NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Colorado - 7. dubna 2019   04:30

San Jose
San Jose
07:25' Burns (Hertl) • 11:15' E. Kane (Nyquist, Dillon) • 26:57' Labanc (J. Thornton, Sörensen) • 45:38' Nyquist (E. Kane, Hertl) • 59:15' Haley (Burns)
5:2
(2:1, 1:1, 2:0)
Colorado
Colorado
02:56' Jost  (Girard, E. Johnson) • 21:29' MacKinnon  (Landeskog, Girard)
San Jose
Ian Walsh, Trevor Hanson – Michel Cormier, Travis Gawryletz
SAP Center, San Jose
17562 diváků
Colorado

S konstatováním, že San Jose Sharks porazilo Colorado Avalance v posledním utkání základní části jasně 5:2 a bere druhou příčku v konferenci, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý.
3. Brent Burns (SJS) 1+1
Lavinám se ve třetí třetině nepodařilo stáhnout jednobrankový náskok, ba naopak. V závěrečném dějství se tentokrát jako první prosadili domácí, když Gustav Nyquist zblízka krásně trefil bližší šibenici. San Jose poté zapnulo defenzívní mód a chystalo se bránit dvoubrankový náskok. Colorado mělo několik šancí na kontaktní branku a necelé čtyři minuty před koncem odvolalo gólmana, ale hra bez Varlamova hostům nevyšla. Gól Pavelskiho ještě nebyl po challenge pro ofsajd uznán, ale v poslední minutě už se hosté prosadili, když Michael Haley zavezl puk do opuštěné klece – 5:2.
59:15'
San Jose právě vstřelilo branku!
Nyní už branka domácích platí, když si MICHAEL HALEY našel ve středním pásmu přihrávku Brenta Burnse a bezpečně dopravil kotouč do sítě. Asistence: Brent Burns.
58:47'
Burnsovo vyhození puku bylo úspěšné, kotouč mají ale ve středním pásmu hosté.
58:41'
Hosté samozřejmě po time-outu pokračují bez gólmana.
58:41'
Střídačka Lavin si bere oddechový čas.
58:41'
Když už, tak jde o velký závar před brankou Martina Jonese, který má ale puk na ledě pod lapačkou.
58:30'
Ale vylouženou šanci si zatím Colorado vypracovat nedokáže.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté to opět zkouší bez gólmana a kombinují v útočném pásmu.
56:59'
Gól Colorada neplatí, stvrzen je ofsajd domácích a ti tak stále vedou o dvě branky.
56:59'
Jenže pozor, hosté si vzali challenge, protože se jim zdálo, že Donskoi projel přes útočnou modrou dříve než Pavelski s pukem.
56:59'
I přes veškerou snahu Söderberga se JOE PAVELSKI dostal po Donskoiově přihrávce do útočného pásma a oproti holi soupeře dokázal usměrnit puk do volné klece.
56:23'
Barrie prostrčil puk na pravou stranu pro MacKinnona, který ještě dával puk před branku. Tam byl připravený Kerfoot. Útočník Colorada napoprvé neuspěl, poté dal puk zpoza branky před klec na Landeskoga, ale ten si opět zblízka vylámal zuby na výborném Jonesovi. To už hosté hrají bez gólmana!
56:04'
Také Varlamov ukázal dobrý zákrok, když betonem vytěsnil Pavelskiho ránu na vzdálenější tyč. Poté byla střela Burnse zblokována a ve finále se San Jose muselo bránit, jelikož hosté přenesli hru na druhou stranu.
55:22'
Moc šancí už Coloradu nezbývá, to si pojďme říct na rovinu. Zejména po nevyužité přesilové hře. Sharks míří za dvěma body a druhým místem v Konferenci, což by znamenalo, že jejich soupeřem bude zřejmě Vegas Golden Knights.
54:19'
Domácí celek hraje v plném počtu, Karlsson strávil na trestné lavici těžké dvě minuty.
54:01'
Derick Brassard se už málem radoval, když z levého kruhu mířil naprosto přesně a tvrdě do šibenice, jenže lapačka Martina Jonese byla na místě. Důležitý zákrok, už to mohlo být jen o jednu branku.
53:58'
Nathan MacKinnon byl u levé strany branky naprosto sám, když mu puk výborně nahrál Landeskog. Střelou na horní tyč se neprosadil, poté jeho pokus zblokovali domácí hráči.
52:56'
Mohlo, jelikož Kerfoot dostal skvělý pas mezi kruhy, ale ve výborné pozici se prosadit nedokázal! Martin Jones dobře kryje puk.
52:19'
Erik Karlsson stráví následující dvě minuty na trestné lavici, když jde ven za hákování. Tedy dvě minuty by byly rozhodně dobré pro domácí. Pošle Colorado švédskou hvězdu zpět na led dříve?
51:26'
Pavelski ukázal defenzívní schopnosti, když z kruhů výborně zastavil střelu MacKinnona. Zdá se mi, že San Jose se v posledních minutách zaměřuje spíše na defenzívu.
50:25'
Je až neuvěřitelné, co Martin Jones nyní stačil zastavit. Před jeho brankou byla obrovská tlačenice a už se zdálo, že někdo z dvojice Compher, Söderberg dotlačí puk do branky, ale nestalo se tak. San Jose s vypětím všech sil udrželi dvoubranková náskok a následuje komerční přestávka.
50:00'
Deset minut ze závěrečného dějství je odehraných a domácí si jdou pro dva body.
49:40'
Útok domácích po Hertlově pobídce nebyl úspěšný, spoluhráč českého hokejisty nepřihrál úplně dobře. Domácí se tak musí opět bránit, Colorado má puk v útočném pásmu.
48:15'
Jost dostal puk na osu hřiště, posunul si jej ještě blíže ke kruhům a vypálil, ale Martin Jones byl na místě. I tak ale kotouč mířil těsně nad horní tyčku. To už jsou domácí pár sekund v pěti.
47:53'
Hostům se až nyní daří opět kombinovat před domácí svatyní.
47:18'
Další zákrok Jonese po tom, co zblízka tečoval puk Gabriel Landeskog. Poté už přišel puk na hůl Brenta Burnse a ten osvobozuje svůj tým.
46:54'
Colorado svírá soupeře před brankou, ale Martin Jones se čtyřmi spoluhráči zatím odolávají.
46:09'
Přesilová hra také pro hosty, a to vůbec první v utkání, když Justin Braun zahrál proti Nathanu MacKinnonovi vysokou holí.
45:38'
Domácí celek jde do dvoubrankového vedení! Hertl posunul puk na pravou stranu pro Kaneho, který před brankou našel GUSTAVA NYQUISTA. Útočník domácího celku si nedělal velkou hlavu z toho, že v těsné blízkosti branky nemá moc prostoru k zakončení, a poslal puk do bližší šibenice. Asistence: Evander Kane, Tomáš Hertl.
45:20'
V situaci dva na jednoho dával Karlsson puk na Labanca, který mířil z pravého kruhu do šibenice, ale jen těsně jí minul!
44:40'
Už jsem chtěl říct, že další útočnou akci rozjíždí domácí zpoza branky, ale přišla špatná rozehrávka Vlasice. Toho mohl rázem využít Andrighetto, ale zblízka si na gólmana nepřišel.
43:40'
Hosté již hrají v pěti.
43:34'
Tuhle přesilovku nehrají domácí vůbec špatně. Po Karlssonově nahození byli v těsné blízkosti ohrožení Varlamova Nyquist a Kane, ale ani jim se nepoštěstilo využít přesilovou hru.
43:02'
Hosté se osvobozují pukem až za branku Martina Jonese.
42:44'
Nakonec střely přece jen přišly. Ránu Coutureho z pravého kruhu vytěsnil Varlamov ramenem a poté dokázal zneškodnit i tvrdou ránu Erika Karlssona od modré, kterou pokryl a přerušuje hru.
42:38'
Puk jde z hokejky na hokejku, ale zatím domácím chybí střela.
41:40'
Druhá přesilovka pro domácí. Carl Söderberg jde ven za nedovolené bránění Joonasi Donskoiovi.
41:34'
Zblokovaná střela Erika Johnsona málem vyplavala u levé tyče na Gaba Landeskoga. Kapítán Colorada se ale nakonec k puku nedostal.
40:59'
Dva útoky, každý na jedné straně, zatím branku nepřinesly. Ale třetí třetina začala také hodně svižně.
Vyloučení: 0-1.
Druhá třetina je za námi a začali jí, stejně jako první část, lépe hosté. Ve dvaadvacáté minutě totiž pláchl obráncům Nathan MacKinnon a zakončil kličkou přesně k tyči. Ale o pět minut později domácí zase vedli, když střela Kevina Labanca doputovala po šťastných odrazech až do sítě. Po polovině zápasu převzali domácí iniciativu a měli tři dobré šance, ale skóre se do konce druhé části již neměnilo – 3:2.
40:00'
39:44'
Martin Jones s obtížemi vyrazil puk, směřující k jeho pravé tyčce, ale podařilo se mu to. Stav tak už zůstane nezměněn.
39:31'
Girard ještě nahodil puk do útočného pásma, který pokryl Martin Jones a hosté budou mít 21 sekund před koncem hry ještě buly před domácí svatyní.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:58'
A další šance San Jose, tentokrát mnohem větší. Díky vyhranému buly a střele Dillona se dostal Melker Karlsson u levé tyče k dorážce, kde ale zasáhl opět výborným zákrokem Semjon Varlamov. San Jose dělá vše pro to, aby odskočilo soupeři na dvě branky.
37:35'
Domácí celek vyřešil situaci tři na dva hodně dobře. Evander Kande poslal kotouč před branku na Joakima Ryana, který byl sice bokem k brance, ale i tak zkusil bekhend. Varlamov puk pokryl.
36:58'
Odražený puk za brankou dojeli domácí, ale jejich rozehrávka nebylo nic, na čem by se dalo stavět.
36:04'
Brent Burns ukázal, že je hvězdou i v ofenzívě. Hezkým nanévrem oklamal dva hráče soupeře a po levé straně se natlačil před branku. Zkoušel zakončení pod horní tyčku, ale rameno Varlamova bylo proti.
35:51'
Martin Jones raději zastavuje kotouč v nepřehledné situaci před svojí svatyní. Hra je tak přerušená a následuje komerční přestávka.
35:27'
Tři minuty hrajeme bez přerušení, po návratu Barrieho se hra střídá ze strany na stranu.
34:48'
Melker Karlsson se vydal napadat rozehrávku soupeře, ale Semjon Varlamov byl pozorný a puk si pohlídal.
34:28'
Tyson Barrie je zpět na ledě a hosté jsou v pěti.
34:19'
Další vyhození hostí a přesilová hra San Jose pomalu končí.
33:40'
Labanc naznačil na pravém kruhu střelu, poté si posunul puk k mantinelu a nahrál na Karlssona, který ale nevystřelil. Vzápětí se ke střele už dostal, a to přímo z osy hřiště, ale puk byl zblokován.
33:15'
Dva neúspěšné útoky domácích, kteří tak musí začít znovu zpoza svojí klece.
32:46'
Dvě rychlé střely domácích, s oběma si věděl rady Semjon Varlamov. Vzápětí se Laviny osvobozují.
32:28'
Přichází vůbec první vyloučení zápasu, a to v 33. minutě. Na lavici trestů jde Tyson Barrie, který se provinil tím, že zahákoval Kevina Labanca, autora zatím rozhodující trefy.
32:04'
Domácí jsou nyní jasně na výši a Colorado se jen brání útokům soupeře. Hertl si dovolil dvě tři kličky na pravém kruhu, vyjel si až na modrou a poté poslal kotouč na Justina Brauna, čímž na sebe nalákal dva hráče. Jeho střela ale cíl nenašla, stejně jako Coutureho pokus z levého kruhu.
31:26'
Landeskog s MacKinnonem mohli jít do přečíslení dva na jednoho, když domácím na modré utekl kotouč. Přihrávku druhého jmenovaného na prvního ve středním pásmu fantasticky zblokoval Brenden Dillon – to tedy klobouček!
30:58'
S vypětím sil se hosté dokázali dostat ven z pásma, ale domácí nyní hrají ve velké pohodě. Už jsou opět před branou Varlamova.
Jsme tak u další komerční přestávky. Domácí tým je určitě spokojenější, v polovině zápasu vede nad soupeřem o branku a je na dostřel druhému místu v Konferenci.
30:04'
Varlamov měl sice dostatek času na rozehrání puku, ale nakonec jej před djojíždějícím Sörensenem raději pokryl.
29:33'
Hosté nyní bojují o puk u mantinelu, kde se hraje už dobrých dvacet sekund. A nakonec byli úspěšnější.
28:09'
Hra se střídá ze strany na stranu, pozornost Martina Jonese otestoval střelou z levého kruhu Nikita Zadorov, leč neuspěl.
27:25'
Domácí jsou při chuti a znovu se drali před branku Varlamova, ale tentokrát byla defenzíva Colorada pozorná.
26:57'
Hodně šťastná branka, ale takové také platí a kolikrát dvojnásob. Thornton zavezl kotouč po levé straně do pásma a mezi kruhy jej předal pro KEVINA LABANCA. Útočník San José vystřelil a přes odraz od hůl Nemetha a tělo Coleho prošel do sítě za překvapeného Varlamova. Asistence: Joe Thornton, Marcus Sörensen.
26:36'
Také na druhé straně přišla střela od modré, kterou vyslal na Jonese obránce Partik Nemeth, ale neprosadil se.
Následuje komerční přestávka. Poměr střel: 15-16.
26:10'
Brenden Dillon viděl, že Varlamov nemá úplně ideální výhled, tak zkusil rychlou střelu od modré, ale ruský gólman ve službách Colorada si našel puk.
24:45'
Domácí celek už zase mohl vést, když se s pukem před branku dostal Joonas Donskoi, jenže z bezprostřední blízkosti na Semjona Varlamova beknehdovou kličkou nevyzrál.
23:40'
Hosté byli v klinči po mantinelech důraznější, proto se také ujali puku a byla z toho další akce, po které si Matt Calvert nabruslil až před branku a zkoušel procedit kotouč k bližší tyči. Martin Jones to čekal a puk vyrazil do sítě nad branku.
22:26'
O rychlou odpověď se pokoušel Barclay Goodrow, který pálil z vrcholu pravého kruhu. Na Varlamova tentokrát nevyzrál.
21:29'
Colorado právě vstřelilo branku!
Stejně jako v první třetině, také v druhém dějství se Avalanche prosazují zkraje třetiny. Landeskog přihrál na NATHANA MACKINNONA, který se dostal za obránce a tváří v tvář Jonesovi zakončil po rychlé kličce střelou kolem jeho levého betonu k tyči. Asistence: Gabriel Landeskog, Samuel Girard.
20:55'
Barrie zkusil překvapit Jonese střelou ze středního pásma, ten byl pozorný.
Vyloučení: 0-0.
V první třetině jsme viděli zajímavý hokej a je vidět, že proti sobě hrají dva celky, které si vybojovaly postup do play-off. Jako první se prosadili hosté, když na konci třetí minuty usměrnil odražený puk nadvakrát do sítě Tyson Jost střelou z kruhů. Ale domácím se rychle podařilo otočit stav. V osmé minutě se po Hertlově vyhraném buly prosadil Brent Burns a o čtyři minuty později již domácí vedli, když Evander Kane uplatnil svůj důraz v předbrankovém prostoru a dostrkal puk za záda Varlamova – 2:1.
20:00'
19:31'
Nathan MacKinnon byl před brankou na malou chvilku nekrytý a hned bez přípravy zakončoval, jenže kotouč zblízka do sítě nedostal, Martin Jones byl na místě.
19:00'
Do konce úvodního dějství zbývá poslední minuta.
18:45'
Hra se po zakázaném uvolnění rychle vrací zpět před domácího gólmana.
18:36'
Po pokusu Matta Nieta z levé strany zastavuje Martin Jones puk a bude se vhazovat po jeho pravici. Zajímavostí je, že během první třetiny jsme ještě neviděli žádné vyloučení.
17:06'
Daleko se sice domácí nedostali, ale hned to zkouší s dalším útokem.
16:27'
V souboji o puk v rohu za brankou jsou nakonec úspěšnější domácí, Nieto dostal trošku naloženo od Dillona a dopředu jdou Sharks.
15:16'
Domácí šli střídat, přičemž hosté měli puk na svých holích, takže se Landeskog poměrně snadno dostal do útočného pásma, kde s pukem nenaložil úplně nejlépe.
Přerušena je i komerční pauzou. Sharks dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu z 0:1 na průběžných 2:1, oba týmy zatím vyslaly na gólmana soupeře devět střel.
14:24'
Naopak po Girardově střele na druhé straně končí kotouč v ochranné síti a hra je přerušena.
13:50'
Ale Žraloci jsou zde s dalším útokem. Z pravé strany zblízka střílel Pavelski, ovšem Semjon Varlamov byl pozorný a puk vyráží.
13:25'
Až po dobré minutě se Compherovi podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
12:51'
Karlsson ještě dvakrát udržel puk pro své spoluhráče na modré. Nyní to vypadá, jako by San Jose mělo přesilovku, ale hraje se v pěti. To je pořádný zámek Sharks.
12:02'
Nathan MacKinnon rychle prošel po levé straně do útočného pásma a z vrcholu kruhu vystřelil na branku. Přesněji na helmu Martina Jonese, který si masku následně sundal z hlavy, lehce upravil a hraje se dále.
11:15'
EVANDER KANE byl v předbrankovém prostoru nejdůraznějším hráčem, když přes dva hokejisty Colorada dokázal doklepnout puk mezi betony Varlamova do sítě. Taková pomoc Söderberga a Barrieho svému gólmanu Varlamovovi není nic, za co bude trenér Colorada své svěřence chválit. Asistence: Gustav Nyquist, Brenden Dillon.
10:48'
Hertl rozehrával další domácí akci, která ale skončila ve středním pásmu.
10:03'
Calvert po vyražené střela Andrighetta již zakončoval z předbrankového prostoru do prázdné klece, ale trestuhodně minul kotouč a poté už domácí dali puk do bezpečí. Další velká šance hostí.
08:34'
Domácí rázem ožili, Donskoi měl puk na pravé straně útočného pásma, když ho dostal do jízdy a přijel jako tank před brankou, ale kotouč za čáru nedotlačil.
07:25'
Je vyrovnáno. Jak důležité je vyhrát buly, to nyní ukázal Tomáš Hertl. Český forvard byl úspěšnější než Derichk Brassard a dal puk za sebe na modrou. Tam byl připravený BRENT BURNS, který si kotouč připravil a poté střelou po ledě poslal mezi betony Semjona Varlamova. Asistence: Tomáš Hertl.
Následuje první komerční přestávka. Hra je oboustranně vyrovnaná, ale ze čtyř střel na každé straně padl pouze jeden gól, o který se zasloužil Tyson Jost.
07:21'
Evander Kane dostal přihrávku za obránce a jel sám na Semjona Varlamova, kterému zkusil udělat bekhendovou kličku a vystřelit pod horní tyč, ale ruský gólman stáhl kotouč do lapačky.
07:16'
Calvert neuspěl z bezprostřední blízkosti střelou bekhendem, Jones dobře vyrazil.
05:51'
Tyson Jost je při chuti, to je samozřejmé, ale nyní se zblízka neprosadil.
05:38'
A zase domácí, tentokrát Joe Pavelski! Dobrý pokus z levé strany kousek od branky kryje Semjon Varlamov a připisuje si tak třetí zákrok.
05:20'
Na druhé straně si sjel mezi kruhy Brent Burns, ale jeho střela byla zblokována.
05:07'
J.T. Compher měl na hokejce druhou branku, když byl s pukem u levé tyčky branky Martina Jonese. Toho dokázal vylákat rychlým manévrem z branky, ale neměl už moc prostoru, tak dal puk mezi kruhy, kam si najížděl Carl Soderberg. Ukázal kličku do bekhendu, ale gólman domácích výborným zákrokem betonem zamezil druhé brance.
03:35'
San José prohrálo devatenáct zápasů z posledních třiatřiceti, když jako první dostalo branku. Uvidíme, co nyní v SAP centrer bude platit. Rozhodně to není pro domácí ideální vstup do zápasu, ve kterém se chtějí co nejlépe připravit na play-off.
02:56'
Hosté jdou do vedení a to už na konci třetí minuty. TYSON JOST dává svůj jedenáctý gól v sezoně, když z kruhů napoprvé neuspěl a jeho střela byla zblokovaná, ale podruhé se už střelou po ledě prosazuje. Asistence: Samuel Girard, Erik Johnson.
02:03'
Naopak na druhé straně z protiútoku dostal puk před branku Joonas Donskoi a rychle zakončil na vzdálenější tyčku, kterou jen těsně minul.
01:55'
Také hosté byli poprvé v útočném pásmu, ale nezaznamenali nic, co by stálo za zmínku.
01:29'
První nahození na branku Varlamova, který v pohodě kryje puk.
01:13'
Domácí tým je v úvodu zápasu aktivnější. Varlamov se musí mít na pozoru, zatímco před Jonesem se ještě nehrálo.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Braun – Donskoi, Couture (A), Pavelski (C) – E. Kane, Hertl, Nyquist – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Haley, Goodrow, M. Karlsson.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Cole, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Kerfoot – C. Wilson, Söderberg, Compher – Nieto, Brassard, Calvert – Andrighetto, Jost, G. Bourque.

Rozhodčí: Ian Walsh, Trevor Hanson – Michel Cormier, Travis Gawryletz.
Předpokládané sestavy:

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Braun – Donskoi, Couture, Pavelski – E. Kane, Hertl, Nyquist – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Haley, Goodrow, M. Karlsson.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Zadorov, Barrie, Cole, Nemeth – Landeskog, MacKinnon, Kerfoot – C. Wilson, Söderberg, Compher – Nieto, Brassard, Calvert – Andrighetto, Jost, G. Bourque..