NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Vegas - 6. listopadu 2019   01:00

Vegas
19:15' R. Smith  (W. Karlsson, Marchessault) • 27:35' R. Smith  (W. Karlsson, Holden)
Columbus
CHarron, Luxmore – Cherrey, Fournier
Nationwide Arena, Columbus
15 435 diváků
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves.

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Vegas. Hosté zvítězili 2:1 a připisují si důležité dva body z venkovního stadionu do tabulky. Hrdinou zápasu se stal Reilly Smith, jenž vsítil obě branky hostů. Za domácí tým ve 26. minutě vyrovnával skóre Boone Jenner. Rozhodující trefa však přišla z hole Smithe o dvě minuty později.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy zápasu:

1. Reilly Smith (Vegas) 2+0
2. William Karlsson (Vegas) 0+2
3. Joonas Korpisalo (Columbus) 23 zásahů.
Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas ve hře: 11:05.

59:50'
Vyhození puku jen o pár čísel minulo domácí branku. Pískalo se zakázané uvolnění a čeká nás posledních 10 sekund základní hrací doby.
59:42'
Dubois hledal na zadní tyči hůl spoluhráče. Hosté jeho myšlenku dobře vystihli.
59:15'
Hraje se u mantinelu v pásmu Vegas. Rytíři se srdnatě brání.
58:40'
Domácí tým to zkouší v šesti. Korpisalo je na střídačce.
58:16'
Puk skončil za bránou domácích a za malou chvíli se zřejmě dočkáme powerplay.
57:41'
Další útočný výpad domácích byl zažehnán. Čas se Columbusu pomalu krátí.
56:43'
Bjorkstrand se utrhl na levém křídle jako vagón a vybruslil si až před bránu. Rychlou střelou ale zařízení o pár centimetrů minul.
56:08'
Po delší době zaútočilo také Vegas. Karlssonova pobídka bekhendem však přesná nebyla.
55:39'
Jones neudržel na své hokejce skákavou přihrávku. Hosté touš jen posunuli za vlastní modrou čáru.
55:30'
Do konce třetí třetiny zbývají 4 minuty a 30 sekund. Následuje komerční přestávka. John Tortorella si svolává své hráče k poradě.
55:06'
54:53'
Přesilovka Blue Jackets směřuje ke konci. I nadále však hokejisté v modrých dresech zůstávají na puku.
54:16'
Bjorkstrand se prokličkoval do výhodné pozice. Střelou zápěstím našel hruď hostujícího gólmana. Fleury následně hru přerušil.
53:47'
Hosté se ubránili náporu Columbusu. Následně poslali puk přes všechny čáry do bezpečí.
53:18'
Domácí vyhráli buly a po pár sekundách pálil z voleje Bemström. Fleury tuto dělovku zastavil, ale jistý si svým zákrokem příliš nebyl.
53:06'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., vysoká hůl).
52:44'
Werenski vypálil z nulového úhlu. Fleury přední tyč pokryl a vyrovnaní nedopustil.
52:06'
Holden nahodil touš na bránu. Domácí gólman nechtěl hru přerušit, a tak raději hned rozehrál.
51:37'
Hra se přesunula do pásma Vegas. Hosté se ale rychlé protiakci celkem v pohodě ubránili.
50:58'
McNabb na opačné straně vyzkoušel pozornost Korpisala. Finský brankář se ovšem překvapit nenechal.
50:27'
Seth Jones měl na hokejce obrovskou šanci. Krásně se uvolnil v mezikruží a zamířil na bránu. Je možné, že kotouč se odrazil od tyče zpět před bránu.
50:14'
Kotouč opustil hrací plochu. Po další reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu. Columbus zatím má ve třetí třetině optický tlak, ale příliš mnoho gólových pozic si v ní dosud nevytvořil.
49:45'
Kukan založil pěknou křížnou přihrávkou zajímavou akci na druhé straně. Až k bráně se ale domácí tým neprotlačil.
48:48'
Jednoznačně nejlepší formací v bílých dresech je dnes první lajna. Znovu se bez větších potíží dostala ke střele v útočné třetině. Korpisalo stačil zasáhnout.
48:26'
Fleury vyrazil ránu z pravého kruhu do ochranné sítě. Čeká nás první komerční pauza ve třetí periodě.
47:50'
Hosté se stále nemohou dostat pryč z obranného pásma. Aktivita Columbusu je nyní zřejmá.
47:10'
Anderson si zastavil neposedný puk a zápěstím zkusil své štěstí. Bránu ale o mnoho čísel minul.
46:58'
Gavrikov se zapojil do útočení, ale nakonec se nedostal do střelecké pozice, jelikož Glass jej přistrčil na mantinel.
46:36'
Po zakázaném uvolnění je hra přerušena. Za malý okamžik se bude vhazovat před Fleurym.
46:02'
Blue Jackets tráví poslední vteřiny hry v pásmu soupeře. Fleury musel třikrát po sobě zastavit nebezpečné rány domácích.
45:35'
Fleury se dostal do potíží! Domácí si pěkně vyměnili touš v útočném pásmu a kanadský brankář měl co dělat, aby zakročil proti dorážce Bjorkstranda z bezprostřední blízkosti. Se vším si nakonec dokázal poradit.
45:07'
Anderson byl u mantinelu čistým způsobem zastaven Karlssonem.
44:32'
Třetí třetina zatím nenabízí moc střeleckých pokusů. Fleury je zatím bez práce.
43:50'
Nyní už jsou aktivnější znovu hosté. Roy se snažil bekhendem vybídnout Reavese, ovšem přihrávka byla zastavena.
43:12'
Merrill drží puk za bránou a čeká na vystřídání svých spoluhráčů.
42:21'
Columbus už kombinuje v okolí mantinelu v pásmu soupeře. Zatím však Fleury ve třetí části hry zakročit nemusel.
41:48'
Stone si na hraně brankoviště počkal na odražený puk. Moc nechybělo a dorazil jej za záda finského brankáře.
41:08'
Zrovna ve chvíli, kdy Nyquist opustil trestnou lavici, se ke střele zápěstím z levého kruhu dostal Karlsson. Korpisalo ale dokázal zasáhnout pravým ramenem.
40:30'
Pokračuje početní výhoda hostů. Korpisalo zatím zasahovat nemusel.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní góly na obou stranách a také vyrovnanou partii. Nejprve se prosadil Jenner, jenž si našel volný prostor a přesně zamířil. Po pár desítek sekund však v oslabení ujela dvojice Karlsson – Smith a druhý jmenovaný hráč vsítil svou druhou trefu v utkání. Po druhé periodě tak platí stav 1:2.
Střely na bránu: 19 – 18.
40:00'
39:47'
Hostům se nedaří usadit se v pásmu soupeře.
39:07'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gustav Nyquist – 2 min., sekání).
39:05'
Smith před bránou vybídl Karlssona. První centr však v ideální pozici bránu o kousek minul.
39:01'
Korpisalo musel být v pohotovosti. Holí však dokázal volný puk posunout do rohu kluziště.
38:29'
Nyní se hrálo ve střední třetině. Ani jeden tým nerozehrál přesně.
37:47'
Bemström ztratil v útočném pásmu rovnováhu a v dobré palebné pozici uklouzl.
37:15'
Anderson si dojel dlouhou přihrávku, ale zpoza brány přesně nezacílil na hůl svého spoluhráče, který stál před bránou.
36:31'
Stone zaparkoval před bránou a snažil se tečovat nepříjemnou ránu od modré čáry. To se mu však nepovedlo a vhazovat se bude před Korpisalem.
36:06'
Hosté se drží v pásmu soupeře. Do hry se musel zapojit domácí gólman, který se snažil odpálit puk z pásma pryč.
35:34'
Domácí celek odpaluje puk na zakázané uvolnění.
35:18'
Schmidtova střela od modré čáry byla zablokovaná. Akce hostů pokračovala a po chvíli musel Korpisalo opět zasahovat.
34:59'
Marchessaultova střela skončila v lapačce Korpisala. Po komerční pauze budeme pokračovat.
34:50'
Hosté se osvobodili a mají po delší době možnost k vystřídání.
34:12'
Poslední minuty jednoznačně patří Columbusu. Domácí tým se usadil před Fleuryho svatyní.
33:40'
Anderson si najel mezi kruhy, odkud vystřelil do levého betonu hostujícího brankáře. Následovala dorážka, při které Milano minul úplně prázdnou bránu.
32:40'
Fleury zuby nehty zasahoval proti třem dorážkám u brankoviště. S vypjetím všech sil v podání hokejistů Vegas zůstává skóre na stavu 1:2.
32:27'
32:16'
Dubois měl možnost přihrát před bránu, ale ve finální fázi mu kotouč ujel z čepele.
31:54'
Střela Atkinsona byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před zkušeným brankářem hostů.
31:26'
Vegas se opět ubránilo. Columbus nyní drží touš za svou bránou a prostřídává své formace.
30:49'
Český útočník Nosek udělal na počátku oslabení dobrou práci. Vybojoval puk a okamžitě jej poslal přes všechny čáry do bezpečí.
30:27'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
30:11'
Korpisalo si pokryl bližší tyč a pravým betonem zasáhl proti střele Smithe. Útočník Vegas už myslí na hattrick.
29:30'
Hosté se řítili do přečíslení, které sice nevyřešili dobře, ale i nadále zůstávají na kotouči v pásmu soupeře.
28:25'
28:00'
Gavrikovovo nahození od modré čáry bylo zastaveno Carrierem. Tato přesilovka se Blue Jackets opravdu nedaří.
27:35'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Hosté trestají chybu v rozehrávce a střílí gól ve vlastním oslabení! REILLY SMITH si na levém křídle počkal na přihrávku Karlssona a přesnou střelou zápěstím nedal Korpisalovi šanci. 1:2. Asistence: William Karlsson a Nick Holden.
27:29'
Až nyní se dostali domácí k puku v útočné třetině.
26:52'
Přesilovka Columbusu nezačala pro domácí tým úplně ideálně. Hosté vyhodili puk do středního pásma a z následných dvou založení protiakcí nebyli úspěšní.
26:25'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., hákování).
25:37'
Columbus právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! BOONE JENNER si v útočné třetině našel přihrávku Kukana a přesnou střelou zápěstím do protipohybu Fleuryho ukořistil svůj čtvrtý zásah v sezoně. 1:1. Asistence: Dean Kukan a Nick Foligno.
25:15'
Mark Stone využil své robustní postavy a dokázal se natlačit až před bránu. Poté se snažil zpětnou přihrávkou vybídnout spoluhráče, ale finální souhra přesná nebyla.
24:19'
Těžiště hry se přesunulo do útočného pásma Vegas. Hosté se budou snažit něco vytvořit.
23:48'
Bemström se velmi pěkně zbavil bránících hráčů a dostal se do příhodné palebné pozice na vrcholu kruhu. Fleury ale také tento pokus dokázal zneškodnit.
23:16'
Nutivaara musel nuceně odejít do kabin. Uvidíme, zda-li se v dnešním zápase ještě ukáže.
22:58'
Hostující brankář pomohl svému celku s rozehrávkou. Lavina v bílých dresech se může valit směrem ke Korpisalově bráně.
22:30'
Nepřesná rozehrávka Merrilla ale zapříčinila icing. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Fleurym.
22:02'
Vegas je i po skončení přesilové hry aktivní. Domácí tým se nemůže dostat do tempa hry.
21:15'
20:57'
Karlsson protečoval ránu od modré čáry. Domácí gólman si ale se změnou směru úspěšně poradil a zasáhl.
20:16'
Druhá třetina začala tím, že kotouče se zmocnili domácí a vyhodili jej až k Fleurymu.
20:01'
Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej. Na začátku měl mírně navrch Columbus, avšak poslední minuty patřily hostům. 45 sekund před úvodní sirénou vsítil branku hostující Smith, a proto jdou hosté do kabin spokojenější.
Střely na bránu: 9-9.
20:00'
19:15'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sonny Milano – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
19:15'
Úvodní branku utkání střílí hosté! Regulérnost gólu však musel potvrdit videorozhodčí, neboť si střídačka Columbusu vyžádala coach challenge. REILLY SMITH si v útočném pásmu našel přihrávku Karlssona a od bruslí Bjorkstranda odrazil touš za záda Korpisala. 0:1. Asistence: William Karlsson a Jonathan Marchessault.
18:18'
Domácí tým se na malou chvíli dostal na puk, ale dobrá práce defenzivních hráčů Vegas zastavila blížící se nebezpečí.
17:38'
Po úspěšném zákroku Korpisala se bude vhazovat po jeho pravici. Hosté jsou v posledních dvou minutách poměrně aktivní.
16:40'
Chvíli se hrálo v útočném pásmu hostů, jenže střelecký pokus si Stastny nepřipsal.
15:33'
Fleury musel být znovu v pohotovosti. Kryl už devátý pokus domácího týmu a zatím působí jistým dojmem.
14:46'
Hosté měli možnost vyrazit do přečíslení, ovšem dobrý obranný zákrok Werenskiho zastavil jejich útočné snažení.
14:00'
Dobrou práci na brankovišti odvedl Sherwood. Fleury ale byl u puku svou lapačkou rychleji a nepustil domácí tým k dorážce.
13:40'
Bemström celkem zajímavým pokusem vyzkoušel pozornost Fleuryho. Ani tentokrát se hostující brankář překvapit nenechal.
12:15'
Na druhé straně zahrozil Jenner. Dokázal se dostat mezi dva obránce a křížnou střelou k zadní tyči nadělal Fleurymu velké problémy.
11:48'
Gavrikov zastavil průnik Paciorettyho. Akce hostů tak neměla dlouhého trvání.
11:23'
Karlsson se nádherně uvolnil okolo obránce a dokázal zápěstím vypálit k zadní tyči. Korpisalo se vyznamenal.
09:44'
08:28'
Vegas se osvobodilo vyhozením puku přes všechny čáry.
07:52'
Ihned po vyhraném buly se ke střele z první dostal Atkinson. Fleury skryl jeho pokus ve své výstroji.
07:44'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., sekání).
05:36'
Dění hry se odehrávalo ve střední třetině. Viděli jsme tvrdé souboje o puk těsně před útočným pásmem Vegas.
04:13'
Fleury dokázal zlikvidovat nepříjemnou střelu Milana z pravého kruhu.
03:58'
03:18'
Korpisalo musel zasahovat proti nepříjemné ráně od modré čáry.
02:53'
Útočnou akci Columbusu zastavil ofsajd, kterým se provinil Foligno.
02:40'
Marchessault zastavil střelu Savarda. Ve vlastním oslabení zahrozili také domácí.
01:58'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hákování).
01:15'
Dopředu se poprvé v zápase dostalo Vegas. Holdenovu pobídku od modré čáry ale nedokázali hostující hráči umístit mezi tři tyče.
00:27'
Nyquistovu ránu lapil Fleury do své lapačky.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Gavrikov, Kukan – Nyquist, Dubois, Bjorkstrand – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Milano, Wennberg, Atkinson – Bemström, Riley Nash, Sherwood.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves.

Tomáš Nosek (VGK) 15 zápasů, 3+1, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně jednou a Golden Knights měli výhodu svého domácího prostředí, přesto Columbusu podlehli těsně 4:3. Celkem se oba týmy potkaly čtyřikrát a Jackets poslední tři duely vyhráli.
Vegas Golden Knights

Vegas se čtyřikrát za sebou představilo v domácí T-Mobile Areně, ze čtyř domácích zápasů ovšem vyhrálo pouze jeden a obrovským strašákem pro něho začínají být závěry utkání. Golden Knights v domácím prostředí prohráli dvakrát v řadě, když dvakrát po sobě neudrželi dvoubrankový náskok a po velice špatném závěru proti Montrealu a poté Winnipegu prohráli po prodloužení.
Columbus Blue Jackets

Columbus prohrál čtyři zápasy za sebou, proti Golden Knights se mu ovšem daří, když ze čtyř vzájemných střetnutí prohrál jedno jediné, a to hned to úvodní, které se konalo 24. ledna 2018 v T-Mobile Areně, kde domácí Vegas vyhrálo v krásném zápase bohatém na góly 6:3. Blue Jackets nadcházející tři zápasy vyhráli a věří, že svěřence Gerarda Gallanta porazí i počtvrté.
Columbus se pokusí ve středu v noci ukončit sérii čtyř porážek v řadě a jeho soupeřem bude Vegas, které se vydává do Nationwide Areny po čtyřech domácích zápasech, během nichž se Golden Knights nedařilo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.