NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Boston - 5. dubna 2019   02:10

Minnesota
Minnesota
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Boston
Boston
28:21' Nordström  (Acciari, Grzelcyk) • 57:15' Pastrňák  (DeBrusk, Carlo) • 57:51' Senyshyn  (Ma. Johansson, Kampfer)
Minnesota
Hebert, Joannette – Knorr, Barton
Xcel Energy Center, St. Paul
19 074 diváků
Boston

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště u jednoho ze zápasů NHL. Na počtenou!
Česká stopa:

David Pastrňák (BOS), 1+0, +/-: +1, 5 střel, 0 hitů, čas na ledě: 18:09.

Buly: 46%-54%.
Utkání je u konce. Boston si zase zvedl před play off sebevědomí a na ledě Minnesoty zvítězil 3:0 naprosto zaslouženě. Skvělý výkon podal Jaroslav Halák. O branky Bruins se postarali Joakim Nordström, David Pastrňák a Zach Senyshyn.
59:30'
Ofsajd Minnesoty. Ještě jednou se dnes bude vhazovat.
58:48'
Utkání se už jen dohrává. Boston ví, že dnes získá dva body.
57:51'
Bruins právě vstřelili branku!
Hosté rychle skórují do odkryté brány. ZACH SENYSHYN okořenil svůj debut v NHL a střílí ve své premiéře také premiérový gól. 0:3. Asistence: Marcus Johansson a Steven Kampfer.
57:36'
Domácí vyzkouší hru bez brankáře.
57:15'
DAVID PASTRŇÁK dává svou 38. branku v sezoně. Český útočník zůstal osamocen na levém kruhu a zakončil skvělou přihrávku DeBruska. 0:2. Asistence: Jake DeBrusk a Brandon Carlo.
56:58'
Zakázané uvolnění domácích.
56:34'
Backes se snažil rychlou střelou nachytat Stalocka. Brankář Minnesoty zůstal ve stoje a velmi netradičním zákrokem hru přerušil.
56:07'
Střela od modré čáry v podání Kruga byla sražená mimo tři tyče.
55:42'
Stalock posunul puk k obránci. Následně se hra přerušila, jelikož černá guma opustila hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:16'
Pastrňák se nedokázal probít až k zakončení. Kotouč při přechodu do pásma domácích ztratil.
54:33'
Zdá se, že Boston má nyní zápas pod kontrolou. Minnesotě se čas rychle krátí.
53:59'
Fiala byl tvrdě zastaven Cliftonem. O nedovolený zákrok se rozhodně nejednalo.
53:30'
53:13'
Coyle hledal před bránou hůl spoluhráče k teči. Domácí celou akci přečetli.
52:12'
Krug zůstal volný na levé straně a snažil se ještě na zadní tyči uvolnit spoluhráče. Hosté to nakonec překombinovali.
51:48'
Pastrňák ztratil puk a domácí se vyhozením puku osvobodili.
51:30'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brad Hunt – 2 min., nedovolené bránění).
51:06'
Boston se na malou chvíli sice dostal do pásma soupeře, ale už se zase musí bránit.
50:41'
Eriksson Ek vystřelil z pravého kruhu pouze do připraveného Jaroslava Haláka. Slovenský brankář dnes zatím září.
50:06'
Minnesota se osměluje a ve třetí třetině podává značně lepší výkon, než v předchozích dějstvích.
49:06'
Krug poslal puk za sebe, kde jej dojel Zucker. Útočník Wild už byl v poměrně velkém úhlu, ale přesto dokázal trefit spojnici. Halák měl štěstí.
48:47'
Stalock si po delší době sáhl na kotouč. Hra je přerušená a máme zde první komerční pauzu ve třetí třetině.
48:34'
Jelikož Fehr tečoval puk za červenou čarou, tak se zakázané uvolnění pískat nemuselo.
48:02'
Přesilovka domácích gólová nebyla. Zelení se znovu pokusí o založení útočné akce.
47:44'
47:07'
Brodin se musel vrátit až k modré čáře a poté posunul puk po mantinelu do rohu.
46:19'
Minnesota dlouho kombinovala, ale Fiala byl taktéž nepřesný. Boston se následně osvobodil.
45:52'
Suter si rychle vyměnil touš se spoluhráčem a vypálil vší silou. Střela šla vedle.
45:44'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., nedovolené bránění).
45:20'
Halák zastavil puk za bránou a okamžitě jej posunul na svého spoluhráče.
44:35'
Brownův pokus se zastavil na bránícím hráči Bostonu. Obě mužstva už jsou v plném počtu na ledě.
43:57'
Coyle vypálil pouze do vyrážečky brankáře Stalocka.
43:23'
Na druhé straně zůstal Suter osamocen na levém křídle. Přihrál puk před bránu, kde stál Foligno. Ani nadvakrát nedokázal druhý jmenovaný dostat kotouč za Haláka.
42:40'
Kuhlman projel do útočného pásma a z nenápadné pozice trefil tyč.
41:58'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., hrubost).
41:58'
Carlo zbytečně kotouč ve vlastním pásmu ztratil a Kunin okamžitě namířil svou ránu na bránu. Těsně před Halákem tečoval tuto střelu Donato.
41:14'
Donato svou střelou zápěstím pouze orazítkoval Halákovy betony.
40:51'
Zucker nabil Fialovi. Švýcarský útočník střílel z prvního doteku mimo tři tyče.
40:17'
Grzelcyk se nádherně proháčkoval až ke střele. Stalock chvíli nevěděl, kde kotouč má. Nakonec jej našel ve výstroji.
40:01'
Skončila druhá třetina. Boston v ní byl lepší a zaslouženě se dostal do vedení. Ve 29. minutě se trefil Joakim Nordström. Medvědi překlopili počet střel na branku na svou stranu, po druhé třetině v této statistice vedou poměrem 26-18. Třetí třetina začne zhruba ve 3:50.
40:00'
39:44'
Za bránou Haláka se bojuje o puk. Rozhodčí zatím hru nepřerušili.
38:58'
Staal ujel obráncům Bostonu a zjevil se sám před Halákem. Celou akci se snažil vyšperkovat zpětnou přihrávkou na Kunina. Domácí nakonec celou akci zahodili tím, že ani nezakončili.
38:24'
Grzelcyk nahazoval puk na teč. Stalock si poradil.
38:02'
Senyshyn se dostal ke střele. Stalock bez větších problémů zasáhl.
37:37'
Paterynovo nahození nebylo pro Haláka velkým oříškem.
36:54'
36:44'
Další tvrdá rána Pastrňáka. Útočník s číslem 88 je velmi aktivní v této početní výhodě.
36:00'
David Pastrňák si najel na levý kruh a rychle vystřelil. Celá akce byla tak rychlá, že nešlo postřehnout, jestli náhodou český hráč netrefil tyč.
35:45'
Boston neodehrál první polovinu přesilovky zle, ale k pořádné šanci se nedostal. Pobýval sice v útočném pásmu, ale Minnesota se zatím dobře brání.
35:06'
Pastrňák hned zkusil vystřelit, jenže trefil před sebou stojícího domácího hráče.
34:54'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., krosček).
34:54'
Bergeron v ponechané výhodě vystřelil přímo do hrudi Stalocka. Před první přesilovkou Bostonu v tomto zápase ještě bude následovat komerční pauza.
34:15'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Zápas se hraje v rychlém tempu.
33:37'
Krug se zjevil na vrcholku kruhu úplně sám. Vystřelil tvrdě a Stalock toho moc neviděl. Šikovný obránce ale zařízení minul.
32:59'
Coyle si zpracoval puk a jakmile mohl, tak vystřelil. Stalock si s jeho pokusem poradil.
32:04'
Čtvrtá formace Bruins mohla přidat další branku. Acciari byl opět velmi aktivní.
31:24'
Boston je v posledních minutách více na kotouči. Minnesota vysoko napadá a snaží se hostům znepříjemnit rozehrávku.
30:25'
Spurgeon se dostal v útočném pásmu k puku a přihrál do tandemu Staalovi. Zkušený útočník Wild stál v ideální pozici, jenže Halák jej dokázal vychytat.
29:58'
Domácí bojují o puk v rohu kluziště.
29:34'
Hosté pokračují v aktivitě a snaží se přidat další gól.
28:21'
První branku v zápase střílí hosté! Acciari ukázal šikovnost a dokázal se na malém prostoru dobře zorientovat. Jednoruč přihrál před bránu JOAKIMU NORDSTRÖMOVI, který už měl před sebou prázdnou bránu. Švédský útočník vstřelil sedmou branku v sezoně. 0:1. Asistence: Noel Acciari a Matt Grzelcyk.
27:20'
Greenway vystřelil rychle, ale nikoliv přesně. Halák zasahovat nemusel.
27:01'
Pastrňák nezachytil vyhození puku po mantinelu a bostonští se provinili dalším icingem.
26:19'
Už to vypadalo, že Zucker půjde sám na brankáře, ale nakonec jej zastavil ofsajd.
25:55'
Nepřesná rozehrávka Coyla zapříčinila zakázané uvolnění Bruins.
25:33'
Halák zachytil nahození v lapačce a okamžitě rozehrál.
24:39'
Spurgeon vystřelil velmi tvrdě. Halák toho moc neviděl a byl nakonec rád, že kotouč nemířil mezi tři tyče.
24:10'
Foligno se snažil zpoza brány nachytat Haláka. To se mu ale nepovedlo.
23:12'
Největší šance zápasu! Boston se dostal do přečíslení 3 na 1. Backes vybídl šikovnou žabičkou Acciariho, který vystřelil po delší době. Trefil připraveného Stalocka.
22:28'
Fiala získal puk ve vlastním pásmu a ramenem se natlačil před bránící hráče. Poté nahodil bekhendem před bránu. Spoluhráče ale nenašel.
21:58'
Kunin se natlačil před bránu a málem dokázal skákavý puk dostat za Haláka.
21:19'
Pastrňák vracel puk na modrou čáru, kde stál Krug. Tvrdá rána obránce Bostonu nezapadla do brány.
20:51'
Grzelcyk nepřihrál přesně. Johanssonovi puk přeskočil hokejku.
20:20'
Rask se dostal ke střele z prvního doteku. Halák jeho ránu vyrazil. Mezitím zůstal po souboji za bránou ležet Miller. Vypadá to, že bude v pořádku.
20:01'
První třetina nám skončila. Neviděli jsme zatím žádný gól, jelikož obrany obou celků převyšují útočníky. Ani příliš gólových šancí jsme neviděli, a tak není divu, že oba brankáři drží čisté konto. Střely na bránu 9-7. Druhá třetina odstartuje přibližně ve 2:59.
20:00'
19:24'
DeBrusk se prokličkoval až před bránu. Akci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou na Bergerona, který byl obsazený.
18:55'
Acciari získal kotouč a rychle vypálil. Stalock zasáhl vyrážečkou.
18:15'
Stalock chtěl svému týmu pomoct s rozehrávkou, ale nehrál puk pouze na hůl hostujícího hráče.
17:38'
Pateryn nebezpečně střílel od modré čáry. Pravou tyč minul o kousek.
17:02'
Nepřesnosti na obou stranách. Obránci Bostonu situaci uklidňují.
16:19'
Sledujeme pasáž hry, ve které je lepší Minnesota. Žádná ze střel však k překonání Haláka nevedla.
15:14'
Halák měl plné ruce práce. Donato vystřelil od modré čáry a před bránou výborně zapracoval Staal. Halák byl nakonec úspěšný a nepřehlednou situaci vyřešil.
14:33'
Nyní byla zase aktivita na straně Minnesoty. Huntova rána od modré čáry ale v brance neskončila.
13:32'
Johansson se dostával k dorážce po zablokované střele Kampfera. Byl však otravován obránci a přesně zamířit v rychlosti nedokázal.
13:22'
Acciari se dostal po pravé straně k zajímavé střela. Horní růžek na přední tyči ale minul.
12:42'
Kuhlmanova střela byla sražená mimo tři tyče. Boston pokračuje v aktivitě.
12:16'
Přerušení hry. Komerční přestávka.
11:59'
Opět v akci Donato a tentokrát byl v ještě větší šanci. Krásně se obtáhl mezi obránci a mířil do protipohybu Haláka. Slovenský brankář vystrčil levý beton a zastavil ohrožení své brány.
11:45'
Donato velmi nepříjemně vystřelil z levé strany. Halák puk vyrazil nad sebe.
10:56'
Pastrňák nabil puk Bergeronovi, který vystřelil z vrcholu kruhu. Před bránou ještě stál DeBrusk, ale ten nedokázal zamést puk za Stalocka.
09:59'
Johansson se dostal po vyhraném buly ke střele, která postrádala přesnost.
09:39'
Fehrova akce nebyla úspěšná. Halák podržel puk v lapačce.
09:16'
Fiala vybojoval puk a rychle se řítil vpřed. Hostující obránci se ale rychle vrátili a dokázali soupeři kotouč vypíchnout.
08:49'
Přechod do útočného pásma se domácím nepovedl. Další ofsajd je na světě.
08:29'
Stalock zastavil nahození a raději hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
07:59'
Staal vyvezl touš za útočnou modrou čáru a nahodil jej za bránu. Mezitím stihla Minnesota prostřídat.
07:32'
Bergeronova lajna se usadila v útočném pásmu a kombinuje.
06:42'
Boston se rychle dostal do útočné třetiny a mezi kruhy se zjevil úplně sám Coyle. Rychlá střela hostujícího hráče skončila na hrudi Stalocka.
06:36'
Zakázané uvolnění Bostonu. Máme zde první komerční přestávku.
06:10'
Zucker dostal hodně prostoru v pásmu soupeře, ale nakonec nechal puk za sebou. Střela z tohoto útočného počínání nebyla.
05:20'
Backes zabojoval u mantinelu a dokázal na modré čáře vybídnout Millera. Pokus obránce Bruins zapadl těsně vedle pravé tyče.
04:34'
Poprvé se hra přerušila. Po ofsajdu domácích se bude vhazovat ve středním pásmu.
04:13'
Nyní se bojuje o puk u mantinelu. Minnesota stále pobývá v útočné třetině.
03:32'
Foligno se protáhl po levém křídle ke střele, kterou Halák vyrazil do rohu kluziště.
03:00'
Fialovi nevyšly manévry na útočné modré čáře. Wild museli poté útočné pásma vyklidit.
02:15'
Začátek utkání je opatrný z obou stran. Zucker se dostal ke střele z pravé strany. Ta však byla tečována mimo hrací plochu.
01:34'
Bergeron nastartoval Pastrňáka, jehož finty chvíli nesly úspěch. Nakonec však hosté puk ztratili a nedokázali ani vystřelit.
00:38'
Halák měl se skákavým pukem velké potíže. Nakonec jej zametl za svou svatyni.
00:13'
Miller nahodil z vlastního pásma puk na Stalocka, který přerušil hru.
00:01'
Před začátkem utkání ještě zazní hymna USA.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon (A), Suter (A), Hunt, Brodin, Pateryn, Bitetto – Kunin, E. Staal (A), Donato – Fiala, J. Eriksson Ek, Zucker – V. Rask, Sturm, Greenway – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Krug, K. Miller (A), Grzelcyk, Kampfer, Clifton – Pastrňák, Bergeron (A), DeBrusk – Kuhlman, Frederic, Heinen – Senyshyn, Coyle, Ma. Johansson – Backes (A), Acciari, Nordström.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Knorr, Barton.