NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Washington - 19. února 2019   04:30

Kings
Kings
48:20' Iafallo (D. Brown, LaDue) • 59:32' Kovalčuk (Kopitar, Doughty)
2:3
(0:2, 0:1, 2:0)
Washington
Washington
11:48' Ovečkin  (Carlson, J. Vrána) • 12:08' Connolly  (Burakovsky, Orlov) • 25:27' Ovečkin  (Carlson, Bäckström)
Kings
Steve Kozari, Garrett Rank – James Tobias, Lonnie Cameron
Staples Center, Los Angeles
18 230 diváků
Washington

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemné úterní ráno!
Československá stopa v utkání

Michal Kempný (WSH)
0+0, 3 střely, čas na ledě 20:20
Jakub Vrána (WSH)
0+1, 0 střel, čas na ledě 12:15

Dmitrij Jaškin (WSH) do utkání nenastoupil. Zůstal mezi zdravými náhradníky.

Trestné minuty: 6 – 8
Capitals vyhráli pátý zápas z posledních osmi. V tabulce Metropolitní divize zůstávají na druhém místě, přičemž na první New York Islanders ztrácejí tři body.

Kings zaznamenali pátou porážku v řadě za sebou. V tabulce Západní konference jsou i nadále na poslední, patnácté příčce.
59:59'
Ke střele se ještě v poslední vteřině dostal u pravého mantinelu Doughty, avšak minul tři tyče.
59:56'
Zakázané uvolnění Caps. Přesně čtyři vteřiny do konce třetí třetiny!
59:35'
Campbell zůstává na střídačce.
59:32'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
28 vteřin před koncem jsou Králové soupeři na dostřel! Po pasu od Kopitara od modré čáry vystřelil dobře bez přípravy ILJA KOVALČUK. Jeho třináctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:59'
Konec oddechového času. Kopitar a Bäckström na vhazování po Copleyho pravé ruce.
58:59'
Oddechový čas pro domácí.
58:59'
Icing Washingtonu. 61 vteřin do závěrečné sirény.
58:25'
Campbell na střídačce, Kings ještě zkouší hru bez brankáře.
58:00'
Orpik z neutrální zóny vyzkoušel Campbellovu pozornost.
57:30'
Domácím hokejistům se ani nedaří dostat do útočného pásma.
57:01'
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. S Los Angeles to už vypadá bídně.
56:43'
55:44'
Začíná druhá minuta z trestu Ovečkina. Králové zatím nic nevymysleli.
55:00'
Clifford a Dowd zpět na ledě.
54:55'
Carter to zkusil zleva, avšak neuspěl.
54:43'
Pět minut a 17 vteřin do konce třetí třetiny. Kings budou hrát 17 vteřin přesilovku 4 na 3! Následně bude pokračovat jejich klasická přesilovka. Zřejmě poslední příležitost ještě něco udělat s tímto zápasem.
54:43'
Je tu poslední reklamní přestávka.
54:43'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., podrážení).
53:00'
Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování po Copleyho pravici.
53:00'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., nesportovní chování).
53:00'
LaDue vystřelil od modré, z pravé strany, Copley zasáhl. Po přerušení ještě dochází k menší potyčce.
52:11'
Střely na bránu: 24 – 20
52:02'
Ofsajd v podání mužstva z hlavního města Spojených států.
51:12'
Konec reklamní přestávky, Kopitar a Bäckström v souboji na vhazování ve středovém kruhu.
51:12'
Puk v ochranné síti za Copleyho zády, na řadě je reklamní přestávka.
50:40'
Na obou stranách nyní můžeme vidět hned několik nepřesností.
49:50'
Nacházíme se téměř v polovině třetí třetiny. Kings momentálně prohrávají s Capitals o dva góly, 1:3.
49:44'
Kovalčukova střela z pravé strany minula bránu.
48:30'
Dustin Brown si díky asistenci připsal na své konto 600. bod v kariéře.
48:20'
Kings snižují na 1:3! Po bekhendové přihrávce Browna skóruje z pravé strany ALEX IAFALLO. Pro pětadvacetiletého Američana třináctý gól v letošní sezoně! Asistence: Dustin Brown, Paul LaDue.
48:01'
Ze třetí třetiny odehráno osm minut. Zatím to přitom nevypadá na nějakou velkou aktivitu od Kings.
47:14'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po levici Campbella máme Kempeho a Dowda.
47:14'
Carlsonova střela z pravé strany, kotouč končí v Campbellově rukavici. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:06'
Střely na bránu: 21 – 17
45:46'
Iafallo to tentokrát zkoušel z levé strany, Copley ale znovu pozorný.
45:20'
Bekhend Iafalla z pravé strany, dorážet se ještě následně zblízka pokoušel Brown, Copley však v obou případech obstál.
44:09'
Niskanen to zkusil z pravé strany, Campbell pohodlně zasáhl.
43:55'
Washington držel dlouho útočné pásmo, Campbell ale zůstal bez práce.
42:28'
Leipsicovo nahození ze střední třetiny, Copley touš vyráží před sebe.
42:05'
Tvrdý hit Phaneufa na Burakovského sklidil v ochozech aplaus.
41:29'
Kuzněcov střílel z úhlu, zprava, Campbella neohrozil.
40:37'
Střelecký pokus Forborta od levého mantinelu minul Copleyho bránu.
40:05'
Dočkáme se ještě nějakého dramatu nebo si Capitals pohodlně dokráčí pro dva body?
40:01'
Hokejisté Los Angeles a Washingtonu jsou zpět na ledě Staples Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

39:59'
V posledních vteřinách se ještě pokoušeli Copleyho zaměstnat Fantenberg a Doughty.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:35'
V této fázi zápasu se toho na ledě moc neděje. Úvodní perioda nabídla rozhodně lepší podívanou.
37:53'
Dvě minuty a sedm vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se ve středovém kruhu, mezi hole Cartera a Bäckströma.
37:53'
Puk na střídačce Capitals, následuje další z reklamních přestávek.
37:04'
Střela LaDuea od modré čáry, z pravé strany, minula Copleyho svatyni.
36:54'
Pokus Kovalčuka na opačné straně hřiště zprava byl zablokován Burakovskym.
36:40'
Nahození Kempného z úhlu, zleva, Campbell kotouč vyrazil.
35:46'
Lewis útočil středem, příliš ale nepochodil. Obrana Washingtonu odvedla dobrou práci.
34:45'
Copley mohl při přesilovce soupeře zůstat naprosto v klidu.
34:43'
33:44'
Kempnému začíná běžet druhá trestná minuta. Králové zatím bez střely na bránu.
33:00'
Kopitarova střela z pravé strany byla zablokována Orpikem vysoko nad, do ochranné sítě.
32:43'
Na vhazování po Copleyho levé ruce se nám staví Kopitar a Eller.
32:43'
Po reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní výhodu v podání Kings.
32:43'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., hákování).
32:21'
Střely na bránu: 15 – 13
31:27'
Střelecký pokus Ovečkina z pravé strany, Campbell kotouč vyrazil do rohu svou vyrážečkou.
30:47'
Další zakázané uvolnění od Washingtonu.
30:37'
Hosté vyhodili touš přes všechny čáry na icing.
30:26'
Leipsicovi střela ze středu útočného pásma nevyšla.
29:55'
Těsně před polovinou utkání vedou Capitals na ledové ploše Kings 3:0.
28:37'
Útočnou akci Capitals zastavili čároví a postavení mimo hru.
28:15'
Bekhend Kopitara z levé strany, Copley ale zasahovat nemusel.
27:30'
Fantenberg vystřelil od modré, zleva, Copley ovšem neměl nějak velké potíže zakročit.
26:26'
Zpět do akce! Souboj na vhazování ve středovém kruhu obstarávají Carter a Dowd.
26:26'
Touš si to namířil do hlediště, na řadu přichází reklamní přestávka.
25:27'
Washington právě vstřelil branku!
I druhá přesilová hra hostů je úspěšná! Prosazuje se přitom opět střelou bez přípravy z levého kruhu pro vhazování ALEX OVEČKIN. Druhá trefa pro ruského útočníka v dnešním zápase! Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
25:02'
Bude i druhá přesilovka Capitals úspěšná? Vhazuje se po levici Campbella.
25:02'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., podrážení).
24:56'
Střely na bránu: 12 – 9
24:25'
Bäckström střílel bez přípravy z úhlu, zprava, Campbell předvedl dobrý zákrok lapačkou.
23:59'
Phaneufova střela od modré, z levé strany, Copley připraven na správném místě.
23:30'
Po nepřesnosti Stephensona útočil Kopitar, ze středu útočného pásma se ale nakonec k zakončení nedostal.
22:50'
Hokejisté Los Angeles jsou, podobně jako v první třetině, aktivnějším mužstvem.
22:28'
Cliffordův pokus z levé strany, Copley byl pozorný a vyrazil puk před sebe.
21:28'
Kings odpískána přihrávka rukou. Následovat by mělo vhazování v neutrální zóně.
21:18'
Zakázané uvolnění ze strany Capitals.
20:50'
Pokus Leipsica od levého mantinelu Copleyho nijak neohrozil.
20:19'
Střelu Forborta od modré čáry, z levé strany, zablokoval hned první bránící hráč – Oshie.
20:01'
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše Staples Center. Druhá část bude zahájena co nevidět.

19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:25'
Caps mohli přidat třetí gól. Kuzněcov ovšem z blízkosti bekhendem na Campbella nevyzrál.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:38'
Lewis se pokoušel něco vymyslet, když se od levého mantinelu snažil dostat do střelecké pozice, obrana soupeře byla ale dobře zorganizovaná.
18:05'
Dlouho se hraje bez přerušení.
17:48'
Další útočnou akci Capitals obstaral Oshie, daleko se ovšem nedostal.
16:54'
Ovečkin vystřelil prudce zleva bez přípravy, minul však rovněž tři tyče.
16:10'
Niskanen to zkoušel od modré, Campbella ale nezaměstnal.
15:37'
Štěstí pro Washington. LaDue z pravé strany nastřelil brankovou konstrukci.
14:52'
Pokus Doughtyho od modré, z pravé strany, na Copleyho bránu neprošel.
14:01'
Začíná čtrnáctá minuta utkání. Kings navzdory střelecké aktivitě a většímu počtu šancí prohrávají s Capitals 0:2.
13:45'
Fantenberg pálil zleva bez přípravy, byl ale hodně nepřesný.
13:17'
Čároví pískají hostujícím hokejistům zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Copleym.
13:02'
Djoosovo nahození od modré čáry minulo Campbellovu svatyni.
12:46'
Střely na bránu: 9 – 6
12:08'
Caps rychle odskakují do dvougólového vedení! Nahození Burakovského od pravého mantinelu tečoval za Campbellova záda BRETT CONNOLLY. Čtrnáctý gól v letošní sezoně pro šestku draftu 2010! Asistence: André Burakovsky, Dmitrij Orlov.
11:48'
Využitá početní převaha Capitals! Z levého kruhu Campbella prostřelil, po pasu od Carlsona, ALEX OVEČKIN. Jeho jednačtyřicátý gól v této sezoně, 1:0 pro Washington! Asistence: John Carlson, Jakub Vrána.
11:29'
První polovina z trestu Forborta je minulostí.
10:43'
Střela Ovečkina z levého kruhu pro vhazování postrádala přesnost.
10:28'
10:28'
První přesilovka Capitals začne až po reklamní přestávce.
10:28'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., podrážení).
10:01'
Vteřinu po polovině první třetiny Caps odpískáno zakázané uvolnění.
09:52'
09:35'
Fantenbergova střela od modré čáry tečována před bránou Carterem, Copley si svým zákrokem nebyl jistý.
08:53'
Začíná druhá minuta z trestu Carlsona.
08:31'
Střela Kovalčuka bez přípravy z levé strany zablokována Kempným.
08:00'
Hned na úvod obrovská příležitost pro domácí! Puk málem skončil v bráně. Hosty po střele Toffoliho zprava od inkasování zachránil Niskanen.
07:52'
Konec osmé minuty, Kings si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.
07:52'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., podrážení).
07:27'
Kempný zkusil štěstí od modré čáry, z levé strany, puk skončil v Campbellově lapačce.
07:17'
Icingem se nyní provinili také hokejisté Los Angeles.
06:50'
Střela Orlova od modré, zprava, byla zablokována Carterem.
06:28'
Capitals poslali kotouč na zakázané uvolnění.
06:21'
Konec reklamní přestávky, Carter a Kuzněcov na vhazování po Copleyho pravici.
06:21'
Na opačné straně zasáhl Copley svou rukavicí proti střele Fantenberga od modré, z levé strany. Proběhne první reklamní přestávka.
06:05'
Pokusy Kempného a Carlsona od modré čáry byly soupeřem zablokovány.
05:43'
Dowdova střela ze středu útočného pásma, Campbell zasahuje svou lapačkou.
05:11'
Střely na bránu: 3 – 1
04:59'
Na opačné straně hřiště se svým útokem neuspěl Connolly. O puk jej brzy obral Doughty.
04:45'
Hagelin útočil po levé straně, daleko se ovšem nedostal. Obrana Washingtonu byla pozorná.
03:50'
Na kluzišti se toho nyní moc neděje. Jeden neúspěšný útok střídá druhý. Brankáři mají klid.
02:12'
Střelecký pokus Orpika z levé strany zablokoval Wagner, Campbell tak nyní bez práce.
01:59'
Na opačné straně ledu otestoval Campbella od modré, zleva, Kempný.
01:39'
Kovalčuk v první velké šanci dnešního utkání, Copley se ale blýskl skvělým zákrokem, kterým podržel svůj tým.
01:18'
Králové se drželi v útočném pásmu, žádné nebezpečí pro Copleyho z toho ovšem nebylo.
00:40'
Caps s toušem v obranné zóně, oba týmy poprvé střídají.
00:05'
Kotouče se ujali hokejisté Los Angeles, ihned přitom nahodili z neutrální zóny na Copleyho bránu.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Kopitar a Bäckström, jdeme na to!
Hymna je minulostí, střetnutí mezi Kings a Capitals co nevidět začne.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

LAK: Campbell – Forbort, Doughty – Iafallo, Kopitar, Brown

WSH: Copley – Orlov, Niskanen – Vrána, Bäckström, Oshie
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jack Campbell – 27 let, USA
Z:19 REC:7-10-0 OG:38 PR:2.23 %ÚS:92.8 SO:1

WSH: Pheonix Copley – 27 let, USA
Z:21 REC:12-5-3 OG:59 PR:3.02 %ÚS:90.3 SO:1

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Fantenberg, LaDue, Phaneuf, Roy – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Leipsic, J. Carter (A), Toffoli – Hagelin, Kempe, Kovalčuk – Clifford, Lewis, Wagner.

Washington Capitals: Copley (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Boyd.

Rozhodčí: Steve Kozari, Garrett Rank – James Tobias, Lonnie Cameron.
Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Washington Capitals.

WASHINGTON CAPITALS
- 2. místo v Metropolitní divizi (71 bodů)

Capitals mají za posledních sedm zápasů bilanci 4-2-1. Na ledě Kings odehrají čtvrté utkání z šestizápasového tripu. V minulém duelu prohráli na hřišti Anaheimu Ducks 2:5.

LOS ANGELES KINGS
- 15. místo v Západní konferenci (52 bodů)

Kings se pokusí zastavit sérii čtyř porážek. Proti Capitals zakončí sérii tří zápasů doma v řadě. V posledním utkání zaznamenali neúspěch 2:4 s Bostonem Bruins.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V pondělí, 18. února, je na programu zámořské soutěže celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Los Angeles Kings a Washington Capitals. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Staples Center vhozeno krátce po 04:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.