NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 17. února 2019   21:28

Minnesota
Minnesota
0:4
(0:2, 0:2, 0:0)
St. Louis
St. Louis
05:08' Tarasenko  (R. O'Reilly, Thomas) • 19:30' R. O'Reilly  (Tarasenko, Pietrangelo) • 27:27' Dunn  (Pietrangelo, B. Schenn) • 32:06' B. Schenn  (Tarasenko)
Minnesota
Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Pateryn, Brodin, Bitetto, Seeler, Hunt – Coyle, E. Staal (A), Zucker – Kunin, Mikael Granlund, Parise (A) – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Fehr, Rau.
Schlenker, Rooney – Amell, Brisebois
Xcel Energy Center, St. Paul
19 102 diváků
St. Louis
Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, B. Schenn – Fabbri, Bozak, Schwartz (A) – Maroon, Sundqvist, Sanford – Thomas, Barbašev, MacEachern.

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Dnešní utkání sledovalo 19 102 diváků.
Československá stopa
Do zápasu nenastoupil žádný český, ani slovenský hokejista.
Hvězdy zápasu
1. Ryan O´Reilly (STL) – 1+1
2. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+2
3. Jordan Binnington (STL) – 0+0, čisté konto, 60 minut, 31 zákroků
Střely na branku: – 31:30 (5:11, 9:14, 17:5)
Zblokované střely – 13:14
Dobojováno! St. Louis Blues poráží Minnesotu Wild poměrem 4:0. V zápase sehrály důležitou roli úvodní dvě přesilové hry, které dokázali hosté využít. Tím se dostali na koně. Ve druhém dějství jim poté vyšlo přečíslení zakončené Dunnem. Čtvrtou trefu obstaral Schenn s vydatným přispěním bránícího hráče. Ve třetí dvacetiminutovce už hosté pouze kontrovali dění na hrací ploše. Soustředili se hlavně na obranu. Domácí měli ke konci zápasu navrch, ale Binnington vyšperkoval svůj výborný výkon. Zapsal čisté konto. St. Louis tak bere z tohohle zápasu dva body.
59:44'
Hostující vyhození z pravé strany zastavil Stalock rukou.
59:20'
Suternahodil po levé straně, ale i díky Sundqvistovi se hosté ubránili.
58:49'
Greenway zakončil kombinaci střelou z levého kruhu na krátkou tyč, ke které klouzal hostující gólman.
58:22'
Bouwmeester a Barbašev se postarali o vyhození po pravé straně.
57:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., vysoká hůl).
57:55'
Komerční pauza.
57:48'
Foligno to zkusil z levé strany a velkého úhlu, ale na přední tyči zasáhl hostující brankář.
57:34'
Stejně tak i nyní.
57:14'
Icing hostů.
56:53'
Brodin měl na levé straně dobrou šanci po křižném pasu Foligna, ale na přední tyči našel skvělého Binningtona.
56:29'
Po střele od modré čáry měl Binnington zakrytý výhled, přesto si poradil pravou nohou.
56:17'
Granlund neměl prostor k zakončení z levého kruhu, ale domácí jsou nadále nastěhovaní před hostující bránou.
55:44'
Po výhozu soupeře po levé straně rozehrál Suter a domácí by opět rádi navštívili útočnou třetinu.
55:24'
Binnington se natlačil k bližší tyči proti Granlundovi z levého kruhu.
54:55'
Hosté poslali kotouč za domácí branku na hokejku Stalocka.
54:34'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hákování).
54:10'
Parise nastřeloval kotouč z pravé strany na teč, ale puk skončil vedle zadní tyče.
53:25'
Seeler natáhl hůl na postu posledního beka a překazil rodící se samostatný únik proti Stalockovi.
52:51'
Greenway si zpracoval kotouč na ose ledu a jel sám na brankáře, který si pokryl svojí levou tyčku a zasáhl pravou nohou.
52:20'
Tarasenko s Fabbri zaútočili po pravé straně, ale nikdo z nich nakonec nezakončil na branku.
51:34'
Bouwmeester přebruslil beka z pravého křídla, ale následně obrana zachytila pas na zadní tyč.
50:42'
Domácí se nedostali do útočného pásma, a tak musí začít zleva od Coyla.
50:10'
Hosté vyhodili kotouč středem na hokejku Stalocka.
50:02'
Následně hostující brankář vyhrál souboj se Staalem na pravém kruhu a i nadále drží čisté konto.
49:34'
Proti zakončení Staala ze středu z jedničky do pravé poloviny branky se přesunul vynikající Binnington.
49:21'
Bouwmeester (STL) sekl Pariseho na pravé straně a vyfasoval dvojku.
48:55'
Coyle byl při souhře na pravé straně s kotoučem již ve střední třetině a domácí tak museli vyčistit útočné pásmo.
48:27'
Tlak Maroona z levé strany ustál domácí brankář a uhájil svou branku.
47:43'
Stalock neviděl nic, ale střela Bortuzza z pozice pravého obránce propadla vedle vzdálenější tyče.
47:36'
Bozakův nápřah z pravé strany chytil Stalock do lapačky na přední tyči.
47:07'
Střely na branku – 17:27.
46:48'
O´Reilly si najel mezi kruhy na nahrávku z levé strany, jenže tu k němu nepustil bránící hráč.
46:31'
46:08'
Zakázané uvolnění domácích v levé polovině hřiště.
45:13'
Coyle měl takovou rychlost, že z pravé strany se nakonec otočil kolem zadní tyče, ale při zasunutí puku do prázdné branky natáhl poslední bránící hokejista svůj hůl.
44:29'
Granlund nahodil kotouč ze středního pásma, Binnington nechtěl přerušovat hru a tak posunul kotouč na levou stranu k obránci.
44:02'
Ve třetí tetině zatím neměli hosté vyloženou šanci, ale vadit jim to nemusí.
43:26'
Seeler se nedostal k dorážce z levé strany po zakončení spoluhráče od modré čáry.
42:44'
Hosté kontrolují hru v situaci pět na pět a zatím to nevypadá na to, že by připustili drama ve třetí třetině.
42:01'
Parayko začal a poté ukončil útok tvrdou střelou golfákem z pravé strany do Stalocka.
41:31'
Po nahrávce Brodina od modré čáry prosvištěla střela Pariseho z pravého kruhu vedle branky.
40:50'
Granlund se natahoval po křižném pasu na levé straně a když by dosáhl na puk, tak by měl před sebou prázdnou branku.
40:23'
Do souhry Sutera s Parisem na levé straně se vložil Bozak a poslal kotouč zprava mimo obranné pásmo hostů.
40:01'
Hokejisté St. Louis Blues mají nakročeno ke dvěma bodům. Po dvou třetinách vedou na ledě Minnesoty Wild 4:0. Domácí se nejprve při početní výhodě nedostali do útočného pásma a hosté vše potrestali gólem z přečíslení tři na dva. Čtvrtou trefu ještě přidal. Tarasenko, když chtěl bekhendem obstřelit brankáře, ale kotouči v cestě do sítě dost pomohl vracející se Seeler. V závěru měli ještě hosté dlouhou přesilovku pět na tři. Tarasenko ztratil helmu, ale pokračoval ve střídání. Nicméně, pátý gól už nepřišel. Ještě je nutno dodat, že ve druhé třetině jsme viděli zajímavý trest, který se nikde v Evropě nevidí. Stalock totiž držel kotouč v rohu pásma na své hokejce.
40:00'
39:52'
Granlund nahrál ze středu na levý kruh, ale Suterovu vyloženou šanci vyrazil Binnington hranou lapačky!
39:35'
Domácí hned ztratili pásmo.
39:28'
Bortuzzo si pomohl hákováním z levé strany a hosté budou čelit oslabení čtyři na pět.
38:59'
Zakázané uvolnění domácích.
38:55'
Parise se vrátil na led a najel si za obranu, jenže jeho první dotek nebyl ideální, jinak by jel sám na brankáře.
38:33'
Domácí vyhodili na hokejku Parayka na polovině hřiště.
38:05'
Tarasenko při tomto střídání ztratil helmu, ale pokračoval ve střídání bez této části výstroje! V Evropě by musel po ztrátě helmy vzít jinou.
37:35'
Tyčka zvonila za Stalockem po zakončení z pravé strany.
37:14'
Tarasenko přihrál z pravé strany Pietrangelovi a ten těsně minul krátkou tyč.
36:41'
Parise (MIN) zahákoval Dunna na pravé straně středního pásma a hosté budou hrát 92 sekund přesilovku pět na tři.
36:06'
Schwartze nepustil nikdo k dorážce z levého kruhu.
35:40'
Po ztrátě Schenna se domácí osvobodili vyhozením po levé straně.
35:12'
Špatná komunikace O´Reillyho s Pietrangelem na útočné modré čáře znamenala, že hosté ztratili pásmo.
35:01'
Zajímavá akce až do kuchyně! Thomas nahrál v závěru kombinace z levé strany na střed a Schenn selhal při vyložené šanci z bezprostřední blízkosti.
34:42'
Tarasenko nenašel z levé strany mezírku mezi betony Stalocka, vhazuje se tak po pravici domácího brankáře.
34:25'
O´Reilly nezpracoval zpětnou nahrávku na levém kruhu, ale hosté zůstávají před Stalockem.
34:12'
Dunn se držel za obličej, do kterého jej zasáhl Eriksson Ek (MIN) hokejkou. Tím pádem uvidíme hostující přesilovku pět na tři. Ta může trvat 72 sekund. Švéd v barvách domácích dostal dokonce čtyři minuty, protože v obličeji Dunna byla krev.
34:00'
A ani v NHL se tenhle často nevidí. Každopádně, taková jsou pravidla...
33:23'
Tohle v Evropě moc neznáme! Stalock (MIN) dostane dvě minuty za zdržování hry, protože nejprve vyjel z branky a poté držel kotouč na své hokejce v levém rohu hostujícího útočného pásma.
33:15'
Jeden z domácích hráčů na levé straně napálil kotouč mimo branku.
32:06'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Na jedné straně nechybělo mnoho, aby domácí snížili z pravého kruhu. Hosté se vydali do protiútoku. BRAYDEN SCHENN zkusil v levé části hrací plochy zakončit bekhendem za Stalocka. To se mu nepovedlo. Ale vracející se Seeler si rukama srazil kotouč v pádu do vlastní sítě, posléze skončil on s pukem v brance Minnesoty. Hosté tak vedou 4:0. Asistence: Vladimir Tarasenko.
31:06'
Schwartzovi přeskočil kotouč hokejku na levé straně, následnou střelu z pravého křídla přečetl pozorný Binnington.
30:45'
Parayko odehrál kotouč bekhendem po levém mantinelu, hosté následně zapsali zakázané uvolnění.
30:06'
McEachern přišel o kotouč na levém křídle a pádí na střídačku.
29:37'
Maroon rozehrával naslepo po levé straně na hokejku protihráče.
29:09'
Ofsajd hostů.
28:34'
Hostující brankář vyrazil kotouč do strany, ale Parise se nedostal k dorážce z pravého kruhu.
28:02'
Tentokráte spolupráce O´Reillyho se Schennem na levé straně postrádala přesnost.
27:27'
Schenn přihrál křížem na pravou stranu Pietrangelovi a hosté mířili do přečíslení. Hostující kapitán zvedl hlavu a našel nahrávkou pod sebe VINCEHO DUNNA, který zakončil okolo pravé nohy stojícího gólmana k levé tyči. Asistence: Alex Pietrangelo, Brayden Schenn.
27:12'
Pietrangelo je zpět na ledě, domácí při přesilovce pět na čtyři nevystřelili na branku.
26:36'
Zucker šel asi do tří hráčů na levé straně, takže také O´Reilly vyhodil kotouč daleko od hostující branky.
26:10'
A další vyhození hostů, tentokráte na polovinu hrací plochy, kde je puk na holi Staala.
25:42'
Suter přebruslil protihráče z pravé strany a rozehrává další útok hostů.
25:22'
Vůbec první domácí přesilovka v zápase začala hostujícím výhozem.
25:11'
Pietrangelo (STL) dostal dvě minuty za držení Greenwaye, který se otáčel kolem tyče.
24:37'
V situaci tři na dva dohráli hosté puk z pravé strany na zadní tyč, kde Fabbri poslal kotouč do betonu ležícího gólmana.
24:18'
Staal měl dobrou šanci mezi kruhy, ale usměrnil kotouč vedle pravé tyčky.
23:57'
Binnington drží kotouč ve své lapačce a bude se vhazovat na levém kruhu.
23:25'
Thomasovi vyšla stahovačka na levé straně, tím vyřadil ze hry položeného beka, ale následně narval kotouč vedle zadní tyče.
22:53'
Hunt poslal kotouč po pravé straně do útočného pásma a přepustil místo na ledě svému spoluhráči.
22:20'
Foligno neměl, jak projít přes beka, následně pálil Rau z pravé strany do betonu brankáře.
21:35'
Stalock dobře vypíchl kotouč v době, kdy jeho protihráč na středu nabral dobrou rychlost.
21:10'
Zucker byl v ofsajdu na pravém křídle.
20:40'
Hala ztichla poté, co na ledě zůstal ležet Tarasenko. Ruský útočník došlápl dost špatně u levého mantinelu při souboji se Spurgeonem a jeho levá noha byla v hodně nepřirozené poloze. Vše je naštěstí v pořádku.
20:32'
Tarasenko bránil rozjetého Zuckera na levém křídle a ten bekhendem nasměroval kotouč vedle bližší tyče.
20:01'
Tím pádem vede St. Louis po první třetině poměrem 2:0. V úvodních minutách mělo utkání hodně dobré tempo. Zajímavou příležitost si vypracoval Staal. Vzápětí šli hosté do vedení, když Tarasenko využil hned úvodní přesilovku z levého kruhu. Parise mohl vyrovnat, ale po pasu z pravé strany zakončil do nohy brankáře. Ještě větší příležitost měl Fehr, ale minul branku při střele do protipohybu Binningtona. Hosté kontrovali O´Reillym, který byl sám před gólmanem. V závěru se poté nechal Foligno docela zbytečně vyloučit a vše potrestal právě O´Reilly střelou na zadní tyč.
20:00'
19:30'
Hosté využili i druhou početní výhodu v zápase! Pietrangelo posunul kotouč na levou stranu na Tarasenka, následně Rus v barvách St. Louis našel RYANA O´REILLYHO na pravém kruhu a ten křižnou střelou překonal Stalocka. Asistence: Vladimir Tarasenko, Alex Pietrangelo.
19:13'
Thomasův nástřel z pravé strany se odrazil od nohy Stalocka, domácí jsou nadále pod tlakem.
18:56'
Domácí se bekhendem po pravé straně osvobodili.
18:32'
Nakonec Foligno (MIN) jde na trestnou lavici kvůli hákování a hosté budou hrát podruhé v zápase přesilovku.
18:11'
Edmundson trefil z levé strany brusli beka a potom si tam cosi chtěl Foligno vyřídit s hostujícím obráncem.
17:38'
Bozakova střela z pravé strany do hrudi Stalocka měla svojí kvalitu.
17:13'
Staal ztratil kotouč na pravém křídle, ale při protiútoku chyboval Fabbri na pravém kruhu.
16:34'
Parayko připravil kotouč zprava pod sebe mezi kruhy a O´Reilly už měl proti sobě jen Stalocka, který povyjel a lapil velkou šanci hostujícího útočníka.
16:26'
Schenn se otočil na pravé straně a nahozením na bližší tyč získal pro hosty útočnou třetinu.
15:42'
Fehr měl vyloženou šanci na levé straně, střílel do protipohybu brankáře, ale zároveň vedle vzdálenější tyče.
15:26'
Statistika vyhraných vhazování – 2:10.
15:13'
Puk zapadl ze středního pásma mimo hrací plochu.
14:55'
14:35'
Bortuzzo se stahovačkou na levé straně zbavil beka, ale Stalock následně kryl jeho bekhend na přední tyči.
14:13'
Bozakova akce skončila na pravé straně středního pásma a domácí tak míří do kontru.
13:47'
O´Reilly rozjel akci po levé straně, poté si stáhl puk, ale Stalock neměl potíže se zakončením na tělo.
13:26'
Suterova střela z levé strany dopadla celkem daleko vedle druhé tyče.
13:19'
Bortuzzo upadl na útočné modré čáře, ale Rau z levého křídla poslal kotouč do lapačky Binningtona.
13:02'
Odpískaný zakázané uvolnění domácích v pravé části hrací plochy.
12:22'
Maroon nahrál zleva na modrou čáru, ale následně nezpracovali nikdo z hostů pas do předbrankového prostoru.
11:49'
11:30'
Střely na branku – 3:4.
10:59'
Binnington vyrazil pravou rukou zakončení protihráče z pozice pravého beka.
10:12'
Stalock si zahrál hokejkou, následně Granlund našel zprava na středu Pariseho a ten trefil zblízka nohu Binningtona.
09:46'
Zápas má celkem v úvodu tempu a není rozhodně nudný.
08:55'
Maroon nedokázal přihrát z levé strany na střed, kde byl Bortuzzo, pokud by obrana pustila puk na druhého zmiňovaného, tak by následoval únik proti Stalockovi.
08:37'
První minuty zápasu patří spíše hostům.
07:52'
Schwartz převzal puk na pravé straně a jeho bekhendová střela nebyla vůbec špatná, k brance na 0:2 nebylo vůbec daleko.
07:32'
Icing hostů na pravé straně.
07:11'
Parise zpracoval kotouč na levém křídle, ale poté jej posunul k hostům a odjel střídat.
06:15'
St. Louis střídá a na led nastupuje Tarasenko.
05:08'
Hosté využili hned první přesilovku v zápase. Nejprve vyhráli souboj u pravého mantinelu, následně O´Reilly naservíroval kotouč zprava na levý kruh, kde rozjetý VLADIMIR TARASENKO zakončil mezi pravou rukou a tělem brankáře do sítě. Asistence: Ryan O´Reilly, Robert Thomas.
04:49'
Greenway (MIN) zasáhl hokejkou Sundqvista do obličeje za domácí brankou a dostane dvě minuty.
04:15'
Staal tečoval kotouč hokejkou z pravé strany těsně vedle vzdálenější tyče.
03:38'
Pietrangelo zavezl kotouč do útočného pásma po pravé straně, ale tam hosté moc dlouho nepobyli.
03:11'
Nahození Parayka z pravé strany skončilo na zadním mantinelu.
02:31'
Edmundson rozehrál, ale následně Zucker zastavil útok soupeře vypíchnutím kotouče na pravé straně středního pásma.
01:56'
Bitettův pokus z pravé strany neměl moc šanci na úspěch, brankář si hlídal zadní tyčku.
01:17'
Fabbri nahrál pod sebe a zároveň dojel do útočné třetiny, načež Fehr byl na pravé straně v ofsajdu.
00:03'
Hosté vyhráli první vhazování a v první třetině útočí z levé strany. St. Louis obléklo bílé dresy, Minnesota hraje v zeleném.
00:01'
Minnesota se momentálně v Západní konferenci nachází na osmém místě s šedesáti body a skóre 164:172. V posledním zápase přivítala na svém ledě NY Devils, ovšem prohrála 4:5 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti devíti body Parise.
St. Louis Blues je aktuálně na šestém místě s šedesáti třemi body a skóre 167:162. V posledním utkání zavítali Blues do Arizony, kde vyhráli vysoce 4:0 a připsali si už osmou výhru v řadě. Nejproduktivnějším hráčem je s padesáti sedmi body O'Reilly. St. Louis Blues se ještě před tímto zápasem utká s Coloradem na jeho ledě.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Minnesota Wild a St. Louis Blues. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu minulého roku na ledě Blues, kde ovšem Minnesota vyhrála 3:2. Dnes se navíc bude hrát v Xcel Energy Centeru v Saint Paulu. Tato hala nabídne kapacitu pro 20 554 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.