NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Winnipeg - 23. ledna 2020   01:30

Columbus
Columbus
06:06' S. Jones (N. Foligno, Dubois) • 21:28' Bjorkstrand (Dubois) • 37:55' Nyquist (Dubois, Werenski) • 54:22' Bjorkstrand (S. Jones)
4:3
(1:2, 2:1, 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
04:38' Appleton  (Perreault, Sbisa) • 17:06' Connor  (Bitetto, Sbisa) • 35:33' Pionk  (Wheeler, Connor)
Columbus
Kendrick Nicholson, Ian Walsh – Kyle Flemington, James Tobias
Nationwide Arena, Columbus
Winnipeg
Brossoit (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey, D. Kulikov, Sbisa, Niku, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Copp, Perreault – Harkins, G. Bourque, N. Shore.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Tři hvězdy utkání:
1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+0
2. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 0+3
3. Seth Jones (CBJ) 1+1
Je konec! Columbus Blue Jackets porazil na domácím ledě svého soupeře Winnipeg Jets poměrem 4:3!
Třetí třetina byla celkem vyrovnaná, ale nakonec jsme se dočkali branky, kterou vstřelil v 55. minutě Oliver Bjorkstrand. Ke konci ještě mohl Bjorkstrand zkompletovat hattrick, ale těsně minul prázdnou bránu.
Oddechový čas pro hosty.
59:55'
Kotouč po zblokování přihrávky skončil mimo hrací plochu a zdá se, že je to rozhodnuto.
59:39'
Nyní se bojuje o kotouč za bránou Blue Jackets.
59:02'
Domácí dostali puk ze své třetiny a Winnipeg musí celou akci začít znovu.
58:43'
Seth Jones vyhodil kotouč ze svého pásma na zakázané uvolnění.
58:33'
Hattrick byl tak blízko! Ovšem Oliver Bjorkstrand z vlastní poloviny vystřelil pár centimetrů vedle prázdné brány!
58:25'
Blake Wheeler to tentokrát zkusil z pravé strany, ale také jeho pokus skončil jen v moci skvělého Elvise Merzlikinse.
58:11'
Velký tlak ze strany Jets skončil střelou Neala Pionka z levé strany do výstroje připraveného Merzlikinse.
57:50'
Hosté hrají v šesti bez brankáře!
57:35'
Následně se sice Blue Jackets vysvobodili, ale dostali puk jen do středního pásma.
57:12'
Hosté se dostávají do útočné třetiny a drží soupeře pod tlakem.
56:30'
Elvis Merzlikins ani nevěděl, jak chytil nyní kotouč, protože ten jej trefil do betonu a Columbus měl velké štěstí!
56:02'
Nick Foligno opět předvedl skvělou akci po pravé straně, ale nakonec jeho střela nic nepřinesla.
55:09'
Tentokrát se ke střele na druhé straně dostal Winnipeg Jets, ale puk skončil bezpečně v moci Merzlikinse a následuje tak komerční přestávka.
54:22'
Columbus právě vstřelil branku!
Blue Jackets jdou poprvé v tomto zápase do vedení, nyní je to 4:3! OLIVER BJORKSTRAND v souboji se soupeřem na pravé straně lehce ztratil stabilitu, ale nakonec se dostal ke kotouči, který famózně zakončil pod víko Brossoita. Asistence: Seth Jones.
52:41'
Boone Jenner velice skrytě a nepříjemně vypálil a Laurent Brossoit vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec se puk nacházel pod jeho betonem.
52:04'
Následně ale Winnipeg pod tlakem vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
51:53'
Domácí si chtěli vymodlit přesilovku, ale píšťalka sudího se neozvala.
51:08'
Sami Niku vystřelil z levé strany, ale Merzlikins si poradil.
50:28'
Nepřesná střela Alexandera Wennberga končí v ochranné síti.
49:43'
Seth Jones je dnes velice aktivní a jeho další rána od modré končí v moci gólmana Brossoita.
49:30'
Ovšem ani na druhé straně Blue Jackets se nedostali do nějaké šance.
48:49'
Nyní to byl Winnipeg, který se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
48:00'
Stav je momentálně 3:3 a na střely na branku 23:23. K vidění tak je velice vyrovnané střetnutí.
47:23'
Boone Jenner nadělal soupeři velké problémy, ale gólman Laurent Brossoit si opět poradil a chytil kotouč.
47:13'
Columbus se vydal do protiútoku se dvěma obránci, když si Seth Jones vyměnil puk s Werenskim a následně pálil k levé tyči, ale Brossoit chytil kotouč.
46:39'
Elvis Merzlikins si tentokrát vychutnal Masona Appletona, jenž mířil k pravé tyči, ale domácí brankář předvedl další parádní zákrok.
46:09'
Nick Shore se dostal ke střele z pravé strany po dobrém presinku Winnipegu, ale Merzlikins připraven.
45:58'
David Savard vypálil od modré čáry velkou dělovku, která ale jen provětrala a vyprášila výstroj Brossoita.
45:09'
Laurent Brossoit se natáhl pro kotouč a schoval jej pod lapačku.
44:46'
Blue Jackets zatím ale jsou ve třetí třetině častěji u kotouče a jsou to spíše oni, kdo diktuje tempo hry.
44:16'
Už to vypadalo, že si Columbus vykombinoval skvělou příležitost pro střelu, což se také stalo, ale pokus Olivera Bjorkstranda byl nijaký, jelikož mu kotouč sjel z hole.
43:27'
Nebezpečný pokus hostujícího hráče bekhendem, ale ten skončil jen vedle brány.
42:55'
Následně ale přišlo jen zakázané uvolnění ze strany Winnipegu.
42:36'
Columbus se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale oba týmy zatím hrají o něco opatrněji.
41:40'
Gustav Nyquist se sice dostal ke střele z levé strany, ale ta nakonec skončila pouze vedle hostující svatyně.
40:53'
No a třetí perioda nám začala pěkně zostra, když Nick Foligno pěkným hitem otřásl mantinelem.
40:26'
Hosté se dostali ke střele od modré čáry, ovšem ta byla zblokována a skončila tak vedle brány.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:34.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Columbus jí vyhrál 2:1 a celkově je tak stav nerozhodně 3:3. Ve 22. minutě nejprve dokázal srovnat stav utkání Oliver Bjorkstrand. Ovšem ve 36. minutě Winnipeg využil přesilovou hru a šel tak potřetí do vedení po brance Neala Pionka. Odpověď Blue Jackets ale byla rychlá a o dvě minuty později se rovněž v přesilovce trefil Gustav Nyquist.
40:00'
39:47'
Neal Pionk chtěl překvapit Merzlikinse střelou od modré, ale napálil pouze domácího obránce.
39:00'
Opět musel zasahovat Laurent Brossoit a hra je tak přerušená. Následuje buly před bránou Winnipegu.
37:55'
A opět přišla velice rychlá odpověď ze strany Blue Jackets, kteří v přesilové hře potřetí srovnávají a nyní je to už 3:3! Pierre-Luc Dubois vypálil ránu, která Brossoitovi prošla kolem ruky a těla a následně v souboji s obráncem nakonec v pádu dokázal dotlačit kotouč do brány GUSTAV NYQUIST. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Zach Werenski.
37:05'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nick Shore – 2 min., nedovolené bránění).
36:32'
Hosté budou hrát v oslabení, ale Columbus to ještě zkouší bez brankáře.
35:33'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jets jdou už potřetí v tomto zápase do vedení, jelikož využívají přesilovou hru a vedou 3:2! NEAL PIONK vystřelil od modré čáry do pravé šibenice, když měl Merzlikins zakrytý výhled a opět tak nestačil zareagovat. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.
35:25'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., podrážení).
35:09'
Pierre-Luc Dubois se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho střela skončila vedle brány.
34:25'
Mathieu Perreault se dostal ke střele z levé strany, ale puk končí pouze v moci gólmana a máme tady poslední komerční přestávku této periody.
33:48'
Kyle Connor skvěle vykoupal domácí obranu, ale jeho následná střela minula branku Blue Jackets.
33:22'
Pierre-Luc Dubois se snažil procpat přes dva hráče, ale ti mu v tom nakonec zabránili.
32:50'
Elvis Merzlikins raději přikryl kotouč lapačkou, který byl sražen a nebezpečně klouzal na domácí svatyni.
32:28'
Poté ale přišlo zakázané uvolnění Winnipegu a Brossoit tak bude muset být připraven na buly před svou svatyni.
32:14'
Přihrávka rukou ze strany domácích znamená, že hra je opět přerušená a následuje buly ve středním pásmu.
32:04'
Tak tohle byla velká možnost Winnipegu jít potřetí to vedení, ale Elvis Merzlikins předvedl další excelentní zákrok proti bekhendovému zakončení Blake Wheelera a následuje opět komerční přestávka!
31:18'
Zach Werenski si jel z levé strany a vypálil, ovšem jeho pokus skončil na zákroku Brossoita.
30:23'
Pierre-Luc Dubois byl v útočném pásmu příliš brzo a odpískal se tak ofsajd. Nyní následuje komerční přestávka.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a zatím vidíme na ledě Columbusu vyrovnanou partii.
29:36'
Nyní už Brossoit musel zasahovat, jelikož se skvěle dostal do zakončení Cam Atkinson, ale hostující brankář byl připraven!
28:56'
Sami Niku zkusil své štěstí zpoza modré čáry, ale i jeho pokus minul bránu a střely na branku tak jsou v první třetině 4:2 pro Columbus.
28:05'
Až nyní se ozvala píšťalka rozhodčího, která signalizovala zakázané uvolnění Winnipegu.
27:46'
Nyní se hraje dlouho bez přerušení ve velkém tempu, ale bohužel nám chybí střely na branku.
27:12'
Potom co se do útoku dostal Winnipeg, šel do protiútoku Oliver Bjorkstrand, ale i on minul bránu!
26:39'
Další nepřesná střela, tentokrát z hole Davida Savarda.
25:53'
Winnipeg nyní sevřel domácího soupeře, ale opět jsme se nedočkali nějaké střely na branku, kterých je ve druhé periodě pramálo.
24:56'
Velký boj o kotouč za bránou hostů nakonec vyhrál Columbus, ale následné dvě střely skončily vedle svatyně Laurenta Brossoita.
24:23'
Markus Nutivaara byl v útočném pásmu dřív, než z něj stačil vyjet Emil Bemström a odpískal se tak ofsajd.
24:11'
Mathieu Perreault se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.
23:03'
Velice dobrý zákrok Elvise Merzlikinse proti střele Patrika Laineho, která mířila k pravé tyči!
22:39'
Diváci se už těšili na btiku, ale nakonec se dva hráči od sebe po pár pošťouchnutí rozdělili.
21:56'
No a málem šel Columbus do vedení, ovšem únik Setha Jonese skončil pouze ve výstroji Brossoita!
21:28'
Je srovnáno na 2:2! Andrew Copp to vyřešil velmi špatně, když se snažil vyvést kotouč středem a k puku se tak dostal OLIVER BJORKSTRAND, jenž si jej vyměnil s Duboisem a posléze propálil brankáře Brossoita. Asistence: Pierre-Luc Dubois.
21:16'
Seth Jones zkusil své štěstí od modré čáry a Brossoit si nebyl dvakrát jistý, kde se nachází kotouč, ale posléze jej Winnipeg vyhodil, ovšem jen na zakázané uvolnění.
20:39'
Winnipeg se snaží něco vymyslet ve vlastním pásmu, ale zatím to nic moc není.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:36.
První třetina je u svého konce a Winnipeg Jets vede nad Columbus Blue Jackets 2:1. Už v 5. minutě šli hosté z první střely na bránu do vedení, když se trefil Mason Appleton. Ovšem Blue Jackets rychle odpověděli a o dvě minuty později srovnal Seth Jones. Posléze byla hra celkem vyrovnaná, ale Jets si vzali v 18. minutě vedení zpět na svou stranu, protože se rukavicí trefil Kyle Connor.
20:00'
19:49'
O střelu od modré se pokoušel David Savard, ale jeho rána byla zblokována a nic tak nepřinesla.
19:02'
Kyle Connor je při chuti a Merzlikins nepředvedl vůbec dobrý zákrok, protože se mu kotouč odrazil do lapačky za bránu.
18:27'
A opět je hra přerušená, protože rána Setha Jonese zpoza modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.
18:24'
Pokus Setha Jonese z pravé strany byla zblokována a kotouč skončil bezpečně v lapačce Brossoita.
17:43'
Oliver Bjorkstrand se zpoza brány dostal ke střele, kterou se snažil procpat mezi betony, ale Brossoit byl připraven.
17:06'
Hosté jdou zpět do vedení! Anthony Bitetto vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus snad rukavicí lehce tečoval KYLE CONNOR a Elvis Merzlikins nedokázal zareagovat. Asistence: Anthony Bitetto a Luca Sbisa.
16:26'
Emil Bemström se dostal do střelecké příležitosti, ale opět skvěle zasáhla obrana soupeře.
15:26'
Blake Wheeler to zkusil sám středem hrací plochy přes tři hráče, ale nedostal se do zakončení. To se posléze povedlo až Sami Nikuovi, ale Merzlikins byl připraven.
14:38'
V ochozech to pouze zahučelo, když se dostal ke střele Emil Bemström, ale jeho střela minula hostující svatyni.
14:14'
14:05'
Winnipeg následně opět držel soupeře, ale Elvis Merzlikins posléze chytil kotouč a Blue Jackets si tak na chvíli mohou vydechnout.
13:16'
Blake Wheeler vystřelil z pravé strany, ale Merzlikins tuto střelu vyrazil betonem a posléze Columbus vyhodil kotouč.
12:50'
Patrik Laine vypálil z levé strany, ale pouze zlomil hůl a musí si tak na střídačku pro novou.
12:14'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrážení).
11:23'
Columbus se už opět dostal do útočné třetiny a Scott Harrington vypálil od modré čáry, ale i tento pokus byl zblokován.
10:33'
Zach Werenski se snažil protlačit puk středem, ale tuto přihrávku zblokoval hostující hráč.
09:54'
Pierre-Luc Dubois se dostal dopředu po pravé straně, ale jeho následná střela skončila jen v moci gólmana Brossoitova.
08:02'
Boone Jenner zkusil zakončit z levé strany, ale jeho pokus z velkého úhlu nadělal Brossoitovi jen malé problémy.
07:32'
Cam Atkinson předvedl nádhernou stahovačku a posléze posunul kotouč na spoluhráče, ovšem jeho střela skončila vedle svatyně soupeře.
07:03'
Opět to byl Kyle Connor, který se dostal k odraženému kotouči, ale jeho střela z mezikruží byla zblokována.
06:55'
Teprve až nyní si Elvis Merzlikins připsal první úspěšný zákrok proti střele Kyle Connora a následuje komerční přestávka.
06:06'
A je srovnáno na 1:1! Nick Foligno u mantinelu ponechal kotouč rozjetému SETHU JONESOVI, který si to namířil rovnou na bránu a posléze dokázal procpat kotouč brankáři Brossoitovi k tyči. Asistence: Nick Foligno a Pierre-Luc Dubois.
05:24'
Opět se hosté dostali do pásma zaskočeného Columbusu a domácí mužstvo tak nyní musí před domácími fanoušky pořádně zabrat.
04:38'
Domácí byli na začátku utkání jasně lepším týmem, ale do vedení jdou hosté! Mathieu Perreault z levé strany vystřelil na bránu, ovšem ten si nešťastně tečoval Harrington a MASON APPLETON tak z dorážky zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Mathieu Perreault a Luca Sbisa.
04:12'
Zach Werenski z pravé strany dával kotouč před bránu, ale Brossoit si pohlídal bližší tyč.
03:32'
Elvis Merzlikins udělal chybu za svou bránu, ale nakonec obrana domácích dokázala vše vyřešit.
03:08'
Posléze se ale hostující hráč nachytal v ofsajdovém postavení a hra je tak přerušena.
02:56'
Jets se podařilo dostat puk do středního pásma a Winnipeg tak může vystřídat a na chvíli vydechnout.
02:19'
Nyní prověřil brankáře Winnipegu Eric Robinson, ale i jeho rána skončila pouze na betonu Brossoita.
01:39'
Winnipeg se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale střela Sami Nikua z levé strany letěla jen nad bránu Merzlikinse.
01:07'
Blue Jackets se hned na začátku zápasu dostali do další příležitosti, ale puk pouze prosvištěl kolem branky soupeře.
00:30'
Nick Foligno se hned na začátku utkání dostal do velké šance, ale jeho průnik středem hrací plochy byl zakončen střelou do lapačky Brossoita.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Nutivaara, Harrington – Bjorkstrand, Dubois, Nyquist – Atkinson, Wennberg, Bemström – Gerbe, Jenner (A), N. Foligno (C) – Robinson, Riley Nash, Lilja.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey, D. Kulikov, Sbisa, Niku, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Copp, Perreault – Vesalainen, Harkins, G. Bourque.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Ian Walsh – Kyle Flemington, James Tobias.
Vzájemný duel

Dnešní soupeři se spolu utkali v listopadu. Winnipeg doma slavil triumf 4:3.
Columbus Blue Jackets

Domácí Columbus je na tom podobně. Hráči Blue Jackets zatím vybojovali šedesát bodů a patří jim osmá pozice Východní konference. Před devátou Philadelphií je Columbus jen díky lepšímu skóre. Posledních pět zápasů v řadě však dokázal vyhrát. Naposledy vyhrál 2:1 na ledě New York Rangers. Nejproduktivnějším hráčem je Dubois s pětatřiceti body.
Winnipeg Jets

Kanadský celek zatím bojuje o účast v bojích o Stanley Cup. Winnipeg totiž v padesáti duelech vybojoval padesát čtyři bodů a patří mu devátá příčka Západní konference. Na osmé Vegas ztrácí tři body. Venku ale patří Winnipeg mezi nejlepší týmy v celé soutěži. V posledním duelu však prohrál 1:4 na ledě Caroliny. Nejproduktivnějším hráčem Jets je Mark Scheifele, který má na kontě padesát čtyři kanadských bodů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Columbusem Blue Jackets a Winnipeg Jets. Duel začíná v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.