NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Tampa - 2. dubna 2019   01:30

18:48' B. Tkachuk (DeMelo, Pageau) • 44:34' Veronneau (Balcers, Wolanin)
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Tampa
Tampa
12:04' Gourde  (Kučerov, B. Point) • 27:48' Sergačjov  (Kučerov, Coburn) • 33:43' B. Point  (Gourde, Kučerov) • 45:22' Gourde  (Coburn, Sergačjov) • 56:55' Stamkos  (Joseph, Palát)

3. Michail Sergačjov (TBL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 24-26; Zablokované střely: 20-10; Vhazování: 51%-49%; Hity: 37-36; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 11-13.
Tampa potvrdila v Ottawě roli favorita a stala se teprve třetím týmem v historii NHL, který během jedné sezóny dokázal vyhrát 60 zápasů. Na výhře hostů se podílel dvěma góly Yanni Gourde. Konečný výsledek utkání. Ottawa Senators 2 Tampa Bay Lightning 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:30'
Alex Killorn rychle objel bránu, jeho následná přihrávka do mezikruží ale byla domácími hráči zablokována.
56:55'
Tampa právě vstřelila branku!
STEVEN STAMKOS si v pravém kruhu najel na přihrávku Mathieua Josepha z mezikruží a rychlou střelou zápěstím zamířil pod horní tyč! Asistence: Mathieu Joseph a Ondřej Palát.
55:50'
Lightning vypálili na ose útočného pásma znovu od modré čáry, nyní ale byla jejich střela zablokována.
55:00'
Do konce dnešního utkání už příliš mnoho času nezbývá a Lightning vyhrají v Ottawě stále o dva góly.
53:49'
Dnešní utkání sleduje 13628 diváků.
53:01'
Michail Sergačjov vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a po zásahu Craiga Andersona levým betonem se neprosadil z dorážky Ondřej Palát.
52:09'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Lightning vedou v Ottawě stále o dva góly.
51:17'
Vyloučený Braydon Coburn je zpět na ledě a během dnešního zápasu padl pouze jeden gól v přesilové hře.
51:00'
Dylan DeMelo na levém křídle vypálil od modré čáry a do jeho rány se velice dobře postavil Erik Černák.
49:43'
Senators napřáhli od modré čáry k táhlé střele, kterou Andrej Vasilevskij vyrazil svým pravým betonem.
49:17'
Braydon Coburn dostal dvě minuty za sekání a Senators si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
48:24'
Brady Tkachuk i Nikita Kučerov už jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu. Ovšem jak dlouho.
47:35'
Lightning se ocitli v mezikruží ve velmi slibné šanci, ani nadvakrát ale Craiga Andersona nepřekonali! Domácí brankář skvěle zasáhl.
46:24'
Nikita Kučerov byl taktéž vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a bude se hrát ve hře 4 na 4.
46:02'
Nikita Kučerov na pravém křídle vypálil od modré čáry a Craig Anderson jeho táhlou ránu podržel v náručí.
45:55'
Brady Tkachuk byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Tampa si zahraje přesilovou hru.
45:22'
YANNI GOURDE se po dlouhé kolmé přihrávce Braydona Coburna řítil sám na bránu a rychlou střelou zápěstím zamířil pod horní tyč – 2:4! Asistence: Braydon Coburn a Michail Sergačjov.
44:34'
Ottawa právě vstřelila branku!
MAX VERONNEAU si najel v pravém kruhu na kolmou přihrávku od Rudolfse Balcerse a z ostrého úhlu krásnou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Ottawa využila přesilovou hru a vrátila se zpět do zápasu! je to o gól. Asistence: Rudolfs Balcers a Christian Wolanin.
43:29'
Colin White krásně vypálil od modré čáry a puk těsně nad ledem mířil k pravé tyči, Andrej Vasilevskij ho ale levým betonem vyrazil!
43:21'
Zack Smith a Cameron Gaunce svedli dlouhý pěstní souboj, po kterém oba zůstali stát. Oba dostali pět minut za bitku, Cameron Gaunce ale ještě dvě minuty za sekání, takže Senators si zahrají přesilovou hru.
43:06'
Lightning na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Craig Anderson jejich táhlý pokus snadno vyrazil mimo.
42:45'
Cody Ceci vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho ránu s příklepem vkleče podržel.
42:40'
Senators se na pravém křídle dostali k nahození od hrazení, které zamířilo do koše Andreje Vasilevského.
41:26'
Steven Stamkos chtěl rychle zavést puk do útočného pásma, jenže na ose ledové plochy nedokázal přejít přes pozorného Zacka Smitha, který mohl rozehrát.
40:01'
Craig Anderson a Thomas Chabot vedli před úvodním vhazováním třetí třetiny dlouhou konverzaci přímo na ledě, tak uvidíme, co společně vymysleli. Je to 1:3.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-15; Zablokované střely: 15-6; Vhazování: 54%-46%; Hity: 27-23; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:28.
Po přestávce se prosazovali pouze Lightning, když na gól Michaila Sergačjova po necelých pěti minutách navázal Brayden Point. Hosté zatím bez problému potvrzují roli favorita. Skóre po druhé třetině utkání v Kanadě. Ottawa Senators 1 Tampa Bay Lightning 3.
40:00'
39:08'
Ryan McDonagh napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, kterou Craig Anderson lapil do své lapačky.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:49'
Alex Killorn napřáhl na bodu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, kterou Craig Anderson podržel, a po jeho zákroku následuje reklamní přestávka. Lightning vedou v Ottawě 3:1.
37:34'
Vyloučený Colin White je zpět na ledě a hokejisté domácího týmu hrají po hře v oslabení v plném počtu.
36:17'
Steven Stamkos znovu vypálil v levém kruhu bez přípravy a tentokrát puk našel náruč klečícího Craiga Andersona, který na přední tyči kotouč podržel.
36:03'
Steven Stamkos na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a kotouč poté zamířil do ochranné sítě.
35:34'
Colin White byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Tampa si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
33:43'
Yanni Gourde u levé tyče po přihrávce Nikity Kučerova zpoza brány poslal puk pod sebe a BRAYDEN POINT z blízkosti překonal Craiga Andersona mezi betony! Lightning vedou o dva góly. Asistence: Yanni Gourde a Nikita Kučerov.
32:34'
Senators krásně přenesli hru z levého křídla do pravého kruhu pro vhazování, na jehož bodu rychle vystřelil Anthony Duclair, brankáře Lightning ale nepřekonal.
32:10'
Lightning se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
31:24'
Lightning na levém křídle napřáhli k táhlé střele, kterou Craig Anderson vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.
30:51'
Vyloučený Brian Gibbons je zpět na ledě a Lightning přesilovou hru nevyužili, přestože orazítkovali tyč.
30:11'
Brayden Point si počkal v mezikruží na přihrávku Stevena Stamkose z levého kruhu a rychlou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč brány!
29:51'
Steven Stamkos se sice na vrcholu levého kruhu ke střele nedostal, přesto ale dokázal puk podržet na holi.
28:51'
Brian Gibbons zbytečně fauloval na útočné modré čáře a dostal dvě minuty za podražení. Přesilová hra hostí.
27:48'
MICHAIL SERGAČJOV na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím zamířila nad lapačkou Craiga Andersona do pravého horního rohu brány! Hosté vedou 2:1! Asistence: Nikita Kučerov a Braydon Coburn.
27:02'
Lightning nepříjemně vypálili z levé strany a Craig Anderson vykopl puk levým betonem mimo bránu.
26:30'
Senators se na levém křídle dostali k nahození od modré čáry, které Andrej Vasilevskij snadno lapil do své lapačky. Po přerušení následuje komerční přestávka.
25:58'
Yanni Gourde od modré čáry nahodil puk směrem na bránu a puk nepříjemně zasáhl do ruky Stevena Stamkose, který v předklonu zamířil na střídačku.
25:13'
Lightning se málem na obranné modré čáře dopustili obrovské chyby, nakonec ale nebezpečí zažehnali a rozehrávka domácího týmu skončila mezi střídačkami.
24:20'
Vypadá to, že Senators jsou na zápas perfektně připravení, protože hosty nepouštějí do šancí.
23:31'
Cody Ceci se snažil prosadit na pravém křídle, jenže Ryan McDonagh kopíroval jeho pohyb a tělem ho odstavil. Zatím marně čekáme na slibnou příležtiost.
22:34'
Lightning se nemusejí v závěru sezóny nikam hnát, jelikož mají jistotu, že se stanou nejlepším týmem.
21:26'
Senators vstoupili do druhé části velice aktivně a Andrej Vasilevskij před pár okamžiky zasahoval proti táhlé střele, kterou vyrazil mimo svou bránu hrudí.
20:29'
Brady Tkachuk vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Andrej Vasilevskij na přední tyči zasáhl betonem.
20:01'
Senators jsou zatím Lightning vyrovnaným soupeřem a do druhé části utkání vstupují oba týmy za stavu 1:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-5; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 59%-41%; Hity: 17-14; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:33.
Yanni Gourde v polovině první části otevřel skóre a poslal Lightning do vedení, jenže na jeho gól krátce před přestávkou odpověděl Brady Tkachuk. Skóre po první části. Ottawa Senators 1 Tampa Bay Lightning 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:48'
BRADY TKACHUK na vrcholu pravého kruhu zamíchal s pukem a rychlou střelou zápěstím propálil Andreje Vasilevského mezi betony! Asistence: Dylan DeMelo a Jean-Gabriel Pageau.
17:45'
Zack Smith byl zřejmě hráčem, který se dostal ke střele v levém kruhu, jenže zápěstím minul bránu hostí.
17:19'
Před bránou Andreje Vasilevského vznikl poprvé větší závar, Senators ale nedokázali vyrovnat skóre zápasu.
16:59'
Cody Ceci na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a Andrej Vasilevskij puk vyrazil svým pravým betonem.
16:53'
Nahození Lightning podél trestných lavic nebylo tečováno a pískalo se další zakázané uvolnění hostí.
16:00'
Andrej Vasilevskij bez problému zachytil nahození Senators z ostrého úhlu a následuje komerční přestávka. Zatím jsme byli svědky jedné branky.
15:51'
Brayden Point nedokázal přesně rozehrát podél střídaček a proti Lightning se pískalo zakázané uvolnění. Hra se vrátila před Andreje Vasilevského.
14:49'
Cameron Gaunce vypálil na pravém křídle od modré čáry a Craig Anderson jeho táhlý pokus vyrazil.
14:30'
J. T. Miller míchal s pukem v levém rohu útočného pásma a jeho nahození bylo domácími zablokováno.
14:04'
Senators se během úvodní přesilové hry nedostali ani k jedné střele na bránu a poté za to draze zaplatili.
13:10'
Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka. Lightning vedou nad Senators těsně 1:0.
12:04'
Brayden Point nádhernou přihrávkou přenesl hru z levého křídla doprava a YANNI GOURDE po pasu Nikity Kučerova z bodu pravého kruhu pro vhazování skóroval do prázdné brány – je to 1:0! Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point.
11:24'
Thomas Chabot nedokázal udržet útočnou modrou čáru a Lightning odpálili puk alespoň do střední zóny.
10:54'
Senators byli na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a proti domácím se pískalo postavení mimo hru.
10:40'
Lightning se podařilo vyhodit podél trestných lavic a zatím zvládají úvodní oslabení zápasu bez problému.
09:39'
Tyler Johnson byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Senators si zahrají první přesilovou hru zápasu.
09:15'
Mathieu Joseph se pokusil o tvrdý hit v pravém rohu útočného pásma, jenže narazil pouze do mantinelu.
08:18'
Cédric Paquette předvedl v levém rohu útočného pásma Tampy tvrdý hit, rozhodčí ale nevylučovali.
07:14'
Brayden Point se ocitl v pravém kruhu v obležení čtyř hokejistů Senators, a tak si na zakončení netroufl.
07:02'
Vypadalo to, že dlouhé nahození Ottawy bylo tečováno, nakonec se ale pískalo zakázané uvolnění.
06:26'
Erik Černák na pravém křídle vypálil od modré čáry a Craig Anderson puk podržel. Komerční přestávka.
06:06'
Senators se nepodařilo po dobré defenzivní práci rozehrát a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
05:14'
Dylan DeMelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Andrej Vasilevskij vyrazil tečovaný puk na vzdálenější levé tyči pravým betonem. První vážný zákrok zápasu.
04:51'
Michail Sergačjov na levém křídle vypálil od modré čáry a Steven Stamkos tečoval puk těsně mimo bránu.
03:19'
Brayden Point na pravé straně vypálil s příklepem od modré čáry a jeho tvrdá rána byla Sens zablokována.
02:26'
Lightning se na levém křídle dostali ke střele z téměř nulového úhlu a Craig Anderson puk vyrazil betonem.
01:12'
Pokud náhodou sázíte, tak věřte, že před zápasem byl na Ottawu obrovský kurz pohybující se kolem pěti, což je na poměry zámořské NHL poměrně neobvyklé.
00:14'
Zack Smith se dostal na vrcholu mezikruží k prudké střele s příklepem, kterou Andrej Vasilevskij zachytil.
00:01'
Canadiens vyhráli úvodní vhazování a střetnutí mezi Ottawou a favorizovanou Tampou bylo zahájeno.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, DeMelo, Wolanin, Ceci, Harpur, Jaroš – B. Tkachuk, Pageau (A), Veronneau – Duclair, Tierney, O. Lindberg – Balcers, White, B. Ryan (A) – Gibbons, Z. Smith (A), Pääjärvi. Hlavní trenér: Marc Crawford.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Pasquale) – Coburn (A), Sergačjov, McDonagh (A), Černák, C. Gaunce, Rutta – Gourde, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos (C), Joseph – T. Johnson, Cirelli, Killorn – J. T. Miller, Erne, Paquette. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Steve Kozari, Beau Halkidis. Čároví: Brad Kovachik, Libor Suchánek.
Předpokládané úvodní sestavy:

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, DeMelo, Wolanin, Ceci, Harpur, Jaroš – B. Tkachuk, Pageau, Veronneau – Duclair, Tierney, O. Lindberg – Balcers, White, B. Ryan – Gibbons, Z. Smith, Pääjärvi.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Pasquale) – Coburn, Sergačjov, McDonagh, Černák, Hedman, Rutta – Gourde, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos, Joseph – T. Johnson, Cirelli, Killorn – J. T. Miller, Erne, Paquette..
Ottawa se představí v úterý v noci na domácím ledě proti Tampě Bay, jenž se může stát třetím týmem v historii NHL, který během jedné sezóny zaznamenal 60 výher. Zajímavého milníku může dosáhnout domácí brankář Craig Anderson, který by měl v dresu Senators nastoupit již ke svému jubilejnímu čtyřstému zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.