NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : San Jose - 5. února 2020   03:00

Calgary
Calgary
20:59' J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano)
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
San Jose
San Jose
23:57' Burns  (J. Thornton) • 28:02' E. Kane  (Goodrow, Marleau) • 47:45' Labanc  (Meier, J. Thornton)

3. Michael Stone (CGY) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 31-26; Zablokované střely: 12-16; Vhazování: 57%-43%; Hity: 20-15; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 7-9.
Aaron Dell dnes odchytal v bráně San Jose fantastické střetnutí a výraznou měrou se podepsal pod vítězství svého týmu v Calgary, kde se postupně prosadili Brent Burns, Evander Kane a také Kevin Labanc. Flames utrpěli druhou porážku za sebou, přestože je Johnny Gaudreau krátce po první přestávce poslal do vedení. Konečný výsledek. Calgary Flames 1 San Jose Sharks 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:09'
David Rittich opustil svou bránu a Calgary nyní zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!
57:45'
Vyloučený Patrick Marleau je zpět na ledové ploše a San Jose se dostalo během přesilové hry k jedné střele.
56:04'
Joe Thornton na pravém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru.
55:45'
Patrick Marleau se řítil málem sám na bránu a TJ Brodie ho zezadu zahákoval. Následuje komerční přestávka a po ní první přesilová hra San Jose, které vede 3:1.
53:57'
Travis Hamonic napálil puk od střídaček do útočného pásma a puk se poté od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Následovalo buly ve středovém kruhu.
53:20'
San Jose na levém křídle vystřelilo od modré čáry a David Rittich šel rychle do kolen, aby puk podržel v náručí. Calgary prohrává se San Jose o dvě branky.
52:59'
Ve středním pásmu byla odpískána přihrávka rukou a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Stav 1:3.
52:50'
Calgary se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
51:38'
David Rittich teď nedokázal udržet střelu Maria Ferrara od modré čáry a na vzdálenější levé tyči přišla gólová dorážka, puk ovšem skončil mimo!
50:23'
Calgary předvedlo nádhernou kombinační akci a střelou z levého kruhu mířilo do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Aaron Dell ale zasáhl lapačkou a puk vytáhl senzačně mimo!
50:00'
San Jose je po vstřelení třetí branky na koni a domácí Calgary se marně snaží se zápasem něco udělat.
47:45'
San Jose právě vstřelilo branku!
KEVIN LABANC si najel z pravého kruhu pro buly do mezikruží a nádhernou bekhendovou střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Sharks vedou o dva góly. Asistence: Timo Meier a Joe Thornton.
46:40'
Travis Hamonic vystřelil na vrcholu mezikruží a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Aaron Dell ale puk levým ramenem vyrazil do ochranné sítě! Stav 1:2. Komerční přestávka.
45:47'
Michael Stone nyní na pravém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálil od modré čáry, jeho první rána ale byla zablokována, zatímco druhá skončila u Aarona Della.
44:43'
Sharks se dostali v blízkosti levé tyče ke střele a mohli vést rozdílem dvou branek, český brankář David Rittich byl ale proti a jejich pokus dokázal vyrazit mimo klec.
43:08'
Evander Kane na levém křídle nyní nabral obrovskou rychlost a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou český brankář David Rittich vyrazil mimo.
42:13'
Domácí Derek Ryan před bránou nebezpečně tečoval nahození z pravého křídla, puk ale zamířil nad bránu.
41:42'
Domácí hokejisté v rychlém sledu vypálili na levém a poté pravém křídle, obě střely ale byly nepřesné.
40:13'
Calgary vystřelilo v úvodu závěrečné třetí třetiny na vrcholu pravého kruhu a mířilo ke vzdálenější levé tyči brány, Aaron Dell ale dobře zasáhl pravým betonem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-19; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 55%-45%; Hity: 18-10; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 5-9.
Třetí třetina začne přibližně v 4:57.
Johnny Gaudreau sice krátce po přestávce využil přesilovou hru a poslal Calgary do vedení, jenže San Jose utkání rychle otočilo, když se krátce po sobě prosadili Brent Burns a Evander Kane. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 1 San Jose Sharks 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:44'
A nyní další zákrok českého brankáře, který tentokrát podržel střelu Marca-Édouarda Vlasica od modré čáry.
37:36'
Kevin Labanc se dostal ke střele na bodu pravého kruhu, David Rittich ale na přední tyči kotouč vyrazil.
37:21'
Calgary nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a proti domácím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění. San Jose vede v Kanadě stále o jednu branku 2:1.
36:52'
Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečována střela skončila v levém rohu útočného pásma San Jose. David Rittich nezasahoval.
36:34'
Stefan Noesen se dostal na vrcholu mezikruží k nahození a David Rittich podržel poskakující kotouč v náručí.
35:53'
Dnešní utkání sleduje 18131 diváků.
34:41'
Nahození Sharks z pravého křídla skončilo v lapačce Davida Ritticha a následuje krátká komerční přestávka.
33:45'
Mikael Backlund mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže jeho bekhendové zakončení skončilo na hrudi Aarona Della, který se včas přesunul k tyči.
33:05'
David Rittich vyrazil ránu Sharks z pravého kruhu pro vhazování nad bránu a kotouč se vzápětí od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
32:38'
Flames vypálili v rychlém sledu dvakrát od modré čáry, Aaron Dell ale první střelu podržel a druhou vyrazil.
30:31'
Nahození Calgary z pravého křídla doklouzalo pod lapačku Aarona Della a následuje komerční přestávka.
30:00'
Sean Monahan nyní vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Aaron Dell dokázal jeho ránu vyrazit mimo.
29:43'
David Rittich úspěšně zakročil proti střele z pravého kruhu pro vhazování a poté ho málem zaskočila teč Tima Meira, český brankář ale zůstal nepřekonán.
28:02'
EVANDER KANE si teď najel na parádní přihrávku Barclayho Goodrowa zpoza brány a z blízkosti vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! San Jose otočilo skóre a vede na ledě Calgary 2:1! Asistence: Barclay Goodrow a Patrick Marleau.
27:29'
Andrew Mangiapane málem využil zakázaného uvolnění Sharks, když vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk skončil na vyrážečce Aarona Della.
26:35'
Flames na pravém křídle vypálili od modré čáry a Aaron Dell šel rychle do kolen, aby betony puk vyrazil.
26:03'
Mark Giordano na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a po zákroku Aarona Della následuje krátká komerční přestávka. Calgary hraje se San Jose nerozhodně 1:1.
25:39'
Flames vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
23:57'
Joe Thornton na levém křídle zavezl kotouč do útočného pásma a diagonální přihrávkou oslovil BRENTA BURNSE, který poté na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Je vyrovnáno. Asistence: Joe Thornton.
22:58'
Johnny Gaudreau se pokusil skórovat podruhé v zápase, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale zamířila nad bránu a skončila na ochranném skle.
22:17'
David Rittich nenechal u své levé tyče brány nic náhodě a volný puk rychle zmrazil pod svou lapačkou.
21:35'
Sam Bennett na pravém křídle vypálil z úhlu a připravený Aaron Dell kotouč vyrazil s pomocí hokejky.
20:59'
Calgary právě vstřelilo branku!
JOHNNY GAUDREAU si najel na vzdálenější pravé tyči na fantastickou diagonální přihrávku Eliase Lindholma z levého kruhu pro vhazování a z blízkosti skóroval do prázdné brány! Domácí využili přesilovou hru a zaslouženě tedy vedou 1:0. Asistence: Elias Lindholm a Mark Giordano.
20:35'
Mark Giordano mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela skončila na pravém rameni fantastického Aarona Della.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-9; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-5; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 5-9.
Druhá třetina začne přibližně v 4:02.
Matthew Tkachuk se během úvodní části utkání dostal do několika velice slibných příležitostí, jenže ani jednou Aarona Della překonat nedokázal. Několik příležitostí mělo také San Jose, také český brankář David Rittich ale chytá bezchybně a drží čisté konto. Skóre po první třetině utkání zní. Calgary Flames 0 San Jose Sharks 0.
20:00'
19:14'
Evander Kane byl vyloučen v závěru první třetiny za vysokou hůl a Calgary má k dispozici další přesilovku.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:08'
Barclay Goodrow se teď pustil do pěstního souboje s Milanem Lucicem a oba teď dostali pět minut za bitku.
17:15'
Obránce Erik Karlsson se vzápětí dostal ke střele v blízkosti brány, jenže ani on fantastického Davida Ritticha v bráně Calgary nepřekonal!
17:06'
Maxim Letunov mohl vstřelit svůj první gól v NHL, když v blízkosti levé tyče vystřelil z ostrého úhlu, David Rittich ho ovšem dokázal vychytat!
15:52'
San Jose otočilo hru a Mario Ferraro na pravém křídle vystřelil od modré čáry, David Rittich si ale s jeho střelou zápěstím snadno poradil a puk vyrazil mimo.
14:33'
Matthew Tkachuk je v dnešním zápase hodně aktivní a nyní na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu, Aaron Dell byl ale v bráně Sharks připraven a puk podržel.
14:28'
Sean Monahan vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Aaron Dell kotouč sevřel ve svém náručí.
13:38'
Calgary je zatím výrazně lepším týmem a má více než dvojnásobný počet střel na bránu, zatím se ale neprosadilo a fantastický Aaron Dell stále drží čisté konto.
13:17'
Další slibnou šanci měl po skončení přesilové hry Sam Bennett, jenže z blízkosti trefil brankáře Aarona Della.
12:04'
Matthew Tkachuk se ocitl před bránou Sharks v obrovské šanci, jenže následně ani nadvakrát fantastického Aarona Della překonat nedokázal!
10:43'
Brenden Dillon fauloval Matthewa Tkachuka a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra Flames.
09:59'
Noah Hanifin na levém křídle vypálil od modré čáry, Aaron Dell měl ale dobrý výhled a jeho pokus vyrazil.
09:24'
Milan Lucic odpověděl střelou z mezikruží, kterou skvěle zablokoval hostující obránce Erik Karlsson.
08:53'
Dylan Gambrell mohl skórovat z bezprostřední blízkosti, David Rittich ho ale skvěle vychytal!
06:30'
Aaron Dell předvedl v rychlém sledu tři senzační zákroky, když se v úvodu nenechal ani nadvakrát překonat po střelách Matthewa Tkachuka, který rychle objel bránu a vzápětí se snažil prosadit z dorážky! Mezitím se k dorážce dostal kapitán Mark Giordano, jenomže ani on ho nepřekonal.
03:58'
Mark Giordano si počínal za vlastní bránou hodně ostře a přišpendlil na hrazení útočníka Barclayho Goodrowa.
02:27'
Mario Ferraro vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho pokus skončil na výstroji brankáře Davida Ritticha, který kotouč vyrazil mimo.
02:15'
Konečně slibnější akce ze strany San Jose. Z pravého kruhu pro vhazování pálil Evander Kane, jeho pokus byl ale nepřesný a český brankář tedy zasahovat nemusel.
01:31'
Michael Stone sebral odražený puk a na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný.
01:27'
Noah Hanifin se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže Aaron Dell dokázal jeho střelu skvěle vyrazit.
00:37'
Elias Lindholm měl na hokejce úvodní šanci zápasu, když z prostoru mezikruží vypálil s příklepem, Aaron Dell byl ale připraven a jeho ránu zastavil.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – R. Andersson, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Mi. Stone, Hanifin – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, Mangiapane – B. Robinson, Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – S. Bennett, Backlund, Jankowski. Hlavní trenér: Geoff Ward.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Meier, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Marleau – Noesen, Gambrell, M. Karlsson – Letunov, True, Sörensen. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Wes McCauley, Francois StLaurent. Čároví: Kiel Murchison, Devin Berg.

David Rittich (CGY) 38 zápasů, 1183 zák., 107 gólů, 91,0%
Radim Šimek (SJS) 31 zápasů, 1+6, +/- -11
Vzájemné zápasy

San Jose se potkalo s Calgary v letošní sezóně celkem třikrát, dvakrát v přípravě a jednou v základní části. V přípravě si oba týmy výhru rozdělily, zatímco v ostrém zápase byli úspěšnější Sharks, když doma vyhráli 3:1.
San Jose Sharks

San Jose Sharks je na tom podobně jako Calgary, když vyhrálo pět z osmi zápasů a během následujících šesti utkání dokázalo vyhrát pouze jednou. V dresu Sharks si odbudou debut útočníci Alexander True a Maxim Letunov. Patrick Marleau potřebuje gól k tomu, aby na 25. místě celkové tabulky překonal Mikea Modana.
Calgary Flames

Hráči Calgary se vezli na sérii pěti výher, jenže během posledních šesti zápasů vyhráli pouze dvakrát a navíc utrpěli velice těžkou porážku v kanadském derby proti Edmontonu, když prohráli 8:3. Calgary bude spoléhat na útočníka Matthewa Tkachuka, který bodoval třikrát za sebou a s 42 body je nejlepším hráčem organizace.
San Jose se představí ve středu v noci ve Scotiabank Saddledome proti domácímu Calgary a v dresu Sharks si zřejmě odbude debut dvojice útočníků Alexander True a Maxim Letunov. Calgary vyhrálo z posledních šesti zápasů pouze dvakrát. Dokáže si bilanci vylepšit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.