NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Arizona - 13. října 2019   03:15

Colorado
Colorado
46:57' Kadri (Makar, MacKinnon) • 48:46' Jost (Makar, Nieto) • 63:29' Burakovsky (Rantanen, Girard)
3:2
(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Arizona
Arizona
49:27' Grabner  (Richardson, Ekman-Larsson) • 56:03' Schmaltz  (Keller, Goligoski)
Colorado
Hebert, O'Rourke – Mach, Galloway
Pepsi Center, Denver
Arizona

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
1. Pavel Francouz (COL) odchytal 63:16, 34. zák, 2 góly, 94,4 %
Tři hvězdy utkání
1. Pavel Francouz (COL) 34. zák, 2 góly, 94,4 %
2. Cale Makar (COL) 0+2
3. Andre Burakovsky (COL) 1+0
Pavel Francouz odchytal v NHL své první celé utkání, když poprvé dostal důvěru jako startující brankář. A odvděčil se výtečným výkonem. Pokryl 34 z 36 střel a připsal si první vychytané vítězství v lize. Také byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V minulé sezoně Francouz nastoupil ke dvěma zápasům, když střídal Philippa Grubauera. Chytal dobře, inkasoval jen dvě branky za 62 odchytaných minut. Do statistik si ovšem zapsal dvě porážky.
Colorado zůstává nadále neporaženým týmem, když dokázala od úvodu sezony vyhrát svůj čtvrtý zápas. Arizona odjíždí z ledu soupeře s bodem za remízu v základní hrací době, avšak také se třetí porážkou ze čtyř odehraných střetnutí.

Po dvou třetinách bez gólů se podařilo Coloradu v rozmezí dvou minut mezi 47. a 49. minutou vsítit dvě branky a nasměrovat se za výhrou. Jenže poté se začala prosazovat i Arizona, která si nakonec vynutila i prodloužení. V něm ovšem byly lepší domácí Laviny, jež strhly vítězství na svou stranu.
63:29'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tlak Colorada se nakonec vyplácí! ANDRE BURAKOVSKY se dostal k puku v levém kruhu, objel si bránícího Kellera, který situaci hodně podcenil, a po vybruslení před brankoviště dokázal střelou na bližší tyč rozhodnout o výhře domácích! Asistence: Mikko Rantanen, Samuel Girard.
62:58'
Další výpad domácích, Burakovsky pálil po zpětné přihrávce z levého kruhu, jenže netrefil branku.
62:10'
Raanta znovu zachránil Arizonu ve hře. Colorado může litovat nevyužitých šancí, které byly skvěle zahrané, avšak v koncovce neúspěšné.
61:27'
Makar se dostal za obranu, po přijetí přihrávky zkusil kličku do bekhendu, kterou Raanta vyrazil. Stejně tak si finský brankář poradil s dorážkou!
60:56'
Donskoi zkusil nahodit před branku z pravého kruhu, puk ale zachytil povyjetý Raanta, který přerušuje hru.
60:17'
Ekman-Larsson si najel mezi kruhy a vypálil z voleje, těsně mimo.
60:01'
O osudu dnešního zápasu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:48'
Kessel promáchl puk, který Francouz výborně odkopl svým betonem!
59:28'
Zakázané uvolnění Colorada vrátí hru před Francouze, který krátce předtím čelil ráně Ekmana-Larssona od modré čáry.
59:05'
Kessel se přes obránce dostal k puku v pravém kruhu a přinutil Francouze přerušit hru.
58:39'
Raanta po zákroku přerušuje hru. Johnson se od pravého mantinelu neprosadil.
58:37'
58:19'
Další vyhození, tentokrát zásluhou Grabnera.
57:53'
Stepan osvobozuje Arizonu, která může prostřídat.
57:27'
Makar dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, nebyl nikým bráněn, ale prudkou střelu zápěstím poslal na zadní mantinel!
56:46'
Hosté narušili rozehrávku soupeře a vytěsnili puk do středního pásma.
56:37'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:03'
Arizona právě vstřelila branku!
Velká chyba domácích, kteří nechali zcela otevřenou levou stranu svého pásma, kam si najel i NICK SCHMALTZ. K tomu se doklouzal puk od sraženého Kellera a nikým nebráněný Schmaltz, jenž se sjel blíž k brance, nedal Francouzovi šanci. Asistence: Clayton Keller, Alex Goligoski.
55:26'
Colorado drží soupeře mimo své pásmo. Tentokrát se ovšem nepovedlo vrátit puk do útočné třetiny, ten skončil na střídačce hostů. Komerční pauza.
54:51'
Hostům se nepovedla přihrávka skrz střední pásmo. Zakázané uvolnění.
53:46'
Postavení mimo hru Arizony.
53:40'
Kombinace Zadorova s MacKinnonem sice zamotala obraně Arizony hlavu, ale ke střele se domácí nedostali.
52:58'
Colorado sice vyhodilo přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění z toho nebude.
52:31'
Arizona se snaží stupňovat svůj tlak. Nápor do brankoviště dokázal Francouz nadvakrát zastavit, napřed vyrazil střelu od modré a poté i dorážku Richardsona.
51:23'
Snaha Arizony o vyrovnání neskončila pukem v brance, místo něj v ní skončil jeden z hostujících hráčů.
50:52'
Rozhodčí přerušil hru a ukazuje, že vhazovat se bude ve středovém kruhu.
50:04'
Český brankář zastavil nahozený puk a přerušil hru. Komerční pauza.
49:27'
Pavel Francouz nulu nevychytá! MICHAEL GRABNER nádhernou střelou z pravého kruhu do levého horního růžku vsítil kontaktní gól! Asistence: Brad Richardson, Oliver Ekman-Larsson.
49:02'
Raanta má menší problém s vybavením, při přerušení hry odjel na střídačku nechat si opravit masku.
48:46'
Chyba Chychruna při vyhození, Nieto rychle přihrál Makarovi na modrou. Jeho střelu sice Raanta vyrazil, ale na dorážku TYSONA JOSTA byl krátký. Colorado zvyšuje své vedení. Asistence: Cale Makar, Matt Nieto.
48:25'
Raanta svým betonem zastavil rychlý výpad domácích. Ti zůstávají u puku.
48:10'
Arizona se snaží o rychlou odpověď, ale v útoku se nedostává ke střelecké pozici.
46:57'
Domácí využívají přesilovku a otevírají skóre zápasu! Brankář Raanta sice vykryl střelu od modré čáry, ale puk odrazil do levého kruhu k NAZEMU KADRIMU, který se vyhnul obránci, sjel víc na střed a střelou do horní části branky prostřelil doposud bezchybného Fina. Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.
46:25'
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma po nepřesné přihrávce na modrou čáru.
46:13'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., podrážení).
45:55'
Hra se nyní kouskuje, další zakázané uvolnění Arizony.
44:44'
Zakázané uvolnění Arizony, Hinostroza nestihl ve sprinterském souboji být u puku první.
43:52'
43:39'
Oesterleovo nahození na Francouze kýžený odraz na dorážku nepřineslo.
42:59'
Schmaltzova střela z levého kruhu skončila také neúspěchem. Francouz si připisuje 25. zákrok.
42:41'
Kessel se prodral ke střele z levého kruhu, Francouz zastavuje hru.
42:07'
Domácí úspěšně vyhodili puk podél levého mantinelu.
41:52'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., hrubost).
40:26'
Třetí třetinu zahájilo postavení mimo hru domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:58.
Dvě třetiny zápasu zatím branku nepřinesly. Pavel Francouz a Antti Raanta drží čistá konta a své týmy v boji o vítězství. Arizona vede na střely 22-17 a nevyužila velký tlak v závěru druhé třetiny. Coloradu se na druhé straně nepovedlo potrestat dvě vyloučení Phila Kessela.
40:00'
39:34'
Po vybruslení od zadního mantinelu se snažil Landeskog rychle zakončit, jeho bekhend Raanta vyráží.
39:18'
Colorado ustálo obrovský nápor hostů, kteří uzamkli soupeře před Francouzem. Následně se domácí zmocnili puku a rychle přenesli hru před Raantu, který přerušuje hru. Komerční přestávka.
38:58'
Až teď obloučkem do středního pásma.
38:45'
Coloradu se nedaří dostat puk mimo své pásmo!
38:28'
Dvě střely Richardsona, obě šly mimo tři tyče.
38:05'
Hraje se dlouho bez přerušení. Arizona se vrací do útoku a vytváří velký tlak na soupeře.
37:11'
Tentokrát už Francouz musel zasahovat a vyráží střelu hostů mimo brankoviště.
36:56'
Střela od modré se až k Francouzovi nedostala, puk byl sražen na zadní mantinel.
36:35'
Taktika nahazovaných puků neslaví úspěch ani z jedné strany.
35:50'
Puk v rychlém sledu střídá své majitele. Nyní se o útok pokouší hráči Arizony.
35:05'
Calvert se tlačil přes obránce k brankovišti, ale nepovedlo se mu dostat do zakončení. Nakonec končí v nehokejové pozici na ledě, ale bez faulu soupeře.
34:38'
34:36'
Postavení mimo hru domácích, kteří ani tuto přesilovku nevyužijí.
34:27'
Grabner vyvezl puk do středního pásma a nakonec vyhazuje až za branku soupeře.
34:02'
Arizona po vhazování vyhazuje puk ze svého pásma.
33:51'
Prudkou přihrávku MacKinnona na levou stranu protečoval bránící Soderberg do hlediště.
33:05'
Domácí musí hledat cestu zpět do útočného pásma.
32:38'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Phil Kessel – 2 min., sekání).
32:38'
A aktivita domácích se vyplácí. Calvert byl faulován.
31:55'
A pro změnu se hraje před Raantou, který vyráží prudkou střelu zpoza levého kruhu. Colorado zůstává u puku a v útoku.
31:30'
Hra se rychle přenesla zase před Francouze, ale Kessel, který hraje v NHL 1000. zápas, orazítkoval jen zadní mantinel.
31:12'
Nieto velmi šikovně hledal v pravém kruhu Josta, ale křižná přihrávka neprošla.
30:06'
Goligoski pronikl podél levého mantinelu do útočného pásma a znovu zkusil Francouzovu pozornost. Domácí gólman puk zastavil a přerušil hru. Komerční pauza.
29:17'
Další zásah českého brankáře, kterému se vyražený puk odrazil do vzduchu a po dopadu před brankoviště ho musel rychle holí odehrát.
28:28'
Rychlý průnik po levém křídle ze strany hostů. Střelu Chychruna Francouz vyráží před sebe, kde puk sbírá obrana.
28:21'
Stejného prohřešku se dopustila i Arizona na druhé straně.
27:55'
Colorado při návratu do útoku zastavilo postavení mimo hru.
27:36'
Raanta má zatím ve druhé třetině více práce než jeho protějšek. Nyní čelil střele Nieta z mezikruží, ale dál drží čisté konto.
26:40'
Domácí se dostali do postavení mimo hru. Komerční pauza.
26:29'
Makar od modré čáry přenesl hru do levého kruhu, odkud přišla střílená přihrávka před brankoviště. Raanta fantasticky přesunul beton k levé tyči a puk po Rantanenově protečování vytěsnil.
25:53'
Nahození Arizony do útočného pásma končí až v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:48'
25:22'
Coloradu se povedlo osvobodit ze svého pásma.
24:59'
Kesselovo zakončení se k Francouzovi nedostalo. Puk byl sražen až do ochranné sítě.
24:29'
Francouz zachytil další střelu soupeře a podržel puk v lapačce.
24:13'
Keller míjí z levého kruhu branku domácích. Akce Arizony pokračuje.
23:57'
Laviny poslaly puk do obranného pásma soupeře. Dobrý začátek oslabení.
23:48'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., držení).
23:23'
Kessel, který se vrátil z trestné lavice, prověřil pozornost Francouze, jenž přerušuje hru.
23:12'
23:11'
Girardova rána zpoza levého kruhu proletěla na zadní mantinel.
22:36'
Hosté vyhráli buly a vyhodili přes všechny čáry.
22:32'
Arizona dobrou obranou vytěsnila hru do středního pásma. Colorado ve snaze o návrat bylo zastaveno postavením mimo hru.
21:35'
Coyotes dostali po vhazování puk ze svého pásma.
21:30'
Raanta zastavil na své hrudi střelu Rantanena z pravého kruhu. Finského útočníka nikdo nebránil, jeho krajan měl na střelu dokonalý výhled.
21:12'
20:58'
Bude se vylučovat na straně Arizony. Domácí mají výhodu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:03.
Úvodní třetina zápasu mezi Coloradem a Arizonou gól nepřinesla. Hosté vedou na střely 13-10, utkání ale zatím patří brankářům na obou stranách.
20:00'
19:44'
Domácím utekl puk z útočného pásma až k Francouzovi po nepřesné přihrávce na modrou čáru.
19:07'
Raanta byl nyní trochu v permanenci, ale drží čisté konto a přerušuje hru.
18:10'
Kadriho zakončení z pravé strany brankoviště Raanta vyráží.
17:54'
Graves vypomohl Francouzovi v obraně, zblokoval zakončení velmi aktivního Soderberga, který se chce na ledě Colorada, kde hrál mezi lety 2015 a 2019, prosadit.
16:35'
Po dalším přerušení hry ještě jedna komerční přestávka.
15:49'
Tyčka zazvonila za zády Francouze! Hinostrozovi nechybělo moc, aby otevřel skóre zápasu.
15:23'
Garland po najetí do pravého kruhu nechal vyniknout Francouze. Komerční pauza.
15:10'
Dlouhé postavení Colorada v útoku. Makar byl zblokován, Kadri poté z pravého kruhu napálil Rantův beton. Puk se vrátil po chvilce ke Kadrimu, který další střelu poslal mimo.
14:33'
Arizona se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Raantou.
14:06'
Soderberg se procpal mezi kruhy i s pukem a vypálil na Francouze, který vyráží i tuto jeho střelu.
13:47'
Krátký tlak ze strany domácích se podařilo Arizoně ustát a dostat puk do středního pásma.
12:45'
Coyotes se dostali do postavení mimo hru. Komerční pauza.
12:36'
Raanta měl dobrý výhled na tvrdou střelu z levého kruhu.
12:25'
Dlouhý úsek bez přerušení zastavilo zakázané uvolnění Arizony.
12:05'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Pro změnu byl zablokován Dvorak před brankou Francouze.
11:41'
Jostův výpad byl zblokován před kruhy Oesterlem, který sráží puk do rohu.
11:15'
Hraje se dlouho bez přerušení. Ničuškin po delší době přinutil Raantu k činnosti, hostující brankář bez problémů vyrazil.
10:28'
Keller byl zblokován Landeskogem v prostoru mezi kruhy.
09:45'
Coloradu se nedaří proniknout do útočného pásma. Arizona v těchto minutách zase převzala otěže první třetiny.
08:57'
Ještě Richardson před brankou zkusil dorazit, ale Francouz i tentokrát vyráží. Už má na kontě 9 zákroků.
08:50'
Nebezpečná situace před domácí brankou. Hinostroza si ze strany sjel k brankovišti za pukem, Francouz zachoval klid a vytěsnil mimo tři tyče.
08:00'
Zakázané uvolnění Arizony po střele Chychruna, kterou Francouz rovněž vyrazil.
07:35'
Francouz po dlouhé době čelil střele. Soderberg, který byl jeho spoluhráčem v minulé sezoně, na něj z levé strany nevyzrál.
05:53'
Rantanen z hranice kruhů pro vhazování nezamířil přesně a minul Raantovu branku.
05:40'
Francouz je v posledních minutách bez práce. Po vypršení přesilovky se Arizona nedostala do zakončení.
04:55'
Coyotes se při přechodu do útoku dopouští zakázaného uvolnění. Hra se vrátí před Raantu.
04:07'
V úvodu střetnutí sledujeme hodně ofenzivně laděný hokej. Další střela, tentokrát Barberio pálil od modré čáry. Raant chytá.
03:54'
Raanta pokryl střelu Burakovskyho, k němuž se puk odrazil od zadního mantinelu. Puk poté byl vystřelen mezi diváky.
03:24'
Nepřesná přihrávka Grabnera přes střední pásmo, zakázané uvolnění.
02:40'
01:58'
Colorado vyrazilo v oslabení do úniku, Raanta předvedl fantastický zákrok proti zakončení Calverta!
01:22'
Hayton zkusil štěstí z levého kruhu, Francouz vyráží.
00:40'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., držení).
00:26'
Francouz chytá první střelu zápasu Ekmana-Larssona.
00:01'
V brance Arizony nastoupí Antti Raanta k prvnímu utkání od 28. listopadu 2018. V brance Colorada k prvnímu zápasu sezony český gólman Pavel Francouz.

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Zadorov, Graves, Barberio – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Donskoi – C. Wilson, Jost, Nieto – Ničuškin, Bellemare, Calvert.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Kessel, Stepan (A), Keller – Schmaltz, Dvorak, Hayton – Crouse, Söderberg, Garland – Grabner, Richardson, Hinostroza..
Arizona tak dobře do nové sezony nevstoupila. Prohrála těsné zápasy s Anaheimem a Bostonem. Až v noci na pátek dokázala přehrát Vegas 4:1.
Colorado prozatím v nové sezoně nepoznalo hořkost porážky a podařilo se mu uspět ve všech třech odehraných zápasech v základní hrací době. Se skóre 13:7 porazili Calgary, Minnesotu i Boston. Proti Arizoně si zahrají čtvrtý domácí duel v řadě.
Colorado přivítá na svém ledě Arizonu v souboji dvou týmů ze Západní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.