NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Islanders - 19. ledna 2019   01:30

Washington
Washington
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Islanders
Islanders
45:08' Jo. Bailey  (Barzal, Pelech) • 47:34' Clutterbuck  (Cizikas, Pelech)

3. Josh Bailey (NYI) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 19-25; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 47%-53%; Hity: 21-17; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
V Capital One Areně se hodně dlouho čekalo na gól, ve třetí třetině se ovšem během necelých tří minut prosadili Josh Bailey a Cal Clutterbuck, kteří rozhodli o tom, že návrat hlavního trenéra Barryho Trotze do Washingtonu bude úspěšný. Konečný výsledek v D.C. dnes zní. Washington Capitals 0 New York Islanders 2.
59:47'
Casey Cizikas mohl u levé tyče skórovat do prázdné brány, jenže puk se od jednoho ze dvou vracejících se hráčů Capitals odrazil do ochranné sítě.
59:06'
Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk nad ledem minul přední tyč brány.
59:01'
Alex Ovečkin na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a Thomas Greiss na přední tyči puk podržel.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:47'
Puk byl v útočném pásmu Capitals přizvednut do ochranné sítě. Vhazování po pravici Thomase Greisse.
58:37'
Islanders mohli na levém křídle skórovat do prázdné brány, jenže se ocitli v postavení mimo hru.
57:51'
T. J. Oshie se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže Thomas Greiss kotouč vyrazil v době, kdy už byl na opačné straně brankář Braden Holtby na střídačce.
57:01'
Islanders chytře vyhodili puk směrem na bránu Bradena Holtbyho, který vkleče pomalu rozehrál.
56:44'
Dmitrij Orlov pouze nahodil puk do útočného pásma a poté společně se svými spoluhráči odjel střídat.
55:45'
Johnny Boychuk ukořistil kotouč za vlastní bránou a poté dokázal podél hrazení přesně rozehrát.
54:29'
T. J. Oshie u pravé tyče míchal s pukem, jeho střela z ostrého úhlu ale byla na přední tyči zablokována.
53:18'
Adam Pelech na levém křídle vypálil od modré čáry a puk zamířil nad bránu Bradena Holtbyho.
52:36'
Islanders se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
51:10'
Alex Ovečkin se ocitl v levém kruhu v šanci, jenže rychlou střelou minul vzdálenější pravý horní roh brány.
50:42'
Thomas Greiss si snadno poradil s nahozením Capitals a u své levé tyče rychle rozehrál holí.
49:11'
Jakub Vrána vystřelil na bodu levého kruhu a mířil ke vzdálenější pravé tyči brány Islanders, jenže Thomas Greiss dokázal puk levým betonem vykopnout.
47:34'
Islanders právě vstřelili branku!
CAL CLUTTERBUCK na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a krásnou střelou zápěstím z bodu kruhu pro vhazování nad levým ramenem Bradena Holtbyho vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Islanders rázem vedou 2:0. Asistence: Casey Cizikas a Adam Pelech.
46:49'
Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Hosté ovšem vedou.
45:08'
Mathew Barzal na ose útočného pásma od modré čáry nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho zády k bráně Caps ve vzduchu parádně tečoval čepelí hole JOSH BAILEY a poté zamířil nad pravým ramenem Bradena Holtbyho do levého horního rohu brány! Islanders vedou – 1:0. Asistence: Mathew Barzal a Adam Pelech.
44:53'
Anthony Beauvillier se v pravém kruhu pomazlil s pukem a poté ho z ostrého úhlu poslal před bránu, kde ho tečoval vedle přední pravé tyče Mathew Barzal.
44:28'
Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
44:15'
Islanders na levém křídle nic kloudného nevymysleli a Jevgenij Kuzněcov mohl v klidu rozehrávat.
43:27'
Capitals se snažili přenést hru z pravého křídla doleva podél útočné modré čáry, Islanders ale jejich úmysl přečetli a navíc mohli vyrazit do protiútoku.
42:10'
Braden Holtby si v rychlém sledu připsal dva zákroky, když nejprve zastavil jednoho z hráčů Islanders, který si zpoza brány vybruslil do brankoviště, a poté vyrazil střelu hostů z vrcholu pravého kruhu pro vhazování.
41:47'
Islanders na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu, jenže puk byl před bránou zablokován.
41:03'
Braden Holtby nenechal nic náhodě a u své pravé tyče raději volný puk rychle zmrazil pod lapačkou.
40:55'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél hrazení a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
40:01'
Během úvodních čtyřiceti minut jsme žádný gól neviděli, tak věřme, že ve třetí části se to změní a jeden z týmů konečně protrhne bezbrankové skóre.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-20; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 38%-62%; Hity: 13-12; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:31.
Ve druhé třetině jsme byli úvodnímu gólu mnohem blíže, jenže krátce po přestávce nevyužil velkou šanci domácí André Burakovsky, zatímco 11 sekund před koncem prostřední části nevyužil samostatného úniku Brock Nelson. Skóre po druhé třetině dnešního zápasu. Washington Capitals 0 New York Islanders 0.
40:00'
39:49'
Brock Nelson se řítil sám na bránu, jenže ztroskotal na pravém betonu fantastického Bradena Holtbyho, který kotouč zmrazil!
39:20'
Michal Kempný na vrcholu levého kruhu vypálil s příklepem a Thomas Greiss levým betonem puk na vzdálenější pravé tyči vyrazil! Poté před bránou Islanders vznikl obrovský závar, domácí ale puk do sítě nedostali. Stále čekáme na gól.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:29'
Nic Dowd naskočil zpět na ledě a o 16 sekund později Capitals napřáhli na bodu levého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Thomas Greiss vykopl levým betonem.
37:36'
Islanders na ose útočného pásma vystřelili od modré čáry a Braden Holtby puk vyrazil levým betonem.
37:02'
Brooks Orpik skvěle zastavil před bránou krásnou kombinaci Islanders, puk ale vyhodit nedokázal.
36:41'
Anders Lee na přední pravé tyči vystřelil bekhendem a Braden Holtby snadno lapil puk do lapačky.
36:13'
Nic Dowd zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma a byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Islanders si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
34:53'
Jakub Vrána se dostal v pravém kruhu ke střele zápěstím, do které vložil na poslední chvíli hokejku Adam Pelech, a kotouč minul vzdálenější levou tyč.
34:32'
Jevgenij Kuzněcov na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Thomas Greiss puk levým ramenem vyrazil.
33:23'
Leo Komarov vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč brány Caps.
33:14'
A další pokus Capitals, jejichž pokus z pravého kruhu minul vzdálenější levou tyč brány Islanders.
32:55'
Capitals vystřelili na vrcholu levého kruhu a jejich následná střela zápěstím skončila nad bránou.
32:14'
John Carlson zpoza brány nepřesně rozehrál podél hrazení a Adam Pelech na levém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která byla sražena mimo.
31:37'
A další střela Islanders od modré čáry, která tentokrát byla mezi kruhy pro vhazování Capitals zablokována.
31:09'
Islanders na pravém křídle opět ihned po vhazování vystřelili od modré čáry a Braden Holtby snadno ukryl puk ve své lapačce. Snadný zákrok brankáře Caps.
30:55'
Alex Ovečkin z pravého kruhu posílal na vzdálenější levou tyč přihrávku, která byla hosty zablokována.
30:14'
Islanders na pravém křídle vystřelili ihned po vhazování od modré čáry a Braden Holtby puk úspěšně vyrazil.
30:10'
Brooks Orpik odrazil ve středním pásmu puk na střídačku Islanders a následuje další komerční přestávka. Skóre utkání je stále bezbrankové.
29:32'
André Burakovsky pěkně vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela nad ledem minula přední tyč brány.
28:47'
Josh Bailey se ocital před bránou ve slibné šanci, jenže Braden Holtby mu holí kotouč výborně vypíchl.
28:40'
Islanders na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Braden Holtby snadno ukryl puk v lapačce.
28:17'
Kotouč skončil v ochranné síti, a tak po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
28:05'
Islanders vystřelili na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jejich střela minula vzdálenější levý horní roh brány domácího Washingtonu.
27:24'
Capitals se nepodařilo rozehrát a diagonální přihrávka zamířila vedle pravé tyče na zakázané uvolnění.
26:00'
Hokejisté Washingtonu špatně rozehráli zpoza vlastní brány, poté ale své zaváhání rychle napravili.
24:03'
Capitals na levém křídle vypálili od modré čáry a Thomas Greiss snadno podržel puk ve svém náručí.
23:47'
Lars Eller na pravém křídle do poslední chvíle čekal a krásnou bekhendovou přihrávkou z nulového úhlu našel na vzdálenější levé tyči Andrého Burakovského, který ztroskotal na levém betonu fantastického Thomase Greisse, který vleže dokázal kotouč nadvakrát vyrazit!
23:03'
Capitals se nepodařilo od vlastní brány přesně rozehrát, a tak se pískalo zakázané uvolnění.
22:57'
Vyloučený Adam Pelech je zpět na ledě a Capitals si během početní převahy nevytvořili žádnou velkou šanci. Islanders přečkali obě dvě oslabení.
22:27'
Islanders dokázali dostat puk do středního pásma a od modré čáry navíc napřáhli ke tvrdé ráně s příklepem, která minula pravý horní roh brány Bradena Holtbyho.
21:36'
Jevgenij Kuzněcov parádní přihrávkou napříč útočným pásmem přenesl hru z pravého kruhu pro vhazování doleva, kde z úhlu přestřelil bránu hostí Alex Ovečkin.
20:57'
Adam Pelech byl vyloučen na dvě minuty za držení a Capitals si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
20:57'
Alex Ovečkin na levém křídle vypálil bez přípravy a Thomas Greiss jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.
20:01'
V Capital One Areně byla zahájena druhá část utkání, do které vstupujeme za bezbrankového skóre.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-11; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 41%-59%; Hity: 8-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:39.
Thomas Greiss i domácí Braden Holtby chytají velice spolehlivě, a tak se ani jeden z týmů během vyrovnané úvodní části utkání neprosadil. Největší vzrušení zatím vyvolal návrat hlavního trenéra Barryho Trotze a Brooks Orpik, který odehrál v NHL 1000. utkání a během slavnostního ceremoniálu byl oceněn. Skóre po první třetině. Washington Capitals 0 New York Islanders 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:59'
Jordan Eberle v pravém kruhu vystřelil zápěstím a jeho táhlý pokus byl na přední tyči zablokován.
17:18'
Ryan Pulock vypálil na pravém křídle před kruhem pro vhazování po zpětné přihrávce bez přípravy s příklepem a Braden Holtby jeho ránu podržel v náručí.
16:45'
Capitals ve středním pásmu předvedli kostrbatou rozehrávku, jenže Islanders v té době zrovna střídali.
15:52'
Islanders se nepodařilo rozehrát podél boxu časoměřičů a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
15:39'
Matt Niskanen vystřelil před vrcholem mezikruží a jeho střela byla sražena vedle levého horního rohu brány.
15:02'
Islanders vedou na střely na bránu 10:7, zatím je to ale hodně vyrovnané utkání, které gól nepřineslo.
14:50'
Dmitrij Orlov na levém křídle vypálil od modré čáry a Thomas Greiss detekoval jeho pokus lapačkou.
14:27'
Hra byla přerušena a v krátkém sledu si odbudeme třetí komerční přestávku. Zatím čekáme na gól.
14:19'
Scott Mayfield se v pravém kruhu skvěle vyhl jednomu z protihráčů a z úhlu napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Braden Holtby vyrazil na vzdálenější levé tyči pravým betonem, a hosté se poté k dorážce těsně nedostali. Stále 0:0.
13:28'
Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček, puk ale neměl potřebnou rychlost a Capitals museli hrát, protože zakázané uvolnění se nepískalo.
13:09'
Capitals na pravém křídle vypálili od modré čáry a Thomas Greiss puk na vzdálenější levé tyči vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě. Komerční přestávka.
12:44'
Tom Wilson hledal bekhendovou přihrávkou zpoza brány Islanders v levém kruhu Alexe Ovečkina, jenže jeho pas byl nepřesný a puk opustil útočné pásmo.
12:02'
Jevgenij Kuzněcov se snažil dostat ke střele v levém kruhu, jenže byl dobře zdvojen hráči Islanders.
11:41'
Adam Pelech na levém křídle vystřelil zápěstím a jeho pokus byl na vrcholu kruhu zablokován.
11:01'
Islanders se dostali na bodu pravého kruhu ke střele zápěstím, která nad ledem minula přední tyč brány.
10:17'
Vyloučený Casey Cizikas naskočil z trestné lavice zpět na led a také Islanders přečkali první oslabení.
09:28'
Alex Ovečkin na bodu levého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem a Thomas Greiss vyjel proti jeho ráně, aby ji na přední tyči podržel na své hrudi.
08:43'
Jevgenij Kuzněcov u levé tyče vystřelil z ostrého úhlu a Thomas Greiss jeho střelu zmrazil v náručí.
08:17'
Tom Wilson byl v pravém rohu útočného pásma faulován a Casey Cizikas dostal dvě minuty za podražení. První přesilová hra pro Capitals.
08:00'
Devon Toews na levém křídle vystřelil z úhlu zápěstím a Braden Holtby snadno lapil puk do své lapačky.
07:18'
Jakub Vrána se dostal na bodu levého kruhu ke střele zápěstím a dobře mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Thomas Greiss ale puk zastavil lapačkou přiloženou k levému betonu a poté ho zmrazil pod lapačkou! Stále bez branek.
07:07'
Braden Holtby si sjel rychle obloukem za svou bránu, aby zastavil nahození hostů a rozehrál.
06:35'
Thomas Greiss si musel dát pozor na odražený puk od hrazení za jeho bránou, aby ho těsně před jedním z hráčů Capitals uklidil u levé tyče do bezpečí.
06:19'
Islanders se snažili rozehrát podél střídaček a puk skončil v hledišti. Následuje komerční přestávka.
05:41'
Braden Holtby si snadno poradil s ránou Islanders ze středního pásma a poté dlouhou přihrávkou rozehrál.
05:16'
Nick Leddy se snažil na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu, jenže jeho pohyb skvěle kopíroval Matt Niskanen.
04:59'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
04:20'
Anders Lee na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a Braden Holtby jeho ránu na přední tyči hrudí vyrazil.
03:49'
Adam Pelech na levém křídle vypálil od modré čáry a po zásahu Bradena Holtbyho levým betonem se v mezikruží dostal k dorážce Cal Clutterbuck, i s jeho dorážkou si ale brankář Capitals poradil a puk vyrazil! Skvělý zákrok.
02:57'
Capitals krásně přenesli hru z pravého křídla doleva, jenže T. J. Oshie si na vrcholu levého kruhu pro vhazování netroufl na střelu a domácí se k ničemu nedostali.
02:10'
Vyloučený Nicklas Bäckström je zpět na ledě a Islanders se během přesilové hry nedostali ke střele na bránu.
01:49'
Lars Eller a Brooks Orpik si vypomohli na pravé straně obranného pásma a podél střídaček puk vyhodili.
01:12'
Devon Toews na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho rána byla sražena vedle pravé tyče brány.
00:10'
Casey Cizikas se parádně protáhl mezi dvěma protihráči a řítil se sám na bránu, před kterou ho fauloval Nicklas Bäckström, a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
00:01'
Islanders vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se mohou vydat směrem k bráně soupeře.
00:01'
Zahájení zápasu předchází slavnostní ceremoniál, během něhož je obránce Brooks Orpik oceněn za jubilejní 1000. utkání v NHL. Blahopřejeme!

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Siegenthaler – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Marc Joannette. Čároví: Jonny Murray, Andrew Smith.
Předpokládané úvodní sestavy:

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Siegenthaler – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Dowd, Smith-Pelly.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Dal Colle, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.
NEW YORK ISLANDERS

Islanders se vezou na sérii tří vítězství v řadě poté, co v pátek v noci zvítězili v Nassau Coliseum nad New Jersey 4:1. Hostující tým bude spoléhat na brankáře Robina Lehnera, se kterým vyhrál deset z posledních jedenácti zápasů. Robin Lehner inkasoval během posledních 11 utkání v průměru 1,42 gólu na zápas, vychytal jedno čisté konto s úspěšností zákroků 95%.
WASHINGTON CAPITALS

Washington loni dosáhl na první Stanley Cup od roku 1974, kdy byla organizace Capitals založena a navíc v momentě, kdy to mnoho lidí neočekávalo. Svěřenci bývalého hlavního trenéra Barry Trotze využili toho, že na ně nebyl vyvíjen tak ohromný mediální tlak, jako během předchozích sezón. Capitals ve finále zdolali Vegas, které bylo krok od titulu během inaugurační sezóny v NHL. Do brány se dnes vrátí Braden Holtby.
Hlavní trenér Barry Trotz chystá velký návrat, když se v sobotu v noci poprvé od finále Stanley Cupu 2018 vrátí do Washingtonu a sebou přivede New York Islanders. Bývalý hlavní trenér Nashvillu a Washingtonu se určitě dočká ohromného přivítání, vždyť loni získal s Capitals tolik vytoužený Stanley Cup v momentě, kdy to nikdo moc nečekal. Zvítězí nad bývalým týmem?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.