NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Winnipeg - 23. února 2020   21:05

Buffalo
Buffalo
09:58' Okposo (Girgensons, Jokiharju) • 47:47' Okposo (Montour, Girgensons)
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
16:37' Wheeler  (Harkins, Scheifele)
Buffalo
J. Johansson (C. Hutton) – C. Miller, Dahlin, Ristolainen, Montour, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sheary, Ma. Johansson (A), Vesey – Frolík, Lazar, Skinner – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.
Sutherland, Nicholson – Gibbs, Shewchyk
KeyBank Center, Buffalo
Winnipeg
Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, D. Kulikov, DeMelo, Beaulieu, Poolman, Bitetto (A) – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Copp, Connor – Roslovic, Eakin, Appleton – G. Bourque, N. Shore, Harkins.

Vhazování – 15:36.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Buffala, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. I poslední perioda nám nepřinesla zrovna atraktivní podívanou, směrem dopředu byl o něco aktivnější domácí celek, který se nakonec podruhé v tomto duelu dostal do vedení. Winnipegu se navíc nedařilo dostat se do tlaku, domácí si koncovku zápasu pohlídali na jedničku, díky čemuž vykřesali zisk plného počtu bodů. Dnešní zápas ale rozhodně nepatřil k ničemu světobornému.
59:20'
Jets to zkoušejí bez brankáře!
58:40'
Sabres se opět dostali do pásma soupeře, kde se jim povedlo nasbírat další vteřinky. Pakliže se Winnipeg dostane k puku, dá se očekávat odvolání brankáře Hellebuycka.
57:14'
Pionk si poradil s napadajícím protihráčem, Buffalo přesto nasbíralo cenné vteřinky v hostující třetině. Winnipegu se navíc krátí čas, do konce zbývají zhruba tři minuty.
56:15'
Nahrávka o mantinel měla najít hokejku Roslovice, avšak nakonec tomu tak nebylo. Další výpad pro změnu táhl Beaulieu, který ovšem opět našel hokejku protihráče.
55:13'
Aktivně hrající Okposo tentokráte tentokráte nenahrál vůbec přesně, směrem dopředu si to tedy namířil hostující Scheifele, který však narazil na přesilu protihráčů.
54:08'
Za vlastní brankou zastavil nahrávku soupeře brankář Hellebuyck, který navíc sám dokázal velice přesně rozehrát. Koncovka tohoto zápasu se pomalu a jistě blíží.
53:17'
Jets se konečně dostali k souvislejší práci s hracím předmětem, Johansson však na další těžký zákrok stále čeká. Před malým momentem domácí marně reklamovali icing soupeře.
52:33'
U pravého hrazení to zvládl domácí Vesey, který pouze prodlužoval směrem do útočného pásma. Winnipeg si dal na rozehrávce záležet, Ehlers v poklidu zavezl touš.
51:05'
Scheifele se pokoušel prodloužit nahrávku na Ehlerse, avšak toto řešení bylo příliš čitelné. Podobně si počínal také Skinner, který neprohodil puk směrem na Lazara.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut, v současné době je ve vedení domácí celek. Buffalo navíc zavezlo puk na druhou stranu, kde se do akce zapojil také Frolík.
49:14'
Winnipeg je v posledních minutách málo nebezpečný, což se určitě nevyplácí. Nahrávka směrem na Roslovice směřovala na brusle, i další akce Jets je u konce.
48:28'
Johansson měl tentokráte naprosto čistý výhled, proto se mu v poklidu povedlo vyrazit dobře umístěné nahození od modré čáry. Buffalo však pokračuje v aktivitě.
47:47'
Sabres právě vstřelili branku!
Domácí celek si bere jednobrankové vedení zpět! Girgensons fantastickým způsobem protečoval nahrávku do jízdy na KYLEA OKPOSA, který se řítil sám na brankáře. Hellebuyck zabral opravdu hodně místa v bráně, domácí útočník přesto našel mezeru pod horní konstrukcí.
Asistence: Brandon Montour, Zemgus Girgensons.
47:20'
Sheary to zkoušel vzít sám na sebe, přičemž po přejetí modré čáry nahazoval k zadnímu hrazení. To vedlo k vyložené šanci, jenomže Shearymu přeskočil puk hokejku.
46:04'
Sledovali jsme hodně nenápadné nahození, které nakonec směřovalo do výstroje brankáře Hellebuycka. Na opačné straně se do úniku dostal Connor, který ani netrefil branku.
45:13'
Eichel dokázal obelstít napadajícího protihráče, jenomže druhému jmenovanému pomohl další z hráčů. Buffalo se dostalo do náporu, avšak žádná šance se nekonala.
44:06'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další přerušení. Harkins se totiž pokoušel natlačit do domácího brankoviště, jenomže brankář Johansson raději přerušil hru.
43:08'
Frolík zkoušel nahodit podél mantinelu, avšak jeho formace se do zakončení nedostala. Na druhé straně pálil z mezikruží forvard Shore, který o kousek minul branku.
42:18'
Následovalo zakázané uvolnění ze strany Jets, hra se tak logicky vrátila zpět před brankáře Hellebuycka. Na vhazování se však dokázal prosadit domácí Lazar.
41:22'
S útočnou akcí přispěchal také Winnipeg, který se nastěhoval za branku Johanssona. Tam to zkoušel zadovkou Dahlin, který ovšem našel hokejku jednoho z protihráčů.
40:10'
Úvodní vhazování poslední periody dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitým způsobem dostal do pásma soupeře, kde ovšem moc dlouho nevydržel.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, která nám pro změnu nepřinesla žádnou branku. Tentokráte se o aktivitu spíše staral pouze hostující celek, který se dostal do několika velice slušných šancí, avšak podruhé k překonání Johanssona zatím nedošlo. Buffalo se pro změnu směrem dopředu celkem trápilo, stav je ale stále nerozhodný.
40:00'
39:21'
Do úniku se mohl dostat Frolík, avšak českému útočníkovi se nepovedlo zpracování neposedného kotouče. Ihned poté ho dokázala obrat o kotouč obrana soupeře.
37:12'
Na opačné straně si obrannou povinnost splnil domácí Sheary, který se ihned poté vydal do rychlého protiútoku. Buffalo se dostalo do pásma, nahození ale směřovalo vedle.
36:09'
Těsně před brankářem se dostal k puku domácí Olofsson, který měl příliš málo času na jakékoliv ohrožení branky soupeře. Winnipeg se v posledních minutách pouze brání.
35:30'
Vhazovalo se po levici brankáře Hellebuycka, který si ani tentokráte nepřipsal žádný složitý zákrok. Jets se v krátkém časovém sledu provinili dalším icingem.
35:07'
34:17'
Frolík se dokázal protáhnout k bekhendovému zakončení, jenomže v tísni trefil pouze položený beton brankáře Hellebuycka. Odpal na icing znamená další přerušení.
33:44'
Na dlouhou hůl se povedlo zakročit pozornému DeMelovi, který tak za sebe nepustil nahrávku na domácího Johanssona. Buffalo konečně začalo trochu více útočit.
32:33'
Za nahozeným kotoučem před malým momentem spěchal hostující Scheifele, který souboj u zadního hrazení prohrál. To vedlo k velice nepříjemné ráně od Millera.
31:14'
Rozehrávající McCabe se vypořádal s napadajícím protihráčem, jenomže Buffalu to směrem dopředu zrovna moc nejde. Ani další útočná akce nic nepřinesla.
30:25'
Vypadalo to na zakázané uvolnění v podání domácích hráčů, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. O rozehrávku se tak postaral obránce Pionk, jenž rozehrál nadmíru přesně.
29:11'
Johansson má v posledních minutách plné ruce práce, avšak stále inkasoval jedinou branku. Buffalo se dostalo z obležení, Frolíkova formace se však k ohrožení branky Jets nedostala.
28:10'
Předávka na Shearyho nakonec zakončení nepřinesla, oba celky tak mohly vystřídat. Winnipeg se pohodlně dostal do protiútoku, při kterém přestřelil prázdnou branku Ehlers.
27:07'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, což si vyžádalo prostor ke komerční přestávce. Úvod druhé třetiny zatím přináší celkem vyrovnanou podívanou.
26:02'
Jets se málem dostali do vedení! Domácí obrana nyní naprosto propadla, do vyložené šance se dostal Roslovic, který z velké blízkosti trefil beton brankáře.
25:13'
U modré čáry operoval s pukem domácí Jokiharju, který nepřesně nahrál. Do rychlého protiútoku si to naopak namířil hostující Wheler, kterému chyběla podpora spoluhráčů.
24:05'
Eichel se postaral o zavezení kotouče na druhou stranu, kde z dobré pozice zakončoval kolega Reinhart. Jeho rána příklepem nebyla špatná, Hellebuyck byl pozorný.
23:11'
Kousek před brankářem se pokusil tečovat nahození Eakin, avšak nakonec se mu to nepovedlo. Do mnohem lepší šance si před malým momentem sjel Roslovic, který zápěstím minul branku.
22:08'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., vysoká hůl).
21:07'
Na opačné straně spěchal za nahozeným kotoučem Ehlers, kterému se ještě povedlo udržet útočné pásmo. Winnipeg pokračoval ve své aktivitě, která ale zatím střelu nepřinesla.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který to ihned zkoušel útočným výpadem po pravém křídle, avšak ten měl krátkou působnost.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám rozhodně nepřinesla atraktivní podívanou. Nakonec jsme se dočkali dvou branek, Winnipeg musel dotahovat. Buffalo bylo v této periodě o něco aktivnějším celkem, rozhodně bylo směrem dopředu nebezpečnější. Winnipeg se snažil vycházet ze zajištěné obrany, směrem dopředu se to zlepšilo až ke konci třetiny.
20:00'
19:20'
Bourque důrazným způsobem zakončil směrem na domácí branku, avšak Johansson neměl výraznější problém se zákrokem. Buffalo zkouší rozehrát zpoza vlastní branky.
17:22'
V posledních minutách nesledujeme zrovna plynulou podívanou, neustále se totiž přerušuje. Před malým momentem odehrál puk Pionk, který našel soupeře.
16:37'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme vyrovnávací branku! U pravého kruhu převzal nahrávku hostující Harkins, který se sice dostal do šance, avšak přesto se mu povedlo famózní nahrávkou oslovit BLAKEA WHEELERA, kterému stačilo před brankovištěm pouze nastavit hokejku.
Asistence: Jansen Harkins, Mark Scheifele.
16:02'
Roslovic se dokonce posadil na zadek, avšak i přesto se mu povedlo odehrát kotouč. To vedlo k protiútoku, při kterém Beaulieu vyzkoušel pozornost Johanssona.
15:20'
Opět se vhazovalo po pravici brankáře Hellebuycka, v tomto případě byl úspěšnější hostující celek. DeMelo ihned rozehrál na Beaulieua, který dostal touš ze třetiny.
14:08'
Do protiútoku se ovšem vydal Eakin, který měl na zakončení příliš málo prostoru. Hostující posila z Vegas to zkoušela střelou příklepem, se kterou si Johansson poradil.
13:17'
Kulikov dokázal zpracovat kotouč před modrou čárou, jenomže jeho formace ani nezakončila. Na opačné straně si podobně počínalo Buffalo, které nasbíralo cenné vteřinky.
12:10'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).
11:44'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., podrážení).
11:07'
Druhou branku svého celku měl na hokejce kapitán Eichel, který se vydal do úniku, při kterém se snažil najít místečko mezi betony, což se mu nepovedlo.
10:22'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, což si vyžádalo prostor na druhou komerční přestávku tohoto zápasu. Ihned po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:58'
Po necelých deseti minutách hry tu máme úvodní branku zápasu! Buffalo opět celkem rychle přešlo přes modrou čáru, načež jsme sledovali tvrdé zakončení od modré čáry. Puk se nakonec se štěstím odrazil na hokejku KYLEA OKPOSA, který ho došťouchl za brankáře.
Asistence: Zemgus Girgensons, Henri Jokiharju.
09:50'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Winnipeg se vypořádal s prvním oslabením, domácí nebyli moc nebezpeční.
09:11'
Eichel zavezl puk zpět do útočného pásma, kde jsme sledovali kombinaci. Nakonec to zkoušel Olofsson, který se snažil najít místo u bližší brankové konstrukce, což se mu nepovedlo.
08:04'
Buffalo se celkem pohodlně usadilo v pásmu soupeře, jenomže do protiútoku se vydal hostující Ehlers, který zkoušel štěstí z velkého úhlu, na Johanssona si ale nepřišel.
07:18'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Patrik Laine – 2 min., podrážení).
07:08'
Za dlouhým pasem se pokusil dostat hostující Scheifele, který byl v souboji příliš pomalý. Na opačné straně zkoušel zakončit Larsson, jenž o poznání minul branku.
06:04'
Opět se tak vhazovalo ve středním pásmu, kde byl úspěšnější Winnipeg. Nakonec jsme sledovali nahození podél mantinelu, které ovšem jako první dojel Miller.
05:17'
Předávka podél mantinelu směřovala na hokejku Shearyho, který se však nedokázal dostat k ničemu nebezpečnému. Záhy si sudí všimli ofsajdu domácího celku.
04:04'
Okposo dokázal ustát souboj s protihráčem, načež měl hodně prostoru na zakončení. To mu nakonec nesedlo dle představ, neboť směřovalo přímo doprostřed branky.
03:40'
Buffalo se dostalo na delší dobu do opačného pásma, kde došlo k ohrožení branky soupeře. Na druhou stranu se pro změnu vydal Eakin, který se ke střele nedostal.
02:07'
Na řadu přišlo první zakázané uvolnění tohoto zápasu, o který se postaralo domácí Buffalo. To znamená, že se hra stěhuje před Johanssona, který musí být pozorný.
01:14'
Montour zkoušel pasem oslovit Skinnera, který nepřešel před opačnou modrou čáru. Winnipeg pro změnu útočil středem hrací plochy, odkud pouze nahazoval Copp.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal za vlastní branku, kde se o první rozehrávku staral obránce Poolman.
00:01'

Buffalo Sabres: J. Johansson (C. Hutton) – C. Miller, Dahlin, Ristolainen, Montour, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Frolík, Lazar, Skinner – Sheary, Ma. Johansson (A), Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Copp, Connor – Roslovic, Appleton, G. Bourque – N. Shore, Harkins..
Hokejisté Buffala se vrací po sérii dvou zápasů venku zpět domů povzbuzeni výhrou nad Pittsburghem a v sobotu večer se ji pokusí potvrdit proti Jets, kteří se chtějí vrátit po prohře s Philadelphií na vítěznou dráhu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.