NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Chicago - 7. dubna 2019   02:00

Nashville
Nashville
29:07' Fabbro (F. Forsberg, Hamhuis) • 38:50' F. Forsberg (Mikael Granlund, Simmonds) • 43:33' Arvidsson (C. Smith, P. K. Subban) • 57:51' Sissons (Bonino, Ellis) • 59:03' Bonino (Watson)
5:2
(0:2, 2:0, 3:0)
Chicago
Chicago
02:58' Perlini  (D. Strome, DeBrincat) • 10:07' Caggiula  (P. Kane)
Nashville
Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Mikael Granlund – Watson, Bonino, Sissons – Simmonds, Järnkrok, B. Boyle.
Chicago
C. Ward (Lankinen) – E. Gustafsson, Keith, Seabrook, Forsling, C. Murphy, Koekkoek – P. Kane, J. Toews, Caggiula – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Kahun, Anisimov, Saad – Hayden, Kunitz, Krüger.

Já se s vámi tímto loučím, děkuji za pozornost a přeji krásnou neděli!
Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupil žádný Čech nebo Slovák.
Tři hvězdy

1. Viktor Arvidsson (NSH, 1+0)
2. Filip Forsberg (NSH, 1+1)
3. Dante Fabbro (NSH, 1+0)
Je konec. Domácí hokejisté i fanoušci slaví, neboť Predátoři jsou vítězem Centrální divize! Pojďme si zrekapitulovat, jak k tomu dnes došlo.

Skóre otevřeli hosté, když se ve třetí minutě dokázal prosadit Perlini. Na něj navázal v polovině první třetiny Caggiula. Domácí tak dostali lekci z produktivity. V polovině zápasu snížil Fabbro, o srovnání se postaral ve 39. minutě Forsberg. Vítěznou trefu si připsal ve 44. minutě z přesilové hry Arvidsson. V samotném závěru ještě skórovali Sissons a Bonino.

Střely: 50 – 33 (14:8, 22:12, 14:13)
59:36'
Je tedy jasné, že domácí hokejisté vyhrajou svojí divizi, Chicago se za půl minuty rozloučí s tímto ročníkem NHL.
59:03'
Nashville právě vstřelil branku!
NICK BONINO dostal krásnou přihrávku na hranici útočného pásma, udělal dva rychlé kroky a tísněn obráncem soupeře překonal Warda – 5:2! Asistence: Austin Watson.
58:23'
Kotouč se dostal mimo hřiště, takže se vhazuje ve středním pásmu.
57:51'
Je zřejmě rozhodnuto, COLTON SISSONS vybruslil do středního pásma a z poloviny hřiště trefil prázdnou branku soupeře – 4:2! Asistence: Nick Bonino, Ryan Ellis.
57:39'
Hosté hrají v šesti mužích v poli, Ward je na střídačce!
57:26'
K puku se dostali domácí, jenže na krátkou chvilku. Je jím odpísán ofsajd, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:12'
Perlini se snažil prokličkovat do útočného pásma, ale proti přesile neměl moc šancí.
57:03'
Puk mají obránci Chicaga, kteří si přihrávají mezi sebou.
56:15'
Rinne si připisuje další zákrok po střele Gustafssona.
56:09'
Hokejistům domácího týmu je odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Rinneho.
55:07'
DeBrincat spálil obrovskou šanci! Před prázdnou branku mu nahrával Kane, jenže jeho spoluhráč nedokázal proměnit!
54:32'
Z pravého kruhu střílel Saad, ale na Rinneho si nepřišel. Pro Chicago možná posledních 328 vteřin v letošním ročníku NHL.
53:47'
Watson najel do útočného pásma a z levého kruhu střílel na zadní tyčku, bohužel pro domácí minul.
53:21'
A napodruhé Rinne úspěšnější než Anisimov. Brankář domácích podržel svůj tým. Komerční přestávka.
53:08'
Z jejich akce nic nebylo, na druhé straně střílel Anisimov, jenže Rinneho nepřekonal.
52:48'
Domácí nadále drží kotouč a míří do útočného pásma...
Střely: 47 – 28
51:26'
Hostům se nepovedlo jejich útok zakončit střelou, na druhé straně se konalo pouze nahození. Oba celky vystřídaly.
50:40'
Granlundovu střelu bekhendem Ward snadno chytil do lapačky. Vhazovat se bude po levici brankáře Chicaga.
50:01'
DeBrincat vjel do útočné třetiny a vystřelil, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Predators.
49:23'
Forsberg se dokázal proháčkovat až před branku, kde však ztroskotal na Wardovi!
48:30'
Domácí se ihned hnali dopředu, jenže nedokázali Warda nijak ohrozit.
47:46'
47:17'
DeBrincat napřáhl od modré čáry, ale Rinne jeho ránu dokázal vyrazit, byť mu clonila kupa těl.
46:40'
Domácím se podařilo osvobodit, hosté to tak musí zkusit ze svého pásma znovu.
46:21'
Kane z pravého kruhu vystřelil, ale Rinne byl pozorný a jeho pokus dokázal lapit do lapačky.
45:46'
Hamhuis (NSH) dostává dvě minuty za držení hole.
45:00'
Hosté mají na nějakou korekci patnáct minut.
43:33'
Domácí otáčejí vývoj skóre na svou stranu a jsou blízko k tomu, aby se stali vítězem své divize! VIKTOR ARVIDSSON dostal dobrou přihrávku na levé straně, sjel si blíže k brance a střelou na zadní tyč překonal Warda – 3:2! Asistence: Craig Smith, PK Subban.
43:11'
Hayden (CHI) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
42:17'
Watson měl proti přesile pramalou šanci na úspěch, přesto jsou to domácí, kdo drží kotouč.
41:58'
Perlini skvěle tečoval střelu od modré čáry, jenže Rinnemu se povedlo jeho pokus vyrazit.
41:44'
Nashvillu je po špatné přihrávce odpískáno zakázané uvolnění.
41:27'
Na druhé straně musel zasahovat Rinne po střele Kanea.
40:48'
Domácí se zkraje třetí části usadili v útočném pásmu, jenže k ohrožení branky soupeře nevedla žádná z jejich střel.
40:01'
Dvě třetiny jsou za námi a nálada v Bridgestone Arena je o hodně veselejší než po té první. Můžou za to samozřejmě hokejisté Predators, kterým se povedlo dvěma trefami srovnat skóre. Ward držel neprůstřelnost do 30. minuty, než se dokázal poprvé v kariéře prosadit Fabbro. 70 vteřin před zazněním sirény prošla za záda brankáře Blackhawks ještě jedna rána, vyslal ji Forsberg.

Střely: 36:20 (14:8, 22:12, :)
40:00'
38:50'
A máme srovnáno. Hosté sice přežili oslabení, jenže tlak Predátorů nebyl u konce. FILIP FORSBERG přebral puk na hranici pravého kruhu a tvrdou dělovkou o tyč dokázal skórovat – 2:2! Asistence: Mikael Granlund, Wayne Simmonds.
38:43'
38:15'
Arvidsson pálil z levého kruhu, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Chicaga.
38:00'
Predátoři dlouho kombinovali v útočné třetině, ale zmohli se pouze na střelu Boyla, která mířila vedle.
37:06'
Ward snadno chytil střelu Johansena z pravého kruhu. Útočník Predators mířil na bližší tyč, ale tam měl brankář Blackhawks připravenou lapačku.
36:43'
Hosté jdou opět do čtyř, tentokrát jde o technický prohřešek – příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Strome (CHI).
36:15'
S rozehrávkou pomohl svému týmu i brankář Rinne. Predátoři drží puk v útočné třetině.
35:41'
35:00'
Chicagu se po vhazování povedlo osvobodit.
34:33'
Ward si připisuje skvělý zákrok po střele Arvidssona z levého kruhu! Úchvatnému výkonu brankáře Chicaga tleskají i domácí fanoušci.
33:59'
Hostům se povedlo osvobodit, domácí to musí zkusit ze svého pásma.
33:41'
Kapitán Toews (CHI) je vyloučen za hákování.
33:20'
Výhoda pro Nashville, který bude mít přesilovou hru. Nyní hraje v šesti mužích v poli.
32:38'
Subbanovu sraženou střelu Ward raději přikryl. Vhazování po jeho pravé ruce.
31:57'
Domácím je pískán ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
31:17'
I Rinne se blýskl. Výborně zasáhl proti střele Anisimova z prostoru mezi kruhy.
30:52'
Forsberg pálil z prostoru mezi kruhy, Ward jeho střelu ramenem vyrazil mimo.
Střely: 26 – 17
30:24'
A znovu v akci Ward! Proti brankáři Chicaga jel Arvidsson, rozhodl se střílet z levého kruhu, jenže na fantastického kanadského gólmana překonat nedokázal!
30:02'
Na druhé straně se ke střele z levé strany dostal Keith, jenže zamířil vedle.
29:45'
Sisson dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, jenže na úžasného Warda si nepřišel! Brankář Blackhawks dnes drží svůj tým.
29:07'
Domácí snižují na rozdíl jediné branky! DANTE FABBRO dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, sjel blíže proti Wardovi, kterého překonal střelou do horního rohu branky – 1:2! Asistence: Filip Forsberg, Dan Hamhuis.
28:55'
Johansen zkoušel přihrát před branku, jenže jeho úmysl vystihla obrana soupeře.
27:51'
Saad vzal na sebe situaci dvou na jednoho, jeho tvrdá střela z pravého kruhu skončila na betonu Rinneho!
27:21'
Kane střílel tvrdě z levého kruhu, na Rinneho si ale nepřišel.
24:52'
Domácí si vytvořili tlak v útočném pásmu, jenže žádná z jejich střel nedokázala Warda zaskočit.
24:05'
Byl odpískán ofsajd Chicaga. Poté se do sebe zaklesli Josi s Caggiulou, rozhodčí to ale zřejmě přejdou.
23:30'
A další střela mířila na branku domácích, tentokrát střílel Murphy, taktéž neuspěl.
22:51'
Hayden se obtočil zpoza branky před ní, vystřelil, ale pozorný Rinne zasahuje.
22:22'
Po špatné rozehrávce končí i akce Chicaga. Přesto jsou hokejisté Blackhawks u puku.
22:00'
Domácí se tlačí kupředu, ale k ohrožení branky soupeře to nevede.
20:01'
Je za námi první třetina, po které jdou do kabin spokojenější hosté. Ti udělili svému soupeři lekci z produktivity a vedou 2:0. Skóre otevřel ve třetí minutě Perlini, na kterého po polovině periody navázal Caggiula. Chicago může děkovat zejména brankáři Wardovi, který pochytal spoustu šancí Nashvillu.

Střely: 14 – 8
20:00'
19:36'
Od modré čáry to zkoušel Keith, jeho tvrdou střelu dokázal Rinne zlikvidovat. Vhazovat se bude po jeho levé straně.
19:33'
19:03'
A opět je puk mimo pásmo Nashvillu, tato přesilovka se Chicagu příliš nedaří.
18:33'
Domácím se povedlo osvobodit, hosté to musí zkusit znovu až od vlastní branky.
18:00'
Strome se dostal do zakončení v prostoru před brankou, ale Rinne jeho dorážku dokázal vykopnout.
17:33'
Dvě minuty za sekání dostává Turris (NSH).
16:44'
Dva dobré střelecké pokusy pro Turrise a Granlunda, nic z toho ovšem nebylo.
16:30'
Domácí zakládají další útočnou akci.
15:58'
Forsberg projel až do zakončení, bohužel pro domácí nedokázal bezvadného Warda překonat!
15:37'
Kane se dostal do útočné třetiny dříve než kotouč, takže je mu odpískán ofsajd.
15:04'
Tvrdá střela od Hamhuise prověřila Rinneho. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravé straně.
14:37'
Aktivní byl Saad, ale k ohrožení branky soupeře to nevedlo. Hosté napadají rozehrávku Nashvillu, který se těžko dostává z pásma.
14:00'
Šest minut do konce a hosté stále vedou o dva góly.
12:17'
Tentokrát si zákrok připisuje Rinne, vhazovat se bude po jeho levici.
11:50'
Opět skvělý Ward, který vyrazil pokus Arvidssona.
11:21'
Další nádherný moment! Turris při brejku dvou na jednoho vše řešil střelou, kterou skvěle vyrazil Ward!
10:07'
Chicago právě vstřelilo branku!
Tak to je pro domácí opravdu kruté, hosté odskakují na rozdíl dvou gólů. Kane skvěle zpoza branky přihrál na pravý kruh, kde byl najetý DRAKE CAGGIULA, jemuž se povedlo překonat Rinneho – 0:2! Asistence: Patrick Kane
09:41'
A opět skvělý zákrok Warda! Tentokrát si na něj nepřišel Ekholm, jemuž do skvělé šance přihrál Granlund.
09:26'
Turris se dostal na pravém kruhu do skvělé střelecké pozice, jenže Ward jej výborně vychytal!
09:10'
Domácí jsou v posledních minutách velmi aktivní. Ward si připisuje další zásah, opět proti Subbanovi. Jejich souboje vyznívají příznivěji pro brankáře Blackhawks.
08:29'
Tentokrát si na Warda nepřišel Josi, který střílel z levého kruhu.
08:00'
Kunitz se dostával do útočné třetiny, ale proti přesile neměl žádnou šanci.
07:12'
A do třetice Subbanova rána proti Wardovi. Ten opět chytá, takže hosté stále vedou na ledě Nashvillu 1:0.
06:25'
Subban si připisuje další střelu, tentokrát od modré. Ward opět připraven, vhazovat se bude po jeho levici.
06:21'
Subban dostal přihrávku mezi kruhy a táhlou střelou málem vymetl šibenici! To by ovšem v brance nesměl být Ward, který jeho pohotový pokus skvěle zachytil do lapačky!
05:53'
DeBrincat se proháčkoval do útočného pásma, poté ale nepřesně přihrál, takže hosté ztratili puk.
05:26'
Nashvillu byl odpískán ofsajd, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
05:00'
Chicago se dostalo do přečíslení tři na dva, které vyřešil Anisimov. Jeho dělovka zazvonila o tyč Rinneho branky!
04:41'
Toews se dostal do útočného pásma a z hranice levého kruhu vystřelil. Branku minul.
04:02'
Subban zazmatkoval za vlastní brankou, ale nakonec se mu povedlo dostat puk z obranného pásma.
03:33'
Domácí se snažili o rychlou odpověď, jenže ta zatím nepřichází.
02:58'
Hosté se zničehonic ujímají vedení. BRENDAN PERLINI byl připravený u levé tyčky a Rinneho překonal střelou do pravého horního rohu poté, co mu zpoza branky přihrál Strome – 0:1! Asistence: Dylan Strome, Alex DeBrincat.
02:25'
Opět se domácí dostávali dopředu, ale obrana Chicaga byla připravená.
01:36'
Ward si připisuje několik těžkých zákroků za sebou, zejména dva pokusy od Forsberga ho museli protáhnout!
01:16'
Forsberg se dostal v prostoru mezi kruhy ke střele, ale mířil vedle.
01:00'
Seabrook vjel do útočné třetiny dříve než kotouč, je pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve střední části.
00:26'
Hosté vyhráli vhazování, ale nemohou se dostat do třetiny soupeře.
00:01'
NASHVILLE PREDATORS
Domácí hokejisté nebudou chybět ve vyřazovacích bojích. Aktuálně drží první místo v Centrální divizi a deváté v celé NHL. Pokud dnes Nashville Chicago porazí, zaokrouhlí počet bodů na rovnou stovku.

Nejproduktivnější hráči
1. Ryan Johansen | 79 zápasů, 64 bodů (14+50)
2. Roman Josi | 81 zápasů, 56 bodů (15+41)
3. Filip Forsberg | 63 zápasů, 48 bodů (27+21)
4. Viktor Arvidsson | 57 zápasů, 47 bodů (33+14)
5. Mattias Ekholm | 79 zápasů, 44 bodů (8+36)
CHICAGO BLACKHAWKS
Hokejisté Chicaga se v letošním ročníku do play off nedostanou. V Centrální divizi jim patří až šesté místo se ziskem 84 bodů. Celkově jejich výkony stačí na 20. místo mezi všemi organizacemi NHL.

29.03. | San Jose – Chicago 4:5
31.03. | Los Angeles – Chicago 3:2p
02.04. | Chicago – Winnipeg 3:4p
04.04. | Chicago – St. Louis 4:3sn
06.04. | Chicago – Dallas 6:1

1. Patrick Kane | 80 zápasů, 109 bodů (44+65)
2. Jonathan Toews | 81 zápasů, 81 bodů (35+46)
3. Alex DeBrincat | 81 zápasů, 75 bodů (41+34)
4. Erik Gustafsson | 78 zápasů, 60 bodů (17+43)
5. Dylan Strome | 57 zápasů, 50 bodů (17+33)
Vítám vás u online přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Od 02:05 se střetnou Nashville Predators a Chicago Blackhawks. Komentářem vás provede Milan Šplíchal.