NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Ottawa - 12. února 2020   03:00

Colorado
Colorado
19:19' Rantanen (MacKinnon, Graves) • 50:26' Ničuškin (Burakovsky, Girard) • 58:55' Landeskog (MacKinnon)
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Ottawa
Ottawa
Colorado
Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Burakovsky, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Compher, Donskoi – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Nieto, Jost, Kameněv.
McIsaac, Brenk – Murphy, Driscoll
Pepsi Center, Denver
18015 diváků
Ottawa
M. Högberg (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Reilly, N. Zajcev, Hainsey, Goloubef – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Tierney, Batherson – N. Paul, Anisimov, Duclair – Ennis, White, Boedker.

Hity: 21:29.
Dnešní utkání mezi Coloradem a Ottawou je u konce. A stejně jako v prvním vzájemném zápase, i dnes se radují Laviny. Svého soupeře nakonec poráží 3:0, i když to nebyla úplně jednoduchá cesta. Vše začalo už v poslední minutě první třetiny. Jenže další dvě branky přišly až v poslední části a konečná podoba výsledku přišla až 65 sekund před koncem gólem do prázdné branky. Colorado tak pokračuje ve výborných výkonech posledních dnů a připsalo si už pátou výhru v řadě.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:30'
Zápas už se nám pouze dohrává a nevypadá to, že bychom měli sledovat ještě nějaké výraznější vzrušení.
58:55'
Colorado právě vstřelilo branku!
O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto. Ottawě nevyšel přechod do pásma, puku se zmocnil Nathan MacKinnon, který ho jen posunul na GABRIELA LANDESKOGA. Ten ho poté zavezl až do prázdné branky. Asistence: Nathan MacKinnon.
58:36'
Oddechový čas pro Ottawu.
58:08'
Už už to vypadalo, že se domácí dostanou k zakončení do prázdné branky, ale jejich pokus ze středního pásma byl zablokován.
57:05'
Colorado se zatím brání úspěšně. Jednou sice vyhodilo na zakázané uvolnění, ale o pár sekund později zkušeně pouze do středního pásma.
56:31'
Ottawa to zkouší v šesti hráčích v poli!
56:19'
Po delší odmlce musel předvést úspěšný zákrok coloradský muž s maskou. Connor Brown se z ničeho nic objevil za obranou domácích, šel do bekhendového blafáku, ale Grubauer stále drží čisté konto.
55:47'
Joonas Donskoi předvedl podařenou individuální akci, když si nabruslil do pásma a dostal se přes jednoho z obránců Sens. Střílel na zadní tyč, ale Högberg se štěstím puk pokryl. Následně mu však vypadl a ještě s ním měl ottawský gólman velké problémy.
55:00'
Do konce třetí třetiny nám chybí pouhých 300 sekund a Senators se čas krátí velmi rychle.
53:59'
Naopak Högberg musí být neustále ve střehu a musí řešit další a další střely svých soupeřů.
52:23'
Ottawa je evidentně opařená a nemůže se prokousat k pořádném zakončení.
50:26'
Je to tady! Avs využívají svou přesilovou hru a zvyšují na 2:0. Od pravého mantinelu nastřeloval kotouč André Burakovsky a před Högbergem ho přesně tečoval VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: André Burakovsky, Samuel Girard.
49:21'
Zatím to tak nevypadá. Ottawa již podruhé vyhazuje touš přes všechny čáry.
48:49'
Pátá přesilová hra Colorada v dnešním utkání. Zatím ani jednu ze čtyř možností nevyužilo. Dočká se tentokrát?
48:43'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Cody Goloubef – 2 min., podrážení).
47:39'
Poslední minutu a půl se nám hra přelévá z jedné strany na druhou. Ale většina akcí končí ještě před jakýmkoliv ohrožení branky jak na jedné, tak na druhé straně.
46:00'
Také Grubauer musí být neustále ve střehu. Puky kolem něj létají, ale žádná přímá střela na něj neletí.
44:28'
Makar zkušeně nahazoval od modré s odrazem od zadního mantinelu. K zakončení se poté dostal Matt Calvert. Ten chtěl propasírovat kotouč pod betonem Högberga, ale neuspěl.
43:14'
Ve střehu musel být ale také na druhé straně dobře chytající Högberg. MacKinnon dostal přihrávku mezi kruhy, ale trefil se přesně doprostřed branky.
42:29'
Cody Goloubef nahazoval od modré směrem na Grubauera. Před ním ale nebyl nikdo, kdo by jeho pobídku tečoval.
41:10'
Hned po konci přesilové hry letěly směrem na Högberga tři pumelice. Se dvěma si poradil a závěrečná od modré směřovala mimo tři tyče.
40:48'
Ottawa se opět ubránila a je v plném počtu.

Hity: 14:21.
Po dvou třetinách nám na ukazateli skóre stále svítí stav 1:0 pro Colorado. To bylo i ve druhé části o něco málo lepším týmem, ale Ottawa se oproti prvním dvaceti minutám zlepšila. Domácí vedou pouze o jedinou branku a třetí třetina je tak naprosto otevřená.
40:00'
39:17'
Obrovskou příležitost měl nyní Gabriel Landeskog. Ten se natlačil před obránce Ottawy, položil si Högberga, ale branku následně minul.
38:48'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nick Paul – 2 min., nesportovní chování).
38:11'
Gól uznán není. Hvizd rozhodčího zazněl dřív, než se puk dostal do branky a skóre se nám tak nemění.
38:11'
Ottawa se nyní dožaduje branky. Nick Paul byl sám před Philippem Grubauerem a následně byl natlačen do branky Gabrielem Landeskogem. Celou situaci ještě zkoumá videorozhodčí.
37:47'
Colorado v posledních minutách druhé třetiny stupňuje svůj tlak. J. T. Compher se dostal z pravého střelu k pěkné střele, ale Högberg se výborně přesunul a branku zavřel.
36:42'
Avalanche jeli dva na dva. Puk měl na holi André Burakovsky, jenž vzal celou situaci na sebe a snažil se přejít přes Nikitu Zajceva. Ten si ale s domácím útočníkem poradil.
35:50'
První střela Ennise letěla na Grubauera. Ten pravým betonem vyráží do rohu. Následně se k totožnému útočníkovi dostal puk znovu, ale tentokrát minul.
34:22'
Senators v plném počtu.
34:15'
V závěru početní výhody domácí sice několik pokusů vyslali. Jenže žádná Högberga pořádně nevystrašila.
33:51'
A o pár sekund později se hosté osvobozují.
33:22'
Minutu přesilovky mají Avs za sebou. Jsou sice nastěhovaní v útočné třetině, ale k žádné střele se zatím nedostali.
32:22'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brady Tkachuk.
32:20'
Následně si Rantanen najížděl od pravého mantinelu a bekhendem opět nechal vyniknout brankáře Sens.
32:16'
Mohlo to být 2:0! Mikko Rantanen dostal přihrávku na pravý kruh. Rychlou brzdou se zbavil jednoho z obránců a byl ve výborné střelecké příležitosti. Högberg však předvedl výborný zákrok a drží Ottawu.
31:30'
Ottawší se po delší době dostali na dostřel Grubauera. Jenže to je tak vše, co zvládli. Domácí gólman nemusel vůbec zasahovat.
30:05'
Těsně po polovině základní hrací doby dva hráči Colorada vykombinovali hostujíc obranu. Jenže Makarovu přihrávku skrz celé pásmo Tyson Jost nedokázal uklidit do odkryté branky. Puk úplně minul.
28:43'
Typická akce MacKinnona. Udělal pár rychlých kroků a po mantinelu se dral do zakončení. Puk, který vyletěl z jeho hole, byl sražený do rohu kluziště.
27:59'
U levé tyčky byl zpoza branky nalezen Ryan Graves. Jeho pokus však hostující strážce svatyně vyráží do bezpečí.
27:14'
Ottawa je v plném počtu.
26:52'
Stále se domácím borcům nedaří přejít přes modrou čáru. V přesilové hře se zatím dostávají k zakončení jen horko těžko.
26:04'
Coloradu se úplně nedaří přechod do pásma. Ottawa v oslabení brání modrou čáru na výbornou.
25:20'
Senators se podařila vyhrát buly a následně si mohou na pár vteřin odpočinout. Puk je až u Grubauera.
25:14'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Colin White – 2 min., hákování).
24:42'
Nathan MacKinnon vypálil spíše propagační střelu z pravého kruhu. Högberg puk zkrotil v pohodě a bude se vhazovat po jeho levici.
23:14'
Poprvé v prostřední části musel být pozorný také Högberg, když střela Landeskoga byla sražená a k dorážkám se dostal ještě Joonas Donskoi. Skóre se ale nemění.
22:30'
Avalanche jsou v plném počtu.
21:40'
Colorado se dostává k puku, střádá čas a nakonec vyhazuje přes všechny čáry.
20:47'
Hned po buly měla Ottawa obrovskou šanci k vyrovnání! Před Grubauerem vznikla hodně nepřehledná situace a bylo před ním natlačeno hned šest hráčů! Největší šanci měl Colin White, který si vybruslil a už zakončoval do do odkryté branky. Jenže puk mu sjel z čepele a pořádně tak nezakončil.
20:30'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., vysoká hůl).

Hity: 11:14.
Je za námi úvodních dvacet minut dnešního duelu, ve kterých bylo lepší domácí Colorado. To si vypracovalo hned několik gólových příležitostí, ale brankou skončilo až to poslední 41 sekund před koncem z hole Rantanena.
20:00'
19:19'
Domácí se v poslední minutě první třetiny dostávají do vedení! MIKKO RANTANEN vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do úniku a bekhendem prostřelil Högberga. Asistence: Nathan MacKinnon, Ryan Graves.
18:30'
Tentokrát obrovská šance na druhé straně! Před Marcusem Högbergem vznikla trma vrma. Hokejisté Colorada se dostali k několika dorážkám z těsné blízkosti, ale Högberg i za pomoci svých obránců odolal.
18:05'
Velká šance hostů! Dylam DeMelo od modré našel krásným křižným pasem Anisimova. Ten však s přihrávkou do prázdné branky nenaložil dobře a minul zařízení z bezprostřední blízkosti.
17:33'
Tentokrát už Německý gólman musel zasahovat. Arťom Anisimov se pěkně uvolnil na levé straně, ale Grubauer nechal promluvit svou vyrážečku.
16:19'
Chabotova střela od modré, za kterou se Grubauer jenom ohlédl. Zasahovat ale nemusel.
14:38'
Po delší době se do útočné třetiny dostali také Senátoři. Jenže individuální akce jednoho z forwardů Ottawy skončila na prvním bránícím hráči.
13:59'
Avalanche jsou i po skončení přesilové hry stále v útočném pásmu a směrem na Högberga letí jedna střela za druhou.
12:49'
12:35'
Ottawa se osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.
11:20'
Pěkná přesilovková kombinace Colorada. Puk objel celé útočné pásmo a z první se nakonec opřel do kotouče Nathan MacKinnon. Ale Högberg se přesunul včas a podržel svůj tým.
10:49'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Connor Brown – 2 min., hákování).
10:07'
Nikita Zajcev se s tím nepáral a vyslal dělovku od modré. Jenže jeho pokus měl pouze razanci. Přesnost ovšem postrádal. Grubauer tak bez práce.
09:42'
Landeskog zpátky na ledě a Avs jsou v plném počtu.
08:42'
Minuta přesilové hry Ottawy je za námi. Colorado se zatím brání bez výraznějších problémů.
07:42'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).
07:42'
Na ledě se nám strhla strkanice mezi čtyřmi hráči. Ale hlavní dvojicí byla Landeskog, který strhl DeMela. Ale k pravé bitce nedošlo. Každopádně se bude vylučovat.
06:55'
Pěkná akce domácích hokejistů. Zleva přihrával na střed MacKinnon. Jeho přihrávka ještě byla posunuta doprava na Burakovskyho, který hodně vyděsil Högberga.
06:16'
Hra se nyní přesouvala z jedné strany na druhou, ale zakončení nebylo k vidění nikde. Vše na sebe tak vzal Tyler Ennis, který přejel modrou, práskl do puku, ale ten zůstal v Grubauerově výstroji.
05:18'
Snad poprvé v zápase se Senators usadili na delší dobu v útočném pásmu. Vzešla z toho střela z první od Colina Whita. Grubauer chytá bez sebemenších problémů.
04:10'
Colorado je v úvodu zápasu o dost aktivnější a připisuje si další střelu mezi tři tyče. Z pravé straně si to namířil směrem na Högberga Gabriel Landeskog. Hostující gólman byl však opět úspěšnější.
03:40'
A mohlo to být 1:0! Puk z ničeho nic vyplul mezi kruhy, kam si sjížděl Pierre-Édouard Bellemare. Ten však mířil až moc přesně a trefil horní tyč.
03:00'
První zajímavější šance zápasu. Samuel Girard dostal pěknu přihrávku na vrchol levého kruhu. Sjel si trošku blíže, ale trefil se přesně na desítku. Pro Högberga toto zakončení neznamenalo příliš práci.
02:25'
A střelecký pokus také na druhé straně. Tam z kruhu pálil Pierre-Édouard Bellemare. Ale ani Högberg neměl žádný problém.
00:49'
Hned v první minutě tu máme také první střelu na branku. V levém kruhu se s kotoučem otočil Brady Tkachuk. Grubauer sklapl betony včas.
00:15'
Utkání mezi Coloradem a Ottawou nám začalo. Hned po patnácti sekundách můžeme sledovat zakázané uvolnění hostů.
00:01'
Colorado Avalanche

Colorado má letos výbornou formu. Z 54 čtyř zápasů vybojovalo už 70 bodů a v tabulce celé NHL mu patří šesté místo. V rámci Západní konference je druhé o pouhé tři body za St. Louis. Stejná situace je i v Centrální divizi.

Avalanche se velmi daří směrem dopředu. Vstřelili už 197 gólů, což je čtvrtý nejvyšší počet. I s defenzivou můžou být poměrně spokojení. Inkasovali 153 branek. To znamená osmá nejlepší obrana. S přesilovkou už to takové terno není. Využití 19,4% je ligový průměr. Ani v oslabení to není žádná sláva. Colorado ubránilo 78,9% a patří k horšímu ligovému průměru.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nathan MacKinnon, který nasbíral již 76 bodů (32+44). V produktivitě celé NHL mu patří čtvrté místo. Je také nejlepším střelcem a nahrávačem a nahrávačem týmu. Druhým je obránce Cale Makar, jenž má 46 bodů (12+30) a logicky je nejbodovějším bekem týmu. Třetí je André Burakovsky se 40 body (17+23).

Do branky Colorada nastoupili letos čtyři muži. Philipp Grubauer odchytal 33 zápasů s úspěšností 91,2% zásahů a 2,72 brankami na zápas. Dále Čech Pavel Francouz s 92,5% a 2,42 branky na zápas. Ten má na svém kontě 21 duelů. Dva zápasy odchytal Adam Werner s 91,4% a 3,42 góly. Po dvou zápasech má také Antoine Bibeu, jenž má úspěšnost 88,1% a 3,27 gólu.

Ottawa Senators

Ottawě se letos, stejně jako v posledních letech, vůbec nedaří. V 55 zápasech uhrála pouze 47 bodů a v celé NHL je až 29. Pouze Los Angeles a Detroit je na tom hůř. Ve Východní konferenci je předposlední, tedy patnáctá. V Atlantické divizi je sedmá, což znamená předposlední pozici.

Senators vstřelili 147 branek, což je sedmý nejmenší počet. Obrana je pátá nejhorší, když puk ze své sítě lovila už 183x. Přesilovku mají Senátoři druhou nejhorší v soutěži s využitím 14,8%. V oslabení patří k horšímu průměru ligy se 78,8% ubráněných přesilovek soupeře.

Nejproduktivnějšími hráči Ottawa jsou Jean-Gabriel Pageau, Anthony Duclair a Connor Brown. Všichni mají na svém kontě 34 bodů. První dva jmenovaní 21+13 a Brown 10+24. První dva jsou také nejlepšími střelci týmu. Nejvíce bodujícím obráncem je Thomas Chabot, jenž má 30 bodů (5+25) a v týmu má nejvíce gólových asistencí.

V bráně letos nastoupili tři gólmani. Anders Nilsson naskočil do 20 zápasů s úspěšností zákroků 90,8% a průměrem 3,18 branky na zápas. Do 25 duelů naskočil Craig Anderson s těmito čísly – 89,9% a 3,27. Třetím do party je Marcus Högberg, který zasáhl do 16 zápasů, úspěšnost má 91% a průměr 2,98.

Winnipeg Jets – Ottawa Senators 5:2
Ottawa Senators – Anaheim Ducks 2:3sn.
Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 2:1pr.
Ottawa Senators – Washington Capitals 3:5