NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Islanders - 20. října 2019   01:00

Islanders
08:25' Barzal   • 16:32' Dal Colle  (Beauvillier, B. Nelson) • 60:33' B. Nelson  (Leddy, Beauvillier)
Columbus
St. Pierre, Furlatt – Racicot, Miller
Nationwide Arena, Columbus
15 276 diváků
Islanders

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Islanders. Výhru berou hosté, přestože od druhé třetiny byla hra převážně v režii Blue Jackets. Úvodní třetinu ale zaslouženě vyhráli hosté a po trefách Matthewa Barzala a Michaela Dal Collea vedli 2:1, za hosty vsítil branku Seth Jones. Ve druhé třetině vyrovnal skóre velezkušený Boone Jenner. Závěrečná perioda, jak už bylo řečeno, patřila Columbusu a také hostujícímu brankáři Thomasi Greissovi, jenž dokázal veškeré nebezpečí zastavit. Prodloužení bylo velmi krátké, po 33 sekundách jej rozhodl Brock Nelson. Islanders tak berou dva body, Columbus jeden.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy utkání:

1. Thomas Greiss (NYI), 34 zásahů
2. Seth Jones (CBJ), 1+0
3. Brock Nelson (NYI), 1+1.
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český a slovenský hokejista.

Islanders právě vstřelili branku!
Po 33 vteřinách je rozhodnuto! Rozdílovou branku střílí BROCK NELSON. V pásmu Columbusu se vytvořil zmatek, kterého využil Leddy a přesnou přihrávkou vybídl na levém kruhu volného Nelsona. Zkušený útočník si s rychlým zakončením poradil a rozhodl tento zápas. 2:3 po prodloužení. Asistence: Nick Leddy a Anthony Beauvillier.
60:01'
Skončila nám třetí třetina, ve které byl aktivnější Columbus. Branku ale nevístil, a proto už teď je jasné, že oba celky z tohoto duelu budou mít minimálně bod. Kdo získá ten druhý, to se dozvíme za pár minut.
60:00'
59:22'
Korpisalo musel dávat pozor, neboť Leddy velmi nepříjemně pálil od modré čáry. Finský gólman vše vyřešil včas a přesně.
58:46'
Jones zavezl puk do útočné třetiny. Columbus může útočit.
58:22'
Korpisalo udržel puk ve své moci. Hosté nepříjemně dotírali na brankovišti.
57:59'
Jennerova střela, která mířila na zadní tyč, byla zablokovaná Toewsem.
57:35'
Bailey se uvolnil před bránou, jenže kotouč tečovat nedokázal. Sledujeme takové mírné náznaky šancí na obou stranách.
57:10'
Greiss nechtěl zbytečně rozehrávat, a proto přikryl puk pod svou lapačku.
56:52'
Těžiště hry se přesunulo do útočného pásma Islanders.
56:16'
Atkinson se dostal k odraženému puku a rychle vypálil. Pokus z levého kruhu si Greiss znovu pokryl. Jen díky skvělému výkonu německého brankáře ve třetí třetině drží hosté nerozhodné skóre.
55:55'
Pomalá střela Baileyho skončila na mantinelu. Po zisku kotouče už mohou pokračovat domácí.
55:06'
Wennberg pomohl obraně, ale následná rozehrávka se domácím vůbec nepovedla. Kotouč doputoval na icing.
54:25'
Hosté se po delší době pevně usadili v útočném pásmu. Columbus ale poctivě brání.
53:44'
Rychlé přenesení hry před bránou Islanders nebylo pro domácí celek úspěšné. Ostrované se ubránili.
53:06'
Barzal si nahodil touš za bránu a díky vyhranému osobnímu souboji jej také stihl dobruslit.
52:30'
Columbus poslal na led první lajnu, která se stará o rozruch před bránou Greisse.
51:44'
Werenski dostal puk proti hokejce a okamžitě jej napálil směrem na bránu. Greiss tentokrát zasahovat nemusel, neboť dělovka mezi tři tyče nemířila.
51:13'
Greiss byl znovu včas u své tyče a dokázal přečíst střelu Duboise z blízkosti.
51:06'
Texierova aktivita nenesla své ovoce. Francouzský hráč se nedostal do lepší palebné pozice.
49:56'
Lilja nahodil puk za bránu. Kotouč se ale o pár chvil později dostal po mantinelu pryč z útočné třetiny Columbusu.
49:16'
Nashovu pohotovou střelu vyrazil Greiss nad sebe. Aktivita Blue Jackets ale pokračuje.
48:32'
Dubois se natlačil před bránu. Zakončil bekhendem, ale touš k přední tyči zamést nedokázal.
48:02'
Islanders toho příliš ve třetí třetině nepředvedli. Korpisalo je téměř bez práce.
47:14'
Wennberg nahodil puk za bránu, za kterým se vydal jeho spoluhráč. Na zádech jej však ustrážil Boychuk.
46:53'
Poměrně často se zatím v rámci třetí periody přerušuje hra. Další přerušení je k vidění právě teď.
46:22'
Dubois se rozjel do přečíslení. Nakonec však vystřelit nedokázal.
45:40'
Korpisalo zachytil nahození Leddyho a opět přerušil hru.
45:24'
Columbus nedokázal přejít přes útočnou modrou čáru. Následoval protiútok, který vedl Bailey. Útočník Islanders vybojoval útočné pásmo.
44:42'
Puk opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
44:10'
Před bránou domácích operoval Clutterbuck. Puk za záda Korpisala ale dotlačit nedokázal.
43:19'
Hosté až nyní po dlouhých minutách pořádně vyvezli puk z vlastního pásma.
42:52'
Nutivaarův pokus byl zablokován. Přesto domácí zůstávají na puku.
Barry Trotz si vzal oddechový čas. Islanders naprosto nezachytili úvod třetí třetiny.
42:28'
Jenner měl na hokejce svou druhou trefu. Greiss už byl překonán, jenže na poslední chvíli se rychle otočil a hokejkou posunul puk z brankové čáry mimo nebezpečí.
42:09'
Hned šest střeleckých pokusů za úvodní dvě minuty vyslali domácí na bránu Islanders.
41:55'
Další zákrok německého gólmana. Tentokrát proti dobře mířené střele od modré čáry.
41:46'
Greiss měl na svém brankovišti opět plné ruce práce. Nadvakrát si s pokusem Duboise poradil.
41:23'
Začátek třetiny zachytil lépe Columbus. Momentálně je lepší a navíc po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Greissem.
40:50'
Atkinson nezjištně pálil zápěstím. Jeho pokus se od tyče odrazil ven z brány. Tohle mohl být celkem kuriózní gól, který by šel jednoznačně na vrub Greisse.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Islanders sice neměli více ze hry, ale rozhodně se dostávali do větších šancí. Nakonec jedinou branku vsítil na konci periody útočník Jenner. Columbus tak po čtyřiceti minutách srovnal účet na 2:2. Střely na bránu: 20-20.
40:00'
39:54'
Pulock si v úplném závěru vybruslil před bránu a z blízkosti brány prostor přestřelil. Tohle může hosty mrzet.
39:22'
Hostující celek zastavil tlak domácích tím, že vyhodil puk na zakázané uvolnění.
38:40'
Columbus je povzbuzen gólem a stále pobývá v pásmu soupeře.
37:46'
Columbus právě vstřelil branku!
Columbus srovnává stav zápasu! Kukanovu střelu od modré čáry vyrazil Greiss před sebe a navíc hokejkou posunul touš přímo k holi BOONEA JENNERA. Útočník Blue Jackets pohotově dorazil puk do brány. 2:2. Bez asistence.
36:38'
Beauvillier zamířil svůj pokus nad horní tyč. Útočná akce Ostrovanů ale pokračuje.
35:48'
Joonas Korpisalo zasáhl a přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Blue Jackets.
35:23'
Bjorkstrand se znovu uvolnil mezi kruhy. Na přihrávku spoluhráče už zaklekával, ale nakonec s k němu puk přes hole obránců Islanders nedostal.
34:48'
Domácí dostali sami sebe svou nepřesností ven z pásma.
34:10'
Islanders kombinují ve středním pásmu.
33:42'
Kapitán Lee se dostal až před bránu a následně na modré čáře uvolnil Boychuka. Zkušený obránce poté zkusil štěstí, Korpisalo byl ale pozorný.
33:26'
Kotouč opustil hrací plochu a až nyní je hra přerušena. Svěřenci Barryho Trotze si mohou oddechnout.
33:02'
Hosté už dlouho nestřídali. Střídačku mají z vlastního pásma daleko a domácí už tak minutu a půl soustavně tlačí.
32:26'
Bjorkstrand se snažil vystřelit z mezikruží, jenže byl rychle dostoupen Toewsem a zakončit tak nedokázal.
31:47'
Columbus sice pobývá v útočném pásmu, ale tam zatím v tomto střídání není příliš nebezpečný.
31:02'
Nyquist hledal přes celou šíři pásma na zadní tyči osamoceného Atkinsona. Útočník Blue Jackets ale netrefil kotouč dobře.
30:37'
Pohotové vyhození puku dokázalo domácí tým dostat z útočného pásma. Jones se rychle otáčí a míří i s pukem kupředu.
29:56'
Barzal se šikovně proháčkoval až před bránu. Korpisalo ale ucpal veškerý prostor a dokázal úspěšně zasáhnout.
29:16'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Ani jednomu celku se nepovedl přechod přes něj.
28:43'
Columbus se drží v útočném pásmu, ale hosté skvěle vykrývají prostory před bránou.
28:19'
Wahlstrom se dostal ke dvěma střelám z mezikruží. Tu první vyrazil Korpisalo před sebe a následný pokus obětavě zachytil Gavrikov. Ruský obránce ale bude v pořádku.
27:52'
Obránci Islanders zachytili nebezpečnou přihrávku před bránou a dokázali se rychle ubránit.
27:01'
Beauvillier nádhernou žabičkou vybízel Dal Collea ke druhé brance v utkání. Druhý jmenovaný útočník ale z voleje netrefil prostor mezi tyčemi.
26:33'
Na střelu na branku vede Columbus v tuto chvíli 9-0. Myšleno ve druhé třetině.
26:05'
Mayfield zachytil vyhození a přímo z trestné lavice si to mířil do samostatného úniku. Zkoušel střílet na lapačku, ovšem zařízení minul.
25:55'
25:26'
Milano se snažil probít s kotoučem až před bránu, ale Greiss byl rychle na zemi. Přízemní střelu nakonec zlikvidoval.
25:06'
Až nyní se hostující celek osvobodil.
24:42'
Columbus se drží v útočném pásmu a zatím hraje přesilovku dobře.
24:13'
Dubois si vyměnil puk se spoluhráčem a následně zkusil své štěstí ranou na přední tyč. Greiss pokus vyrazil.
23:55'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., hákování).
23:10'
Seth Jones se znovu zapojil do útočení a projel celým pásmem, aby mohl v těsné blízkosti zakončit. Greiss si přední tyč dokonale pokryl.
22:44'
Hosté se dostali pod tlak a celou situaci si vůbec nekomplikovali. Odehráli touš na zakázané uvolnění.
22:15'
Leddy čeká za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů.
21:39'
Boychuk hledal střílenou přihrávkou před bránou stojícího Barzala. Útočníkovi Islanders ale puk z hole odskočil.
21:03'
Atkinson se také dostal do zajímavé pozice. Svým razantním pokusem orazítkoval zadní mantinel.
20:28'
Foligno se protáhl po pravém křídle a hned v úvodu třetiny prověřil chytrou střelou Thomase Greisse.
20:01'
Skončila nám první třetina, která dopadla výsledkově i herně lépe pro New York Islanders. Hosté vedou 2:1 a nutno dodat, že zaslouženě. Počet střel na bránu, který vypovídá lépe pro hosty, to dosvědčuje. Columbus se před Greissovu svatyni moc často nedostával. Střely na bránu: 6-12.
20:00'
19:45'
Nakonec se však poslední střídání povedlo hostům a Korpisalo musel dvakrát zasahovat.
19:10'
Hosté se ubránili, ale konec první periody hodlá v útočné třetině dohrát Columbus.
18:32'
Zakázané uvolnění Ostrovanů. Hra se přesune před brankáře Greisse.
18:01'
Columbus se hned po inkasování dostal do útočného pásma, ale dlouho tam nepobyl.
16:32'
Hokejisté Islanders jdou podruhé v zápase do vedení. MICHAEL DAL COLLE si našel před brankovištěm opuštěný puk, který se odrazil od Korpisala po střele Beauvilliera. Útočník hostů už neměl problém s tím, aby jej doklepl do sítě. 1:2. Asistence: Anthony Beauvillier a Brock Nelson.
16:13'
Savard se ocitl v obtížné situaci, ale i přesto dokázal zažehnat nebezpečí.
15:50'
Po zásahu Korpisala je hra zastavena. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranné třetině Blue Jackets.
15:22'
Wahlstrom se snažil natlačit před bránu, ale dostatek prostoru k zakončení neměl. Columbus se ubránil.
14:32'
Leddy vystřelil od modré čáry velmi dobře. Korpisalo však lapačkou posunul puk mimo nebezpečné pozice.
14:02'
Dlouho se hrálo ve třetině Islanders, až puk přes všechny čáry odpálil na icing Boychuk.
12:07'
Domácí srovnávají gólový účet. Dlouho se hrálo u mantinelu, až do té doby, kdy se dostal ke kotouči Milano a přesným pasem přes celé pásmo vyzval SETHA JONESE k ráně z levého kruhu. Obránce Columbusu propálil vše, co mu stálo v cestě i s přispěním jemné teče Wahlstroma. 1:1. Asistence: Sonny Milano a Jakob Lilja.
11:48'
Jones se dobře zorientoval ve vlastním pásmu a dokázal bekhendem posunout puk do středního pásma.
11:02'
Columbus zatím není moc nebezpečný. Nahození od modré čáry ani nedoputovalo k brankáři hostujícího celku.
10:19'
Pulock od modré čáry pálil šikovně na teč. Rána opravdu byla lehce tečovaná, ale bohužel pro hosty, mimo tři tyče.
09:49'
Werenski ihned po vhazování dokázal vystřelit z voleje. Greiss byl proti ráně připraven a dokázal ji udržet ve své moci.
09:40'
Korpisalo musel opět zasahovat, průnik po levé straně si připravil Nelson, jenže už neměl dostatek času na přesnější zakončení.
08:55'
Střela Brocka Nelsona byla sražená do ochranné sítě. Následuje vhazování v pásmu Columbusu.
08:25'
Hosté jdou do vedení. Po vyhození touše z pásma si šikovně, i s přispěním Werenskiho, přiťukl puk MATHEW BARZAL přímo do jízdy a z pravého křídla našel mezeru mezi betony Korpisala. 0:1. Bez asistence.
07:36'
Střel zatím nikterak nepřibylo. Hosté nyní operují s pukem v útočném pásmu, ale jejich snažení je pouze u mantinelu.
06:48'
Hosté si dokázali poradit s únikem domácích do útočné třetiny. S přehledem se ubránili a následně budou chtít založit protiakci.
06:15'
Po ofsajdu hostujícího celku zde máme první komerční přestávku. Hraje se velmi opatrné utkání v prvních minutách.
05:50'
Pulock si od modré čáry najel s pukem do lepší pozice, odkud pořádně protáhl brankáře Columbusu. Korpisalo si připsal zákrok pravým betonem.
05:24'
Islanders se bez větších potíží ubránili a vyvezli puk za červenou čáru.
04:45'
Greiss se v brankovišti musel rychle přesouvat, ovšem Texier se do palebné pozice se nedostal.
04:12'
Korpisalo vybruslil za bránu a pomohl svému týmu s rozehrávkou. Hosté ale taktéž nejsou příliš aktivní.
03:46'
Domácí nahazují touš za bránu Islanders a míří na střídačku.
03:21'
Columbus se sice drží v pásmu soupeře, ale zatím jejich snažení bez střelby.
02:36'
Bjorkstrandovi nevyšly kličky, kterými se snažil dostat do střelecké pozice. Greiss na svůj úvodní zákrok stále čeká.
01:54'
Dal Colle si jednoduše vybruslil do útočné třetiny. Jakmile se ocitl mezi kruhy, tak trefil tyč domácí brány.
01:31'
Hra je kvůli ofsajdu zase přerušena.
01:05'
Korpisalo si připsal první zákrok. Do útočné třetiny s pukem na holi vnikl Kühnhackl. Zápěstím trefil hruď finského brankáře.
00:30'
Utkání začalo opatrně z obou stran. Celky si vyměnily puk nahozením do útočné třetiny.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Zápasu bude tradičně předcházet hymna Spojených států amerických.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard, Gavrikov – Atkinson, Dubois, Nyquist – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Bemström, Jenner (A), Texier – Lilja, Riley Nash, Milano.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Beauvillier, B. Nelson, Dal Colle – Kühnhackl, Barzal, Lee (C) – Wahlstrom, Brassard, Jo. Bailey (A) – Clutterbuck (A), M. Martin, Bardreau.

Rozhodčí: St. Pierre, Furlatt – Racicot, Miller.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníci přišli před letošní sezonou o opory týmu v podobě brankáře Bobrovského nebo útočníků Duchenea a Panarina. Na výsledcích je tento fakt vidět. Columbus je na desátém místě ve Východní konferenci, když v sedmi zápasech získal 7 bodů. V úvodu tento celek prohrál s Torontem a poté vysokým rozdílem na ledě Pittsburghu. První výhra pro Columbus přišla až ve třetím zápase po urputném boji s Buffalem. Následovala domácí prohra s Anaheimem, ale od té doby Blue Jackets bodovali ve třech utkáních v řadě. Výsledkem 3:2 přehráli Dallas i Carolinu a naposledy prohráli v prodloužení na ledě Blackhawks. Nejproduktivnějším hráče týmu je Pierre-Luc Dubois se čtyřmi body.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované prožili nepříliš povedený start do soutěže, ovšem nyní drží sérii tří vítězných zápasů v řadě. Svěřenci Barryho Trotze sice v úvodu soutěže podlehli Washingtonu, Edmontonu a Carolině, ale hned dva následné duely zvládli po nájezdech a prodloužení. Minulé utkání už Islanders vyhráli po základní hrací době, jelikož zdolali 3:1 Winnipeg. Momentálně se drží na osmé příčce ve Východní konferenci se ziskem osmi bodů v sedmi zápasech. Nejproduktivnějšími hráči týmu se třemi góly a stejným počtem asistencí jsou Josh Bailey a Matthew Barzal.

V utkání nenastoupí žádný český a slovenský hokejista.
Přeji vám příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Columbusu Blue Jackets dnes přivítají New York Islanders. Utkání začíná krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.