NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Florida - 16. ledna 2019   01:30

Montreal
Montreal
20:29' S. Weber (Drouin, Armia) • 30:44' Danault (S. Weber) • 36:53' Domi (Byron, Tatar) • 54:22' Kotkaniemi (Lehkonen, Jo. Benn) • 58:24' Gallagher
Florida

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Slovenská stopa v utkání
Tomáš Tatar (MON) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:32
Tři hvězdy utkání
1. Antti Niemi (MTL) 52 zák., 98,1 %
2. Max Domi (MTL) 1+0
3. Shea Weber (MTL) 1+1
Montreal na domácím ledě potvrdil včerejší výhru nad Bostonem a v souboji s Floridou zvítězil jednoznačně 5:1. Do utkání sice nevstoupil nejlépe a po první třetině prohrával, ale už na začátku druhé třetiny se střelecky prosadil Weber a nastartoval tím nejen obrat, ale v konečném důsledku i destrukci trápící se Floridy.

Panthers prohráli sedmý zápas v řadě a jejich trápení prodloužil zejména jeden muž. Brankář Montrealu Antti Niemi, který se stal doslova hrdinou dnešního střetnutí, když vychytal neskutečných 52 z 53 střel hostů!
59:01'
Reimer měl co dělat, aby znovu neinkasoval. Vleže se mu ale podařilo vyrazit střely Agostina i Chaputa.
58:24'
Montreal právě vstřelil branku!
Na čtvrtý pokus se už domácí do prázdné branky tečují. Od vlastní modré čáry poslal puk do klece BRENDAN GALLAGHER. Bez asistence.
58:14'
A další icing Montrealu. Weber tentokrát přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou klec Floridy.
58:08'
A další zakázané uvolnění.
58:04'
Zakázané uvolnění Montrealu.
Florida se při návratu do útoku dostala do postavení mimo hru.
57:44'
Mete obloučkem dostal puk do útočného pásma, Armia ho sice stihnul dojet, ale z ostrého úhlu trefil pouze boční síť.
57:15'
Hra je přerušena. Bude se vhazovat před Niemim.
56:46'
Dadonov byl před brankovištěm zablokován. Hosté dál útočí.
56:35'
Po vhazování se Montrealu daří vyhodit puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
56:23'
Yandle dělovkou od modré na Niemiho rovněž nevyzrál. V součtu to byl už padesátý zákrok finského brankáře.
55:40'
Florida sází všechno na závěrečný tlak. Více než čtyři minuty před koncem odvolala brankáře.
55:30'
Po dalším přerušení hry přichází na řadu poslední komerční přestávka. Niemi si po střele Pysyka připsal 48. zákrok v utkání ze 49 střel soupeře.
54:22'
A je rozhodnuto. JESPERI KOTKANIEMI se dostal ve středním pásmu k puku, podél levého mantinelu projel do útoku a po protáhlém oblouku na střed před brankoviště si dokázal položit brankáře Floridy a obhodit jeho ležící tělo. Asistence: Artturi Lehkonen, Jordie Benn.
53:59'
Pantery zastavuje postavení mimo hru. Čas se jím nesmírně rychle krátí. Komerční přestávka.
53:20'
Byron se prosmýkl do šance, ale Reimer jeho střelu z mezikruží vyráží.
53:09'
A vcelku se to domácím i daří, Florida nemá momentálně při přechodu středního pásma vůbec štěstí.
52:28'
Montreal se teď snaží hlavně odehrávat puky mimo své pásmo a držet hru dál od Niemiho.
51:51'
Oddechový čas pro domácí.
51:35'
Canadiens vyhazují puk ze svého pásma.
51:15'
Niemi skočil proti střele Hoffmana, který dostal přihrávku do pravého kruhu a nikým nebráněn se snažil využít pohybu soupeřova brankáře. 47 zákrok Niemiho!
50:56'
Domácí vyhazují podruhé za sebou puk.
50:09'
Ani Huberdeau nedokázal překonat fantasticky chytajícího Niemi. Ten měl poté i obrovské štěstí, když vůbec neviděl střelu Hoffmana, která mu prosvištěla mezi nohama těsně vedle branky.
49:51'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesperi Kotkaniemi.
48:57'
Neskutečný Niemi! Napřed vyrazil střelu od levého mantinelu, avšak jen na hokejku jednoho ze soupeřů. Musel proto bleskově vykopnout betonem a dalším skvělým zákrokem zhatil Floridě i dorážku.
47:45'
Vatrano se mezi kruhy sice protlačil ke střele, ale tu už neprocpal na brankáře.
47:15'
Hra je přerušena po tvrdém hitu Ekblada na Domiho. Rozhodčí museli rychle zasáhnout, aby se Domi nevrhnul na Dadonova, který ho trochu nešťastné poté zasáhl kolenem do obličeje.
46:54'
Ztráta Floridy v útoku pustila do úniku Drouina, který se do útočného pásma prosmýkl podél mantinelu, Reimer však jeho střelu vytěsnil lapačkou.
46:10'
Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Tempo hry není tolik strhující, a možná proto se oba týmy dokáží dostat po kombinaci i do šancí.
45:09'
Chyba v rozehrávce hostů. Kotkaniemi narušil jejich snahu o vyvezení puku z vlastního pásma a po zajetí za branku přihrál Tatarovi. Jeho bekhendové zakončení Reimer vyrazil.
44:07'
Barkov v obrovské šanci nedokázal Niemiho pokořit! Brankář Montrealu vytáhl ze svého repertoáru fenomenální zákrok, kterým doslova ukradl Floridě gól.
43:35'
Niemi vytlačil letící puk do rohu, nadále nedává soupeřům vůbec žádnou šanci.
42:10'
Deslauriers se snažil pálit přes bránícího Yandla, ale trefil jen jeho nohu.
41:26'
Ten druhý taky, Borgstrom zakončoval z ostrého úhlu neúspěšně. Domácí po přejetí do útoku našli mnohem lepší pozici ke střele, Reimer však zastavuje.
40:41'
Florida má před sebou ve třetí třetině těžký úkol – vstřelit minimálně dva góly, a nejlépe neinkasovat. První útok hostů byl odvrácen.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:37.
Druhá třetina se stala kořistí Montrealu, který třemi góly otočil vývoj skóre a dost důrazně vykročil za vítězstvím v tomto utkání. Střelecky se prosadili Weber, Danaul a Domi, a to ještě nebyla uznána branka Lehkonena.
40:00'
39:38'
Hosté z okupování útočného pásma nedokázali vytěžit střelu na branku.
38:53'
Tatar bleskově pronikl do útočného pásma, prosmýkl se přes obranu, ale na Reimera nevyzrál.
38:36'
Mathesonovu ránu od modré Niemi rovněž chytá. To byl už třicátý zákrok domácího brankáře.
37:36'
Hawryluk se procpal v pravém kruhu ke střele, Niemi letící puk zastavuje a přerušuje hru.
36:53'
Teď už o gólu Montrealu nemůže být pochyb. Domácí vytvořili tlak do brankoviště a MAX DOMI z okraje pravého kruhu prostřelil Reimera i padajícího obránce soupeře. Asistence: Paul Byron, Tomáš Tatar.
36:18'
Florida se po těžkém zápolení u mantinelu nakonec zmocnila puku a dostala ho na modrou čáru, odkud vyslal dělovou ránu McCoshen. Niemi se pro letící puk natáhl lapačkou.
35:10'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Montrealu. Komerční přestávka.
34:04'
Pysyk mezi kruhy naopak nezaváhal. Jenže Niemi byl proti jeho úmyslu a puk vyrazil.
33:34'
Yandle si sjel trochu netradičně až mezi kruhy, přes bránícího Meteho ale puk neprotlačil.
32:46'
Sceviour od modré přinutil Niemiho přerušit hru. Hawryluk se poté dostal do slovní přestřelky s Deslauriersem a na ledě je cítit velké napětí.
32:23'
James Reimer vylétl z brankoviště jako čertík z krabičky a po zásluze se zlobí. Nepodařilo se mu zastavit v brankovišti puk, který už měl pod lapačkou a ARTTURI LEHKONEN dokázal v leže vsítit gól, který Reimer už před brankovou čárou nezachytil. Jenže hostující lavička si vzala challenge a rozhodčí uznali, že Reimerovi bylo nedovoleně bráněno.
32:23'
Rozhodčí neuznali gól Montrealu!
32:01'
Panthers se dopustili po vyhození Yandla zakázaného uvolnění. Yandleovo vyhození přišlo krátce po dělovce Kulaka od modré, která pořádně rozhodila brankáře Reimera.
30:44'
Domácí otáčí skóre zápasu! PHILLIP DANAULT se dostal k puku, který se po střele jeho spoluhráče odrazil od zadního mantinelu, a pohotovou střelou z bekhendu překonal přesouvajícího se Reimera. Asistence: Shea Weber.
30:16'
Domiho střela vylétla vysoko nad branku hostů a skončila v ochranné síti. Komerční přestávka.
28:55'
A právě Kotkaniemi měl nyní obrovskou šanci, jak strhnout, nebo to zařídit, vedení na stranu Montrealu. Po rychlém přebruslení do útoku si svým pohybem položil brankáře Reimera a pokusil se přihrát před brankovišti. Letící puk ale zachytil rukou ležící brankář Floridy.
28:37'
Ještě jedna střela McCanna ve stejnou chvíli, co se do hry vrátil Kotkaniemi.
28:36'
27:56'
Dlouhý tlak hosujícího týmu. Niemi musel zasahovat proti nebezpečným střelám Yandleho a Hoffmana.
26:50'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma.
26:36'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., krosček).
26:24'
Bude se znovu vylučovat, výhodu mají hosté.
26:20'
Hraje se dlouho bez přerušení. Hosté kazí rozehrávku a puk v útoku vybojovali aktivně forčekující hráči Canadiens.
25:40'
25:14'
25:03'
Yandle se dostal ke dvěma střelám zpoza kruhů, obě ale Niemi vyráží.
23:56'
Velká šance domácích, Mete po najetí do útoku přihrával před brankoviště, kde se ale nepodařilo jeho spoluhráči tečovat puk.
23:40'
Hrát se bude ve čtyřech.
23:40'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 2 min., napadení).
23:40'
Hra je přerušena. Weegar zůstává na ledě po tvrdém hitu od Byrona, který nejspíš ramenem zasáhl hlavu soupeře. Každopádně je po přesilovce.
23:22'
Panterům se daří podél mantinelu vyhodit puk.
23:14'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Juho Lammikko – 2 min., krosček).
22:02'
Benn od modré přinutil Reimera k přerušení hry. Ve druhé třetině zatím Montreal přestřílel soupeře 5-0.
21:47'
Neskutečné střídání Tomáše Tatara, který se vrátil do obranného pásma, sebral soupeři šanci z hole a sám poté vyrazil přes celé kluziště až mezi kruhy, odkud těsně minul branku Floridy.
20:46'
Canadiens jsou po vyrovnávacím gólu při chuti. Drouin od modré přinutím Reimera k těžkému zákroku a přerušení hry.
20:29'
Domácí využívají přesilovku! SHEA WEBER se prosadil tvrdou ránou od modré čáry. Asistence: Jonathan Drouin, Joel Armia.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:33.
V úvodní dvacetiminutovce byla k vidění jednoznačná převaha Floridy, která přestřílela své soupeře 16-6 a především dokázala také jednou skórovat.
20:00'
19:42'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., sekání).
19:15'
Domi se nedokázal vymanit od obránce a jeho střela byla nepřesná. Montreal má ale výhodu a bude se vylučovat.
18:03'
Patnáctý zákrok pro Anttiho Niemiho. Tentokrát na něho letěla střela Vatrana od modré čáry.
17:27'
Vatrano z levého kruhu přinutil Niemiho přerušit hru. Komerční přestávka.
16:59'
Malgin si objel obránce a vykroutil se v pravém kruhu útočného pásma. Jeho rychlá přihrávka mezi kruhy však žádného spoluhráče nenašla.
15:35'
Zakázané uvolnění Floridy.
15:09'
Hosté tlačí na soupeře. Huberdeau z mezikruží přinutil Niemiho k těžkému zákroku. Tomu se podařilo puk vytěsnit.
14:44'
Dadonov trefil tyč za Niemim!
14:11'
Florida právě vstřelila branku!
Obrovská chyba v rozehrávce domácích, které dokonale využil MIKE HOFFMAN. Ten po zisku puku přejel před Niemiho a protaženou kličkou do bekhendu obhodil beton domácího brankáře. Asistence: Denis Malgin.
12:57'
Hraje se v plném počtu na obou stranách.
12:48'
Panthers podruhé v rychlém sledu dostávají puk ze svého pásma.
12:10'
Agostino se prodral kolem obránců ke střele, Reimer chytá.
12:00'
Začíná zkrácená přesilovka Montrealu.
11:45'
O puk se oba týmy přetlačují v obranné třetině Floridy.
11:03'
Mete po vhazování vyslal prudkou ránu na Reimera. Ten kotouč vyrazil do ochranné sítě. Komerční přestávka.
10:57'
Bude se hrát ve čtyřech. Huberdeau jde pykat za držení.
10:57'
Chaput vyrazil v oslabení do útoku, jeho střela však šla vedle.
10:42'
Domácí dostali kotouč ze svého pásma.
10:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Michael Matheson – 2 min., hrubost).
09:59'
Reimer dokázal zastavit dvě střely soupeře a přerušit hru. Před brankou hostujícího brankáře došlo ke strkanici Domiho s Mathesonem a oba kohouti půjdou na trestnou lavici. Florida bude hrát přesilovku, jelikož Domi dostal hned dva tresty.
09:10'
Lammikko dostal krásnou přihrávku za obranu, jenže po kličce do bekhendu se dostal z ideální pozice na střelu a Niemi jeho zakončení dokázal zachytit nohou.
08:09'
McCannovo nahození ze středního pásma Niemi vykryl, a raději přerušil hru.
07:44'
Po krátkém útoku domácích se opět k puku vrátila Florida. Bjugstad v nadějné pozici nedokázal překonat Niemiho ani nadvakrát. Brankář domácích už má 11 zákroků.
07:15'
Huberdeau dostal přihrávku do jízdy a zkusil rychle zakončit, Niemi vyráží.
07:00'
Vůbec první zásah brankáře Reimera v utkání. Weber si sjel do pravého kruhu, Reimer přerušuje hru. Komerční přestávka.
05:54'
Okamžitě po vhazování musel Niemi zasahovat. Domácí se poté zmocnili puku, ale pokazili rozehrávku a dopustili se icingu.
05:41'
Niemi ukryl střelu Hoffmana od mantinelu pod lapačku.
04:46'
Hosté zatím předvádí výbornou práci v obraně. Byrdon byl nadvakrát zablokován, stejně jako Reilly z mezikruží. Montreal ještě ani jednou nevystřelil na branku.
04:21'
03:27'
Barkov to zkusil z nulového úhlu, šanci uspět ale moc velkou neměl. Niemi vyráží.
02:59'
Ekblad si dělovkou od modré vynutil na Niemim přerušení hry a vhazování v útočném pásmu.
02:07'
Tatar zpoza kruhů byl zablokován a na Reimera svou prudkou střelu neprocpal.
01:27'
Huberdeau od modré na Niemiho nevyzrál. Domácí brankář má v úvodu utkání zatím hodně práce.
01:03'
Zakázané uvolnění Floridy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
00:40'
První ostrý zákrok brankáře Niemiho, který čelil přečíslení. Barkov se rozhodl střílet sám a Niemi srazil puk na zadní mantinel.
00:14'
Weber pálil od modré jen na zadní mantinel.
00:01'

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – S. Weber, Mete, Petry, Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher, Danault, Drouin – Armia, Domi, Lehkonen – Byron, Kotkaniemi, Tatar – Deslauriers, Chaput, Agostino.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle, Pysyk, Matheson, Weegar, McCoshen – Dadonov, Barkov, Vatrano – Bjugstad, Borgström, Huberdeau – Malgin, McCann, Hoffman – Sceviour, Lammikko, Hawryluk..
Oba týmy se střetly už v prosinci na ledě Floridy a domácí Panteři tehdy prohráli 3:5.
Canadiens si připsali v noci na úterý cennou výhru proti Bostonu a do zápasu s Floridou tak půjdou nabiti zdravým sebevědomím. Navíc v jejich prospěch hraje i forma obou celků. Panteři totiž prohráli šestkrát v řadě a toto bude už jejich pátý venkovní zápas během aktuálního dlouhého a únavného tripu, který právě na ledě Montrealu zakončí.
Hokejisté Montrealu přivítají v noci na středu na svém ledě Floridu, proti které budou potvrzovat roli favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.