NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Buffalo - 8. října 2019   01:00

Columbus
Columbus
18:09' Bjorkstrand (S. Jones, Werenski) • 19:05' Atkinson (Wennberg, Dubois) • 46:46' N. Foligno (Bemström, Bjorkstrand) • 62:08' Texier (N. Foligno)
4:3
(2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Buffalo
Buffalo
21:32' Ma. Johansson  (C. Miller, Sheary) • 31:58' Skinner   • 58:46' Olofsson  (Dahlin, S. Reinhart)
Columbus
Steve Kozari, Gord Dwyer. Čároví: Steve Barton, James Tobias
Nationwide Arena, Columbus
14518 diváků
Buffalo
Ullmark (C. Hutton) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, C. Miller, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson (A), Sobotka – Vesey, Mittelstadt, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Československá stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:00
Tři hvězdy utkání:

1. Alexandre Texier (CBJ) 1+0
2. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+1
3. Nick Foligno (CBJ) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 44-18; Zablokované střely: 17-13; Vhazování: 57%-43%; Hity: 15-13; Přesilové hry: 2/3-2/4; Trestné minuty: 8-6.
Columbus sice dvakrát přišel o vedení, když vedl o dva a poté jeden gól, nakonec ale slavil první vítězství v letošní sezóně NHL, o kterém v prodloužení rozhodl Alexandre Texier a byl poté vyhlášen první hvězdou utkání. Nutno dodat, že Blue Jackets měli obrovskou střeleckou převahu a vyhráli zaslouženě. Konečný výsledek. Columbus Blue Jackets 4 Buffalo Sabres 3.
62:08'
Columbus právě vstřelil branku!
Nick Foligno předvedl v pravém rohu útočného pásma skvělý forčeking a zpětnou přihrávkou následně uvolnil ALEXANDREHO TEXIERA, který nádhernou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování zamířil nad vyrážečkou Linuse Ullmarka do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Je rozhodnuto! Asistence: Nick Foligno.
61:38'
Sabres jsou mnohem častěji na puku a Rasmus Dahlin napřáhl v pravém kruhu ke střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
61:00'
Z prodloužení uplynula úvodní minuta hry a zatím čekáme na šanci, po které by mohl padnout gól.
60:01'
Blue Jackets dvakrát vedli, jednou dvoubrankovým rozdílem, podruhé o jeden gól, Sabres ale každopádně dokázali vždy najít odpověď a čeká nás prodloužení 3 na 3, které si oba týmy v letošní sezóně NHL zahrají poprvé. Skóre po třetí třetině atraktivního střetnutí tedy zní. Columbus Blue Jackets 3 Buffalo Sabres 3.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:46'
Sabres právě vstřelili branku!
Ramus Dahlin vystřelil na vrcholu pravého kruhu a na vzdálenější levé tyči usměrnil kotouč do sítě čepelí hole VICTOR OLOFSSON! Je vyrovnáno – 3:3! Asistence: Rasmus Dahlin a Sam Reinhart.
58:17'
Cam Atkinson předvedl na levém křídle pěkný sprint, jenže se pískala přihrávka rukou. Timeout Sabres.
57:54'
Linus Ullmark je na střídačce a Sabres hrají přesilovou hru bez brankáře, tedy v šesti hráčích proti čtyřem! Dokáží hosté ještě vyrovnat?
57:38'
Boone Jenner nedodržel postup při vhazování, protože zahrál rukou, a dostal menší trest. Sabres mají šanci.
57:34'
Colin Miller dobruslil puk a podal ho rozhodčímu poté, co bylo proti domácím odpískáno zakázané uvolnění.
57:28'
Rasmus Dahlin na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus skončil v lapačce Joonase Korpisala. Brejk.
56:27'
Závar Blue Jackets nic nepřinesl a Linus Ullmark opět zmrazil puk ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
56:11'
Linus Ullmark zmrazil kotouč pod svou lapačkou a po přerušení hry míří na střídačku Oliver Bjorkstrand.
55:23'
Jack Eichel se ocitl na pravém křídle pod tlakem dvou protihráčů a u hrazení puk ztratil. Domácí vyhodili.
54:30'
Sabres předvedli nádhernou kombinační akci, které scházela jen přesná přihrávka přes šířku útočného pásma, kdyby prošla, hosté by skórovali do prázdné.
53:44'
Sabres dnes sice smazali dvoubrankové manko z první třetiny, jenže Blue Jackets jsou dnes mnohem lepší.
52:48'
Joonas Korpisalo snadno zkontroloval nahození Sabres od modré čáry a vyrazil puk do rohu ledové plochy.
52:05'
Rasmus Dahlin nyní vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho pokus minul bližší levý horní roh brány.
51:12'
Marcus Johansson vystřelil v levém kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
49:45'
Seth Jones na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Linus Ullmark ale předvedl senzační reflex a pravým betonem puk vykopl!
49:35'
Boone Jenner na levém křídle vystřelil od hrazení a Linus Ullmark na přední tyči ukryl puk v lapačce.
49:25'
Rasmus Dahlin dobruslil puk po nepřesné přihrávce Blue Jackets podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění.
48:48'
Blue Jackets vedou na střely 39:15 a jejich vedení je zcela zasloužené. Sabres to dnes mají hodně těžké.
47:06'
Střídačka Sabres zvažovala chvilku Challenge kvůli přihrávce rukou, ale jen chvilku. Komerční přestávka.
46:46'
Linus Ullmark nyní dělal, co mohl, aby puk udržel mimo bránu, v blízkosti levé tyče ho ale překonal NICK FOLIGNO, který zamířil v přesilové hře pod horní tyč! Blue Jackets podruhé v zápase vedou. Asistence: Emil Bemström a Oliver Bjorkstrand.
46:28'
Seth Jones vypálil na vrcholu mezikruží a Linus Ullmark předvedl v rychlém sledu dva parádní semafory.
45:57'
Cam Atkinson vystřelil na bodu pravého kruhu a Linus Ullmark úspěšně vyrazil puk za bránu svého týmu.
45:38'
Rasmus Dahlin byl podruhé v dnešním zápase vyloučen, tentokrát za nedovolené bránění.
45:01'
Nick Foligno vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a Linus Ullmark jeho ránu vyrazil mimo.
44:36'
Boone Jenner vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk byl sražený vedle vzdálenější pravé tyče brány.
44:02'
Ryan Murray vypálil na vrcholu levého kruhu a Vladimír Sobotka dokázal jeho ránu přizvednout nad bránu.
42:54'
Jack Eichel krásně vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a jeho rána bez přípravy skončila na síti.
42:28'
Riley Nash vystřelil po přihrávce Setha Jonese na vrcholu levého kruhu a puk skončil v náručí Linuse Ullmarka, který už má na kontě osmadvacet zákroků.
41:51'
Sabres nepřesně rozehráli podél trestných lavic, byla tam ale teč, takže se nepískalo zakázané uvolnění.
41:02'
Blue Jackets na levém křídle vypálili od modré čáry a Linus Ullmark dokázal tečovaný kotouč vyrazit mimo.
40:29'
Cam Atkinson vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
40:01'
V Columbusu začala závěrečná třetí třetina utkání, do které vstupujeme za nerozhodného stavu 2:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-12; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 12-8; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné min.: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
Sabres sice vstupovali do druhé části s dvoubrankovým mankem, jenže ho dokázali smazat, když nejprve krátce po přestávce snížil v přesilové hře Marcus Johansson a v polovině střetnutí poté vyrovnal po fantastickém forčekingu Jeff Skinner. Skóre po druhé části. Columbus Blue Jackets 2 Buffalo Sabres 2.
40:00'
39:27'
Henri Jokiharju nyní od trestných lavic napálil puk do útočného pásma a na opačné straně ho dojeli domácí.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:09'
Linus Ullmark si zajel za vlastní bránu, aby zastavil nahození Blue Jackets a rozehrál podél hrazení.
37:17'
Sabres se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám s příklepem, brankář Joonas Korpisalo ale obě vyrazil.
36:58'
Ryan Murray vystřelil na levém křídle od modré čáry a jeho střela zápěstím mířila ke vzdálenější pravé tyči, Linus Ullmark ji ale skvěle vykopl do ochranné sítě.
36:53'
Blue Jackets vystřelili na bodu pravého kruhu zápěstím a Linus Ullmark na přední tyči ukryl puk v lapačce.
36:15'
Sonny Milano mohl skórovat u pravé tyče brány po rychlém zamíchání s pukem, Linus Ullmark ale dobře kopíroval jeho pohyb a zmrazil puk pod lapačkou.
35:42'
Seth Jones vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela zápěstím těsně minula vzdálenější pravou tyč.
35:11'
Jack Eichel vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho rychlá střela zamířila nad.
35:06'
Rasmus Ristolainen na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Joonas Korpisalo puk lapil. Komerční přestávka.
34:56'
Sabres narostla po vyrovnávacím gólu křídla a nyní jsou na ledě mnohem nebezpečnějšími hokejisty.
33:35'
Joonas Korpisalo ukryl kotouč po střele Sabres z pravého křídla v lapačce a přerušil hru. Je to 2:2.
32:53'
Henri Jokiharju se dostal do šance u levé tyče, z blízkosti ale Joonase Korpisala překonat nedokázal.
31:58'
JEFF SKINNER ukradl mezi kruhy útočného pásma zezadu puk rozehrávajícímu Ryanovi Murraymu a po rychlé otočce zamířil střelou zápěstím k levé tyči! Fantastická práce. Je to 2:2. Bez asistence.
31:26'
Ryan Murray vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Linus Ullmark puk vyrazil svým levým betonem mimo.
31:19'
Linus Ullmark zmrazil kotouč u své pravé tyče brány pod lapačkou a prostor dostává komerční přestávka.
30:14'
Vyloučený Rasmus Dahlin je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají v plném počtu. Vzrušující momenty.
30:14'
Gustav Nyquist na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Linus Ullmark ale puk levým betonem vyrazil mimo!
29:55'
Seth Jones vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a Linus Ullmark jeho ránu s příklepem vyrazil hrudí.
29:04'
Sonny Milano odpykal trest za příliš mnoho hráčů na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Columbusu.
28:14'
Rasmus Dahlin se postavil na útočné modré čáře do cesty Alexanderovi Wennbergovi. Nedovolené bránění.
27:27'
Victor Olofsson se ocitl v šanci na bodu pravého kruhu, Joonas Korpisalo ale jeho pokus zápěstím vyrazil mimo.
27:04'
Sabres se sice během výhody do útočného pásma nedostali, po reklamní přestávce si ale zahrají přesilovou hru. Columbus hrál v šesti a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Sonny Milano.
26:30'
Sabres dostali domácí hokejisty pod velký tlak, zatím si ale žádnou slibnou příležitost nevypracovali.
25:46'
Zemgus Girgensons vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho tečovaná střela minula vzdálenější pravou tyč.
25:37'
Blue Jackets se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, přičemž první z vrcholu mezikruží Linus Ullmark vyrazil, zatímco druhou z úhlu podržel ve svém náručí.
25:01'
Vladimír Sobotka se k puku nedostal a dlouhá přihrávka podél trestných lavic poté přinesla zakázané uvolnění.
24:24'
Jeff Skinner dobře vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho prudká střela minula vzdálenější tyč.
23:33'
Boone Jenner vystřelil v rychlosti na pravém křídle a jeho táhlý pokus skončil v náručí Linuse Ullmarka.
22:48'
Kyle Okposo krásně vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem, Joonas Korpisalo ale jeho ránu zkrotil.
21:46'
Vladislav Gavrikov na levém křídle vypálil od modré čáry a kotouč skončil v lapačce brankáře Linuse Ullmarka.
21:32'
Colin Miller našel krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma MARCUSE JOHANSSONA, který z bodu pravého kruhu bez přípravy zamířil do prázdné brány! Oba týmy využili přesilovou hru. Je to 2:1. Asistence: Colin Miller a Conor Sheary.
21:12'
Rasmus Ristolainen vypálil na ose útočného pásma od modré čáry bez přípravy a jeho rána byla zablokována.
20:37'
Cam Atkinson fauloval v blízkosti vlastní brány a byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilová hra.
20:01'
Pierre-Luc Dubois vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, v jejímž úvodu domácí vedou o dva góly 2:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-6; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 42%-58%; Hity: 4-5; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
Alexander Wennberg mohl skórovat během oslabení, jenže v závěru samostatného úniku Linuse Ullmarka nepřekonal. Blue Jackets to ovšem nevadí, protože během závěrečných dvou minut první třetiny se poté prosadili Oliver Bjorkstrand a Cam Atkinson. Po první části. Columbus Blue Jackets 2 Buffalo Sabres 0.
20:00'
19:05'
CAM ATKINSON si najel v pravém kruhu na krásnou přihrávku zpoza brány a nádhernou střelou bez přípravy napálil puk nad pravým ramenem Linuse Ullmarka do vzdálenějšího levého horního rohu brány – 2:0! Asistence: Alexander Wennberg a Pierre-Luc Dubois.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:56'
Henri Jokiharju dostal dvě minuty za podražení a Sabres budou v závěru třetiny čelit přesilové hře.
18:27'
Nick Foligno se ocitl v šanci, jeho střela z mezikruží ale skončila v levém podpaždí Linuse Ullmarka. Přerušení.
18:09'
Seth Jones vypálil z vrcholu pravého kruhu mimo, jenže odraženého puku od hrazení za bránou využil OLIVER BJORKSTRAND, který u levé tyče skóroval bekhendem z ostrého úhlu do prázdné! Asistence: Seth Jones a Zach Werenski.
17:50'
Blue Jackets na levém křídle vystřelili od modré čáry a Linus Ullmark střelu zápěstím snadno vyrazil.
16:58'
Ryan Murray vystřelil na levém křídle zápěstím a jeho střela od hrazení skončila v náručí Linuse Ullmarka.
16:50'
Pierre-Luc Dubois se v mezikruží ke střele nedostal a Sabres poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
15:53'
Seth Jones napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Linus Ullmark ale vytáhl krásný semafor, na kterém zasvítila červená!
15:11'
Rasmus Dahlin byl sice pod tlakem, z levého rohu obranného pásma ovšem přesně rozehrál bekhendem.
14:15'
Joonas Korpisalo lapil táhlý pokus Sabres od střídaček a poté bez problému rozehrál do rohu hrací plochy.
14:08'
Gustav Nyquist sice vyhrál závod o puk, jenže jeho zpětná přihrávka našla pouze jednoho z hráčů Sabres, jejichž protiútok zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
13:36'
Rasmus Ristolainen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a kotouč skončil v lapačce Joonase Korpisala.
13:19'
Johan Larsson číhal za dvojicí obránců Columbusu, na diagonální přihrávku z pravé strany ovšem nedosáhl.
12:46'
Alexandre Texier vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a puk skončil v lapačce Linuse Ullmarka.
12:29'
Alexandre Texier na pravém křídle zamíchal s pukem a útok Columbusu nyní zastavilo postavení mimo hru.
11:26'
Cam Atkinson vypálil ve středovém kruhu s příklepem a Linus Ullmark puk vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.
10:33'
Seth Jones vystřelil od modré čáry a Linus Ullmark kotouč vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě. TV přestávka. Blue Jackets mohli udeřit během oslabení!
09:28'
Vyloučený David Savard se vrátil z trestné lavice zpět na led a puk byl vzápětí sražen mimo ledovou plochu.
09:02'
Rasmus Ristolainen vystřelil na pravém křídle od modré čáry a puk těsně minul vzdálenější levou tyč brány.
07:49'
Alexander Wennberg vystihl rozehrávku Sabres a řítil se do samostatného úniku, v jehož závěru chtěl u levé tyče zasunout puk mezi betony Linuse Ullmarka, brankář Sabres se ale nachytat nenechal a podržel hostující tým nad vodou!
07:26'
David Savard dostal dvě minuty za držení a hosté z Buffala si zahrají úvodní přesilovou hru zápasu.
06:53'
Blue Jackets nyní v levém kruhu vystřelili ihned po vhazování po ledě a Linus Ullmark puk vyrazil pravým betonem za bránu, kde se ho ujali hokejisté Sabres.
06:42'
Zach Werenski vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím byla zablokována.
06:28'
Po reklamní přestávce se hrálo pouhých pět sekund, protože rozhodčí zřejmě pískali hru vysokou holí.
06:23'
Markus Nutivaara vystřelil mezi kruhy pro vhazování bekhendem a kotouč skončil v lapačce Linuse Ullmarka. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
04:53'
Kyle Okposo nyní na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou poté Joonas Korpisalo na přední tyči vyrazil za bránu.
04:05'
Blue Jackets se ocitli na ose útočného pásma v postavení mimo hru a vhazovalo se ve střední zóně.
03:35'
Marco Scandella podržel puk na pravé straně obranného pásma a oba týmy v klidu vystřídaly.
02:50'
Riley Nash už se chystal na bodu levého kruhu vystřelit zápěstím, puk mu ale zezadu ukradl Casey Mittelstadt.
02:10'
Kyle Okposo na pravém křídle vystřelil z otočky a jeho pokus od modré čáry minul vzdálenější levou tyč.
01:56'
Kyle Okposo na pravém křídle práskl do puku hokejkou na dlouhou hůl a odrazil se na střídačku Columbusu.
00:44'
Pierre-Luc Dubois vystřelil v blízkosti pravé tyče bekhendem a Linus Ullmark puk poslal mimo vyrážečkou, pod kterou ho nedokázal zmrazit.
00:06'
Sabres vyhráli úvodní vhazování dnešního zápasu a jejich rozehrávka zamířila mimo ledovou plochu.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Nutivaara – Nyquist, Dubois, Atkinson (A) – N. Foligno (C), Jenner (A), Bemström – Texier, Wennberg, Bjorkstrand – Milano, Riley Nash, Lilja. Hlavní trenér: John Tortorella.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, C. Miller, McCabe (A), Ristolainen, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson (A), Sobotka – Vesey, Mittelstadt, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Steve Kozari, Gord Dwyer. Čároví: Steve Barton, James Tobias.

Vladimír Sobotka (BUF) 2 zápasy, 0+0, +/- 0
Vzájemné zápasy

Columbus se potkal s Buffalem v základní části loňské sezóny NHL 18/19 třikrát a úvodní dva vzájemné duely nabídly shodně devět gólů. Blue Jackets vyhráli 28. října 2018 po prodloužení 5:4, na konci ledna poté ovšem stejným výsledkem prohráli se Sabres v základní hrací době. Poslední slovo měl ale Columbus, když 1. dubna 2019 vyhrál v Buffalu hladce 4:0 a Sergej Bobrovskij slavil shutout, když lapil všech 38 střel.
Buffalo Sabres

Zatímco Columbus v posledním střetnutí prohrál 7:2, hráči Buffala stejným výsledkem porazili New Jersey a v nové sezóně NHL jsou po dvou výhrách stoprocentní. Obrovský podíl na velmi úspěšném vstupu Sabres do nové sezóny má švédský obránce Rasmus Dahlin, který pečetil gólem úvodní výhru nad Pittsburghem a proti Devils se podílel na vysoké výhře třemi asistencemi.
Columbus Blue Jackets

Columbus vykročil do nové sezóny domácí porážkou s Torontem a poté se vydal do Pittsburghu, kde ho Penguins smetli hladce 7:2. Blue Jackets neprožili ideální vstup do sezóny NHL a během úvodních dvou zápasů vstřelili pouze tři góly, zatímco hned 11 jich inkasovali. Proti Maple Leafs chytal Joonas Korpisalo, zatímco proti Pittsburghu debutující Elvis Merzlikinš.
V Nationwide Areně v Columbusu se v úterý v noci odehraje utkání mezi dvěma týmy, které se nachází v naprosto opačné formě. Blue Jackets v úvodu sezóny prohráli oba dva zápasy a celkem již zaznamenali pět porážek v řadě, zatímco Sabres naopak dvakrát vyhráli a vítěznou sérii prodloužili na celkem pět výher v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.