sobě podařilo vyhodit puk a zatím se v tomto oslabení dobře brání.
51:35'
Hosté drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím se jim nepodařilo vystřelit na domácí svatyni.
50:58'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., podrážení).
50:39'
Nyní musel opět zasahovat domácí brankář Lehner, což se mu podařilo a následuje komerční přestávka.
50:20'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté využívají tuto přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné branky! Connor McDavid to udělal naprosto fantasticky, když místo střely zvolil naprosto geniální přihrávku na volného LEONA DRAISAITLA a ten neměl problém zakončit do prázdné brány Islanders. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.
49:47'
Robin Lehner byl připraven a taky si poradil se střelou od modré čáry.
Dnešní utkání sleduje 14 812 diváků.
49:39'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., držení).
49:29'
Nyní je to spíše Edmonton, který se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale to se mu příliš nedaří.
48:18'
Kevin Gravel to zkoušel z levé strany, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Robina Lehnera.
47:36'
Následně se domácí vysvobodili z menšího tlaku Edmontonu, ale vepředu nedokázali nic vymyslet.
46:47'
Před domácí bránou byl chumel hráčů, ale nakonec pro Islanders dopadlo vše dobře.
46:07'
Opět to jsou domácí, kteří se snaží něco vymysle směrem dopředu, ale následná střela gólem neskončila a následuje tak komerční přestávka.
45:09'
Naprosto fantastická akce a domácí jdou zpátky do dvoubrankového vedení! Na samotném konci geniální akce pálil od modré Toews, jehož ránu ještě tečoval MATHEW BARZAL a Mikko Koskinen byl bez šance. Asistence: Devon Toews a Josh Bailey.
44:07'
Opět se Islanders dostali do dobrých šancí, ale Mikko Koskinen nyní podržel svůj tým při těžkých chvílích.
43:36'
Posléze přišla tvrdá rána od modré, ale ani ta neprošla na svatyni Edmontonu.
42:49'
Zmatky u brány Edmontonu, kde Koskinen pustil kotouč zpátky do hry před domácím útočníkem, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
42:01'
Kotouč skončil pouze mimo hrací plochu a následuje buly v pásmu Oilers.
41:09'
McDavid už si dělal místo pro zakončení, ale domácí obránce skvěle zasáhl.
40:28'
Hosté se na začátku periody dostali ke střele, ale ta letěla jen vedle brány Lehnera.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:08.
Druhá perioda je u konce a New York Islanders vede nad Oilers 2:1. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Pulock. Ve 34. minutě se prosadil také Filppula a domácí šli do dvoubrankového vedení. Tři vteřiny před sirénou ovšem snížil Nugent-Hopkins a poslední dvacetiminutovka tak bude ještě hodně zajímavá.
40:00'
39:57'
Místo pohodlného tříbrankového náskoku dávají hosté gól na 1:2! Russell to tři vteřiny před koncem zkusil a jeho pokus parádně tečoval do levé šibenice RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Kris Russell a Tobias Rieder.
39:29'
Nyní už Lehner musel zasahovat proti střele soupeře.
39:16'
Oilers se snažili projít po pravé straně, ale to se jim nepodařilo.
38:19'
38:15'
Málem to bylo 3:0 pro domácí, když Ryan Pulock pálil do odkryté svatyně, ale orazítkoval pouze tyč!
37:08'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., vysoká hůl + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., sekání + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
37:08'
No pozor! Anders Lee a Darnell Nurse se pustili do bitky, když se nejprve posekali v rohu kluziště, posléze Lee přetáhl hokejkou protihráče po hlavě a následně si to oba dva rozdali v pěstním souboji!
36:58'
Domácí už jsou v útočním pásmu, kde ovšem svádí boj o puk v rohu kluziště.
36:19'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kevin Gravel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
35:01'
Robin Lehner si opět poradil s pokusem soupeře a schoval kotouč do své lapačky.
34:25'
Nyní se pro změnu dostal do šance Edmonton, ale ta gól nepřinesla.
33:30'
Nádherný gól domácích, kteří tak jdou do dvoubrankového vedení! Po parádní kombinaci poslal Leddy kotouč před bránu, kde jej z první zakončil do pravé šibenice VALTTERI FILPPULA. Asistence: Nick Leddy a Johnny Boychuk.
32:31'
Momentálně nám toho hra moc nenabízí a kotouč stále mění svého majitele.
31:49'
Hra je opět pozastavena, jelikož se hosté dopustili ofsajdového postavení.
31:08'
Nyní se bojuje o kotouč v pásmu Oilers, ale vypadá to, že jej získají domácí hráči.
30:23'
Darnell Nurse to zkusil z levé strany, ale Robin Lehner byl opět připraven.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u konce a New York Islanders vede na domácím ledě 1:0 nad Oilers.
29:36'
Islanders se dostali do přečíslení 2 na 1, ale následná střela Toma Kühnhackla skončila pouze na tyči!
28:57'
Connor McDavid opět prokázal své obrovské zrychlení, kdy se s pukem natlačil za obránce, ale následně zakončil jen vedle pravé tyče.
28:25'
28:20'
A další pokus musel zlikvidovat domácí brankář, což se mu také podařilo.
28:08'
Oscar Klefbom byl velice blízko ke srovnávacímu gólu, ale Robin Lehner předvedl naprosto fantastický zákrok svým betonem!
27:32'
Domácím se sice podařilo vyhodit kotouč, ale nyní už jsou Oilers zpět v útočném pásmu.
26:25'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., nedovolené bránění).
25:48'
Opět jsou u kotouče domácí, kteří ale puk nahodili jen na bránu Mikko Koskinena a následuje komerční přestávka.
24:55'
Nyní se bojuje o puk za bránou Oilers a domácí jsou po vstřelené brance ve velké pohodě.
23:02'
Máme tady první gól dnešního utkání a taky využitou přesilovou hru! RYAN PULOCK dostal přihrávku do levého kruhu, odkud vypálil přesně do pravé šibenice. Asistence: Devon Toews a Josh Bailey.
22:58'
Islanders drží kotouč v útočném pásmu a posléze přišla střela od modré z hole Toewse, ovšem Koskinen si s ní poradil.
22:23'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení).
21:43'
Edmonton se dopustil pouze zakázaného uvolnění a následuje tak další vhazování před bránou Koskinena.
20:10'
Krátce po začátku třetiny se Islanders dostali do zakončení, ale to nakonec nebylo nijak nebezpečné.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:08.
První perioda je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. V první polovině třetiny dominoval Edmonton, ovšem Greisse nepřekonal. Posléze se hra srovnala a ke konci dvacetiminutovky si Islanders vytvořili několik šancí, ale branku rovněž nedali. Následující dvě periody tak budou pravděpodobně hodně vyrovnané a doufejme, že se dočkáme gólů.
20:00'
19:45'
Domácí zvýšili tempo ke konci třetiny, ale Mikko Koskinen nyní několikrát podržel svůj tým.
19:00'
18:38'
Oilers se nyní dostali do zakončení z levé strany už v přesilové hře, ale kotouč jen proletěl kolem brány Islanders.
18:03'
17:26'
Obrovská šance domácích gólem nekončí! Koskinen vůbec nevěděl, kde má kotouč po střele z levé strany a ten z něj nakonec vypadl, ale hostující brankář ho dokázal chytit ještě před brankovou čárou!
17:00'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., vysoká hůl).
16:50'
New York Islanders získal první přesilovou hru v dnešním zápase a následně se dostal do dobré šance, ovšem rána z pravé strany skončila vedle brány.
16:03'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min.).
15:38'
Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma, ovšem puk se jim po chvíli vrátil zpět na vlastní polovinu.
14:46'
Posléze přišla další střela hostů, ale ta skončila jen v moci Thomase Greisse.
14:09'
McDavid to vzal na sobe a po parádní otočce se dostal do zakončení, ovšem minul domácí svatyni.
13:31'
Nyní už Thomas Greiss musel zasahovat, což se mu ovšem povedlo bez nějakých komplikací.
13:02'
Pokus o střelu z hole hostujícího hráče skončil jen vedle domácí svatyně a momentálně toho k vidění na ledové ploše příliš není.
12:24'
Hra se momentálně hodně kouskuje a máme tady opět zakázané uvolnění, kterého se ale tentokrát dopustil Edmonton.
12:01'
A opět je to jen zakázané uvolnění z domácí strany a další vhazování v pásmu Islanders.
11:41'
Nyní se domácí hráči provinili pouze zakázaným uvolněním a hra se tak přesune zpět před svatyni Greisse.
10:22'
Domácí jsou v tlaku a drží kotouč na polovině Edmontonu.
09:46'
Islanders se dostali do zakončení po chybě obrany hostů, ale Koskinen puk vyrazil betonem.
08:27'
Pokus domácího hráče z pravé strany nebyl špatný, ale nakonec letěl jen vedle svatyně Oilers.
07:39'
Thomas Greiss si připisuje už šest zákrok a následuje první komerční přestávka.
06:58'
Zatím je hra velice vyrovnaná a Edmonton se do střel dostává o něco častěji.
05:08'
Posléze se Connor McDavid skvěle uvolnil a v pádu dokázal vystřelit, ovšem Greiss předvedl jen další úspěšný zákrok.
04:38'
Nyní se do útočného pásma dostali Islanders, ale po boji u mantinelu přišli o kotouč.
03:52'
Hosté se snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale následná střela z otočky, která směřovala k levé tyči skončila na betonu Greisse.
02:59'
Třetí nejproduktivnější hráč NHL Connor McDavid se nyní dostal do zakončení, ale Thomas Greiss byl připraven.
02:28'
Leon Draisaitl pouze nahodil kotouč do útočné třetiny, kde se po chvíli Edmonton dostal ke střele, ale ta letěla vedle brány Islanders.
01:40'
Nyní se Oilers snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec pouze přišli o kotouč na druhou stranu už jde New York.
00:49'
Domácí se sice dostali ke střele z pravého kruhu, ale Mikko Koskinen byl připraven.
00:01'

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Petrovic – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Gagner, Malone, Brodziak – Rattie, Cave, Rieder.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Ghislain Hebert – Tony Sericolo, Steve Miller.
New York Islanders je aktuálně ve Východní konferenci na třetím místě se sedmdesáti čtyřmi body a skóre 164:136. V posledním zápase zavítal do Columbusu, kde ovšem vyhrál 3:0. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti devíti body Barzal.
Edmonton Oilers je v Západní konferenci až na třinácté pozici s padesáti třemi body a skóre 161:190. Forma Oilers je špatná, což potvrdil také poslední zápas na ledě Caroliny, kde prohráli 1:3. Nejproduktivnějším hráčem je s osmdesáti dvěma body McDavid.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy New York Islanders a Edmonton Oilers. Naposled se spolu tato mužstva utkala před rokem na půdě Edmontonu, který vyhrál 2:1 po nájezdech. Dnes se ovšem bude hrát v Barclays Centeru v New Yorku. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.