NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Ottawa - 21. března 2019   03:00

Vancouver
Vancouver
14:06' Horvat (Edler, Pettersson) • 20:32' Pearson (Biega, Eriksson) • 25:56' Virtanen (Beagle) • 37:00' Boeser (Edler, Pettersson) • 40:57' Pearson (Horvat, Eriksson) • 58:53' Horvat (Edler, Eriksson) • 59:20' Eriksson (Pearson)
7:4
(1:0, 3:0, 3:4)
Ottawa
Ottawa
48:54' Veronneau  (DeMelo, Pageau) • 49:56' B. Tkachuk  (Pageau, Balcers) • 53:42' O. Lindberg  (B. Ryan, DeMelo) • 58:01' Duclair  (DeMelo, Tierney)

3. Tanner Pearson (VAN) 2+1
Statistiky: Střely na bránu: 40-25; Zablokované střely: 9-13; Vhazování: 60%-40%; Hity: 21-25; Přesilové hry: 2/3-1/1; Trestné minuty: 2-6.
Ottawa v Rogers Areně dokázala za stavu 0:5 skórovat čtyřikrát v řadě a ještě zdramatizovat závěr zápasu, ten ovšem nakonec patřil Canucks, kteří skórovali rychle dvakrát za sebou a jisté vítězství v normální hrací době si utéci nenechali. Na výhře Vancouveru se výraznou měrou podíleli Bo Horvat a Tanner Pearson, kteří shodně vstřelili dva góly a přidali k nim jednu asistenci. Konečný výsledek nádherného představení v Rogers Areně zní. Vancouver Canucks 7 Ottawa Senators 4.
59:20'
Vancouver právě vstřelil branku!
LOUI ERIKSSON poslal puk táhlou bekhendovou střelou z vlastního obranného pásma do prázdné brány! Ještě jeden. Asistence: Tanner Pearson.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53'
Loui Eriksson vyhrál vhazování a BO HORVAT v levém kruhu skvěle tečoval ve vzduchu nahození Alexandera Edlera od modré čáry! Je hotovo – 6:4! Asistence: Alexander Edler a Loui Eriksson.
58:48'
Ottawa si vzala oddechový čas, aby se pokusila dokončit jeden z největších comebacků v NHL.
58:01'
Ottawa právě vstřelila branku!
ANTHONY DUCLAIR na vrcholu levého kruhu pro buly vystřelil zápěstím a kotouč doklouzal ke vzdálenější pravé tyči brány poté, co ho Jacob Markström nedokázal udržet v lapačce! Je to o gól! Asistence: Dylan DeMelo a Chris Tierney.
57:13'
Už to vypadalo, že Sens z bodu levého kruhu skórují do prázdné brány, puk ale skončil v ochranné síti poté, co se do střely hostů obětavě vrhl Troy Stecher.
56:25'
Canucks se nepodařilo vyhodit puk až k bráně Senators a oslabení začínají nejlépe, jak mohli.
56:15'
Tyler Motte byl vyloučen na dvě minuty za sekání a závěr dnešního zápasu může být ještě hodně zajímavý.
55:05'
Dnešní utkání sleduje 18500 diváků.
54:57'
Brady Tkachuk šel dobře do brány, jenže Jacob Markström nahození hostujících hráčů ukryl v náručí.
54:11'
Canucks vystřelili na vrcholu levého kruhu a po zákroku Anderse Nilssona následuje komerční přestávka.
53:42'
OSCAR LINDBERG si na přední tyči najel na přihrávku Bobbyho Ryana z levého křídla a téměř nulového úhlu a krásnou střelou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Začíná to být drama. Asistence: Bobby Ryan a Dylan DeMelo.
53:22'
Jacob Markström skvěle zasáhl levým betonem a Senators poté málem skórovali do prázdné brány.
51:28'
Canucks tentokrát vystřelili od modré čáry, výsledek byl ale stejný. Puk skončil v náručí Anderse Nilssona.
51:18'
Anders Nilsson zastavil střelu Canucks z vrcholu mezikruží a následuje krátká komerční přestávka.
49:56'
BRADY TKACHUK si u pravé tyče najel na parádní zadovku Jeana-Gabriela Pageaua zpoza brány a z obrovské blízkosti se nemýlil – 5:2! Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Rudolfs Balcers.
49:06'
Brady Tkachuk z levého kruhu zamířil pouze do náruče Jacoba Markströma a následuje reklamní přestávka.
48:54'
Dylan DeMelo z vrcholu pravého kruhu nahodil puk na hůl MAXE VERONNEAUA, který na přední tyči skvělou tečí ve vzduchu usměrnil puk nad vyrážečkou Jacoba Markströma z ostrého úhlu pod horní tyč! Čistého konta svědky nebudeme. Asistence: Dylan DeMelo a Jean-Gabriel Pageau.
47:42'
Vyloučený Brady Tkachuk je zpět na ledě a Ottawa hraje v plném počtu. Canucks využili dvě ze tří výhod.
47:30'
Senators se podařilo podél střídaček vyhodit puk a Jacob Markström se vydal za bránu, aby rozehrál.
46:04'
Markus Granlund vystřelil na bodu levého kruhu a Anders Nilsson na přední tyči vyrazil puk za bránu.
45:42'
Brady Tkachuk byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Třetí přesilová hra pro Canucks.
45:02'
Hra je ve třetí třetině neskutečně plynulá a zatím se přerušovalo pouze po gólu, o který se postaral Tanner Pearson. Senators už určitě chtějí, aby byl konec.
43:06'
Jacob Markström dnes nemá v bráně příliš práce a vydal se za svou bránu, aby zastavil nahození Sens.
41:38'
Canucks mohli přidat rychle druhý gól, střela z pravého kruhu ale zamířila nad bránu hokejistů Senators.
40:57'
Canucks rozjeli nádhernou kombinační akci, na jejímž konci TANNER PEARSON skóroval po diagonální přihrávce Bo Horvata z pravého kruhu na vzdálenější tyči z úhlu do prázdné brány! Je to už 5:0! Asistence: Bo Horvat a Loui Eriksson.
40:01'
Ottawa se dostala během 40 minut pouze ke 13 střelám na bránu a prohrává ve Vancouveru 4:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 33-13; Zablokované střely: 9-13; Vhazování: 59%-41%; Hity: 17-19; Přesilové hry: 2/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:56.
Vancouver nedává hostům z Ottawy žádnou šanci a na domácím ledě v Rogers Areně dominuje, když na úvodní gól Bo Horvata z první třetiny navázali Tanner Pearson, Jake Virtanen a Brock Boeser. Skóre po druhé části. Vancouver Canucks 4 Ottawa Senators 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:00'
BROCK BOESER na vrcholu pravého kruhu zamíchal s pukem a krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Anderse Nilssona k přední tyči! Canucks využili i druhou přesilovou hru. Asistence: Alexander Edler a Elias Pettersson.
36:41'
Vancouver má k dispozici druhou přesilovou hru v zápase, přičemž první početní výhodu dokázal využít.
36:25'
Jean-Gabriel Pageau ostře narazil na hrazení Ashtona Sautnera a dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
36:04'
Dylan DeMelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaný pokus těsně minul přední tyč brány.
35:45'
Jacob Markström vyrazil táhlou střelu Senators od modré čáry vyrážečkou a poté se v útočném pásmu hostů strhla mela. Na bitku ovšem nakonec nedošlo.
35:08'
Loui Eriksson dobře vypálil v pravém kruhu bez přípravy, Anders Nilsson byl ale připravený a po dobrém zákroku ukryl puk v lapačce. Komerční blok.
34:51'
Luke Schenn na pravém křídle vystřelil od hrazení a Anders Nilsson na přední tyči kotouč vyrazil mimo.
34:05'
Elias Pettersson se snažil prosadit na vrcholu mezikruží, jenže hokejisté Ottawy mu dokázali puk vypíchnout.
32:21'
Brock Boeser byl zřejmě hráčem, který vystřelil na pravém křídle od modré čáry a mířil ke vzdálenější levé tyči, Anders Nilsson ale puk vykopl pravým betonem.
31:21'
Vancouver hraje v dnešním kanadském souboji s velkou lehkostí a už se dokázal třikrát prosadit. Ottawa má naopak směrem dopředu velké problémy – 3:0.
30:15'
Canucks na levém křídle vystřelili od modré čáry a Anders Nilsson na přední tyči vyrazil puk do rohu ledu.
30:02'
Zazněl hvizd hlavního rozhodčího a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Domácí vedou.
29:07'
Canucks se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
28:46'
Zkušený Jay Beagle u levé tyče dotlačil puk po obrovském závaru do brány, jenže přes beton Anderse Nilssona. Nedovolené bránění brankáři a komerční přestávka. Branka tentokrát neplatí.
28:29'
Loui Eriksson se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, Anders Nilsson ale puk vyrazil!
27:55'
Canucks na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a připravený Anders Nilsson na přední tyči puk vyrazil.
25:56'
JAKE VIRTANEN na levém křídle vyrazil podél střídaček do přečíslení dva na jednoho a na vrcholu levého kruhu napřáhl k nádherné střele zápěstím, kterou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Další gól – 3:0. Asistence: Jay Beagle.
25:05'
Senators zvýšili obrátky a na bodu levého kruhu napřáhli ke střele, kterou Jacob Markström vyrazil.
24:27'
Ben Harpur je hodně aktivní a na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokován.
23:50'
Ben Harpur na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jacob Markström na přední tyči kotouč zachytil mezi pravou rukou, ve které má vyrážečku, a svým tělem.
23:34'
Brock Boeser na pravém křídle napřáhl k táhlé střele od modré čáry, která minula vzdálenější levou tyč.
22:09'
Senators se dnes vůbec nic nedaří a nyní podél střídaček vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.
21:39'
Brock Boeser se dostal v pravém kruhu ke střele, kterou Anders Nilsson dokázal na přední tyči vyrazit.
20:32'
TANNER PEARSON si nechal v levém kruhu pro vhazování skočit puk po nahození obloukem od Alexe Biegy a ze vzduchu puk nádherně napálil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Je to 2:0! Asistence: Alex Biega a Loui Eriksson.
20:01'
Senators vyhráli úvodní vhazování druhé části zápasu, do které vstupují s jednobrankovým mankem 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-7; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 74%-26%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:00.
Sens ze svého úvodního tlaku nedokázali nic vytěžit a Canucks se zaslouženě ujali vedení, když ze své aktivity vytěžili přesilovou hru, kterou využil po skvělé teči Bo Horvat. Skóre po první třetině utkání v Rogers Areně tedy zní. Vancouver Canucks 1 Ottawa Senators 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Další rozehrávka Ottawy byla sražena mezi střídačky a následuje krátká reklamní přestávka. Canucks vedou.
18:35'
Senators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Přerušení.
17:53'
Canucks na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a připravený Anders Nilsson kotouč vyrazil mimo bránu.
16:46'
Elias Pettersson vystřelil na bodu levého kruhu a dobře mířil zápěstím ke vzdálenější pravé tyči, Anders Nilsson ale levým betonem puk vyrazil!
16:05'
Bo Horvat v rychlosti vypálil na bodu levého kruhu zápěstím a minul vzdálenější pravou tyč brány Sens.
15:21'
Alex Biega předvedl v pravém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku, hosté mu ale puk vypíchli.
14:06'
BO HORVAT skvěle clonil před bránou Anderse Nilssona a ostrou ránu Alexandera Edlera od modré čáry usměrnil skvělou tečí k pravé tyči! Canucks využili přesilovou hru a vedou 1:0! Asistence: Alexander Edler a Elias Pettersson.
13:58'
Brock Boeser napřáhl před vrcholem levého kruhu k prudké ráně bez přípravy, která zamířila nad bránu.
13:35'
Cody Ceci fauloval na pravé straně obranného pásma Sens a dostal dvě minuty za držení. Přesilová hra.
12:09'
Elias Pettersson vyrazil na pravé straně do přečíslení dva na jednoho, které se pokusil po brzdě na bodu kruhu pro vhazování vyřešit střelou zápěstím, jeho první pokus byl ale zablokován, zatímco druhý sražen pod lapačku Anderse Nilssona. Skóre se nehnulo.
11:33'
Senators před boxem časoměřičů napřáhli k táhlé střele, kterou Jacob Markström stáhl do lapačky.
10:58'
Senators se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází komerční přestávka. Stále je to 0:0.
09:42'
Josh Leivo se ocitl po zakázaném uvolnění Senators a zablokované střele jednoho ze svých spoluhráčů v příležitosti na vrcholu pravého kruhu, Anders Nilsson se ale stačil včas přesunout a puk zachytit v náručí.
08:28'
Chris Tierney na pravém křídle vystřelil taktéž od hrazení a tentokrát na přední tyči zasahoval Jacob Markström, který na přední tyči vyrazil puk za bránu.
08:00'
Tanner Pearson na pravém křídle vystřelil u hrazení z otočky a Anders Nilsson na přední tyči puk podržel.
07:16'
Ashton Sautner od střídaček nahodil puk za bránu Sens, kam se okamžitě rychle vydal Anders Nilsson.
06:37'
Canucks se na pravém křídle dostali k nahození od modré čáry, které skončilo v ochranné síti. Po přerušení hry následuje první komerční přestávka.
06:19'
Bo Horvat se ocitl na levém křídle úplně sám a jeho zpětná přihrávka navíc opustila útočné pásmo. Trojnásobná přesila hráčů Senators tedy uspěla.
05:32'
Jay Beagle na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anders Nilsson na přední tyči puk vkleče vyrazil mimo.
05:10'
Ashton Sautner se pokusil vystřelit v levém kruhu zápěstím a jeho pokus byl sražen do rohu ledové plochy.
04:15'
Canucks na pravém křídle vypálili od modré čáry a Anders Nilsson puk vyrážečkou vyrazil mimo bránu.
03:38'
Dylan DeMelo vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střelu s příklepem zablokoval Tyler Motte.
02:46'
Alexander Edler vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela zápěstím vyvolala před bránou Sens zmatek, Anders Nilsson ale puk podržel.
02:16'
Jean-Gabriel Pageau na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho rána od modré čáry minula bližší tyč.
01:51'
Christian Wolanin se pokusil z ostrého úhlu nahodit puk před bránu, jenže před brankářem Canucks nebyl nikdo, kdo by se po jeho pasu dostal ke střele.
00:58'
Brady Tkachuk vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Jacob Markström na přední tyči vyrazil puk za bránu.
00:18'
Senators vstoupili do utkání lépe a na levém křídle vystřelili od modré čáry, Jacob Markström byl ale připraven a holí puk vyrazil do rohu ledové plochy.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Biega, Brisebois, Stecher, Sautner, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (A), Eriksson – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Schaller, Beagle (A), Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Harpur, DeMelo, Wolanin, Ceci, Borowiecki (A), Jaroš – B. Tkachuk, Pageau (A), Veronneau – Balcers, Tierney, Pääjärvi – Z. Smith (A), O. Lindberg, B. Ryan – Duclair, Gibbons, Bödker. Hlavní trenér: Marc Crawford.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Trevor Hanson. Čároví: Travis Gawryletz, James Tobias.
Předpokládané úvodní sestavy:

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Biega, Brisebois, Stecher, Sautner, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Schaller, Beagle, Motte.

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Harpur, DeMelo, Wolanin, Ceci, Borowiecki, Jaroš – B. Tkachuk, Pageau, Veronneau – Balcers, Tierney, Pääjärvi – Z. Smith, O. Lindberg, B. Ryan – Duclair, Gibbons, Bödker.
Rogers Arena se připravuje na kanadské klání, v němž domácí Vancouver vyzve Ottawu, která je nejhorším týmem z celé tabulky NHL. Senators jsou ve Východní konferenci poslední se ziskem 56 bodů a o playoff si mohou nechat zdát. Vancouver sice ještě teoretickou šanci má, jenže to by týmy předním musely začít v hojném počtu prohrávat. Oba týmy budou vstupovat do čtvrtečního zápasu NHL s dvěma výhrami v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.