NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Vegas - 7. dubna 2019   04:30

Kings
Kings
12:14' Kovalčuk  • 15:00' J. Carter (Clifford) • 30:35' Roy (D. Brown, Iafallo) • 48:52' Kopitar (D. Brown, Grundström) • 59:05' Kovalčuk (Kopitar)
5:2
(2:0, 1:2, 2:0)
Vegas
Vegas
30:51' Pirri  (Eakin, Engelland) • 33:09' Zykov  (Schuldt, Marchessault)
Kings
Ghislain Hebert, Justin St Pierre – Bevan Mills, Devin Berg
Staples Center, Los Angeles
18 230 diváků
Vegas

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemnou neděli!
Pro Kings sezona skončila, Golden Knights v prvním kole play-off narazí na Sharks.
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Los Angeles Kings vs Vegas Golden Knights 5:2

- 13. Kovalčuk, 15. Carter (Clifford), 31. Roy (Brown, Iafallo), 49. Kopitar (Brown, Grundström), 60. Kovalčuk (Kopitar) – 31. Pirri (Eakin, Engelland), 34. Zykov (Schuldt, Marchessault)
59:55'
Z tohoto utkání už je to vše.
59:19'
Šestý gól domácích mohl přidat zprava Wagner, avšak Fleury zasáhl velmi dobře.
59:05'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
5:2, je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou bránu soupeře trefil z neutrální zóny ILJA KOVALČUK. Asistence: Anže Kopitar.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:58'
Golden Knights to ještě zkusí bez brankáře.
58:20'
Kings drží kotouč na svých holích a daleko od vlastní brány.
57:55'
Na opačné straně kluziště neuspěl zprava Karlsson.
57:24'
Kempeho pokus od modré čáry, z levé strany, Fleuryho neohrozil.
56:47'
Tuchovi střela z pravé strany nevyšla. Obrana Los Angeles byla pozorná.
56:12'
55:16'
Paciorettymu už běží druhá trestná minuta. Fleury zatím se dvěma zákroky. Poprvé střílel Doughty, podruhé Toffoli.
54:12'
Pět minut a 48 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazování po Fleuryho pravici.
54:12'
Komplikace pro hosty. Po reklamní přestávce začne v pořadí třetí přesilovka Kings.
54:12'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., nedovolené bránění).
53:01'
Necelých sedm minut do konce třetí třetiny. Kings si stále drží dvougólové vedení.
52:41'
Pokus Marchessaulta z pravé strany, Quick ukrývá kotouč do své lapačky.
52:06'
Střely na bránu: 26 – 28
51:59'
Quick se vytáhl proti obrovské šanci Pirriho z těsné blízkosti.
51:33'
Střelecký pokus Engellanda od modré čáry, zprava, Quick touš bez problémů zastavuje.
50:43'
Konec reklamní přestávky, Carter a Bellemare v souboji na vhazování po pravé ruce Quicka.
50:43'
Carrier a Bellemare při útoku, Quick ale připraven. Na řadě je reklamní přestávka.
50:01'
Jsme v polovině třetí třetiny.
49:13'
Paciorettyho nahození od levého mantinelu skončilo u Quicka.
48:52'
Gól platí i po zkoumání videozáznamu. Kings tedy vedou o dva góly, 4:2!
48:52'
Golden Knights si berou coach's challenge! Domnívají se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.
48:52'
Kings využívají přesilovku a vedou 4:2! Ve skrumáži se nejlépe zorientoval ANŽE KOPITAR. Pro Slovince dvaadvacátá trefa v letošní sezoně! Asistence: Dustin Brown, Carl Grundström.
48:28'
Začala druhá minuta z Engellandova trestu. Králové se zatím k ničemu nedostali.
47:27'
Vhazuje se po Fleuryho levici, mezi hokejky Kopitara a Eakina.
47:27'
Druhá početní výhoda Kings začne až po reklamní přestávce.
47:27'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., hákování).
46:20'
Doughty zablokoval střelecký pokus Holdena, Quick tedy tentokrát zasahovat nemusel.
46:06'
O vzruch se v tuto chvíli postaral Eakin, který zkusil štěstí zprava. Quick ale předvedl dobrý zákrok.
45:50'
Jednu neúspěšnou útočnou snahu nyní střídá druhá.
45:21'
Střely na bránu: 21 – 21
44:29'
Další útočná akce domácích končí ofsajdem.
44:15'
Wagner z mezikruží nastřelil brankovou konstrukci.
43:37'
Nebezpečná Pirriho střela z levé strany, Quick ovšem zasáhl na jedničku.
43:24'
Carter z pravého kruhu pro vhazování vyzkoušel Fleuryho pozornost.
42:55'
Na ledě se toho ve třetí třetině zatím příliš neděje.
42:08'
Vegas nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali postavení mimo hru.
41:04'
40:32'
Zlatým rytířům odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve střední třetině.
40:02'
Golden Knights začínají třetí třetinu na přesilovce.
40:01'
Hokejisté Los Angeles a Vegas jsou zpět na ledové ploše Staples Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

Los Angeles Kings vs Vegas Golden Knights 3:2

- 13. Kovalčuk, 15. Carter (Clifford), 31. Roy (Brown, Iafallo) – 31. Pirri (Eakin, Engelland), 34. Zykov (Schuldt, Marchessault)
40:00'
39:58'
Pacioretty zprava nemířil přesně. Nic dalšího se v této části nestane.
39:04'
56 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazování po Quickově pravici.
39:04'
Ještě proběhne jedna reklamní přestávka ve druhé třetině. Poté budeme moci sledovat druhou početní převahu Golden Knights.
39:04'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dion Phaneuf – 2 min., sekání).
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:22'
Carrierova střela z pravého kruhu postrádala razanci, zamířila navíc nad Quickovu bránu.
37:30'
Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
36:02'
Na opačné straně zahrozil zleva Marchessault, Quick mu ale nedal šanci uspět.
35:33'
Rána Walkera od modré zamířila mimo tři tyče. Následná dorážka Lewise do prázdné brány taktéž nepřesná.
34:01'
Můžeme pokračovat. Carter a Eakin na vhazování po Quickově pravé ruce.
34:01'
Puk v ochranné síti za Quickovými zády, před námi je reklamní přestávka.
33:36'
Domácí poslali kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
33:09'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Hokejisté Vegas jsou na dostřel! Po dobré práci Schuldta se trefil zleva, z úhlu, VALENTIN ZYKOV. Jeho druhý gól v sezoně! Asistence: Jimmy Schuldt, Jonathan Marchessault.
32:57'
Engellandova střela od modré čáry, zprava, Quick touš vyrazil svou vyrážečkou.
32:16'
Střely na bránu: 17 – 14
31:49'
Kovalčuk útočil po levé straně, daleko se ovšem s kotoučem nedostal.
30:51'
Hokejisté Vegas snižují na 1:3! Autorem gólu je BRANDON PIRRI, jenž Quicka prostřelil zprava z otočky. Dvanáctý gól v letošní sezoně pro kanadského hokejistu! Asistence: Cody Eakin, Deryk Engelland.
30:35'
3:0 pro Kings! Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil perfektně pod horní tyč MATT ROY. Pro čtyřiadvacetiletého Američana druhý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Dustin Brown, Alex Iafallo.
29:50'
Krátce před polovinou utkání vedou Kings doma nad Golden Knights stále 2:0.
29:01'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
28:59'
Touš skončil v ochozech Staples Center.
28:47'
Kempeho nahození z pravé strany minulo Fleuryho svatyni.
27:44'
Zykov měl velmi dobrou příležitost snížit na 1:2 z pohledu Zlatých rytířů, avšak z levého kruhu netrefil prázdnou bránu.
27:20'
Schuldt od modré čáry mířil hodně nepřesně.
26:32'
Zpět do akce! Na vhazování po Quickově pravici máme Lewise a Stastnyho.
26:32'
Quicka nyní otestoval zleva Karlsson, avšak neuspěl. Následuje reklamní přestávka.
26:05'
Golden Knights se snaží o aktivitu. Podaří se jim očarovat Quickovo kouzlo?
25:33'
Carpenterova střela z levé strany, Quick si připisuje další úspěšný zákrok.
25:11'
Střely na bránu: 15 – 9
24:58'
Králové se provinili icingem.
24:06'
Krátce po vhazování to zkusil zleva Schuldt, Quick znovu připraven.
24:02'
Tuch vystřelil z levé strany, Quick našel puk ve svém náručí.
23:16'
Vhazování proběhlo v neutrální zóně, před střídačkou domácího celku.
23:14'
Kotouč opustil hrací plochu, zamířil na střídačku Los Angeles.
22:04'
Vegas odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude opět poblíž Fleuryho.
21:07'
Toffoli se ke střele ze středu útočného pásma nedostal. Dobře totiž defenzivně zapracoval Stastny.
20:43'
Vhazovalo se po Fleuryho pravici.
20:41'
Brána za Fleuryho zády je mimo své obvyklé postavení, hra je tedy rozhodčími přerušena.
20:36'
20:02'
Kings mají k dispozici ještě chvíli přesilovou hru.
20:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na led Staples Center. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

19:59'
Martinez ještě v posledních vteřinách zleva zkoušel něco vymyslet, Fleury ale připraven na správném místě.
19:12'
Fleury se měl co ohánět. Od modré čáry vystřelil bez přípravy Doughty, následně ještě zprava bekhendem dorážel Kopitar.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:36'
První přesilovka nyní také pro Kings. Vhazování po Fleuryho levé ruce.
18:36'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nick Holden – 2 min., podrážení).
17:41'
16:34'
Téměř polovina z trestu Browna je pryč. Vegas zatím bez střely na bránu.
15:41'
Čtyři minuty a 19 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po pravici Quicka se staví Carter a Stastny.
15:41'
Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru. Zahrají si ji přitom Golden Knights.
15:41'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., hákování).
15:31'
Králové mohli znovu udeřit! Kopitar zleva před bránu na Iafalla, Fleury měl plné ruce práce, aby dokázal vyrazit.
15:00'
Kings jdou v čase 15:00 do dvougólového vedení! Z těsné blízkosti uspěl napodruhé dorážkou JEFF CARTER. Jeho třináctá trefa v letošní sezoně, 2:0! Asistence: Kyle Clifford.
14:38'
Nahození Phaneufa od modré čáry, Fleury tentokrát bez práce.
14:04'
Lewisova střela ze středu útočného pásma, Fleury kotouč vyrazil před sebe.
13:35'
Pirriho střelecký pokus z levé strany, Quick však mohl zůstat v klidu.
12:14'
Třináctá minuta, Kings otevírají skóre dnešního utkání! Do úniku se dostal ILJA KOVALČUK. Zleva si najel před bránu, následně poté do forhendu překonal Fleuryho. Pro ruského forvarda patnáctý gól v této sezoně, 1:0! Bez asistence.
12:06'
Střely na bránu: 3 – 7
11:37'
Útočná snaha Karlssona středem neměla dlouhého trvání. Obrana Králů odvedla dobrou práci.
10:43'
10:43'
Ofsajd v podání Los Angeles. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
10:01'
Jsme v polovině první třetiny. Kings zatím hrají s Golden Knights bez branek.
09:30'
Touš si to namířil na střídačku domácích. Následovat bude další vhazování v neutrální zóně.
09:04'
Další útočná akce Zlatých rytířů končí kvůli postavení mimo hru.
08:49'
Stastnyho bekhend z pravé strany, Quick puk vyrazil.
08:28'
Lizotte zkoušel štěstí ze středu útočného pásma, Fleury ovšem zasahovat nemusel.
07:29'
Konec reklamní přestávky, Kempe a Karlsson v souboji na vhazování po levé ruce Quicka.
07:29'
Holden se obtočil kolem brány soupeře, následně narazil na připraveného Quicka. Proběhne první reklamní přestávka.
06:54'
Bellemare zahrozil z dobré střelecké pozice, Quick ale dával pozor a podržel svůj tým.
05:33'
Martinezovu střelu od modré čáry, zprava, zablokoval hned první bránící hráč – Pirri.
05:21'
Střely na bránu: 1 – 4
04:59'
Blýskl se nyní také Quick, který zastavil pěknou kombinaci Stastnyho s Tuchem.
04:34'
Čároví odpískali Kings zakázané uvolnění.
03:36'
Výborný Fleury, jenž nyní musel zakročit proti střele Walkera od modré, následně poté ještě proti dorážce Browna z těsné blízkosti.
03:15'
Střelecký pokus Phaneufa od modré čáry na Fleuryho neprošel.
02:35'
Nahození Bellemarea z pravého kruhu pro vhazování, Quick neměl problémy kotouč vyrazit.
01:44'
Hokejisté Los Angeles se dostali do ofsajdu.
01:33'
Carpenterova útočná akce po levé straně, Quick proti jeho bekhendu připraven.
00:44'
Střela Holdena z pravé strany, Quick do statistik zapisuje první zákrok.
00:31'
Vegas odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se následně bude před Fleurym.
00:01'
Úvodní vhazování ve středovém kruhu obstarají Kopitar a Karlsson, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Kings a Golden Knights co nevidět začne.
Nyní už zazní americká státní hymna.
Ve Staples Center ještě probíhá ocenění kapitána, útočníka Kings Anžeho Kopitara, jenž nedávno odehrál svůj 1 000. zápas v National Hockey League.
Zahajovací formace

LAK: Quick – Martinez, Doughty – Carter, Kopitar, Brown

VGK: Fleury – Schuldt, Engelland – Marchessault, Karlsson, Zykov
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jonathan Quick – 33 let, USA
→ Z:45 REC:15-23-7 PR:3.41 %ÚS:88.7

VGK: Marc-Andre Fleury – 34 let, CAN
→ Z:60 REC:35-20-5 PR:2.48 %ÚS:91.4

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Roy, Phaneuf, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter (A), Kovalčuk – Wagner, Lizotte, Lewis.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schuldt, Engelland (A), McNabb, C. Miller, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, Zykov – Pacioretty, Stastny (A), Tuch – Pirri, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Justin St Pierre – Bevan Mills, Devin Berg.
Příjemnou nedělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.
KDO JE VE FORMĚ?

LAK:
Útočník Michael Amadio v posledních šesti zápasech posbíral celkem pět kanadských bodů – dva góly, tři asistence.

VGK:
Útočník Paul Stastny za poslední tři zápasy vstřelil tři góly a zaznamenal celkem pět kanadských bodů.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS
- 3. místo v Pacifické divizi (93 bodů)
- jistý postup do play-off

Golden Knights naposledy doma padli s Arizonou Coyotes 1:4. Jejich jediný gól vstřelil útočník Mark Stone. Za posledních sedm zápasů zvítězili pouze v jednom případě.

LOS ANGELES KINGS
- 15. místo v Západní konferenci (69 bodů)
- jistý nepostup do play-off

Kings v minulém duelu prohráli na ledě Anaheimu Ducks 2:5. Jejich góly obstarali útočníci Michael Amadio, Carl Grundström. Za uplynulých šest utkání zapsali bilanci 2-3-1.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní duel mezi týmy Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Staples Center vhozeno krátce po 04:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.