NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Edmonton - 31. října 2019   00:40

Edmonton
09:11' Neal  (Draisaitl, McDavid) • 17:02' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, Chiasson) • 21:20' Khaira  (Nugent-Hopkins, Gagner) • 24:56' Draisaitl  (Kassian)
Columbus
Korpisalo (25. Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Nutivaara, Kukan – N. Foligno, Dubois, Atkinson – Nyquist, Wennberg, Bjorkstrand – Milano, Jenner, J. Anderson – Lilja, Riley Nash, Bemström.
Peel, Rank – Pancich, Alphonso
Nationwide Arena, Columbus
Edmonton
M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, K. Russell, Benning, Persson – Draisaitl, McDavid, Kassian – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Neal, Haas, Chiasson – M. Granlund, Sheahan, P. Russell.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+1
3. James Neal (EDM) 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:
-
Je dobojováno. Třetí třetina se už prakticky jen dohrávala, Oilers totiž už po 25 minutách zápasu vedli 4:0 a navzdory snížení z hole Werenskiho měli dění na ledové ploše zcela pod kontrolou. Blue Jackets měli v zápase pár světlých momentů, Oilers ale byli objektivně lepší a zaslouženě zvítězili.
59:15'
V probíhající poslední minutě třetí třetiny drží domácí puk na hokejkách, už se ale nikam neženou. O vítězi je dávno rozhodnuto.
58:52'
Dean Kukan se rozjel po levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, jeho nahození ale Mike Smith bez potíží zastavil.
58:00'
Tentokrát bylo zakázané uvolnění odpískáno hostům, u vyhozeného puku byl jako první columbuský bek Savard.
57:31'
Nepovedená rozehrávka Blue Jackets končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Merzlikinse.
57:13'
Závěr utkání už se dohrává jen z povinnosti, v posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje.
56:35'
Chiasson na pravém kruhu nedosáhl na Haasovu přihrávku, svěřenci Johna Tortorelly posléze opět vyhodili kotouč do bezpečí.
55:57'
Kotouč opět míří směrem ke Smithovi, to už je polovina edmontonské přesilovky minulostí.
55:26'
Draisaitl nabil na modrou Klefbomovi, jehož střela z první ale byla zblokována a domácí se následně osvobodili.
54:45'
Už podruhé v zápase hráli domácí v šesti, trest jede za hráčskou lavici odpykat Sonny Milano (CBJ).
53:46'
Blue Jackets se začíná povážlivě krátit čas na zdramatizování zápasu, minuty rychle plynou a s každým odehraným střídáním jsou Oilers blíže a blíže dvoubodovému zisku.
52:49'
Následovat bude komerční přestávka.
52:49'
Elvis Merzlikins si nyní přeci jen sáhl na puk, proti nahození Klefboma měl ale úlohu poměrně snadnou.
52:35'
Protiútok Gustava Nyquista neměl dlouhého trvání, v posledních minutách jsou oba gólmani prakticky bez práce.
51:48'
Zack Kassian se přes útočnou modrou neodvážil, a tak zařadil zpátečku a vrátil puk za sebe McDavidovi.
50:54'
Connor McDavid se objevil na ledě proti čtvrté formaci Blue Jackets a díky jeho kouzlům se Oilers usadili v útočném pásmu, k ohrožení Merzlikinse se ale nedostali.
50:02'
Blue Jackets nerozehráli přesně, puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se vrátí zpět před Merzlikinse.
49:47'
Po nahození Neala zpoza branky Elvis Merzlikins raději přerušil hru.
49:19'
Domácí se poté vydali do dalšího protiútoku, který táhli Milano s Andersonem. Nakonec to vzal na sebe první jmenovaný, z ostrého úhlu ale na Smithe nevyzrál.
48:57'
Nurseho dělovka od modré postrádala přesnost, kotouč zaduněl jen o zadní hrazení.
48:02'
Po dalším závaru před Smithem hostující brankář raději přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
47:36'
Domácí se opět usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila a Jujhar Khaira nakonec vyhodil touš do bezpečí.
46:39'
Patrick Russell se natlačil až před Merzlikinse, na ležícího gólmana Columbusu ale nevyzrál!
45:55'
Švýcarský reprezentant Gaëtan Haas to zkusil z levého kruhu, Merzlikinsova lapačka ale byla ve správný čas na správném místě.
45:33'
Projektil Markuse Nutivaary od modré Mike Smith bez potíží zastavil a přerušil hru, vhazovat se bude po pravici edmontonského gólmana.
45:05'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu získal kotouč Ryan Nugent-Hopkins, daleko se s ním ale nedostal.
44:21'
Nahození Rileyho Nashe si pohlídal Darnell Nurse a vyhodil puk do středního pásma, kde číhal Sam Gagner.
43:28'
Klefbomův další pokus byl zblokován a na opačnou stranu už se vydává Nick Foligno.
42:32'
Kukanova nenápadná střela od modré pořádně vystrašila nicnetušícího gólmana Edmontonu, puk nakonec proletěl těsně vedle.
41:47'
Sonny Milano už je zpět na ledě a Blue Jackets okamžitě zavážejí puk do útočné třetiny.
41:16'
Elvis Merzlikins neudržel Klefbomovu střelu od modré ve své výstroji, nikdo v bílém dresu se ale nakonec nedostal k dorážce.
40:35'
Připomínám, že Oilers mají k dispozici přesilovou hru. Domácí se ale nyní osvobodili a puk je až u Smithe.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:33.
Druhá třetina je minulostí. Oilers se rychle dostali do vedení 4:0 díky trefám Khairy a Draisaitla, načež Joonas Korpisalo přepustil své místo mezi třemi tyčemi náhradníkovi Merzlikinsovi. Jeho lotyšský kolega za svá záda zatím nepustil ani jeden kotouč a domácím se povedlo alespoň snížit zásluhou Werenskiho. Svěřenci Johna Tortorelly mohli dokonce ještě zdramatizovat utkání, dlouhou přesilovku pěti proti třem ale neproměnili.
40:00'
39:40'
Blue Jackets ale chvilku hráli v šesti, a tak je čeká hra v oslabení. Trest odpyká Sonny Milano (CBJ).
39:29'
V Nationwide Areně už běží poslední vteřinky druhé třetiny, kotouč je stále v obranném pásmu Oilers.
38:37'
Anderson zavezl puk zpět do útočné třetiny, žádná střela z toho ale nakonec nepramenila.
38:02'
Právě Zack Kassian se po návratu z trestné lavice natlačil až před Merzlikinse, na gólmana Columbusu ale nevyzrál!
37:46'
Oilers se osvobozují a Zack Kassian už se chystá k návratu na led.
37:31'
Po přetrvávajícím tlaku Blue Jackets to nakonec vzal na sebe Seth Jones, jeho střela ale mířila přímo do středu edmontonské branky a Smith si poradil.
36:33'
Seth Jones naivně hledal Werenskiho, jeho přihrávku bránící hráč Oilers vystihl a puk je ve středním pásmu.
36:05'
Domácí čeká dlouhá přesilovka pět na tři! Ethan Bear (EDM) totiž trefil vysokou holí Atkinsona.
35:52'
Zack Kassian (EDM) půjde pykat za držení hole, Columbuští si tak zahrají svou druhou přesilovku v zápase.
35:17'
Zach Werenski to opět zkoušel z vrcholu kruhů, jeho rána ale proletěla těsně vedle pravé tyče.
34:46'
Edmontonský zadák Joel Persson od modré pálil nepřesně a kotouč skončil v ochranné síti, následovat bude komerční přestávka.
34:03'
David Savard vypíchl puk mířící na Draisaitla mimo hrací plochu, hra byla opět přerušena.
33:49'
Patrick Russell se po zaváhání v columbuské rozehrávce dostal ke střele ze zajímavé pozice, Elvis Merzlikins ale dokázal přerušit hru.
33:40'
Hostům nebude pískáno zakázané uvolnění, Vladislav Gavrikov musí hrát.
33:03'
Alexander Wennberg zavezl puk do útočné třetiny a poté ho přenechal Nyquistovi, který z levého kruhu pálil vedle.
32:19'
Oilers opět jen odevzdali kotouč domácím, ti jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem.
31:21'
Jenner s Andersonem se vydali do rychlého protiútoku, druhý jmenovaný ale na nepřesnou přihrávku Jennera nedosáhl.
30:35'
Kotouč vyletěl ze hřiště, hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
30:26'
McDavid nabil na levý kruh Krisi Russellovi, zkušený zadák ale nasměroval svůj projektil přímo do Merzlikinse.
29:37'
Oilers pod tlakem jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Mikea Smithe.
29:08'
Pierre-Luc Dubois se zjevil úplně sám před Smithem, edmontonský gólman ale reflexivně zasáhl!
28:12'
Leon Draisaitl neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočné třetiny, kotouč ale vyletěl až do ochranné sítě.
27:37'
Po další chaotické situaci před Smithem založili hosté další bleskovou protiakci, kterou zakončoval Neal, jeho střelu ale Merzlikins jistě zastavil.
26:55'
Columbus právě vstřelil branku!
Svěřenci Johna Tortorelly se konečně dočkali gólu, po přetrvávajícím tlaku se dostal na vrcholu kruhů ke střele úplně volný ZACH WERENSKI, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Cam Atkinson.
26:02'
Domácí uzamkli Oilers před Smithem, zatím si ale jen přihrávají...
25:06'
Ryan Nugent-Hopkins (EDM) vyfasoval dvě minuty za držení, domácí si zahrají v početní převaze.
24:56'
Joonas Korpisalo toho má plné zuby, zápas dochytá Lotyš Elvis Merzlikins!
24:56'
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers znovu chladnokrevně trestají bídnou produktivitu Jackets! Wennberg ve skvělé pozici promáchl přihrávku od Bjorkstranda, načež se hosté vydali do přečíslení, které nechytatelně zakončil LEON DRAISAITL. Asistence: Zack Kassian.
24:17'
Krátce po buly to zkusil ještě Seth Jones, ani on však neuspěl a na opačnou stranu už se vydává Connor McDavid.
24:01'
Nakonec to vzal na sebe Cam Atkinson, jehož projektil z levého kruhu si ale Mike Smith snadno pohlídal.
23:04'
Svěřenci Johna Tortorelly po třetím inkasovaném gólu ožili a opět se usadili v útočném pásmu, zatím jejich akci ale zoufale chybí střelba.
22:09'
Mike Smith zaváhal při rozehrávce, načež se domácí na chvilku usadili v útočném pásmu, pramenila z toho však jen nepříliš nebezpečná střela Jonese.
21:20'
Nedáš – dostaneš. Joonas Korpisalo vyrazil pokus Nugenta-Hopkinse jen před sebe, kde číhal JUJHAR KHAIRA a pohotově dorazil kotouč do sítě! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Sam Gagner.
21:13'
Oliver Bjorkstrand si udělal prostor na levém kruhu a poté poslal puk do břevna!
21:02'
Tentokrát letěla střela Davida Savarda přímo na branku, jenže přímo do lapačky Mikea Smithe.
20:54'
Oliver Bjorkstrand sice dokázal tečovat Savardův pokus, kotouč ale posléze zamířil mimo tři tyče.
20:18'
Joonas Korpisalo musel být krátce po úvodním buly druhé třetiny na pozoru, s pokusem Klefboma od modré si ale snadno poradil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:36.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Při hře v plném počtu hráčů na obou stranách jsme sledovali vyrovnaný hokej s pár příležitostmi na obou stranách, domácí ale zatím trápí nedisciplinovanost. Oilers sehráli své tři přesilovky skvěle a díky trefám Neala a Draisaitla vedou v Columbusu 2:0.
20:00'
19:57'
Ještě jednou museli sudí v první třetině přerušit hru, Korpisalo totiž vyrazil Draisaitlovo nahození z ostrého úhlu mimo hrací plochu.
19:34'
Cam Atkinson to ještě zkoušel z otočky po obkroužení edmontonské svatyně, ale neuspěl.
18:50'
Dean Kukan to zkusil od modré, jeho pokus ale byl zblokován a puk ke Smithovi ani nedoletěl.
17:58'
Duboisova formace se na chvilku usadila v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nebyla.
17:02'
Tři sekundy po návratu Milana na led se hosté znovu prosazují! Střelu Nugenta-Hopkinse z dobré pozice Korpisalo stačil vyrazit, načež centr Oilers místo dorážky chytře zvolil křižný pas na volného LEONA DRAISAITLA, který se z pravého kruhu trefil přesně! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Alex Chiasson.
16:38'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Boone Jenner, jeho bekhendový projektil ale prosvištěl vedle levé tyče.
16:04'
Oscar Klefbom to opět zkusil od modré, Korpisalo ale bez potíží zasáhl a přerušil hru.
15:47'
Nick Foligno vyhodil kotouč přes všechny čáry, oba týmy střídají.
14:59'
Blue Jackets půjdou opět do čtyř, Sonny Milano (CBJ) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
14:21'
James Neal ztratil puk ve středním pásmu, z čehož mohl těžit Jenner, který se ale nakonec do zakončení neprokousal.
13:28'
Smith bez potíží vyrazil Gavrikovovo nahození od modré, svěřenci Davea Tippetta nyní v poklidu zakládají další protiútok.
12:43'
Po úvodním gólu se hra trochu uklidnila, ani jeden tým se nyní nikam nežene a Nurse vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče.
12:04'
Atkinson se nedohodl s Duboisem a domácí o puk v útočném pásmu přišli, následná protiakce Edmontonu ale neměla dlouhého trvání.
11:09'
Smith teď Werenskiho střelu vůbec neviděl, přesto ale nakonec dokázal zakročit a přerušil hru. Před námi je komerční přestávka.
10:10'
Milanův pokus z ostrého úhlu se neujal, svěřenci Johna Tortorelly ale zůstávají v útočném pásmu.
09:11'
Oilers ale přesilovku přeci jen využívají! Mike Smith parádně rozehrál přes půlku hřiště, kde se přes McDavida dostal k puku Leon Draisaitl a našel na pravém kruhu volného JAMESE NEALA, který se nezmýlil! Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
08:55'
Tečovaná rána Klefboma od modré se opět otřela o brankovou konstrukci!
08:11'
Úplně volný Chiasson na levém kruhu promáchl a kupředu se v oslabení vydal Atkinson, ani jeho střela ale nebyla přesná.
07:28'
Pierre-Luc Dubois (CBJ) to přehnal s důrazem při napadání a za podražení Beara stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
06:49'
Sedmatřicetiletý Mike Smith si zpracoval puk hokejkou po nahození Atkinsona a poté ho vyhodil až na zakázané uvolnění.
06:27'
Korpisalo udržel ve své lapačce jedovatou střelu Khairy z vrcholu kruhů a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
06:06'
Emil Bemström to zkusil z ostrého úhlu, ale neuspěl. Ryan Nugent-Hopkins už vyráží na opačnou stranu.
05:13'
Ztečované nahození Darnella Nurseho skončilo v ochranné síti, to už je Bjorkstrandův trest u konce.
04:31'
Kotouč opět míří směrem ke Smithovi.
03:56'
Josh Anderson na sebe navázal hned tři protihráče a v útočném pásmu nasbíral dobrou půlminutku. Blue Jackets díky důraznému forvardovi s číslem 77 začali v oslabení skvěle.
03:12'
Právě Oliver Bjorkstrand (CBJ) nyní vyfasoval dvouminutový trest za držení, hosté si zahrají přesilovku.
02:27'
Gustav Nyquist se vydal kupředu po levém křídle, jeho následná přihrávka na Bjorkstranda ale nebyla přesná a Oilers už zakládají protiakci.
01:41'
Korpisala teď dvakrát zachránila tyč! O brankovou konstrukci zazvonila dělovka Klefboma od modré i pokus Khairy z levé strany.
01:05'
Protiakce Oilers neměla dlouhého trvání, Ryan Nugent-Hopkins přišel o puk na útočné modré.
00:33'
Nick Foligno nahodil puk do útočného pásma, načež se domácí usadili před Smithem, ale byla z toho jen nepřesná rána Werenskiho.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Nutivaara, Kukan – N. Foligno, Dubois, Atkinson – Nyquist, Wennberg, Bjorkstrand – Milano, Jenner, J. Anderson – Lilja, Riley Nash, Bemström.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Neal, Haas, Chiasson – Jurčo, Sheahan, P. Russell.

Rozhodčí: Peel, Rank – Pancich, Alphonso.
EDMONTON OILERS

Oilers prožívají velmi povedený vstup do sezóny. Svěřenci Davea Tippetta patří k příjemným překvapením Západní konference a se 17 body vedou svou divizi o bod před Vegas a Anaheimem. Poslední dva zápasy ale edmontonští hokejisté nezvládli, včerejší porážka 1:3 navíc přišla na ledě trápícího se Detroitu.