NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Kings - 16. ledna 2019   02:10

Minnesota
Minnesota
30:16' Niederreiter (J. Eriksson Ek, M. Foligno) • 47:13' E. Staal (Suter, Spurgeon) • ' Zucker
3:2
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Kings
Kings
36:03' Kovalčuk  (D. Brown, Phaneuf) • 57:30' J. Carter  (Kempe, Toffoli)
Minnesota
Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Niederreiter – Parise, Coyle, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, J.T. Brown.
Syvret, O'Rourke – Alphonso, Barton
Xcel Energy Center, St. Paul
Kings

To je z mé strany již vše, přeji hezké středeční ráno!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jason Zucker (MNS) – 0+0
2. Alex Stalock (MNS) – odchytal 65:00 minut, 31 zákroků, úspěšnost 93,9 %
3. Eric Staal (MNS) – 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
-
Je dobojováno. Minnesota po dvou prohrách v řadě zabrala a udolala Los Angeles, toto vítězství se ale vůbec nerodilo snadno. Kings dokázali dvakrát smazat náskok Wild a utkání nakonec dovedli až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil Jason Zucker.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
Autorem vítězné branky je JASON ZUCKER.
Brown nedal, je hotovo!
Zach Parise měl na hokejce rozhodnutí, bekhendem ale poslal kotouč příliš vysoko.
Kopitarovu střelu Stalock i s přispěním brankové konstrukce dokázal zneškodnit.
Jason Zucker svůj bekhendový blafák provedl dokonale!
Ilja Kovalčuk mezírku mezi Stalockovými betony netrefil, stav zůstává nerozhodný.
Luke Kunin nic nevymyslel a napálil puk přímo do Quickovy lapačky.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze tohoto zápasu neurčilo, po krátké přestávce nás tak čekají samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Doughty už je zpět na ledě, minutu před koncem prodloužení navíc domácí musejí zakládat další akci až z hloubi vlastní třetiny.
63:11'
Mikael Granlund to vzal překvapivě na sebe z pravého kruhu, Quick ale v krkolomném rozštěpu stačil zasáhnout!
62:34'
Alec Martinez zblokoval Spurgeonovu střelu z levého kruhu do ochranné sítě, Quick byl v tomto oslabení zatím bez práce.
62:00'
Drew Doughty (LAK) nedovoleně bránil brankáři Stalockovi, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
61:30'
Kopitarovu střelu z vrcholu kruhů Alex Stalock polapil a okamžitě poté založil další protiútok Wild.
60:42'
Jared Spurgeon omylem posunul losangeleskou svatyni, sudí tak vykázali hru do středního pásma.
60:21'
Parise a Staal se vydali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale nenašel recept na pozorného Jonathana Quicka!
60:01'
Skutečně tomu tak je. Minnesota v tomto utkání dvakrát vedla, v obou případech se ale hostům podařilo vyrovnat. O vítězi tak rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:53'
Doughty už jen vyhodil puk z vlastního pásma do toho útočného, zdá se, že se bude prodlužovat.
59:11'
Necelou minutu před koncem mohl Tyler Toffoli rozhodnout, z mezikruží ale na ležícího Stalocka nevyzrál!
58:12'
Alex Iafallo se málem vydal do úniku, kolmice na rozjetého forvarda Kings ale byla příliš prudká.
57:30'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Až příliš laxní přístup se domácím nevyplácí, dvě a půl minuty před koncem Kings vyrovnávají! Tyler Toffoli to po dlouhém náporu hostujícího celku zkusil z vrcholu kruhů a jeho střelu za záda dezorientovaného Stalocka dokázal usměrnit JEFF CARTER. Asistence: Adrian Kempe a Tyler Toffoli.
57:09'
Brendan Leipsic přišel o puk na útočné modré, načež ho Ryan Suter opět vyhodil až ke Quickovi. Hráči Wild už se v závěru jen brání.
56:32'
Ilja Kovalčuk to zkusil z levého kruhu, do jeho rány ale obětavě padl Joel Eriksson Ek a o pár sekund později domácí dostali touš ze třetiny.
55:41'
Domácí chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, svěřenci Bruce Boudreaua tak mohou v klidu vystřídat.
54:45'
Právě Zucker si ještě prodloužil střídání a na vlastní modré čáře se mu podařilo vypíchnout kotouč Muzzinovi.
53:53'
Jason Zucker si vyměnil kotouč s Granlundem a poté z ostrého úhlu vystřelil, Quick se však nenechal nachytat v nedbalkách.
53:05'
Brendan Leipsic nabil na modrou Martinezovi, jehož dělovku z první ale Stalock vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou!
52:09'
Matt Luff nic nevymýšlel a jednoduše nahodil puk za Stalockovu branku, kam se vydal Kyle Clifford, který ale nakonec na kotouč nedosáhl.
51:11'
Luke Kunin mohl zvýšit náskok Minnesoty, tváří v tvář Quickovi ale napálil puk do tyče!
50:15'
Drew Doughty snadno zavezl puk až do útočné třetiny, tam se ale Kings uchýlili jen ke kombinaci poblíž mantinelů. Tudy cesta za vyrovnáním nepovede...
49:24'
Protiakce Kings neměla dlouhého trvání, Alecovi Martinezovi byl totiž odpískán ofsajd.
48:53'
J.T. Brown dostal od Staala nabito na vrchol kruhů, domácímu útočníkovi ale střela nevyšla podle představ.
47:59'
Derek Forbort se pokusil z předbrankového prostoru dorazit puk za Stalockova záda po Leipsicově akci, domácí brankář byl ale proti.
47:13'
Minnesota právě vstřelila branku!
Wild si berou ztracené vedení zpět. Hagelinovi se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, poněvadž mu v tom na modré čáře zabránil Spurgeon. Ten poté nabil na střelu lépe postavenému Ryanu Suterovi, jehož ránu od modré nohou protečoval do sítě ERIC STAAL! Asistennce: Ryan Suter a Jared Spurgeon.
46:50'
Suter s Hagelinem drží kotouč ve vlastním pásmu, oba týmy zhruba třináct minut před koncem v poklidu střídají.
45:56'
Průnikový pas na Coylea byl příliš prudký, domácí útočník ale zabojoval a alespoň u zadního mantinelu se puku zmocnil.
45:09'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puk odrazil na hůl Mikaela Granlunda, následnou akci finského forvarda ale zhatil ofsajd.
44:12'
Po Quickově zaváhání v rozehrávce se puku ujali domácí a nakonec z toho pramenila střela Greenwaye, ten ale z mezikruží na hostujícího brankáře nevyzrál!
43:34'
Mikko Koivu nadvakrát dostal kotouč z vlastního pásma, následnou akci Wild ale zhatil ofsajd. Hra je přerušena a vhazovat se bude poblíž domácí střídačky.
42:43'
Nahození Joela Erikssona Eka z levého kruhu si Quick pohlídal a nepustil nikoho v zeleném dresu k dorážce.
41:48'
Svěřenci Willieho Desjardinse se usadili v útočnén pásmu, zatím z toho však pramenil jen zblokovaný pokus Clifforda.
40:53'
Z Toffoliho rychlé protiakce nakonec žádné nebezpečí pro Stalocka nepramenilo, útočník Los Angeles ani pořádně nevystřelil.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:02, tak si to nenechte ujít!
I po druhé třetině mají oba týmy k bodům stejně blízko i daleko. V polovině základní hrací doby otevřel skóre domácí Joel Eriksson Ek, vedení ale Minnesotě dlouho nevydrželo, necelé čtyři minuty před sirénou se totiž prosadil Ilja Kovalčuk.
40:00'
39:38'
Jordan Greenway to zkoušel z otočky, puk jej ale v klíčový moment neuposlechl.
38:44'
Toffoli už je zpět na ledě a Carl Hagelin nyní vyhodil puk do útočného pásma, oba týmy mohou vystřídat.
37:49'
Kopitar se vydal do protiútoku a poté poslal puk na pravou stranu, kde byl volný Dustin Brown, který ale na přesouvajícího se Stalocka nevyzrál!
37:10'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Jeff Carter, jehož nenápadná rána z pravého kruhu se otřela o břevno!
36:42'
Tyler Toffoli (LAK) se provinil hákováním, Minnesota si tak zahraje svou první přesilovku v utkání.
36:03'
Elitní formace Kings udeřila a je vyrovnáno! Dion Phaneuf umně zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na střelu Brownovi. Jeho projektil Quick vyrazil přímo před sebe a dotírající ILJA KOVALČUK neměl problém dorazit kotouč do sítě. Asistence: Dustin Brown a Dion Phaneuf.
35:19'
Eric Staal to zkusil z mezikruží, trefil však jen prvního hráče, který stál před ním: Oscara Fantenberga.
34:28'
Kings o gól prohrávají a v posledních minutách se navíc jen brání, další akci Wild už nyní zakládá Jordan Greenway.
33:41'
Joel Eriksson Ek chtěl prověřit Quickovu pozornost ranou z vrcholu kruhů, ta ale byla Cliffordem přizvednuta mimo dosah hostujícího brankáře.
32:47'
Suterova dělovka z voleje byla sražena do rohu kluziště, načež se svěřencům Willieho Desjardinse podařilo vyhodit touš do bezpečí.
31:59'
Kovalčuk podél levého hrazení zavezl puk do útočné třetiny a poté ho nabil na modrou Derekovi Forbortovi, jeho pokus z první ale postrádal razanci.
31:08'
Po dalším závaru před Quickem byla posunuta jeho branka, rozhodčí budou mít na její úpravu čas během komerční přestávky.
30:16'
V polovině zápasu se Wild dostávají do vedení. NINO NIEDERREITER obkroužil losangeleskou svatyni a poté si vyjel až na vrchol pravého kruhu, odkud z otočky vypálil a Quick už nestihl zareagovat! Asistence: Joel Eriksson Ek a Marcus Foligno.
29:30'
Mikko Koivu se šikovně uvolnil na pravém kruhu, následná střela ale domácímu kapitánovi nesedla podle představ a Quick snadno zasáhl.
29:08'
Díky rychlonohému Zuckerovi nebyl Minnesotě odpískán icing, o pár sekund později ale rozhodčí stejně přerušili hru.
28:26'
Zach Parise ujížděl sám na Quicka, svůj blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!
27:43'
Tyler Toffoli to zkusil z pravého kruhu, Alex Stalock měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.
26:48'
Dnes velmi aktivní Greenway se opět protlačil až do zakončení, ani tentokrát si ale bývalý hráč Bostonské univerzity na Quicka nepřišel.
25:53'
Jordan Greenway se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Jonathan Quick ale bravurně zakročil lapačkou!
25:27'
Alex Iafallo dostal nabito na střelu z voleje, Stalock se ale přesunul včas a jistě zakročil. Přesilová hra Kings je u konce.
24:38'
Kempe nahazoval kotouč do pčředbrankového prostoru, kde číhal Carter, který ale na puk nedosáhl.
23:48'
Mikko Koivu v rohu kluziště obral o puk Dustina Browna a obratem ho vyhodil přes všechny čáry.
23:01'
Joel Eriksson Ek (MNS) zahákoval Kopitara, Kings si tak zahrají svou první přesilovku.
22:55'
Ani domácí si teď ale nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění a hra se vrátí před Stalocka.
22:18'
Kings zatím v tomto utkání viditelně vázne rozehrávka, Fantenberg teď jen naslepo poslal kotouč do útočné třetiny.
21:34'
Spurgeonova rozehrávka byla ztečována na domácí střídačku, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
20:56'
Ihned po buly to z levé strany zůstal Ryan Suter, jehož tečovaná střela se otřela o tyč!
20:41'
Domácí na svého soupeře vlétli, Jason Zucker ani krátce po něm Nino Niederreiter si ale na Quicka nepřišli!
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a gólů jsme se v ní nedočkali. Na obou týmech je znát, že se v poslední době trápí v koncovce – k vidění bylo pár zajímavých šancí na obou stranách, puky ale většinou létaly mimo či do brankářů. Změní se něco na stavu 0:0 ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 3:04.
20:00'
19:41'
Svěřenci Willieho Desjardinse v samotném závěru třetiny kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim ale vytvořit si nějakou střeleckou pozici.
18:50'
Po nepovedené rozehrávce Wild dojel kotouč Drew Doughty, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
17:57'
Eric Staal se prokousal přes útočnou modrou a poté z vrcholu kruhů vystřelil, kotouč se ale od Muzzinovy brusle odrazil mimo Quickův dosah.
17:25'
Ten táhl švédský mladík Joel Eriksson Ek, který jednoduchým nahozením od levého mantinelu vybojoval buly v útočném pásmu.
17:04'
Adrian Kempe hledal v předbrankovém prostoru z druhé vlny si najíždějícího Leipsica, ten ale na puk nedosáhl a Wild už zakládají protiútok.
16:38'
Oba týmy se v posledních minutách soustředí především na defenzívu, šancí je v tomto utkání zatím jako šafránu.
15:55'
Jordan Greenway vypíchl Leipsicovi puk do středního pásma, tam byl ale pouze obránce Kings Alec Martinez.
15:16'
Seeler dokázal udržet skákavý kotouč na útočné modré, o chviličku později však domácí hokejisté o puk přišli.
14:45'
Hra byla po skrumáži ve středním pásmu přerušena a následovat bude komerční přestávka.
14:24'
Hosté chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Jonas Brodin tak musí hrát.
13:33'
Po spálené šanci Iafalla se do bleskového protiútoku vydal Jason Zucker, který ale z úniku na Jonathana Quicka nevyzrál!
13:03'
Jordan Greenway se zničehonic dostal k puku v předbrankovém prostoru, střela mu ale nesedla podle představ a Quick zkušeně zasáhl.
12:16'
Alex Stalock si netroufl rozehrát před dotírajícím Jeffem Carterem, hra tak byla po delší době přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.
11:37'
Brown se sice zbavil Charlieho Coylea a dostal se za útočnou modrou, tam ale prakticky ihned o kotouč přišel.
10:50'
Mikko Koivu se vydal kupředu po pravém křídle a bekhendem nahodil kotouč na Quicka, který raději přerušil hru.
10:37'
Šance i na druhé straně. K dorážce Kovalčukovy střely se na hranici brankoviště dostal Brendan Leipsic, Stalock ale vleže bravurně zakročil!
09:55'
Ojedinělou protiakci Los Angeles zastavil ofsajd, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
09:16'
Joel Eriksson Ek našel v předbrankovém prostoru Nina Niederreitera, který si ale na skvělého Quicka nepřišel!
08:42'
Nate Prosser si na modré čáře nedokázal zpracovat prudkou zadovku od Foligna, hráči Wild tak musejí vyklidit útočné pásmo.
07:50'
Právě Drew Doughty to nyní zkusil od modré a jeho pokus ještě tečoval Kovalčuk, kotouč ale zamířil mimo Stalockův dosah.
07:32'
Dustin Brown uklidnil hru zadovkou na Doughtyho a oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
07:08'
V úvodu velmi aktivní Jordan Greenway se natlačil až do mezikruží, odkud to zkusil bekhendem, mladý Američan ale nemířil přesně.
06:16'
Nepřesná Carterova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Jonathana Quicka.
05:38'
Svěřenci Bruce Boudreaua se znovu snadno dostali do útočného pásma, nakonec z toho ale pramenila jen nepříliš prudká střela Prossera od modré.
04:59'
Spurgeonovo nahození od modré se odrazilo od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, načež Quick radši schoval puk ve své lapačce.
04:30'
Jordan Greenway našel v předbrankovém prostoru Niederreitera, švýcarský reprezentant byl ale pokryt dvěma hráči Los Angeles a nepodařilo se mu kloudně zakončit.
03:44'
Akce Kings ještě pokračovala a nakonec z toho pramenila střela Jakea Muzzina z pravého kruhu, ani on si ale na Stalocka nepřišel.
03:06'
Ilja Kovalčuk po pravém křídle zavezl puk do útočné třetiny a nakonec i vystřelil, jeho nahození ale Alex Stalock zkušeně vyrazil.
02:21'
Proserova nepovedená rozehrávka skončila pouze u Drewa Doughtyho, hvězdný zadák hostujícího celku ale o puk vzápětí zase přišel.
01:27'
Eric Staal se obtočil kolem losangeleské svatyně, následné zakončení už mu ale nevyšlo podle představ, načež Kings dostali puk do bezpečí.
00:38'
Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu a byla z toho střela Mikka Koiva, Jonathan Quick byl ale pozorný.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Niederreiter – Parise, Coyle, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Hendricks.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Kovalčuk, Kopitar, D. Brown – Iafallo, J. Carter, Leipsic – Hagelin, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Luff.

Rozhodčí: Syvret, O'Rourke – Alphonso, Barton.
LOS ANGELES KINGS

Kings doplácí na hrozivý vstup do základní části a stále se nedokázali vymanit ze dna Západní konference. Na play-off přitom Los Angeles ztrácí sedm bodů, což nějakých čtyřicet zápasů před koncem není kdovíjak obrovská ztráta. V minulém utkání Kings doma porazili Pittsburgh 5:2 a dnes na ledě Wild budou mít šanci snížit manko na vyřazovací boje na pět bodů.