NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Boston - 3. února 2019   18:30

Boston

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera!

Trestné minuty: 6 – 6
Bruins se podařilo ukončit sérii tří porážek. Zaznamenali první výhru po Utkání hvězd. Polepšili si také díky tomu v tabulce Atlantické divize na třetí místo.

Capitals zapsali osmou porážku z posledních devíti zápasů. Zároveň dnes skončila jejich čtrnáctizápasová vítězná šňůra proti Bruins.
59:58'
Bruins vyhrají fotbalovým výsledkem, 1:0!
59:45'
Zakázané uvolnění Bostonu. Necelých 15 vteřin do konce třetí třetiny!
59:35'
Rána Ovečkina bez přípravy od modré, z levé strany, zamířila mimo.
59:12'
Bruins drží kotouč daleko od své brány.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:30'
Capitals s toušem na holích, Holtby spěchá na střídačku!
57:59'
Nordström mohl zřejmě rozhodnout o osudu utkání, na Holtbyho ale při samostatném úniku nevyzrál.
57:32'
Střela Carlsona od pravého mantinelu, puk končí v lapačce Raska.
56:25'
Pěkná individuální akce Oshieho, který se dostal za obranu soupeře. Chára ale nakonec dokázal Raskovi pomoci.
56:15'
Další minuta pryč a domácím se vůbec nepodařilo dostat do útočného pásma.
55:09'
Čtyři minuty a 51 vteřin do konce třetí třetiny. Zvládnou Capitals očarovat Raskovo kouzlo a srovnat na 1:1?
55:09'
Marchandova střela z pravého kruhu končí u Holtbyho. Proběhne poslední reklamní přestávka.
55:06'
54:52'
Carlson se postaral o vyhození až k Raskově bráně. Caps zřejmě nebudou mít problémy se ubránit.
54:30'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
54:12'
Pokus Kuralyho z pravé strany nebyl z nejpřesnějších.
53:11'
Střely na bránu: 23 – 37
53:06'
Přesilová hra Washingtonu trvala pouze 36 vteřin. Sledovat budeme hru ve čtyřech.
53:06'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., hákování).
52:37'
Raska zprava ihned ohrozil Kuzněcov.
52:30'
V pořadí třetí přesilovka pro Capitals.
52:30'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).
52:08'
Carlsonova šance z levé strany, Rask se ale vytáhl dalším velmi dobrým zákrokem.
51:25'
Caps se v posledních minutách konečně dostali do hry, do tempa. Dočkají se vyrovnání?
51:17'
Konec reklamní přestávky. Vhazuje se po levici Raska mezi hole Kuzněcova a Kuralyho.
51:17'
V Capital One Areně právě probíhá reklamní přestávka.
51:17'
Neskutečný zákrok Raska lapačkou proti střele Boyda z mezikruží! Finský brankář nadále drží čistý štít.
50:34'
Jaškin měl na holi vyrovnávací gól, kotouč však za Raskova záda bekhendem zasunout nedokázal.
50:01'
Jsme v polovině třetí třetiny. Bruins stále vedou na hřišti Capitals 1:0.
49:24'
Holtby se naopak znovu zapotil. Opět však svůj tým dokázal podržet. Ohrožoval jej Marchand.
49:07'
Oshieho střela od modré čáry na opačné straně ledu, Rask bez práce.
48:24'
Kuraly vyslal zprava na bránu dobrou střelu, Holtby ale předvedl skvělý postřeh.
48:11'
Nahození Niskanena od pravého mantinelu zablokoval DeBrusk do ochranné sítě.
47:29'
Zpět do akce! V neutrální zóně, před střídačkou Medvědů, máme na vhazování Kuzněcova a Krejčího.
47:29'
Postavení mimo hru v podání Capitals, na řadu přichází reklamní přestávka.
46:55'
Nyní se věci pokoušel změnit Carlson, od modré čáry však Raska nepřekvapil.
46:28'
Washingtonu se směrem dopředu nedaří nic vymyslet.
45:26'
Střely na bránu: 14 – 33
45:22'
Ihned po vhazování puk znovu zmizel v ochranné síti za Holtbyho bránou.
45:19'
Kotouč v ochranné síti za Holtbyho zády.
44:59'
DeBrusk se na opačné straně s pukem daleko nedostal. Oba týmy prostřídávají své formace.
44:17'
Ovečkin zprava vyzkoušel Raskovu pozornost.
43:54'
Marchandův útočný výpad po levé straně zastavil rychle Kempný.
43:23'
Dělovka Cháry z levé strany, Holtby vyrazil touš svým levým betonem.
42:50'
Rána Niskanena od modré čáry byla zablokována, Raska tak neohrozila.
42:11'
Connolly zkoušel štěstí z pravého kruhu, trefil však pouze střed brány, tudíž i Raskovo náručí.
41:57'
Caps nevyšel přechod do útočného pásma – čároví jim odpískali ofsajd.
41:34'
Boston se po chybě Ovečkina dostal do situace 2 na 1. Marchand to přitom vzal na sebe, zprava ale zamířil jen do Holtbyho rukavice.
40:59'
Vhazování proběhlo v obranné zóně Bruins, po Raskově pravici.
40:57'
Kotouč si to namířil do hlediště, hra je poprvé ve třetí třetině přerušena.
40:22'
Útočnou akci Vrány po pravé straně zastavil Acciari.
40:01'
Hokejisté Washingtonu a Bostonu jsou zpět na ledové ploše Capital One Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

39:58'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:35'
Na opačné straně kluziště vystřelil zprava Niskanen, Rask pozorný.
39:18'
Kuraly střílel zleva v pádu, Holtby dokázal puk vyrazit před sebe.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:35'
Ve hře se nyní objevují nepřesnosti.
37:42'
DeBrusk přihrával z rohu před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel. Holtby tak mohl zůstat v klidu.
36:47'
Bergeronova střela z pravé strany byla zablokována Kempným vysoko nad, do ochranné sítě.
36:17'
Capitals přitvrdili na forčekinku, soupeř se osvobodil jen za cenu icingu.
35:12'
Čtyři minuty a 48 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se mezi Kuzněcova a Kuralyho po levici Raska.
35:12'
Střelecký pokus Oshieho z pravé strany, Rask má kotouč ve svém držení. Proběhne další z reklamních přestávek.
34:31'
To na druhé straně se Holtby rozhodně nenudí. Nyní musel vyrazit střelu Bergerona z pravé strany.
34:10'
Caps se v prostřední periodě příliš nedaří ohrozit Raskovu svatyni.
33:28'
Wagner se snažil rychle zblízka zasunout touš k levé tyči, Holtby si ale dal pozor.
33:10'
Pokus Wilsona od modré, z pravé strany, Rask zasahuje svou lapačkou.
32:46'
Střely na bránu: 8 – 27
32:01'
Odehráno 32 minut, Bruins vedou na ledě Capitals zásluhou Krejčího 1:0.
31:10'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po Holtbyho pravici se staví Dowd a Frederic.
31:10'
Pastrňákova útočná akce po levé straně, Holtby přikryl kotouč pod svou rukavici. Máme tu reklamní přestávku.
30:43'
Bruins právě vstřelili branku!
Jednatřicátá minuta utkání, Boston otevírá skóre! Po krásné přihrávce Kruga se prosazuje z levé strany střelou bez přípravy do odkryté brány DAVID KREJČÍ. Pro českého útočníka jedenáctá trefa v letošní sezoně, Medvědi vedou 1:0! Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.
30:24'
29:25'
Boston se zatím velmi dobře brání. Washingtonu se nedaří k ničemu dostat.
29:09'
Wagner se při vlastním oslabení dostal do úniku, na Holtbyho si ale nepřišel.
28:24'
28:24'
Po reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní výhodu Capitals.
28:24'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., krosček).
27:27'
Pokus Nordströma zleva Holtby vyrazil bez problémů pravým betonem do rohu.
26:40'
Ovečkin nabil na modrou Kempnému, jeho následnou střelu bez přípravy Rask vyrazil před sebe.
26:12'
Krugovo nahození od modré čáry, Holtby zasahovat nemusel.
26:05'
Medvědi jsou ve druhé třetině zatím jasně lepší.
25:45'
McAvoy zkoušel štěstí z levé strany, Holtbyho však nezaměstnal.
25:21'
Střely na bránu: 6 – 21
24:47'
Tentokrát to Kuraly zkoušel zprava, z úhlu, i nyní ale Holtby úspěšný.
24:17'
Kuralyho pokus od levého mantinelu, Holtby touš vyráží levým betonem.
23:10'
Holtby zasáhl proti Cehlárikovi, jenž zakončoval z těsné blízkosti.
22:27'
Capitals bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpět před Holtbyho.
22:11'
Obrovská příležitost pro Kruga, který střílel prudce ze středu útočného pásma, Holtby zasáhl na jedničku.
21:51'
Střela Kempného z levé strany byla zablokována Krejčím do rohu.
21:05'
Oshie se tlačil zprava před bránu, dobrou defenzivní práci ovšem odvedl Chára.
20:28'
Niskanen se snažil dostat do šance Wilsona, obrana Bruins si ale dala pozor.
20:01'
Obě mužstva se nám vrátila zpět na led Capital One Areny. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

19:59'
Na gól si budeme muset počkat. Do šaten se půjde za bezbrankového stavu.
19:54'
Další zakázané uvolnění od hostů, necelých šest vteřin před koncem první třetiny se tak bude ještě jednou vhazovat před Raskem.
19:05'
Medvědům byl odpískán icing.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:40'
Cehlárik přihrával zprava před bránu na Krejčího, ten se ale k zakončení nedostal.
17:34'
Marchandova dobrá střela z pravého kruhu pro vhazování, Holtby byl připraven na správném místě.
17:25'
Na opačné straně ledu vystřelil od modré z první Chára, Holtby kotouč vyrazil před sebe.
17:01'
Niskanenův střelecký pokus od modré čáry, zprava, minul tři tyče.
16:28'
Zakázané uvolnění od týmu Bruce Cassidyho.
16:18'
Další velká šance pro Caps! Tentokrát Raskovi musela pomoci tyč.
16:02'
Nebezpečná střela Wilsona z levého kruhu, Rask ale zvládl puk vyrazit.
15:33'
Čtyři minuty a 27 vteřin do konce první třetiny. Souboj na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Bostonu, obstarávají Boyd a Frederic.
15:33'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, hra je tedy přerušena. Na řadu přitom přichází reklamní přestávka.
15:02'
Marchand se snažil středem dostat do úniku, obrana Washingtonu byla ovšem pozorná.
14:10'
Pokus Kruga z levé strany na Holtbyho neprošel.
14:05'
Zatím máme možnost sledovat velmi pěkné utkání.
13:40'
Vhazovalo se v obranné zóně hostů, po Raskově levici.
13:38'
Puk se ocitl na střídačce Medvědů, rozhodčí tak hru přerušili.
13:06'
Ovečkin se dostal za obranu soupeře, následně však na Raska vyzrát nedokázal. Dobrý zákrok finského brankáře ve službách Bruins.
12:40'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Bäckströma a Bergerona po Holtbyho pravé ruce.
12:40'
Krugův pokus od modré, z levé strany, Holtby má touš ve své moci. Následuje druhá reklamní přestávka.
12:35'
Nordström střílel zleva z dobré pozice, avšak minul Holtbyho bránu.
12:11'
Střely na bránu: 2 – 9
11:52'
11:20'
Rask nyní může být v klidu, kotouč se totiž nachází daleko od jeho svatyně.
10:53'
Začíná druhá minuta z trestu Bergerona.
10:32'
Dobrá šance pro Kuzněcova, ani on však nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.
10:09'
Střelu Carlsona od modré čáry tečoval mezi kruhy Oshie jen těsně vedle pravé tyče.
09:52'
Nyní si první přesilovku zahrají Capitals. Vhazuje se po pravici Raska.
09:52'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., držení).
09:37'
08:50'
Velký tlak Bostonu. Stříleli postupně Pastrňák, Marchand a Bergeron, Holtby ale vždy obstál.
08:24'
Pokus Marchanda z pravé strany, Holtby puk vyráží do rohu.
08:11'
Krug pálil od modré čáry nepřesně.
07:49'
Pastrňák z levého kruhu otestoval Holtbyho pozornost.
07:37'
Konec reklamní přestávky, Dowd a Bergeron na vhazování po Holtbyho pravici.
07:37'
Před druhou početní převahou Bruins proběhne první reklamní přestávka.
07:37'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání).
07:32'
Pouze jedna střela na bránu od Medvědů při přesilovce. Obstaral ji Cehlárik.
07:30'
06:56'
Postavení mimo hru ze strany hostujících hokejistů.
06:31'
Polovina z trestu Jaškina je minulostí, Bostonu se zatím vlastně ani nic nepodařilo vymyslet.
06:19'
Cehlárikova střela z levé strany, Holtby ale kotouč vyráží.
05:35'
Ihned po vhazování kotouč míří do střední třetiny.
05:30'
Polovina šesté minuty, Bruins si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po Holtbyho pravici.
05:30'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Jaškin – 2 min., hákování).
05:06'
Střely na bránu: 2 – 3
04:47'
Nahození Orlova od modré, z levé strany, postrádalo přesnost a skončilo na zadním mantinelu.
04:21'
Střela Bergerona od modré čáry, Holtby schovává touš do své rukavice. Hra je poprvé přerušena.
03:50'
V Capital One Areně panuje skvělá atmosféra.
03:27'
Kuralyho bekhend z úhlu, z pravé strany, Holtby zapisuje první zákrok v utkání.
02:38'
Nahození Niskanena z neutrální zóny nenadělalo Raskovi výrazné potíže.
01:58'
Střelecký pokus Dowda z pravého kruhu pro vhazování byl zablokován, Rask tak opět bez práce.
01:05'
Carlson a následně Kempný se snažili ohrozit Raska, avšak neúspěšně.
00:36'
Medvědi s první útočnou akcí nepochodili.
00:03'
Na úvodní buly uspěli hosté z Bostonu.
00:01'
Do středového kruhu se na vhazování staví Kuzněcov a Kuraly, jdeme na to!
V Capital One Areně dozněla americká státní hymna, duel mezi Capitals a Bruins za malý moment začne.
Zahajovací formace

WSH: Holtby – Orlov, Niskanen – Vrána, Kuzněcov, Wilson

BOS: Rask – Grzelcyk, Miller – Kuraly, Acciari, Wagner
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

WSH: Braden Holtby – 29 let, CAN
Z:36 REC:18-12-3 OG:105 PR:3.10 %ÚS:90.5 SO:2

BOS: Tuukka Rask – 31 let, FIN
Z:27 REC:14-8-4 OG:62 PR:2.45 %ÚS:92.0 SO:1

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Siegenthaler – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Jaškin, Dowd, Connolly – Burakovsky, Boyd, Smith-Pelly.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Cehlárik, Krejčí, DeBrusk – Nordström, Frederic, Backes (A) – Kuraly, Acciari, Wagner.

Rozhodčí: Steve Kozari, Kendrick Nicholson – Derek Amell, David Brisebois.
Příjemný nedělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Washington Capitals a Boston Bruins.

BOSTON BRUINS
- první divoká karta na Východě (61 bodů)

Bruins se na ledě Capitals pokusí ukončit sérii tří porážek, při kterých zapsali bilanci 0-1-2. Za posledních šest zápasů mají pouze jednu výhru a celkem pět bodů. Naposledy prohráli doma s Philadelphií Flyers 2:3 v prodloužení.

WASHINGTON CAPITALS
- 2. místo v Metropolitní divizi (62 bodů)

Capitals proti Bruins odehrají druhé utkání ze série šesti zápasů doma v řadě. Na úvod tzv. homestandu porazili Calgary Flames 4:3. Vítězný gól přitom vstřelil v čase 59:03 při přesilové hře útočník Jevgenij Kuzněcov.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V neděli, 3. února, jsou na programu nejlepší hokejové ligy světa tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Washington Capitals a Boston Bruins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Capital One Areně vhozeno už krátce po 18:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.