NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Colorado - 5. února 2020   01:00

Colorado
13:12' Girard  (Graves, Donskoi) • 13:57' Burakovsky  (Kadri, Zadorov) • 21:00' Kadri  (Ničuškin, Burakovsky) • 24:23' Zadorov  (Burakovsky, Ničuškin) • 30:58' Ničuškin  (Burakovsky, Makar) • 33:01' Rantanen  (MacKinnon, Landeskog)
Buffalo
C. Hutton (31. J. Johansson) – Ristolainen, Pilut, Jokiharju, C. Miller, Montour, McCabe (A), Bogosian – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Girgensons, Rodrigues, Skinner – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Asplund, Dea.
Hebert, O'Rourke – Devorski, Tobias
KeyBank Center, Buffalo
16 859 diváků
Colorado

To už je z mé strany vše. Přeji nikým nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:27 (8:8, 8:10, 8:9)
Zblokované střely – 13:13
Vyhraná vhazování – 23:31
Trestné minuty – 0:4
Hity – 16:12
Končí jednoznačné utkání, v němž se vše podstatné událo už v prvních dvou třetinách. Buffalu svitla naděje na dobrý výsledek v závěru úvodní části, kdy pouhou sekundu před přestávkou snižoval na 1:2 Sam Reinhart. V prostředním dějství však Laviny rozptýlily jakékoliv pochyby hned čtyřmi zásahy. Zápas vyšel skvěle Andrému Burakovskymu, který ho zakončil s bilancí 1+3. Valerij Ničuškin pak nasbíral o asistenci méně.
59:25'
Nathan MacKinnon míchal s pukem v útočném pásmu. Nakonec našel Mikka Rantanena, jehož střela byla sražena za domácí branku.
59:00'
Začíná poslední minuta utkání.
58:35'
Střela domácího Piluta neprošla až na branku Colorada.
57:26'
Nyní se vyznamenal Jonas Johansson v domácí brance! Přečíslení 2 na 1 řešil Tyson Jost střelou z pravého kruhu. Mířil na bližší tyčku, Johansson však puk vyrazil levou rukou!
57:05'
Domácí přesilovku nezužitkovali, Avalanche jsou v plném počtu.
56:21'
Nyní ale Eichel ztratil kotouč a Calvert mohl vyhodit.
55:44'
Johnsonovo vyhození zachytil Eichel. Domácí se tak mohou rozestavět v útočném pásmu.
55:04'
Ryan Graves odehrál puk do hlediště. Buffalo tedy bude hrát přesilovku.
55:01'
Útočník Marcus Johansson se na druhé straně dostal k zakončení z pravé strany, které našel Grubauer v lapačce. Je tu ještě jedna reklamní pauza.
54:09'
Gabriel Landeskog se dostával do šance po přihrávce Rantanena. Za jiného stavu by asi střílel, tentokrát chtěl udělat parádičku a puk na přední tyčce nezasunul za beton Johanssona.
52:52'
Sam Reinhart chtěl z otočky posílat puk před odkrytou hostující branku. Šavlím ale dnes přáno není a touš tedy na místo určení neprošel.
52:43'
Sam Reinhart pálil na branku z pravé strany. Nemířil ale přesně a kotouč se následně odrazil mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.
50:54'
Tentokrát posílal Eichel do šance Michaela Frolíka. Ten už byl ale příliš blízko ke Grubauerovi a neměl kudy klečícího gólmana Colorada překonat.
50:04'
Teď ale hosté propadli a z toho mohl těžit Jack Eichel, který se z pravé strany natlačil až před Grubauera. Ten ovšem zakročil a dorážka Reinharta se mezi jeho tyče nevešla!
48:53'
Na hostech je znát, že mají lehčí nohy a klidnější hokejky. Daří se jim kombinace, to domácím puky odskakují.
48:05'
Zakázané uvolnění Colorada.
47:51'
Marcus Johansson vyrazil s kotoučem dopředu. Snažil se ho poslat před hostující branku, ovšem do přihrávky si obětavě lehl jeden z obránců Avs.
47:11'
Nathan MacKinnon střílel z levé strany jen do připraveného Johanssona. Následuje reklamní přestávka.
46:31'
Samuel Girard objel ve středním pásmu jednoho domácího hráče. Druhého už ne, ten mu do cesty totiž postavil tělo.
45:45'
Po nahrávce Johnsona střílel z první Joonas Donskoi. Finskému útočníkovi hostí rána nesedla.
45:28'
Rozehrávka domácího obránce byla tečována a puk skončil až za mantinelem. Je tu tedy další přerušení hry.
45:02'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
44:51'
Třetí třetina se hraje v docela poklidném tempu. Je znát, že o vítězi zápasu je asi jasno.
43:33'
MacKinnon nahrál doprava Rantanenovi. Ten střílel z první, Johansson se však stačil natlačit ke své tyčce.
43:00'
Obránce Montour podpořil útočnou akci Buffala. Domácí se ale neprosadili a už přišli o pásmo.
42:24'
Calvertova dlouhá přihrávka hledala Tysona Josta. Puk byl tečován a přistál v lapačce Jonase Johanssona.
41:48'
S další hostující střelou si poradil Johansson. Proti pokusu od modré zakročil levým betonem.
41:22'
Kotouč dostal na osu hřiště Ian Cole. Hostující obránce vypálil do horní tyčky!
40:30'
Nahození Bogosiana bylo sraženo do ochranné sítě za brankou Colorada.
Hity – 15:7
Druhou třetinu jednoznačně ovládli hokejisté Colorada. Ti v ní skórovali hned čtyřikrát a celkově tak v KeyBank Center vedou nad domácím Buffalem už 6:1. Hostům v prostřední části vyšlo snad vše, na co sáhli. Svými zásahy vyhnali brankáře Huttona na střídačku Nazem Kadri, Nikita Zadorov a Valerij Ničuškin a debutanta Jonase Johanssona pak přivítal v NHL gólem Mikko Rantanen. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto, Sabres budou hrát ve třetí části asi jen o zmírnění výsledku.
40:00'
39:52'
Ještě příležitost Lavin. Matt Calvert se řítil dopředu po levé straně, Johansson jeho střelu vyrazil lapačkou.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Ristolainenovi byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
38:15'
Druhá třetina se už spíše dohrává. Domácí už by se asi nejraději viděli v kabině.
36:57'
Bellemare to schytal do ruky, za kterou se drží a odjíždí na střídačku s pořádně ublíženým výrazem. Snad to nebude nic vážného.
36:57'
Zajímavý závar před hostující brankou. Conor Sheary zblízka zakončil do Grubauera a poté rozhodčí raději přerušili hru, jelikož na ledě zůstal ležet Pierre-Édouard Bellemare, jehož sestřelila právě předchozí rána Ristolainena.
36:39'
Rasmus Ristolainen pálil z osy hřiště. Puk ke Grubauerovi ani nedolétl.
35:48'
Joonas Donskoi kličkoval s pukem v útočném pásmu a v pádu ještě dokázal nebezpečně zakončit. Tentokrát to pro domácí Šavle dopadlo dobře.
34:48'
Na puk si sáhl Johansson, který zastavil střelu Nazema Kadriho. Poté se hráči za brankou trochu postrkávali, ale za to se asi vylučovat nebude. Následuje reklamní přestávka.
33:47'
Od modré čáry vystřelil Henri Jokiharju. Philipp Grubauer svým zákrokem přerušil hru.
33:01'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hostům tam ve druhé třetině spadne prostě vše! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Nathan MacKinnon přihrávkou na MIKKA RANTANENA, po jehož střele zvonila branková konstrukce, ale ukázalo se, že kotouč vylétl už z vnitřku branky – 1:6. Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
32:47'
Ke střele z mezikruží se dostal Jack Eichel. Domácí kapitán našel jen připraveného Grubauera.
31:49'
Střely na branku – 12:13
30:58'
Pět gólů je na Cartera Huttona tak akorát. Domácí gólman tak přenechal místo v brankovišti Jonasovi Johanssonovi, který si odbude premiéru v NHL.
30:58'
Hosté využívají naivního bránění soupeře! Třetí asistenci si připisuje André Burakovsky, který našel zpětnou přihrávkou VALERIJE NIČUŠKINA a ten z mezikruží vymetl pravou šibenici z pohledu nešťastného Huttona. Asistence: André Burakovsky a Cale Makar.
30:10'
Od modré vypálil Zach Bogosian, Grubauer puk vyrazil.
29:32'
Přihrávku na pravý kruh dostal Matt Calvert. Ten střílel, ale letící puk trefil jen bránícího hráče Buffala.
28:49'
Z levé strany se natlačil před domácí branku Nazem Kadri. Jeho zakončení skončilo v lapačce Cartera Huttona.
28:28'
Od čtvrtého gólu domácích se na ledě nic moc zajímavého neděje. Domácí se spíše hledají, Avalanche zase nemusejí nikam pospíchat.
27:34'
Dlouhá přihrávka hostí hledala Donskoie. Toho si bránící hráč dokázal pokrýt.
26:40'
Colorado potvrzuje, že je nejlepším týmem NHL v rámci druhých třetin. Sabres to budou mít už hodně složité.
25:02'
André Burakovsky hraje výborný zápas. Na kontě má už tři kanadské body (1+2).
24:23'
Hosté vedou už o tři branky! André Burakovsky si počkal na z druhé vlny najíždějícího obránce NIKITU ZADOROVA, kterému adresoval přihrávku z rohu kluziště. Ruský hokejista si přehodil puk na bekhend a jeho zakončení propadlo Huttonovi mezi levou rukou a tělem až do brankové síťky – 1:4. Asistence: André Burakovsky a Valerij Ničuškin.
24:11'
Po střele z vrcholu pravého kruhu se snažil dorážet Evan Rodrigues. Puk ale včas přikryl Philipp Grubauer.
22:44'
Puk si rovnal na střelu z mezikruží Mikko Rantanen. Šikovný útočník Avs byl nakonec vytlačen mimo pozici pro zakončení.
22:01'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
21:18'
Rána Iana Colea se nevešla mezi domácí tyče. Colorado pokračuje v dobrém vstupu do druhé části.
21:00'
Hosté po minutě hry ve druhé třetině navyšují svůj náskok! Valerij Ničuškin zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma, rozhlédl se a přenesl hru na levý kruh pro vhazování, odkud se střelou zápěstím na lapačku prosadil NAZEM KADRI – 1:3. Asistence: Valerij Ničuškin a André Burakovsky.
20:32'
Prudká bekhendová přihrávka Eichela jen prolétla předbrankovým prostorem. Puk si ještě na modré našel Rasmus Ristolainen, po jehož střele přerušil hru brankář Grubauer.
Hity – 10:4
Po první třetině prohrává Buffalo s Coloradem 1:2. Hosté zasadili soupeři těžké KO ve 14. minutě. Nejprve se puk ztratil většině hráčům z dohledu, ale rozhodčí a také Samuel Girard o něm dobře věděli. Byl to tak právě obránce Lavin, který ho z pravého kruhu napálil do odkryté branky. O 45 sekund později pak hosté udeřili znovu, když se z protiútoku prosadil André Burakovsky. Šavle se vrátily do hry pouhou sekundu před koncem úvodní části. Ránu McCabea tečoval Sam Reinhart a Grubauerova lapačka už puk nezasáhla.
20:00'
19:59'
Sabres právě vstřelili branku!
Domácí dávají kontaktní gól 0,9 sekundy před konce úvodní třetiny! Od modré čáry vypálil Jake McCabe, letící puk před brankou ještě tečoval SAM REINHART a Grubauerova lapačka tak máchla do prázdna. Asistence: Jake McCabe.
19:25'
Ofenzivně laděný obránce Cale Makar vzal puk ve vlastním obranném pásmu a projel s ním až před branku Buffala. Domácí mohou děkovat brankáři Huttonovi, který položil lapačku na svůj levý beton a přesně tam směřovalo Makarovo zakončení.
18:55'
Nathan MacKinnon zavezl puk do hostujícího útočného pásma. Prostor na přihrávku nenašel a tak zakončil bekhendem. Tečovaný puk skončil na zadním mantinelu.
17:38'
Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale nenašli si prostor ke střele. Nyní už kotouč získaly Laviny.
16:26'
Hosté se dopustili postavení mimo hru.
15:32'
Domácí mohli snížit! Z levé strany vypálil Jimmy Vesey, který orazítkoval vzdálenější spojnici břevna a tyčky!
15:11'
Grubauer ukryl puk ve výstroji. Je tu další reklamní přestávka.
13:57'
A je to dokonce o dva góly! Po levé straně projel domácí obranou ANDRÉ BURAKOVSKY a zápěstím zamířil pod břevno Huttonovy svatyně – 0:2. Asistence: Nazem Kadri a Nikita Zadorov.
13:12'
Hosté jdou do vedení poměrně kuriózním gólem! Puk se po sražené střele vznesl do vzduchu a téměř všichni hráči, včetně brankáře Huttona, ho ztratili z dohledu. To však neplatilo o SAMUELOVI GIRARDOVI, který si počkal, až k němu černá pryž spadne a z pravého kruhu střílel do prázdné klece. Asistence: Ryan Graves a Joonas Donskoi.
12:27'
Hostující obránce Cale Makar se ocitl v roli nejvýše forčekujícího hráče a hodně zkomplikoval Buffalu rozehrávku. Moc nescházelo a dostal se do samostatného úniku!
11:39'
Hostující J. T. Compher zavezl puk po pravém křídle do útočného pásma a vystřelil. Hutton má puk v klíně a tak je tu čas pro další reklamní přestávku.
11:30'
11:16'
Matt Calvert se dostal ke kotouči za domácí brankou a okamžitě hledal Bellemara. Domácí stačili zakončení francouzského forvarda zablokovat.
10:53'
Sam Reinhart je zatím velmi aktivní. Domácí útočník teď střílel z pravého kruhu. Branku však netrefil a kotouč se od mantinelu odrazil až mimo hrací plochu.
10:42'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění, což je důvod pro další přerušení hry.
10:33'
Po objetí branky se snažil prosadit Gabriel Landeskog. Hutton byl pozorný a puk nakonec zalehl.
10:00'
Hosté ztratili ve vlastním obranném pásmu kotouč. To se snažil potrestat Zemgus Girgensons, jeho střelu však vyrazil až do ochranné sítě Grubauer. Následuje reklamní přestávka.
09:43'
Aktivita Buffala pokračuje. Sheary hledal před brankou Frolíka, český útočník puk ze vzduchu netrefil.
08:46'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Vesey nahrál před branku Samovi Reinhartovi, který se snažil po rychlé kličce bekhendem zasunout puk za Grubauera, ale ten se roztáhl a pravým betonem zabránil gólu!
07:51'
Nahození Bogosiana před Grubauerem tečoval Zemgus Girgensons. Puk hostující svatyni přelétl.
07:10'
Domácí přesilovku nevyužili, Kadri je zpátky na ledě.
06:38'
Graves nedokázal vyhodit. Puk na modré zkrotil Colin Miller, který pro Sabres udržel útočné pásmo.
05:47'
Sam Reinhart dostal pěknou přihrávku před branku. Ani nadvakrát však nepřekonal Grubauera!
05:09'
Buffalo si zahraje přesilovku! Dvě minuty za zahákování Frolíka dostal Nazem Kadri.
04:44'
Dělovka Nikity Zadorova přelétla domácí branku a skončila na plexiskle.
04:32'
Nahozený kotouč raději podržel v rukavici Carter Hutton, který tedy přerušil hru.
03:09'
Hosté se málem ujali vedení! Rána Matta Nieta z pravého kruhu rozezvučela tyčku!
02:57'
První zákrok pro Philippa Grubauera. Zvládl ho, puk po ráně Rasmuse Asplunda vyrazil.
02:36'
Mezi kruhy si rovnal puk ke střele Matt Calvert, Conor Sheary mu do něj ale plácl a tím ho odzbrojil.
01:45'
Na druhé straně to zkoušel od modré čáry Ian Cole. Obránce Avalanche netrefil branku.
00:47'
První řada Buffala v úvodu operovala v útočném pásmu. Grubauer ale zatím nemusel zasahovat.
00:01'
Diváci v hledišti si vyslechli hymny Kanady a USA a nyní se už vše chystá k zahájení utkání.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Johansson) – Ristolainen, Pilut, Jokiharju, C. Miller, Montour, McCabe (A), Bogosian – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Girgensons, Rodrigues, Skinner – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Asplund, Dea.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Donskoi, Jost, Nieto.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Devorski, Tobias.

Buffalo Sabres:
Sabres dosud sehráli 52 zápasů a se ziskem 53 bodů jim v tabulce Východní konference patří až třináctá pozice. Na postup do play-off momentálně ztrácejí již deset bodů, takže to vypadá na další sezónu bez bojů o Stanley Cup. Naposledy Šavle doma zdolaly 2:1 v prodloužení Columbus, předchozí tři duely naopak prohrály. Mužstvo limituje i rozsáhlá marodka. Hrát nemohou útočníci Victor Olofsson, Kyle Okposo či Vladimír Sobotka a na konci ledna se zranil také brankář Linus Ullmark.

Nejproduktivnější hráči:

Brankáři:
Linus Ullmark – 33 zápasů, průměr 2,72, úspěšnost 91,4 %
Carter Hutton – 20 zápasů, průměr 3,13, úspěšnost 89,7 %

Colorado Avalanche:
Hokejisté Colorada odehráli 50 zápasů, nasbírali 62 bodů a v tabulce Západní konference jim tak patří pěkné čtvrté místo. Naposledy Avs prohráli 3:6 na ledě Philadelphie, ale před tím si naopak připsali tři vítězství v řadě. Hlavním ofenzivním tahounem mužstva je Nathan MacKinnon, kterému patří čtvrté místo v kanadském bodování celé soutěže. Výtečnou nováčkovskou sezónu pak prožívá obránce Cale Makar. V Denveru se mohou spolehnout i na brankáře. Jedničce Philippovi Grubauerovi kryje velmi zdatně záda český reprezentant Pavel Francouz.

Nathan MacKinnon – 72b (30+42)
Cale Makar – 37b (11+26)
Andre Burakovsky – 35b (16+19)

Brankáři:
Philipp Grubauer – 30 zápasů, průměr 2,90, úspěšnost 90,8 %
Pavel Francouz – 20 zápasů, průměr 2,45, úspěšnost 92,4 %
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! NHL nám dnes přináší bohatý program zápasů a já Vás provedu soubojem Buffala Sabres a Colorada Avalanche. Lépe jsou na tom hostující Laviny, které směřují do vyřazovacích bojů. To Buffalu tato meta naopak stále více uniká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.