NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Calgary - 30. října 2019   00:00

Carolina
Carolina
49:13' Svečnikov (Wallmark) • 52:35' Svečnikov (D. Hamilton, T. Teräväinen)
2:1
(0:1, 0:0, 2:0)
Calgary
Calgary
13:04' E. Lindholm  (J. Gaudreau, Hamonic)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:29 (10:11, 8:14, 10:4)
Zblokované střely – 9:19
Vyhraná vhazování – 32:28
Trestné minuty – 6:6
Hity – 17:12
Hokejisté Caroliny ve třetí třetině otočili utkání proti Calgary a užívají si se svými fanoušky tradiční děkovačku! Dnes se jedná o halloweenskou koledu, kdy Joel Edmundson rozdává svým spoluhráčům z dýně pomyslné dobrůtky.

Hosté vedli od 14. minuty díky voleji Eliase Lindholma a těsný náskok drželi ještě v 50. minutě. Pak si však vzal slovo Andrej Svečnikov. Ruský útočník nejprve srovnal floorbalovým či lakrosovým trikem, kdy si za brankou nalepil puk na čepel hole a pak ho ze vzduchu poslal nad rameno brankáře a v čase 52:35 rozhodl střelou v přesilové hře. Flames už nepomohla k vyrovnání ani přesilovka, která byla ještě vylepšena hrou bez gólmana. Velkou zásluhu na výhře Canes má brankář Petr Mrázek. Na druhé straně se za svůj výkon nemusí stydět ani David Rittich.
60:00'
Domácí situaci po buly zkušeně zvládli a vyhrají!
59:58'
Zakázané uvolnění domácích 1,9 sekundy před koncem. Flames mají čas možná na poslední střelu...
59:31'
Petr Mrázek pokryl střelu Gaudreaua i bekhendovou dorážku Matthewa Tkachuka a uhájil tak Carolině vedení! Domácí už jsou v pěti.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny...
58:40'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:40'
Rittich je na střídačce a hosté tak hrají s šesti hráči v poli! Mrázek udržel ve výstroji puk po střele Tkachuka z pravého kruhu a a hostující hráči tak nemohli dorážet.
58:21'
Domácí zatím brání výborně. Nyní Aho vytlačil Giordana do středního pásma.
58:01'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Hosté se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
57:28'
Závěr bude asi hodně dramatický! Dougie Hamilton totiž podrazil Mangiapaneho a hosté tak budou hrát přesilovku!
57:19'
Pesce na druhé straně vyhodil tak, že puk nepřešel brankovou čáru a hosté tak museli hrát.
56:37'
Zakázané uvolnění Plamenů.
56:18'
Puk byl zašlápnut u mantinelu a rozhodčí po chvilce přerušili hru. Reklamní přestávka.
55:01'
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Aréna je na nohou a žene hráče Caroliny.
54:20'
Teď to jsou hosté, kteří musejí útočit. Uvidíme, jak se s tím srovnají.
52:35'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí otáčejí skóre a jejich fanoušci opět oslavují ANDREJE SVEČNIKOVA! Ten dostal přihrávku od Hamiltona a z vrcholu levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyčce. Výbornou práci odvedl také clonící Haula, přes něhož Rittich nic neviděl – 2:1. Asistence: Dougie Hamilton a Teuvo Teräväinen.
52:26'
Rittich je naštěstí v pořádku a bude v utkání pokračovat.
52:26'
Po střele Teräväinena a následné dorážce skončil puk v brance! David Rittich ale zůstal ležet ve svém brankovišti a rozhodčí krátce před tím, než se kotouč ocitl za brankovou čarou, přerušili hru.
52:03'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
51:52'
Signalizované vyloučení na straně hostí. Mrázek spěchá na střídačku, Canes mají výhodu.
50:50'
Aréna ožila. Fanoušci ženou Carolinu za dalším gólem.
49:13'
Co to nyní předvedl ANDREJ SVEČNIKOV? Ruský útočník zajel s pukem za branku, kde si ho nalepil na čepel a florbalovým způsobem ho hodil nad pravým ramenem překvapeného Ritticha do sítě. Podobný gól dal kdysi na světovém šampionátu Rusům finský útočník Mikael Granlund. Dost možná jsme viděli gól sezóny! Asistence: Lucas Wallmark.
48:09'
Rána Jakea Gardinera od modré neprošla až na branku. Hosté jsou v plném počtu.
47:11'
Noah Hanifin zablokoval střelu Hamiltona a po bolestivém nástřelu v podstatě nemohl bruslit. Domácí tedy hráli fakticky přesilovku 5 na 3, ale využít toho nedokázali. Střelu Svečnikova z levé strany pokryl Rittich a hostující obránce může odkulhat na střídačku.
46:27'
Domácí puk nejprve vybojovali u mantinelu, ale Svečnikov následně zahnal Hamiltona do středního pásma.
46:08'
Hosté byli pod tlakem a to rezultovalo v nedovolený zákrok Marka Giordana. Kapitán Flames je vyloučen za hákování. Přesilovka Canes začne po reklamní přestávce.
45:29'
Zakázané uvolnění hostí.
45:01'
Rasmus Andersson už měl na modré čáře napřaženo, ale puk doskočil do středního pásma, kam se pro něj musel švédský obránce Calgary vrátit.
44:04'
Po nahrávce Slavina na vzdálenější tyčce nějak nedostal puk za brankovou čáru Andrej Svečnikov! Ten branku nakonec minul.
43:29'
Hosté posunuli puk až za branku soupeře. Zřejmě tam byla teč, protože icing se nepíská.
41:58'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
41:38'
Tentokrát byl v šanci sám Martin Nečas, ale Rittich byl opět výtečný!
41:27'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1! Martin Nečas dobře načasoval přihrávku na Erika Haulu, kterého ale skvěle vychytal David Rittich! Ten se stačil bleskově přesunout ke své pravé tyčce.
41:08'
40:53'
Svečnikov se snažil natlačit až před hostující branku. Puk mu vypíchl Travis Hamonic.
Hity – 14:7
Ve druhé třetině se skóre neměnilo a Canes tak stále prohrávají s kanadským soupeřem 0:1. Hosté navíc byli střelecky aktivnější a Carolina může vděčit především brankáři Petrovi Mrázkovi, že je stále ve hře. Na druhé straně je bezchybný Mrázkův krajan David Rittich.
40:00'
39:52'
Andrej Svečnikov se ještě dostal ke střele po zadovce Aha. Mířil ale nad břevno.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Zakončení Dzingela z levé strany tečoval svou holí mimo obránce Hamonic.
37:39'
Nahození Riedera ze středního pásma si pohlídal Mrázek. Ten puk rozehrál na spoluhráče.
36:37'
David Rittich je zatím bezchybný! Dokázal vyrazit Foegeleho střelu z mezikruží a následně se přemístil i proti Slavinově dorážce z pravého kruhu!
36:01'
Po tečované ráně Hamiltona puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Calgary.
35:28'
Dobré střídání hostí, kteří zatlačili soupeře do jeho obranné třetiny.
34:24'
Domácí v dalším postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
33:49'
Andrew Mangiapane spadl na brankáře Mrázka, kterého vyřadil ze hry. Naštěstí pro domácí se puk odrazil na jejich hole.
33:07'
Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma. Pískán ofsajd.
32:40'
Zakázané uvolnění Plamenů. Hra se přesouvá před Davida Ritticha.
32:12'
Gaudreau připravil velkou příležitost pro Tkachuka. Tne zblízka zakončil do betonů Mrázka!
31:54'
Chvilka uklidnění. Je tu reklamní přestávka.
31:23'
Domácí oslabení přežili i díky několika zákrokům svého gólmana. Teď už jsou v plném počtu.
30:12'
Od modré vypálil Giordano. Puk byl sražen do ochranné sítě.
29:55'
Další výborný zákrok Mrázka! Matthew Tkachuk měl před sebou odkrytou branku. Puk ale nezvedl a Mrázek stačil ke své tyčce natáhnout levý beton!
29:22'
Za sekání je vyloučen Brock McGinn. Hosté budou hrát přesilovku.
29:22'
Tohle byl vynikající zákrok Petra Mrázka! Derek Ryan nahrál před branku Mangiapanemu, který zakončoval do protipohybu českého brankáře. Ten ale ještě dokázal švihnout proti kotouči lapačkou!
28:49'
Střelou z pravé strany protáhl Mrázka Andrew Mangiapane. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.
27:58'
Giordano byl v útočném pásmu rychleji než puk. Reklamní přestávka.
27:20'
Přihrávku Aha vytečoval do středního pásma Lindholm. Domácí se tak musejí opět dostávat do útočné třetiny.
26:17'
Střelu Tobiase Riedera srazil do ochranné sítě Gardiner. Následuje reklamní přestávka.
26:04'
Rittich zareagoval na pohotovou teč Briana Gibbonse. Puk dokázal vyrazit!
25:57'
Hosté si příliš hráli s pukem na útočné modré. Je z toho postavení mimo hru.
24:28'
Obrovskou šanci neproměnil Sebastian Aho! Toho našel jeho finský krajan Teräväinen a Aho mířil zblízka těsně vedle levé tyčky z pohledu Davida Ritticha!
23:33'
Mrázek přikryl puk, který se doklouzal do jeho brankoviště. Vhazuje se po jeho levici.
22:48'
Střelu Foegeleho Rittich neudržel a puk se odrazil před jeho brankoviště. Hostujícímu brankáři pomohla obrana.
22:34'
Od modré čáry vypálil Rasmus Andersson. Jeho projektil prosvištěl vedle Mrázkovy svatyně.
22:07'
Kotouč putoval přes Nečase a Haulu až k Ryanovi Dzingelovi. Ten z levé strany minul hostující klec.
21:05'
Hezká spolupráce mezi Ahem a Brettem Pescem. Druhý jmenovaný si sjel z pozice obránce až před branku, ale zakončení z bezprostřední blízkosti Rittich vyrazil!
20:32'
T. Teräväinen nahrál mezi kruhy Staalovi. Ten ale pouze sestřelil bránícího soupeře.
Hity – 6:4
Po první třetině prohrává Carolina s Calgary 0:1. Od začátku se hrál rychlý a zajímavý hokej. Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě, kdy se po Gaudreauově nabídce z první trefil Elias Lindholm. Hosté se pak radovali i z druhého gólu, ovšem střídačka Canes správě zvolila trenérskou výzvu a branka Backlunda tak byla anulována pro předchozí ofsajd.
20:00'
19:17'
V postavení mimo hru také domácí.
18:39'
Kylington nestihl zastavit puk na modré čáře a vystavil hosty do ofsajdu.
18:10'
17:51'
Brodieho střela mířila pravděpodobně vedle domácí branky. Mrázek ale vše raději jistil a chytil puk do lapačky.
17:22'
Ofsajd Calgary. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
16:56'
Zakázané uvolnění Caroliny.
15:41'
Na levém křídle se rozjel Lucas Wallmark. Jeho ránu pokryl Rittich.
15:32'
Ránu Hanifina musel krýt Mrázek. Bývalý bek Caroliny je v aréně, kterou zná jako své boty, hodně aktivní.
14:52'
Trenér Canes Rod Brind'Amour měl pravdu! Akci Calgary předcházelo postavení mimo hru a gól je tedy odvolán!
14:52'
Domácí lavička si ale vyžádala coach's challenge! Gólu Flames možná předcházel ofsajd...
14:52'
Hosté zvyšují svůj náskok! Po sražené střele Rasmuse Anderssona se dostal k puku Michael Frolík, který ho vrátil zpět před branku a MIKAEL BACKLUND zblízka překonal Mrázka. Asistence: Michael Frolík.
14:30'
Další příležitosti Calgary! Mrázek úplně nevěděl, kam se puk odrazil po střele Lindholma. Poté si pohlídal zakončení Gaudreaua z předbrankového prostoru.
13:04'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté skórují kalo první! Johnny Gaudreau se dostal k puku u pravého mantinelu, odkud ho posunul mezi kruhy na ELIASE LINDHOLMA, který se z voleje trefil naprosto přesně. Petr Mrázek nedokázal svou lapačkou včas zareagovat. Asistence: Johnny Gaudreau a Travis Hamonic.
12:56'
Poměrně jednoduchý zákrok si po střele z pravé strany připsal Petr Mrázek. Puk je v jeho výstroji.
12:44'
Martin Nečas u mantinelu vybojoval puk, který se dostal na modrou čáru k Jaccobovi Slavinovi. Jeho střelu Rittich odrazil až do ochranné sítě za brankou. Další reklamní přestávka.
11:48'
Z levé strany střílel Joel Edmundson. Rittich puk vyrazil do rohu.
10:57'
Střela Slavina končí v rukavici Ritticha. Oba čeští brankáři jsou zatím bezchybní.
10:43'
Se střelou Milana Lucice si bez větších potíží poradil Mrázek. Následuje reklamní přestávka.
10:29'
Střely na branku – 6:7
08:54'
Od modré vypálil Trevor van Riemsdyk a puk zaduněl o beton brankáře Ritticha.
08:45'
A hosté jsou v plném počtu.
08:36'
Domácím se v početní výhodě nedaří usadit v útočném pásmu.
07:42'
Domácí jsou v plném počtu a mohou si užít zkrácenou přesilovku.
07:31'
Obrovské šance Calgary! Při hře 4 na 4 orazítkoval Noah Hanifin tyčku Mrázkovy branky a krátce před tím minul po přihrávce Anderssona odkrytou domácí svatyni Mikael Backlund!
06:44'
Brian Gibbons si obhazoval Marka Giordana a už mířil do brejku! Hostující kapitán ho zastavil nevybíravým způsobem, když mu strčil ruku do obličeje. Rozhodčí to posoudili jako nedovolené bránění, které ocenili dvouminutovým trestem.
06:17'
Edmundson se dostal v rohu ke kotouči, který po mantinelu vyhodil.
05:41'
Hosté si zahrají přesilovku. Za vysokou hůl je vyloučen Warren Foegele.
04:55'
Johnny Gaudreau si v útočném pásmu počkal na spoluhráče Eliase Lindholma. Ten střílel hned po převzetí kotouče a do akce musel Mrázek.
04:32'
Pohotová střela Noaha Hanifina, který rovněž spojil značnou část kariéry s Canes. Petr Mrázek byl pozorný a puk nadvakrát zkrotil.
04:10'
Trenérem Calgary je Bill Peters, který v letech 2014 – 2018 působil právě v Carolině.
04:10'
Další icing Caroliny.
03:50'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Mrázka.
03:09'
Hra se po živelném nástupu přeci jen trochu zklidnila. Oba týmy se snaží lépe držet střední pásmo.
01:56'
Ryan Dzingel vyzkoušel pozornost Davida Ritticha. Gólman Flames byl na místě a přerušil hru.
01:09'
Domácí se dostali pod tlak a zahráli na icing.
00:59'
Šance na obou stranách! Aho našel zpoza branky Warrena Foegeleho, který mířil z mezikruží do Rittichovy vyrážečky! Na druhé straně si Mrázek poradil s únikem Alana Quina. Začátek zápasu je hodně útočný!
00:15'
Domácí opět zahrozili. Po buly se dostal k puku Niederreiter, který s ním objel branku a připravil pozici pro Teuva Teräväinena. Rittich byl na místě a následně volný puk přikryl.
00:07'
Jaccob Slavin hned vyzkoušel Davida Ritticha. Brankář Calgary si v klidu poradil a sáhl si pro puk lapačkou.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, Edmundson – T. Teräväinen (A), Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Gibbons, Wallmark, B. McGinn.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – S. Bennett, Monahan (A), Quine – Frolík, Backlund, Lucic – D. Ryan, Rieder, Mangiapane.

Rozhodčí: O'Rourke, South – Tobias, MacPherson.

Martin Nečas – 11 zápasů, 6 bodů (2+4)
Petr Mrázek – 7 zápasů, průměr 2,43, úspěšnost 90,9 %

Michael Frolík – 12 zápasů, 3 body (1+2)
David Rittich – 10 zápasů, průměr 2,94, úspěšnost 90,9 %
Carolina Hurricanes:
Carolina odehrála 11 zápasů a na kontě má 15 bodů. Tato bilance stačí v tabulce Východní konference na páté místo. Po výborném vstupu do ročníku se Canes dostali trochu do útlumu, když na venkovním tripu třikrát v řadě prohráli. Bod získali jen v posledním z těchto duelů na půdě Columbusu, kde padli až v prodloužení. Hurikánům však pomohl návrat na domácí led, kde naposledy vynulovali ofenzivu Chicaga – 4:0. Na marodce figuruje jen útočník Jordan Martinook.